i UIT DE RIJNSTREEK SPORT VRAGENBUS MARKTBERICHTEN Atlvertentisn. Dankbetuiging. etJ BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 2 Maa t ]yi9 me'deeedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste Baromete.st.: 784.4 te Breslau. Laagste Barometerst.: 734.7 te Ingö. Verwachting tot den avond van 4 Maart: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide lijke of Zuid-Westelijke wind, toenemende bewolking, waarschijnlijk droog weer, ma tige tot lichte vorst des nachts, overdag toenemende dooi. LUCHTTEMPERATUUR 1 gr. C. boven nul. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 6.08 uur tot Zondagmorgen 6.15 uur. RIJNZATERWOUDE. Ring-arren. Met het mooie weer van Vrijdag 1 Maart was er veel animo voor t ringarren op het Braassemermeer. Er hard gestreden voor de prijzen. De ge lukkige winnaars waren: le prijs de heer Hink en mej. Hink; 2e nrijs de heer Ver burg en Mej. Kortehoeven, 3e prijs de heer Klootwijk en mej. Klootwijk, een troostprijs werd behaald door den heer J. de Boer en mej. de Boer, en den heer J. Visser en mej. Visser. SASSENHEIM. Stille Orrgang. Gisterenavond hield onder voorzitterschap van den heer P. v. Dijk, bovengenoemde vereeniging een le denvergadering in het K. S. A.-gebouw ter bespreking van de regeling der bedevaart. De belangstelling was groot. Medegedee' 1 werd, dat de bedevaart wordt gehou'i i van 9 tot 10 Maart. Voorts drt het verbo den is de kerkkaart aan anderen te ge- i. Zii, die kaarten wenschen kunnen zich aanmelden bij het bestuur waarvoor zitting wordt gehouden op Zondag 3 Maart" in het K. S. A-gebouw van 11 tot 1 uur, na de meditatie en voor het laatst op Donder dagavond van 89 uur. Verder werd de re geling besproken van de bedevaart, welke begint met een Lof in de parochiekerk te half elf, waarna a'len zich loopend naar het station Noordwijkerhout begeven, waar wordt aangesloten bij verschil'ende ver- i gingen, uit de omtreving. De trein ver- 'trekt ongeveer half één naar Amsterdam. Het bestuur herinnerde de leden eraan de aanwijzingen zoo stint mogelijk na te vol gen. Het bestuur vertrouwde op de mede werking van de leden in de kerk. waar ieder van een zitplaats is verzekerd. N' nog enkele vragen te hebben beantwoord, sluit de voorz. op gebruikelijke wijze de vergadering. Jubileum. De heer G. van Dorp, her dacht het feit., dat hij gedurende °5 jaren in dienst was bij de Firma Speelman al hier. Den jubilaris werd als aandenken ee- gouden horloge met inscriptie geschonken TER AAR. Geboren: Pieter Theodorus, zoon v. J. Wijf;e—Meiier. Marigm, dochter v. C. van Vliet—Bod en burg. Nieolaas, zoon r. C. van VlietRodenburg. Petrus Wil helmus, zoon v. A. VorkWol vers. Ge- rardus, zoen v. H. van Tol—Lenting. Jansje, dochter v. G. van LeeuwenVoor- douw. Magdalena, dochter v. J. Roden burgFsveldt. Ondertrouwd: Adr-nus Verkerk, oud 23 jaar en Cornelia Rodenburg, te Nieuwveen, oud 24 jaar Overleden: Johanna Wphelmma Bouwmeester, oud 6 mnd. Cornells Voordouw, oud 69 jaar, overleden te Oegst- geest. WASSENAAR. Geboren: Jacobus Oerardus Johan nes, iz. v. H. J. A. Rooiiakhers en M. M. van Gn'eken. Johannes A-noldus, z. v. A. J. Schrama en L. M. "Wassenaar. Margie, d. van P. Pont en M. den Hol larder. Corne'is Pieter Ouïrinvs, z. v. C. J. Voorham en C. C. J. Kniinenburg. Herdril-a Cornelia, d. v. L. Goulooze en J. C. Wassenaar. Overleden: Petrone^a Alaida Rij- nevee.n. vr. van P. de Vries, 43 jaar. Bartin'om er s Johannes Brandsen, wedr van M. C. Brand. 