plechtig volgens den Oosterschen ritus las, een voor ons land zeer onge\Aon schouw spel. Velen van onze lezers, die tegen woordig waren in de Mon Père-kerk te Leiden, waar hij zijn eerste plechtige H. Mis opdroeg, zullen zich de weelderige ce remoniën en den typischen Griekschen zang nog heel goed herinneren, evenals de treffende predicatie van zijn oom, De ken De Graaf van Delft, die hem inmiddels in den dood is voorgegaan. Van Rome uit kreeg dr. Feodor Strot- mann nu de opdracht zich naar Praag te begeven, om daar do zielzorg op zich te nemen van do duizenden uitgeweken Rus sische studenten, die aan de Praagsche universiteit studeeren. Een lang niet ge makkelijke taak. Het werk was hem .vreemd, niemand om hem voor te lichten, want voorgangers op dit terrein had hij niet. Hij kwam op een braak liggenden akker, welke hij alleen bearbeiden moest, in een vreemd land, onder menschen, wier mentaliteit zoo geheel verschillend is van die der Hollanders, levend in een andere sfeer, dan waarin hij geboren en gegroeid was. Toen hij den voorla? tsten zomer met vacantia in ons land was, vroegen wij hem, hoe hij dat toch klaar speelde. „O, dat gaat best. Je moet je erin wer ken, en dat gaat niet zoo gauw. Die Russi sche intellectueelen zijn zoo vreeselijk be lezen, ik ben nog steeds bezig met me vertrouwd te maken met de Russische lite ratuur. Je moet met hen mee kunnen leven, m«t hen mee voelen, hun gedachtengang volgen en hun moeilijkheden oplossen, welke zoo geheel anders zijn dan wij ge wend zijn." Maar hoe moeilijk het ook was, hij was vol moed en vertrouwen. Hoe menigmaal sprak hij niet over zijn meening, dat het bolsjewisme in de hand Gods een werktuig zou blijken om de schismatieko Russen te rug te voeren tot Rome. Hij sprak over zijn Russen in particu liere gesprekken, in lezingen, welke hij op vele plaatsen van ons land hield tijdens zijn vacantie in brieven en artikelen ook in ons blad welke hij schreef eerst uit Rome, daarna uit Praag. Overal en altijd werkte hij aan de ver vulling van zijn ideaal, direct in Praag# indirect in ons land, door belangstelling op te wekken voor de Kerken van het Oosten. En zoodra de Russische grenzen voor hem zouden opengaan, zouden kerkerstraf fen, zouden martelingen en dood hem niet doen terugdeinzen Doch hoe de vinger Gods de historie van Rusland ook moge schrijven, de gren zen van dat ongelukkige land, waarheen zijn hart trok, zullen hem nooit meer ontsloten worden. Gelijk Mozes staarde hij naar het Be loofde Land. En hij stierf. De slag, die de ouders en familie en de vrienden van den jongen priester heeft getroffen, is zwaar. Maar een bron van troost ligt voor hen open. Troostrijk is de gedachte, dat deze priester, die God nu voor Zijn Rechterstoel heeft geroepen, veel heeft weten te offeren in g r o o t e liefde. Hij, die hier met heel veel succes zijn studies had gemaakt, dio opi do be minnelijkheid van zijn gaaf karakter hier zoo vele vrienden had, had zoovele ban den en vooruitzichten verbroken en opge offerd, en was gegaan naar den vreemde, om er te werken voor een heilig ideaal En wij mogen vertrouwen, dat God zulke offers niet onbeloond laat! JL I. P. Z. Exc. de Nuntius te 's-uravenhage gisteren telegrafisch aan den Zecreerw. beer Pastoor Beukers bericht, tijding van het overlijden te hebben ontvangen van de nuntiatuur te Praag. Eenige uren van te voren was bij het Commissariaat van Politie telegrafisch be richt gekomen van den consul to Praa"; do politie heeft toen de familie op zeer kiesche wijze de droeve tijding medege deeld. GEMEENTERAAD. WINKELTARIEF VOOR ELECTRICI- TEITSLEVERING. B. en W. stellen den Raad voor, zijn goedkeuring te hechten aan door do Com- nv'ssie van de Stedelijke Lichtfabrieken voorgestelde invoering van een. winkelta- rief