BUITENLAND BINNENLAND OOK ZATERDAOS MAAR WAALS WAALS, HAARLEMWIERSTR. 130-138, LEIDEN SPORT LAND- EN TUINBOUW STADSNIEUWS Avenda SNIJDERS, Do oud-generalissimus van het Neder land sche leger, generaal b d. C. J. Snijders stond aan het „Vaderland" een artikel a(, over het Fransch-Bclgisch verdrag vuorzou- ver hem dat hr-.kfciid was ui* de eerste pu blicatie van het „Utr Dgbld." In dat artikel stelt deze bij uitstek des kundige schrijver ook do vraag; Zijn de -tukken door het „U. D." gepu bliceerd echt? Het is voor den onbevooroordeeldcn en onpartijdigen buitenstaander moeilijk hier op te antwoorden en ik zal het niet wagen ten dezo een uitspraak to doen. Er zijn in do onthulde bescheiden ettelijke gedeelten die op echtheid zouden kunnen wijzen en die ook in overeenstemming zijn met reeds eerder of elders bekend geworden gegevens Andere gedeelten deen twijfel aan de echt heid rijzen. Zeker is het, dat de ontwikkel de plannen uit een zuiver kriigskundig oog punt, dus met terzijdestelling van elke overweging van staatkundigen, volkenrech telijken of moreeion aard, alleszins rationeel en voor het daarmee beoogde strategische doel geschikt moeten worden geacht. Er zij^ enkele tegenstrijdigheden, ook enkele duisterheden, welke zonder andore voor lichting niet zijn op te lossen en op hot ontbreken van een deel der bescheiden schijnen te wijzen. Ook enkele onwaarschijn lijkheden; ik wees reeds als zoodanig op do Anglo-Belgische Conventie. Maar liet is ook zeer wel mogelijk, dat hier slechts een onjuistheid in den vorm of een leemte in de omschrijving is gebleven. De officieele tegenspraak der onder meer of mindor krachtige bewoordingen als ver- valsching gebrandmerkte publicatie hee'1 den gerezen twijfel niet vormogen op to heffen. Voor een deel is dio tegenspraak zeker het doel voorbijgeschoten. Zoo bijv. do Belgische minister Hymans, wanneer hij verklaart (ik citeer uit de dagbladen) dat de tekst van het accoord van 4 No-- 1920 bij den Volkenbond zou zijn geregis treerd. Dit is ongetwijfeld strijdig roet de feiten; wel werd de zg. mantelnota of go leidendo biief bij den V B. ingeschreven, maar de tekst van het verdrag is steeds ge heim gebleven, hoezeer dit ook in strijd met het Pact is. Reeds in 1920 was het sluiten van dit ver drag strijdig met de grondgedachte van den V. B. Maar zeker heeft het zijn reden van bestaan verloren na Locarno, althans voor ieder die gelooft aan de waarde dezer ver bintenissen. Wanneer nu dit accoord in derdaad zoo onschuldig is, als de Belgi sche regeering ons verklaartwanneer hot werkelijk zuiver defensief is en slechts tegen een niet-uitgelokten aanval van Duitschland is gericht: wanneer het ac coord beide landen volkomen vrij en onaf hankelijk laat in het bepalen hunner mili taire organisatie, wat kan er dan tegen zijn om den volledigen tekst van dit on schuldige en door latere feiten (Locarno) overbodig geworden tractaat bij den Vol kenbond to doen registreeren en publiceo- renï Dit is. dunkt mij, wel het allerminste, wat de Volkenbond en onze Regeering mo gen verlangen. Doch wat er ook geschiede, der Regee ring welke geroepen zal worden de Bel- gisch-Nederlandsche onderhandelingen over de wijziging van het Verdrag van 1839 te hervatten, zou ik willen toeroepenwee op uw hoede, wees waakzaam! Wees krach tig zonder af te stooten ,wees tegemoetko mend zonder slapte. Het gaat om Neder lands belang en waardigheid, om zijn recht, voorspoed en wellicht om zijn bestaan. FRANKRIJK. PRIESTER TE TOULOUSE DOODGESCHOTEN. Een politieke moord? De priester de Cornaillon, leeraar in de rhetoriek te Toulouse, is Woensdagmid dag door een jongeman doodgeschoten, die hem had staan opwachten bij den ingang van den tuin van een museum. De pleger van den