NOtfT-VR ENREEPEN naamste; daar zal een grooto ruimte wor den ingericht voor de kinderen, die boven dien in hot mooio muskaatnoten-bosch een prachtig speelterrein krijgen, terwijl de Zusters nog wel eenige jaren zullen blij ven wonen in do oude Regentswoning, niet vanwege de weelde, want die is er lang uit- gedragon en meegenomen door do verkoo- pers, maar omdat het wonder van Sarepta niet alle dagen wordt vernieuwd. Daar zoovelen in ons land met de nieuwe stichting van „De Goede Herder" mede leven, die op hare wijze medewerkt tot den grooteren bloei van het Roomsche Charita tief leven op Java, meenden wij met de publicatie der volledige plannen goed te doen. Misschien zijn er wel, die het jammer vinden, dat de Eorw. Zusters niet in eens zoo'n mooi geheel afbouwen, cn daarvoor een goede oplossing weten, nadat zij hun safe toch nooit veilig tegenwoordig hebben nagezien zooveel weet ik wel, dat do Provinciale Overste zulken goeden zie len niet zal beletten, om met haar mede te werken. Moge Gods zegen rusten op dit grootsche werk van moedige Roomsche vrouwen, die in onze Oost aan het arme verwaarloosdo, of misdadige* jonge meisje een moederhart en een moederhand, maar ook oen veilig thuis willen schenken. BERNARD VAN BAAREN, Pr. „Msbd." LETTEREN EN KUNST HET MONUMENT VAN JAN TOOROP. Bezwaren van de Alg. R. K. Kunstenaars vereniging. Het bestuur van de Algemeene R. K. Kunstenaarsvereniging heeft aan den se cretaris van het comité tot oprichting van een monument voor Jan Toorop een schrij-i ven gezonden van den volgenden inhoud: „Heden ontvingen wij een circulaire van het Comité tot Oprichting van een Monu ment voor Toorop. Deze circulaire gaat uit van een groot aantal verenigingen op kunstgebied. Tot onze verwondering en leedwezen is 'onze vereniging daarbij niet genoemd. Het spijt ons tc meer, aangezien wij toch in een schrijven van 22 Augustus 1928 aan het Bestuur van Pulchri Studio, toen de plannen tot oprichting van het monument liog in een beginstadium verkeerde, haar op onze vereniging hebben attent ge maakt. Wij betoogden daarbij dat het toch gewenscht was, waar Toorop zich vooral op het gebied van de kerkelijke kunst heeft bewogen, dat een Vereniging als do onze, uit ongeveer 165 kunstbeoefenaars bestaan de, in het Comité werd vertegenwoordigd. Het Bestuur heeft zelfs niet de moeito genomen op ons schrijven te antwoorden en heeft blijkens do samenstelling van het Comité, onze vereniging totaal genegeerd. Wij protesteeren dan ook ten sterkste tegen een dergelijke handelwijze". GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Ook de tweede jongen gevonden. Te Beesd is ook het lijk van den 13-jari- gen Willem van den Oever, die met zijn 11- jarig broertje door het ijs van de Lingo was gezakt, uit het water opgehaald. Auto door stoomtram gegrepen. Onder Biggekerke is een vrachtauto, be stuurd door den molenaar de V., door do locomotief van de stoomtram gegrepen en in een greppel geworpen. Auto en locomo tief werden beschadigd. De V., die de sig nalen van de tram niet had gehoord, kwam er goed af. Tegen een gloeiende kachel gevallen. To Buitenveldert kwam het 11/2 jarig zoontje van een bewoner aldaar Maandag spelenderwijs te vallen, waarbij het ventje met zijn hoofdje tegen een rood gloeiende kachel terecht kwam. Het ventje werd dusdanig verwond, dat het ter verpleging in een ziekenhuis te Amsterdam moest worden opgenomen. Ernstige val. Gisterennacht ongeveer twaalf riur had de meesterknecht A. v, d. B. in de dis tilleerderij der fa. P. Hoppe, te Schiedam, het ongeluk van een der ketels te vallen. Met een schedelbreuk en een gebroken sleutelbeen werd hij in bewusteloozen toe stand naar het gemeenteziekenhuis ver voerd. Gisterenmorgen was hij nog niet tot bewustzijn gekomen. Aan de gevolgen overleden. Toen de bejaarde vrouw J. ter