gemengde berichten BUITENI,. BERICHTEN "m SPORT tweede blad de leidsche courant. zaterdag 9 februari 1929 ongelukken. slachtoffers van het verkeer. Ernstig auto-ongeluk. Gisterenmorgen omstreeks 9 uur heeft 0p den Rijksweg SwalmenReuver nabij liet bosch een vrij ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De bestelauto van de be schuitfabriek Haust uit Amsterdam reed door de gladheid van den weg tegen een boom. De reiziger der firma, die naast den chauffeur zat, vloog met het hoofd door de voorruit en liep ernstïgehoofdwonden op. Rij moest naar het Louisahuis te Roer mond worden overgebracht, Een geneesheer constateerde hersenschudding. De chauffeur, M. F. uit Sittard, liep even eens verwondingen op. Het voorste deel van den auto werd totaal vernield. Autobotsing. Tengevolge van den mist zijn gisternacht _jn auto van een Rotterdammer en een auto van den heer H. uit 's-Gravenhage, den Rotterdamschen weg t,er hoogte van do Zweth tegen elkaar gereden. De inzit tenden van eerstgenoemden auto zijn door glasscherven gewond, doch konden doorrij den naar Rotterdam. De zwaar beschadig de auto van den heer H. werd met behulp een kraanwagen weggesleept, doch de inzittenden van dezen auto bleven onge deerd. Tegen een boom gereden. Donderdagavond is de heer A. L. Wyt- zes, directeur der Christelijke Kweekschool te Sneek, onder Wirdum met zijn auto tegen een boom gereden, doordat zijn naast hem zittend zoontje een reisdeken naar zich toe vilde halen, doch die aan het stuurwiel bleef haken. Reiden werden ernstig gc- ond. Mevrouw Wytzes en het dochtertje kwamen met den schrik vrij. De gewonden zijn per ziekenauto naar hun woning ver voerd. Een 6-jarig knaapje tijdens brand gestikt. De ouders warenop een feestje. Woensdagnacht brak in een percee' ts Herzogenrath, grenzende aan Kerkrade, brand uit. De ouders waren op een fee-'je. De brandweer bluschte het vuur. Op de ka mer, waar het vuur gewoed had, vond zij bed onder de dekens het lijk van een zesjarigen knaap, die door den rook ge stikt was. Onder een trein. Donderdagavond is de bejaarde heer Zwaan van Opperdoes onder den trein ge raakt. Het lokaaltreintje Hoorn—Medem- blik naderde het station Opperdoes en moest wegens onveilig signaal langzaam rijden. De heer Zwaan, die langs zijn huis reed, meende toen de gelegenheid te kun nen benutten er onderweg uit te satppen. Hij geraakte daarbij met zijn been onder een van de andere zijde komenden trein, waarbij de voet werd verbrijzeld. De man is naar de ziekenverpleging „De Villa", te Hoorn, overgebracht. Kolendamp-bedwelming. Toen gisterochtend voor den aanvang van hun ai beid de knechts van Je slagerij van J. v. d. H. aan de le Van den Bosch- straat 66 te Den Haag zich daar vei voeg den, kregen zij op herhaald bellen geen ge hoor. Zij wachtten, in de veronderstelling, dat hun patroon zich had verslapen, nog eenige oogenblikken, schelden nogmaals aan en waarschuwden, toen ook daarop geen gehoor werd verkregen, de politie en den Eerstehulpdienst. Nadat deze laatsten zich tot de woning toegang hadden weten te verschaffen, von den zij den heer v. d. H., evenals dienst echtgenootc en hun kind bewusteloos te bed liggen, terwijl in de vertrekken eeh sterke kolendamp hing. De drie personen werden onmiddellijk onder medische behandeling gesteld en met behulp van zuurstofappara ten slaagde men erin, hen alleen weer eenigermate op verhaal te brengen, waarna zij ter verdere verzorging naar bet R. K. Ziekenhuis aan het Westeinde werden ver voerd. Nader vernemen we dat het kind, een Iweejarig meisje, klaarblijkelijk den min sten hinder van den kolendamp heeft on dervonden; het lag slechts te schreien in haar ledikantje, terwijl vader en moeder bewusteloos waren. De toestand van v. d. H. is eveneens gunstig; de echtgenoote bleek er het ernstigst aan toe te zijn, doch ook haar spoedig herstel mag verwacht worden. De knechts hadden zich toegang ver schaft