RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN LAND- EN TUINBOUW SPORT KERKNIEUWS UIT DE RIJNSTREEK 25 MENSCHEN VERHONGERD. Joego Slavisch dorp in nood. Donderdag gelukte het door te dringen in het dorp Zavaje bij Karlstad t, dat ten gevolge van de geweldige hoeveelheden sneeuw, die de laatste maanden gevallen zijn, al dien tijd volkomen van de buiten- we: eld was afgesneden. Het dorp bood een verschrikkelijken aanblik. De bewoners hadden alle voorra dige levensmidde'en verbruikt en lagen zwak en uitgeput in hun bedden. Vijf en twintig personen waren reeds verhongerd. Van Karlstadt is onmiddellijk een expe ditie met levensmiddelen naar Zavaje on derweg gegaan, om de «verlevenden nog te redden. Door het warme wee- het ijs der Save met groote snelheid in beweging gekomen. In do nabijheid van Agram is een dijk gebroken, zoodat de golven met geweldige Ijsmassa's op.een dorp neerstortten, en de bewoners op do daken hun toevlucht moes ten zoeken. Zij riepen wanhopig om hulp, doch het was onmogelijk hun bijstand te bieden. SPRINGVLOED AAN DE KUST VAN JAPAN. Drie dorpen vernield. Aan do Japansche kust bij Tsjosji heb ben spring..oeden gisterenmorgen drie dorpen vernield. Kilometers ver is het land overstroomd. Vele dorpen staan onder wa ter en hebben groote schade geleden. De woede der golven is nog niet gestild. Het aantal dooden en gewonden is tot dusver onbekend. PROF. KLEMENS PIRQUET. f Door gasverstikking gedood. Prof. Siemens Pirquet, de leider van de Weensche kinderkliniek en zijn vrouw zijn Donderdag dood in hun woning gevonden. Zij zijn waarschijnlijk gestikt door kolen damp uit een haard die defect was. Ernstig geval van vleeschvergiftlging. Twintig personen te Beveren- ïïaes ziek geworden. Uit Beveren-Waes wordt gemeld, dat daar twintig personen ziek zijn geworden na het eten van vleesch. Een vijftienjarig meisje is reeds aan vergiftiging overleden. Bij onderzoek bleek het vleesch bedorven te zijn geweest. Aardbeving geregistreerd te Hohenheim. Heeft waarschijnlijk in Zwitserland of Tirol plaats gehad. Gistermorgen 6 uur 33 m. 2 sec. hebben de instrumenten van het station te Hohen heim weder een tamelijk sterke aardbeving geregistreerd. Het centrum ligt waarschijn lijk op ca. 250 K.M. afstand, vermoedelijk in Zwitserland of Tirol. Schip met dynamiet en benzine in tie lucht gevlogen. Ernstig ongeluk in een Columbia ahsche haven. Te Buena Ventura in Columbia is Don derdag het s.s. ..Tritonia" in de lucht ge vlogen. Het schip had een lading dynamiet en benzir.e aan boord. Ten gevolge van de ontploffing kwamen de kapitein van het schip en twee officieren om het leven. De bemanning was op het tijdstip van de ramp aan het passagieren aan den wal. Een in de nabijheid van de „Tritonia" voor anker liggende lichter vatte eveneens vlam en verbrandde geheel. Radio-verbindingen tusschen suiker fabrieken. Geslaagde proefnemingen. Aneta seint uit Soerabaja: De door hel Suikersyndicaat genomen proefnemingen met de installatie van zend- en opvangin richtingen voor draadlooze telegrafie op diverse suikerfabrieken hebben over hei algemeen een bevredigend verloop gehad. Jn de volgende maand zal waarschijnlijk een beslissing worden genomen omtrent de vraag of de suikerindustrie zal overgaan tot het plaatsen van toestellen op groote schaal. Hoe de griep in Londen woedt. Enorme st ij ging van het aantal sterfgevallen. Hoe hevig de griep in Londen woedt blijkt uit het aantal sterfgevallen, dat se dert de eerste week van Januaroi 1653 be draagt tegen 146 verleden jaar. Verder zijn nog 3371 personen overleden, gedurende de zelfde