,C Ihe, JIT DE RIJNSTREEK ACADEMIENIEUWS Burgerlijke Stand SPORT TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentien. te Rijnzfitej^ude BAROMETER naar waarnemingen in jen morgen van 25 Febr. 1929 medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.776.6 te Rtensele. Laagste barometerst.: 751.1 te Brest. Verwachting tot den avond van 26 Febr.: Matige Oostelijke wind. Betrokken cot taris zwaar bewolkt Weinig neerslag. Matige lot lichte vorst in het Oosten, in het Zuiden om het vriespunt. LUCHTTEMPERATUUR 3.5 gr. C. onder nul. LICHT OP VOOR FiETSEBS e.a. Van Maandagnamiddag 5.57 uur tot d Dinsdagmorgen 6.30 uur. in tei Viaaii vooi er d( gusli ering uur ei de telj TELEGRAFISCH WEERBERICHT N00RDWIJK. Liefdadigheid. De strenge winter, 'e' jelke thans heerscht, heeft niet alleen n- I :oude, doch ook allerwege groote werk- rmeli 0psheid teweeggebracht. Zoo ook in onze "'di jemeente, waardoor vele, somwijlen, groo ts e huisgezinnen, soms het allernoodzake- moeten ontbeeren. Het is daarom verheugend feit te mogen constatee- aa> 'en, dat meerderen onzer goed ges.tueer- 'aveiHen hiervoor een open oog, doch ook een 'egeli ipen beurs hebben, waardoor het R. K. ordei^rmbestuur zich in staat zag gesteld eeds een tweetal flinke bedeelingen on- ler de werkloozen te kunnen doen plaats iTZEÏ [ebben. Door nog meerdere toezeggingen >n schenkingen ziet het Armbestuur zich logmaais in staat gesteld iu de komende lagen een tweetal bedeelingen te houden, woord van hulde aan de milde ge- Laten meerderen dit schoone voor- leeld van naastenliefde opvolgen. NIEUW VENNEP. IJswedstrijd voor behoeftigen. Zater dagmiddag hield de IJsclub alhier als ,p}j raardig slot der velschillende wedstrijden en wedstrijd in hardrijden, georganiseerd behoeve van arme gezinnen. Enkele ra. lagen te voren waren eenige landbouwers de hoofden der scholen ahier rond wan langs de huizen; zij hebben ruim 5u0 in contanten en voor ruim t 200 aan evensmiddoien verzameld. Meer dan 80 izinnen hebben of waren aangemeld, e<J oor wie van één tot vijf uur vurig ge- reden werd, niettegenstaande heel wat c op het ijs was. Vooral in de slot- IKten werd zwaar gekampt. De belang- diing was zeer groot. De uitslag is: prijs Jac lieusen Jr., 2e prijs C. Bos, 8 prijs F. Reekei s, 4e prijs Jo Dal Pz., "I ie prijs A. van Nugteren, öe prijs B. Dege- 06 laars, 7e prijs (Jor Reekeis Az., 8e prijs 00 luub Bakker, 9e prijs U, Nederveld. De winnaars hadden allen een prijs in zin nlvangst te nemen. Hierna begon de uitdeeling. De ver assing was voor allen groot, toen men de achterzaal van hotel J. de Groot e massale voorraad levensmiddelen zag ntgestald, keurig verdeeld naar grootte en nscq ei10eite cler gezinnen. Bovendien kreeg ider nog een bon voor brandstoffen. Een woord van oprechten dam. aan de Jsclub en de hoofden der scholen, voor T, o vele moeite en zorgen is ze'eer op z'n plaats. We zijn er van overtuigd, dat .ondag in vele gezinnen heerlijk is ge- oten van de gaven. Wel verrieldens- aard is, dat een landbouwer, die het ini- .tief voor dit doel nam, zelf een best i gaf. :h d Marii hc lichi \frik t m te ig d' d m« Dt ZO onde zuilei otea in d chaal Binea innen 'iu;:-' Joaé bes BOSKOOP. Bioemershandel. Het is nog steeds ?nji ilapjes in den bloemenhandel en eerst n he al het voorjaarszonnetje eens een handje e]en Qoeten