69 j. Antonïe van Ammers. 22 j. Jan Denkema, m. v. G. van de Vlekkert, 63 jaar. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Hu p aan werkloozen. De rooi lijn in de Dorpsstraat. De ver betering van de Bruggestraat. De raad dezer gemeente kwam Donder dagavond in openbare vergadering bijeen. De Voorz. opent de vergadering, waarna de notulen der vorige worden gelezen en ÏOftfl crii Iro i, ,-rl De Voorz. dee't mede. dat de bewoners achter op den Zijldijk niet w -llen bijdra gen in de kosten van aanleg van de drink waterleiding. Vervolgens deelt hij mede, dat de school- schoonmaakster meerdere werkzaamheden aan de school heeft, doordat verschillende vereenigingen van de school gebruik ma- fccn. B. en W. stellen daarom voor een Ratificatie van 5 toe te kennen. Aldus besloten. Onder de ingekomen stukken was het verslag van de Commiss'e tot Wering van Schoolverzuim, waaruit de Voorz. eenige mededeeling-en doet en naar aanleiding waarvan de heer Klaver informeert of de kinderen van Faas de school weer bezoe ken, nu de verplichting tot inenting tijde lijk is opgeschort. De Voorz. deelt mede, dat ze n'et de school bezoeken en het overigens een zaak voor den Kantonrech ter is. Een verzoek van het bestuur der bij zondere school om een voorscho-t van 2500 op de vergoeding voor 1929. B. en W. stellen voor het gevraagde voorschot te verleenen. waartoe wordt beslcten. Een verzoek van datzelfde bestuur om de ver goeding, bedoeld in art. 101 der L. O.-wet 1920 zal te zijner tijd behandeld worden. Aan de orde is thans de vaststelling van de rooilijn langs de Dorpsstraat vanaf den Hoogmadensehen weg tot de pannenfa- br:ek. B en W. stellen voor de rooilijn op den heek van den Munnik te bepalen op 13 M. uit het hart van den weg en verder geleidelijk no 15 M. uit het hart van den weg. Aldus beslcten. De Voorz. dee't nog mede dat B. en W. voornemens zijn voor de geheelc gemeente rooilijnen vast te stellen. Daarna wordt op verzeek van Ged. St. een wijziging aangebracht in de verorde ning op ce invordering van leges. Daarna doet de Voorz. eenige mededee- lingen over de werkverschaffing. Spr. zegt dat B. en W., toen de s'tuatie dit noodza kelijk maakte, hebben vergaderd met den opzichter. B. en W. hebben zich op het standpunt gesteld geen steun zonder werk, want dit zou anders armenzorg beteekenen. Ten aanzien van de werkverschaffing is de volgende regeling getroffen: 1. Aan melding bij den correspondent der ar beidsbemiddeling; 2. Individueele beoor deeling der behoeften; 3. De aanwijzing om te werken meet worden opgevolgd. 4. Aantal dagen en loon per dag voor ieder wordt door of namens B. en W. bepaald. De ontworpen regeling werd n'et al te eng opgevat. Aan 18 a 20 werkloozen, die door de ijs- club te werk waren gesteld werd van de gemeente een bijslag van 0.50 per dag gegeven. Toen de koude strenger werd, is in de week van 1116 Februari en in de beide daarop volgende weken aan de ingeschre ven werkloozen en enkele anderen elke week, naar keuze ve.strekt een H.L. eier kolen of 1 1/2 H L. cokes. Tehs'otte is aan de werkloozen, die ukkeeringen