voor elect riciteitslevering. Het volgende zal worden ingevoegd in het bestaande artikel van de desbetref fende verordening: lo. aan vast recht per jaar voor iedere hectowatt ,of gedeelte daarvan) van de to tale aansluitwaarde 14.40, met dien ver stande, dat voor de berekening van de to tale aansluitwaarde, de aansluitwaarde van de efalageverlichting, buitenlampen en reclameverlichting voor 100 pet. in aan merking wordt genomen die van de ove rige winkelruimte voor 75 pet.die van het bijbehoorende magazijn, pakhuis, kan toorruimte of andere bijbehoorende ruim- 'ten, voor 50 pet. Dit vast recht, te betalen in gelijke maandelijksche termijnen, is verschul digd, ook al wordt geen stroom verbruikt. 2o. Bovendien volgens aanwijzing van een meter met enkel telwerk voor de ver bruikte K.W.U.: 5 cent per eenheid. Dg huur, voor den meter verschuldigd, wordt berekend op de gewone wijze, als onder a van dit artikel is aangegeven. De sub lo bedoelde aansluitwaarde (ook van contactdoozen en van aansluitingspun- ten, die in den regel gbruikt worden, om uit den lamphouder stroom voor andere, dan verlichtingsdoeleinden af te nemen) wordt vanwege de Directie vastgesteld. Onder de sub lo genoemde bijbehoo rende ruimten worden in het algemeen verstaan do ruimten, die, onmiddellijk be- hoorende bij den winkel, gebruikt worden tot het verrichten van werkzaamheden, welke rechtstreeks verband houden met den verkoop der winkelgoederen of die tot opslag van die goederen dienen tevens kan hieronder worden verstaan een woon ruimte, wanneer deze onmiddelijk bij den winkel behoort en betrekkelijk klein is in verhouding tot de grootte van den winkel een en ander geheel ter beoordeeling van de Directie. Wie de sub lo bedoelde aansluitwaarde, gelijk deze door dc Directie is vastgesteld, wensclit te vermeerderen, is verplicht, hiervan vooraf schriftelijk kennis te ge ven aan de Directie, in welk geval de aan sluitwaarde opnieuw worde vastgesteld. Volgens dit tarief wordt uitsluitend stroom ge'everd in die perceelen of per ceelsgedeelten, welke volgens het oordeel van de Directie dienen voor gewoon win- kelgebruik. Het is dus niet van toepassing op bij den winkel behoorendo woonhui zen of gedeelten daarvan, voor zoover de ze naar het oordeel van de Directie niet zijn te beschouwen als bijbehoorende ruim ten. gelijk sub lo bedoeld. Evenwel is de Directie bevoegd, even eens stroom te leveren vclgens dit tarief in die perceelen of perceelsgedeelten, wel ke volgens het oordeel van de Directie dienen voor een gebruik, dat met gewoon winkelgebruik gelijk kan worden gesteld, zooals bijvoorbeeld kapperssalons en der gelijke inrichtingen. Do Directie is te allen tijde bevoegd, levering volgers een der andere tarieven te doen geschieden, indien daartoe naar haar oordeel aanleiding bestaat. Wanneer een aangeslotene volgens win keltarief tot genoegen van do Directie lean aantoonen, dat het totale bedrag van het vs3t recht, door hem per jaar ver schuldigd, hooger is, dan hetgeen ver schuldigd zou zijn, indien alle afgenomen electric:tcit tegen het tarief sub a zou zijn berekend, kan de Directie den betreffen- den verbruiker van liet winkeltarief ont slaan, of de vaststelling van do aansluit waarde herzien." Bij overgang van een tarief, volgens het welk de stroom wordt geleverd over een meter met enkel telwerk, op een tarief volgens aanwijzing van een meter met dubbel telwerk, om omgekeerd, wordt voor de verwisseling van de meters of toe steken 2.50 in rekening gebracht; alle ander tariefsovergangen zijn kosteloos. Overgang van het eene tarief op het an dere geschiedt uitsluitend op schriftelijke aanvrage bij de Directie. Door dit voorstel, dat zal ingaan 1 April 1929, is vervallen een desbetreffend verzoek van een aantal kappers. WIJZIGING