met medewerking van de buren; zij waren aan de achterzijde over de heining geklommen. Tragisch sterfgeval. Hen meldt uit Uden aan do „Msb.": Een student van het Missiehuis alhier, W. Walraven, werd dezer dagen ernstig ziek, zoodat zijn familie te Nijmegen in kennis moest worden gesteld. Aanstonds kwam de vader mot een ander zoontje over om den zieke te bezoeken. Tegen den avond vertrokken beiden weer om met de autobus naar Nijmegen terug te keeren. Uit vrees de bus anders te missen, begon de heer W., die een hartkwaal had, wat harder te loopen en spande zich daarbij zoozeer in, dat hij, nauwelijks in den auto gestapt, plotseling neerviel. Men riep ter stond een geneesheer, doch deze kon slechts den dood constateeren. Het lijk is daarop naar het Missiehuis overgebracht, vanwaar bet naar Nijmegen zal worden vervoerd. De bij IJmuiden gestrande botter. Schipper L. Romkes van den motorbot- kr Urk 152, die Donderdagavond om zes uur binnen de pieren te IJmuiden is gestrand en door een carbidontploffing in wand is gevlogen, heeft verteld, dat men om zes uur naar zee ging; het wa© erg mistig. Toen men binnen de pieren kwam, kon men geen hand voor oogen zien. De schipper wilde van de Zuidpier naai; de Noordpier oversteken, doéh, daar men geen vuren zag en de vloed op de pieren zeer sterk was. liep het schip op de steen blokken bij de Noordpier. Het schip kw tm drdeüik weer lns maar door den was het schip lek geworden. De schip besloet het bij de Zuidpier op het droge zetten, maar overstekende, ontplofte bus carbid van vijftig kilo inhoud, die geopend was en in het logies stond. St ken hout en glas vlogen den mannen om de ooren maar wonde- b-ven wonder werd niemand gekwetst. in het logies de kachel en bet lieht brar-Uen, vloog 't schip in brand. Het gelukte e-Mor het schip op het d.roge te zetten bij de Zuid pier. De knecht Schraal wist het eerst op de pier te komen en heeft toen den schipper en den knecht J. van den Bercr. die in den mast zat, weten te redden. De drie man nen werden kort daarop door de afhaal- boot van den loodsdienst Junior van de pier gehaald en aan land gebracht Den volgenden morgen om negen uur brandde de botter nog. Het schip is boven water geheel uitgebrand. De botter be hoorde aan den reeder L. Hakvoort te Urk en was de grootste botter van de visschersvloot. De drie mannen zijn naar Kampen gegaan om te trachten hun eiland te bereiken. Twee Urker botters gestrand. Gistermorgen is te T.Tmuiden bericht in gekomen, dat twee Urker botters tijdens mist even bezuiden Egmond ziin gestrand. Getraeth zal worden met uitgebrachte an kers beide vaartuigen weder vlot te bren gen. Twee arbeiderswoningen afgebrand. Gisternacht brak door onbekende oor zaak brand uit in een dubbele arbeiderswo ning te Renkum. Het huis stond spoedig in lichterlaaie. De bewoners slaagden er in het nog bijtijds te verlaten. De woningen er. de gebeele inboedel gingen verloren. Van een der bewoners werd nog voor 90 aan bankpapier een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Een kunstschildersatelier uitgebrand. Donderdagavond is door nog niet opge helderde oorzaak brand ontstaan in hot atelier van den kunstschilder Leo Gestel te Bergen (N.H.). Daar de brandkraan was bevroren, duurde het eenigen tijd, alvo rens de spuit water kon geven. Inmiddels hadden de vlammen gelegenheid gehad, den geheelen inventaris te vernielen. Ver woest zijn al de in het atelier aanwezige schilderijen en teekeningen. De beer Gestel was eenigen tijd buitens lands geweest en was in de laatste dagen weer in zijn atelier werkzaam om een ten toonstelling voor-te bereiden. Het naast gelegen .atelier van den kunst schilder Wijand kreeg veel waterschade. POGING TOT MOORD OP EEN GEESTELIJKE De dader tracht zelfmoord te plegen. Gisterenmiddag heeft te Hoensbroelc een tragisch voorval plaats gehad. De ge huwde mijnwerker J. M., een Serviër, die voor kort op de Staatsmijn Emma