UIT DE OMGEVING LUCHTVAART Advertentiën. OUDE RUI If lELEfOJjfi m Voorioopig Bericnt F!. KOOLE NICOLA C Hubertusbrool dwelmd op den grond. De man, die wakker was geworden, scheen het bii het ge zicht van zijn vrouw op de zenuwen krijgen, wat oversloeg tot een aanval van wildheid. Door zijn vreeseliik gillen werden de omwonende buren ook wakker. Deze waarschuwden onmiddellijk Dr Verhagen. Namens hem werd assistentie gevraagd aan het politiebureau, daar de man onhan delbaar was geworden. Even over twaalf betraven de finten van Woerkom en Welp zich i. ar he' bewuste huis. Met veel moei te wisten zij den man te overmeesteren en met behulp van nog twee familieleden op bed te krijge", waarna hij na eenige oogen- blikken kalmer werd. Agent W had opge merkt dat er een eenigszins vreemde luciit in huis heerschte. Agent v. W. werd 'plot seling zeer onwel, tot bewustzijnverliezcns toe. Eveneens een zekero H., zwager van Hommer. H. was intusschen rustiger ge worden, zoodat agent Welp gelegenheid had om. zijn collega naar huis te brengen. Dr. Verhagen werd nogmaals gewaar schuwd, de buren werden wukker gemaakt. De directie van het gasfabriek kwam met agont Welp mee, die dadelijk constateer de, dat er geen gewone gaslucht heerschte 's Middags zijn de riolen onderzoch». Men vond hier niets bijzonders Het is ech ter te hopen, dat de oorzaak spoedig ge vonden wordt. Zes huizen zijn reeds dooi de bewoners verlaten. Van het bewuste gezin zijn H., zijn vrouw en de inwonende vader naar het Al gemeen Ziekenhuis overgebracht. Hun toe stand was hedenavond redelijk De agen ten hebben den geheelen dag met hoofdpijn geloopen, gelukkig zonder ergere gevolgen. VOORHOUT. GEMFEENTERAAD. Bijdrage aan Sassenheim voor te lefoonopenstelling Belangrijke grondaankoop en geldleening daar mee in verband. Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester. Tegenwoordig waren alle leden. Als eerst stemmend lid werd aange wezen de heer v. d. Voet. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen werden ge lezen, welke onveranderd werden gear resteerd. Voor kennisgeving werd aangenomen een ingekomen stuk van Heeren Ged. Staten, houdende goedkeuring van de ge- meentebegrooting voor het dienstjaar 1929 Besloten werd een abusievelijk opgeleg- den aanslag voor schoolgeld in te trekken en een nieuwen aanslag op te leggen. Alsnu kwam aan de orde punt 3, bij drage kosten nachtelijke openstelling van de telefoon. Hieromtrent was ingekomen een schrij ven van B. en W. van Sassenheim, waar bij den Raad dier gemeente verzocht of Voorhout een bijdrage in de kosten wilde geven, omdat de ingezetenen dezer ge meente grootendeels bij het net van Sas senheim zijn aangesloten. De Voorzitter licht een en ander nader toe en zegt dat de Raad van Sassenheim in zijn vergadering van 14 Februari j.l. heeft besloten om gedurende één jaar de algeheele openstelling van het net Sas senheim aan te vragen. De kosten hiervan bedragen pl.m. 1570. De gemeente Sas senheim zal deze kosten op zich nemen, doch zag gaarne dat Voorhout, die ook belang heeft bij deze openstelling, een be drag van pl.m. 270 restitueerde aan de gemeente Sassenheim. De Voorzitter wijst op het groote belang van de streek bij deze openstelling en betoogt dat het in het belang van den handel is. Hillegom en Lisse hebben reeds de doorloopende open stelling en in Sassenheim zal dit ook bin nen kort komen, vandaar dat de meerder heid van B. en W. den raad in overwe ging geeft over te gaan tot inwilliging van het verzoek van Sassenheim en 270. voor dit doel te voteeren. Spreker deelt voorts nog mede dat te Hillegom een bij- oenkomst is geweest van