UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Agenda van den Partijraad ondortoekendo verkla ringen verzameld, inhoudende verzoek dat uiterlijk in 't begin van Februari althans vóór 15 Februari een vergadering van den partijraad der R. K. Staatspartij zal worden gehouden. Bedoelde verklaringen zijn gezamenlijk door don secretaris van voormeld kringbestuur doorgezonden naar den Partijsecretaris. Intusschen is het niet mogelijk geble ken aan het verzoek, om vóór 15 Februari te vergaderen, to voldoen. Art. 15 van het Partijreglement bepaalt toch, dat de oproepingsbrieven voor de vergaderingen van den Partijraad ten minste drie weken vóór den datum der vergadering moeten worden doorgezonden. Vermits eerst op 0 Februari de aangele genheid in de vergadering van het Partij bestuur aan do orde komt, kan een cven- ueele bijeenkomst van den Partijraad niet meer in Februari worden gehouden. DR. BORMS TE AMSTERDAM. Voor de ontvangst van dr. Borms te Am sterdam op Dinsdag 12 Fobruari in Belle- vue heeft zich een comité govormd, dat als volgt is samengesteld: prof. H. Burger, hooglecraar aan de gemeentelijke universi teit, W. Goedhuys, voorzitter v. h. Dietsch Stud. Verbond; prof. Heringa, hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit, Hcnriëtte Roland Holst-v. d. Schalk, letterkundige; mr. P. W. de Koning, voorz. der Vlaamsch- Hollandsche Ver. „Guido Gezelle"; Henri Polak, lid der Eerste Kamer; mr. Romme, lid van den A'daruschen gemeenteraad; prof. v. Schelven, hoogleeraar aan do vrije universiteit; prof. Swaen, hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit; 'F. J. A. M. Wierdels, oud-wethouder van Amsterdam. Vragen van Kamerleden. Mr, Kortenhorst stelt vragen omtrent de aardewerk- industrie. Het Tweede Kamerlid mr. Kortenhorst heeft aan den Minister van Arbeid de vol gende vragen gesteld: .Heeft de Minister kennis genomen van bet feit, dat door de aardewerkfabrikanten in Engeland een verzoek tot de xegeering is gericht om de safe-guarding-wet op de zen tak van nijverheid toe te passen'! Is de Minister niet van oordeel, dat bij inwilliging van dit verzoek de Nederland- sche export naar Engeland zoowel van huishoudelijk als van sanitair aardewerk zwaar zal worden getroffen? Is de Minister bereid, tijdig maatregelen te nemen om de Nederlandsche belangen te kunnen behartigen? Optreden der gezamenlijke land arbeidersbonden. De onvoldoende uitvries- regeling. De besturen der drie landarbeidersbon den hebben gezamenlijk een brief gezonden aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, met verzoek in de getroffen uitvriesregeling te bepalen, dat aan de uitgetrokken leden niet 7.50, maar min stens 9.20 per week wordt uitgekeerd. Wel is waar ontvangen de verzekerde arbeiders 50 cent per week meer dan de niet-verze- kerden, maar dat bedrag moet aan contri butie voor bond en werkloozenkas per week worden betaald. De verzekerde arbei ders worden dus in gqen enkel opzicht be voordeeld. Zeker, zoolang de verzekerden nog niet uitgetrokken zijn, ontvangen zij 9.20, maar van dat bedrag betalen de werkloozenkas- sen 7.20 per week. Volgens de tegen- woordigo regeling gaan dus de verzekerde arbeiders, zoodra zij uitgetrokken zijn, 1.70 per week in uitkeering achteruit, en dat na een werkloosheidsperiode van min stens 8 weken. De besturen der drie land- arbeidersbonden verlangen daarom voor hunne uitgetrokken leden minstens 9.20 per week, daar h. i. er wel redelijke