MIJlTxE?ê UIT DE RIJNSTREEK Familienaam HOOFD des "ezins. Wanneer het hoofd Is weduwe, gescheiden vrouw of gescheiden levende vrouw, steeds onder No. 1 vermelden den i i de v volgende or overige in wonende familieleden als In volgorde: eigen" kinderen, stiefkinderen, ouders, of schoon ouders, van het hoofd, ooms, tantes, enz. Voornamen VOLUIT Geboorte Burgerlijke sl dag- leekening en jaar plaats angehuw H gehuwd W— weduwnaar of weduwe S gescheiden (wettig) BEROEP 1- Gekomen uft Gemeente: ADRES TE LEIDEN (éénmaal in te vullen) Indien tijdelijk aanwezig x en aan merkingen 20s DE VOLKSTELLING TE LEIDEN. De aandacht der ingezetenen wordt nog maals, wellicht ten overvloede gevestigd op de volkstelling, die morgen en overmor gen, Dinsdag en Woensdag wellicht Don derdag wordt gehouden. De gemeente is verdeeld in 300 te tellen wijken. In elke wijk van 60 gezinnen worden door een teller gedurende 2 of 3 dagen de gezinnen met inwonende familieleden, ka- merbewonres, kostgangers enz. beschreven. De tellers zijn reeds in het bezit van een uitgebreide instructie en begeven zich op de teldagen tegen 9 uur naar een voor ieder aangewezen schoollokaal, waar zij door de groepsleiders, die zijn 25 door de gemeente Amsterdam, s-Gravenhage, Rot terdam en Utrecht, ter beschikking gestel de deskundigen, worden ontvangen en na der worden ingelicht. Zij ontvangen van de leiders het in te vullen materiaal, benevens een legitimatio bewijs en begeven zich dan op pad. Dringend worden de ongezetenen ver zocht de dames en beeren tellers, niet lang aan de deur te laten staan, hen binnen te laten en gelegenheid te geven de formulie ren behoorlijk in te vullen. Van het al of niet slagen der telling hangt af of een groot deel der gemeentelij ke administratie weder spoedig zooveel mogelijk in orde zal zijn. Verwacht wordt, dat de ingezetenen ter juiste inschrijving van namen enz. hun trouwboekje, paspoorten, rentekaarten of dergelijke officieele stukken ter inzage zul len gereed leggen! De A Voor Bij o Fram Het krijgl uitbe Zond; Dit NA I Ee meld Z. Now- ges-n Vati< sanct nen. „D verhc Ion i He onge' Al; nome van 1 ven c nedic luiste den de aankoop van de wming van ouü- burgemeester Mr. D. F. Pont. tegen een prijs van 20.000. In geheime raadszitting wordt hierover gesproken. Mededeelingen. Per 1 Maart a.s zal de nieuwe veldwach ter Tyburg in dienst treden. Bij begrafe nissen zal polit'etoezicht zijn. Op 't Zijdel- veld zullen 2 nieuwe lichtpunten worden genlaatst. Rondvraag. De heer Blom vraagt om een stukje trottoir bij Spaans door te trekken. De heer Camphuynder brengt dp melkvoorziening in dezen guren winter tijd voor de kinderen der O. L. School nog maals ter sorake. Dit brengt veler tongen aan 't sprekeD Hierna sluiting. De raad gaat over in geheime zitting. HILLEGOM. H. B. G. Vrijdagavond hield de afd. Hillegom van het Hollandsch Bloembol lenkweekers-Genootschap een niet druk bezochte ledenvergadering in „Flora". Wegens verhindering van den voorzitter werd de vergadering gepresideerd door den 2en voorzitter, den heer W. Lom- merse. Tot afgevaardigden naar de 44e alg. vergadering werden gekozen de heeren W. Lommerse en P- Goemans Antz. Hierna werd de beschrijvingsbrief be handeld. Bij punt 7 stelt het hoofdbestuur voor, dit bestuur weder zoo te vormen, dat de afdeelingsvoorzitters ambtshalve lid van het hoofdbestuur zullen zijn. Bij dit voorstel is een Memorie van Toelichting gevoegd. Financieele motieven hebben er indertijd toe geleid 't hoofdbestuur anders samen te stel'en, doch het H. B. G. is die moeilijkheid nu te boven en het hoofdbestuur acht het in het belang van 't Genootschap, dat de samenstelling weer wordt zooals voorheen. De afgevaar digden zullen in dezen gaarne voorstem, men. Punt 8 der agenda vermeldt: bespre king inzake het snijbloemencontract voor Narcissen. Het gaat over de kwestie het verbod al dan niet op te heffen. De voorz. zegt, dat dit punt op de agenda werd geplaatst naar aanleiding van een correspondentie tusschen het hoofdbestuur