burgermeester uit den omtrek, alsmede van leden van bloem bollencultuur en Kamer van Koophandel ter bespreking van doorloopende openstel ling van het telefoonkantoor door de ge heele bloembollenstreek. Hieruit is een commissie benoemd waar in spreker ook zitting heeft. Deze commis sie heeft een conferentie gehad met den Directeur-Generaal van de Posterijen, die mededeelde dat er proeven zullen worden genomen met het z. g. automatiseeren van het telefoonnet en dat hiervoor in aan merking komt de bloembollenstreek, om dat dit een belangrijk groot net is. Wan neer dit is bereikt, hetgeen binnen afzien- baren tijd zal zijn, is de algeheele open stelling een voldongen feit en zal dit voor de gemeente weinig kosten medebrengen. De heer Eigenbrood vraagt of Sassen heim de bijdrage voor een jaar beeft ge vraagd. De Voorzitter antwoordt bevesti gend. De heer Van der Hulst oppert het denk beeld om eerst de belanghebbenden te vra gen of zij voor deze verbetering iets over hebben, omdat het niet wenschelijk i9 een bedrag van 270.beschikbaar te stellen voor een zekere categorie van personen die er belang bij hebben. Reeds is dit ge schied vanwege het gemeentebestuur van Sassenheim, doch spreker gelooft dat het meer zal uithalen wanneer het vanwege deze gemeente geschiedt. De heer Van der Voet zegt, dat het niet gaat om tot de doorloopende openstelling te besluiten, doch om een bijdrage van 270.aan Sassenheim. Spreker is er voor om deze bijdrage te verleenen, omdat Voor hout er ook belang bij heeft en het niet op gaat om de gemeente Sassenheim voor het geheele bedrag op te laten komen en hier van profijt te trekken. De Voorzitter zegt dat sommige particu lieren er niets voor over hebben en zeggen dat dit voor rekening van de gemeenschap moet komen, terwijl anderen zelfs flinke bijdragen willen verleenen, omdat zij het aut ervan zoo goed inzien. Nogmaals dringt De heer Witteman vraagt of het Rijk, wanneer na een jaar gebleken is dat alge heele openstelling noodzakelijk is, dan de kosten op zich neemt. De Voorzitter zegt dat dan de automati seering van de telefoon wel verwezenlijkt zal wezen, zoodat dan de gemeente een heel klein bedrag of in het geheel niets zal hebben bij te dragen, omdat dan alles uit gaat van een centraal punt, wat waar schijnlijk Lisse zal weze*,J en dit heel wat minder kosten met zich brengt. De heer Van Reisen vraagt of de auto matiseering van de telefoon wel door za' gaan, wanneer do gemeenten van de bloembollenstreek de kosten van de nach telijke openstelling op zich nemen. Hier voor is de Voorzitter niet bang, omdat dit zoo langzamerhand een dringende noodza kelijkheid wordt. Vervolgens zegt de heer Van Reisen dat de particulieren die bij willen dragen in de kosten van openstelling hoofdzakelijk in Sassenheim wonen. De heer Van der Voet zegt, dat, wan neer de heer Van der Hu'st van meening is, dat particulieren bij willen dragen in de kosten, hij dit maar eens ter sprake moet brengen in de eerstvolgende vergadering van bloembollencultuur, omdat de gemeen te steeds bereid is deze bijdrage alsnog te acceoteeren. Hierna wordt bet voorstel van do meer derheid van Burgemeester en Wethouders om een bijdrage van 270.