GASPRIJZEN. Naar aanleiding van een motie-Heems kerk luidende: „De Raad, overwegende dat het gewenscht is, on der meer ten bate der grootere gezinnen reductie te verleeren on de prijzen van gas en electriciteit, noodigt B. en W. uit voorstellen aan den Raad te doen, waarbjj aan dit verlangen worde tegemoet geko men". worden door de Commissie nieuwe ta rieven voor de gaslevering voorgesteld, waarmedo B. en W. zich kunnen vereeni gen. Wijziging van het electriciteitstarief wordt in het financieel belang der fabrie ken niet gewenscht geacht. Bovendien wordt opgemerkt, dat in de geldende ta rieven, met name in het woonhuistarief, met het beginsel van reductie op den ge middelden prijs per K.W.U. bij grooter verbruik, bereids in groote mate rekening is gehouden. Wat de prijzen voor gas betreft, wordt de geldende regeling met ingang van 1 Juli a.s. vervangen door de volgende nieu we tarieven: tarief a, voor verbruikers die het gas over den gewonen meter be trekken 9 cent per kub. M. en voor munt- gasverbruikers 10 cent per kub. M.tarief b, voor iederen verbruikten kub. M. voor verbruikers die het gas over den gewonen meter betrekken 7 1/2 ct. en voor munt- gasverbruikers S1/2 ct., bovend:en een vast recht per maand van 75 ct., dat ook verschuldigd is indien geen gas wordt ver bruikttarief c. voor iederen verbruikten kub. M. over den gewonen meter betrok ken 5 cent en voor muntgasverbruikers 6 cent en bovendien een vast recht van 3.50 per maand. Er komen derhalve ter keuze van den verbruiker drie tarieven: tarief a is het voordeelieste voor hen, die niet meer dan 50 kub. M. per maand verbruiken, tarief b. voor hen, die meer gebruiken dan 50 kub. M., doch niet meer den 110 kub. M. in de maand, tarief c. voor de verbruikers boven 110 kub. M. in de maand. NED. R. K. BOND VAN GROOTE GEZINNEN, liet 10-jarig bestaan der afdeeling Leiden, Hot feestprogramma. Ter gelegenheid van het 10-jarig be- tsaan van de afdeeling Leiden van den Ned. R. K. Bond van grooto gezinnen, heeft het bestuur een feestprogramma doen vervaardigen, waarin tevens eenige artikelen voorkomen van in den bond vooraanstaande personen. Het bookje vangt aan met het program ma der feestelijkheden, die als volgt zul len worden gevierd: Zaterdagmiddag 9 Februari: Kinder feest met tractatie voor de kinderen der Leden van 614 jaar, in het St. Antop/ •- Patronaat, Hazewindsteeg a. d. Oude f. Aanvang half 4 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. Zondagmorgen 10 Februari: Algcineene H. Communie voor de Leden. Te half 11 uur Hoogmis voor de levende en over leden Leden van den Bond in de Parochie kerk O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen (Harte- brug) met Predicatie, bij gelegenheid van de 2e Lustrum-Viering. Maandagavond 11 Februari: Grooto fecst-vergadcring in den Foyer der Stads gehoorzaal te 8 uur. Feestrede van den HoogEidolGestr. Zeergel. Heer Mr. Dr. L. N. Deckers te Den Haag. Palestrina- koor en Symphonie-orkest onder leiding van den Woleerw. Heer R. M. A. Nieveen van Dvkum, Kapelaan te Leiden enz. enz. In hot voorwoord spreekt de Hoogeer- waade Heer Kanunnik P. L. Dessens, De ken van Leiden, den wensch uit. „Dat dan het aantal bondsleden min stens verdubbele en moge de offervaardig heid van allen, in het bijzonder van do Middenstanders en mcergegceden deze echt Katholieke Vereeniging brj hare be doelingen en plannn sterken en steunen". De algemeen geestelijk adviseur, de Weleerwaarde Pater van den Donk O.F. M., schrijft in een artikel over do schoone taak welke deze bond zich heeft gesteld. „Want bij de niet-geloovigo wereld en hoe groot is die niet! is het groote gezin niet in eere. Hare volgelingen wen- schen het zelf niet te bezitten en trachten 'het bij anderen in discrediet te bren- gen"* j- „En wat