Bank bij Zutphen j.l. Zondag uit de kerk kwam, viel zij en kreeg ernstige inwendige kneu zingen, welke haar opneming in het zie kenhuis noodzakelijk maakten. Gisteren is zij aan de gevolgen van den val over leden. Ontsporing. Bij het rangeeren ontspoorden Dinsdag- avondte Blerick een locomotief en eenige goederenwagons. Do sporen naar Nijme gen en Eindhoven werden daardoor ver sperd. De D-trein naar Bazel, zoomede de personentrein naar en van Nijmegen moesten worden opgehouden. De ongevals wagen met. personeel waren spoedig ter plaatse. De D-trein ondervond een uur vertraging. De reizigers voor Venlo konden uitstappen en te voet hun weg vervolgen. Om 10 uur was het verkeer hersteld. De schade is niet nanzienlijk. Persoonlijke ongculkken kwamen niet Goederenwagens ontspoord. Dinsdagavond zijn op het stationsempla cement te Hoensbroek (L.) eenige goede renwagens onspoord. De materiee'.e scha de is niet groot. Persoonlijke ongelukken kwamen niot voor. Het verkeer Heerlen Bittard ondervond nogal vertraging. Twee goederenwagens omgekanteld. Ten gevolge van een verkeerden wissel stand is op het spoorwegemplacement të Leeuwarden een binnenkomende trein op een goederenwagen geloopen. Twee gela den goederenwagens sloegen door den har den schok om, terwijl een derde wagen uit het spoor liep. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. Schiermonnikoog geïsoleerd. Heden zou een extra-vliegtuig van dë K. L.M. een post- en passagiersvlucht naar het eiland Schiermonnikoog, dat door het ijs geïsoleerd is, ondernemen. Het vliegtuig vertrekt om ongeveer 12 uur van het vliegveld Schiphol bij Amsterdam en keert daarna denzelfdcn middag weer terug. Voor passagiers bestaat de gelegenheid aan de vlucht deel te nemen, heen zoowel als terug. Ameland nog steeds geïsoleerd. Uit Hollum wordt d.d. gisteren gemeld: Bestond Dinsdag door den ingevallen dooi en den Noord-Westen .vind de hoop, dat Ameland spoedig uit zijn isolement verlost zou worden, thans, nu de wind weer Ooste lijk is, cn de vorst met alle kracht toe neemt, is die hoop vervlogen. Men begint aan verschillende dingen gebrek te krij gen, vooral aan gist. Meif heeft in geen zes dagen verbinding gehad. Er zijn twee mo gelijkheden om de post cn de noodige le vensmiddelen te verkrijgen, n.l. per vlieg tuig, waarvoor do landing op een terrein ten Zuid-Westen van Hollum, groot 1500 bij 300 meter zeer geschikt is. Ook is het mogelijk per boot het Amelandsche gat to bereiken. De Wadden zijn een grooto ijs vlakte. De postboot is door ijsbergen inge sloten. Indien de dooi invalt, zit deze zeer gevaarlijk. Ook do beide beurtschepen van Gebrs. Dc Bruyn zitten vast op de reedo. Naar wij vernemen wordt de mogelijk heid overwogen om een marine-vliegtuig ie zenden naar de geïsoleerde eilanden om de post en do noodige levensmiddelen te zen den. Men zou dan, indien het weer dit toe laat, aan de Noordkust van do eilanden landen. Of do post-op deze wijze overgebracht zou worden, hangt nu af van de beslissing bij de posterijen. DE VERDUISTERING VAN f 36000 TE AMSTERDAM. De verdwenen kruier gearresteerd. De kruiersknecht Van Ingen te Am sterdam, die de vorige week er met f 36000 vandoor was, welk geld hij moest innen voor een bankier, is gisterenmiddag door twee rechercheurs op het Kattenburger- plein aldaar aangehouden. Hij was in gezelschap van een ande ren man, die bij do politie zeer ongunstig beleend staat. Van Ingen werd overgebracht naar het bureau Leidsche Plein, waar hem door den commissaris, den heer Huizeboom, een eerste verhoor werd afgenomen. De man verklaart zich weinig te her inneren, van wat er, eigenlijk gebeurd is. Sinds hij er met het geld vandoor is ge gaan, is hij bijna al dien tijd aan den zwier geweest. Hij verklaarde geen geld meer te heb ben. Bij fouilleering bleek dat zoowel v. I. als