ALS KONING WINTER REGEERT 3 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. Kind verbrand. Te Ursum viel hefc kind van O. J. in een pot met- kokend water. De arme kleine overleed aan de bekomen brandwonden. Doodelijke val. Te Vaalwijk is zekere K., een bejaard man, waarschijnlijk door misstappen, door een bovenlicht gevallen. Zonder tol be wust. te z.jn gekomen, is de ongelukkige aan de gevolgen overleden. Stoomtram tegen auto's Gisterenmiddag kwam in een der straten van Monnikendam de Noc-d-Hollandsche Stoomtram in botsing met twee stilstaan de auto's', welke te dicht bij de rails ge plaatst waren. Een employé van de stoom- trammaatsohappij raakte bekneld tusschen de tram en een der auto's on bekwam daardoor twee vleeschwonden aan het been en een aan de hand. Nadat de wonden ge hecht waren werd hij naar het Maria-Pavil- joen te Amsterdam vervoerd, teneinde daar verder veipleegd te worden. Zijn toestand is niet ernstig. EEN MOORDAANSLAG TE NIETAP (Gr.). 24-jarig arbeider tracht zijn vroegere verloofde met een mes te steken. Uit Nietan (gem. Roden) wordt aan de „Crt." gemeld: Zaterdagavond heeft de 24-jarige T. T., arbeider tc Nieuw-Roden, een aanslag gepleegd op het 18-jarig meis je A. L. aldaar. De verkeering, dio tus schen de beide jongelieden bestond, was door het meisje afgemaakt. De jongeman •begaf zich daarom Woensdagavond naar de woning van het meisje en vroeg haar te spreken. Toen zij hieraan gevolg gaf in te genwoordigheid van haar moeder, deed T. met een geonend mes een aanval op haar onder den uitroep „Sterven zul je!" Ver schillende malen werd in de richting van het meisje gestoken, doch zij wist zich tel kens achter baar moeder te verbergen. Dit had echter ten gevolge, dat deze laatste vrij ernstig aan den arm werd gewond. Toen de dader zag wat geschied was, koos hij het hazenpad. Aangifte bij de politie volgde. De dader werd 's nachts van zijn bed gelicht en op het gemeentehuis van Roden opgesloten. Heden wordt hij ter be schikking van den officier van Justitie te Assen gesteld. Naar wij vernemen, staat de jongeman in zijn om gering niet ongunstig bekend. Gisterenmiddag is op de Soesterhei- de, achter het militaire kamp „De Vlas akkers" op 3 plaatsen brand ontstaan. Het uur liep in vier banen op. Burgers, militai ren en politie wisten met behuln van tak kenbossen het vuur te dooven. De Soester Vrijwillige brandweer, die was uitgerukt, kon onverrichterzake terugkeeren. Do oor zaak is onbekend. Bosch- en heidebrand. Tengevolge van het stoken van een vuurtje om zijn eten te warmen ontstond Zaterdagmiddag een groote boschbrend in de nabijheid van „De Woeste Hoeve" waardoor ruim SO bunder heidegrond, waar onder 3 H.A. 17-jarige dennen, toebehooren- de aan mr. Deteourt tot Krimnen te Was senaar en 10 bunder, eigendom va-n de gemeento Apeldoorn een prooi der vlam men werden. Schip gestrand. Men meldt uit Ouddorp aan de „Msb.": Op de Middelplaat is ten Westen van den vuurtoren en tweemast-stoomschip ge strand. De nationaliteit van het schip is onbekend. Ouddorpsche blazers zijn er ter assistentie heengevaren. Nader verneemt het blad, dat het hier- bedoelde schip is het Belgisch s.s. Sohelde- dam, dat op weg was van Goole naar Ter- neuzen. Het is gestrand in het Krabbengat bij Brouwershaven. Sleepbooten zijn der waarts vertrokken. Oplichting. Te Voorburg vervoegde zich dezer dagen bij een bewoner in de Kerkstraat een per soon, die zich uitgaf voor ambtenaar van den Raad van Arbeid en inzage van de regteboekjes verlangde, die hij voor con trole wenschte mede te nemen. Tevens trachtte hij tot afgifte