termen voor bestaan, dat uitkeeringsbedrag hoo- ger te stellen. Mr. P. J. Reymer. Naar wij vernemen, zal mr. P. J. Rey mer, burgemeester van Hilversum en lid van de Eerste Kamer, tot volledig herstel zijner gezondheid binnenkort naar Zuid- Frankrijk vertrekken. Na een verblijf aan de Riviera hoopt mr. Reymer zijn ambtsbezigheden te kun nen hervatten. Ontslag vice-president rechtbank te Amsterdam. Naar Vaz Dias verneemt, ligt het in het voornemen van jhr. mr. W. C. Quarles van Ufford, vice-president bij de Arron- dissemtensrechtbank te Amsterdam, met ingang van 1 April a.s. zijn ambt neer te leggen. De heer B. N. Loerakker. De heer B. N. Loerakker, 2e voorzitter van den R. K. Bond van Land- en Tuin- bouwarbeiders „St. Deus Dedit", zal op 14 Febrari a.s. 12 1/2 jaar als bezoldigd be stuurder in dienst van den Bond zijn. Onge veer 25 jaar geleden was hij een der op richters van de afdeeling Hillegom, welke nfdeeling thans do grootste in den bond is en waarvan de heer L. thans dc le voor zitter is. HILLEGOM. BE JUBILEUMTENTOONSTELLING. Vervolg). Na de rede van den voorzitter, werd het woord gevoerd door den burgemeester mr. D. F. Pont. Zeer volen uwer, zeide spr., zullen de kroniek van Hillegom kennen, welke en kele jaren geleden door den heer van Loe- nen werd samengesteld. Ook bij opper vlakkige lezing zullen hen daarbij twee dingen zijn cpgevallcn, in de eerste plaats dat het bollenbedrijf hier betrekkelijk laat tot ontwikkeling is gekomen, in de tweede plaats, dat Hillegom vóór deze ontwikke ling gedurende eeuwen een zeer onbedui dend plaatsje is geweest. Zij zullen daarbij duidelijk op de oude kaarten ben kunnen zien, dat de oor zaak daarvan moet worden gezocht in de duinen reeks, welke vroeger Hillegom van drie zijden omringden en in het groot grondbezit, hetwelk daarmede hand aan hand ging. Door dc afgraving der duinen is bij stukjes en beetjes do schat, die onder zand en bossohen lag verborgen, blootge legd. Nu moge het waar zijn, dat men in ont ginningsijver wel eens wat roekeloos met het natuurschoon is omgesprongen, wij mogen niet vergeten, hoezeer de alge- meone welvaart door deze pioniers is be vorderd Bovendien, wie zal het don schat graver kwalijk nemen, indien deze, om zijn doel te bereiken, den boom opoffert, waar onder hij een fortuin begraven weet 1 Dat wij thans, nu alle of nagenoeg alle gronden in cultuur zijn gebracht, angst vallig dienen te waken voor het weinige natuurschoon, dat ons nog rest, behoegt wel geen betoog. Er kan niet genoeg den nadruk op wor den gelegd, dat uitsluitend bloembollen cultuur Hillegom van onbeteekenend dorp je tot het centrum van een der welva rendste streken uit het land heeft ge maakt. Aangezien nu eenmaal geen enkele cultuur, industrie of handelsonderneming tot ontwikkeling en bloei geraakt zonder de hardnekkige energie en het doorzicht barer leiders, past het een woord van op rechte hulde aan allen, die hun beste krachten aan dit bedriif en dus ook aan den vooruitgang van Hillegom. van hun gewest en van hun land hebben gege ven. Ik acht mij gelukkig, dit eens in het openbaar to kunnen zeggen, omdat men speciaal in Holland veelal huiverig is de verdiensten te erkennen van zakenmen- sdhen, omdat deze verondersteld worden steeds en uitsluitend door hun eigenbe lang te worden geleid. Od onverantwoor delijke wijze wordt dikwijls door iTan en alleman gesproken over de vrijmaking van Indië, de rechten van het individu op