aanslag is gegreren en daar de priester een bekend rojralist is, schrijft men de daad toe aan politieke motieven. In royalistische kringen heerscht groote opwinding. HONGARIJE. Communisten te Boedapest gearresteerd. De politie te Boedapest heeft 60 perso nen gearresteerd, die in een café plachten samen te komen en in verbinding ston den met de Weensche en Berlijnsche com munistische centrales. Zij hadden getracht in Hongarije een communistische bewe ging to organiseeren. De raddraaiers hee- ten Ellenbogen, Rozsa en Sebes. De ge arresteerden beschikten ook over geheime kortegolf radio-zend- en ontvang-stations. RUSLAND. Nieuwe „zuivering" in Rusland. Talrijko ambtenaren ontslagen. In verband met den strijd, tegen de rechtsclie oppositie in Rusland verwacht men te Moskou, dat op het aanstaand com munistische partijcongres een resolutie zal worden ingediend, die naar de Moskou- sche correspondent van het „Berliner Ta- geblatt" meldt door Motolof, een intiem medewerker van Sta lm zal worden gemo tiveerd. De resolutie zal de handhaving van het versnelde tempo der industriali- seering, de invoering van socialistische bedrijfsvormen op liet platteland en de zuivering der partij verlangen. Een en an der beteekent een verscherping van den strijd tegen de gegoede beeren. Voorts wordt gemeld, dat van de hooge- school en de technische scholen te Lenin grad meer dan 100 professoren en studen ten zijn verwijderd, aangezien hun vaders kooplieden, ambtenaren, politici, grondbe zitters enz. waren. Deze „zuivering" der hoogescholen zal systematisch worden .voortgezet. Te Leningrad moeten anti-so- ciaïïstlS^c^^^SSatlcs van professoren en studenten zijn gehouden. De „zuiveringsactie" strekt zich ook tot de ambtenaren uit. Te Leningrad zijn 18, te Twer 14, te Kaloega 18, tc Novotsjerkas 23 en te Rjasan zelfs 25 procent van allo Sovjet-ambtenaren ontslagen, allen „we gens ongeschiktheid, aangezien zij behoo- ren tot de vroeger heerschende klassen". Te Charkof besloten de vakvereenigingen 500 arbeiders beschikbaar tc stellen voor het bekleeden van functies in regeerings- bureaux. CANADA. Quebecs premier aan den dood ontsnapt Dynaraietpatroon met brandende lont in zijn bureel. De ministerpresident van Quebec, Ta- chereau is, ternauwernood aan den dood ontkomen: Toen hij 's morgens evei» voor elven zijn bureau binnentrad, ontdekte hij een dynamietpatroon, waarvan de lont reeds was aangestoken en voor een deel afgebrand. Do dynamietpatroon was van de zwaarts bekende soort. Taschereau raakte de patroon niet aan, doch waar schuwde de poliite. Hij verzocht deze, een onderzoek in te stellen, doch de zaak niet ruchtbaar te maken. Niettemin lekte het gebeurde uit. Taschereau heeft verklaard, niet te geloovèn dat een aanslag op zijn leven bedoeld was, doch dat men slechts zijn bureau heeft willen vernielen. V De St. Josephssezellenvereeni- ging. Een belangrijke mededeeling onder ..Kerknieuws" schrijven van Z.Em. Kar dinaal Schulte, Aartsbisschop van Keulen herinnert ons aan een belofte, die wij eenigen tijd geleden hebben gedaan. Bedoelde mededeeling zal door de leden en bestuurders van de St.-Joscphsgezeltan- vereeniging ja. door &llc Katholieke jeugdvrienden met vreugde worden ver nomen: Men wil gaan pogen, voor den grooten Gezellen vader Kolping de eer der Altaren te verkrijgen Men wil dat, om daardoor nog meer belangstelling, navol gende belangstelling, te trekken naar den machtigen jeugd-organisator. die Kolpmg wasom daardoor op te stuwen naar breed verbreide resultaten zijn ook voor ónzen tijd gegeven voorbeeld van jeugd-organi- satie in de St.-Josephgezellenver. Velen, maar nog tè weinigen zien in, dat de St.