van geld te bewe gen, hetgeen hem gelukte. Bij onderzoek is gebleken, dat deze persoon in 't geheel geen ambtenaar was. Het Noorderlicht door vele personen waargenomen. Het Koninklijk Meteorologisch Instituut te De Bildt deelt mede: Op het verzoek om inlichtingen over waarnemingen van Noorderlicht in den avond van 27 Februari ontving het Meteo rologisch Instituut te De Bildt ruim 270, voor een deel zeer uitvoerige berichten uit alle deelen des lands, zoodat het thans mogelijk is, een goed overzicht van het fraaie natuurverschijnsel te krijgen. Terwijl het Instituut hen, die hun waarnemingen meler'eelden, daarvoor hartelijk dank zegt, verzoekt het geen verdere berichten in le zenden, behalve wanneer deze nauwkeurige schetsen of teekeningen bevatten. BUITENL. BERICHTEN DE KOUDE IN EUROPA. De algemeene weersgesteldheid. In den afgeloopen nacht heerschte bijna in het geheele Duitsche rijk weer strenge vorst. In de binnenstad van Berlijn vroor het 5 grade-n, in de buitenwijken echter 14 graden, te Hannover was 't het koudst met 21 graden, te Dresden en Maagdenburg vroor het 17 graden en te München 14 graden. Aangezien het uitgestrekte maximum- SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Zes menschen op een schots weg gedreven, doch gered. Uit Delfzijl wordt aan de „Tel." ge meld: Vrijdagmidag liep een zestal jonge mannen op het ijs in de Eems, toen dit plotseling afbrak en de zes menschen met de eb in de richting van zee wegdreven. Van terugkeeren was geen sprake; snel dreef het ijs van de kust; al grooter werd de afstand die hen van den wal scheidde. De consternatie aan land was groot; ieder oogenblik konden de schotsen vanéén gaan en dan gingen ze een wissen dood tege moet. De Haven- en Loodsdienst liet de pro vinciale waterboot-ijsbreker en de stoom- loodsboot klaar maken en onmiddellijk werd getracht de haven uit te stoomen, wat door het vele ijs niet gemakkelijk ging. Toen werd met vereende krachten een vlet op de schouders genomen en te water gela ten. De vlet werd bemand door: P. Greiff, eerste officier van het zeilschip „Olden burg", Friedrich, matroos van genoemd zeilschip en Ridderbos, schipper alhier. Men rooide tusschen de schotsen door naar de zes menschen. Eindelijk hadden ze hen bereikt. Vlug sprongen ze in de „red dingboot" en de teruchtocht werd aan vaard. Na veel inspanning gelukte het be- ►houden aan wal te komen. De drie redders, die zich met gevaar van eigen leven in de boot begaven, verdienen wel een woord van grooten lof. Een der inzittenden verdronken. Uit St. Jacoba-Parochie wordt gemeld: De laatste dagen fietsten vele personen van Zwarte Haan en St. Jacoba-Parochie naar Tersohelling over het Waddenijs. Het bij dooiweer zeer onbetrouwbare zceijs heeft gisteren een slachtoffer geëischt. De chauffeur Th. van Heerenveen had zich in gezelschap van twee vrienden op de terugreis naar het vasteland begeven, op het oogenblik dat het vloedwater dooi den Westenwind voortgedreven de brooze ijskorst van den grond oplichtte. Ongeveer 7 K.M. van de kust zakte plotseling de auto in een geul. Twee personen wisten uit den auto te komen, doch de onderwijzer Bak ker bleef beneden. Th. heeft tot vijfmaal toe getracht den heer Bakker door duiken uit den auto te halen, doch dit mocht hem door de diepte van de geul, circa 2 Meter, niet gelukken. Er heerscht in de omliggende plaatsen groote ongerustheid over personen, die gis terenavond nog niet van het eiland zijn te ruggekeerd. Twee kinderen gered. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur, waag de een knaapje van 9 jaar zich aan de Ra nonkelkade te Amsterdam op een door tak- kebossen afgezet gevaarlijk deel van het ijs met het gevolg dat hij er door zakte. De heer Van Eegeren, in dienst bij de glasslijperij en -verzilvering van de firma F. C. Morlang aan den Asterweg, zag het ongeval, greep een ladder uit de werk plaats en snelde ter hulp. Onder de red dingspogingen kwam een kameraadje van den in nood verkeerenden jongen aanloo- pen en geraakte eveneens in het wak. De knaap poogde in zijn angst, door op den rug van zijn vriendje te klimmen, er uit te geraken, doch beiden verdwenen in de diepte. De heer Van Eegeren bedacht zich toen geen oogenblik en sprong gekleed in het wak. Na veel moeite mocht het hem geluk ken beide jongens boven te brengen en door handreiking van menschen aan den kat werden zij weder op het droge getrok ken. De Geneeskundige Dienst heeft daar na de beide drenkelingen naar het Binnen gasthuis gebracht. De kranige redder, die lid is van de afd. Amsterdam der Nederl. Ver. „Eerste Hulp bij Ongelukken", werd door vriendelijke omwonenden in de gelegenheid gesteld, na het koude bad weer wat op zijn verhaal te komen. Auto door het ijs. Uit Urk wordt aan de „Tel." gemeld:- Ons eiland kent thans ook zijn eerste auto ongeval. Vrijdagmiddag reed een auto, be stuurd door den burgemeester van Am stelveen, A. Colijn, van het ijs den wal op. Door onbekendheid met den weg reed hij in een uitwateringssluis. De auto werd van voren zwaar beschadigd. Persoonlijke on gevallen kwamen niet voor. Het voertuig is later opgehaald Zaterdagmiddag is 'n vrachtauto, gela den met goederen, komende van Enkhui zen, bij de Val van Urk door het ijs ge zakt en in de diepte verdwenen. De be stuurder, de heer Cè Slijper, uit Enkhuizen wist zich tijdig te redden. Een broeder van hem is echter ernstig aan het been ver wond te Urk binnengebracht. Het voertuig ligt in 22 voet water en moet ala verloren worden beschouwd. Het ongeval had plaats bij een scheur die bij vloed een opening van een Meter vormt-. Er komt werking in het ijs. De plotselinge omslag van het weer heeft le Lobitli zijn uitwerking op de rivier ge had, aldus meldt de „Crt.": Nadat dagen lang de hemel strak is blij ven staan en de vorst de ijskorst nog ver sterkte, is het plotseling met een Z.-W.- wind gaan regenen. Zoolang het droog bleef stond het ijs wit en stug tussohen de boor den en was er niets te merken dat er daar onder die zware ijskorst nog een sterke stroom zich naar zee werkte. Maar dadelijk ua den regen is het water reeds gaan wassen en gaan stuwen en wer ken onder hefc ijs. Van alle zijden langs de boorden begint hefc water over de blanke ijskorst te vloeien en meteen is do rivier gaan steunen en kermen. Hefc geweldig massief van i;s b'edfc o^ het oogenblik nog weerstand aan den druk, doch reeds schieten krakend dc barsten er over heen. Reeds schijnt de zware laag het opstuwende water niet- meer te kunnen houden. Soms knalt hefc door den stillen nacht en dan weer is het alleen maar het klagelijk neuriën van wrijvend ijs langs de boorden, dat zich voelt opgeheven en toch nog geklemd ligt tegen den oever. Soms vangt hefc van verre aan en nadert dan mot een snel scheuren als een vage donder. Dan weer begint het dichtbij met een scherpen knal en vliedt dan weer heen om zich in de verte te verliezen. Over enkele uren, maar misschien dagen, al naar <te dooi bovenstrooms sterker wordt zal de Rijn zijn kluisters verbreken, met geweld het ijsdek vaneenscheuren en met de scherpe schotsen zijn aanval doen op alles wat daar aan schip en boot nog weerloos ligt tusschen de boorden en bij de kribben. Het