de andere man, dio eveneens is opge bracht, zoo goed als geen geld bij zich hadden. De politie gelooft echter niet, dat al het geld is opgemaakt, doch vermoedt, dat een gedeelte hier of daar is veiborgen. In deze richting wordt dan ook een on derzoek ingesteld. Van I. droeg hetzelfde costuum als op den dag, dat hij met het geld verdween. De malversaties bij een zuivelfabriek te Peize. Oud-directeur gearreste e r d. In verband met de gepleegde malversa ties is als verdacht van verduistering gear resteerd J. de L., ontslagen directeur van de stoomzuivelfabriek „De Goede Ver wachting" te Peize. De hier gepleegde onregelmatigheden schijnen, naar de „Tel." meldt, een gevolg te zijn van manipulaties van den oud-direc teur, die voor speculaties gelden gebruikte, toebehoorende aan de coöperatie. Boven dien werden bedragen opgenomen, ten las te der fabriek, zonder dat deze in de boe ken verantwoord werden, terwijl ook aan zienlijke voorraden, welke aangekocht en opgeslagen waren, door hem verkocht schijnen te zijn, zonder verantwoording der opbrengst. Daar deze transacties zorgvuldig buiten de fabrieksboekhouding werden gehouden, wordt het onderzoek zeer bemoeilijkt. Do tekorten worden geraamd op een be drag van pl.m. 18.500, terwijl dezer da gen het faillissement van L. is aange vraagd. Gestoorde bruiloft. Van het stadhuisnaar het Q uis van Bewaring. Gisterenmorgen zou een 22-jarige schip persknecht te Amsterdam in het huwelijks bootje stappen en hij had zich daartoe met zijn aanstaande vrouw en de wederzijdsche familieleden naar de trouwzaal ten stad- huize begeven. De bruilofstgasten waren uitstekend geluimd, gelijk het bruiloftsgas ten betaamt en er was dan ook niets, dat deze trouwpartij van andere onderscheidde dan de aanwezigheid van twee recher cheurs in burger kleeding in de trouwzaal en een rijksveldwachter, die buiten had post gevat. De plechtigheid verliep zonder stoornis en overgelukkig begaf de bruide gom zich naar den uitgang, waar op even plotse'inge als afdoendq wijze een einde aan zijn geluk werd gemaakt door de poli- tie-ambtenaren, die den bruidegom ver zochten hen te vergezellen naar het hoofd bureau. Na eenige aarzeling voldeed de bruidegom aan dit verzoek, zijn gide en zijn familie in vrij groote consternatie ach terlatend. Op het hoofdbureau bleek, dat de man nog vier veroordeelingen te goed had, één zelfs van twee jaar geleden. Hij is voorloopig in arrest gesteld en zal waar schijnlijk naar de gevangenis in Alkmaar worden overgebracht, om daar zijn straf uit te zitten. Werkloozen-relletjos te Zwolle. De politie met stecnen geworpen. Reeds sedert eenige -dagen wordt door enkele honderden werkloozen te Zwolle druk gedemonstreerd. Zij scholen samen in het centrum der stad en verzamelen zich voor het stadhuis in do Sassenstraat of voor de bureaux van Armenzorg in de Lombard straat. De aanhoudende vorst is oorzaak- dat er voor hen niets to verdienen valt. Tot nu had alles een vrij ordelijk verloop, doch gisteren is liet tot. relletjes en een botsing met de politie gekomen. In de Waterstraat is een kleine veldslag geleverd. Een aantal werkloozen nam geen genoegen met. de extra-uitkeering van ƒ2, dio hun door do gemeente boven de wekelijksche toelage was toegezegd, cn weigerde deze uitkeering in ontvangst te nemen. Gistermiddag trachtten daarop eenige honderden van hen in de Diezestraat een optocht te formeeren. Zij hadden borden meegenomen waarvan verscheidene het opschrift „Honger" droe gen. Do politie trachtte hun het optrekken te beletten en verzocht hun vrijwillig uit een te gaan hetgeen géweigerd werd. Do betoogers namen een steeds dreigender houding tegenover de politie aan. Zij tracht ten stcenen uit dé straat te halen en eeni- gen wierpen zelfa deze projectielen naar de politie. Een der belhamels nam een vuilnisbak, die