was ont slagen en vaak steun voor het onderhoud van zijn gezin van kapelaan T. van de Hem- keskolonie aldaar, ging gisterenmiddag te circa 1 uur naar den kapelaan om opnieuw ondersteuning te vragen. Het schijnt dat deze hem niet direct werd gegeven, waarop de man een dolkmes trok en den kapelaan hiermede trachtte te steken. Deze wist echter te ontwijken, evenals zijn huishoud ster .M. nam daarop de vlucht. De politie, die direct van een en ander op de hoogte werd gesteld, begaf zich naar zijn woning. Voordat men tot arrestatie kon overgaan heeft M. zichzelf met den dolk levensge vaarlijk in de hartstreek verwond. In zorgwekkenden toestand is hij naar het hospitaal te Heerlen overgebracht. ingezonden mededeeling. PAANAIM\EP &C?LEIDEN.MMDmAN<TEKi> DE VERMISTE POSTZAK NOG NIET TERECHT. Een bedrag van ruim zeven duizend gulden voorloopig terugbetaald. In totaal 23..0 00 verdwenen. Het mysterie van den Indischen postzak, die zooals men zich herinneren zal, op 9 December jl. bij het postvervoer va-n Ge nua naar Holland te Antwerpen onder leg geopend bleek te zijn is nog steeds niet opgehelderd. De Italiaansclie Jus titie heeft de geheimzinnige verdwijning van 103 Indische waardebrieven voor Ne derland bestemd, in onderzoek, tot heden nog zonder resultaat. Inmiddels verneemt de Tel. van het hoofdbestuur der P.T.T. dat het juiste waardebedrag der vermiste brieven circa 23.500 groot is. Met de afwikkeling der uitbetaling aan de Nederlandsche geadres seerden is men nng steeds bezig. Tot he den is door de Nederlandsche Posterijen voor een bedrag van 7010 uitgekeerd. Deze uitbetalingen dragen slechts een voorloopig karakter om de geadresseer den die om het geld verlegen mochten zijn te helpen. De reserve is er bij gemaakt dat men het geld terug moet betalen indien de brieven alsnog terecht zouden komen en blijken zou dat de inhoud niet overeen stemde met het voorloopig gestorte be drag. De Nederlandsche Posterijen hebben zich groote moeite moeten geven, want de afwikkeling was niet steeds even ge makkelijk. Bij een verloren geraakt spaar bank- en staatsschuldboekje slaagde men er in duplicaten te krijgen van een obli gatie van een gemeente-leening, die in een der vermiste brieven zat, was natuurlijk bleef men met den begravene in contact tot 1 uur in den nacht, waarna men niets meer geen duplicaat te geven. De betrokken bank vroeg de 6chade voorloopig te ver goeden doch dit ging niet. In dertig ge vallen weigerden de afzenders dat voor- loopige uitkeering zou worden gedaan aan de geadresseerden. De Nederlandsche Posterijen krijgen de gestorte bedragen van de Indische Postadministratie terug en het land waar de brieven verloren zijn geraakt. Het is wel typcerend dat de Neder' Postadministratie die ontzaglijk veel werk heeft moeten verrichten en tallooze tele grammen naar Tndië verzond, van geen der geadresseerden die men toch onver plicht tijdelijk hielp, eenig blijk van waar deering mocht ontvangen. Voor het snel initiatief in deze heeft zij stellig den# dank van het publiek' verdiend. I De geldautomaten in de café's te Kerkrad1* Bij de behandeling der gemeentebegrov- ting 1929 door den raad van Kerkrade, heeft een der raadsleden, een caféhouder, en voorzitter van den lokalen kasteleins- bond, den burgemeester verzocht zijn me dewerking te verleenen om de z.g. geld automaten uit de herbergen te doen ver wijderen. Hem was bekend, dat een per soon, en nog wel een werklooze. in enkele weken tijds f 200 aan zoo'n geldautomaat had verspeeld. De burgemeester zeide zeer gaarne zijn medewerking toe en beloofde, dat hij den caféhouders, die een geldauto maat in hun café hebben, geen toestem ming zon verleenen voor het houden van een strijkje. Onveilig si -end. Het strand te Schcveningen is onveilig tot Wassenaarscbe Slag op Maandag 11, Dinsdag 12 en Woensdag 13 Februari, tel kens van 8.30 uur tot 14 uur, wegens het schieten met mitrailleurs. Het