eerste begin is reeds daar in het werken van het ijs, waarover nu de re gen in sfcrocmen nedergiet. Spookachtig gaan de geluiden door den stillen nacht. De schipper?, die nog niet veilig liegen, luisteren er ang: ig naar. De mannen staan ere-eed, de vrouwen zullen niet aan boord blijven. De spreuk ..Toch zal hefc eenmaal weer lente worden" staat op het punfc verwezen lijkt te worden. Langzaam maar zeker wordt de ijsban verbroken. Thans gaat het spannen en het geheele dijkleeer in Nederland zal zich weldra naar de di'ken spoeden tot tegenweer van der aanval. Koninklijke belangstelling voor de bevroren stroomen. De Koningin en de Prinses hebben Za terdag het openbreken van de Dordtscho Kil in oogcnschouw genomen. Zaterdag morgen 10 uur was het Hooge Gezelschap te Dordrecht met den trein aangekomen met als gevolg freule Bentinck en de adju dant kapitein van Kesteren en behoorende bij de hofhouding van de Prinses freule van Tuyll en baron Baud. Per auto werd gereden naar het 's-Gra- vendeelsche veer, waar de Koningin en de Prinses uitstapten en een wandeling op het ijs hebben gemaakt. Intusschen kon digden dikke rookwolken op een 500 meter afstand aan, ^lat daar de ijsbrekers aan het werk waren. Het waren de Siberië, dc IJsel en de België en de boot van den Rijkswaterstaat Christiaan Brunings, die met de vlag in top haar krachten op het ijs beproefden. Hefc vorstelijk gezelschap sloeg met belangstelling het bijzondere werk gade, terwijl het inmiddels toege stroomde publiek al meer en meer nader kwam. Vervolgens zijn de auto's bestegen en werd doorgereden naar Willemsdorp, waar de rijtuigen verlaten werden en van den steiger van het veer Willemsdorp Moerdijk af het machtige ijsgezichfc op het Hollandsch Diep werd genoten. De Sehollevaer lag gereed voor den overtocht, want het veer is weer opengesteld, maar een vaartocht werd niet gemaakt Om streeks half twaalf verliet H. M. Willems dorp en reed naar den Kop van 't Land, de kap van den auto neergeslagen en de kaart van het Dordtsche eiland in de hand, zit tend in den auto, werd hier de toestand in oogenschouw genomen. De Nieuwe Merwe- de vertoonde slechts een kwart gedeelte water. De rest was ijs en zat vast Langs een grooten omweg de chauffeur was vermoedelijk den weg kwijtgeraakt is daarna weer de Dordtsche Kil opgezocht om nogmaals getuige te zijn van de succes sen van de ijsbrekers op de ijsmassa. Deze waren toen reeds voorbij de zeehaven en de rijtuigen die de Kilkade hadden ge volgd aan de zijde van 's-Gravendeel moes ten hier keeren om langs de Dordtsche zij de den 's-Gravendeelschendijk te bereiken waarlangs de Kil stroomt De auto's wer den verlaten en de Koningin gaf aan hp ar gezelschap het voorbeeld om over de ba- salfckeien to klauteren teneinde dicht bij hefc ijs te komen. Zij had toen de ijsbrekers vlak voor zich on volgde do werkzaamhe den met groote belangstelling. Zij bewoog zich tnsschen het toegestroomde publiek, dat eerbiedig groette, en zijn verwondering uitte over de klimpartijen, die H. M. uit oefende. Nadat de auto's weer bestegen waren, reed het gezelschap naar het sta tion, vanwaar om kwart over een naar de Residentie werd teruggekeerd. Kalveren in de koude. Des avonds half elf begaf de gemeente veldwachter te Veenendaal zich naar zijn woning, toen hij op het stationsemplace ment kalveren hoorde loeien. Bij onderzoek bleek hem, dat op het terrein een open wagen stond, waarin zich, zooals later bleek, 27 nuchtere kalveren bevonden. Het was een temperatuur van 9 graden vorst. Bij nader onderzoek bleek, dat de zending van Schagcn kwam met