UIT HET VATICAAN VERGEELDE BLADEN WEEK-END GETHSEMANI LIED VAN DEZEN TIJD door PROF. ANDREAS RASETSCHNIG (Rome). Rome, 24 Februari 1029. Het is vanzelfsprekend, dat de verzoe ning tusschen Italië en het Vaticaan eon geweldige slag is geweest voor dc inter nationale Vrijmetselarij, en op allerlei ma nieren tracht zij thans, hetzij openlijk, het zij als een wolf in schapenvacht onze H. Kerk te treffen. Zooals altijd, wanneer het tegen de Kerk en tegen Italië gaat, staan de Parijsche Loge-broeders vooraan. Ofschoon Briand de ee ste was, die aan Mussolini een telegram van geluk wensch zond, gaven toch dc officieele bladen hun misnoegen te kennen over het verdrag van Laferanen terwijl Herr'ot en Blum reeds vergeldingsmaatregelen teeen de Kerk in Frankrijk wilden nemen. Of had de Paus misschien eerst aan de Vrijmetselarij om toestemming moeten vragen? Voor de Parijsche Loges is de Vaticaan- sche en Fascistische politiek als een Han nibal voor de poorten en zij, do Vrijmet selarij wil de verzocn'ng tusschen Vati caan en Quirinaal uitbuiten in een offen sief tegen de teruggave der gestolen goe deren van do missie-congregaties. De Paus a's Souverein en Koning van d.e Stad van het Vaticaan. het verdwijnen der tweedracht, de vriendschap van Ital'ë met den Opperpriester aller Christenen, zijn even zoovele aanslagen tegen de Lee- ken-republiek en tegen de vrije gedachte. Om de Mapon-nieke cultuurwereld nog te redden, moet men vlug zijnDe opstand der Vrijmetselarij en het weer-onleven van het anti-clericalisme, schijnen de wapens te zijn, waarvan de Fransche Loges zich ■willen bedienen, om zich te wreken voor de nederlaag die zij geleden hebben, toen Mussolini het Hydramonster in Ita'ië den kop had afgeslagen. Maar al trekken zij zich de haren uit het hoofd, al dreigen en schelden zij nog zoo veel, het blaffon van een hond aan den ketting deert ons niet; 't is al'een een waarschuwing, om ons tij dig te wapenen tegen de komende gevaren. Voor de verzoening tusschen beide groot machten had men geen tusschenkomst van derden noodig. Het gebeurt maar heel zelden dat het officieele orgaan van Belgrado haar oor re lu steren legt bij de Frar.sche Kartel-bla den. doch nu weten we eindelijk dat Servië graag alles aanneemt wat in Parijs tegen Italië wordt uitgebroed. Wanneer we niet wisten dat de binnenlandsche toestanden in Joego-Slavië bedroevend slecht zijn en dat het met het Parlementarisme in Frank rijk treurig gesteld is zou dit eensge zind samengaan van Fransche en Servi sche maponieke broederschap iets te den ken geven. In ieder geval zou men aan het orgaan van Belgrado kunnen vragen: ,.Wat hebben jullie Orthodoxen je ongerust te maken over de verhouding van den Paus tegenover Italië?" Een professor van de Universiteit van Londen voorziet dat de Enge'sche Katho lieken geweldig met hun geweten in con flict zullen komen daar zij aan een vreem den Souverein moeten gehoorzamen, ter wijl ze tegelijkertijd wettelijke onderdanen van den koning van Engeland moeten zijn. Maar deze beste man kent blijkbaar de geschiedenis van zi:n land vóór het Schis ma niet goed, want toen bezat de Paus een nog veel grootere wereldlijke macht en was toch tegelijkertijd Opperpriester van geheel Christus' Kerk. Hij kan zich blijkbaar n et gemakkelijk in andere toe standen, dan die door de inname van Rome in 1870 ontstaan zijn. indenken. Hij meet nog maar eens aan Bismarck denken, die eerst een gewe'dige vervolging tegen de Katholieken deed ontbranden, omdat zij gehoorzaamheid verschuldigd waren aan een vreemden vorst, maar die later a-'s zijn laster en politieke drogredenen te net deed, toen hij aan Paus Leo XIII ar