strand is onveilig tot Katwijk op Donderdag 14 en Vrijdag 15 Februari van 11 u. tot 14.30 uur wegens het schieten met geschut. De aandacht van hel publiek wordt er op gevestigd, dat het stranu niet eerder toegankelijk is alvorens de roode vlaggen, welke de onveiligheid aanduiden, zijn inge- ONGELUKKEN. CH1NEESCH TANKSCHIP VERBRAND. De geheele bemanning omgekomen. Op het Chineesche tankschip „Foelin" brak door onbekende oorzaak brand uit. Toen andere schepen te hulp snelden, stond het tankschip reeds in lichte laaie. De uit 49 koppen bestaande bemanning is deels verdronken, deels verbrand. Door den electrischen stroom gedood. D,rie menschen het slachtoffer. Naar uit Duisburg wordt gemeld ont stond gistermiddag op de weg naar Dus- seldorf bij de tram een storing. In een transformatorhuisje vond men daarop den machinist Gtto Garels tusschen de draden hangen. Bij het omschakelen was de man in den stroomkring van de voedingsleiding geraakt, en had hij een stroom van 2000 volt door het lichaam gekregen. De man kreeg vreeselijke inwendige brandwonden, terwijl zijn geheele lichaam zich in een dampwolk hulde. De ongelukkige moest in dien vcrschrikkelijken toestand blijven tot dat de stroom afgezet was. In het zieken huis overleed hij spoedig. Te Sterkrade vond men in een trans formatorhuisje een electro-monteur, die venster van zijn cabine stak in aanraking was geweest. De man leeft nog, doch men vreest dat hij beide armen zal moeten mis sen. Te Hamborn is de bediener van een kraan toen hij zijn rechterhand uit het zij venster van zijn kabine stak in aanraking met een stroom van 5000 volt gekomen. De man was dadelijk dood. Een molen verbrand. Ten vijfde male. Te bntergrombach bij Bruchsaul is gis termorgen om 5 uur een molen geheel door brand vernield. De mcelvoorraden en een aantal zeer moderne werktuigen zijn mede een prooi der vlammen geworden. Het is reeds de vijfde keer dat de molen door brand is vernield; de schade wordt op 80.000 a 100.000 mark geschat. Levehd begraven. Te Ukkel bij Brussel waren werklieden bezig met het graven van een waterput. Zij waren reeds op een diepte van 18 me ters gekomen, toen zich Donderdagvoor middag een instorting voordeed, waardoor een arbeider op genoemde diepte levend werd begraven. Onmiddellijk werden reddingswerken uit gevoerd, hoewel men weinig hoop had, het slachtoffer te kunnen redden. Groot was de verbazing, toen men Don derdagavond uit de diepte antwoord kreeg op de hamerslagen, die als signaal aan de oppervlakte tegen de reeds in den put neergelaten buizen worden gegeven. Zoo Verondersteld wordt, dat hij dan in slaap is gevallen, want Vrijdagochtend om 6 uur begon hij weer te kloppen, nadat sol daten van de genie gedurende heel den nacht met projecteurs bun reddingspogin- gén hadden voortgezet; deze worden zeer bemoeilijkt tengevolge van de aanwezig heid van veel drijfzand. Vrijdagnamiddag waren zij tot op enkele meters het slacht offer genaderd, doch zij kregen geen ant woord meer op hun klopsignalen. De werkzaamheden worden met den grootst mogelijken spoed voortgezet. Weer twee personen door uitlaatgas vergiftigd. Ook bij Bern heeft zich een geval van vergiftiging door uitlaatgas voorgedaan. In een boseh, eenige uren buiten de stad, werden in een gesloten auto twee personen door oxydegas vertriftigd gevonden. Men vermoedt, dat uitlaatgas tengevolge van een buisdefect in den auto is binnenge drongen. Eén der vergiftigden is reeds ge storven. De autobestuurder kon nog juist van den dood gered worden. INGEZONDEN MEDEDEELING. DE KOUDE IN EUROPA. In het Wilna-gebied 44 graden vorst. Naar het meteorologisch instituut van Warschau mededeelt, heeft er in vijftig jaar in Polen nicl /oo'n strenge vorst geheerscht als thans. Gisteren werden op tal van plaatsen temperaturen van 25 en 35 gr. Cel sius onder nul geregistreerd. Het koud ste was het in het Wilna-gebied, waar op sommige plaatsen 44 gr. vorst werd opge- teekend. Ook uit Oost-Galicië komen be richten over vreeselijke vorst. De stoornis sen in het trein- en telefoonverkeer duren voort. Te Krakau en Lemberg begint ook schaarschte aan kolen te heerschon, het geen in verband met de mogelijkheid van een mijnwerkersstaking tot groote be zorgdheid aanleiding geeft. Koude golf in Rusland houdt aan. In het geheele Europeesche gedeelte der Sovjet-Unie houdt de groote koude aan. Gisteren werden te Moskou en omgexing 50 branden gemeld, ten gevolge van over verhitting. 