-Josephgezellenver. past en volko men past in het maatschappelijk leven van den huidigen dag. En dat inzicht zal, ongetwijfeld, rijpen, als nog meer dan tot nu toe de aandacht zal kunnen worden bevestigd op den Stich ter der St.-Josephgezellenver. Moge de opgevatte actie waarvan men onder „Kerknieuws" kan lezen met het gewen-sebte succes worden bekroond. Wij schreven boven over 'pet inlossen van een belofte waaraan wij <Üoor de hier besproken mededeeling zijn herinnerd ge worden Zooals bekend, heeft de Leid- sche Gezellenver. gevormd een „Praeses- Kempermanfonds", dat tot doel heeft het eigen gebouw aan. het Rapenburg, dat eigenlijk geen eigen gebouw is. aan te koo- pen. Wij hebben indertijd beloofd het adres van den penningmeester van het fonds op deze plaats te vermelden. Dat doen wij bij deze: penningmeester is de heer C. J. M. v. Oerle, Rijnsburgerweg 9, gironummer 51773. Aan dit adree mogen allen blijk geven van hun daadwerkelijke sympathie voor het mooie Kolpingswerk, in Leiden met toewijdende ijver voortgezet in de bloeien de St.-Josepbsgezellenvcr. TWEEDE KAMER. Staatspensioen of verzekering. Er waren gisteren vier moties, allen naar aanleiding van de eerste motie, een motie-Sannes (S.D.A.P.), vragende om kostelooze ouderdomsuitkeering. Drie mo ties van links, de een meer de andere min der vragend in de dalende lijn: S.D.A.P., V.D., V B. En twee van de rechterzijde, die verbetering wenschten in de ouder domsuitkeering op de basis van verzeke ring. Het lot der moties was: De motie-Sannes wordt verworpen met 4334 (rechts tegen links). De motie-Kuiper wordt aangenomen met 40—37. Voor: rechterzijde minus de heeren Kersten en Zandt. De motie-Snoeck Henkemans wordt aan genomen z.h.st. De motie-Oud wordt verworpen met 4S tegen 29 stemmen. Voor: S.D. en V.D. De motie-Boon wordt verworpen 40—35 (rechts tegen links). De Kameroverzichtschrijver van de „Maasbode" geeft het volgende overzicht van den gevoerden motie-strijd. De drie voor staatspensioen strijdende partijen der linkerzijde zijn het dus onder ling niet eens. Hiertegenover vindt men de rechterzijde en de minister, die op bet standpunt staan, dat de strijd tusschen staatspensioen en verzekering hier te lande nu eenmaal is beslist, waarem aan verzekering moet worden vastgehouden. De moties van den heer Kuiper en van den heer Snoeck Henkemans drukken dit dan ook uit. Toch willen dezp voorstellers niet strak vasthouden aan hetgeen de wet thans bepaalt. Door allerhande omstandig heden, waartoe ook behoort actie voor staatspensioen, hebben vele personen ver zuimd de premie te betalen, met het ge volg dat ze nu geen ouderdomsrente heb- INGEZONDEN MEDEDEELING. Prachtige zware molton Luiergoed (oogjes) 10/4 graslinnen voor la kens Badhanddoeken vanaf Manchester mansbroeken f 0.19' f 0.19 f 0.40 f 0,15Vl f2.50 Closetpapier (mooie cre pe) groote rollen, per 5 rollen Jaeger tricot Heeren- Pantalons Huishoudzeep per dubbel stuk EPROFBTEERT f 0.30 f 0.79 f 0.05 53S2E gezoncSheidsma- n, 2-pe«oons buten gfschilderd ht per p.M. br. c.M. per, ndhui%tof, >reed luteuils Itoelen, bekleed Zunstleder Zware geblokte matten 140 X ISO Cocosmaïten f6.85 f 4.60 f 0.15 f 0.40 f 0.28 f29.00 f 1.38 f 0.25 ViS&RS22£LiiCE PRÜJSEM ben. De heer Kuiper vraagt nu in zijn mo tie, dat de regeering de Ouderdomswet zoodanig zal aanvullen. daf al deze perso nen nog eenmaal in de gelegenheid zullen worden gesteld dat verzuim in te halen. De heer Snoeck Henkemans vraagt ongeveer hetzelfde maar wijst de regeering den weg. De bezwaren van den minister, dat hij daarvoor geen geld heeft, worden door den heer Kuiper als eerigszins overdreven aangemerkt. Deze beide moties zijn ten slotte door de Kamei aangenomen. De lin kerzijde stemde tegen, omdat het beginsel van de verzekering daarin gehandhaafd bleef. CONFLICT GOUDSCHE