ig uit de rijnstreek sport rechtzaken land- en tuinbouw telegrammen" MARKTBERICHTEN BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT door het Kon.«Ned. Meteor. Instituut naar waarnemingen in den morgen van 4 Maart 7929 medegedeeld te De Bildt: Hoogste barometerst.: 771.2 te Stornoway. Laagste barometerst.: 749.1 te Vardö. Verwachting tot den avond van 5 Maart: Zwakke tot matige Noordelijke tot Noordoostelijke wind. Lioht tot zwaar be wolkt. Weinig of geen neerslag. Tempera tuur om het vriespunt, tot lichte vorst, des nachts. Overdag matige dooi. LUCHTTEMPERATUUR 5.3 gr. C. boven nul. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 6.12 uur tot •insdagmorgen 6.10 uur. OUDE WETERING. Het ijsseizoen gesloten. Zaterdagmid dag heeft alhier onder leiding van de be sturen van de ijsclubs „Prins Hendrik" en ,IJsvermaak zij ons Doel" tot sluiting van liet seizoen een wedstrijd voor behoeftigen plaats gehad. We kunnen beginnen met te vermelden dat deze wedstrijd, zoowel wat jetreft de groote deelname, als en dit stemt wel het meest tot vreugde, wat be treft. de grootte van de beschikbaar ge stelde som en de voorraad levensmidde len uitstekend geslaagd is. Beschikbaar gesteld was n.l. een bedrag van 355 en 1/2 Liter erwten. Hierdoor zijn de be sturen in staat geweest aan ongeveer 70 gezinnen bons voor brandstoffen en le vensmiddelen, als spek, vet e. d. uit te rei ken. Het zal zeer zeker voor de besturen een groote voldoening zijn geweest, dat zij een zoo groote medewerking der burgerij hebben ondervonden. Hierdoor toch zijn zij ondanks slechts 11/2 dag voorbereiding er in kunnen slagen deze sympathieke zaak tot een zoo goed einde te brengen. Na afloop der wedstrijden, waaraan onge veer 50 personen heben deelgenomen, wer den de bons uitgereikt en in menig gezin ieerschte vreugde en dankbaarheid voor èen ondervonden steun. De prijswinnaars ontvingen als belooning voor hunne pres taties sigaren. Het zal allen die zoo mild hebben bijgedragen zeker voldoening schenken, dat alles zoo vlot is verloopen zoo nuttig is besteed geworden. WARMOND. Stille Omgang. Vrijdag werd een ver gadering gehouden van de afd. Warmond van het Genootschap van den Stillen Om gang. De opkomst was buitengewoon groot- De voorzitter opent de vergadering met den Chr. groet en heet alle aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder den Burge meester en den spreker vaii dezen avond, den Zeereerw. Hooggel. Heer P. Heskes, prof. van het Groot Seminarie. Na een korte inleiding, waarin de voor zitter vooral de 3 intenties van den Om gang memoreert, mede in verband met de oogenblikkelijke toestanden, worden de no tulen van de vorige vergadering gelezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Het Zangkoor van de parochie voerde daarna op onberispelijke wijze een paar zangnummers uit. Vervolgens verleende de Voorzitter het woord aan den Eerw. spre ker. Deze meende goed te doen, de aanwezi gen, die door him overtalrijke opkomst be wezen vol vuur te zijn voor deze zoo schoone bedevaart, nog eens te moeten aansporen, dezen toch zoo devoot mogelijk te volbrengen. In het kort memoreerde spreker de rede nen, waarom deze beevaart gehouden wordt. Deze devotie toch groepeert zich om dat gene, wat het middelpunt vormt van onze Christelijke levensopvatting en wel de ver eering van Christus in de H. Eucharistie. De eerw. spreker toont door eenige voor heelden aan, dat elke wereldstad door een bijzondere devotie de aandacht op zich vestigt. In een gloedvolle rede wekt sprè de