1 Js op het Lago Maggiore. Voor de eerste maal sedert menschen- heugenis is het Lago Maggiore bij Locar no, mei een dunne ijslaag bedekt. De inkt in de inktpotten bevroren. Toen de leerlingen van de middelbare school te Kreuz ((Posen) een dietée moesten opschrijven, bleek tot hun groote vreugde, dat de inkt in de kokers bevroren was. Met behulp van een gloeiende pook, waarmede hij van bank tot bank ging, kon de con cierge den inkt weer bruikbaar maken. Door wolven belegerd. Uit verschillende streken van Centraal Europa komen berichten over de verschij ning in de omgeving van bewoonde oorden van hongerende wolven, die zelfs menschen zouden hebben aangevallen. In Slowakije is Dinsdagnacht een boer door wolven belegerd. Toen hij des avonds naar een der dor pen in de omgeving van Hongarije ging, zag hij twee van die gevaarlijke dieren op hem toe sluipen. Hij zette het op een loo pen en wist met inspanning van alle krach ten een verlaten hut te bereiken, waarin hij zich verschansen kon. Den geheelen nacht waarden de dieren rond zijn vesting en eerst toen 's morgens vroeg wagens langs den nabijgelegen straatweg kwamen, trok ken zich de belegeraars in de bosschen terug. Sneeuwstormen in Kansas en Oklahoma. Ook in Amerika hcerseht felle koude. Kansas en Oklahoma worden door sneeuw stormen geteisterd. In laatstgenoemden staat woedde gisteren een heviger storm dan men sedert vele jaren heeft meege maakt. Door de hooge sneeuw en de ongo- wone koude moesten de werkzaamheden op de olievelden bijna overal gestaakt wor den. Bloedige misdaad te Keulen. Een man snijdteen vrouw midden op straat den hals door. Op den hoek van de Bismarck- en Ven- loerstrasse te Keulen werd gistermorgen een 22-jarige van haar man gescheiden le vende vrouw uit Brühl op den weg naar haar betrekking door een man opgewacht. Deze viel haar, vermoedelijk met een scheermes aan en sneed haar midden op straat den hals door. De dader, een 22-jarige werklooze uit Keulen, heeft de daad uit. jalouzie begaan. Hij ging op de vlucht en wierp het mes weg. Later werd hij door politiebeambten ge arresteerd. Het meisje werd stervend naar het zie kenhuis gebracht- De man had met de vrouw verscheidene maanden samengewoond en toen twist met haar gekregen, wijl zij hear weekloon mot andere mannen verkwist had. UIT DE RADIO-WERELD. VOOR DE ZELFBOUWERS. Luidspreker met dubbelen conus. De aanschaffing van een goeden luid spreker is nog immer een financieele kwes tie waartoe de zelfbouwer niet zoo 6poedig besluit en zich dan maar tevreden stelt met een goedkoop fabrikaat. Als we ons toestel zelf bouwen, waarom dan ook niet de luidspreker zelf gemaakt, het is zoo eenvoudig? De losse onderstukken (weergevers) zijn voor lagen prijs in den handel verkrijg baar. Een asje met moeren en conische sluitplaatjes voor conusbevestiging wordt tevens bijgeleverd. De conns wordt gemaakt van teoken- of schablorepapier. Men volgt de constructie van de conus-luidsprekers zooals die in den handel zijn. De conus wordt vastgek'emd aan den rand en de weergever precies in het nrdden er achter opgesteld. Nu tre den bij gebruik van een grooten conus do lage toonon op den voorgrond en met een kleinen conus worden de hooge toonen het beste weergegeven. Wat is dus logi scher als een combinatie van beiden op één as. Eer6t wordt, de groot© conus op het asje geschoven en met twee moertjes vastgezet, vervolgens