helpen om de aanvoer ter veiling To wat grooter te maken. De vorige wee eerden de volgende artikelen tegen ach- Am erstaande prijzen geveildSeringen 18 1 aa cent per tak, Prunis triloba 711 >er tak, dubbele Kersen 31 :enl per lak, r Va -athyrus 19 cent per bos, Narcissen 24- sr 'i cent per bos, Tulpen 80 -55 cent per ma 10 stuks, Calla's 27 cent epr stuk, Butter- weri Ij' 25 cent per stuk, Seringen III 5259 :ent per bos. iu E dra ZOETERWOUDE. De Mexicaansche gruwelen. Door de h-K. propagandaclub „St-Paulus" alhier tegen Dinsdagavond half acht een avond georganiseerd in het Patronaatsgebouw 'an den Schenkel weg alhier, alwaar van- het Internationaal Katholiek Pers- ureau eene voordracht met lichtbeelden '1 worden gehouden over de gruwelen 'aaraan de Katholieken in Mexico zijn 'lootgesteld. Het zal dien avond een ieder duidelijk gorden, hoe het zal gaar. wanneer het so cialisme en communisme hoogtij vieren en zich van de regeeringsmacht hebben mees- tor gemaakt. Elk Katholiek, die hiertoe maar eenigszins in de gelegenheid is, moet dio lezing gaan bijwonen en wij zijn er van overtuigd, dat allen een beteren kijk zullen fr'igen op den verderfelijken invloed die e* van het socialisme en het communisme Mgaat en derhalve een ieder meer nog j°a& tot heden met afschuw doen verwek ten i hetgeen daar ginds, onder het cstaur van die staatsmachten, de Katholieke geloofsgenooten te lijden heb ben. Voor kinderen beneden den leeftijd van zestien jaren is deze lezing niet toeganke lijk. Voor alle anderen is de toegang vrij. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). De collecte. Vrijdagavond werd het resultaat vastgesteld van de gehouden collecte voor de ijsclub „LeiderdorpZoe- terwoude". Tot groote tevredenheid kon het bestuur vaststellen, dat e-on bedrag van f 600 was opgehaald, terwijl nog en kele toezeggingen waren gedaan. In Leiderdorp was opgehaald 350 en in Zoet er woud e (H R.) 250. De voorz. dankte allen die hun tijd en moeite hiervoor beschikbaar hadden ge steld Laatste wedstrijd. Zaterdagmiddag werd vanwege de vereeniging „ïJssport" de 4de en, naar wij hopen, de laatste wed strijd in dit winterseizoen gehouden. Thans waren aan de beurt 20 deelne mers met priksleden. Na een vinnigen strijd werd de le prijs f 7.50 behaald door A. v. d. Zon, 2e pr. 5 door B. v. Tol 3e pr. 2 50 door C. Boda en de 4e pr. 1.50 door P. v. Leeuwen. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Vergunningen in Oud-Boclegra- ven Het aanbesteden van ge meentewerk. Subsidie van 600 aan de IJsclub. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle ledon. Na opening werd overgegaan tot benoeming van gemeentegeneesheeren en leden van verschillende commissies. Van J. Walraven was een verzoek ingekomen tot uittrekking van het raadsbesluit, waar bij verboden is het hebben van een ver gunning in Oud-Bcdegraven, met afwij zend advies van B. en W. Na langdurige discussie wordt het voorstel van B. en W., om op het verzoek afwijzend te beschik ken met 4 tegen 3 stemmen ^angenomen. Tegen de heeren Hoeks, LiSschoten en Edelman. Aangegaan wordt een overeenkomst met de Nederlandsche Ihermo-Chemiscbe Fa brieken te Amsterdam, betreffende afge keurd vee en vleesch. Op een verzoek van J. R. Kornaeker te Rotterdam, om toeslag op zijn salaris als tijdelijk hoofd der O. L. School no. 