aanwezigen op ook dit jaar weer op even stichtelijke wijze als vorige jaren den tocht te volbrengen. De voorzitter dankt den eerw. spreker namens de vergaderine, die door een dave rend applaus bewees, hoezeer men met. den spreker had medegevoeld, voor zijn gloed volle rede. Hierna volgen nog verschillende mede- deelingen over don tocht. Na een dankwoord van den voorzitter aan de aanwezigen sluit deze de vergade ring met den Christel, groet. BOSKOOP. Kinderfeest. Ter gelegenheid van den verjaardag van den Zeereerw. heer Pas- alhier was het Zondag feest voor -ie schooljeugd. In optocht trok men vanaf de school naar het vereenigingsgebouw, al daar om half drie n.m. het feest aanving Allereerst werd er door drie jongens onder ^n toepasselijk gedicht het cadeau der Bchoo'ieugd aancebnden aan den Feeste- h11?) die met beide kapelaans en het kerk bestuur voor in de zaal had plaats g~eno- Het cadeau bestaat in een serre ameublement, Dan volgde een üjst van too- nee!stukje, gymrijen enz., welke alle zeer aardig werden uitgevoerd. Zelfs door de kleuters van de bewaarschool werden herd aardige nummertjes uitgevoerd. Voor de zusters der school is het tenminste een heele opoffering geweest om er dat alles zoo op maat in te krijgen bij de kinderen. Ook werden de pl.m. 400 kindoren op eenige lekkernij onthaald. Te ongeveer 0 ZeerEerw. Heer Pastoor een dankwoord uur was het afgeloopen en nadat door den was gesproken aan de kinderen en de eerw. Zusters en verder onderwijzend per soneel der school, gingen allen voldaan huiswaarts. Bloemenhandel. De handel in afge sneden bloemen is hier nog steeds zeer matig, rozen komen er thans in het geheel niet ter veiling. De vorige week werd het volgende aangevoerd: Rhododendron 22 cent per stuk, seringen 37 cent per tak, Prunis triloba 10—^11 cent per tak, dubbele kersen 80 cent per tak, Lathyrus 50 cent per bos, Narcissen 22 cent per bos, Tulpen 6094 cent per 10 stuks. NIEUWKOOP. Werkloozeri ondersteuning. Naar men ons mededeelde, is de trekkings periode wederom eenige dagen verlengd tot leniging in den nood en is door het ge meentebestuur in samenwerking met de armbesturen een toeslag van 4.00 toege kend. Land- on Tuinbouw. Woensdagavond zullen in hot Patronaat pogingen worden aangewend om tot oprichting to komen van een vereeniging van land- en tuinbou wers. Collecte. De collecte, gehouden voor de Tweede Kamerverkiezing bracht op 76.40. NOORDEN. L. T. B. Onder voorzitterschap van den heer J. Pieterse, heeft de L. T. B. zijn jaar vergadering gehouden, waaraan ook het bestuur van le veiling Vinkeveen deelnam. De voorz. deelde mede, dat schipper San ders de groenten weer zal varen voor het oude tarief, maar dan 175 reductie zal geven. Het jaarverslag van den «eer. werd on der een woord van dank goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat er dit jaar een batig saldo was van 49.70 en in totaal bezit was er 805.De con trole-commissie had alles in orde bevon den. Benoemd werden in de controle voor 1929 de heeren Chr. Maarseveen, J. van Ka nel en G. Verkuil. Bij besoroking de-r financiën werd be sloten 200 reductie onder de leden te verdoelen en vier H. Missen te laten le zen. Bij de bestuursverkiezing werd H. Rietveld Mzn. herkozen en Z. Groeneveld gekozen. Door het bestuur van de veiling werd medegedeeld, dat de Rijkstuinbouw- consulent 2 maal in de maand zitting houdt in het veilinggebouw tot het geven van adviezen. Voortaan zal er in het drukst van het seizoen 4 maal per week veiling worden gehouden maar dan 's morgens om 9 uur en niet, om half elf zooals voor heen. Hierna sluiting. VOETBAL. NED. VOETBALBOND. 