MAANDAG 11 MAART 1929 No. 6125 BUITENLAND BINNENLAND De A B 0 N N E M E N T S P R IJ S bedraagt bij vooruitbetaling Voor Leiden 19 cent per week .f2.50 per kwartaal Bij onze Agenten 20 cent per week .f2.60 per kwartaal -Franco per post.f2.95 per kwartaal Het Geïllustreerd Zondagsblad is voor de Abonné's ver krijgbaar tegen betaling van 50 ct. per kwartaal, bij voor uitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 9 ct. Oit blad Verschijnt eiken dag uitgezonderd Zon- en Feestdagen. I Bureaux: PAPENGRACHT 32 LEIDEN TEL. INT. ADMINISTRATIE 935 REDACTIE 15 GIRONUMMER 103003 POSTBUS No. 11 DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: Gewone advertentiën 30 cent per regel Voor Ingezonden' Mededoelingoif wordt bet dubbele van het tarief berekend. Kleine advertentiën. van ten hoogste 30 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur en ver huur, koop en verkoop f0.50. Dit nummer bestaat uit twee bladen iek. DE MEXICAANSCHE TROEBELEN. EEN BESLISSENDE SLAG? Naar uit Mexico City gebeld we$d<t, verwacht men daar, nad^ de regeeriags- trcepen Conitas ingenomen hebben, in .de va nabijheid van Torreen een beslissende il&g. Hier taan ongeveer 10.000 opstandelin gen^ tj-eneraa.l Galles marcheert met 10.000 iaan uit het Zuiden, generaal Ailmaziaai met 6000 man uit het Oosten tegen Terreon op. Van Sinaloa uit trachten afdeelingen van opstandelingen de troepen van Galles in den rug aan te vallen. Naar verder ge meld wordt, heeft een gedeelte der bevol king van Baja California (Schiereiland Beried en-Calif or naë) zich bij de opstande lingen aangesloten. Hulp van Amerika. De Amerikaansche regeering heeft er in toegestemd, 10.00 geweren, 10 millioen pa tronen, machinegeweren en bommen voor vliegtuigen te verknopen, die in de arse nalen te New Orleans en andere steden waren opgeslagen. Zoo noodig zullen nog meer wapens ter beschikking van de y 0 Mexicaansche regeering worden gesteld. >k Tezelfder tijd heeft de regeering den uit- hü voer van vliegtuigen verboden, om te ver- "'01 hinderen, dat Amerikaansche vliegtuigen - aan de Mexicaansche opstandelingen wor gden verkocht. Washington heeft boven dien te kennen gegeven dat het waar- ;Panschijnlijk gunstig zal beslissen op een ver- '£el®ïoek om het vervoer van Mexicaansche fe- lspr< lerale soldaten over Amerikaansch grond- 1 te bied toe te laten. Evenmin zal waar- om® Bchijnüjk belet worden, dat de 300 federale loidaten, die na de verovering van Juarez ndei^oor de opstandelingen zich op Ameri- :aansch gebied in veiligheid hebben ge- 11 bracht, weer naar Mexico terugkeeren, P° zoodra dit detachement zich weer bij het :e'*n Mexicaansche federale leger zal kuiinen aansluiten. Generaal Willareal is door de federale :e hoepen gevangengenomen en terechtge- node gteld, toen hij het bevel voerde over de ^'achterhoede der opstandelingen, die den aftocht van generaal Escobar moest dek ken. lator, slai Persoonlijke strijd tusschen Valenzuela en Calies. Om de nieuwe burgeroorlog, welke dajT fchan<s het ongelukkige Mexico teistert, Ispre moe juist te kunnen beoordeel-en, moet men te ruggaan tot de onderlinge twisten en ver- deeldheid, welke sinds 1913 heerscht onder de bewindvoerders van Mexico. Van Car- ranza tot Portos Gil het is een aaneen schakeling van onwettige mamupula/ties de een al schandelijker dan de andere met ais hoogtepunt: de dictatorische geconsti tueerde grondwet van 1917. De aanhangers der revolutionaire partij rijn sindsdien verdeeld in verschillende groepen die elkaar met allo middelen be strijden. Een symptoom van d'eze tweespalt was de publieke oneenigheid tusschen Gal en den inmiddels vermoorden Obregon. Obregon, de leider der agrariërs, leefde voortdurend op gespannen voet met Mo- rones, de