bitrage vroeg in de kwestie over de Ca- rolinen-eilandengroep! In het schrijven dat Bismarck aan den Paus richtte, sprak de ijzeren kanselier den H. Vader aan met den titel van Majesteit! Senator Tommaso Tittoni zegt in veiband hiermede in zijn PARABEL. In hen: het onverzettelijk begeeren naar leven zij ontvloden de blanke dorpen van eenvoud en trokken heen, naar bonte Bteden. Onder het schuimend licht der elec- trische bogen zij gingen: verrukt zij lachten met vrienden langs de straten (de wereld zong luid haar feestelijk lied en weefde guirlandes om hun vroeger verdriet). Doch in den nacht heeft onverwacht 't verraad der zonde hun hart be sprongen.... Men keerde zich af en liet hen alleen: geen één van die zij zich vrienden dachten heeft nog naar hen omgezien. Maar als zij, bevrijd, den uitgang zochten met wankele tred.... ging de Meester voorbij en zag van terzij hen aan, met treurig-verwijtenden. blik. Toen brak hun hart in erbarmelijk gesnik. Fr. Climacus Bayer. O. F. M. ..Nieuwe Eeuw". jongste artikel: .Het boosaardig geklets van eenige buitenlandse he bladen, dat <Ae U. Steel in de toekomst misschien wel ge heel van Italië afhankelijk zou kunnen worden, is 'n absolute dwaasheid". In een bijzondere audiëntie die de H. Vader verleend heeft aan een vertegen woordiger van een groot Amerikaansch dagblad-concern „The United Press", Mr. Morgan, verklaarde de Paus'o.a.: ..Hot is werkelijk troostvol te mogen ondervinden, met welk een hartelijke en oprechtö deel name de gansche wereld de gebeurtenis sen der laatste dagen heeft bpleefd. Zoo wel uit onze onmiddellijke omgeving als van de uiterste hoeken der wereld hebben wij een lawine van telegrammen en geluk- wer.schen ontvangen, waaruit blijkt dat de heele wereld de beteekenis van deze ver zoening heeft begrepen en op haar ju'ste waarde weet te waardeeren en met ons verheugd is. Over heel de wereld waren de kerken gevuld met geloovigsn, die God in den hemel wilden dankzeggen voor de bescherming waarmede Hij Zijne Kerk steeds heeft omgeven. Allen hebben de verzoening a's een groot familiefeest ge vierd. Wat zich in deze dagen voltrokken heeft, geschiedde werkelijk door Gods He'ligen wil. Wij staan nu aan het begin ran een nieuw tijdperk, waarin de vruch ten n-cg moeten rijpen: dan eerst zullen we de ons door God bewezen genado ten volle weten te waa rd eeren". De H. Vader heeft aan de Congregatie van het H. Concilie opdracht gegeven cm de studie over het laatst te Rrme gehou den Oekamenisch Concilie, dat in 1839 aan den vooravond van den i ransch-Duitschen oorlog onderbroken werd, weer opnieuw te hervatten. Reede verschillende malen is er sprake van geweest dat Z. H. de Paus vur'g verlangt om het geweldige werk van het Concilie van 1S68 dat door Paus Pius IX geopend werd en waarin de Pauselijke onfeilbaarheid 1.1 geloofspunt verklaard werd te voltooien. Toen de Pause'ijke Staten geroofd wer den, was Z. H. Pius IX niet meer in staat om de Vaders van het Concilie bijeen te roepen. Leo XIII noch Pius X zagen de mogelijkheid om de beraadslagingen voort te zetten. Alleen Benedictus XV heeft me nigmaal met zijn medewerkers gesproken over de verschillende onderwerpen, die in het Concilie behandeld werden en hij hoopte, dat het weldra moge'ijk zou zijn, om de besprekingen weer te hervatten. Reeds eenigen tijd geleden heeft Paus Pius XI, den vroegeren Latijnschen Aarte bisschop van Athene, Mgr. Dr. Petit, naar Rome ent boden, omdat deze prelaat de desbetreffende akten zoo goed kent; deze geleerde Bisschop heeft thans opdracht gekregen om een volled g. nauwkeurig verslag op te stellen, van hetgeen op het Vatieaansch Concilie behandeld