1, al hier over Januari 1929, wordt afwijzend be schikt. Vaststelling heeft plaats van de ver goeding bedoeld in art. 101 der Lager-on- derwijswet over 1926 voor de bijzondere scholen, berekend tegen een bedrag van 8.50 pér leerling, en van de voorschot ten over 1929, berekend tegen eenzelfde bedrag. Voorstel tot het nemen var een besluit tot al of niet aanbesteden van het ge meentewerk. Naar aanleiding van reeds eerder gehouden besprekingen omtrent deze zaak, kermen B. en W. thans met het voorste], dat hoewel hun College wel voor deel ziet in aanbesteding van gemeente werken, het echter voor dit jaar nog op de gewone wijze te doen geschieden; doch voor het maken van werken van buitenge wonen aard vooral prijsopgave te vragen onder controle van den gemeente-opzich ter. B. en W. achten de afstand der ver schillende gemeentedeelen ook een be zwaar voor aanbesteding. De heer Edelman zegt, dat het nazien van de rekening der verschillende am- baohtsbazen aanleiding geweest is om met het voorstel tot aanbesteding te komen. Spr. gelooft dat als de gemeente-opzichter telken jare een bestek opmaakt van de noodige onderhoudswerken en daarnaar wordt ingeschreven, de ambachtslieden daartegen toch geen bezwaar kunnen heb ben. Wethouder Hoogendijk betwijfelt of de gemeente daarbij wel gebaat zal zijn, daar dan de vrees bestaat, dat minder deugdelijk werk zal worden geleverd. De heer Linschoten is voor aanbeste ding; 'bij alle aanbestedingen ziet men steeds groote verschillen en daarmede kan de gemeente haar voordeel doen. Bezwaren vanwege den afstand kunnen niet zoo ernstig zijn. Neem b.v. een ge meente als Alphen, waar de afstanden veel grooter zijn, daar is ook aanbeste ding. Yoor het leveren van minder deug delijk werk moet de opzichter toch waken. De voorz. vreest, dat bij aanbesteding wellicht ieder jaar dezelfde persoon voor do gemeente zal werken, en daardoor de goeden zullen worden uitgesloten. Na nog verdere breedvoerige discussie wordt het voorstel van B. en W. met 3 tegen 4 stemmen verworpen. Vóór stem den de heeren Muiswinkel, Hoogendijk en Wijngaarden, zoodat besloten is tot jaar- lijksche aanbesteding die vaksgewijze zal geschieden. Verzoek van de Vereeniging „Zwam- merdamsche IJsclub" om subsidie voor werkverschaffing. De voorz. deelt mede, dat vorig jaar een dergelijk verzoek werd afgewezen om dat bedoelde vereeniging toen nog S00 in kas had. Thans nu door den langduri- gen winter de kas is uitgeput, hebben B. en W. deze aanvrage van een ander stand punt bezien. Waar blijkens een overge legde loonstaat aan ingezetenen dezer ge meente een bedrag van pl.m. 300 aan arbeidsloon is uitgekeerd, stellen B. en W. voor een subsidie van 80 pet. van het uit gekeerde of nog uit te keeren loon aan werklooze en behoeftige arbeiders uit de ze gemeente te verleenen, waarvoor een crediet van 400 wordt aangevraagd. Wethouder Hoogendijk geeft als voorz. der Zwanimerdamsche IJsclub nog een na dere toelichting op het adres. Na nog eenige bespreking wordt op voorstel van Wethouder Hoogendijk be sloten om het gevraagde crediet tot 600 te verhoogen, opdat B. en W. naar bewind van zaken zullen kunnen handelen. Aan genomen. Aan het einde der agenda doet de voorz. nog het voorstel om de beide 'volon tairs ter Secretarie wegens verschillende buitengewone werkzaamheden over 1923 een