periode, aan bronchitis en longont steking In de afgeloopen week zijn te Lon den 473 personen aan griep gestorven en aan influenza en bronchitis 1001 menschen Bijna de helft van het aantal overledenen was ouder dan 55 jaar. Advocatenstaking te Dusseldorf. De advocaten te Dusseldorf hebben be sloten tot de staking over te gaan bij de vierde kamer voor civiele zaken, aangezien de president van deze kamer een advocaat die een stuk niet tijdig had ingediend, dis ciplinair heeft gestraft. Dientengevolge konden gisteren voor deze kamer geen za ken worden behandeld. Drama te Waterland-Kerkje. Straf van twintig jaar g e i s c h t. Gistermiddag heeft de rechtbank te Mid delburg een aanvang gemaaakt met de be handeling van de bekende moordzaak te Waterland-Kerkje, ge. leegd op Zondag 19 December van het vorig jaar. Aan verdachte, den 28-jarigen J. de R., arbeider te Waterland-Kerkje, was ten las- to gelegd, dat hij met voordachten rade cnof behulp van een scheermes de 18-jarige A. II. ten huize van haar ouders gedood heeft Het Jijk was op Zondagmorgen te 7 uur door haar moeder gevonden en lag voor over in een sloot. Verdachte kwam huilende de beklaagden bank binnen Evenals bij zijn arrestatie be kende hij het feit te hebben gepleegd. De officier eischte in zijn requisitoir ei-n gevangenisstraf van twintig jaar, welken eiseh verdachte snikkende aanhoorde. De verdediger, mr. Kuiper, uit Middel burg, pleitte clemci.tie, vooral naar voren brengende verdachte s gunstig verleden, uitgezonderd dan diens moreele levenswijze Verdachte is nog nimmer met de justitie ia aanraking geweest. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 15 Maart a.s. Hoteldrama. Veroordeeling tot acht jaar g e i s c h t. Gisteren had voor de Amsterdamsche rechtbank de behandeling plaats tegen den chauffeur C. P. M. V., wien ten laste was gelegd, in een hotel op het Damrak te Am sterdam een diensti^isje te hebben dood geschoten. De Officier eisehte verd.'s veroordeeling wegens moord tot acht jaar gevangenisstiaf Uitspraak 15 Maart a.s. Euveldaden van een teleurgesteld minnaar. Rechtbank gelast een psy chiatrisch inde W F. A. L., aan wien poging tot zware misliandc'ing en vernieling van huisraad wa-s ten laste gelegd, stond gistermorgen voor de arrondissementsrechtbank te Haarlem terecht. Op 14 November j.l. was hij te Aalsmeer hei huis van de fa in lie van zijn vroegere verloofde binnen gedrongen. Onder het uiten van vreese- lijke bedreigingen had hij daar met me- gencmen timmergereedschap, den boel kort en klein geslagen. Alvorens weg te gaan, had hij neg het hoofd des huizes toegeroepen, volgens de getuigen: dat had je niet gedacht hè kom, hier, ik zal je beide oogen uitsteken en vermoorden. En de daad bij h.et woord voegende had hij met een vruchfcsnmes:e den heer M. aller lei wonden toegebracht. Verdachte bekende dit alles te hebben gedaan omdat zijn vroegere verloofde niets mee' van hem wou w eten, ja zelis op het punt stond met een ander te trou wen. Dit bracht- hem in een zeer overspannen toestand Wat de mrihande'ing betreft, ten aanzien hiervan beriep hij zich op noodweer. In zijn requisitoir merkte de subst of ficier van justice, mr Paardekooper Over man od, dat verdachte meermalen wegers mishandeling is veroordeeld en een ge vaarlijk persoon is. Voor deze mishande ling, mitsgaders de vernieling vord-erde hij vijf maanden gevareenisstraf. De verdediger, mr. Pl'ester achtte op zet tot mishandeling niet bewezen, in ver band met de eveneens ten laste ge'egde vernieling, drong de pleiter echter op een onderzoek aan. Na raadkamer bes'iste do rechtbank, dat