toevallig voor een der hui zen stond, een ander een bord met een op schrift, welke voorwerpen zij naar een aanwezigen inspeel eur van politie wierpen. Daarop zag de politie zich genoopt den gummistok en de sabel te trekken. Er vie len eenige harde klappen en ook hadden een paar arrestaties plaats. De optocht werd uiteen gedreven, maar de oproerige geest heerscht ook gisteravond nog. Men verwacht in de komende dagen herhaling van de ongeregeldheden. In de Waterstraat kwam het tot een ern stig treffen tusschen werkloozen en politie. Van eerstgenoemden werden eenigen ge wond. De vervalschingen in den postzegelhandel. Met betrekking tot de ontdekking van ernstige vervalschingen in den postzegel- handel te Rotterdam, kan nog worden ge meld, dat bij de huiszoeking in de werk plaats van den clichémaker v. D. te Rotter dam, men veel moeito heeft gehad de cli- ché's op te sporen. Men had hem nl. in kleine stukjes geknipt en hen op de aller- mogelijkste plaatsen verstopt. Zoo zijn snippers gevonden in de naden van een vloer en onderin een kolenbergplaats. Toen men de gevonden cliché s aan elkaar ging passen bleek dat er nog veel meer fraudes gepleegd moesten zijn, dan men aanvanke lijk vermoed had. Eehalve de reeds genoemde vervalschin gen, is o.a. nog ontdekt, dat men een cliché had gemaakt ven een bepaald stempel. De 12 Kreuzer postzegel van de landpost Ba den, welke dit bijzondere stempel dragen, zijn in den postzegelhandel ongeveer 550 waard. Zonder dit stempel is de prijs 15 cent. Toen een klant, van den aangehouden postzegelhandelaar J. H. D. naar dergelij ke zegels had gevraagd, heeft D. den cli- chémaker opdracht gegeven een stempel te maken. Echte zegels van 12 Kreuzer zijn toen van de valeche stempelafdrukken voorzien. Zoo zijn er o.a. ook nog Engelsche post zegels voorzien van de valscbe overdruk ,,T. R. Official Beard of Education". Zoowel de clichémaker als de handelaar hebben volledig bekend. De drukker is ook nog door de politie gehoord, maar het bleek al spoedig, dat deze geheel tor goeder trouw was. Men had hem nl. wiis gemaakt, dat de onderstebovenstaande overdrukken, enz. welke hij meest vervaardigen, be stemd waren voor reclamedoeleinden en catalogi. Een goede vangst. Bij aankomst te 's-Hertogenbosch van de eerste tram uit Waalwijk hebben de marechaussées van de brigade Waalwijk een Nederlander en een Duitscher gear resteerd, verdacht van drie inbraken, gis ternacht in Waalwijk gepleegd. Men heeft vermoedelijk de hand gelegd op de hoofd mannen van de bende, die Oostelijk Noord- Brabant geruimen tijd onveilig hebben ge maakt. De mannen, die zwaar gewapend waren en in het bezit bleken van inbre kers-werktuigen, zijn opgesloten in de ma- rechaussée-kazerne te 's-Hertogenbosch. Politiehonden-activiteit. Bij het uitbreken van een heidebrand tusschen Nuenen en Stiphout was de ge meente-veldwachter met zijn hond ijlings derwaarts gefietst cm het vuur te blus- schen. Teen hij hierin ges'aagd was en te rugkeerde naar het paadje, waar hij zijn fiets had neergeworpen, zeg hij daar een man staan, die hoorbaar rilde van de kou- do. Het. was J. M., uit Helmond, die even eens had willen gaan blusschen. Op het nad ontmoette hij den politiehond, die de fiets bewaakte en den man niet wilde door laten. Bewoog deze zich, dan vloog het dior hom al aan. Zoo heeft hij twee uren op dezelfde plaats moeten blijven staan 1 De veldwachter beëindigde deze scène. Hoe een woekeraarster werkt. Iedereen in de Jordaan, zoo lezen wij in ..De Schakel", kent Zwarte Jans (alleen haar naam is gefingeerd). Velen kennén haar maar al te goed en loopen een straat je om, als ze haar in de verte zien naderen. Jans is ge'dschietstcr. Zij leent bedragen van 10 tot 50, soms nog meer, tegen een rente van 10 cent per gulden per week. Onder „week" verstaat zij dan ook