werd. A1- gemeen wordt aangenomen, dat het Vati eaansch Concilie, dat in 1869 werd ge schorst, in 1930 weer zal worden voortge zet. Een van de ve'e moeilijkheden is o.a., dat men geen geschikte aula zal kunnen vinden, waar 3000 Patriarchen. Aartsbis schoppen, B'ssclroppen en Prelaten zullen ondergebracht worden, om te kunnen ver gaderen. Het. Vaticaansc'ne Burgerschap kan s'echts jure loci verkregen worden, du3 al leen door die personen, die in de Stad van 't Vaticaan hun vaste woonplaats hebben of alsnog vestigen: dus niet door geboor te waardigheid of ambt. Behalve de reedt vermelde bezittingen is het thans ook zeker, dat de Villa Bar berini, bij Gastel Gandolfo, met haar park van ruim 40 H A oppervlakte (dus even groot als het gebied van de Vaticaansche Stad) aan den H. Steel is toegewezen. In de derde week van Maart zal er een Corsistorie worden gehouden, dat zeer go- wichtig zal zijn, daar de H. Vader aan het H. College de officieele mededec'ing zal doen omtrent de verzoening met Italië. Hoeveel nieuwe Kardinalen benoemd zul len worden, is natuurlijk nog niet bekend. UIT DE „LEYDSE COURANT" van 1729. 11 February. ITALIëN. Nanels den 18 January, Vermits het hier blyft aanhouden sterk te reegenen, vrrar door veel schade veroorzaakt wordt, heeft de Kardinaal Aartsb'sschop geordon neerd een negendaagee Dienste ter Ecre van den laatstelyk gecanonieeerden St. Jen della Marca te houden. Rcm3n der 22 January. Woensdag avond is de Kardinaal Cozza van de Fran ciscaner Orde overleeden; de Paus daar van orderregt zynde zond Ordre aan den Pater Generaal der Franciscanen, de Ap partementen waarin gem. Kardinaal gelo geerd had, r:et te ent meubelen, om dat «e 'vaan te Ivardinals Hoed aan gera. Orde foe- behoorende, zyn H. die aan haar wilde weder geven. Woersdag morgen had de ambassadeur van Venetiën Audiënt:e by f'en Paus. Dien middag be^af zich een on bekend Persoon op de Brug van St. An- gelo, daar Hy Aalmos3cn gaf aan alle de Armen, die zich daar bevonden, en een ge zegelde Brief aan een blinde Vrouw, ver zoekende, dezelve aen een Priester te gec- veii, ten einde dien Brief in eigen handen van den Paus over te leveren, waar nu geme'de Persoon in den Tiber sprong en zich verdronk. De canonisatie van St. Jean Neponnik is vastges'eld op den 19de Maart aan slaande, Feest vm St. Joseph ila 't ver richten van dewe'l e, de Paus de reis naar Bcovento staat aan te rremen. Dat merschen zich verdunken komt nog we" eerrs voor, maar dan is bet in den re- cel juist, omdat zij geen geld meer heb ben, reden waarom er dan ook eerst geen aa'nmezen worden vers'rekt. Bo'oTie den 2? January. Zaterdag is cle Graaf van Almenara van Rcmen hie- aangekomen lr°rt ra z'n aankomst had Hv een lange Conferentie met den Kar<1. onzen Te?aat en Zond°g is gem. Grarf raar Wer-rcn ve-trokke™. De Maroujs Georgio Dugliolo Massigli legt op ster ven. FRANKRIJK. Vcrcail'es den 3 Febri/ay. Zondag hoorde de KAuirg in de KapeVe van 't Kasteel de Misse, onder de we'kc de heer rAllemand Fiss^hop van Seez, den Eed van Getrouwheid in handen van zyn Majt. pflevde. Dingadag hoorde de Korintdone de Misse in de Kapel'e en Haare M~it. communiceerde nvt barden van den Abt de CHevriëres haar Aalmcessenier. Dien dag had de heer Bérnet Rertor van de Unive-3iteit, verzeil van den Deeben der Faculteyten en van de Procureur der Na- tien. de Fer cm volgers ^et oud Gebruik een Wrschkaars aan den Koning en de Ko- ninginre te presert<?e-en. Vervolgens werd de Pater Viesrjs Generaal der Re- ligiersen van de Barmhartigheid, verze'd van 3 Monniken van het k'ocster der Ma rais, ingeleid bv de Konirgin^e, aan welke Hy de Fer had m^ede een Kaars