De aanwijzing dr. Brox. In verband met de aanwijzing voor oen candidatuur van Dr. W. Brox te Weltevre den als deskundige op het gebied der vraagstukken, de Overzeesche Gewesten betreffende, deelt het Partijbestuur mede, dat het Tilburgsche kieskringbestuur van Dr. Brox nog geen bericht omtrent hand having van de aanwijzing heeft ontvangen. Dit bericht wordt vóór 15 Maart telegra-- fisch tegemoet gezien. Is alsdan geen tij- d.ng ontvangen, dan wordt deze aanwij zing geschrapt volgens besluit van het Dag. Bestuur, genomen krachtens art. 5, lid 2 van het kiesreglement. GEBREK AAN WAGONS VOOR GROENTENVERVOER. De Duitsche spoorwegen stellen dagelijks twee treinen voor sta- pélgroenten ter beschikking van de Nederl. Spoorwegen. Aan het „Hbld." wordt gemeld, dat de Duitsche spoorwegen dagelijks twee trei nen beschikbaar zullen stellen voor het vervoer van stapelgroenten. De Nederl. Spoorwegen krijgen de wijc beschikking over deze waggons. Zij zijn niet verplicht, ze rechtstreeks naar Duitschland te ver voeren. Zij mogen beladen worden met stapelgroonten en vervoerd worden in elke richting, die nader bij de Duitsche grens ligt, dan het punt van vertrek. De tranen zullen een flink aantal waggons tellen. Koninklijke Besluiten. Notariaat. Bij Kon. beslikt is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Haarlem, met standplaats de gemeente Haarlem, G. F. M. Roozen, thans nota-ris te Monster. Uit het schildersbedrijf. De collectieve overeenkomst Wijl tusschen do besturen der werkge versbonden in het schildersbedrijf en van de drie geze 11 enorga-n-isates nog nieuwe besprekingen zullen plaats hebben, zal de loopende collectieve overeenkomst nog voorloopig met één maand en wel tot 1 April a.s. worden voorgezet. De R. K. en christelijke patroonsbonden hebben zich bereid verklaard voor de oetaling van loon op Chr. feestdagen en vaeantie een fonds te vormen op voorwaarde, dat een twee jarig contract tot sta-nd komt, en verder voor zeventien plaatsen een hoogere loon- klasso in te voeren. KERKNIEUWS TILBURGSCHE ZUSTERS. De Congregatie der Zusters van Liefde van O. L. Vr. Moeder van Barmhartigheid telde eindo 1928: 3651 Zusters, n.l. 3309 Geprofesten, 238 Aspiranten en 104 Novi cen. Er wa en 52 Postulanten. Einde 1927 waren deze cijfers: 3619 Zus ters, te weten: 3277 Geprofesten, 248 Aspi ranten en 94 Novicem Het aantal Postu lanten was toen: 61. Werden in 1927 53 Zusters geprofest, in 1928 was d)'t getal S4; in 1927 stierven 57 Zusters in 1928: 49 Zusters. Het getal kinderen, die bij het einde van 1928 onderwezen werden bedroeg: 54.506; (in 1927 55.164); dat der hulpbe hoevenden en oude mannen en vrouwen die verzorgd weiden: 3645 (in 1927: 3734). „St. Janski." STADSNIEUWS DE LEIDSCHE BRANDWEER IN ACTIE. Viermaal gealarmeerd in een ruim etmaal. 't Wil wel branden in Leiden, zoo hoort men thans algemeen zeggen. En hetgeen er, te beginnen met den Stadhuisbrand hier gebeurd is, geeft daartoe wel aan leiding. Van Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag middag half vijf werd de brandweer niet minder dan viermaal gealarmeerd, al zijn de gevolgen gelukkig niet zoo groot ge weest. Een grasbrand. Het eerste alarm werd Zaterdagmiddag om 3 uur gegeven voor een grasbrand ach ter de katoenweverij der Leidsche Katoen maatschappij. Op een open stuk grond van 600 M2. hadden jongens het droge gras in brand gestoken. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, legde de brandslangen over het ijs van den Zijl singel, om aldus op het terrein te komen. Het gevaar was toen spoedig bezworen. Een loos alarm. Een loos alarm werd in den nacht van Zaterdag op Zondag gegeven voor een baal houtwol, dio op de Langegracht in brand was gestoken. De brandweer bluschte het vuur. Jammer, dat zoo versohillende per sonen voor zulk een kleinigheid in hun nachtrust werden gestoord. Een achterkamer uitgebrand. Het derde brandalarm ging gisterenmid dag even over half twee af, voor een bin nenbrand in perceel Hoogewoerd 42, be woond door den slager S. Het dienst meisje had in een achterkamer, een stu dentenkamer, een pannetje met vet op het gas gezet envergeten. Toen zij er weer aan dacht was de vlam in het vet geslagen en stond de boel in brand. Ijlings werd het nog niet brandende huis raad naar buiten gedragen en op het ijs in den Nieuwe Rijn gedeponeerd. De brandweer kon het vuur tot deze achter kamer, die nagenoeg geheel uitgebrand is, beperken. De schade wordt door verzekering ge dekt. Brand in den nieuwbouw van het St. Elisabeth Gesticht Hefc laatste brandalarm, dat door de geheele stad eenige opschudding ver wekte en honderden wandelaars op het drukke middaguur naar de Hooigracht lokte, was voor een brand in den nieuw bouw van het St. Elisabethgesticht. Het hooren van dezen naam alleen reeds ver oorzaakte allerwege consternatie, omdat men onmiddellijk dacht aan de mogelijke gevolgen van een brand in een zieken huis. Wie het alarm evenwel goed verstaan had begreep al aanstonds, dat er in den nieuwbouw momenteel niet zooveel on heil gesticht kon worden, althans niet voor zoover het gevaar betreft voor de bewo ners van het St. Elisabethgesticht. Wat was nu het geval? Zooals bekend verkeert de nieuwbouw van het St. Elisabethgesticht, staande achter het oude gebouw aan de Hooi gracht onmiddellijk aan de Middelste Gracht, reeds in een vergevorderd sta dium. Om het nieuwe, uiteraard vochtige go- bouw te verwarmen en het personeel aan den gang te houden wordt dag en nacht de centrale verwarming gestookt en om het brandgevaar en. het gevaar voor be vriezen der radiatoren en buizen tegen te gaan werd er dag on nacht gewaakt door personeel van de onderaanneemster van dit gedeelte werk, de firma Rijnhart uit Den Haag. De ketel voor de verwarming wordt in den regel gestookt met cokes, doch bij gebrek daaraan geschiedde het ook wel met hout. Aangezien dit veel vonken gaf, welke, met het oog op de in de nabijheid staande en met asfalt gedekte directie keet gevaar konden opleveren, werd ook wel met olie gestookt. Dit was evenwel ook niet zonder gevaar, omdat bij het verstopt raken der olieleiding, brand niet uitgesloten was. Zulks geschiedde thans. Er zou echter wellicht niets gebeurd zijn indien de met het toezicht belaste wa ker v. d. H., chef-monteur der firma Rijm hart, zijn post niet had verlaten en in een café in de nabijheid verpoozing had ge zocht. Waar in den yerwarmiugskelder, zich eenige schotten en een hoeveelheid stroo bevonden ontwikkelde de brand veel rook, hetgeen door eenige voorbijgangers werd bemerkt. Deze begaven zich naar het hoofdgebouw, maar van daaruit kon men niet in den nieuwbouw komen. Daarop be gaf men zich op het terrein van den nieuwbouw, waar de zoon van den uitvoer der, den heer v. Dillen werd gewaar schuwd, die de politie kennis gaf en deze op haar beurt de brandweer. Deze was zeer spoedig onder leiding van den commandant, don heer J. A. Ver hoog, aanwezig met de twee motorspuiten, waarvan er een aan den Nieuwe Rijn en een aan de Middelste Gracht in werking werd gebracht. Met vier stralen was het vuur spoedig bedwongen. De politie was aanvankelijk heel slecht vertegenwoordigd, waarschijnlijk ten ge volge van Zondagsdienst, Toen de brand weer arriveerde moest zij zich een weg ba nen door het overtalrijke publiek en toen wij op de plaats van den brand