ontvingen u't werklozenkas sen een bijs'ag van 0.50 per dag toege kend voor zooveel dagen, als zij in aan merking kemen cm bij de werkverschaf fing te worden te werk gesteld, als zij niet georganiseerd waren. De Voiuz. zegt, dat Leiderdorp dus niet achtergebleven is en dat daarvoor geluk kig ook geen spoedvergadering moest worden afgedwongen. B. en W. vragen op nieuw gelden aan, daar zeer waarschijn lijk met. de werkverschaff ng nog eenigen tijd meet worden doorgegaan. De heeren Groenendijk en Klaver bren gen B. en W; hulde voor de wijze waarop zij de zaak hebben geregeld en spreken den wensch uit. dat B. en W. op den in- ges'agen weg zullen blijven voortgaan. De Voorz. zegt dat B. en W. zich verheugen dat de getroffen regeling in goede aald is gevallen. De Vcorz. zegt dat ook in het vervolg B. en W. de regeling mild zullen toepassen. Op voorstel van B. en W. wordt een Raad van Toezicht op de Woning bouw vereeniging „Dorpsbelang" benoemd. Als leden worden aangewezen B en W. De gevraagde gelden worden met alg. stemmen toegestaan. Aan de orde is vervolgens de benoeming van leden van de stembureaux. Daarna is aan de orde het verzoek van hefc gemeentebestuur van Zceterwoude om een bijdrage in de kosten van de verbete ring der Bruggestraat tot een vierde van le totale kosten. B." en V/. stel'en voor een bijdrage te verleenen van ben hoogste 1500, onder voorwaarde o.m. dat in die straat een nachtlantaam zal branden en ook werk'oo- zen van Leiderdorp te werk zullen worden gesteld. Het voorstel van B. en W. wordt met alg. st. aangenomen. De hee-- C. de Graaf vraagt inlichtingen omtrent de doortrekking der waterleiding ri den Munnik en wenscht dat daarmede "iet te vrceg zaJ worden begonnen. De Voorz. zegt, dat met den wensch van den heer de Graaf rekening kan worden ge houden. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. de vergadering. BOSKOOP. L. T. B. Donderdagmiddag 3 uur werd de jaarvergadering gehouden van de afd. Boskoop van den L. T. B. De voorz., de heer H. G. Mrthot, heKte allen van harte welkom en hield een kone inleiding over den tcestand in het bedrijf over het afpeloopen jaar, welke over het algemeen als gunstig beschouwd kan win den. Spr. schetste de toekomst wat som berder, doch sprak dan den wensch uit dat 1929 voor ons allen onder Gods besten zo gen een in alle opzichten gunstig jaar ge noemd mag worden Hierna werden de notulen voorgelezen van twee vorige vergaderingen; welke on veranderd werden vastgesteld. De Voorz. deelde mede, dat het Dagelijksch Bestuur eenigen tijd geleden een conferentie heeft gehad met vrijgestelden der verschillende Tuinbouwarbeiders-organisatie ter plaatse, om te komen tot meer algemeene regeling in den werktijd en tot een collectief con tract. Op deze bijeenkomst was ook uitge- noodigd do neutrale patroonsvereeniging. we'ke echter niet verschenen was. Zeer kort geleden heeft het Dagelijksch Bestuur van den L. T. B. een conferentie gehad met het bestuur der neutrale Werk geversvereniging en hebben laatstgenoera den verklaart geen celledicf contract te wenschen, doch hebben zelf hun arbeids voorwaarden gesteld. Deze aangelegenheid heeft dus voorloo- pig afgedaan. Op een schrijven van het Hoofdbestuur van den L. T. B., met het verzoek, dat de afdeeling Boskoop lid worde van