20-jarig bestaan A. V. V. Alphen. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der A. V. V. Alphen heeft het bestuur ge meend het Clubnieuws, dat ook vroeger verscheen, weer op te richten. Het eerste nummer daarvan is thans verschenen en ziet er goed verzorgd uit. Begrijpelijkerwijs is dit eerste nummer grootendeels gewijd aan de geschiedenis der vereeniging in de afgeloopen twintig jaar en aan de feestelijke viering daarvan op 5 Maart a.s. Behalve door bestuur en redactie zijn o.m. artikelen opgenomen van ir. J. W. Kips, voorz. N.V.B., Hardeman, Den Haag, enz. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraken. J. C. de H., te Leiden het ijs in den Sin gel afbreken, 2 of 1 dag hechtenis; J. A. V., idem, als voor; H. v. H„ idem, alsvoor; P. A. Z„ Hillegom, te Leiden vleesch in voeren anders dan langs daartoe voorge schreven weg, 10 of 5 dagen hechtenis; H. de B., bouwstoffen op den openbaren weg laten verblijven, 2 of 1 dag hechte nis; H. K., overtreding binnenaanvarings- reglement, 3 of 2 dagen hechtenis; A. J., den D., het bevel van een verkeersagent niet opvolgen, 3 of 3 dagen hechtenis; M. 't H., idem, alsvoor; R. F. C. R., idem, alsvoor; B. M., Bleiswijk, met een auto rij den zonder verlicht nummer en letter en zonder rood achterlicht 2 maal 4 of 2 maal 2 dagen hechtenis; C. V., Lisse, idem, alsvoor; J. H. W., links van den weg fiet sen, 6 of 3 dagen hechtenis; H. van E., fietsen zonder licht 3of 2 dagen hechte nis; F. F., idem, alsvoor; W. Z., idem, als voor; C. P., fietsen zonder bel, alsvoor; J. v. d. S., fietsen op de helling van de Visch- brug, 2 of 1 dag hechtenis: R. W. W. P., fietsen door de Donkersteeg, alsvoor; G. G. Rijnzaterwoude, idem, alsvoor; L. B., Woubmgge, met meer dan twee personen naast elkaar fietsen 2 of 1 dag hechtenis; E. S., idem, idem, vrijspraak; J. W. v. d. B., Amsterdam, met een auto rijden door de Watersteeg, 3 of 2 dagen hechtenis; J. P. Noordwijk, loopen op verboden grond, 5 of 3 dagen hechtenis; J. B-, overtreding verord. Leiden op do sfcraatpolitie, 1 of 1 dag hechtenis; G .B., zwervende, op den openbaren weg muziek maken, 2 'of 1 dag hechtenis; L. V., te laat bezoekers aanwe zig hebben in een café, 4 of 2 dagen hechtenis; A. M. P., zich te laat bevinden in een koffiehuis, 2 of 1 dag hechtenis; A. H., idem, alsvoor; P. C., idem, alsvoor; H. K., idem, alsvoor; W. H., Noordwijker- hout, fietsen zonder licht, 3 of 2 dagen hechtenis; G. Z., Alkemade, met een auto rijden zonder verlicht nummer en letter en zonder rood achterlicht, 2 maal 4 of 2 maal 2 dagen hechtenis; G. v. K., zich te laat. bevinden in een koffiehuis te Katwijk 2 of 1 dag hechtenis; G. S.,-Katwijk, idem alsvoor; H. H. v. M., idem, idem, alsvoor; D. H., Hazerswoude, fietsen zonder licht, 3 of 2 dagen hechtenis; H. P. V. v. IC., Rotterdam, overtreding motor- en rijwiel- wet, 6 of 3 dagen hechtenis; J. P. fietsen zonder licht te Noordwijlr, 3 of 2 dagen hechtenis; M. v. d. B., Noordwijkerhout, overtreding Leerplichtwet, 6 of 3 dagen hechtenis; M. B., idem, idem, alsvoor; P. G. van D., idem, idem, alsvoor; P. D., idem idem, alsvoor 5 of 3 dagen hechtenis: J. A. S., idem, idem, 6 of 3 dagen hechte nis; C. B., Hillegom, idem, alsvoor; D. v. d. G., Oepstgeest, idem 15 of S dagen hech tenis; IC. van B., Noordwijk, idem, 0.50 of 1 dag hechtenis; J. v. d. L., idem,'idem, alsvoor; G. v. 