een plaats in dezen en dergelijke gecom pliceerde vraagstukken, zonder dat men een goed woord over heeft voor de plan ters, die door hun noesten ijver Indië tot zulk oen schitterend, welvaart-versprei dend bezit hebben gemaakt, of voor de on dernemers, die toch aan zoovelen een be hoorlijk bestaan hebben verschaft. Hiermede wil ik niet zeggen, dat ik mij, wat het bollenbedrijf betreft, in alle op zichten kan vcreenigen met do houding, door de werkgevers, bepaaldelijk omtrent den tijdsduur van het dienstverband van vele hunner arbeiders, aangenomen, doch wel, dat het goed is op een dag als heden eens naar voren te brengen welk een be langrijke factor dc bollenkwcekers vor men in de economische structuur van ons land en er den nadruk op leggen, hoezeer ook zij door hunne ondernemingen hebben bijgedragen tot het scheppen van arbeids verruiming. Van harte hoop ik, dat werk gevers en werknemers in dit bedrijf el kander steeds beter zullen leeren begrij pen en daardoor leeren waardeeren en dat daardoor het werkloozenvraagstuk the black süot van Hillegom tot een voor allen, dus cok voor de gemeente, bevre digende oplossing zal worden gebracht. Wij weten, dat de bloemen niet bet symbool zijn van haat en tweedracht, doch van vrede en vriendschap en ik geloof dan ook, dat de kweekers, die de waarde van den beroemden slogan: ,.say it with flo wers" voor den verkoop kennen niet zul len rusten, vóór dat zij met dit devies voor oogen, ook de harmonie der arbeids verhoudingen tot een voor dit bedrijf waarlijk passende hoogte hebben opge voerd. Ten slotte nog enkele cijfers: 50 jaar geleden kostte 1 H.A. goede grond ongeveer 2000, thans ongeveer 30 000. Het aantal inwoners is gestegen van on geveer 2900 tot ongeveer 10500. De hoofdelijke omslagen brachten in 1879 op: f 3482, de plaatselijke inkomsten belasting in 1928: ruim ƒ215.000! Van do oppervlakte der gemeente, circa 1325 H.A. is thans ongeveer 865 H.A. voor de bollencultuur in gebruik. Vrijwel het maximum, dat bereikbaar is, zoodat met recht gezegd kan worden, dat dit 50-jarig jubileum een mijlpaal beteekent, omdat men van het stadium van den opbouw in het stadium der consolidatie is overge gaan. De volgende spreker was de heer Kro- lage, die er aan herinnerde, dat wijlen zijn vader op 4 Febr. 1879 een brief je ontving inzake de oprichting eener af deeling te Hillegom. Bit schrijven ging uit van den heer G. H. van Waveren en legde getuigenis af van de activiteit en voortvarendheid, die hier heerschte. En die eigenschappen heeft men hier steeds behouden. Zij openbaarden zich in ten toonstellingen, beurs, postbelangen, be strijding van den handel in afgesneden bloemen, op-naam-sfelling, bepalingen voor bollenpéllen in do Arbeidswet enz. Do besprekingen van een en ander ge schiedden zoowel in eigen kring als in de Alg. Vereeniging en deze werkzaamhe den ziin een afspiegeling, van het belang dat Hillegom bij de bloemen en bollen had. De afdeeling heeft zorgen gekend, tweespalt ze'fs in eigen boezem en teleur stellingen. Even wil ik nog naar voren brengen, dat Hillegom trachtte bet Eigen Gebouw in zijne gemeente te brengen, daar de handel zich in het Zuiden concen treert. Ofschoon dezelfde afd. in 1892 een betere beursgelegenheid met Haarlem vroeg en dus al den stoot gaf voor hot huidige gebouw, heeft de afdeeling zich, nadat de beslissing ten gunste van Haar lem gevallen was, over hare teleurstelling waardig heengozet. Ik twijfel