wel eens den termijn tusschen Zaterdagavond en Maandagmorgen, dien een ander ruensch anderhalve dag neemt. Jans verkoopt ook op afbetaling, vloerkleeden en dekens. Als men nu denkt dat de vele vrouwen, die deze kleed en en dekons gekocht hebben, dan toch ten minste zich in het bezit van .deze voorwerpen kunnen verheugen, ver gist men zich. Zij worden gekocht en ver huizen onmiddellijk naar „Oome Jen". Het doel van den koop was slechts bij do Bank van Leening baar geld in handen te krij gen ten einde schulden bij andere geld schieters af te lossen. Waarom zij dan niet liever een voorschot in geld vragen? Wel, degenen, die door Jans van kleeden en de kens voorzien worden, zijn goede klanten, die reeds diep bij haar in de schuld zit ten. Zij wil hun geen nieuw voorschot ge ven, maar wel op afbetaling leveren. Bij het bedeenen van dce goederen treedt Jans cok difewüls zelfs als tusschenper- soon op. Haar kinderen brengen ze dan naar de Bank van leering en het Bank- van-Leeninsrbriefje bli-ft in den regel on der haar berusting. De koonster ontvangt f 12 tot f 14 voor een kleed dat 30 rif f 40 waard is. Meestal wordt de knop s'echts voor den vorm gesloten. Het kleed en de Bank-van-Leening spelen dan geen rol. De „koopster" ontvangt 12 of 14 en moet 30 of 40 terug betalen. Ook weet Jans op bijzonder handicre wijze aan vrouwen, die reeds tot over de ooren bij haar in de schuld zitten, gramofnons, naaimachines e. cl. op te dringen. Zij ontvangen ze dan ..in huurkoop", een gramofoon bijv. voor 1C0, een naaimachine voor 200. Den- ze'fden dag dat zij ze ontvangen, komt .Tans ze echter weer weghalen, om ze ..ten voord eel e" van haar slachtoffer le verkoo- pen voor f 20, reso. 40. Dit bedrag wordt dan van de schuld ..afgeschreven". Jans weet den schrik' erin te houden bij haar klanten. Zij heeft een paar flinke knuisten en ontziet zich met de vrouwen te mishan delen. Soms noodigt zij ze bii zich thuis, sluit de deur af en gaat ze te lijf. Gaat na deze behandeling de afbetaling nog niet vlot genoeg naar haar zin, dan dreigt zij haar man (een heruehten bruut) of volwas sen zoons te zullen sturen. De vrouwen zijn ontzettend bang voor haar; sommigen doen een poging tot zeUmnord, anderen wagen zich maanden lang niet op straat, weer anderen durven zich daarentegen niet in haar huis te vertoonen uit vrees Jans daar te zullen aantreffen en zwerven dagen en nachten on straat rond. Tegen Jans' trnnsteoties op het gebied van voorschctverleening en verkoop on af betaling is langs wetteli'ken weg niets te doen: er is geen wet of vevordcniug, die haar in dit bedrijf kan hinderen. Wegens heline, het opkooien van gramofoons. die op afbetaling werden gekocht, is zij echter onlangs tot 6 maanden gevangenisstraf veroordee'd. Een half iaar zal de Jordaan van haar bevrijd zijn. Maar och, dat betee- kent niet veel: er zijn daar meer zooals zij. slag. Een felle vlam slceg op en de toren zakte om. Eerst heel langzaam, toen al sneller en sneller sloeg het gevaarte naar beneden. Tot het oogenblik, waarop de vallende toren den stuitmuur raakte, bleef hij oogenschijnlijk nog vrijwel intact. Maar teen hij op den muur stuitte, brokkelde hij ras ineen tot groote meppen kalk en steen. Een dikke geelroode rook steeg van do puinhoopen op en hulde alles in een dichten mist, welke langzaam optrok. Toon werd de ruimte zichtbaar. Van den toren restte niets als puin en het lag precies, waar men het had gewenscht, hetgeen een mooi succes voor do genie beteokent. De slag is tot ver in de stad waargeno men. Merkwaardig was, dat men in de onmid dellijke nabijheid van den val'cnden toren bijna geen schok heeft gevoeld. Van het kantoor gebouw heeft één ruitje het moeten ontgelden. Overigens is in het geheel geen schade veroorzaakt. Gewetensgeld. Ten behoeve van 's Rijks schatkist is over vorige