't W., idem, idem, 4 of 2 dagen en 2 maal 1 of 2 maal 1 dag hech tenis, M. II. vr. C. M., idem, idem"/ 2 of 1 dag hechtenis; C. H., Katwijk, idem, 1 of 1 dag hechtenis; IC. B., wed. v. d. Plas, idem. idem, of 3 dagen hechtenis; J. II. vr. L. B., i.l-m, idem, 4 of 2 drgen hech tenis; C. H. wed. P. O., idem, idem 1 of 1 dag hechtenis; 0. J. c'.e .T., vr. A. v. d. P., idem, idem, 2 of 1 dag hechtenis; J. O., vr. E. P. idem, idem, 4 of 2 dagen hech tenis: C. R. vr W. v. d. O., idem, idem, 2 of 1 dag hechtenis; A. de V. vr. D. v. D. idem, idem, 4 cf 2 dagen hechtenis H. V., vr. D. v. D., idem, idem, alsvoor; M. O., Noordwijkerhout, idem, 6 of 3 dagen hechtenis; C. J .IC., Warmond, fietsen zon der bel, 3 cf 2 dagen hechtenis; A. S., idem, alsvoor; A. K., met'een handwagen rijden door de Donkersteeg in verboden richting, 2 of 1 dag hechtenis; .T. J., fiet sen op het, trottoir 2 of 1 dag hechtenis; B. K. v. V., vuil in het water werpen en een valschen naam opgeven 3 of 2 dagen en 7 of 4 dagen hechtenis; X. Z. Katwijk, fietsen zonder licht, 3 of 2 dagen hechr tenis; P. W. v. d. L., Den Haag, geen rij- en nummerbewijs vertconen, 2 maal ƒ2 of 2 maal 1 dag hechtenis. Waar geen woonplaats vermeld is deze te Leiden. LANDBOUW-UITVOER IN JANUARI. Een slecht begin van het jaar voor levende dieren en vercch varkens- vlcesch. Een goede maand voor zuive producten, eieren, kleiaard- appelen en aardappelmeel. Wat betreft den uitvoer van levende Xdieren is dit jaar al vrij slecht begonnen. Voor paarden tcch bleef het totaal aan merkelijk bij dat van Jan. 1928 terug en bedroeg het totaal 663 stuks, waarvan o.a. 360 naar Duitschland en 205 stuks vee naar België. Voor runderen was er eveneens een veel geringere export; Eelgië was nagenoeg de eenige afnemer want van de totaal 2100 stuks (hoofdzakelijk slachlkalveren) gingen 2100 stuks naar genoemd land. Zuid-Afrikd betrok nog totaal 3 stiertjes en 6 koeien. oOk voor varkens speelt België de grootste rol; er gingen van totaal 2378 stuks (Jan. ^8 rum 17.000 stuks) 1352 naar dit land, terwijl de overige naar Frankrijk werden gezonden. Wolvee had deze maand een totalen uitvoer van 660 stuks, eveneens hoofdzake lijk naar onze Zuidelijke buren, n.l. 431 stuks; Duitschland nam nog 200 stuks. Zeer be'angrijk echter is geweest de ex port van levende hoenders: totaal ruim 115.000 stuks, waarvan 110.000 stuks over onze Oostgrens afzet vonden, hetgeen iets meer is dan het voorgaande jaar. Boven dien was er nog een zeer groote buiten- laiidsche afzet van geslachte hoenders, n.l. 162 ton waarvan onze Oostelijke buren 129 ton betrokken. Versch rund-, kalfs- en schapen vleesch evenals bacon had iets meer afzet in het buitenalnd dan het voorgaande jaar in Januari, maar van versch varkens vleesch werd ruim 2 millioen IC.G. minder geëx porteerd. Dit is geheel te wijten aan min deren afzet naar Frankrijk, welk land in Jan. 1928 bijna 4000 ton en nu slechts 366 ton betrok. Duitschland betrok iets meer. Zuivelproducten en eieren. Van zeer groote beteeken; s is geweest de uitvoer van zuivelproducten. Van boter toch werd 2900 ton geëxporteerd ter. waar de van 6 millioen gulden. Zooals gewoon lijk ging verreweg het grootste deel hier van naar Duitschland, n.l. 2454 ton ter waarde van 5 millioen gulden. Ook van kaas werd ruim 500 ton meer uitgevoerd clan het vorige jaar, n.l. totaal 7 millioen K.G. voor rui'm 6 millioen gulden. Ook hiervan is Duitschland de voornaamste af nemer geweest nd. met 2754 ton, maar toch was er ook naar België, Engeland en Frankrijk groote afzet, n.1. resp. 1292 ton, 1139 ton en 848 ton. Van