niet, of do tentoonstelling, die we zoo aanstonds gaan bezichtigen, legt weder getuigenis af van de activiteit en voortvarendheid, welke Hillegom steeds hebben gekenmerkt. Hierna sprak ir. Kakebeeke namens den Minister een woord van gelukwensch, waarna hij de tentoonstelling voor ge opend verklaarde. DE KOUDEKERKSCHE BRUG TOLVRIJ? De Minister bereid uit het Wegenfonds bij te dragen. Mits beide gemeenten voor 1/3 in do kosten voorzien. B. on W. van Koudekerk hebben aan de raad het volgende schrijven gericht: Krachtens do regelingen tusschen de gemeenten Hazerswoude en Koudekerk, tusschen de Provincie en Koudekerk in zake de Kouderkerksche brug, gebouwen, terreinen en het brugrccht, zal met de heffing van het brugrecht worden voort gegaan, totdat de aangegane of nog aan te ganc leeningen ten behoeve van brug, brugrccht enz. geheel zijn afgelost en een onderhouds- en bedieningsfonds is gevormd van 64.000; daarna wordt de brug tolvrij en verleent de provincie Zuid-Holland een jaarlijksche bijdrage van 900. Uit het onderhouds- en bedieningsfonds zal eveneens jaarlijks een bedrag van 1000 worden verkregen; verder wordt van het Hoogheemraadschap „Rijnland" jaarlijks 100 ontvangen, zoodat op een vaste inkomsten van 2000 kan worden ge rekend. Meerdere uitgaven zullen door Hazers woude en Koudekerk ieder voor de helft worden gedragen. Zooals bekend is,^*schiedt do aflos sing der schuld uit do opbrengst der brug gelden, zoodnt moet worden gerekend, dat nog gedurende een termijn van 20 a 25 ja ren met de heffing van brugrecht zal moe ten worden voortgegaan. Neemt men aan dat 1 Juli a.s. de brug gereed is, dan zou op dien datum de schuld op brug, brugrecht, gebouwen en terreinen rustende, bedragen als volgt: Leening groot 50.000 vefcninderd met aflossing van 3.750 46.250. Aankoop gronden 2.000. Nadeelig slot t. m. 31 De cember 1928 plm. 1.500. Vermoedelijk na deelig slot 1 Juli 1929 1000. Kosten van bestrating 3.000. Bijdrage voor dc nieuwe brug 7000. Totaal 60.750. Hiervan af te trekken restant der leening groot 50.000 900. Blijft f 59.850 60.000 rond. B. en W. brengen verder in herinne ring, dat Gedeputeerde Staten zich in de regeling met do gemeente Koudekerk aangegaan, de bevoegdheid hebben voor behouden om zoodra zij daartoe den wensch te kennen geven, de op de brug enz. rustende'schulden af to lossen en het bedieningsfonds van 24.000 te vormen. Het recht tot het heffen van. brugrecht zou dan komen te vervallen. Onder verwijzing naar deze bepaling, deelen Ged. Staten bij brief van 11/14 De cember jl. thans mede, dat de Minister van Waterstaat, bereid is te bevorderen, dat uit het Wegenfonds oen bijdrage wordt verleend om te komen tot een meer onmiddellijke opheffing van het brugrecht, terwijl door Ged. Staten eveneens bereid zijn het daarheen'te leiden, dat daarvoor hit de Provincial kaè eveneens nog bij gedragen wordt, mits de gemeenten H. en K. niet achter blijven om ook harerzijds die financieele offers te brengen, welke noodig zijn om die mogelijkheid tot wer- keliikheid te maken. Uit vroegere besprekingen was bekend, dat de Raad meende, dat een uitgave van 10.000 te verdedigen zou zijn, indien daardoor verkregen kon worden, dat de passage over de brug geheel vrij zal zijn. B. en W. hebben in een bespreking, die zij hadden met het dagelijksch Bestuur van Hazerswoude, voorloopig aan dit cij fer vastgehouden, doch hebben daarna de zekerheid verkregen, dat de eisch zal worden