arriveer den, liep men nog rustig over de uitge legde slangen. De enkele aanwezige poli- tiemenschen konden hieraan natuurlijk niets doen en eerst toen versterking kwam opdagen werd een groote omtrek afgezet. Op het terrein van den brand zagen we o.m. den burgemeester, mr. A. van de Sande Balchuyzen, de wethouders Splin ter en Goslinga, den commissaris van po litie, den heer Meyer, den architect, den heer ir. Jan A. van der Laan en den heer Weyers, inspecteur van de recherche, Deze, overtuigd, dat zich op het terrein vele personen bevonden, die er niets te maken hadden, hield een goede opruiming en zelfs de brandmeester, die zijn lint rrfefc om en niet bij zich had, zou van het ter rein gezet zijn. Hij kreeg van den com mandant een standje, ter waarschuwing voor een volgenden keer. Toen het gevaar was bezworen, stelden de commissaris van politie en de chef der recherche onmiddellijk een onderzoek in naar de ooi-zaak. De monteur v. d. H. werd daarop naar het politiebureau meegenomen, om gehoord te worden, wijl men aanvankelijk kwaad willigheid vermoedde. Hij werd later weer vrijgelaten. Het bericht van den brand had, zooals wij reeds hierboven schreven, veel conster natie verwekt. Tal van doctoren kwamen van hun belangstelling blijk geven en van wege het Academisch Ziekenhuis werd on middellijk hulp toegezegd, indien daaraan behoefte was. Zoover is het, gelukkig niet gekomen en velen in het St. Elisabethsgesticht zullen van den „brand" niet alleen niets gezien, maar ook niets gehoord hebben. Tentoonstelling modern druk- en bindwerk. Door de Leidsche Vereeniging tot Be vordering van de kennis in de Grafische vakken werd Zaterdagmiddag in een der zalen van het Nutsgebouw aan de Steen- schuur een tentoonstelling geopend van modern druk- en bindwerk, een expositie, die er wezen mag, wat betreft het ge halte van het ingezonden werk. Een 25-tal genoodigden, afgevaardigden van de werkgevers- en de werknemers organisaties, waren bij de officieele ope ning tegenwoordig. De voorzitter der Leidsche Vereeni ging, dc heer A. P. J. Aarse, heette allen welkom en zeide het een aangename taak te achten deze tentoonstelling in to mo gen leiden. Spr. dankte al degenen, die aan de totstandkoming ervan hadden me degewerkt en hij hoopt, dat er veel van deze expositie zou mogen uitgaan. Leiden is nog niet verwend, wat het organisee- ren van dergelijke tentoonstellingen be treft, doch nu de eerste stap in de goede richting is gezet, vertrouwt spr., dat er intensief verder gewerkt zal worden. Na dat spr. tenslotte een beroep had gedaan op alle aanwezigen, om hetgeen hier ge boden wordt ook uit te dragen naar pa troons en gezellen, verkreeg de heer J. P. Mulder, voorzitter van het district Leiden van de Federatie van Drukkers- patroons in Nederland, het woord. Na dank gebracht te hebben voor de INGEZONDEN MEDEOEELING. vriendelijke uitnoodiging, zeide de heer Mulder, dat deze tentoonstelling in de geschiedenis van de Vereeniging met gou den letters zal worden aangeteekend, om dat het de eerste is uie gehouden wordt. Niet dan na hard werken is het aan het bestuur gelukt, met steun van een nog maar te gering aantal belangstel lenden, de vereeniging op te richten en te doen voortbestaan. Spr. gelooft, dat men over het resultaat der tentoonstel ling tevreden kan zijn, doch spr. is ervan overtuigd, dat hot bestuur j deze tevre denheid niet zal blijven stilstaan, maar integendeel, aangespoord door het succes, zal verder werken en, wakker zijnde, zal men acht geven op alles, wat de moderno tijd als eischen stelt aan den dri.kker en aan de opleiding van het jongere ge slacht-. Spr. uit vervolgens de hoop, dat