gecondenseerde melk en melkpoe der was er eveneens een meerdere export dan het vorige jaar, in totaal 14.795 ton, waarvan 10.203 ton gecondenseerde gesui kerde ondermelk. Ook van versche eieren is de afzet in heb buitenland zeer groot gewoest n.l. to taal bijna 3700 ton, waarvan naar Duitsch land 2161 ton en naar Engeland 1514 ton gingen. De totale waarde bedroeg 3.S mil lioen gulden. Granen, peulvruchten, aardappe len en uien. Van zaaigranen had slechts haver een zeer belangrijken uitvoer, n.l. ruim 500 ton, voornamelijk naar Finland (385 ton) on België (100 ton). Van de peulvruchten blijven erwten oen zeer grooten afzet over onzo grenzen vin den (in Januari ruim 5 millioen K.G.). Ook van boonen is de uitvoer neet onbevredi gend geweest. Lijnzaad had zeer grooten export, in het bijzonder naar Frankrijk, maar overi gens zijn voor bijna alle zaden de hoeveel heden minder groot geweest dan het jaar te voren. Toch hadden karwij-, geelmosterd en beetwortelzaad een zeer goeden afzet. Wederom is zeer belangrijk geweest onze buitenlaudsche handel in uien, waar van Engeland steeds de hoofdafnemer is (van totaal 13.840 ton n.1. 10.351 ton), maar ook vele andere landen betrekken tame lijke hoeveelheden. Zeer groot was weer de uitvoer van aardappelen in totaal ruim 24 millioen K.G. tegen heb vorige jaar slechts 10 millioen). Hoofdzakelijk waren het klei- aardappelen, n.1. 16 millioen K.G., waar van 9 millioen K.G. naar België. Verder waren ook Duitschland en Frankrijk goede afnemers; zij betrokken resp. 3800 on 4400 ton, Pootaordappelen hadden een vrij be langrijken export naar Italië. Ook vlas had weer tamelijken uitvoer evenals hooi (vooral naar Duitschland en Tsjecho-Slo- wakije). Stroo vond minder afzet over onze grenzen. Zeer gunstig is geweest do export van aardappelmeel, n.1. 7.5 millioen K.G., waar van de hoofdafnemers waren Engeland, Ver. Staten en Ita^jë. Van strcocarton is de uitvoer nog tamelijk goed geweest, n.l. totaal 12.5 millioen K.G., maar van suiker was deze weder jm zeer gering, nu Enge land als afnemer langzamerhand vrijwel geheel uitvalt. In Januari ging naar dit land nog slechts 1 millioen K.G. tegen 8.5 millien K.G. in Jan. 1928. Dc totale suiker- uitvoer bedroeg nog slechts ruim 7.5 mil lioen K.G. (naar gegeven.s v. h. Oentr. Bu reau v. d. Statistiek en de Xed. Landbouw Handelskamer). INGEZONDEN STUKKEN Het Fransch-Belgisch militair verdrag. In de meeste bladen verschenen be schouwingen betreffende het Fransch-Bel gisch militair accoorcl. In verband met de somtijds scherpe be woordingen, waarin zulke beschouwingen zijn gesteld, vind ik dit om tweeërlei re denen gevaarlijk. Allereerst: wordt daarover niet te vroeg een meening gegeven'! De authenticiteit van oen en ander moet toch nog worden vastgesteld en neem aan, uat dc ochtheid van het verdrag met stel lige zekerheid in twijlel moet .worden ge trokken, dan is slechts schade aan de goe de verstandhouding tusschen ons en het Belgische volk daarvan het gevolg. De vredelievendheid van ons volk ten spijt, zijn er onder ons nog heethoofden genoeg, die zullen trachten stemming te maken en de openbare meening te vergif tigen. In de tweede plaats: kunnen wij het het Belgische volk wel aanrekenen, als de echtheid wèl wordt aangetoond. Dan is het toch verraderlijk door hun militaire leiders in het duister bekokstoofd. Het geheele verloop bewijst echter óp- nieuw, dat diplomatieke vraagstukken wor den gemhAkt, ton behoeve van.... ja van wien. En wanneer zulke vraagstukken dan niet kunnen