het onderzoek onvolledig wa-s geweest en ge'aslte het terugstelen der stukken in handen van der rechtercommissaris, ten einde er alsnog een onderzoek naar de geestvermogens van verdachte m te stel len en een reclasseeringsrapport over hem te laten uitbrengen. Opgeheven: C. Kortekaas. teNoordwijkerhout J. Prins, te Wassenaar. O. Kromwijk, te Leiden. R. Ned. Boeren- en Tuindersbond. Bestuursvergadering. In de laatste bestuursvergadering van den R. K. Ned. Boeren- en Tuindersbond is volgens de „R. K. Boerenstand" besloten in een adres aan de Regeering de bezwaren en wenschen kenbaar te maken over het wetsontwerp inzake regeling der finan- cieele verhouding tusschen Bijk en Go- meen te. Mededeeling werd gedaan van het ver handelde in de vergadering op 4 Februari van de Commissie uit den R. K. Nederland- schen Boeren- en Tuindersbond over het voorontw erp-Landbouw-Uit voerwet inhou dende den uitvoer van landbouw-, zuivel en tuinbouwproducten. Het besrtuur kan zii h met de samenvatting zeer wel vereenigen Het bestuur besloot den heer Mr. P. W. H. Truyen te Roermond, Inspecteur van bet L. O., uit te noodigen als voorzitter op te tieden van de Commissie van Beroep voor het Personeel der R. K. Lagere Land- en Tuinbouwscholen. Het kampioenschap van Leiden en 0. Om den zilveren koning van het Leidech Drgblad. In de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" begon gisteravond de wedstrijd om het kampioenschap van Leiden en O. De voorzitter van d"n Leidschen Schaak bond, Dr. J. F. Sirks, opende met eenige toepasselijke woorden den wedstrijd.. Hij bracht in de eerste plaats hulde aan de directie van het Lcidsch Dagblad voor het beschikbaar stellen van den wisselprijs (den zilveren koning) en »de herinnerings medaille en aan de directie van de Leid- sche Courant voor het uitloven eener ver guld zilveren medaille. Hierna werd het reglement voorgelezen en door alle aanwezige deelnemers onder teekend De eerste aanval was reeds door de beruchte griep ondernomen, de hee- ren D. de Jong, M M. Segaar en A. J. Hulst konden wegens ziekte niet verschij nen. Voor den heer De Jong, die zich te ruggetrokken had, viel de heer W. F. Snieder, lid van Philidor in. Ook schitter den een paar deelnemers nog door afwe zigheid, zoodat niet alle deelnemers een partij konden spelen. De eerste uilslagen waren de volgende: le groep: W. H. Bos schaP. B Kreukniet 1/21/2. 2e groep: W. F. SniederG. Bosscha 01, W. de BruinW. H. Scheffer afge broken. 3e groep: J J. BraggaarP. de Bruin en Dr. 'J. F. SirksDr. C. H. Hins afgebro ken. 4e groep: W. H. v. d. Nat JrS. Ouwer- kerk 1—0. 5e groep: Ir. J. J. G. van HoekF. de Bruijn afgebroken. De volgende week wordt de wedstrijd op diverse speelavon den voortgezet. PATER S. BREIDFELDT O.F.M. f Te Weert overleed gistermorgen plotse ling de zecrcerw. Pater fr. Silverirs Breid- feldt. Met Pater Breidfeldt verliest de Katholieke Kerk een van haar heilige priesters en de Nederlandsche Provincie der Minderbroeders een van haar voor- beeldmste leden. P. Si'verius Breidfeldt O.F.M. werd ge boren te Venlo IS October 1876. Hij trad in de Orde der Minderbroeders in 1893 en werd in 1C00 priester gewijd. Reeds spoed'g na zijn priesterwijding werd hem de leiding toevertrouwd van de toekomstige priesters van de Orde, een taak, die hij met de lofwaardigste toewij ding heeft volbracht, totdat ziekte hem in 1919 dwong de hem zoo dierbaar ge worden taak aan anderen over te geven. In tusschen gaf P. Silverius Breidfeldt niettegenstaande zijn uiterst broes gestel zich met zijn volle werklust en energie aan alle soorten van