de kleine conus die met een tusschenafstand van pl.m. 2'/s 3 c.M. aan het eind van hot as;e vastge klemd wordt. De beste doo-snede van den erooten conus is pl.m. 40 c M. en voor den kiemen c.a. 22 c.M. Achter een toestel met goede eindlamp wordt met dezen duhbe'en eonus-luidspreker een weergave verkregen die vele dure merken in den schaduw stelt. Moeilijkheden met 'aagfrequent- versterking. De weergave wordt tot luidspreker- sterkte opgevoerd door toepassing van laagfrequentversterking. In de meest© ge vallen wordt hiervoor gebruik gemaakt van laagfiequenttransformatoren. Als regel wordt een 2-lampsversterkcr gebruikt met twee L. F.-transformntoren, doch bij gebruik van de moderne lampen kan mei 1 trap transformatorversterking volstaan worden, vooropgesteld natuurlijk dat het toestel uit prima onderdeden op gebouwd is en de detector voorafgegaan wordt door een lamp H. F.-verste rkmg. Zonder H. F.-versterking mcetcn steeds twee transformatoren gebruikt worden. Nu doen zich bij gebruik van twee transformatoren dikwijls moeilijkheden voor welke veroorzaakt worden door onge- wenschte koppeling. Het toestel brengt dan gilgeluiden voort of geeft ernstige vervorming, welke kuren niet op te heffen zijn door uitschakeling van het II. F.- en detectorgedeelte of wijziging der negatieve roosterspanring. L. F.-transformatoren zijn voorzien van een ijzerkern welke magnetisch wordt wan neer door de primaire wikkeling een 6troom gaat. Iedere verandering in dit magnetisch veld veroorzaakt een stroom in de secundaire wikkel'ng. Het magne tisch veld bepeikt zich niet tof den kern en de wikkelingen doch sterkt zich ocvlc buiten den transformator uit. Dit ve'd bui ten den transformator veroorzaakt de kop peling. Ind:en de kern van kleine afme tingen is zal het ijzer spoedig oververza digd zijn, treden veel meer krachtlijnen naar buiten en worden de kopp cl in ars ver schijnselen nog ernstiger. Hetze'f-1^ geldt wanneer een ruimere versterkingslnmp ge bruikt wordt; de anodestroom is dan zoo veel sterker en het veld wordt grooter. De velden der beide L. F.-transformato-en mogen dus niet op e'kaar inwerken en het meest voor de hand liggende middel is dus het bewaren van eenicen afstand tusschen beide. Beter nog is de kernen haaks op elkaar te plaatsen. Het aarden van ker nen en (event.) met-alen omhu'sol verdient bovendien nog aanbeveling. Ook moeten de verbindingen van platen en roosters zoo kort moeelijk gehouden worden en niet parallel loopen. Zooals ree^s gezegd kunnen deze moei lijkheden geheel voorkomen worden bij gebruik van s'echts één trap transformator versterk ng. Beschikt men niet over de moderne lamoenserie dan is vemengde ver sterking het b^ste d. w. z. één trap weer- stardversferking gevolgd door een trans formator Men bereikt hiermede bovendien nog dat de terugkoppe'ing erg soepel werkt en het z.g. randgehuil bijna geheel opgeheven is. SCHAATSENRIJDEN. De Friesche elfstedentocht. Nog niet alle trajecten berijdbaar. De definitieve beslissing inzake den elf stedentocht valt heden. De trajecten van Leeuwarden naar Dokkum, Harlingen en Sneek zijn nog niet geheel berijdbaar. Ove rigens luiden de rapporten, zoowel wat de betrouwbaarheid als den toestand van het ijs betreft, gunstig. De mogelijkheid wordt overwogen de route in zooverre om te leggen, dat de slechte gedeelten vermeden kunnen wor den. De inschrijvingen voor den wedstrijd en start blijven tot Maandag 12 uur geopend bij den secretaris den heer K. E. Hepke- ma, Willemskade 12 te Leeuwarden. IJsbericht Zuid-Holl. Ijsbond. Overal r ij den behalve in het W e s 11 a n d. Vanwege de Zuid-Hollandsche TJsvor- eeniging wordt medegedeeld, dat bij door gaande vorst tochtjes door de geheele pro vincie Zuid-Holland kunnen worden ge maakt, met uitzondering van het Westland, vanwaar tot dusver nog geen gunstige be richten zijn ingekomen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5