te r>re- sarteeren tot Voldoening van een der Con ditiën van. het S'idhten, <jier orde, 't geen te Parvs in den Jaarb 1615 door de Kouin- ginne Maria de Media's geschied is. Cis ter Feest van Maria. Lichtmis begaf zich dc Koning verzeld van den Hertog van ARABISCHE SPREEKWOORDEN. Wat heeft men aan een geschenk! Men moet een kameel teruggeven. De leugen is het wapen van den karak- terlooze.en van den snoodaard. Ben je spijker weest geduldig, als je ha mer bent mag je slaan. De kameel ziet zijn bult niet, wel dien van zijn broer. Wie een speld steelt, steelt ook een koe. Als de spreker een dwaas is, moet de luisteraar verstandig zijn. Wie te veel vrienden er op nahoudt heeft geen enkelen echten. Als eene stad u voor den gek houdt, ga er vandaan zelfs al is ze uit paarlen opge trokken. De ratten zijn koning in hun hol. Wie op zijn buurlui rekent gaat niet lec- ge maag naar bed. De begeerten der zinnen drijven u, urn buiten rond te loopen; maar ai Ju het uur verstreken is, wat brengt gij dan naar huis mede dan bezwaar des gowetei.E en ver strooidheid des harten. Een vroolijk uitgaan sleept dikwijls ecu' treurig thuiskomen na zich; én een prei- tig opblijven 'savonds geeft den volgendon niorgen verdriet. Aldus is elk genoegen des vleescbes streelend bij zijn inkomst, maar ten slotte bijt on moordt het. Thomas v. Kempen I 21. Orleans, den Hertog van Bourbon, den Graaf van Charolois, den Graaf de Cler mont, den Hertog du Maine, den Prins van Dambes, den Graaf d'Eu, den Graaf de Toulouse en de Ridders, Commandeurs en officieren der Orde van den H. Geest, naar de lvapelle van 't Kasteel, daar zyn Majesteyt assisteerde by het wyen der Kaarsen, als mecde by de Processie en de groote Misse, die door den Abt Tenieres gecelebreerd en in Mi'sicq gezongen wierd. De Koninginne, verzeld met cle Dames van haar Hof, hoorde de groote Misse in haar Tribune. Des namiddags assisteerden Haare Majesteyten by het Sermoen van den Pater Bayer, Theatyner Monnik en vervolgens by de Vespers, die in Musicq gezongen wierden. Dien dag leede de Ko ning den Rauer af, en morgen staat Zyn Majt. dezelve weder aan te neemen wee- gers het overlyden van de Russische Prin- cesse. Heeden zyn de Koning en de Ko- ninginne naar het Kasteel van Marly ver trokken, om-daar eenicen fyd te passeeren. Uit die ass:stentie coneludeeren wij, dat de hofprediker gesouffleerd moest worden. NEDERLANDEN. Leyderi den 10 February. Fergister heeft de afgaande Rector Magnificus de heer Jacobus Wittichuis, Philisophice Doctor ejusders ut et Ethiccs Professor, zyn Oratie gedaan, en is in het Rectoraat gesuccedeerd door den lieer Antonius Schultingius J. V. D. et Antecessor De Joannes a Ma rek, PhilcB. et S.S. Theolo gize Doctor, hujusquo Facultalis et Kis- torice Ecclesirslicae Professor Ordin, is in rlaats van den heer Petrus Burmannus, J. V. D.. His*oriarum, Gr -ecae Linguae, Eloquentiae, Poëticus eOHis'oriae Foede- rati België Professor et Bib'icthecarius, tot secretaris van de LTniversiteyt aange steld. De oorsnronke'üke namen waren waarschijnlijk Jaap Witte, Toon Schollen en Piet Buui man. ADVERTENTIES. De Executeurs van den Testamen-te van Barent van Nauren in zvn leeven Koop man binnen Levden, notificeeren by dpe- sen am alle Heeren, Kooplieden, en an dere, dat zy voorneemens zyn, in de Maand Maart, of in 't begin van April aan staande, ten Voorschreven Sterfhuyze te houden pub'ique Vendue van een groole kwantiteyt gemaakte fyne zoo couleurc'e rooc'e, als zwarte Lakcnen, van nee-ren v'e- rendeel en agt vierendeel breed, als mec- c'e van - een groote kwanli'.eyt gemaakte C&sianten en Vierdrcads C-ryren, waarvan do precise dagen nader zullen worden be kend gemaakt. 