jaren in verband met te weinig betaalde belastingen naar inkomen en /of ermogen (gewetensgeM) ontvangen bü den as zoo staal eersi het sscbeT happij en tri ilijk tc ignacl eg vai rrijde itst. 1 io-rijd e mot d het. swond Ni Üit I ibij 5 irsone vrore n ing ur nc ich tc lodge Kim Giste ngspc schik ele s cht. Teng inspecteur der directe belastingen te Helle- e(]s voet sluis 12.000. ngsp( irden nderc schol en, zi Een briefje aan den ooievaar. Zooals mon weet is de Enge^cho verta ling van „de ooievaar" „The Stork". En aan deze omstandigheid waarschijnlijk dankte de machinefabriek der Gebr. Stork Co. te Hengelo het dat zij een briefje ontving uit Stratford in Ontario (Canada) van den volgenden inhoud: Dear Mr. Stork. I am writing you a letter to ask to come and fix my By lo baby, because her eyes are loose in her head. Yonr friend Nora Flanigan. Hetgeen vertaald zooveel beteekent als: 5]sjUE Lieve Münheer Ooievaar! Ik schrijf u om te vragen of u bij ons ko men wilt om mijn poppekind weer beter ja, te make", want haar oogjes zijn los in holer haar hoofdje. Uw vriendinnetje, Nora Flanigan. Dit is, zoo schrijft de Fabrieksbode, ze-5 scl ker wel een van de merkwaardigste bestel lingen, die onze Klein-commissie afdeeling ooit heeft gehad. De directie der Machinefabriek heeft aaan Nova geschreven, dat de ooievaar Holland het erg druk heeft met zulke be stellingen en haar daarom maar liever een nieuwe pop gestuurd in Hollandsch cos tuum. Aan i sc tof Hi Uit Griep. Te Arnhem heerscht een griepepidemie, waarbij zich vele gevallen van de ziekte in goedaardige» vorm voordoen. In vele scho len, vooral de volksscholen, zijn de klas sen voor de helft ontvolkt. Bij de gemeente diensten zijn vele werklieden en ambtenaren ziek. Een watertoren opgeblazen. Te Rotterdam is gisteren op het ter rein der voormalige gasfabriek aan den Oosl zeedijk een 26 meter booge toren op geblazen. Voor dit werk was de genie te hulp geroepen. Nadat uitgebreide maatre gelen waren genomen, volgde een zware BUITENL. BERICHTEN KORTSLUITING TE PARIJS. Vele arrondissementen van licht en stroom verstoken. Sabotage in verband met de affaire-Marty? Door kortsluiting in een van de hoofdka bels van de electrische centrale te St. Ouen zijn 14 van de £0 Parijsche arrondissemen ten gisteren gedurende het grootste ge- deel to van den dag van licht en stroom verstoken geweest. Eenige arrondissemen ten aan den linkeroever van de Seine wa ren eveneens verbonden met do central! te St. Ouen, in plaats van met de centrali r,u in het Zuid-Oosten van Parijs, waarvan gewoonlijk hun electrischen stroom kri^1 gen. Het geheele centrum van de stad ha< dus onder deze kortsluiting te lijden. D ,r ac toestand werd nog verergerd, doordat Pari] Jn a op het oogenblik in een vrij dichten mis 'jV gehuld is. En terwijl huismoeders bijn geheel in het donker of met behulo vai c olielampen en kaarsen haai dagclijksch plichten zoo goed en kwaad als het gin vervulden, had het verkeer steeds m lijden en opstoppingen in de voornaamst straten veroorzaakten grooten last. D' metro, die een hulpcentrale bezit, wist ecb ter haar dienst, zij het onregelmatig, voöjf:j te zetten. De spreekwoordelijk onbetroui bare Parijsche telefoondienst functionneei de, in weerwil van het uitstekende excuü dat men had kunnen aanvoeren, vrij nol maal. Tegen den avond was in het grootst >n N deel van het centrum -der stad weer strooi J he De straten leverden echter een eigenaard :hip gen aanblik op, dat sommige hel verlich en andere geheel donker waren. Alle hooi i] spanningskabels zullen, naar men verwad ï0'i in den loop van den avond hersteld word' en de laagspannigskabels zullen hope!) morgenochtend gereed zijn. Daar een bj ond izen istuu Op Als ield, igew llsiii Gisl looix t in n nidE

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6