zielzorgelijken arbeid. Hij werd de gezochte biechtvader van talloozen in Weert en verre omgeving; van talrijke kloosters was hij de geeste'ijke leidsman, terwijl vele priesters en confra ters met vol vertrouwen de belangen hun ner ziel aan zijn ervaren en beproefde lei ding toevertrouwden. Voor zielen en armen was hij de stille en groote weldoener. Daar hij nooit rnst kende, gaf hij zijn weinig vrije oogenblikken aan allerlei pu- b'icistischen arbeid aan velerlei periodie ken, terwijl hij de leiding had van de ver schillende maandschriften, door de Paters Minderbroeders uitgegeven. VerschiPende ma'en werd hij benoemd tot visitator van religieuze communiteiten. Toen de groote opb'oei der Derde Orde in ors vaderiand begon, was P Si'verius Breidfeldt een van de groote stuwkrach ten en werd snoezig de eerste commissa ris der Derde Orde. Van 19131916 was hij lid van het hoofdbestuur vaij de Nederlandsche Pro vincie der Minderbroeders. In 1918 werd hem de verantwoordelijke vertrouwenspost toevertrouwd van Secreta- rius der Provincie. In deze hoedanigheid vooral heeft hij met onoffering van zich zelf en met edelmoedige onbaatzuchtig heid de belangen van de hem zoo dierba re Orde behartigd tot aan den dag vau zijn dood. Zoo heeft deze goede en inn;g-vrome priester al'e leversjaren in zelfverlooche ning en offervaardige liefde zijn beste krachten gewijd in den dienst van den Mees'er aan Wiens Goddelijk Hart hij op den Ee*sten Vrijdag van de maand kort na de H. Communie ontvangen te hebben mocht gaan rusten voor eeuwig. De plechtige begrafenis heeft plaats op 4 Maart. },Msbd." Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, zal Maandag, Dinsdag en Woensdag van de volgende week, geen audiëntie verleenen. 99. KcekeroeKoekéroeKoekeroe Ja, ik had ze eerst buiten in een groote kooi. twee naart:es, maar het werd nu wel wat al te Siberisch voor Indische lachduif- jes of, zooals ze bij ons in Lisse zeggen: koekerres. Ik heb ze in de speelzaal der studenten gezet en door al het lawaai heen, of juist óm dat lawaai, roeren en lachen de diertjes maar trouw door. Als ik dan jongens en vogels daar bij el kaar zie, dan denk ik: ..Ze zaaien en ze maaien niet, en hun Hemelsche Vader voedt hen". Want, ach, waar is het verschil tusschen mijn jongens en die duiven, als het op zorgen aankomt En gelukkig maar. Stelt u eens voor dat zoo'n knaap bij iedere bo terham of bij ieder dozijn boterhammen die hij eet, zich moest afvragen: „Waar ko men deze vandaan en waar zullen de vol gende moeten gevonden worden?" Neen, jongens, eet maar lekker door, hoor. Pa Liefhebber werkt. Maar al loop ik nu nog zoo hard, het geeft allemaal niets, a's niet in zeer ruime mate Gods zegen er bij komt. Ja, jongens, de zegen van O. L. Heer. Al het andere is niets: een molen zonder wieken en zonder wind. Maar met O. L. Heer alles. Ja jongens, alles. Dan staan we voor n:ets, nietwaar. Dan hebben we moed genoeg. Ja, zoo reder eer ik wel eens met mijn jongens en dan spreekt ik ook over u, onze weldoeners, en dan vertel ik hun dat O. L. Heer zich van u bedient om het Missiehuis in stand te houden, dat er goede men schen zijn die de kosten voor hun opleiding helpen dragen, dat we daarom meermalen per dag voor de levende en overleden wel doeners bidden. Ja, zoo praat ik wel eens over U, Vrien den, en in die jongensharten kiemt en groeit de dankbaarheid jegens O. L. Heer en u. Missiehuis, Hoorn Fathor LEFEBER Postrék. 