— bij te dragen aan de gemeente Sassenheim in de kosten voor de algelieele openstelling van het telefoonkantoor daar ter plaatse zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Wethouder Van Reisen zegt nog de min derheid van B. en W. te zijn, doch zich lie ver buiten het debat gehouden te hebben, omdat hij ook belanghebbende is. Het voorstel van Burgemeester en Wet houders om met de Bank van Neclerland- sche gemeenten te 's-Gravenhage een gcld- 'cening aan te gaan van J 55.000. k pari, tegen een rente van 4 3'! pet. tot dekking van dc door de gemeente onlangs aange kochte gronden, wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Eveneens wordt zonder hoofdelijke stem ming besloten de begrooting van inkom sten en uitgaven voor het dienstbaar 1929 te wijzigen door den gewonen dienst tot een bedrag van 1959.38 en voor den kapi- taaldienst tot een bedrag van 55000.—. Overgegaan wordt in comité-generaal tev behandeling van den aankoop van grond van de fixma H. de Graaff en Zonen te Lisse. Na heropening wordt zonder hoofdelijke stemming besloten 14 percee'.en grond van de firma H. de Graaff en Zonen te Lisse betref* de gronden van de onlangs pu bliek verkochte bouwmanswoning met be zittingen gelegen aan den Berg van Hecin- stedenweg van den heer Van Rijn aan te koopen voor bedrag van 60.000.—. De Raad besluit in verband hiermede tot het. aangaan van een geldleening van f 125.000.in plaats van een geldleening van 55.000. De Voorzitter brengt den beer Van de: Laan dank voor zijn bemoeiingen en on derhandelingen met. de firma H. de Graa.. en Zonen tot verkrijging van deze gronden. Bij den rondvraag vestigt de heer Van der Hulst de aandacht op desbetreffend artikel van de algemeene Politieverorde ning betreffende het hakken van brandbij- ten in de slooten en informeert of hieraan de hand wordt gehouden. De Voorzitter antwoordt bevestigend, en zal nogmaals een inspectie doen houden. De heer Nijssen wijst op het s.echte branden van de lantaarns aan den rrin- senweg. De Voorzitter zegt hiervoor reeds, maatregelen te hebben getroffen. Hierna wordt de vergadering gesloten. NOORDWIJKERHOUT. Volksbond. Io café Brams hield de Volksbond een flink bezoch te ledenvergadering. Voorz:tter v. Noort opende met gebed, heette de aanwezigen vooral den ecrw. kap. v. Stralen en den heer A. An.eencnt, secr. van het Centr. Bestuur, welkom en stelde vooral de trou we opkomst op hoogen prijs. Het deed hem genoegen dat de leden belangstelling toonden oo\ in datgene, wat 't Centraal Bestuur voor hen deed, door in zoo groo te getale den tweeden cursusavond te ko men bijwonen. Treffend was nu Ae herden king van 't zoo pas den vereeniging ont vallen lid C. Duivenvoorde. Spreker her dacht al 't goede wat door hem verricht was voor de vereeniging en vereenigden allen in gebed voor zijne z elerust. Ver volgers werden de notulen voorgelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Het woord was nu aan den heer Angenent. Onderwerp waren de diverse instellin gen van den Bond. En onwillekeurig dach ten we aan de Katholieke Verkiezings film. wanneer spreker wezen, doel en uit werking beschouwde van de verschil'ende vakorganisat:es, van Herwonnen Levens kracht, van de Diocesane Inkoop-Centrale, van de Volkshuisvesting, enz. Dat al deze instellingen voldeden aan de verwachtin gen en beantwoordden aan het gestelde doel werd door spr. duidelijk aangetoond. Alle aanwezigen hoorden de uiteenzetting met spanning aan en dankten aan het ein de met daverend applaus. Enke'e vragen werden nu beantwoord en dan dankte de voorzitter den spreker voor zijn prachtig er 'eerzaam betoog en hoopte dat daaruit voor den bond nog kennelijk nut zou voort komen. Nog werd medegedeeld dat op de statu ten van den bond de Koninklijke goedkeu ring is aangevraagd. De rondvraag gaf "iets biizorders. waarna de voorzitter al- 'en dankte voor hun opkomst en de verga derïng sloot met gebed. Ongeval. Toen het dochtertje van der heer v. Putten in school uit haar bank wilde opstaan, ontwrichtte ze plotseling haar been, zoodat ze per auto vervoerd meest worden. Gelukkig bleek het onge val niet van ernstigen aard. NOOTDORP. Landarbeidersbond. Dinsdag zal al hier een vergadering worden belegd voor alle land- en tuinarbeiders in het Ver afgevaardigde van den Land- en Tuinar- beidersbond „St.