gesteld, dat beide gemeenten te zamen ten minste 1'3 gedeelte van het to taal benoodigde bedrag zullen moeten voldoen. Blijkens het boven medege deelde zal de schuld op 1 Juli a.s. 60.000 bedragen. Voor stichting van het fonds is noodig 24.000 zoodat een bedrag van 84.000 door gezamenlijke partijen moet worden gedeponeerd. Ged. Staten stollen izch, en o.i. terecht, op het standpunt, dat met de bijdragen van particulieren, welke gedurende 14 ja ren 500 per jaar zullen bedragen, reke ning zal moeten worden gehouden, omdat deze bijdragen, bestemd waren tot aflos sing der schuld. Dezerzijds zullen pogingen worden aan gewend om te verkrijgen, dat de totale bijdragen (14 x 500 7000.-in een maal worden voldaan; in dit geval zou naar ons voorkomt met een bedrag van 6.000 genoegen dienen te worden geno men. Het vol te storten bedrag vermin deren wij dus voorloopig met 6000. De beide gemeenten zouden dan teza men hebben te voldoen een derde van 78.000 is 26.000, waarbij wij echter uitdrukkelijk opmerken dat dit cijfer door thans niet te voorziene uitgaven of na- deelen 'eenige verhooging kan ondergaan. Iedere gemeente zou dus 13.000 heb ben te voldoen, indien het beginsel van de gemeenschappelijke regeling met H. werd gehandhaafd, krachtens welke regeling iedere gemeente de helft van alle uitga ven met betrekking tot de Koudekerksche .brug, brugrecht enz. betaalt. Het dagelijksch Bestuur van H. heeft echter medegedeeld, dat het, nu het om groot-ere bedragen gaat, aan dit beginsel niet kan vasthouden en dat het bereid is om te bevorderen, dat door de gemeente H. een bijdrage wordt verleend groot 2/3 van de bijdrage uit de kas van de gemeen te Koudekerk, derhalve 1/3 minder dan K. Vasthoudende aan het bedrag van 26.000, zou dus K. 15.600 hebben bij te dragen en H. 10.400. B. en W. kunnen evenwel geen vrijheid vinden om het voorstel te doen dit hoogere bedrag n.l. 15.000.13.000 2.000, bovendien beschikbaar te stellen. In de eerste plaats zijn zij van oordeel, dat de belangen van H. bij de brug on geveer parallel loopen met die van K., doch ook de financiën van deze gemeente laten niet toe nog verder to gaan. Zij zou den het evenwel betreuren, indien het standpunt van B. en W. van Hazerswoude oorzaak was, dat de sedert lang gekoes terde wcnsch van een vrije brug daardoor niet in vervulling zou gaan. Het is be kend, dat B. en W. zich ten vorige jarc met beslistheid hebben gesteld tegenover do actie van enkele ingezetenen om do brug rechten af te schaffen en dus de geheele op de brug, brugrecht enz. rustende schuld voor een deel voor rekening dezer gemeen te te nemen. Dit ware, bezien van uit een financieel oogpunt onmogelijk geweest en wij gevoel den or te minder voor om het algemeen belang op to offeren aan eenige bijzondero belangen van een klein aantal particulie ren, omdat ons toen reeds officieus bekend was, dat op don duur het Dep. van Water staat ook zijn medowerking aan het op heffen van den brugtol niet zou weigeren. Niemand had echter kunnen denken, dat nog hetzelfde jaar de Minister daar toe bereid zou zijn en B. en W. meenen dan ook, dat de aangeboden gelegenheid met beide handen moet worden aangegre pen, zoodat zij den Raad met aandrang verzoeken voor het vooromschreven dool een bedrag gelijk aan 1/6 gedeelte van het totaal to willen stellen. Indien de Raad van H. het voorstel van het dagelijksch Bestuur dier gemeente zou aannemen, stel len B. en W. zich voor zulks aan