bestemming voor de export-slachterij van G. J. v. d B., die echter geen kennisgeving had gekregen, hoewel de wagen reeds te 5 uur was aan- gekohmen. Op last van den burgemeester werd de heer Harp, veearts, ontboden, die. berging noodzakelijk achtte. De kalveren zijn daarop gelost en in een goederenloods ondergebracht. Proces-verbaal is opge maakt. gebied zich verder naar hefc Zuiden ver plaatst en de luchtdruk boven Scandinavië vermindert, kan men boven Duitsohland thans echter zachter ween* verwachten. In Zweden is de thermometer tot vier graden boven het vriespunt gestegen en het meteorologisch instituut, tc Berlijn voorspelt toenemende bewolking. De hersenen bevroren? Vreemd geval in Denemarken Acht dagen geleden werd te Kopenhagen een spoorwegbeambte in bewusteloozen to es land op de rails liggend gevonden. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij eerst Zaterdagochtend gedurende een paar minuten weer tot bewustzijn kwam om daarna opuieuw bewusteloos te worden. De patiënt vertoont alle kenmer kende verschijnselen van zonnesteek. Blijk baar echter zijn zijn hersenen bevroren. Reeds vroeger is een soortgelijk geval in Denemarken door de geneesheeren gecon stateerd. ONGELUKKEN. Trein omgeslagen. Vier mijnwerkers gedood. In de nabijheid van Durham (Engeland) zijn vier arbeiders door het omslaan van een uit mijnwa-gens bestaanden trein ge dood. Gasontploffing *op een pletterij. Vrijdagavond heeft op de pletterij-werk- plaatsen Barop te Dortmund een hevige gasontploffing plaats gehad. In een buiten gebruik zijnde gasleiding hebben de daar aanwezige gassen door onopgehelderde oorzaak vlam gevat. Hierbij werden vier arbeiders gewond; één hunner is overleden. Fabrieksbrand. Volgens berichten in de Fra-nsche bla den is te Arles een brand uitgebroken, die ontzaglijke afmetingen heeft aangenomen. Hijontstond in de papierfabrieken aan den weg van Saint es Man es naar Trin- quefcailles, welke aan de rivier liggen, en uitgebreide fabrieksgebouwen en opslag- p laai sen omvatten. Hcewei de brand snel werd bestreden met de bluschapparaten der fabriek greep het vuur snel om zich heen. De wind voer de stukken brandend papier mede, die aan den overkant van het water in de daar gevest'gde scheepswerven nieuw voedsel vonden vooral in de daar opgeslagen ton nen teer, werk, verf en houtstapels. Van de papierfabrieken is niet veel meer dan de kale muren overgebleven. Slangerjacht die een dorp verwoestte. In een dorp in Burma ontstond brand, ten gevolge waarvan 50 van de 75 huizen in asch werden gelegd. De brand werd ver oorzaakt doordien een man, die in een hok een slang had gezi'en ,het hok in brand stak, ten einde op deze wijze de slang te bemachtigen. Het vuur sloeg echter naar hefc dichtstbijzijnde woonhuis over en was toen niet. meer te stuiten. De typhus-epidemie te Lyon. Een aanklacht-. In den loop van dezen winter heeft er, naar men zich herinnert, in een van de voorsteden van Lyon een typhus epidemie gewoed, die eea'ge honderden slachtoffers eischte. Daar is gebleken dat de ziekte haar oorsprong vond in een ondeugdelijke wa terleiding. Er heeft zich een organisatie gevormd van burgers, die het slachtoffer der ziekte zijn geweest, met het doel den heer Mercier, directeur van de Compagiu'e Générale des Eaux, in rechten te vervol gen, daar hij aansprakelijk voor het ge beurde wordt geacht. Vrijdag is de heer Mercier door den rechter van instructie te Lyon verhoord in tegenwoordigheid van twee zijner advoca ten. De organisatie van burgers heeft zich civiele partij In gelukkige onwetendheid gestorven. Nooit geweten