gratificatie te verleenen van 50 voor ieder. De heer Linschoten heeft geen be zwaar, wanneer het werkelijk buitenge wone werkzaamheden zijn. Zijn het ge wone werkzaamheden dan is hij er tegen. Tevens wil hij er ook op wijzen dat hier mede het recht wordt geschapen om vol gend jaar ook een gratificatie te geven. De heer Edelman moet zich in dit op zicht tegen verklaren. Spr. herinnert er aan dat toen destijds de Burgemeester te vens Secretaris werd, deze heeft toege zegd, dat dit geen aanleiding zou geven tot vermeerdering van personeel ter Se^ cretarie. In Reeuwijk heeft zich 'n zelfde geval voorgedaan en er is later een tweede ambtenaar bijgekomen. Als de voorz. meent, dat de volontairs een gratificatie toekomt, moet hij dit uit eigen middelen betalen. De voorz. antwoordt dat do volontairs hulp hebben verleend bij buitengewone werkzaamheden. Zeer veel extra werk is er geweest met onderwijsaangelegenheden, voorts is er een dossierstelsel ingevoerd en een volledige klapper aangelegd op de bevolking, voor welke werkzaamheden, daar de Secretarie» toch reeds met arbeid overladen is, anders zeker geen tijd zou gevonden kunnen worden. Bovendien wordt door de combinatie der betrekkin gen van Burgemeester-Secretaris toch een bezuiniging van 50 pet. op het Secretaris- salaris verkregen, zoodat spr. een uitgaaf van deze 100 voor buitengewoon werk alleszins gemotiveerd acht. Het voorstel, hierna in stemming ge bracht, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Naar aanleiding van een aanvrage van den heer H. J. de Vlieger om zijn café met den zomertijd een uur langer open te mogen houdgn, ontstaat een b.eedvoerige bespreking, waarbij o.m. ook ter sprake komt het verleenen van vergunning voor het langer open mogen zijn van de Nuts- zaal bij gelegenheid van uitvoeringen^ al daar cn het houden van een dansclub. Bij de rondvraag informeert de heer Hoeks naar de waarschuwingsborden bij de scholen. De voorz. zegt spoedige voor ziening toe. Daarna komt de kwestie van het ophalen van asch en vuilnis in Oud- Bodegraven nog ter sprake. Hierna sluit de voorz. deze langdurige vergadering. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen rechten de heer J. Kroesc (Haarlem). LEIDEN. Ondertrouwd: P. J. Maureau jm. 28 j. en A. G. B. v. Breda Kolff jd 25 j. H. A. Koenen jm. 18 j. en M Brouwer jd. '7 j. J. Wallaard jm. 21 j. en M. H. Schreuder jd. 21 j H. Olderiks jm. 25 i en S. J. C. Leget jd. 24 j. I. Filippo jm. 28 j. en M. W. Erades jd. 27 j. ZWEMMEN. De crisis in de Nederlandsche Zwembond. De reorganisatie commissie van den Ne- derlandschen Zwembond stelde de agenda vast van de op 24 Maart te Amsterdam le houden algemeene vergadering van den bond. Op deze agenda komen voor de on afgedane reglementswijzigingen van de agenda der bondsvergadering van 17 Fe bruari, welke buiten de reorganisatie om gaan, als samenstelling der eerste klasse Waterpolo, wijziging wedstrijdreglement, verkiezing waterpolo-commiss e en andere punten, welke voor den goeden gang van het wedstrijdwezen allereerst noodzakelijk zijn. Het belangrijkste punt- van behande ling op deze agenda js echter de bespre king der principieele lijnen van de reorga nisatie-voorstellen. De commissie heeft na langdurige besprék'ngcn unaniem besloten dat de opbloei van den Nederlandschen Zwembond ten zeerste zal