't Sal Mirabile Art:f?,bri'e (d.i. Het won derbare koertswerende zout,, 't welk on- feylbaar uytroevd alle geduurire, anderen derden en vierden daagsrho koort sen, in 2 a 3 inreevingen, en deerde tei- stond op'houden dc Benauwtheden. Brakin gen en pyren des herts, ook wonderlyk terstord wegneeme^de al'e Zoude of Zuur in de Maag: Word in - commissie verkogt te enz,. Fct Glagsjq van dit he^lsnam Zout kost 18', Stuwer*, nevens een Berigt daar by. Het was in elk geval een goecle „in-, peeving" een gebruiksaanwijzing er bij te doen. Onder 't dichte geboomte Van een verlaten, sfatigen hof Ligt, als egn hulpeloos schepsel, De Schepper van al'es in 't stof. Hij voelt de zonden der menschen Oo Zijne schouders getast, Hij is bedroefd en angstig Voor dien zoo verpletterenden last. Dan rijst in al zijne verschrikking Een vreeseüjk schouwspel omhoog En trekt in al zijn tafereelen Voorbij aan Zijn Goddelijk oog. Hij veelt ook den kus van Judas En ziet der Apostelen vlucht. Hij hoort de sabels reeds klinken Mei weemoedig gegalm door de lucht. Maar Hij ziet ook de smart van Zijn Moeder Onmeteli'k diep als de zee. Hij ziet Haar Moederliik Harte Gedomoeid in onuitsprekelijke wee, Maar dan ziet Hij ook zoovelen, Die nog altijd Zijn liefde versmadn, Voor wie de vrucht van Zijn lijden, Helaas, nog verloren zal gaan. En banger wordt 't Hem cm 't Harte Zijn doodsanerst stijgt ten top Sm eekend heft hij Zijn Handen Biddend om leniging op. d'Avondwind giert door de boomen, Een droevig en smartelijk lied. Hij wil zijn Schepper nog troosten, Doch, helaas, hij vermag 't toch niet. En door de grijs-zwarte wo'ken Gluurt soms nog even de maan, Maar neen, haar b'eek vers^hvnsel Biedt Hem ook geen verkwikking aan. Zijn leerlingen s'apen nu al'en, 7e'fs 't drietal, zoo innig bemind, Zoodat Hij bij hen ock geen steun Geen truest of harte'ijkheid vindt. En van Zijn Goddelijke Unpen Stijgt een gebed raar omhoog, Oodat toch Zijn Hemelsehe Vader Dien kelk maar verwijderen moog. Hij bidt, „Niet Mijn Wil. o Vader ..Doch, dat Uwe Wil geschied,"! En zie, een Engel daalt neder, Die Ilem troost en lafeirs biedt, En Zijn gebed vindt geen verhooring, Hij weet, dat de Kruisdood Hem wacht Hij ziet de soldaten reeds naderen In dien droeven, donkeren nacht. Doch moedig gaat Hii haar tegen, Zielsangst en doodstrijd ziin heen, En we zien slechts Goddelijke sterkte, In Hem, die zoo hulpeloos scheen. Ook wij menschen vce'en soms Een dreigenden doodstriid cm 't hart En schi'nt als een vreeselrk schrikbeeld Dc toekomst ons donker en zwart. Als dan een gebed om verlossing Aan ors drrevig harte ontstügt, En van Gods Oj:e:ndige gce 'heid Ook geen verhooring verkrijgt, Bidden wij dan met Jezus ..Niet mijn wil, maar d'Uwe o Heer!" Dan zendt ook de Heme'sehe Vader Een vertroostende Engel ons neer. Dat nederig hei'ig berusten Geeft ons weer meed en hemels^he kracht Want 't heeft reeds zoovelen bedroefden Troost en versterking gebracht. Mevr. M. H. A ACTUEEL GESPREK. „Komp er nou oorlog of komp er non geen oorlog?".... „Nou, as dat pas ontdekte verdrag echt is, dan konnet er wellis van komme.' „Ja en nou mottu is rekene. dat we al die jarc, die Belsche kindertjes hier hebbe gehad. Is dat dan maar niks?" „Zoo mottu niet rekene, daar kenne die Belsche kindertjes ook niks an doen. Die hebbe dat verdrag nie gemaakt. As je goed nagaat is het alleen maar de schuld van de generale staffe, die hebbe dat verdrag stiekum in 't geniep gemaakt en daarom is het ook een geheim ver. drag, ziet U. Daar wiste ze'.fs de hooge oomes en de ministers niks van." „Nou, dan zeg ik maar zoo, as der oorw log komp, dan motte die