worden opgelost in overeenstem ming mot de waardigheid der betrokken „vaderlandsliefde" met als gevolg: dood, vernieling en zedelijk verval cn als eind resultaat, dat de overwinnaars ook nog verliezers zijn. Volkenbond, Kellogg-pact, talloozo confe renties en wat nog meer als vredesarbeid zal worden aangekondigd, wij zijn er moede loos onder geworden. Wij hebben van het „goede" teveel. Wanneer wij dan altoos de machteloos heid van al die staatslieden en. zoo nu en dan hun gekonkel en gewroet gadeslaan, zoeken wij naar het geneesmiddel voor die kwalen en vinden dat in ons H. Geloof. Dan vraag ik me af: wordt het geen tijd, dat wij ons als Katholieken bewust worden van inze internationale macht, in staat om rampen als 191-1'18 ons bracht, te voorkomen? Alle Katholieken over de geheele wereld verspreid, een macht van millioenen, hebben ook de macht in zich zulk een nieuwe ramp te voorkomen, als zij zich maar als één man verzetten tegen zulk een mensch-onwaardig en raensch- onteerend feit als een menschenslachting. En nu moge men aanvoeren, dat dit een daad is die indruischt tegen de bestaande staatsorde, iets waaraan wij als Katholie ken zeker niet mogen meedoen, voor mij is zulk een staatsorde dio leidt tot oorlog en verderf geen orde maar wanorde. Moet ons Geloof niet de richtsnoer zijn, waarnaar een nieuwe wereldorde kan, neen moet worden gebouwd, desnoods over de hoofden der „leiders" heen? Heeft Christus zelf ons niet geleerd „het tweedo (gebod) is daaraan gelijk, bemin uw naaste gelijk Uzelvc". Katholiek (algemeen) geldt toch ook voor het practische leven, ongeacht natio naliteit en zijn er geen millioenen Katho lieken allen niet het zelfde dool? Hebben wij onder de onzen niet vol doende onbaatzuchtige diplomaten met een groot verantwoordelijkheidsgevoel tegen over den Almachtige? Is sinds kort Z. H. de Paus niet opnieuw in zijn waardigheid als wereldlijk vorst hersteld, zoodat het Vaticaan meer dan ooit is aangewezen een diplomatiek cen trum bij uitnemendheid te worden? Als dan sinds eeuwen elk stelsel heeft gefaald, dan het Katholicisme in zijn con sequenties gepropageerd als het eenig juis te systeem voor regeling van de verhou ding der volken. Alle Katholieken der geheele wereld in één bond vereenigd ter bescherming van ons H. Geloof en de rechten der menschen. Voor propagccring van die idee, ligt m.i. voor de nationale zoowel als internationale Katholieke Pers een schitterend arbeids veld open. J. v. H. Jz. Bovenstaande is ons Zaterdagmorgen toegezonden en tot heden blijven liggen. LAATSTE BERICHTEN Twee vaders en twee zoons te water. Nabij het stoomgemaal ic Schelling- woudc zijn gisteren twee knaapjes door 't ijs gezakt. Het ongeval werd spoedig ont dekt, en onder de vele menschen. die toe snelden, waren ook de vaders der beide kinderen. Beide sprongen in het wak om hun kinderen te redden. Na veol moeito BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voo& volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor alle leeftijden. werden do_ drenkelingen op 't> droge go- bracht. Een auto voor anker gelegd. Bezuiden het eiland Marken is een vrachtauto op weg naar 't Gooi door het ijs gezakt. Het voortuig kon niet gelicht worden. Om te voorkomen, dat. het geheel in de diepte verdwijnen zal, is het met ecu anker vastgelegd. De roofoverval te Lierop. In verband mot den eenigen tijd geleden to Lierop plaats gehad hebbenden roof overval op het echtpaar Wijlaaj-s, kunnen wij nog melden, dat thans een dor gearres teerden bekend hooft zich aan