leader van de arbeiderspartij. Toen Galles president was, gold hij als de intimus der arbeiderspartij, weshalve de aanhangers van Obregon hem voor diens moord verantwoordelijk stelden. In November 1929 zullen de presidents verkiezingen plaats vinden, want Pontes Gil is slechts president ad interim. Dan zullen de volgende candidaten in het strijd perk treden. De revolutionairen zullen uitkomen met Aaron Saenz, de vroegere minister van buitenlandsche zaken in het Kabinet van Calles, en Valenzuela, die minister was onder het bewind van Obre gon. Valenzuela was in het afgeloopen jaar nog gezant te Londen. Valenzuela een uit gesproken vijand van Galles wordt ge steurd door de iotellectueelen in Mexico. Op 20 Februari stelde hij in een politieke rede Calles verantwoordelijk voor den moord op Obregon. Een groot aantal Obre- gonisten hebben zich bij Valenzuela aan gesloten, die alle moeite doet om zich bij alle partijen benrmd te maken. Behalve de genoemde revolutionaire Partijen bestaat er nog een partijgToep, die zich kant tegen Calles onder het motief, dat gewezen presidenten den troon niet meer mogen beklimmen. Deze partij is den katholieken niet ongenegen en meermalen heeft zij zich uitgelaten tegen de onrecht matige vervolgingen. Hun candidaten zijn generaal Vülareal (lhan6 gevangen en ge ëxecuteerd) en de vroegere minister van onderwijs Vasconcelos. Naar verluidt on derhoudt Valenzuela vriendschappelijke betrekkingen met genoemde partij, om het gematigd element, dat zij in het politieke lam et 1 leven inneemt. De voorzitter dezer partij, Allcsio Nobles, heeft zelfs de motie der katholieken, om een einde te maken aan de geweldadige constitutie, mede onder teekend. En toen de bisschop van San Louis de Potosi Mgr. Mi quel de la Mora, die zich steeds nog in Mexico schuil houdt, in herfst 1925 deze motie vernieuwde, Sfcpnd Nobles hem in alles trouw ter zijde. TwèP millioen katholieken wierpen zich ais oniderteek^naars op ongeveer twee-derde der bevolking, d'o letoen en schrijven kan. Ondanks dit verblijdende succes was de uitwerking van nagenoeg geen beteekenis. Den laatsten tijd toch is de toestand voor de katholieken weer uiterst gespannen. Er blijft echter gegronde hoop, dat er spoedig een kentering ten goede zal uittreden. Is het nieuwe oproer op de aller eerste plaats' een persoonlijke strijd tusschen Calles en Valenzuela, zoo is hare beteeke nis voor de katholieken niet te onder schatten. Want al nemen deze niet on middellijk deel aan de troebelen ook de z.g. iibertadores, de katholieke vrijheids- groepen hebben zich tot dusver afzijdig gehouden een overwinning van de ge matigde partijen zal stellig ook een be tere behandeling van de vervolgde katho lieken tengevolge hebben. Intusschen zijn de verhoudingen dermate chaotisch en verwikkeld, dat het voorloo- pig doelloos is rich aan voorspellingen te wagen. VAN HET VATICAAN DE WAARBORGEN VAN DEN VATICAAN-STAAT. <sn juridische, enkel moreele garanties. Verklaring van den paus bij de ontvangst van het corps diplomatique. In de kroonzaal van het Vaticaan heeft Z. H. cis Paus Zaterdagmiddag om 12 uur het bij hem geaccrediteerde corps diploma tique ontvangen. De Paus zat op den troon en rechts van hem bevond zich de kardd- naal-sfaatsseoretaris Ga-sparri. De gezan ten en de chefs der legaties hadden op stoelen plaats genomen, terwijl op den achtergrond het overige personeel der ge zantschappen stond. De Paus verklaarde het een gelukkig feit te achten, het corps onder deze om standigheden te kunnen ontvangen en noemde dit de aangenaamste en gelukkig ste audiëntie, die hij ooit verleende. Hij dankte er die gezanten voor, dat zij de me- dedeelingen van den kardinaal-staatssecre taris aangaande de oplossing der