nog het ergste is, zij doen dit alles met een schijnheilig gezicht. Hun aanvallen op het groote gezin geschieden onder schoonklinkende leuzen". De schrijver brengt dan hulde aan den Ned. R. K. Bond voor grorte gezinnen en bepleit de toetreding tot den Bond van alle R. K. gezinshoefden te Leiden. De Bondsvoorzitter, de lieer J. W. F. van Meegeren te Venlo schrijft over het Katholieke huisgezin en de stoffelijke ver betering der groote gezinnon. „Maar boven dit alles gaat uit ons streven naar een verbeterde opvatting van het huwelijk, naar de doorvoering van de Christelijke beginselen in de opvoeding onzer kinderen". Schrijver beveelt verder Ouderavonden en Triduüms als propaganda aan en zegt ten slotte dat men terug moet naar het oude, degelijke, Christelijke huisgezin. „Dat te bereiken is natuurlijk niet het werk van den eenling. Daarom vereeni gen wij ons in den Bond voor Groote Ge zinnen, elkander steunend en onbeurend om het gestelde doel te bereiken". Ten slotte is er nog een artikel van den oud-voorz.. den heer.H. W. Srendel, die het ideëele en materieelo doel van den Bond uiteenzet en sluit met de opwek king: „Moge dan, waar reeds tien jaren door deze Afdeeling is gestreden voor deze zoo schoone beginselen, cleze feestviering er toe bijdragen naar buiten meerdere be langstelling te wekken voor haar streven; moge meerderen zich geroepen gevoelen zich in de rijen van het ledental te doen opnemen en dat dan ook zij, die meer met aardsche goederen bedeeld zijn, met hun gaven een Vereeniging steunen, die toch ook onder hare leden personen telt, die èn voor zichzelve èn voor luinne kin deren, gaarne zien, dat ook van buiten af, den arbeid voor het goede doel gewaar deerd wordt". R. K. VROUWENBOND. Err.ilo Hullebroeck in den Schouwburg. De Vlaamsche bard in een Hollandsche Schouwburg Al degenen die dezen avond hebben mee- gomaakt en dat zijn er zeer velen gö- wcest kunnen het bestuur van den R. K- Vrouwenbond niet dankbaar genoeg zijn, dat zij dezen Vlaamschen zanger, uit wien vonkt en straalt do ziel van Vlaan- derenland, dat zij dezen innigen kunste naar naar Leiden heeft doen komen om met zijn zusters en broeders van Dietschen stam een reis, een zielereis te maken door Vlaanderenland. Want zijn lied is zijn ziel. „Mijn taal is 't gebied van ons aarde Ën die or op trapt, trapt op mij Zoo is die man, die kunstenaar, vereen zelvigd met zijn Vlaanderen en het volk van Vlaanderen en die dat volk heeft geleerd het lied te zingen, die diep verborgen leef de in zijn eigen volksziel. En gelukkig voor ons is ook Holland niet onkundig gebleven van zijn liederen en zoo klonken gisteravond in de schouw burg weer die bekende wijsjes, geboren uit zijn kunstenaarsziel, innig als het „Moeder ken alleen" dat het kindeke douwde., be geesterend als het „Hemelhuis" met dat mooie laatste couplet: O, mijn kindren Graag gebroken brood, Zou 't geluk vermind'ren Waar de last vergroot? Zou men armoe lijden Om een mondje meer? Och! waar menschen strijden Helpt de Heer! Hij zeide in den aanvang, dat hij met allen een reis wilde gaan cloen door Vlaan derenland om te zien in de ziel van den Vlaming en te zien zijn leven, om te voe len zijn streven en zijn arbeid, en alles wat er leeft en bruischt in het hart van den Vlaming, en in de ziel van Vlaanderen. En zoo zong hij, toepasselijk in onze stu- dententstad „De gilde viert" en „Testament van een student", we hooren de klossen van 't kantkussen door elkander vliegen voor 1 ct kleed van kant, dat de Vlaamsche meis jes maken zouden voor ons prinsesje. Dan vertelde hij van den harden arbeid der Vlaamsche mannen in den vreemde, als zij maanden lang ver van huis waren om in Frankrijk voor hun gezin den kost te verdienen en als zij dan van verre een brief schreven naar huis en