en dat onzer afdeeling, als gevolg van de in de vorige vergadering alhier besproken kwestie. De vergade ring van van meening, dat. opheffing zeer in 't nadeel van het vak zou zijn. Echter is strenger controle en medewerking van alle kweekers en exporteurs dringend noodig. Hier ter plaatse is de overtreding uiterst gering doch in Oegstgeest en War mond is het erg. Besloten wordt, dat krachtig aangedrongen zal worden op ver scherpte controle. Bij de rondvraag der alg. vergadering zal ter sprake worden gebracht het te veelvuldig rondzenden van het kwee kersblad. Het bestuur meent, dat men met heel wat minder exemplaren toe kan, hetgeen o.m. een porto-besparing betee- kent. Ondertrouwd: J. Wilhelmus en E. H. Schijns. Geboren: <L van G. A. Ruighaver en Evers. d. van T. J. Koordes en Haster. z. van A. van Oei en van der Knaap. d. van J. C. Veldhuyzen van Zanten en Kok. Overleden: H. van der Zande m. 75 j. W. Dobbe wed. J'. de Jong 73 j. M. Tulkes wed. H. van der Meij 87 j. A. Vink wed. J. de Brabander 82 j. G. van Bemmelenv. d. Wal vr. 78 j. KATWIJK AAN ZEE. W. Wouda. t In den ouderdom van 43 jaren is alhier overleden de heer W. Wouda. De beer Wouda was de leider der Christelijke Volkspartij in onze ge meente en was van deze partij de ver tegenwoordiger in den raad. Bij de laatsto raadsverkiezing behaalde deze partij vier zetels. De heer Wouda was tevens uit gever van het plaatselijk blad ,De Kat- wijksche Post". Hij was in de gemeente een algemeen bekende persoonlijkheid. Najaar 1928 bedankte de heer W. wegens ziekte als lid van den Raad. Personalia. De heer D. Parlevliet Lz. bedankte wegens hoogen leeftijd als directeur der Coöp. Boerenleenbank. Het bestuur benoemde als directeur de heer Jac. v. d. Marei. KAAG. Nationale hardrijderij. Zaterdag heeft de ijsclub Kagerme'er, aan gemoedigd door het succes op haar vorige wedstrijden, wederom een groote nationale hardrijderij gehouden voor heeren. Voor dezen wedstrijd gaven zich op 37 deelne mers, waaronder vele bekende beste rij ders. Daar het bestuur voor dezen belang rijken kamp weer veel toeschouwers ver wachtte, waren er extra maatrege'en ge troffen om den wedstrijd vlot te doen ver- loopen. Doch toen de wedstrijd goed en wel begonnen was, en door het geweldige aantal toeschouwers de banen last kregen van het water, b'eek het noodig het pu bliek meer achterwaarts te doen plaats nemen, waaraan dit voordeel verbonden was, dat men overal het verloop gemakke lijker kon volgen. Er werd nu vlot afge werkt en men genoot van de scannende ritten. Als bijzonderheid kan wel worden vermeld, dat reeds kort na den aanvang programma's verkrijgbaar waren, waarop de nummers eu namen der deelnemers wa ren gedrukt. Aan de hand hiervan kon men dus de winnaars aan teekeren en wist men na elke ronde welke rijders er nog aan waren. Deze activiteit was zeker een nouveauté voor een ijswedstrrd en werd door ons nog nergens op een ijsbaan waar genomen. Ook waren de hardrijders vol lof over het eindsignaal, waar het toestel onfeilbaar aanwees welke rijder het eerst de eindotreep passeerde, zeTs met een ondeelbaar oogenblik verschil. Een lief hebber gaf zich de moeite een en ander te tellen wat op den wedstrijd was afgeko men. Hij kwam tot de volgende getallen 77 auto's, toeschouwers volgens nauwkeu rige berekening 5 a 6000 en fietsen een rige berekening 5 a 6CC0 en van de fietsen was het aantal niet te .tellen. Voe gen wij hierbij nog een ijs- schuitje en een aantal arretikkers, dan kan men zich eenigszins een beeld vor men van de ongewone drukte welke in onze plaats heerschte. Het bleek weer dui delijk, dat een wedstrijd door „Kagermeer" meer volk trekt dan waar ook, en toen dan ook de wedstrijden afgeloopen waren, ge leek de ijsbaan een leegstroomend stadion en was het ijs ongenietbaar van de vele INGEZONDEN MEDEDEELING. overblijfselen van sinaasappelen en derge lijke, welke tijdens een wedstrijd onont beerlijk zijn om zich van de gespannen ze nuwen te ontlasten. Het was alleen jam mer, dat door de lichte dooi het ijs niet in die conditie verkeerde, zooals wij het hier gewoon waien, en dit maakte voor de rijders de ritten des te zwaarder. Te on geveer half zes was de wedstrijd beslist en waren de prijzen gewonne als volgt: le prijs 1C0, A. Klaassen, Rijk, Haar lemmermeer, 2e prijs 50, K. Wensveen, Poeldijk 3e prijs f 25, Jac. v. d. Meer. Reolofarendsveen. 