120937 Directeur. Door ineens of bij gedeelten honderd gulden te schenken wordt u mede-Stich teres) van dit Missiehuis. Of voelt u er voor om de jaarliiksche opleidingskosten van een toekomstig priester-missionaris voor uw rekening te nemen? NAAR LOURDES—L1SIEUX EN PARIJS. „Katholiek Nederland", het bekende co mité tot organisatie van Bedevaarten naar Lourdes, Lisieux, Parijs, Rome, Ober- ammergau en Dokkum, viert dit jaar het 2e lustrum, zijn tienjarig bestaan. Het Comité heeft gedacht dit op een eigenaardige wijze te vieren en wel door het inleggen van een trein, die zeker als een zeer goedkoope gelegenheid mag wor den aangemerkt, waardoor hot volstrekt overbodig is nog naar Belgische reisgcle- genheden uit te kijken. In overleg met het reisbureau, dat steeds de technische leiding heeft dezer bedevaart, kan het comité voor dit jaar dit buitenkansje aanbieden en ook een vermindering van circa 25.op de kos ten van andere jaren op de gewone bede vaart naar Lourdes, zonder iets prijs te ge ven van de bijzondere gemakken en voor- deelen steeds aan deze bedevaart verbon den, waardoor ze dan ock zoo'n goeden naam heeft in heel Nederland en ver daar buiten. We zeggen, ook vèr daai buiten, wijl ons herhaalde mrlen verzocht is een Ameri- kaansche bedevaart van circa 300 perso nen, dit jaar naar Rome en Lourdes te ge leiden, waardoor we, om verschillende om standigheden, althans dit jaar hebben ge meend te moeten danken. We gaan dit jaar met onzen gewonen extra harmonica-trein over Parijs en Li sieux van 210 Juli en met een anderen extra trein rechtstreeks van Roosendaal naar Lourdes en terug van 310 Juli. De kesten hiervan varieeren van 40.af. We vragen hiervoor correspondenten in alle plaatsen van Nederland, die we gaar ne onze condities op aanvrage mededeelen. Prospectussen verschijnen dezer dagen en zihi verkrijgbaar bij het Secretariaat van Katholiek Nederland te Rijsbergen, of bij den Geestelijken leider dezer bedevaart den 7eereerw. heer Chr. Ver-bun t, pastoor te Rijsbergen, dar-toe gedelegeerd door D. H. Mgr. P. Hopmans, Bisschop van Breda. Dr. Wilhelm von Bode f Dr. Wilhelm von Bode, museumdirecteur te Berlijn, do wereldberoemde kunsthisto ricus, is gistermiddag, 83 jaar oud, over leden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Botsing. Langs het Coudsche Rijpad, kwam gisterenmiddag een auto in botsing met een driewieler wagen van de G„ waar bij de auto materieele schade beliep, welke onderling werd geregeld. Zware val. Zekere B. v. d. Y. moest gisteren met zijn rijwiel voor een auto uit wijken. Hieibij raakte hij van den wal op het ijs. Door den val bekwam hij een bloed uitstorting in het rechterbeen, zoodat ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Gevonden voorwerpen. Overjas een rijwielbelastingplaatje een gouden ring met steen een bril in bruin étui. De Post. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten, van welke de afzen ders onbekend zijn; terugontvangen in de tweede helft der maand Januari 1929. Brieven, binnenland: Aan de Gemeente 's-Gravenhage, afd. Bevolking; Briefkaar ten, binnenland: Fam. J. La Rooij, Makas- sarstraat 12 II Amsterdam. WOERDEN. Veilingvereer.iging W. en 0. De vei- lingvereeniging Woerden en Omstreken hield Donderdagavond in café Pel haar tiende jaarvergadering. De opkomst der leden was bevredigend. Door den voorz., den heer Goes, werd in het kort gememoreerd, wat het afgeloopen jaar de vereeniging heeft gebracht. De grootste gebeurtenissen waren wel het tot stand komen van het nieuwe veilihgsge- bouw en de stichting van een eierenveiling Ook deze laatste blijkt hier wel levensvat baarheid te hebben. Was in het begin de aanvoer niet groot, langzamerhand ging deze vooruit, zoodat zij momenteel flink mag genoemd worden. De