-Deus Dedit" zal deze ver gadering bijwonen. Ijsvermaak. De onderlinge ijsvereeni- •ring alhier hield Donderdag een hardrij derij met hindernissen voor dames op de i'sbaan aan den Achterweg, waaraan 2P rsonen deelnamen. De prijzen werden ■"ewonnen door mej. S. van der Sman, le nr. ƒ5, mej. C. Groenewegen Cr., 2e pr. ƒ3. "j. B. Veeman, 3e pr. ƒ2, mej. O. Posl Md. le troostpr. ƒ2, mej. P. van der Sman Chr.d. 2e troostpr. 1, mej. R. van dei Meij, 3e troostprijs 0.50. OUD-ADE. Hardrijden. Gistermiddag heeft de IJsclub van Oud-Ade een groot rsfeest "ehouden. een nationale hardrijderij om flinke prijzen op de prachtige banen van de Venrermeer; f9 rersonen deden aan den wedstrijd mede. Na een vinnigen striid werd de Je pr. 1C0 behaald door A. Klansen Ri:k, Sloten, den 2en pr. ƒ50 door B. Bosse, Nieuwer Amstel, 3e pr. 30 door L. Heystek Rijk (Sloten), 4e pr. ƒ20 door L. Koe'er, Amsterdam, 5e pr. 10 door Ger. Vrijburg, Oud-Ade, 6e pr. 5 door G. Volwater. Hoogmade. Te ruim 5 uur was le wedstrijd bce'ndigd, daar alles keuri? n orde was. behalve het weer, dat niet meewerkte. Het werd hoog tijd. want het begon meer op een zwemplaats te gelijken 'en op pen ijsbaan. De harmonie van Nieuwe Wetering was zoo welwillend on- deze hardrijderij tot een ijsfeest te make" door de schoone tonen harer muziek. E: waren ongeveer 2500 belangstellenden. WARMOND. Wedstrijd van arren. Dat was gisteren een prachtig Hollandsch landschap, een le vende schilderij vol bekoorlijkheden. Een wit-besneeuwd ijsveld met een dertiental arretikkers met even zooveel feestelijk aangetuigde paarden. Velen waren geko men om dit winterlandschap te bewonde ren en tevens getuigen te zijn van den wedstrijd i (geschreven door de War- mondsche IJsclub alhier in het arretikken. Bij een onderhoud, dat wij" met een der deelnemers hadden, vernamen wij dat War mond op het oogenblik aan de spits stond van de ijssport en de naam Warmond reels voldoende was cm de schaat-senlief- hebbers met hieraan annex de wedstrijd- liefhebbers m vervoering te brengen. Een woord van hulde past dan toch zeker aan het bestuur der Warmondsche IJsclub, die ons dezen winter heeft doen genieten van de heerlijke ijssport op elk gebied. Te ruim 2 uur nam de wedstrijd een aan vang. Mede door de goede organisatie liep alles vlot van stapel en laatste ritten de den ons heel goede sport zien. De uitslag was als volgt: le prijs A. Dijkman te Voorscheten, 2e prijs A. W. Koot te Sassenheim, 3e prijs J. Oostdam te Voorhout, 4e prijs J. Duivenvoorde te Rijpwetering, Troostprijs J. Rotteveel te Lisse. Onder het uitspreken van een speech werden de prijzen uitgereikt door den voorz. der Warmondsche IJsclub, den heer H. C. M. S'ohölvinck, die een woord van dank bracht aan allen, die aan het welsla gen van dezen wedstrijd hadden medege werkt. Spreker hoopte do Warmondsche TJsclub nog meer in de gelegenheid zou ge steld worden, wat weer en ijs betreft, der gelijke wedstrijden te organfiseeren. Otter geschoten. Door den heer J. Sohrier alhier is gisteren een otter gescho ten. Het dier had de respectabele lengte van 1 Meter. Voor den beer Schrier een buitenkansje, want de vellen dezer dieren zijn momenteel veel geld waard. Van Lear Black te Cairo aangekomen. De heer Van Lear B'ack is Donderdag morgen van Athene vertrokken en te Cairo aangekomen. LEIDEN. AGENDA'S. INTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereenicing te doen in schrijven R. K. Joneelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag 4de der 7 Zondagen die het feest vaa St. Joseph voorafgaan. Zondag is do zaal geopend van 12.30 2.30, en van 7.tot 10.15; verplichte bijeen komst van 8.159.