de vereen, onder de beproefde leiding van den voorzitter, moge groeien en b'oeien tot heil van de jongere generatie en tot verdere ontwikkeling van het grausch be drijf, dat alreeds zoo'n groote plaats in neemt in het moderno cultuurleven, van dat bedrijf, zoo uitnemend sociaal geor ganiseerd, doch dat helaas nog niet bij alle overheidslichamen dien steun geniet, waarop het krachtens zijn organisatie toch recht meent te mogen hebben. Den wcnsch uitsprekend, dat de po ging van het bestuur met den goeden uit slag moge bekroond wordpn, voegt spr. er den wensch aan toe, dc c zulks het bestuur weer moed geve om de sclioone taak voort te zetten, tot welzijn van het vak in het algemeen en lot heil van de leerlingen, die hier onderwijs ontvangen, in het bijzon lor. De voorzitter deed hierna voorlezing van een sympathie-betuiging van den heer J. F. Duwaer, uit Amsterdam, oud- voorzitter van de Centrale Leerlingen- Commissie, dio aanvankelijk de tentoon stelling zou openen, .look :loor onverwach te omstandigheden verhinderd was aan zijn voornemen ge 'o!g te geven. Na een korte inleiding, zeide spr., dat het doel der vereeniging is: de verhef fing en bevordering van het vakonderwijs in de grafische vakken, terwijl spr. ver volgens aantoont hoé zij dit Joel tracht te bereiken. Dezfe tentoonstelling zal daaraan zeker bevorderlijk zijn en welk goedgeaard grafisch werker, aldus vraagt spr., zou niet gaarne medewerken om dit doel mede te helpen bevorderen 't Spr. geeft hierna in korte trekken de ontwikkeling van het grafisch bedrijf Iweer. In den tijd der Gilden was er veel meer individueel werk dan tegenwoordig en velen bereikten een zeer hoogen trap van ontwikkeling, doch ook geenszins al len, al kon door directe aanraking van leerling en meester de leerling veel beter ontwikkeld worden dan nu. Langzamer hand werd het contact tusschen patroon en leerling echter verflauwd en nadat de gezel geruimen tijd aan zichzelf was over gelaten geweest, kwam aan het eind der vorige en in het begin dezer eeuw de drang naar voren om door het geven van bepaalde vormen te trachten in te halen wat verloren was. Veel was er in dien tijd teloor gegaan, omdat het niet langs geor- ganiseerden weg tot ontwikkeling werd gebracht. De grafische werkers hebben het belang van him organisatie vrijwel het eerst in gezien en onder de vele dingen, die tot stand kwamen noemde spr. o.m. het leer lingenwezen. Daarin ligt geheel de betee- kenis dezer vereeniging. Van de leerlingen zal het afhangen, of zij iets zullen presteeren, zegt spr., ter wijl hij er verder op wijst, dat het geluk kig is, dat steeds menschen te vinden zijn, die him tijd en krachten aan dit werk willen wijden en aan het geregle menteerde leerlingenwezen beteekenis te geven. Als voorzitter van de Fed. brengt spr. hier een woord van dank voor hetgeen zoo belangeloos door werkgevers en werk nemers verricht wordt, terwijl hij er de aandacht op vestigt, dat de kosten hier voor steeds alleen uit eigen middelen zijn bestreden. Indien er echter één bedrijf is, dat door een overheid dient gewaardeerd te worden, dan is het zeker de typogra fie, die steun verdient en indien zulks voor de ontwikkeling van het leerlingen wezen inderdaad noodig is, dan mag die overheidssteun ook zeker gevraagd wor den. Tenslotte wilde spr. nog een woord tot den Middenstand richten, om dezen erop te wijzen, dat deze tentoonstelling be zocht dient te worden. De Middenstand, aldus spr., loopt niet allereerst daarheen, .waar goed drukwerk wordt geleverd, om dat men veelal naar de prijzen ziet. Hier- kan men echter het eenvoudigste druk werk op goede wijze zien uitgevoerd, zóó, dat het