Ged. Sta len mede te deelen opdat dit college na der kan beslissen. ZEVENHOVEN. Ziekenhuisfonds. In do gehouden ver gadering van het ziekenhuisfonds bleek dat de inkomsten bedroegen 681.86, uit gaven f 508.761/*, batig slot f 173.097 1/2. Gevoegd bij het kassaldo, totaal saldo 587.62. Archaeologische lezingen. Koningin Hatsjepsoet in haar tempel te Deir-el-Bahri. In het Rijksmuseum van Oudheden al hier heeft gisteravond Dr. W. D. van Wijn gaarden de tweede archaeologische lezing van dit voorjaar gehouden over bovenge noemd onderwerp naar aanleiding van een geschenk van E. M. de Koningin Moedor aan het museum, een geschenk n.l. van eon tweetal torso's nit haar paleis te Soest- dijk, die hebben toebehoord aan wijlen Prins Hendrik, broeder van koning Wil lem III, die ze heeft meegebracht van zijn reis naar Egypte ter gelegenheid van de opening van het Suez kanaal. Deze beelden, hoe gehavend ze ook mo gen zijn, zijn van groote waarde voor het museum, omdat ze weergeven de persoon van Koningin Hatsjepsoet, die voor Egypte van gToote beteekenis is geweest. Het eene beeld toont haar als vrouw, ter wijl het andere haar weergeeft als koning, zooals ze gemeenlijk wordt afgebeeld, om dat in Egypte een vrouw niet als koning werd erkend. De beide beelden zijn zwaar beschadigd en zonder twijfel kan worden vastgesteld, dat dit met opzet is gebeurd.'' Wie was koningin Hatsepscet en wat is de reden van de vernieling van haar beelden? Ze heeft geleefd in een veelbe wogen periode van de Egyptische geschie denis. Hoe haar positie ten opzichte van verschillendo belangrijke personen in dien tijd is geweest ligt grootendeels in het duister. Haar vader was Toet Moses II en in haar onmiddellijke omgeving trekken vooral een tweetal personen de aandacht, haar sjoon Toet Moses III en haar kanse lier Zen Ammoed. De eerste is haar grocte tegenstander geworden, terwijl de tweede haar gunsteMng en vertrouweling was. die cok haar tempel heeft gebouwd. Haar man Toet Moses II is niet veel meer dan een schijnfiguur geweest. In haar tijd, die een tijd van bloei en vrede was, zijn verschillendo belangrijke bouwwerken tot stand gekomen en daar van is zeker haar doodentempel te Deir- el-Bahri wel het belangrijkste. Deze tem pel is de eenige uit dien tijd, waaraan men merken kan, dat een bepaalde bedoe ling heeft voorgeweten bij de keuze van het terrein. Hij is sprookjesachtig gele gen en men kan hem bewonderen als een der mooiste gebouwen van Egypte. Hij is gebouwd ter nagedachtenis aan konin gin Hatsjepsoet, van haar vader en haar gemaal. Aan de hand van een aantal lichtbeel den lichtte spr. vervolgens toe de geheel eigenaardige inrichting van den tempel. Hij bestaat, zooals de meesto tempels uit dien tijd, uit vier deelen: een ommuurde voorhof, twee terrassen, die elkaar traps gewijze opvolgen en het allerheiligste, d.*t in rots is uitgehouwen en ook weer uit drie afdeelingen bestaat. De terrassen rus ten op een uit bouwkundig oogpunt zeer schoono zuilen, die men gaarne aan merkt als het proto-Dorischo type. Verder vertoonde spr. een aantal lan taarnpaaltjes van dc verschillende beel den, die in de nissen hebben gestaan, om daarna uitvoerig stil te staan bij de vele reliefs en wandschilderingen, die men in den tempel aantreft. Bijzonder vallen hierbij op de verschillende tafereelen, waarmede de koningin wilde bewijzen, dat zij door den god Ammon is geroepen tot den troon van Egypte en verder de tafereelen van