dat haar zoon gesneuveld was. Te Brooklyn is dezer dagen een moeder overleden die tot het eind toe in den ge lukkigen waan is gelaten, dat haar in 1918 in Frankrijk gesneuvelde zoon nog leefde. Zij had een slechte gezondheid en nie mand heeft haar oo-.t de wreede waarheid van den dood van haar li-evelingszoon ver teld. Hij was haar held, zij bewaarde zijn brieveïi als schatten en het vooruitzicht dat hij zou terugkomen gaf haar kracht. Toen het officieele bericht van zijn dood het Amerikaansche departement van oor log bereikte, werd het door toedoen der familie vernietigd en liet men er de moe der onkundig van. Dab was echter niet ge noeg. Het plotseling ophouden der brieven zou voor de moeder haast nog erger ge weest zijn dan dat- men haar had verteld dat hij dood was. Daarom werden er brie ven geschreven, met Parijs" er boven, op papier dat men van een ziekenhuis te Pa rijs had weten te krijgen brieven waarin verteld werd dat de zoon gewond was en langzaam aan herstelde. Zijn arm was ge kwetst, zoo stond er in de brieven, zoodat zijn moeder zich er niet over moest ver wonderen, dat zijn handschrift wat ver draaid wasDe wonden waren ernstig, zeker, maar hij was aan hefc opknappen en zou weer spoedig thuis komen. Tien jaar lang lukte de list.. De brieven uit Parijs, te Brooklyn geschreven, kwa men met geregelde tusschenpoozen aan. Zij vertelden van de behandeling in het ziekenhuis, van zijn kameraden daar, van de vriendelijkheid van de verpleegsters en de doktoren en van genezing, steeds maar genezing, langzaam maar zeker De uitpomping van het Nemi-meer. Eén der keizerschepen begint zichtbaar te worden. De werken der uitpomping van het meer van Nemi om de beroemde keizerschepen bloot, te leggen, worden met ijver voortge zet. De waterspiegel is reeds vijf meter ge zakt. Het eerste schip begint reeds door te schijnen. Spoedig hoopt men dat de eerste gedeel ten boven den waterspiegel zichtbaar zul len worden. De verwachtingen zijn zeer gespannen en men hoopt dat de schepen einde Maart of bij het feest der geboorte van Rome (Natale di Roma) op 21 April geheel zicht baar zullen zijn. Men verwacht een grooten toeloop van Italianen en vreemdelingen en men is daarom druk bezig een bruikbaren weg naar het meer aan te leggen. De aanleg van dezen weg die de rich ting zal volgen van den ouden Romein- schen weg, heeft ook reeds vele verras singen gebracht. Onder de groote kef«| van den ouden weg heeft men nameljjl oude kruiken en vazen teruggevonden en een Medusa-kop in terracotta van hoogi kunstwaarde. Overblijfselen van oude Romeinsch-e hui zen worden bloot gelegd enz. alsook van een kleine haven aan het meer. Wonderlijke bodem ran Rome en La. tium! Overal, waar men de spade in den grond steekt, komen verrassingen. Dt aarde bevat overal op geringe drepte reed* merkwaardige overblijfselen uit de oudst# tijden. Een gezegende familie. Vijf en twintig familie-leden in dienst der Kerk. Dc Parijsehe priester Cadoux, die dezer clagen te Freiburg werd gewijd, heeft niet minder dan 24 bloedverwanten priester o! kloosterling. Een broer en zuster van vaders kant zijn in de Missie; vier broers en een zuster van moeders kant zijn in 't klooster; acht nichten zijn zuster en zes neven prester, drie zusters van den wijdeling zelf zijn in de Missie. Enhet houdt niet op Want de t heer Oadoux, die de negende van 13 kin deren is, heeft nog twee broers in 't semi narie, twee neven gaan naar 't groot-semi narie en een ander is in een missie-huis. Winter in Palestina. Men schrijft uit Jeruzalem aan de Msb. 