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1—2 uur zitting St. Joseph-spaar- kas in de Bestuurskamer. Van 11.30 uur bib'iotheek. Na het Lof voortzetting Kaartwedstrij- den en tevens prijsbiljarten. Een goed Ge zel gaat in dezen H- Vastentijd naar het Lof met Lijdensmeditatie. Maandag 8.30 uur Installatie van den nieuwen Vice-Praeses H. J. A. v. d. Ven. Gezellen en Gehuwde Gezellen worden door deze uitgenoodigd. Liederenbundels medebrengen. Djnsdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. 8.30 uur vergadering Commissarissen Afd. Ongehuwde Gezellen. 8.15 uur Kegelclub „Alle Negen". V/oensdag 8.15 uur repetitie Liedertafe' „Sebastian Schaeffer" in het repetitielo kaal Ketelboetersteeg no. 10. 8.30 u*r vergadering van de R. K. Sport vereniging. Donderdag van 8 tot 9 uur in de Bestuurs kamer zitting R. K. Arbeidsbeurs voor Jon gelingen. 8.15 uur vergadering van het Genoot schap „De Stille Omgang". Vrijdag 8.30 uur repetitie Symphonie Frans Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.15 uur Kegelclub „De Poe delaars". Leesbibliotheek geopend, uitsluitend de leden en donateurs der Vereeniging. lederen Zondag van 12 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de Bestuurs kamer. Verdere mededeelingen: Gezellen en Ge huwde Gezellen zijt ge al aan het sparen voor de retraite, zoo niet, geeft u dan zoo spoedig mogelijk op bij het Bestuur der Retraiteclub „St. Clemens Mr ia Hof bouwer". R. K. PATR0NATENB0ND. (District Leiden). Donderdag van 89 uur R. K. Arbeids beurs voor enze Patronaatsjongens in het Gebouw der St. Joseph's Gezellen Vereeni ging, Rapenburg 52, Te'efoon 456. In iedere parochie dient te bestaan een Patronarts Commissie, die zich verant woordelijk voelt voor de geheele mannelij ke schoolvrije jeugd! En iedere bestaande Patronaats Commissie dient derhalve dat verantwoordelijkheidsgevoel in daden om te zetten, op straffe van anders een sta-in- den-weg te zijn. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leer lingen van de St. Joseph's-Gezellen-Ver- eeniging. Aug. 1887—Sept. 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van 69 uur. Zondag kwartover 4 uur moeten alle Pa tronaatsjongens aanwezig zijn met hun in signe op. Dan zal de installatie plaats heb ben van den nieuwen Directeur H, J. A. M. v. d. Ven. ST. ANTON JUS-PATRONAAT. (Hartebrug). Zendag onder de H. Mis van ha1f acht Alg. H. Communie vcor het Pestuur en de leden. Des middags te 5 uur vergadering voor de Jeugdcfd. der Derde Orde. Maandag, van 8 tot 10 uur bijeenkomst gezeTen. Vrijdag van 8 tot 10 uur bijeenkomst gezel len. Zaterdag van 6 tot 7 uur bibliotheek; betaling van contributie; gelegenheid tot sparen en retraitefonds. R. K. INTER PAROCHIALE MEI3JES- VEREENIGSNG. Godcdienstcursus Leden benedon 17 jaar half acht, leden boven 17 jaar kwart over acht Woensdag Mare. TconeelcT'b geen bijeenkomst. Ttrrclub Maandag half zes, en zeven uur LJrsulnsteeg, acht uur Mare. Woensdagavond te kwart over acht alle leden naar de St. Josephs Gezellen Ver eeniging, Rapenburg. Z1TA-VEREENIGING. Pieterkerkkoorsteeg 15. Zondag vanaf 2 uur zijn de zalen ge opend voor de Hollandsche en Duitsehe meisjes. Woensdag bijeenkomst Hollandsche meisjes. Donderdagavond van 8 uur tot 10.15 uur bijeenkomst voor Hollandsche en Duit sehe meisjes. Maandag en Donderdag van 2 tot 5 uur is het bemiddelingsbureau