Romein- sche kwestie getrouw aan hun regeeringen hebben doorgezonden en zoo er toe hebben bijgedragen de openbare meening van de geheel© wereld voor deze oplossing te in teresseeren. Vervolgens sprak de Paus over de garan ties voor het bestaan van den nieuw-ge- schapen staat, welke van verschillende rijden verlangd zijn. Er zijn tweeërlei ga ranties, zoo betoogde hijjuridische en moreele. Juridische garanties stellen ech ter voorop, dat e-r een vijand is, tegen wien zij gericht zouden kunnen zijn. Zoo'n vijand is er echter niet. De Paus hoopt en ver trouwt op de loyaliteit en den goeden wil dergenen, die zelf de onderhandelingen met den Heiligen Stoel zijn begonnen en het verdrag hebben gesloten. Juridische garanties vooronderstellen verder een be scherming. Wie echter iemands bescher meling is, zal gemakkelijk diens knecht worden. Daarom heeft de Heilige Stoel afgezien van deze juridische garanties en vertrouwt hij op de moreele. Deze moreele garanties kan men ten eerste zien in de aanwezigheid van zoo vele diplomatieke vertegenwoordigers bij den Heiligen Stoel en in de tweede plaats in de wijze, waarop het verdrag is opge nomen. De algemeene vreugde over de verzoening toch is een soort wereldplebis- ciet geweest. Ten slotte sprak de Paus den aanwez-gen nogmaals zijn dank uit voor hun tegenwoordigheid. Namens de bij den Heiligen Stoel geac crediteerde vertegenwoordigers sprak •daarop de Braziliaansche gezant Magal- haes de Azeredo, die herinnerde aan het leven van de vier Pausen die zoo zeer hebben geleden onder de omstandigheden, zooals zij vóór het jongste verdrag beston den. Hij wees er op, dat de gedachte der sou verein'feit van den Paus ook in den tijd der vrijwillige gevangenschap in weer wil van alle discussies in werkelijkheid nooit kon worden bestreden. De voortdu rende aanwezigheid van diplomatieke ver- tegenwoord'gere bjj den Heiligen Stoel legt daarvan voldoende getuigenis af. Met groote vreugde voor den Heiligen Stoel en Italië, zoo besloot de gezant zijn rede, be groeten wij daarom het werk, dat thans tot stand is gebracht door den eensgezin- den wil van Uwe Heiligheid, van koning Victor Emmanuel en van den leider der regeerïng, Benito Mussolini. De rede van den gezant is. die eerste ge legenheid sedert 1870, waarbij de naam van den koning van Italië bij een pause lijke plechtigheid officieel werd genoefnd. VOLKENBOND Slotzitting van den V. B. Raad. Zaterdag heeft de Volkenbondsraad te Genève zijn slotzitting gehouden. De bespreking van het voorstel van Elihu Root betreffende Amerika's toetre ding tot het Permanent Hof leidde tot een sympathiebetuiging van alle Raadsleden ten opzichte van Washington. Allen gaven uiting aan hun vreugde over de toenade ring tusschen de V. S. en het Permanent Hof. De hoop werd uilgesproken, dat die besprekingen der juridische c-ommissio, die op 11 Maart beginnen, een gunstig re sultaat zullen hebben. Het voorstel van Roet i3 daarop, overeenkomstig een voor stel van Chamberlain, naar deze juridisrhe comrnisjsie verwezen. - De Raad heeft verder de uitnoodiging van Spanje aangenomen, om de eerstvol gende Raadszitting te Madrid te houden. Deze zitting zal iets later plaats hebben dan aanvankelijk in de bedoeling lag, na melijk waarschijnlijk op 10 Juni. Dit ge schiedt in verband met de Engelsche ver kiezingen en men wil afwachten tot even tueel een nieuw kabinet is geformeerd. FRANKRIJK. De Congregatie-voorstellen. De obstructie van de rad ic alen. De zitting van de kamer op Vrijdag j.l. is een van die treurige bijeenkomsten ge weest die aan het parlementair stelsel meer schade doen dan alle actie van zijn principieele tegenstanders. De radicalen zijn, nadat zij het bewind door eigen schuld verloren hebben, in een