4e prijs 10, L. Balm, Spaarndam. Troostprijs 5 P. Bosse, Am stelveen. Den geheelen middag luisterde de Fan fare van Abbenes de wedstrijd op met haar lustige muziek. 0EGSTGEEST. Missie-actie. Gisteren heeft father Witlox, van de Congregatie van Mill Hill onder de drie H.H. Missen een predi cate waarna collecte, voor de Missie in Oeganda en Ned.-Tndië gehouden. Door een treffende predikatie wist Zijneerw. de sympathie voor de Missie te verleven digen. De gehouden collecte bracht ruim f 325 op. Des avonds na de meditatie vereenig- de zich Roomseh Oegstgeest in St. Willi- brord. Wather Witlox hield daar een rede van metselaar tot missionaris. Zijneerw. had een zeer aandachtig gehoor. N00RDWIJK. Jonge bollenkweekers. Het Patro- naotóbestuur is er steeds op uit niet al leen op godsdienstig, doch ook op maat schappelijk gebied onze jongens voorlich ting te geven door het organiseeren van avondscholen en tuinbouw-wintercursus- sen. Een groote stap in de goede rich ting is nu weer door hen gedaan door de joneens aan te sporen, door huisbroei van bollen zich meerdere liefde en kennis van het bollenvak bij te brengen. Deze proe ven zijn nu dezen en vorigen Zondag in het patronaatszaaltje tentoongesteld en wt/ mogen gerust zeggen, dat de resulta ten schitterend waren. Uit de belang stelling mogen wij constateeren. dat de opzet onder de jongens veel bijval heeft en velen een volgend jaar het gegeven voorbeeld zullen opvolgen. Het patro- naatsbestnur verwacht hiervan nog veel. en wanneer volgend jaar» met een enkele prijsvraag 'en een voorop vastgestelde da tum van inz«ndinge de proeven weder ten toon zullen worden gesteld, verwachten wij dat het zaaltje te kléin zal zijn. SASSENHEIM. Ondersteuning. In aansluiting op ons vorig bericht zij nog vermeld, dat door de in deze gemeente, op initiatief van de heeren J. P. Gouverneur, W. War- naar, H. Bader, J. M. J. L. A. Speelman en K. W, van Breda, in het leven geroe pen Commissie tot steun aan werkloozen, weduwen enz., een uitkeering heeft plaats gehad aan 160 gezinnen, hoofdzakelijk door afgifte van bonnen, waartegen bij de plaatselijke leveranciers levensmidde len konden worden verkregen. Aan 115 gezinnen werden bonnen ver strekt ter waarde van f 10 per gezin aan 9 gezinnen ter waarde van f9; aan 19 gezinnen ter waarde van f7; aan 13 gezinnen ter waarde van f6; aan 4 ge zinnen ter waarde van f5. Voorts wer den nog verstrekt 22 dekens en 20 pond erwten. Voorwaar een mooie daad, welke vele gezinnen tot dankbaarheid gestemd heeft. GeitenfokvereenKjing Vrijdagavond vergaderde de geitenfokvereeniging ,.St. Paschalis" in het K. S A.-gebouw. De voorz. de heer C. Poel, opende de verga dering. Door den penningm. werd verslag uitgebracht waarvoor hem een woord van dank werd gebracht. Door de heeren Zee straten en A. Oostveen werden de be schenen in goede orde bevonden. Hierna was aan de orde bestuursverkiezing we gens periodiek aftreden van de heeren J. Hover en D. Beijk die met alg. st. werden herbenoemd. Wegens bedanken van den heer Th. v. d. Meij als bokhouder werd besloten ah -bokhouder aan te stellen de heer M. Warmerdam Charbonlaan 29 De jonge geitjes kunnen tegen vergoeding van 50- ct. gebracht worden bij G. v. d. Meij.' Op aandringen van de leden werd beslo ten het vereenigingsblad voor rekening van de vereeniging aan te schaffen en bij de leden te laten circuleeren. Het bestuur besloot d't jaat een verloting te houden ten bate van de kas. Ten slotte werd nog merle«redee'd. dat door de gemeente 150 subsidie is toegekend- TER AAR. Personalia. Voor het examen cou peuse aan de R.