geopend. De bibliotheek is geopend Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond van 7—8 30 u. Ook üiet-leden kunnen van de biblio theek gebruik maken. Meisjes-patronaat. Zondag van 55.30 uur Godsdienston derricht, van 5.306.30 uur ontspanning. Dinsdag van 8 uur tot 9.30 uur naaien handwerken voor de meisjes, die de vat school niet bezoeken. ST. AGN ES-MEISJES PATRONAAT. Voor de Parochies van 0. L. Vr. Hemel vaart en van den H. Jozef. Maandag, van half 8—9 uur le en leerjaar Handwerken. Dinsdag, van 7 tot kwartier over 8 3de en 4de leerjaar kniples; van half 8 to kwartier over 8 uur 1ste en 2de leerjai godsdienst; van kwartier over 89 uur 3d en 4de leerjaar en 5de afd. Godsdienst. Woensdag half 89 uur le en 2e leerj (B) naailes, 79 uur 3e en 4e leerjaar naai les. Donderdag 7half 9 1ste en 2de leerjaa (A) naailes, 8 uur Lijdensmeditatie. Vrijdag, Gymnastiek van der Werffstraa Dinsdag en Woensdag gelegenheid tol sparen, betalen van contributie en ruilet can leesboeken. R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen Gebouw der St. Joseph's Gezellen, Rapen burg 52, Te'efoon 456. Aanmelding: Don derdag 8—9 uur. Aanbieding: 1 Timmerman, halfwaï 1 Kantoorbediende, halfwas. Als gij vlug zijt met oordcelen, roep dal uw eigen hart dikwijls voor de vierschaai en a's gij vlug zijt met bevitten spreel dan nooit ten nac'eele van iemand zondei dat het noodzakelijk is. Lood- erf Zinkwgrker Aanleg van Gus- en Water leiding. Ijei-, Houtooment- en Cenien t- Masti x. Dak bedek king met veeljarige garau tie. 11518 voorm. 9 uur, ^TALK-I EPf ad. RIJN, Gouwsliüé lagf zijde, op de Bouwmanswoning, bewoond door M. DE BRUYN en do erven J. DE BRUYN, van: 72 stuks Hoornvee, 2 Paarden, Varkens, Schapen en den ge- hee'en Landbouw- en Melkerij inventaris. 11481 Notaris ENGELBERTS LEVEES DAAL 70-7S TEL. Ü3S In hst ,®agblad va# Noord-Brabant" vonden wij de vagende uiispraak van eeif tandarts: Dat ik er vaak op aangedrongen heb, over het algemeen meer kalkhoudend voedsel te gebruiken, vooral voor aan staande moeders en klierachtige kin deren is kalkhoudend voedsel van groot belang, genoegzaam bekend. Ik mocht daarop wjjzen, toen ik voor de radio een voordracht hield meer spe ciaal over het onderhoud van het gebit. Kalkhoudend voedsel komt het geheele gestel ten goede, hieromtrent bestaat in de Medische wereld weinig meen in geverschil. De moeilijkheid is, de kalk in een zoodanigen vorm toe te dienen, dat de wansmaak van de kalk niet opvalt, en dat de kalk gemakkelijk en in voldoende hoeveelheid in de bloedbaan wordt opgenomen. Men heeft in Duitschland deze bezwaren opgelost, door liet Hubertus-bronwater dat behal ve, dat het sterk radio-actief is en andere waardevolle zouten bevat, rijk aan opgeloste kalkzouten is. Het bronwater heeft men ingedampt tot een z.g. moederloog, welk loog daarna in brood verwerkt wordt. Daar een ieder normaal mensch eiken dag een betrekkelijk groote hoeveelheid brood nuttigt, 3.5 a 4 ons, is de toegevoegde hoeveelheid kalk voldoende te achten. Dat bet brood geen bijsmaak aanneemt, moet verklaard worden door het feit, dat 'de kalk met het eiwit in het meel aanwezig, verbindingen aangaat, waardoor dubbolzouten worden gevormd. Het doet mij inderdaad genoegen, dat Nederland ten opzichte van deze nuttige voeding niet bjj onze naburen zal ten achterblijven, en dat het z.g. Hubertusbrood binnenkort ook bier te lande gebakken zal worden, hetgeen ik zeer zeker in hot algemeen be lang acht. 11480 MAC. LEO SON, Tandarts. Alléén-fabrikant van „Hubertusbrood" voor Leiden en Omstreken 3 LE553ZM

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6