voor iedere zaak een sieraad kan ziin. Als spreker het gehalte van eeD middenstandszaak zou raoeten schetsen, zou hij willen zien naar het drukwerk, want „aan het drukwerk kent men de zaak". Spr. besluit met het bestuur succes te wenschen met het pogen en uit de hoop, dat het resultaat daarvan moge zijn het kweeken van goede krachten in de typo grafie. Nadat verder nog de heer F. van de Wal, voorzitter van den A. N. T. B., het woord had gevoerd, werd overgegaan tot bezichtiging dor tentoonstelling. De tentoonstelling, wij schreven het hierboven reeds, is er een, die gezien mag worden, al moeten we dadelijk eeniger- mate onze teleurstelling uitspreken, dat niet meerdere drukkerspatroons iets heb ben ingezonden. Dat zou toch heusch niet zóó moeilijk zijn geweest. Men wist toch, dat deze expositie zou worden gehouden en we mogen toch veronderstellen, dat er niemand zal zijn, die het groote nut, ja de noodzakelijkheid van een dergelijke j tentoonstelling niet zou begrijpen. Daar voor is de drukkerswereld te goed geor ganiseerd, daarvoor is men allerwege te goed op de hoogte van hetgeen dit bedrijf vraagt in den togenwoordigen tijd. Wat aan de kwantiteit der tentoon stelling te kort gedaan wordt, wordt ech ter ruimschoots vergoed door de kwaliteit. Men stelle hierbij voorop, dat deze ten toonstelling bedoelt te zijn een expositie van druk- en bindwerk, zoodat men hier geen volledige drukkerij mag zoeken. Deze tentoonstelling geeft een beeld van het meest eenvoudige tot het meest sierlijke en smaakvolle uit het mooie typografisch bedrijf. Naast de eenvoudige teekeningen der leerlingen van den cursus vindt men er de verschillende werkstuk ken van den Bond van Typografische Studiegezelschappen en van de le Am bachtsschool, afdeeling typografie uit Den Haag, waaronder heel goede en artistiek uitgevoerde werken zijn te vinden. Van do Boek- en Steendrukkerij der firma Mulder, Breestraat alhier, zijn in zendingen van diversen aard aanwezig, speciaal in meer-kleuren druk. Hieronder mogen we wel in het bijzonder noemen de reproducties van verschillende mees terwerken van beroemde schilders, maar niet in het minst de afbeeldingen van bloemen- en diersoorten, die op uitsteken de wijze doen zien, hoe hot bedrijf van de fa. Mulder geoutilleerd is. Het. werk van de Rctogravure-Mij. mag alom bekend heeten. Met des te meer lust zal de toeschouwer hier het door deze Mij. tentoongestelde in oogenschouw ne- Noemen we verder het zeer fraaie lito- grafisch werk van den heer G. C. Roe- kens, die heeft doen zien, hoe schoon het licht- en steendrukwerk kan worden uit gevoerd, terwijl de heer G. de Blauw eenige staaltjes van Javaansch Batikwerk exposeert. Van het vele betere handelsdrukwerk, alsmede van de Fransche, Duitsche en Engel sche tijdschriften willen we maar niet spreken, omdat we dan allicht te voel plaats zouden innemen, maar bijzonder dient nog wel vermeld te worden hetgeen de fa Mortelmans uit Den Haag voor deze tentoonstelling heeft afgestaan uit de ateliers van de Leipsiger fa. ICirstcn. De zevenkleurige offsetgrafie zal allee be wondering afdwingen. We zeggen niet te veel, als we beweren, dat de Leidsche vereeniging met deze tentoonstelling ongetwijfeld succes zal hebben en we behoeven daaraan slechts den wtrsch toe te voegen, dat het steeds crescendo moge gaan. Het verblijf van Prinses Juliana te Katwijk Nog eenige maanden zijn wij van den aanvang van de groote vacantie aan de Leidsche Universiteit verwijderd en daar mede eindigt tevens het tijdperk van twee ja-ren, gedurende welke de Prinses aan de Leidsche Universiteit zou studeeren. Allerwegen hoort men thans de vraag, of de Prinses nog