hij zong: „Zoo vrouwke, 'k heb U allen lief, Ik werp een kus U uit de verte, Tot wederzien, ik sluit mijn brief Maar niet mijn herte". Dan was het weer het „Klompenliedeke", dat'hij zong of „!t Liedje van den beiaar dier", die met den machtigen roep zijnor ldokken over heel Vlaanderenland, om recht riep voor Vlaanderen, of van „Ivlaes, die sprak zijn Moeder aen" als dat hij wil gaan trouwen on die na Moeders raad besloot: „Klaes cn trouwt zijn leven niet, Want hij vreest voor ellenden, Klaes en trouwt zijn leven niet, Want hij vreest voor verdriot". Hij zong van „het lied der Vlaamse meisjes", die Vlaanderen vergoten hadden, maar tot Vlaanderen weerom keerden, een lief „Afrikaans Wiegeliedje": „Blij maar bij moedertjie Kindlief si hoedertjie, Slaap in haar arrempies, Saggies en warrempies". Dan volgde weer het lied van de „Noord zee", die klotst aan ons strand, even mach tig en wild, als de muziek van dezen kunste naar, de „Kwikstaart", die Kwik riep, bij de vrijage van Katrijntje en Lowictjo en van Jan en Annemie, rijk in hun liefde bij een schamel stuk brood en als tegenstelling de onmin van „Lapper Krispijn" met zijn ega, waarop heel teer „de Ooievaar" volg de, die geen meisje bracht naar Vader's of een jongetje naar Moeder's wensch, maar beider wensch vervulde en een tweeling in het wiegje neerlegde. En Fientje dat rat- teke, dat een marremot kreeg in haar wieg je en „Jan de Mosselman", die niet trou wen wilde en toen „do Dahlia" waarmee de meesterzanger ook de Noord-Nederlanders het zingen leeren wilde en het duurde dan ook niet lang cf de aanwezigen zongen van de Dahlia en wel zóó a's de kunstenaar dat wilde. En al die liederen, die hij zong met zijn warme stem, begeleidde de kunste naar zelf op den vleugel, soms stroelond, soms hamerend en dansend met zware «f luchtige accoorden, begeesterend bovenal. „Ziet U nu wat eön eenvoudig lied ver mag" besloot do Vlaamsche bard en hij vrceg zich af of we hier in Holland ook niet zoo konden doen zooals in Vlaanderen, waar elko bijeenkomst geopend en geslo ten wordt met een lied. Hier moet eerst het vernisje er nog af, dat zit om ons hart, meende hij, maar als dat er eenmaal af is, dan zijt ge even uitbundig als onze eigen Vlamingen. Dat bewijst dat wij kinderen zijn van een zelfden stam en zingehde menschen zijn gelukkige menschen". En toen beëindigde hij dezen geestdrif- tigen avond met een couplet van de Vlaam sche Leeuw en Wilhelmus van Nassouwe, wat staando door allen aanwezigen geest driftig werd meegezongen. Aan het begin van dezen mooien avond sprak de presidente van den Vrouwenbond, mevrouw Manders, een kort openingswoord, verwelkomend den Vlaamschen zanger en alle aanwezigen, en voordat de pauze in trad had nog het afscheid pl?ats van den vice-presider.te, mevr. van Cerlo-Nipper en van mejuffr. Brune, a's bestuurslid van den Vrouwenbond. Zij werden toegesproken in hartelijke bewoordingen door de presidente, die haar dank bracht voor het vele werk en haar bloemen en een geschenk overhan digde, waarop door beiden met een harte lijk dankwoord werd geantwoord. Maar eerst nog propageerde mevr. van Oerle, de nieuwe onderafdeeling, tot wel ker oprichting zij het initiatief had geno men n.l. de ondera|deeling „St. Veronica", waarvan de leden met breien, naaien en haken thuis, zouden arbeiden voor de stille armen. Hiervoor hield spr. een uitge breid pleidooi, zeggende, dat als ieder lid maar twee stuks kleeren por jaar maakte er reeds 1000 stuks kleeren voor die stille armen zouden zijn. Ook door mejuffrouw Brune, die weder om de leiding hiervanop zich heeft geno men, werd dit werk warm aanbevolen. Nog was door de onderafdeeling „Ons Tooneel" een fraai bouquet aan het bestuur aange boden. Aan het eind van den avond dankte de presidente den Vlaamschen