de Ondor- wijsvereeniging van den L. T. B. a 3. per jaar, werd hiertoe besloten De Voorz. doet eenige medcdeelingon over het fonds voor onpersoonlijke recla me, en zegt dat bet bestuur als afgevaar digde voor deze vereeniging heeft aange wezen H. G. Mathot en Adr. Blom en als plaatsvervangers C. J. van Vliet en W. J van der Meer, waarmede allen accoord gaan. Door den penningm. werd financieel ver slag uitgebracht over het afgeloopen jaar en door de Commissie van Verificateurs nagezien en in orde bevonden. Door de heeren R. Rijnbeek en C. J v. Vliet werd door elk een verslag uitgebracht van twee gehouden vergaderingen van den Bond in Haarlem. Naar aanleiding van deze verslagen, waarin vooial door Mgr. Aengenent gespre ken is over c!e organisatie en het huisbe zoek, enz. vraagt de heer A. Brand Pz of het bestuur yan de afd. ook nog eenige ac tie op touw zet voor het versterken der vereeniging. De voorz. spreekt daarover zijn persoon lijke moening uit. Spr. heeft met de proj a- ganda geen haast. De" heer Houdijk bemerkt dat dit een persoonlijke meening van den voorz. is, doch hoopt dat de overige bestuursleden deze meening niet zijn toegedaan, en afge zien van loopende aango'ogenhedon er toch propaganda voor den L. T. B. gemaakt zal worden. De heer P. L. Binken spreekt over het huisbezoek om leden te werven, maar dan óók b.j de leden om ze meer te doen over tuigen van het belang der standsorganiVHn De voorz. zegt, dat we van het Hoofdbe stuur de vrijheid hebben gekregen adspi- rantle len aan te nemen, die dan slechts afdcelings-cortributie hebben te betalen Op voorstel van het bestuur werd aan genomen, dat alzoo toekomstige boomkwee kers, die den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, adspirantlid van den L. T. B. kun nen worden tegen betaling van 1.— per jaar. Wanneer het blijkt, dat zij in eigen bedrijf geheel bun bestaan gaan verdienm dan gaan dezulken als gewoon lid in do vereci iging over. De heer Houdijk zegt, dat we ook hier voor propaganda moeten maken, want de jongelui komen niet vanze'f. De voorz. zegt., dat zulks ook in de bedoeling ligt. Do lieer P. L. Binken meent, dat het be stuur zich in verbinding meet stellen n et den Directeur van het Groot-Patronaat, opdat deze de jongens erop kan wijzen ir hun organisrtle te gaan. De. voorz. zegt, dat er verschillende wegen leiden naar Rome, en dat het bestuur dezo zaak zal óverwegen. Tot afgevaardigde voor 1929 voor het bijwonen der bondsvergaderingen werd gekozen de heer Adr. Blom en tot plaats vervanger de heer C. J. van Vliet. Bij de rondvraag zegt de heer Binkpn gehoord te hebben, dat e. in de gemeente door enkele vooraanstaande personen be sprekingen zijn gevoerd om to verzekeren tegen vor6tschade. De voorz. zegt, dat hem dit ook bekend is, doch hiervan zal niet veel komen, omdat het tijdstip erg ongunstig gekozen is. Zulks kan men beter doen als het een paar jaar niet gewinterd heeft. Dan zal men voor- dceligcr condities hebben als nu. De heer A. Brand Pz. vraagt of het be stuur al een plan-de-campsgne heeft opge maakt voor 1929, en op een ontkennend antwoord van den voorz. zegt spr., dat hein dat ecnigszins teleurstelt. De voorz. zegt, dat hij al zooveel teleur stelling met plannen heeft gehad en dat zulks wel eens moeilijk is. Echter zal