laatste aanvoer was zelfs boven de 8C00 stuks. Maatregelen zullen wonen genomen voor export naar Engeland. Voor de groenten- en fruitveiling zal getracht worden aanvoerders uit Noorden hier te krijgen. Uit het jaarverslag van den secretaris- penningm. ontleenen we het volgende: In het ledental kwam geen noemens waardige verandering. De inkomsten be droegen in totaal 7350.do bruto winst ƒ2460 .30. Met inbegrip van de eierenveiling werd in totaal geveild voor een bedrag van 82287.82. De aftredende bestuursleden, de heeren G. Sonnevelt en W. Roraijn, werden met bijna alg. st. herkozen. Op voorstel van den heer van Eijk werd besloten de toela ge aan den secretaris-penningm. met" 25, te verhoogen, en aan de overige bestuurs leden, uitgezonderd den voorzitter, een toe slag van 15. Aan de orde was vervolgens de bespre king over de viering van het 10-jarig be staan. Het bescuur was van meening dit te deen op een wijze,' die de vereeniging geen nadeel zou opleveren. Waar een groo te behoefte blijkt te bestaan in het veiling gebouw aan een electrisohe klok, zou het bestuur er ten zeerste mede vereerd zijn, indien deze er bij deze gelegenheid zou kunnen komen, en dat de benoodigde gel den, pl.m. 1500.a 2000.voor een groot gedeelte of nog liever uit vrije giften werden bijeen gebracht. De vergadering ging met dit voorstel ac- coord. Een commissie, die deze zaak zal regelen werd benoemd. Staande de vergadering werd vervolgens een bedrag van 152.bijeengebracht. Hierna sluiting. Z0ETERW0UDE. Wit Gele Kruis. De Vereeniging „Het Wit Gele Kruis" hield hare algenieene jaar. vergadering in het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg, onder voorzitterschap van den heer C. H. de Boer. Aanwezig wa ren ongeveer 40 leden. Na opening door den voorz. leest de secr. het jaarverslag, waaraan wij ontlce. r.en, dat de algemecne toestand der ver- eeniging zeer good is. Het ledenaantal h een w einig gestegen en bedraagt thans 329 In het bestuur kwam verandering wegenj vertrek van kapelaan Boon, die vervangen w erd door kapelaan Dael en door bedanken van den heer O. P. J. Paardekooper. die vervangen werd door den heer C. W. de Jong. De inventaris der instrumentenafdee- ling werd in het verslagjaar uitgebreid en bestaat thans uit 160 diverse artikelen. Door verschillende leden werd van die ar- tikelen gebruik gemaakt; in totaal werden ze 180 maal in gebruik gegeven. De wijk zuster legde als zoodanig 1267 bezoeken af bij 22 patiënten, terwijl zij eenmaal eeisie hulp verleende bij een ongeval en zij een koer met een patiënt op transport is ge weest. Als t.b.c.-huisbezoekster heeft de zuster 412 bezoeken afgelegd bij de diverse patiënten. Bij het begin van het jaar 1028 stonden er 17 gezinnen met 22 patiënten onder toezicht. Gedurende het jaar kwamen er 3 gezinnen met 6 patiënten bij, terwijl prtiënt werd afgeschreven. De vereeniging heeft voorts aan t.b.c. patiënten voed.-cl, ledikanten, linnen- en beddengoed schaft, enz., terwijl mede do aandacht is geschonken aan verbetering van woning toestanden. De vereeniging beschikt ton behoeve der t.b c. thans over 2 houten en 3 linnen tenten, 10 ledikanten met matra: sen en dekens en 1 kinderledikant met int tras en dekens, alsmede over lakens, sloe pen enz. Aan de wijkzuster, alsmede aan de St. Vincentiusvereeniging en het Par. Aim- bestuur wordt in het verslag een woord van dank gebracht voor hetgeen door de2 het belang der tuberculosebestrijding ia deze gemeente is gedaan. Hierna brengt de penningm. het finan cieel verslag uit over de t.b.c-afdeeling in 1928, waaruit blijkt dat de ontvangsten heb