zanger voor dezen genotvollen avond en sloot deze schitterend geslaagde bijeenkomst. FEESTAVOND JEANNE D'ARC. De R. K. Gymnastiekvereniging Jeanne d'Arc heeft gisteravond in den Foyer dei- Stadsgehoorzaal een goedgeslaagden feest avond gehouden. De zaal was tot in alle hoeken gevuld, wat zeker wei een bewijs is, dat Jeanne d'Arc op het ocgenblik in het middelpunt aller belangstelling staat. De voorzitter der vereeniging, de heer A. C. Teleng, heette aan het begin van den avond alle aanwezigen hartelijk wel kom en deelde mede, dat de bedoeling van dit feest was den leden een avond van ontspanning te geven voor al hetgeen zo in het afgeloopen jaar voor de vereeniging hebben gedaan. Met voldoening constateert spr. dat de vereenigig in het laatste half jaar minstens met 40 leden is gegroeid. Spr. dankt zulks aan hot harde werken der leden, maar ook aan de R. K. Com missie voor Lichamelijke Opvoeding, waar voor spr. in het bestuur zeer erkentelijk is. Nadat vervolgons de muziek, onder leiding van den heer Adr. van der Spek, eenige vroolijke nummers had ten gehoore gebracht, worden de aanwezigen vergast op een klompendans van een aantal meisjes, gevolgd door een zangnummer van den heer A. Goddijn: „Hoe dankbaar ben ik mijne moeder", welke stukjes veel applaus oogstten. Na het optreden van het muzikale kla verblad, een leuke voordracht met zang, kwam de Geest. Adv., de Wcleerw. heer J. C. C. Groot voor het voetlicht, tot het houden van een korte toespraak. Zijneerw. wilde de gelegenheid te baat nemen, om zijn vreugde uit te spreken over de cessen door Jeanne d'Arc de laatste jaren behaald en voornamelijk wegens de uit breiding van het ledenaantal. Persoonlijk is zijn eerw. heel erg blij, dat de R. K. Gymnastiek in Leiden thans eindelijk Agenda LEIDEN. Donderdag. Wetenschappelijke voordracht over het Katholicisme door prof. Verhaar. Klein-auditorium, Donderdag. Maatschappij voor Toonkunst Stadsgehoorzaal, 8 uur. Vrijdag. „Het graf van den onbekenden soldaat". Rotterdamsch Hofstad- tooneel Schouwburg, S uur. Zaterdag. Kinderfeest R. K. Bond voor Groote Gezinnen. St. Antonius- patronaat, 3.30 uur. Zendag. Feestvergadering R. K. Bond van Transportarbeiders. Bondsge- bouw, 8 uur. Maandag. „Der Liebhaber". Wienor Hof- burgtheater. Schouwburg, 8 uur. Maandag. Feestvergadering R. K Bond voor Groote Gezinnen. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur. Dinsdag. Leidecho Kunstkring voor Allen. Stadsgehoorzaal 8 1/4 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 4 tot en met Zondag 10 Februari waar genomen door do apotheken van de hee- ren: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tele foon 502, en D. J. van Driesum, Mare 76, telefoon 406. succes heeft, omdat deze sport gezond en nuttig- is voor het lichaam. In den strijd van het leven is een gezond lichaam noo- dig, maar dat moet gebeuren in Roomsch verband, overeenkomstig dc Rocmschc be ginselen. Er ziin jammer genoeg nog altijd men schen, die niet luisteren naar het hoogste kerlceb'ik gezag, hetwelk zegt, dat men geen lid mag zijn van een neutrale ver eeniging. Juist in de neutrale gj'mnastiek zijn de gevaren voor katholieke jongens en meisjes groot. En te betreuren is, dat sommige opvoeders en a.s. opvoeders der jeugd hun plicht niet beter deen en, het moge hun onaangenaam in de ooren klin ken, spr. zegt, dat hij op dit punt zal blijven doorhameren, totdat ieder zich zal hebben aangesloten in de vereeniging, waar hij of zij thuisbehoort. Zulks zal een ontzaggelijk voordeel zijn voor de Room- sche jeugd in Leiden. Een harteliik a nol a us laaide op na dit korte, maar krachtige woord van den Geest. Adviseur. De avond werd verder recht eencege- lijk doorgebracht met voordrachten, at tracties, enz. Het was een alleszins ge slaagde feestavond. en mor? door h Verwat Meest ke wint eer. St oorden, irst. 1.6 gr. LICH Van E rijdagm Afd.