het bestuur zijn uiterste best deen om in het belang der afd. werkzaam te kunnen zijn. De heer Houdijk brengt het bestuur dank voor do bemoeiingen, die het gehad heeft betreffende het gezamen'-ijk verschepen van kisten naar Engeland, waardoor ver schillende leden een belangrijk voordeel hebben behaald, en ook door het collectief verzekeren. Door den heer Brand werd nog gevraagd, of het mogelijk zrl zijn de overlrndzendin- gen ook collectief te doen verzekeren. De voorz. zegt toe deze zaak te onderzoe ken. Nadat nog eenigen tijd was gesproken over coorerrtieven aankoop van verschil lende artikelen voor dó leden, waaruit b'eek dat er nog niet veel animo voor be stond, werd de vergadering gesloten met den Chr. groet. WOERDEN. Geboren Alberta Gijsberta Maria Theresia, dochter van Jacobus Wilhelmus Rateland en Cornelia Wilhelmina Hoog boom Eeltje Maria Lena, dochter van Leendert Doornenbal en Maria van Muis winkel Hendrika Helena, dochter van Hendrik van Keulen en J. C. R. Wit. Overleden: Hiddo Engbeitus Bos- sin va ecktg. ven Johanna Maria Henrietle Smit, oud 64 jaren. Ondertrouwd Gerrit Jan van Yos- kui'en en Willemijntje Nap. Getrouwd Kommer Roskam en Aletta van Zanten. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Wedstrijden afgelast. Alle voor Zondag vastgesteld wedstrij den zijn wegens onbespeelbaarheid der terreinen afgelast. ZWEMMEN. De drie-bondenwedstrijd te Den Haag. Het Haagsche zevental is samengesteld als volgt; A. Prins (H.Z. en P C.) J. Elsinga C. de Haas J. Kok (L.Z.C.) /Z.I.A.N.) (Z.I.A.N.) R. Schrieder J. J. de la Court v. d. Voet (H.Z.cnP.Ü.) (L.Z.C., (Z.I.A.N.) J. Buys (L.Z.C.), die aanvankelijk voor de rechts-buitenplaats uitgenoodigd was, is door uitstedigheid verhinderd. Reserves zijn: J. Goekoop (L.Z.C.) en C. van Hall (Z.I.A.N.). BILJARTEN. Nederlaag-wedstrijden „Olympia". De uitslagen van de nederlaag-wedstrij den van „Glympia" te Leiden luiden: O.N.A. (Yoorburg)Olympia (Leiden) A. J. Vermeer (O.N.A.) 100 33 3.33 10 A. Fasel (Olympia) 82 32 2.56 10 J. de Konink C. Earning K. Vermeer C. Alfchors Kuit ems J. P. Mostard 88 "3 2.04 13 100 43 2.32 14 100 24 4.16 17 22 23 0.09 3 52 44 1.18 100 44 2.27 K. Vermeer 95 36 2.63 14 C. Barning 300 36 2.77 16 Donderdag 7 Maart speelt de Poort van Cleef tegen Oljmpia bij den heer Mcstard Mare 106. R.K.S.V. „Meerburg" Zoeterwoude (H. R.). Teneinde do leden der voetbal-afd. in training te houden voor do competitie, houdt „Meerburg" morgen een afstane's- marsch. Junioren aantreden 2 uur. Senio ren 2.15 uur aan het patronaat. Het be stuur verwacht, dat alle leden, ook van de afd. Gymnastiek, aanwezig zullen zijn. De lesuren voor de Seniores Gymnastiek zijp in het vervo'g: Maandags 8—9.30 uur. De Vrijdagavond is dus voor hen verval len. Nu het uur vervroegd is, verwachten wij, dat niemand in het vervolg ontbreekt; ce leden van Weipoort en Groenendijk zijn dus ook aanwezig. Maandags van 7—8 uur Athlethiek-trai- ning voor hen, die a.s. zemer in wedstrij den willen uitkomen. Deze week vervalt de eerste termijn van de bonds-contributie en verzoeken wij allen dringend deze contributie deze weè te betalen. Meeiburgers, allen uw plicht gedaan SCHIETEN. „Generaal Snijders". De Onderofficieren Schietvereeniging „Generaal Snijdeis' zal ter gelegenheid van het 4-jarig