worden gebaat wanneer wordt overgegaan tot een betere organisatie van de provincial bonden met onderverdeeling in kringen, waar door eenerzijds ontstaan zal een meer juiste werkverdeeling van het bestuur van den N. Z. B. en anderzijds een evenrèdige vertegenwoordiging ter bondsvergadering, welke de discussiën en geest dezer verga- doring slechts ten goede zal komen. Al leen op deze wijze kan intensieve propa ganda over het gehee'e land. betere saam- hoorigheid en contact met alle vere-enigin- gen bereikt worden. De volledige agenda der vergadering waarop ook nog voor komt 't resultaat van het onderzoek van enkele klachten, zal nog deze week in druk aan alle vereenigingen, bonden en officials worden toegezonden LAATSTE BERICHTEN HET FRANSCH—BELGISCH MILITAIR VERDRAG. Stappen van onzen minister? Hedenavond een regeerings- communiqué? Naar het „Volk" uit Den Haag verneemt, overweegt de Nederlandsche minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. Beelaerts van Blokland, die momenteel te Londen vertoeft in verband met de tentoonstelling van Hol- landsche schilderstukken, welke daar wordt gehouden, en die van Den Haag uit van de publicatie van het BelgischFransch mili tair verdrag door het Utrechtsch Dagblad op de hoogte is gesteld, het doen van stap pen naar aanleiding van die publicatie. Vermoedelijk zal vanwege de regeering he denavond een communiqué worden ver strekt. Een zessteden-tocht in Friesland. Door leerlingen der Zeevaart- school. Zaterdag heeft een twintigtal leerlingen van de Zeevaartschool to Harlingen onder leiding van den leeraar D. van dér Schaft een zes-stedentocht per schaats gemaakt. Gereden werd van Harlingen over Franc- ker, Leeuwarden via Warga, Grouw en het Sneekermeer naar Sneek en verder via IJlst en Bolsward terug naar Harlingen. De tocht moest worden afgelegd binnen de helft van den tijd, welke gegeven werd voor den elfstedentocht. Men vertrok des morgeus om 9 uur en des avonds voou 6 uur waren allen weer binnen. Slechts twee deelnemers vielen uit. Overreden en gedood. Zaterdagavond half 10 reed te Haarlem een auto op den Schoterweg richting Cronjéstraat, toen de behanger W. Cats, wonende aan de Generaal Bofhastraat, plotseling overstak. Hij werd gegrepen en met een hoofdwonde en kneuzingen opge nomen en naar zijn woning vervoerd, waar hij hedenmorgen is overleden. De onbewaakte overweg. Uit Deventer wordt ons gemeld: Hedenmorgen is te Raalle op den on- bewaakten overweg een auto door een trein uit Zwolle gegrepen en totaal ver nield. De inzittende de lieer Anema, zui- velfubrikant te Zwolle, kreeg wonder bo ven wonder geen letsel. Auto-ongeluk bij Castricum. Gistermiddag heeft op den Rijksstraat weg nabij Castricum een ernstig auto-on geluk plaats gehad. Een auto, welke uit Alkmaar afkcrostig was, en waarin gezeten was de familie Krom, reed door het sprin gen van een band tegen een boom, waar door de auto totaal vern'eld werd. De heer en mevrouw Krom werden ernstig gewond en moesten naar het ziekenhuis te Alkmaar worden overgebracht. Het zoon tje van de familie is later ook naar het ziekenhuis vervoerd. Vermoedelijk is ook het feit, dat. do bestuurder met te groote snelheid reed, oorzaak van het ongeval. Door een autobus overreden en gedood. Op den Graafschen weg te Nijmegen is Zondagnanrddag de 50-jarige D. door een