-Leiden Ned. Aannerrersbond. Viering 25-j arig bestaan. Gisteren werd door de afdeeling Leiden ,_n den Ned Aannemersbond op feeste lijke, doch desniettemin intieme wijze, het zilveren bestaansfeest herdacht. Het jubileerencle bestuur hield daartoe van half vier tot vijf uur een receptie in Maison Bruins, waar ve'en van hunne be langstelling deden blijken. In de eerste plaats merkten we daar op verschillende leden van het hoofdbestuur van den Ned. Aannemersbond, afgevaar digden van de afd. Alph-cn en Vlaarclingen van dien bond, van de afd. Leiden van den R. K. Bond van Bouwpatroons, van de afd, Leiden van den Ned. Stucadoorsbondver der dc heeren ir. A. M. de Blauw en Bronkhorsi. resp- directeur en adj. direc teur van Gemeentewerken, de heer G. Klers directeur van Bouw- en Woningtoe zicht. do heer ir. R. I. Verwijs, directeur van het Genootschap Mathesis Scientia- rum Genitrix, tenslotte verschillende leden en oud-le:'en. B'oemstukken waren gezonden door het hoofdbestuur van de afdeel ngen Rotter dam en Leiden der Alg. Patroorsvereeni- ging, van de Ver. van Bouwmateria'onhan- delaren, afd. Le d-en. van de afd. Leiden van den R. K. Bond van Bouwoatroons, van de afd. Vlaavdingen van den Alg. Aannemersbond en de afd. Ler'en van den Ned. Stucadoorsnatroorsbond. Des avonds vereenig-den -bestuur, leden en geroodieden. waaronder het hoofdbe stuur, zich aan een feestmea'tii 1 in Huize Bruins waar irernge harte'ijke toespraak we-d gehouden. Op 18 Februari zal er wHerom een feestmaaltijd voor de leden zbn. waarbij dan tevens de dames zullen aar/zitten. Zooals il morf ering, mden i geber acht v tolkw Uitvo Üondaj t patx geven loals le ide ai re toe van L kart iders o or mo ouw hi enals 3de Hierm tronaa eijdem in 3 ngens bijzon anken nde; bben ien se) gev ingens lan. d:< anospe avor oote t nood in. Het goudenfeest der R H.W.-fabrieken. Om!rent de viering van hot gouden be staansfeest der N.V. R.H.W.-L monadefa- briek, kunnen we nog het volgende mede- deelen: In de morgenuren boden de fabrickslei- der, de hoofdvertegenwoordiger en het kantoorpersoneel den directeur een ge-| beeMbouwd eiken bureaustoel aanhet fabriekspersoreel schonk een bronzen pla quette met irsrrintie en de beeltenissen van den oorichting en van diens zoon, den tegenwoordigen directeur. Om ongeveer één unr vereenigden vcr-: tegenwoordigevs u:t alle deelen van het land en het v nerseneel met direo-j teur, in totaal een 70-tal personen, zich aan de lunch in Oud-Hortuszicht, we'ks za len in een bloementuin waren herschapen. De directeur herinnerde 'w zijn ope ningswoord aan de fundatie dor zaak aan de Langebrug en aan haar oprichter, wij len den heer J. P. Riedel, die in 1879 het bescheiden bedrijf met één knecht begon en schets'r> vervolver-s wat daa-nvt groei de: het bloeiend bedrijf van vandaag. Menig hartelijk woord is daar nog ge sproken. Uiting we" l gegeven aan het geer. allen verbond, en de wensch werd uitge sproken, dat ieder zijn krachten zou blij ven geven tot voorspoed van liet bedrijft waaraan allen deel hebben, do Naanil Vennootschap R.H.W.-Limonadefabrieken. De stroom van bloemstukken, telegrafi sche en schriftelijke gelukwerschen, welk® Dinsdag aanving, hield ook dezen Woens dag, den feitelijken herdenkingsdag, den geheelen dag aan. 2—1 Woen itrona; ngs"hi in den m-e-Vr lili d. Het i ■t vee od er skoor n. Na h iref ng te roo'sc ,.Kit irwiil i gezo !n dr. Da*r, t ..Da f:errs. Tot s sfemn «leis", nabil: Na c i vroc eisjes (er ve ?me in va Door m J. in W Tot )or o illied' :orma (zong. De 1: (ii av. angav ik da loocE urend loor t Hand Nad lirectc 'erras iet de jQgeve vori

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2