bestaan op Zaterdagen 23 en 30 Meart en 6 April en Woensdagen 27 Maart en 2 April en Donderdagen 28 Maart en 4 April een buks schietwedstrijd in de schieizaal der Morschpoort-kazerne, bestaande uit een korpswedstrijd, een ee:e- korpswe !s' rijd en personeele baan en vrije baan, houden. V raag: Mijn dochtertje is 12 jaar en wordt den 2Cen Aug. 13 jaar. Kan ik haar van school nemen met April, gezien dat zij de 7 klassen doorloopen heeft? Antwoord: Neen, u kunt uw doch tertje dan nog niet van school nemen, wart zij meet aan het einde van het 7de leerjaar "13 jaar geweest zijn. Vraag: Mrin dochtertje wordt 16 Sept. 14 jaar. Het schooljaar loopt van Mei tot Mei. Zij is al acht jaar op school, moet zij dan de zevende klas nog volgen of mag zij als het nieuwe lokaal met Mei niet klaar is er af? Antwoord U kunt uw dochtertje op 16 Se-tember, den dag waarop zij 14 jaar wordt, van school nemen. Tot zoolang moet zij de 7de klas volgen. LAATSTE BERICHTEN LEIDEN. DE VOLKSTELLING. De ambtenaren, belast met de volkstel ling, hebben hard gewerkt, zoo hard, dat het voorloopig resultaat heden reeds kon worden vastgesteld. Reeds kan als vaststaande worden aan genomen, dat 63376 personen zijn inge schreven. Naar taxatie komen er dan nog om streeks 750 personen bij, zijnde schippers en woonwagenbewoners, die tijdelijk afwe zig zijn, benevens personen, bij wie de volkstellers geen gehoor hebben gekregen. Het inwonersaantal op 1 Januari jl. be droeg 70047, zoodat als vaststaande kan worden aangenomen, dat de telling heel goecl geschied is, al blijft de na-controle natuuirijk nog noodig. BINNENLAND. In den trein onwel geworden. Woensdagavond is in den trein tusschen Leiden en Haarlem een passagier onwel geworden. Te Haar'em werd de overbren ging naar de Mariastiehtinv noodig geacht. Gisternacht is hij aldaar overleden. De pas sagier was een zekere Yutenhove, 55 jaar, wonende Pletterijkade te Een Haag. Taschjesdief in een kerk gesnapt. Gistermorgen is tijdens de H. Mis in do kerk van O. L. Vr. v. Goeden Raad aan het Bezuidenhout te Den Haag, op toeval lige wijze een taschjesdief geknipt, meldt de „Residentiebode". Omstreeks 8 uur probeerde .^en mans persoon, een taschje te s-telen van een da me, die juist ter H. Tafel was gegaan. Een heer en een meisje, achter hem gezeten zogen het en waarschuwden andere kerk gangers. De dief, dit bemerkende, sloeg op de vlucht en wierp het gestolen voorwerp in de fietstasch van een rijwiel, dat in 't por taal stond. Dit rijwiel behoorde aan de be stolen dame. In het portaal werd de man gegrepen en door de onmiddellijk gewaar schuwde politie naar het bureau aan de Theresiastraat overgebracht. Het bleek te zijn de 21-jarige P E. J. v. d P. Twist. In het logement van v. Gervcn te Til burg is gistermiddag een twist ontstaan tfsschen de logementhouder en een lo geergast de Jong uit Ruckphen, welke ver oorzaakt werd door een woordenstrijd over de verloofde van laatstgenoemde. Beiden raakten*slaags en daarbij trok de Jong een mes. waarmede hij den logement houder vijf steken toebracht. Deze werd iu zorgwekkenden toestand naar het zieken huis overgebracht. De dader is gearres teerd. FLr schaats van Urk naar Airsterdam. Hedenmorgen 7 uur is een gezelschap van 7 personen w.o. een dnme op do schaats van Urk naar