autobus overreden en zwaar inwendig ge kneusd. Hij is aan do gevolgen overleden. In een schacht gevallen. Toen Vrijdag de 32-jarige arbeider Peter uit Heerlen in de ondorgrondsche werken der mijn „Laura" tc Eygelshoven bezig was met bet plaatsen van volle kolenwagens in de liftkooi, heeft hij blijkbaar daarbij een vergissing begaan en is met een der kolen wagens in de schacht, die ongeveer 60 M. diep is, naar beneden gevallen. Hij werd dood opgenomen. De man was gehuwd en vader van 2 kinderen. In een put met kokend water gevallen. Uit Weert wordt ons gemeld: Zaterdagavond is de ruim 20-jarige mon teur H. tijdens het verrichten van eenige werkzaamheden in de fabriek der firma Beeren door de bedekking van een put ge vallen, waarin zich kokend water bevond. De man liep zeer ernstige brandwonden op. Zijn toestand is zorgwekkend. Het water van den Rijn stijgt. Hedenmorgen to 9 uur werd aan den Rijn bij Emmerik geconstateerd dat het ijs dek op verschillende plaatsen in bewe ging komt. Het water stijgt langzaam. LEIDEN. NA DEN STADHUISBRAND. Toezeggingen en plannen tot herbouw. Naar aanleiding van den oproep, door den rector magnificus der Lcidschc Uni versiteit. den voorzitter van den Universi teitsraad en den praeses van het Lcidsoh Studentencorps op 18 dezer in de bladen gedaan, zijn verscheidene inzondingen en verscheidene plannen tot opbouw van het verbrande stadhuis ingekomen. De plannen zijn direct naar den burgemeester doorge zonden. De meeste inzenders bepleiten een wederopbouw van den gevel en van den to ren in den ouden staat. Ook vele toezeg gingen van geldelijke bijdragen zijn ingeko men, o.a. toezegging van een zeer groote gift, welke evenwel afhankelijk is gesteld van den wederopbouw van gevel en toren. De Socitas Philologica Lugduno-Trajec- tina heeft Zaterdag haar 70ste bijeen komst hier ter stede gehouden, onder presidium van haar vice-voorzitter, prof. dr. T. Muller Jzn. Prof. dr. A. W. Bijvanck hield een lezing over „het mozaik van Paulinus van Nola". Dr. K. TI. E. de Jong bestreed in zijn „Reitzenstein en Tacitas" getitelde voor dracht de door Reitzenstein in zijn recent boek „Tacitus und sein Werk" verdedig de opvattingen. Prof. dr. C. W. Volgraff verklaarde ton slotte een archaïstische inscriptie, die den vorigen zomer op de Larissa te Argos gevonden is en betrekking heeft op den cultus van Athena Polias. LEIDSCHENDAM. Nieuw Raadhuis. B. en W. van Leidsehendam. zullen bin nenkort plannen in-clienen bij den Raad tot den bouw van een nieuw raadhuis, begroot op 30.000. Het nieuwe Raadhuis komt op het terrein van de voormalige openbare L. O. school. HAAGSCH GERECHTSHOF. Verkoop van kauwbonbons. De Amerikaansche handelsvennootschap Wm. Wrigley jr., gevestigd te Chicago, welke reeds gedurende '0 jaren hier te lan- BIUSCUPEN. Trianon: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd. de kauwbonbons in den handel brengt, oju onder den naam P. K. had een vordering ingesteld tegen do Handelsvennootschap onder firma Meerboom, gevestigd to Am sterdam, die eveneens kauwbonbons in den handel brengt, echter onder den naam P. K. B. en in ongeveer gelijke verpakking als de kauwbonbons van Wrigley. Hierin zag Wrigley misleiding van het publiek en ge vorderd werd, dat aan do firma Meerboom verboden zou worden nog langer op deze wijze haar kauwbonbons onder