't Is betrekkelijk koud in Palestina. In Januari is er wat sneeuw gevallen, maar het heeft toch nog n et gevroren, hetgeen vroeger wel eens gebeurd is. In Syrië ech ter is hefc echter bar koud en de sneeuw bereikt op sommige plaatsen van den Li banon 3 meter hoogte. Veel regen viel er van het jaar in lestina ,tob groot geluk der bewoners van het H. Land. Wat nog nooit gebeurd is misschien; na gedurende eenigen tijd of- fvcieele gebeden te hebben voorgeschreven ter verkrijging van regen die overvloedig als een zondvloed is neergestroomd, heeft de patriarch van Jeruzalem nu gebeden bevolen om terugkeer te vragen van het mooie weer. En onze L. Heer heeft aanstonds weer de gebeden verhoord, want sedert een paar dagen geniet Palestina van het prachtigste lenteweer, zooa's gevraagd wordt in de oratie: Toon, Heer, na den regenstroom, den glimlach van Uw aangezicht". Tengevolge van de hevige stortregens is de Jordaan buiten haar oevers getreden en staat een gedeelte van de Jordaa-nvlak- te onder water. SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Overzicht. Zoo is dan eindelijk na een heerschapp van twee maanden de macht van Koning Winter gebroken, 't Was nog wol geen vol komen overwinning, getuigen het ijs in de wateren en de nog hard bevroren velden, doch hier en daar kon er toch eindelijk weer gespeeld worden. Na die lange rustperiode der voetballers behoeven we er eigenlijk niet aan te her inneren, dat er van ideaal spel nog geen sprake kon zijn. Daarbij komt, dat de eene speler meer, de andere minder last ondervindt van de gedwongen rust en zoo zijn verrassende uitslagen de eerstkomende voetbal-Zondag nog wel mogelijk. Ook gisteren b'eek zulks het geval, voor al in den wedstrijd V. U. C.Hilversum. De gasten waren hier aanvankelijk de Sterksten, doch door goed volhouden wisten de Hagenaars een 31 achterstand nog in een gelijk spel te doen beëindigen. De tweede wedstrijd in deze eerste klas se was die te Haarlem tusschen H. F. C. Ajax. 'fc Is de Amsterdammers niet gelukt van de laatste plaats af te komen en H. F. C. heeft met een magere 21 overwin ning haar goede plaats in de middenmoot gehandhaafd. De stand in deze klasse luidt thans gesp. gew. gel. verl. v.fc. put A. D. O. 11 7 2 2 31—17 16 V. U. C. 12 7 2 3 37—31 16 Hilversum 14 7 2 5 3536 16 Sparta 10 6 2 2 31—15 14 H. D. V. S. 11 5 2 4 34—34 12 H. F. C. 12 4 4 4 23—23 12 R. C. H. 11 5 1 5 24—29 11 Stormvogels 12 3 .1 8 1725 U. V. V. 11 2 2 7 24—38 Ajax 12 2 2 8 23—31 6 In de lagere regionen dezer afdeeling werd voor ons district alleen gespeeld belangrijke wedstrijd AlphiaSchoten, be langrijk vooral, nu het den Rijnbewoners is gelukt den concurrenten van Alphen U. V. S. voor de eerste plaats twee kost bare punten te ontnemen. In Afdeeling II viel slechts één eerste klas-wedstrijd te noteeren nl. tusschen Blauw Wit en H. B. S. Tegen aller wachting in, zeker tegen do verwachting van den Blauw Wifc-aanhang heeft de dende ploeg dezer afdeeling zich slechts met een gelijk spel tegen H. B. S. tevreden moeten ste'len. H. B. S. wist weliswaar tweemaal de leiding te nemen, doch de Zebra's haalden telkens op. Inmiddels zijn de Amsterdammers twee punten achter ge komen op Feijenoord, die niet gemakkelijk in te halen zullen blijken. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt Blauw Wit 12 8 2 2 29—17 18 Feijenoord 10 7 2 1 36—20 16 E. D. O. 12 6 2 4 31—20 14 V. S. V. 13 4 4 5 23—26 12 't Gooi 11 5 1 5 2724 U Z. F. C. 12 4 3 5 28—26 11 H. B. S. 12 4 3 5 22—26 U D. F. C. 12 5 1 6 33_38 11 H. V. V. 11 3 0 6 2729 s Excelsior 11 1 8 IS—48 4

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6