Amsterdam. ver trokken- Schip gestrand. Op de Middelplaat is ten Westen van den vuurtoren een 2 master gestrand De nationaliteit van het schip is onbekend. LEIDEN, 2 Maart Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter controle 2.20, prima boerenboter 2.30—2.40 en goerle boerenboter 2.10—2.20 per Kg. Aangevoerd 38.8 en 10/1G vaten, wegende 650 Kg. Eieren. Totale aanvoer 4235 stuks. Do prijzen waren: kippeneieren 9.90—10..t per 100 stuks. Handel vlug. Turfmarkt van 25 Febr. tot en met 2 Maart. Lange turf geen aanvoer, prijs 11 tot 10 per 1000 stuks, LOOSDUSNEN, 1 Maart. Groentenvei- ling. Kaskcmkommera le soort £536, 2e soort 165, 3e soort 10—11 alles 'per ICO stuks; spinazie 2.354.10 per 4 Kg.; salade le soort 18.70 per 100 krop; prei 15—18, radijs 3.60—14.70, selderij 9.80 alles per 100 bos; knolselderij 12 per 100 knollen; Andijvie 55 cent per 3 Kg.; kora- kemrr^rstek 1525 cent por Kg.; boeren kool 1,401,62 per 7 Kg. Aangevoerd: 1S31 stuks kaskomkommers, 726 Kg. spina^ zie, 300 krop sla, 350 bos radijs. ALPHEN a. d. RUN, 1 Maart. Groenten- vei.'irg. Per 100 Kg: Dunsel 25—31, Peen 4.005.Spruitkool £0—23, Kroten 6.-. Eieren. Aangevoerd 6113 stuks. Kip peneieren 8.S09.en eendeneieren 8 per 100 stuks. LEIMUI DEN, 1 Maart. Vrije veiling. Aanvoer 2144 kippeneieren 8.40—9.30 en 28 eendeneieren 8.00—8.20 per 100 stuks. WOERDEN, 1 Maart. Eierenveiüng. kippeneieren klein 6.90, wit 7.80—8.60, gemengd 8.10—8.60 en bruin 8.50—9.30 per 100 stuks. Aanvoer: 82C0 stuks. ZOETERWOUDE, 28 Febr. Veiling „Zorg en Vlijt". Aangeveerd 1957 kip peneieren 9.—10.60, konijnen 0.85—2.20, hanen 1.651.75. WISSELNOTFIERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 25 Londen 12.115/. \ew-\ork 2.40 l/.R Ba»"'!» 9 753/8 Brussel 3168 '.wuserland 48 011/, Milaan 13 071/o Maand 33 171/~ nslo 6H55' lo Kopenhncen 66 55*1/0 Stockholm 66 7 .1/, Weenen 35 08 Pra?? 7 591/2 Boedapest Prol. 5- 41/4 0/Q BEURS OVERZICHT. De willige stemming in New-York riep heden een vaste tendenz voor Yankee- waarden in het leven, waarbij zich in ver schillende Industrials en Spoorwcfshares oen drukke affaire ontwikkelde in de koer sen vrij algemeen hoogcr kwamen. Op de locale markt viel de stemming niet mee. De onderzekerheid omtrent de verhouding tusschen de Kon'nkl. en Sovjet-Rusland was voor de stemming voor Kon. niét be vorderlijk. Na vasto opening daalden zij tot beneden -1C0 pet. Er ontstend weer een flinke affaire in Ned. Scheepv. Unie, die zich om de slotkcersen van gisteren bewogen, hetceen evereens het geval was met aandeelen Nederland, R'damsche Lloyd en Kon. Pakketvaart Mij. Rubbers bij kalme omzetten hier en daar iets lager. Tabakken u.terst kalm en op ongeveer de koersen van gisteren afgedaan Van de In- dustriee'en veroorzaakten Margarine Unies een kleine beweging, doch veel on veranderd waren zij niet. Philipsaandeelen boven de laatste koersen van gisteren nf- eedaan. Op de Mijnafd. verkeerden Alg. Exploraties iets in reactie. Met deze br#ngt(! jwij onzen hartelijken dink-q^nj do vele blijken van /dee'iTfrnlng ont vangen, tijdlns do ziekte en het overliidln van ofzo innig geliefde Echtgenoot/ en M' i,r~ der. t 11724 F. J. VAN RTJN en Kinderen. Warmonderhek. Warmond, 2 Ma&rt 1929. heeft

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3