AARDEWERK INDUSTRIE. De staking geëindigd. Dank zij de bemiddeling van den Goud- schen wethouder J. A. Donker is een op lossing verkregen inzake hei conflict in do Goudsche aardewerk-industrie. De staking is heden geëindigd. De arbeiders-organisaties hebben v" ï- morgen afzonderlijk vergaderd en de voor stellen der werkgevers, die wij morgen zullen pub'iceeren, aanvaard. De eischen der arbeiders zijn voor een groot deel ingewilligd o.a. in de toekenning van een minimum Icon. De arbeid zal successievelijk in de fa brieken worden hervat. De staking duurde reeds van 5 September van het vorig jaar. Bij het eorf'ict waren ongeveer 400 arbei ders betrokken. DAMMEN. Competitie R.-K. Dambortd. Woensdag 27 Febr. 1929 speelde de Damclub „D.AM.", te Leidschendam haar le tiental een wr1 strijd voor de petitie v. d. R.-K. Dambond tegen D. te Naaldwijk in hun clublokaal. De uitslag was als volgt: D.O.S.2 D.A.M. I .T. Hoogstraten—G. Knsbergen M. v. PaassenJ. v. d. Meer H. v. GalenA. Blokland L. VeermanG. v. d. Meer S. VeermanJ. v d. Heijden M. Scho'tcs—J. Coomans N. DijsselbloeroF. West geest Ph. Droog—C. v. d. Togt J. Maas—M. Verhagen G. HeskesJ. Hendriks 9—11 zoodat D.A.M., dat met 2 invallers of re serves "meest uitkomen, met 11—9 de overwinning behaalde, wat zeer zeker een prachtig resultaat mag worden genoemd. PAARDENSPORT. Alg. Leidsche Rijclub. Gisteravond heeft in café restaurant „In den Vergulden Turk" een ledenverga dering plaats gehad van de Algemeene Leidsche Rijclub. De voorzitter van het voorloopig co mité, de heer van den Bergh de Bruin, opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen, waarna de notulen der oprichtingsvergadering wer den goedgekeurd. Hierna werd overgegaan tot vaststel ling der statuten, waarop de verkiezing van een definitief bestuur volgde. Bij ac clamatie werd een desbetreffend bestuurs voorstel aangenomen en in het definitief bestuur gekozenmajoor v. Blarkom, voor zitter; mej. Molenaar, vice voorz.; mej. Schuurman secretaresse, de heer Blanken, penningmeester en den heer v. d. Vlugt commissaris. De heer v. d. Bergh de Bruin en Tzn. Karmin moesten tot hun leedwezen voor het definitief bestuur bedanken. De vorst en de bloembollen. Menigeen, die in het voorjaar een be zoek pleegt te brengen aan de bloeiende bollenvelden, zal zich op het oogenblik afvragen, hoe de bloembollen het maken in de hevige koude. Wij lezen in het „Week blad voor Bloembollencultuur" een stukje van Practicus, waarin deze allereerst erva ringen ophaalt uit de jaren 1891, 1895, en 1917, waarna hij tot de volgende conclusie komt: Als wij het dus zoo eens nagaan, dan komen wij tot de conclusie, dat onze bol len over het algemeen genomen niet be vriezen, maar feitelijk door te snellen en to vochtigen dooi ten gronde gaan. Gc- wenscht is dus, om bij dooi scherp op te letten, hoe het met den waterafvoer ge steld is en bij veel regenwater onmiddel lijk extra maatregelen to nemen, om het overtollige water zoo snel mogelijk af te laten loopen. Het opnieuw overdekken van reeds losgemaakte hyacinthen, wat door velen is gedaan, zal zeer zeker een gunati- gen invloed uitoefenen, daar in het droge riet een gröot percentage water zal trek ken. Bovendien is er weinig sneeuw geval len en de grond is buitengewoon droog, zoodet, gezien de betrekkelijk geringe schade in 1891, onze meening is, dat de toekomst niet al te duister behoeft te worden ingezien. „BOUWKUNST". De heropbouw van het Stadhuis. De Yereeniging tot bevordering der Bouwkunst te Leiden hield gisteravond haar 5e winter-bijeen) onist. Wegens ongesteldheid van den voorzit ter, leidde de heer P. M. J. van Oerle de vergadering. Na de kuntbeschouwing, welke ditmaal de Italiaansche bouwkunst cmvatte, opende de voorzitter de