obstructie getreden, te weerzinwekken der, wijl de partij geen middel tc slecht acht, om haar doel tc bereiken. In de historie van de voorstellen inzake de voormalige begrootingsartikclen 70 en 71, die langzamerhand door dozijnen ge daanteverwisselingen been het zelfstandig voorstel-Heraud zijn ueworden, is hun hou ding al bijzonder ksiïu geweest. Ze heb ben zich voortdurend in dwarse procedu- dures begeven, om toch maar de missie huizen uit Frankrijk te houden en nu ze hot eindelijk voorgoed verloren hebben, doordat de regeering thans op het voorstel Heraud stand houdt, zijn ze overgegaan tot het klein middel, bij verrassing het ver slag van de kamerzitting van gisteren af te stemmen, om aldus later de wettigheid der te nemen besluiten te kunnen be strijden. Natuurlijk gaf een en ander, dat in kliebsvergadering was uitgedacht, aan leiding tot de meest heftigo incidenten en de radicaal Dalimier, die opdracht had ge kregen van de samenzweerders, de kat de bel aan te binden, werd door den mi- nister-president geducht aangevat. Onnoo- dig te zeggen dat de socialisten aan het spelletje meededen. Intusschen is, voor het eerst sinds lan gen tijd, voor een kwestie, die aan de orde is, een werkelijke belangstelling te be-, merken in de publieke opinie. De mis sionarissen vinden flinke verdedigers en er is geen twijfel aan, of het gouverne ment zal voor de toelating der missiehui zen een meerderheid vinden. Poincaré heeft duidelijk gezegd, dat de kamer de zaak aanstaanden Donderdag moet behandelen en dat de regeering de kwestie van vertrouwen stelt. De invloed der Fransche missies in het Oosten is ten zeerste bedreigd, zeide hij, langer uitstel van de zaak zal door de regeering niet worden geduld! Donderdag a.s. dus debat over het ont- werp-Heraud, dat de authorisaties terug brengt in hot kader der vervolgingswot- ten. ROEMENIE Petroleuro-schandaal in Roemenië. Vervolging door een maatschappij afgekocht. De Roemeenschhe minister van Handel, Madgearu, verklaarde in de Kamer, in antwoord op een desbetreffende interpel latie, dat het ministerie een groot schan daal op het spoor is gekomen. Vijfduizend aandeelen van de petroleummaatschappij „Syrië" zouden tijdens het bewind van Averescu door genoemde maatschappij aan de Roemeensche volkspartij ten ge schenke zijn gegeven, opdat een tegen de onderneming ingestelde vervolging niet zou worden doorgezet. De onthullingen van den minister heb ben allerwegen groot opzien gebaard. De minister deelde nog mede, dat hij het on derhavig dossier aan den officier van jus titie heeft doorgezonden, welke laatste binnenkort met de instructie een aanvang zal maken. RUSLAND. Sovjet-verkiezingen te Moskou. Een derde van den raad toch nog part ij loos. Ook te Moskou zijn thans de verkiezin gen voor den plaatselijken sovjet gehou den en aangezien de burgelijke elementen van het stemrecht zijn beroofd, zou men geneigd kunnen zijn te glooven, dat de geheele raad van de bolsjewistische burcht uit communisten moet bestaan. Het lid maatschap van de bolsjewistische partij wordt immers door de roode leiders als voorwaarde voor verschillende privileges gekenmerkt, zoodat het te verklaren zou zijn, dat de arbeiders alleen om die reden reeds tot de partij zouden overgaan, waar bij nog komt, dat zij in hol tegenoverge stelde geval zeer licht als zondebokken worden gebruikt. Uit de door de Moskousckc „ïzwestya" gepubliceerde cijfers blijkt echter, dat tal van arbeiders te Moskou, ondanks de uit geoefende pressie, er nog oponlijk voor durven uitkomen, dat zij niets van Lenin's leer moeten hebben, zoodat. zij bij verkie zingen op hun eigen candidaten, de z.g. partijloozen, stemmen. Deze partijloozen nu hebben bij juist geëindigde verkiezin gen nog 34 