ben bedragen f 1234.72 en de uitgaven 1212.32, zoodat er dus een batig saldo u van 22.10. Vervolgens doet de penningm. voorle zing van het financieel verslag van de a£- dc-eling wijkverpleging, waaruit blijkt dat deze afdeeling een winst heeft gemaakt van 106.48, waardoor het kapitaal Jer vereeniging is aangegroeid tot 2472.73,5. De penningm. geeft dan tevens een terug blik over de afgeloopen 4 jaar, waaruit blijkt dat er begonnen werd met een kapi taal van het Groene Kruis van 2453.3 in 1924; dat in 1925 tengevolge van de overname der schuld der wijkverpleging St Elisabeth een verlies werd geleden van 454.12, doch dat in 1926 reeds weer een winst geboekt kon worden van 232.34,5 en over 1927 een winst van 134.67,5, waarme de, aldus de penningmeester, den zwart- galligen ten spijt, bewezen is dat de ver eeniging bestaansmogelijkheid heeft, doch dat niet alleen, maar bestaansrecht. De voorz. zegt dat de financieel e versla gen zijn nagezien en onderzocht door een commissie bestaande uit de heeren C. P. J. Paardekooper, P. C. Paardekooper en O. de Jong, waarvan eerstgenoemde rap porteert dat alle bescheiden keurig in orde zijn bevonden. Hierna is aan de orde de verkiezing van drie bestuursleden, wegens periodieke af treding van de heeren M. Th. Kompier, Jac. van Leeuwen Azn., en J. Vlasveld. Op voorstel van den heer P. Be ijk worden deze heeren bij acclamatie herbenoemd. Dan leest de secr. een dankbetuiging van den heer P. Klaassen voor de hulp hem verleend bij de ziekte van diens vrou welke dank voornamelijk is gericht a? kapelaan van Da el en de wijkzuster, die hem in alle opzichten hebben bijgestaan. Voorlezing geschiedt vervol eens van de begrooting voor 1929, waaruit blijkt dat de wijkverpleging de ontvangsten en uit- gaven zijn geraamd op 2010 en die van t.b.c.-bestrijding op 1150.40. Bij de rondvraag spoort kapelaan van Dael allen nog eens aan om de vereeni ging te steunen en om, in navolging van den wen sell van den Bisschop, zooveel mo- lijk leden te werven voor de vereeniging. De voerz. brengt nog een woord van dank aan de vereeniging Liefdewerk Oud Pa pier, waarvan de vereeniging ook dit jaar wederom een gift mocht ontvangen, wes halve hij de aanwezigen aanspoort om veel mogelijk oud papier ten behoeve dier vereeniging te verzamelen. Aangezien blijkt dat er in de Weipoort omtrent de ophalmi daarvan geen regeling bestaat, zal met liet Bestuur van de Vereeniging Oud Papier overleg gepleegd worden om tot een goede regeling voor dat gedeelte der gemeente te geraken. Tenslotte brengen nog verschillende le den een woord van dank aan het bestuur en de wijkzuster, waarna de voorz. de ver gadering sluit. WARMOND. Kiesvereenigirg. De R. K. Kiesvereeni ging Kiesrecht is Kiesolicht alhier, houdt Maandagavond a.s. in Hctel de Zon alhier, haar jaarlijksche algemeene vergadering. Een trouwe opkomst wordt verwacht, ge zien de belangrijkheid der agenda. En bloc afgetreden. De in deze Ge meente reeds jaren lang bestaande Oranje- Commissie heeft in een gisteren gehouden vergadering besloten en bloc af te treden. Hiertoe werd met algemeene stemmen be sloten. Het ijs op het Kagsrmeer. Naar ons van officieele zijde wordt medegedeeld is het ijs op de Kagermeren, zoowel als op <k Leede onbetrouwbaar, daar op verschillen de plaatsen zeer gevaarlijke en zwakke plekken voorkomen. Vooral is dit het gevïl bij de bruggen en aan de kanten, waar het ijs oogenschijnlijk sterk lijkt doch in werke lijkheid, zeer dun en bovendien bros is. D< grootste voorzichtigheid zij derhalve aan bevolen. «-1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6