een jaar langer studente zal blijven dan aanvankelijk bepaald. Uit inlichtingen, welke wij verkregen, zouden wij geneigd zijn af te leiden, dat dit wel in de bedoeling schijnt te liggen. Uit Kat wijk aan Zee vernemen wij althans, dat de villa's 't Waerle en Hoogcate, welke voor de Prinses en hare hofhouding zijn ge huurd voor den duur van haar studietijd tot December opnieuw voor de Prinses zul len worden ingehuurd. Ingevolge de thans nog loopende huurovereenkomst moet hieromtrent vóór den 15den dezer maand een beslissing zijn genomen. Afscheid J. Schaap Hzn. Vrijdagmiddag heeft de heer J. Schaap Hm afscheid genomen als directeur ^<in da Uur. Kweekschool voor Onderwijzen en Onderwijzeressen alhier, welke functie hij gedurende 21 jaren heeft bekleed. De voorzitter van het schoolbestuur, ds. Rutgers, sprak den scheidendon directeur toe, daarbij de 40-jarige loopbaan van den heer Schaap bij het Christelijk oiderwijs schetsende en vooral op zijn groote ver diensten als -directeur wijzende. Namens het schoolbestuur bood spr. een volledige encyclopaedie aan. De heer Rienks, hoofdinspecteur van het Rijksschooltoezicht, herinnerde daarna aan de jarenlange prettige samenwerking met den heer Schaap; de heer Van der Akker sprak namens de Commissie van advies der school, de heer H. Binnendijk namens de oud-leerlingen, de heer Smink namens leeraren en oud-leeraren, de heer Gaasterland namens de leerlingen. Ver schillende sprekers boden ook geschenken aan. De heer Schaap dankte tenslotte voor de hem gebrachte hulde. Majoor A. E. W. de Jong, van het 6e reg. veldartillerie alhier wo-dt 15 dezer gedetacheerd bij den staf der Ie divisie te 's-Gravenhago tot het volgen van een tactischen cursus. De alhier tot arts bevorderde semi-arts H. L. de Grave is bestemd tot officier van gezondheid 2e kl. bij de zeemacht. De collecte gehouden in de Hartebrug- kerk (en in de kerk aan den Haagweg) de koude. De krotwoning op den hoek ten bate van de St. Margarita v. Corto- nastichting na liefdadigheidspredicatie van den weleerw. pater Gyrillus v. Breda O. F. M. uit Woerden heeft opgebracht 486. Door die politie is in voorloopig arrest gesteld zekere J. B., die aan een agent vertelde, dat hij zich te Arnhem heeft schuldr'g gemaakt aan verduistering van een rijwiel. Agenda LEIDEN. Woensdag. A. R. K. A. ledenvergadering, Burcht, 8 uur. Donderdag. Wetenschappelijke voordrachl Prof. Verhaar „Do eenheid en onontbindbaarheid van het huwe. lijk", Klein-Auditorium, Acade miegebouw te S uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Dinsdag, 8.15 uur H. Mis en Algemeen® H. Communie voor de leden van den L. T. B 's Avonds 7 uur jaar vergadering. De avond-, nacht- en Zondagddenst der apotheken wordt van Maandag 4 tot met Zondag 10 Maart waargenomen dooi de apotheken van de heeren A. J. Donk, Dcezastraat 31, telefoon 1313, en G. F. Re ijst, Steenstraat 35, telefoon 136. Wegens het rijden op een fiets zonder licht werd gisteren iemand aangehouden die opgaf te heeten J. v. d. M. ut Sasscn- hcim, terwijl hij inderdaad bleek te zijn O. J. v. d. L. uit Voorhout. Zaterdagmiddag om kwart voor drie is op den Haugwe-g het 4-jarig zoontje B., de Genestetstraat 26, bij het onver wacht oversteken van den weg door een vrachtauto van W. overreden. Gelukkig reed de chauffeur niet hard en stond de wagen een meter vorder stil. Het knaapje had eenige verwondingen aan het hoofd bekomen, doch kon naar huis worden ver-pin voerd. Gehouden verkooping in het Notarishuis alhier, op Vrijdag j.l. ten overstaan van: 1. Mr. H. M. A. Coebergh, not. alhier. Waardgracht 5, 5a, 5b cn 5c, A. Dorre- paal voor 4200; Haarlemmerweg 20, 1 Witteman voor 3350; Haarlemmerweg 20a P. de Jongh qq. voor 4460; Wever straat 21 en 23 D. Smit voor 590; Bou- welouwesteeg 32 T. Witteman voor 184. 