inbraak poging tot moord te hebben schuldig ge maakt. Zaterdag is door do marechaussee t.o Asten weer een persoon, zekere M. uit Helmond, in verband hiermeo anngohou- den en naar Roermond overgebracht. DE VERVALSCHING VAN HET FRANSCH-BELGISCH VERDRAG. BERLIJN, 4 Maart (Y.D.). Van wel in gelichte zijde wordt medegedeeld, dat van Duitschc zijde een «onderzoek zal worden ingesteld naar do in de Belgische pers ge publiceerde medcdeelingen van Frank Heine betreffende do vervalsohing van dc in het U. D. gepubliceerde documenten, welke hij, naar zijn zeggen, ook aan Duitschland zou hebben aangeboden. Ver wacht. wordt, dat in den loop van den dag' nog een officieele verklaring zal worden gepubliceerd. Het U. D. van hedenavond bevit de vol gende verklaring: Niemand van het Utrechtsch Dagblad, nóch de directie, nóch leden van den Raad van Commissarissen, nóch de hoofdredac teur, nóch cenig lid der redactie, admi nistratie en overig personeel hebben ooit rochtstreeks of niet-rechtstrceks ccnig con tact gehad ter zake van de gepubliceerde documenten met een der gearresteerde per sonen. Het „U. D." heeft bovendien voor deze documenten nimmer één cent betaald. DE NIEUWE OPSTAND IN MEXICO. Calles opperbevelhebber. NEW YORK, 4 Maart (V.D.). Do re- georing heeft van oud-president Calles het opperbevel van alle regecringstroepen op gedragen. De opstandelingen hebben Jesu Aguirra tot generaal gekozen. Te Mexico- city heerscht koortsachtige opwinding. Voortdurend verinten troepen-transporten de stad. Er loopen geruchten, dat het den opstandelingen gelukt zou zijn verschillen de strategische punten te bezetten. Uit Mexico City wordt nog gemeld, dat het in het gebied van dén opstand reeds tot gevechten tusschen regeeringstrocpen en opstandelingen is gekomen. Do opstan delingen willen Valenzuela tot pecondeus uitroepen. Onder steenkool bedolvon. Twee dooden. BOCHUM, 1 Maart (V. D.). Op dc mijn Konstantiu S—9 te Riemke werden 4 arbeiders bij het overladen van kolen on der do neerstortende kolen bedolven. Twoc van hen kondon nog gered worden, maai de beide andere arbeiders waren, toen zij onder de kolen vandaan worden gehaald, reeds overleden. Tankwagen in vlammen. PITTSBURG, 4 Maart. (V. D.). - Tij dens het vervoer is een benzino-tankwa- gen ontploft, waardoor twee personen ge dood werden. De vlammen sloegen over den weg en veroorzaakten brand in twee gebouwen. A'DAM, 4 Maart. Vee. Aanvoer 591 vette koeien lo kw. 1.00—1.10, 2o kw. 0.80 1.00, 2e kw. 0.680.80, 100 mcllc- en kalf- koeien 278350, 86 vette kalveren Ie kw. 0.S8—0.94, 2e kw. 0.70—0.88, 134 nuchtere kalveren 15, 30 schapen SSJ0, 610 var kens, Holl., Overz. en Geldersche le kw. C.S5—0.86 1/2, 2e kw. 0.840.85, vette var kens 0.820.84, 80 paarden 100200. ROTTERDAM, l Maart Vee. Aanvoer 488 vette runderen, 215 vette kalveren, 75 schapen, 924 varkers. Prijzen: koeien 50 51, 40—44, 27 1/2—32 1/2; ossen 47—50, 41 —44, 38; kalveren SO—S.5, 70—75, 57 1/3— 62 1/2; schapen 30—35; lammeren 2228; varkens 3035. Koeien en vossen k. vlug, pr. weinig ver anderd vette kalveren h. redelijk pr. iets lager dan vorige week. Schapen en lam meren handel, slecht pr. weinig veranderd. Varkens h. vlug pr. iets hoogcr. WISSELNOTEER ING EN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.'24% Londen 12.11% New-York 2.49 Parijs 9.751'o Brussel 31671 Zwitserland 48.02% Milaan 1308W, Madnd 38071 Oslo 66 571/2 Kopenhagen 66.55% Stockholm 66.7,% Weenen 35.08 Pra^g 739 Boedapest 48.521/2

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3