zetels van de 100 weten te veroveren, zoodat zij een derde deel van den raad uitmaken. Onder de gekozenen bevinden zich voorts 19 vrouwen. Bij de verkiezingen voor do sovjets in het district Moskou hebben de partijloo zen nog meer invloed gehad. Van het to tale aantal gekozen leden van de raden, n.l. 122, zijn 60 partijloos, zoodat de com munisten daar nauwelijks de meerderheid hebben behaald. Naar deze sovjets zijn in het geheel 35 vrouwen afgevaardigd. DE SALARIS-REGELING VOOR RIJKSPERSONEEL. Overgangsbepalingen. Terug werkends kracht. Aanvangswed- den op 2I-Jarlgen leeftijd. Ge meenten in drie klassen. Het gisteren door H. M. de Koningin ge- teekende „Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1928'' bovat o.m. de na volgende algemeene regelen voor de snla- rieering van het Rijkspersoneel. De aanvangswedde wordt toegekend op 21-jarigen leeftijd. Voor elk jaar of gedeelte van een jaar, dat een ambtenaar van 18 jaar of ouder beneden den 21-jarigen leef tijd is, wordt de aanvangswedde mot 100 verminderd. Deze vermindering blijft be perkt tot totaal 100 voor ben, die niet bij het gezin, waartoe zij behooren, kunnen in wonen. Omtrent periodieke verhoogingen wordt bepaald, dat de wedden van de ambtena ren, die eene betrekking bekleeden waar aan periodieke verhoogingen zijn verbon den, bij voldoende bekwaamheid, geschikt heid en voldoende dienstijver periodiek verhoogd worden. De mannelijke ambtenaren, die gehuwd o£ gehuwd geweest zijn en den 23-jarigen leeftijd hebben bereikt, genieten eene toe lage van f 200, voor zoover niet aldus het gezamenlijke bedrag aan wedden en toela gen, met uitzondering van de kindertoe lage, zou stijgen boven 2000, of het ge zamenlijk bedrag aan wedde en toelage volgens dit artikel zou stijgen boven het maximum der desbetreffende scnaal van bezoldiging, indien dat maximum minder dan 2000 bedraagt, een en ander gerekend naar een gemeente der eerste klasse. De ambtenaren genieten bij wijze van tijdelijke toelage, voor hunne wettige of wettelijk erkende, zoomede voor de uit een vroeger huwelijk van hun echtgenoot ge sproten kinderen beneden den leeftijd van 18 jaar, die zij op den Isten Januari vap het jaar bezitten, eene kindertoelage, be dragende per kind 3 pet. met een minimum van 60 en een maximum van 240 per kind en per jaar. De jaarwedden, voor zooveel uoodig ver minderd met den standplaatsaftrek, der gehuwde ambtenaren, voor zooveel die niet gehuwd zijn geweest, worden verminderd met 3 pet. De gemeenten zijn gerangschikt in drie klassen. De aftrek bedraagt respectievelijk 4 en 8 pet. Tot de eerste klasse behoo ren: Alkmaar, Amersfoort, Amsterdam, (ge deelte, op 31 December 1920 tot de eerste klasse behoorende, benevens de stadsge deelten der voormalige gemeenten Buik sloot, Nieuwendam, Rausdorp ou Sloten, het toegevoegde gebied der gemeente Niou- wer-Amstel en het stadsgedeelte van het toegevoegde gebied der gcmconte Ouder-Amstel), Arnhem, Assen, Delft, De venter, Dordrecht, Eindhoven, Enschedé, Gouda, 's-Gravenhage, Groningen, Haarlem Heerlen, Helder, 's-Hertogenbosoh (behalve Orthen), Hilversum, Leeuwarden, Leiden, Maastricht, Middelburg, Nijmegen, Rotter dam, (behalve Hoek van Holland), Schie dam, Schrans (de) (gem. Leeuwarderadeel), Tilburg Treebeck gom. Amstenrade) Utrecht, Vlaardingen, Vlissingen, Wage- ningen, IJmuiden (groot) en Velseu (dorp) (gemeente Velsen), Zaandam, Zandvoort, Zwolle. Antwerpen wordt voor de bezoldiging van de aldaar geplaatste Rijksambtenaren gelijkgesteld met een gemeente der eerste klasse. In bcvéng<- i^emdc standplaatsen uc VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. Z. H. de Paus over de waarborgen van den Vaticaanschen staat. De Mexicaansche troebelen. De Ver. Staten