generale etaffè daft ook maar onder mekaar an 't knokke. want dan is het hullie schuld dat er oor« log is gekomme." „Mot jij geloove. die wete niet eens hoe een echte loopgraaf der uitziet. Die vechte op een atlas, das niet zoo gevaarlijk as op de begane grond, be grijp U" „Asjeblief en dan motte wij er maar weer an geloove. Poets je spuit maar op en tippel maar naar 't front." „Nou efijn, dan kenne me ten minste weer oorlogswinst make, dat ben ik de vorige keer juist misgeloopen en dan zal ik nou is zorge me slag te slaan." „U heb makkelijk praten met UweB glase oog, U wor natuurlijk afgekeurd, maar mijn late ze vechten en daar ben ik nou es niks niet op gesjarmeerd. Net zooas ik U zeg, late de generale staffe 't maar onder mekaar uitknokke, die hebbe met d'r geheim verdrag de boel in de u schopt en dan zalle ze ons de kastanjes uit het vuur late hale. Mooie boel." „Maar U mot denke, as der oorlog komp bevoorbeeld tusschen de Eelse en ons dan is dat voor die Belse precies eender voor U, die motte dan ook in 't geweer en die kenne der toch ook niks an doen." „O, zoo, dus U zou willen, dat ik, om rede die Eelse er ook niks an doen kenne, met een paar stijve beene in die loopgrave mot legge. Uwcs wor bedankt. 'k Wou dat ik ook een glase oog had, dan wes ik der ook vanaf". „Ja, 't is natuurlijk geen gijnfje om te worre gesneuveld, maar zoover isset r.og niet." „Maar azze die krante der over blijve §clirijve dan kompet zpover, die kweclce op zoon menier oorlogsgeest. Most ook niet magge meneer, most ook niét magge „En nou zegge ze allemaal, datter niks niet vanan is, geloof U het Ammepet Wits je van tevure, dat ze dat zouwe zegge. Das diplomatie, anders niks". „Wil ik U es wat zegge, die diplomatie is de pest van de maatschappij, die noste ze opruime, verkoope bij afslag. Dan gaat het net als met de kou, dan dalen ze ou der nul en dan krijgic Dog geld toe, as je ze neemt. Diplomaten zijn menschen, die je met een vriendelijk gezicht de pin jage, maar late ze maar is an 't werk gaan, 's kijke of ze dan ook nog vriendelijk kijke". Een nieuwe vracht kolen, die versjouwd moest worden, brak het gesprek af. DANIëL. SCHOOL VOOR VERLOOFDEN Er komt dus wcev een kentering In deze bange tijden, De vrouwen zijn geschrokken van Het trouwen enweer scheiden. Daaraan moet paal en perk gesteld, Dus leeren nu de vrouwen Hoe zij de mannen in hun sas En bij zich moeten hou'en. Maar met die lessen wordt gewacht Totdat ze eens verloofd zijn, Dat is, totdat ze eind'lijk van Haar vrije jeugd beroofd zijn. Dan is het uit met luieren En flirten en flaneeren, En gaan z' on de verloofdenschool Wat levenswijsheid leeren. Mevrouw Line Lejeune, heeft te Eisenach een school voor verloof, "den, het „Heimglückshaus" ge- opend, waar zij den toekomstigen huisvrouwen leeren wil, hoe zij haar echtgenooten in hun humeur moeten houden. (Courantenbericht). Mevrouw vertelt in d' eerste les Wat of ze zoo verplicht zijn, En hoe dat is ook heel voornaam Het huis moet ingericht zijn. En 't is een heel belangrijk ding Altijd precies te weten, Wat of ze ied'ren dag der week Des middags zullen eten. Hé Lilly, weg die poederdoos Dat moet je voortaan laten, Daar poeder, rouge enzoovoort Getrouwde mannen haten. Wel moet je altijd ied'ren dag Je zelve manicuren, Maar denk er goed om, want dat mag Hoogstens een uurtje duren. Zoo gaan ze zich een tijdje lang In 't huishouden bekwamen En zijn ze spoedig klaar gestoomd, Dan deen ze trouwexamen. O, mannen,' juicht en weest verheugd, Weest nu maar niet. meer nukkig, Want uit mijn hart klinkt blij de kreet: Nu worden wij gelukkig! TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 10