-K. Modevakschool te Den Haag slaagde mej. A. de Bruin. Geitenfokvereeniging. Vrijdagavond hield de Geitenfokhoudersvereen. „St. Pa- schalis" een ledenvergadering in het café van den heer C. van Dam. Door de melk-controleur werd verslag uitgebracht. Uit dit verslag merken wij op, dat de hoogste melkgift was van de geit van C. v. d. Meer, met in 319 melk- dagen 1018 liter melk. De heer Togni gaf een verslag van de gehouden bondsver gadering, waarvoor de voorz. hem be dankte. Voor de boekjes en geitjes waren 3 inschrijversde hoogste was f 0.74, aan wien zij werden gegund. Uit het verslag van de Geitenverze kering door den directeur L. den Haan, merken wij op, dat er hier 21 geiten ver zekerd zijn, dat er dit jaar is uitgekeerd f39. De heer P. Hoogervorst wilden den heer Den Haan eenige vergoeding geven. De voorz. antwoordt, dat de vereen, daar over niet heeft te beschikken, maar de porto's zullen worden vergoed en een gratificatie zal worden verleend. VOORSCHOTEN. Ringsteken met arren. Zaterdagmid dag was op den Rijn aan den Rijndijk een ringrijderij met arren georganiseerd voor paren, waarvoor groote belangstel ling was. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs A. Schmal en mej. M. Me- chelse, 2e prijs W. Dijkman en mej. M. Splinter, 3e prijs P. v. d. Gugten en Dora Vos, 4e prijs M. v. d. Ham en mej.j M. van Winden, 5e prijs J. Koot en mej. P. de Jong, 6e prijs C. Bakker en mej. H. A. Bakker, 7e prijs J. D. Bouthoorn en mej. L. van den Hoeven, 8e prijs A. van Haasteren en mej. M. Verkerk, 9e prijs H. van den Ham en mej. M. Wijs man. BOSKOOP. K. S. A. De plaatselijke vereeniging voor Katholieke Sociale Actie hield gis teren jaarvergadering in het R. K. Vereni gingsgebouw. De Voorz., de heer Th. A. Houdijk, heette allen van harte welkom, in zonderheid den nieuwen geestelijk advi seur der vereeniging, Kapelaan Persoon, en hoopte dat de K. S. A., in 1929 wederom vruchtbaar mocht werken in het algemeen, en zoo noodig voor elke vereeniging in het bijzonder. Door den secr. werden de notulen voor gelezen en onveranderd vastgesteld. Hier na werd door de penningmeesteresse finan cieel verslag uitgebra2ht, welke bescheiden door de heeren Adrs. Pannebakker en W. v. d. Meer werden nagezien en in orde be vonden. Vervolgens werden we door den secre taris vergast op een keurig jaarverslag. Het aftredend bestuurslid, de heer Th. A. Houdijk, werd met bijna. alg. st. herko zen. Daarna werden eenige beschouwin gen gehouden over het wezen der vereeni ging en achtte den heer A. Brand Pz. het zeer noodig, dat er eens goed werd ui maakt welke vereenigingen bij de K. S. A aangesloten behoorden te zijn, zoodat nog eens wat meer leven in de vereeniging en meer saamhorigheid onder de Katholie ken alhier uit geboren mocht worden. De heer P. van der Staak was ook deze meening toegedaan. Boskoop, aldus spr. een vooruitstrevende plaats, maar het ka tholieke vereenigingsleven is er 30 jaar achter. We moeten sterk staan in het ver- eer.igings'.even, om het hoofd te kunnen bieden aan de verschillende elementen die o zoo gaarne onze eenheid verbrokkelt zien en daar aanstonds mede schetteren en het veel erger maken dan het is, gezien het congres der S. D. A. P. te Nijmegen. Na heel wat besprekingen over dit werd $r besloten dat er van c1- vereeniginS die thans nog geen vertegenoordiging in het bestuur hebben, er voorloopig een per soon aan het bestuur zal worden toege voegd, om gezamenlijk de reorganisatie en statutenwijzigingen voor de plaatselijk® vbreeniging voor K. S. A. te bespreken- Hierna sluiting. ZWAM MER DAM. Personalia. Voor het examen cou peuse aan de R.-K. Made vakschool te D65 Haag slaagde mej. C. Ruis. Ee Zijne ernst meld Zij werd na) c ben de G waar wijsb iccht Ie M Daar leur Lis sa waar Pbili. deleg (1904 X ci 1911 tel ti zes z In 11 op hi woon feest Vico Bitei der 1 dei- ge wo B1SS Ui te M is ge Dc leid zal n eindi verai Ns schul De van Door rti zoud blijk die c gene verst te ri ten, De pagn met ders, ben lade! V beric den uit e tot

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8