helpen de regeering. BINNENLAND. De jaarlijksche Stille Omgang. (2de blad). Een vergadering van de R. K. Kamer- Centrale Leiden. (2de blad). Jaarvergadering van den Dioc, Haar- lemschen Athletiekkring, (Sport-, 2de blad). Een ernstige aanvaring te Schiedam. (Gem. Berichten, 2de blad). ten de ambtenaren het volle loon. Tob dc tweede klasse behooren plaateen als: Aalsmeer, Apeldoorn, Baarn. Breda. Cocvorden, Gulemboïg, Delfzijl, Dongen, Edam, Emraen, Franeker, Ginneken, Har derwijk, Hcensbroek, Kampen, Katwijk, Marken, Muntendam, Oldenzaal, Overschie Peize, Purmerend, Renkum, Rijswijk (Z.-H.) Sappemeer, Schaesberg, Schiermonnikoog, Spanbeek, Steenwijk, Tiel, Urk, Vaals, Velsen, Voorburg, Weesp, Winterswijk, Zaandijk en Zutphen. De ambtenaren in bedoelde standplaat sen hebben 4 pet. aftrek. Tot de derde klasse behooren do z.g. plattelandsgemeenten, alwaar de ambtena ren S pet. op hun loon zien gekort. Op de bezoldiging wordt voor het ge not van kost en inwoning een korting toe gepast. Bij een aanvangswedde of vaste wedde: van minder dan 1300, van 444; van 1300 tot 1600, van ten hoogste 370: van f 1600 tot 2200, van ten hoogste f 696: Vim f 2200 tot f 2500, van «88; van f 2800 tob 3400, van II10; van 3100 of honger Van 1296 per jaar. Naar gelang vgn dc klasse der gemeente worden deze kortingen verminderd met 4 of 8 ten honderd. Over tijdvakken van geoorloofde afwe zigheid, waarin geen van Rijkswege ver strekte kost en inwoning worden genoten, wordt een evenredig deel van die korting teruggegeven. Voor het genot van woning, wordt een korting togopast van 15 pet. Deze korting bedraagt 12 pet. indien aan den ambtenaar de verplichting tot bewoning is opgelegd. Heeft de bewoning ten doel de bewaring of bewaking van Rijkseigendommen van een gebouw of van hetgeen daarin voor 's Rijks dienst aanwezig is, of wel, ingeval de desbetreffende woning dienstbaar wordt gemaakt aan de uitoefening van den dienst van den ambtenaar, dan bedraagt de kor ting 10 pet. Vuur en licht. Hiervoor wordt onderscheidenlijk 2 pet. (maximurn 100) en 10 pet. (maximum 50) van de bezoldiging gekort. Voor het genot van over een leiding ge leverd water wordt 5 pet. van de tor zake voor het genot van woning toegepaste, kor ting, tot een maximum van 25, afgetrok ken. Uniform. Voor dienstkleeding, van Rijkswege ver strekt, wordt gekort overeenkomstig de bepalingen van het Rijksklecdingbesluit 30 a 40 per jaar). Voor dc z. g. ambtenaren-werklieden zijn enkele aparte bepalingen, getroffen. Zij hebben bijv. geen ongohuwclen-aftrok, maar genieten ook geen huwelijkstoelage. Het aanvangsloon wordt hun pas op 23-jarigen leeftijd toegekend. Het nieuwe Bezoldigingsbesluit bovat voorts verschillende overgangsbepalingen, o.m. om te voorkomen, dat sommige ambte naren in loon-ontvangst achteruit zouden gaan. Het Besluit heeft terugwerkende kracht tot 1 November 1928. „Tel." Wijziging Ziektewet. Mocdcrsohapszorg. Op heb wetsontwerp tot wijziging van de Ziektewet zijn nog verschillende amen dementen voorgesteld. Een daarvan ingediend door den heer Aalbersc c.s. beoogt het voorgestelde nieuwe lid van art. 16 der Ziektewet als volgt te lezen: „Met ziekte worden zwan gerschap en bevalling van een gehuwde vrouw gelijk gesteld". Ter toelichting wordt opgemerkt, dab dc voorgestelde redactie ontleend is aan art. 63 van het ontwerp-Zickte- en On gevallenwet 1925. Er bestaat naar de meening des voor stellers principieel bezwaar tegen de geldelijke gevolgen van buitenechtelijke zwangerschap en bevalling tot object van verzekering te maken, te meer, waar he*, hier geld een verplichte verzekering. Het ligt in do bedoeling van de voor- -c, oni b: de behandeling v*a de

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 1