2. B. J. J. N. Troost, nok alhier. Waard- straat 41 J. van der Mark voor 2575; Waardstraat 47 A. Buis voor 2501. Ove rige perceelen J. A. Houps q.q. 3. M. G. Bon, not. alhier. Rijnkade 4, 6 en 6a J. Zitman qq voor 18100. UIT DE OMGEVING KAAG. Nationale ringrijderij. Vrijdagmiddag hield de ijsclub „Kagermeer" een nationale ringrijderij voor paren op haar banen op het Kagermeer. Om 2 uur hadden zich 57 paren opgegeven. Begunstigd door prachtig weer, werd het een goed geslaagde wed strijd. De wedstrijd eindigde als volgt: le pr, 20 mej. Hulsbos en C. Spek, Ab benes. 2e pr. 15 mej. Relnink en W. de Bas, Kaag en Abbenes. 3e pr. f 10 mej. de Vlieger en Th. de Vlieger, Abbenes. 4e pr. ƒ7 mej. Turk en N. Turk, Oude-Wetering. 5e pr. 5 mej. de Vlieger en A. Loogman, Abbenes en Kaag. 6e pr. f 2.50 mej. Betheim Siepkens en N. Siepkens Wasse- Afkeurenswaardig is zeker de houding van die personen, die probeeren zonder toegangsbewijs op de afgezette banen te komen. Zij schijnen niet te beseffen, dat het onderhouden van ijsbanen, hetwelk vele werkloozen om dezen tijd verdiensten der Ten na-deele van een bediende va-n het Pharmacodynamisch Laboratorium, Rapen burg 22, is gisteren een rijwiel ontvreemd die hij voor het Instituut had laten staan. •erschaft, moet betaald worden, en dat het houden van wedstrijden, dus ijsver maak, ook niet kan geschieden uit leege kas. LEIDSCHENDAM. Nieuwbouw Raadhuis. Naai aanlei ding van het bericht in de courant van 26 Febr. betreffende nieuwbouw Raadhuis to Leidsche-ndam moeten wij een kleine recti ficatie geven; er bestaan n.l. bij B. en W. in het geheel geen plannen tot nieuwbouw' Indertijd werd in den Raad besproken de restauratie der Raadszaal; door enkele leden werd teen het plan geopperd tot ver bouwing van het Raadhuis. B. en W. heb ben hierop doorgewerkt, echter niet om tot nieuwbouw, doch om tot verbouwing van het Raadhuis te komen. Bovendien is van eenig bepaald bedrag geen sprake ge weest daar men bij geen benadering het bedrag der kosten va-n verbouwing kan bepalen. Sti'le Omgang. Dinsdag a.s. zal het best-uur der afd. Leidschendam van den Stillen Omgang zitting houden in het Pa tronaat des avonds van 78 uur ter uitrei king der spoorkaartjes, programma's enz. Ook zal er dan gelegenheid zijn zich als lid op te geven. Leden moeten hun groene oontribub'ekaart meebrengen. Omtrent uur van vertrek enz., a/3. Zaterdag komen wij nader terug. N00RDWIJKERH0UT. Van koude omgekomen. De 81-jarige P. van D., werd dood in zijn krotwoning gevonden. De man, die blijk baar reeds eenige dagen overleden was, schijnt omgekomen tc zijn tengevolge van de koude. De krotwoningen op den hoek van de Schoolstraat, waarin hij verbleef, is onbewoonbaar verklaard, maar de oude man, die eenigszins zonderling en terugge trokken was, wilde haar niet verlaten. Boschbrand op Leeuwenhorst. Gister middag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de bosschen van Leeuwen horst. De brand ontstond op het terrein „Wildoord", een kilomoter ten Noorden van Noordwijk langs den Gooweg en liet zich aanvankelijk ernstig aanzien. He! vuur bleef echter beperkt tot. lage eiken bosschen, waarvan een 300 Roe door vlammen werdeu vernield. Dank zij de windrichting had de brand geen verderen voortgang. Een groot aantal belangstellen den volgde langs den Gooweg de blus- schingswerkzaamheden, die reeds spoedig tot gunstig resultaat leidden. 3—1] tref itel len ast 1/ stui der lee <ten ont tat: heb sch kaï

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2