het publiek te brongen. In kort geding werd deze vordering éch ter door don president der Rotterdamscho rechtbank ontzegd. In hooger beroep heeft evenwel hot Hcagsche Hof de vordering ten aanzien van den naam alsnog toegewezen, doch ont zegd de vordering wat betreft de verpak king. Aan de firma Meerboom werd derhal ve verboden in den vervolge kauwbonbons in den handel te brengen onder den naam P. K. of een daarop gelijkenden naam. Voor eiken dag, dat do firma zich niet aan dit bevel houdt, is een schadevergoe ding van 25 verschuldigd. NIE.UWE KOUDEGOLF OVER DU ITSCHLAND. BERLIJN, 25 Februari. (V. D.) De af- geloopen nacht heeft een nieuwe koude golf over Duitschland gebracht. Van bo ven Noord-Zweden, Finland en Rusland zullen in de komende dagen koude lucht- massa's naar Duitschland afdrijven. In Oost-Pruisen en in Pommeren be droeg de temperatuur hedenmorgen vroeg weer 20 graden onder nul. In Si'.ezië en midden-Duitsehland vroor het 7 tot 10 gra den. In Rheinland, waar de thermometer gisteren 6 graden boven het vriespunt stond wees hij hedenmorgen weer 1 graad er onder. Alleen in Baden in Wurtemburg is de temperatuur nog boven nul. En ook het 'waarnem'ngsstation Feldberg in Schwarz- wald meldde 1 graad boven nul. ROTTERDAM, 25 Febr. Vee. Aanvoer 568 vette runderen, 195 vette kalveren, 119 schapen 1402 varkeus. Koeien lc kw. 50 52, 2e kw. 4245, 3e kw. 2S33, ossen lo kw. 47—50, 2e kw. 42—45, 3c lew. 3S. kal veren lc kw. 82 1/2—87 1/2 2e kw. 70—75, 3e kw. 6065, schapen 3035, lammeren 22-28, varkens 34 1/2—35 1/2. Overzicht: Koeien en ossen stroeve han del, weinig verandering in do prijzen; vette kalveren tamelijke handel, prijzen zelfde hoogte schapen en larnmeroa bijna geen handel, onveranderde prijzen, varkens re- delii'-e handel, prijzen iets lager. A'DAM, 25 Februari. Vee Aanvoer 507 vette koeien le kw. 1.1 08. 2o kw. 0.^0 —0.94, 3e kw. 0.600.76, 110 melk- en kalf- koeien 275375, 65 vette kalveren 2e kv. 0.901.05, 3e kw. 0.76O.jjS, 15^* nuchtere keiveren 6—11, 7S schapen 38—4(1. 670 var kens Holl. le kw. 0.85—0.86, 2e lew. 0.82—0 84, Overz. en Geldersche le kw. 0.S5—0.86, vette varkens 0.820.84,88 paarden 125240. WISSELNOTF.ERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.27 Londen 12.1111/,, New-York 2.49ll/16 Parijs 9 751/0 Brussel 34 68I/0 Zwitserland 48 02LÖ Milaan 13 08 Madrid 38 45 >slo 66 571/., Kopenhagen 66.60 Stockholm 66 75 Weenen 3510 Pr»!-8 7 41 Boedapest Prol. 51/., 0/0 BEURSOVERZICHT. De beurs bad heden een verdeeld voor komen. Verschillende fondsensoorten wer den weliswaar vast ingezet, dooh onder beurstijd viel bijna- allerwegen een inzin king waar te nemen. In Rubbers vonden grocto omzetten plaats eu daarbij werden deze op een verhoogd niveau afgedaan, doch reeds spoedig zakten zij in. Voor Ta bakken nauwelijks eenige belangstelling. Van de Industrieelen gaven Margarine Unies grooto omzetten te zien, dooh ook deze liepen langzaam naar beneden. Phi lips eveneens lager. Van de Olie waarden bereikten Ivon. weer een koers van 400 pet. waarna een kleine daling intrad. Op de Scheopv. afd. waren Ned. Sclieepv. Unies gevraagd. Suikers veronachtzaamd. Ameri kanen stil. op Dinsüaa 26 Felyuari n.ml om prijzen vin f 35.—f 20.—, f 10.—, f6-, f4- IIILEGGELD fl1034 Bestuur van de IJsclub

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3