vergadering en sprak den wer.sch uit, dat de heer Verhoog weer spoedig mege genezen zijn. De secretaris, de heer Fred. A. Wempe, las daarna de notulen, en gaf vervolgens een inleiding op de te vertoonen fi'rn van de tin-winning op Billiton. Spr. ging de historie van het bedrijf na vanaf de op richting in 1851 door Prins Hendrik, broer van Koning Willem III, besprak de vroe gere primitieve ontginningswijze van den bodem, in vergelijking met de huidige, waarbij de meest moderne machines hulp bieden. In één jaar tijd wordt op Billiton een grond-massa uitgegraven, even groot als het geheele Noordzeekanaal. Het tin wordt, behalve in zijn zuiveren vorm, ook vooi^ allerlei ^nclerc) doe'einden aange-» wehd, zooals in brons, messing, blik, che micaliën, geneesmiddelen Do wereld productie bedraagt 150.000 ton, waarvan 8 afkomstig is van Billiton. Na deze uiteenzetting werd overgegaan tot vertooning van de film, die in vier deelen, een interessant bee'd gaf van het omvangrijke bedrijf dat zich op het be kende Indische eiland heeft ontwikkeld. Nadat het erts is uitgegraven, waar voor soms heele mijnen moeten worden aangelegd, heeft de zuivering ervan plaats. Deze bewerkirg geschiedt in hoofdzaak door wasschen en spoelen en nog eens wasschen en s oelen, vroeger met de hand, thans met ingenieuze machines. De smel ting van het erts heeft niet plaats in onze Oost, doch bij den Engelschen buur, te Singapore. Het tin komt dan ook onder den naam van „Sfcraits-tin" in den handel. De film gaf voorts tal van bijzonderheden over de huisvesting en verpleging van het per soneel, dat grootendeels uit Chineezen be staat. Aan het slot van de film dankte de voorzitter den heer Wempe, waarna werd overgegaan tot het volgende punt: Be spreking van den Raadhuis brand. De voorzitter zeide, dat de eere-voor- zitter, de heer" De Quack, en do voorzitter, de heer Verhoog, reeds hun meening op scl rift hadden gesteld. Het bestuur had echter gemeend de zienswijze van deze heeren, die herbouw van het Stadhuis in zijn ouden vorm bepleitten, eerst aan het oordeel der leden te moeten onderwerpen, alvorens een adres namens de verecniging aan het gemeente-bestuur te zenden. De heer Ponsen zeide, zich te kunnen indenken, dat sommigen het Raadhuis willen herstellen. Spr. verklaarde zich daar echter sterk tegen. Het toekomstig geslacht zal met zulk een „levend lijk" niet accoord gaan. Het inwendige en uitwendige van een gebouw moeten harmonieeren. Wat er practisch komen moet is nu do eerste eisch, dan pas komt de stijl ter sprake, die in harmonie moet zijn met de inwendige inrichting. De heer Minderhout was eenzelfde mee ning toegedaan. Spr. wees op het stadhuis te Rotterdam; dat is een gebouw van re- centen datum, waarin zich geen futuris tische stijl openbaart. Bovendien: de Breestraat wordt van een straat van oude Patriciërshuizen, waarmede het Raadhuis wonderwel overeenstemde, een moderne winkelstraat, waarmede een modern Raad huis zeer goed zal harmoneeren. De ge spaarde fragmenten van het gebouw zou men ergens in de stad kunnen opstellen als herinnering aan het oude kunstwerk. De heer Turion gelooft, dat de groote massa der burgers zeer aan het oude Raadhuis was gehecht. Spr. zou noch her bouw noch nieuwbouw willen voorstellen, maar zou willen volstaan met aan B. en W. een piëteitsadres te zenden. De heer Goederen meent, dat herstel ontzaglijk veel geld zou kosten. De toren b.v. zal tot den grond toe moeten worden Gemeentelrke Aankondigingen STADHUISBRAND. Burgemeester en Wethouders van Lei. den verzoeken houders van aanslagbiljet. ten: a. in het schoolgeld voor Lagef Onder wijs, hcffingsjaar 1 b. in de plaatsi gebruik van cnen^ -bezittingen, be' van gemeentegrond auto's, wagens, rijw zen, tanken, loozir reclameborden, draden); c. betreffcnd^Versehuld wegens" erfpach jaar 1928; deze ter inzage aan to vestibule van de Stadsgelv Dinsdag 5, Woensdag 6. of Maart a.s. tusschen 9 en 12.: middags en 1.30 eu 5 uur na: Leiden, Maart 1929. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Vergunnirq +ot Bakkersnachtarbeicj. De Burgemeester van Leiden; Gelet op het verzoek van J. P. van der Leeuw, om vergunning tot het verrij van bakkersarbeid tuss^en 8 unfile middags en 6 uur di perceel Uiterstej Gezien het ad teur van den Arb District der Arbi Commissaris van politii Gelet op art. 28 de/ B. aan adressant vooffhet^tijdvak van Maart 1929 tot en met 29 Februari 1932 de gevraagde vergunning te verleenen, <jn- der mededee'ing, dat ingevolge het be paalde art. 38. sub. 3, der bovenvermelde wet, deze vergunning kan worden inge trokken, indien blijkt, dat hij regelmatig met hulp van één of meer anderen bak kersarbeid verricht. Leiden, 1 Maart 1929. De Bureemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Vrijdag.. Repctiiie Tooneelclub „Adol! Kolping" voor de opvoering vau „De Bibliothecaris", 8.30 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Dinsdag. 8.15 uur H. Mis en Algemeene H. Ccminunie voor de leden van den L T. B 's Avonds 7 uur jaar vergadering. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag Febr. a.s. tot en met Zondag 3 M a a rt waargenomen dcor de apotheek van den heer M. B o e k w ij t, Vischmarkt 8, tele foon 552. gesloopt. De steenen trap was reeds sta-in-den-weg geworden voor het drukke verkeer, zoodat sur bepleit een terug zetten van de gevel met 1015 Meter, koop van de Faam-magazijnen, onteigening aan de Stadhuis-zijde van de huizei langs Maarsman- en Korenbrugsteeg, de heropbouw van het stadhuis in zijn vroegere vormen met een overeenstemmen de gevel aan de Vischmarkt, aan alle kan ten vrij gelegen op een plein. Do heer Kiljan zeet, dat de Vereen, moet toonen in 't vol'e leven te staan en geen imitatie moet bepleiten. Onze voor ouders gingen, ook niet imiteeren. De heer Rozemond stelt voor, dat de vereen, zich, gezien de verschillende stroo mingen, van advies zal onthouden. De heer De Goederen opperde nog het plan, om, als het stadhuis aan de Bree straat niet kan worden herbouwd, het te verplaatsen naar het v. d. Werfpark. Do heer Libot. stelde voor het onder zoek van de ruïne af te wachten. Als de dooi is ingetreden bon de staat van de muren wel eens zeer tegenvallen. De heer De Rooy bepleitte uitstel tot een volgende vergadering, waartoe werd besloten. Nadat nog was bepaald dat de vereen:- ging een adres van deelneming aan liet stadsbestuur zal zenden, s'oot de voorzitter tegen half twaalf de bijeenkomst. R. K. ARMBESTUUR. Het R. K. Parochiaal Armbestuur heeft ook deze week een extra ondersteuning in spek enz. aan de noodlijdenden verschaft Daar hiermede zoo noo dig zal worden voortgegaan, worden nog gaarne giften in ontvangst genomen. Zij die voor dit schoon e doel nog iet! willen afstaan kunnen dit doen bij dei heer J. P A. Brand, Papenstra-at 6, post rekening 122727. Leidsche Belasting-Ophaaldienst. Genoemde dienst heeft in de afgeloo- pen maand aan den Rijksontvanger eer bedrag afgedragen van ƒ21317.72. Het aantal aangeslotenen bedraagt than* 3295. Handelsregister K. v. K. Opheffing. Firma Gebrs. Swanenburf en M. Schelvis. Leiden, Oude Rijn 3a Grossierderij in Spaansche fruit. Wijziging. Finna Gebrs. Swancnburg- Leiden, Oude Rijn 3a. Grossierderij k fruit. Wijz. uitgeoef. bedr. thans: teven» grossierderij in Spaansche fruit. Bij de Arbeidsbeurs stonden op 28 Febr- 19 29ingeschreven 1482 werkzoekenden. Of denzelfden datum van het jaar 192S droeg het aantal ingeschrevenen 704.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2