het gezantschap naar den koning van Poent, waarmede zij weder belangrijke handelsrelaties aanknoopt. Het lot van koningin Hatsjepsoet schijnt overigens wel zeer droevig geweest te zijn. Hoe ze gestorven is ligt in het duis ter, maar zeker is het. dat haar opvolger en tegenstander Toet Moses III alles in het werk heeft gesteld, om haar nagedach tenis grondig uit te roeien. Al haar beel den heeft hij zoo veel mogelijk doen ver nielen en daaraan is waarschijnlijk ook toe te schrijven do vorminking van het tweetal beelden, dat thans in het bezit van het museum is. Door een Amerikaansche expeditie zijn in den laatsten tijd, onder het puin, dat weggeworpen is bij de ontdekïring van den tempel, weer belangrijke vondsten ge- Gemeenteli'ke Aankondiiingeu Vischakten. De Burgemeester van Leiden brem ter kennis van hen, die zich voor het a seizoen 1929'30 in het bezit wenschi te zien van een vischacbk dat de aa vraagformulieren ter bj gratis verkrijgbaar z Secretarie (kamer 10), lijk ingevuld en onderl 15en Maart a.s. moeten zi, ten einde aan den Comq ningin in dezo provincie gezonden. Hij vestigt er de aandacht op, dat vot het visschen met één hengel, geen loo of sleephengel en geen peur zijnde, gei aanvraag behoeft te geschieden. A. v. d. BANDE BAKHUIJZEN Burgeraeesti Leiden, 6 Februari 1929. Drankwet. Burgemeester en Weth/ brengen ter openbare k< A. Riel te Leiden een gediend ter bekoming den verkoop van alcohol gebruik ter plaatse van perceel Haarlemmerstarat 191. LEIDEN. Woensdag. Jaarfeest R. K. Vrouwenboa bn' Schouwburg 8 uur. Donderdag. Wetenschappelijke voordracl over het Katholicisme door pro Verhaar. Klein-auditorium, 8 Donderdag. Maatschappij voor Toonkunst Stadsgehoorzaal, 8 uur. Vrijdag. „Het graf van den onbekende soldaat". Rotterdamsch Hoi'stai o H tooneel Schouwburg, 8 uur. Zaterdag. Kinderfeest R. K. Bond vojun Groote Gezinnen. St. Antoni®lati patronaat, 3.30 uur. Zendag. Feestvergadering R. K. Bou van Transportarbeiders. Bondsge bouw, 8 uur. Maandag. „Der Liebhaber". Wiener Ho it g' burgtheater. Schouwburg, 8 uui iaalt Maandag. Feestvergadering R. K. voor Groote Gezinnen. Stadsgehoorzaal, 8 uur. Dinsdag. Leidsche Kunstkring voor Allei'aar Stadsgehoorzaal S 1/4 uur. We ome De avond-, nacht- en Zondagsdienst de apotheken wordt van Maandag en met Zondag 10 Februari waar genomen door de apotheken van de hee ren: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tele foon 502, en D. J. van Driesum, Mare 71 'c^.oc telefoon 406. 0p De: sriss He Foye )en wan Tei iteja; daan en het is heel goed mogelijk, d ook nog gevonden worden de deelen, di fen- aan het geschenk van H. M. de Koning Poeï Moeder ontbreken. Vereeniging voor Handels-, Kantoor^ en Winkelbedienden. Aa Leid: De alliie bewi ie kt e de p kleed Na Burc Feestavond. rich De Handels-, Kantoor- en Winkelbe eeni; diendenvereeniging, beter bekend onde de afkorting van dien naam H. K. W., ga rersi gisteravond een feestavond in de groot* len van Café Restaurant Zomerzorg", waarvoor veel belangstelling bestond. Om circa kwart voor negen, opende dtword voorzitter de heer Wesse's dezen feest lei avond met een kort woord van we'kom tol bouw alle aanwezigen en wees er vervolgens oj brac! dat hot reeds drie jaar geleden was, dal er een feestavond voor de leden gegevei was. Nu was er, aldus spr., tenslotte drang uitgeoefend, om wederom zulk een uit I feestavond te organisceren teneinde amicaliteit en collegialiteit te bevorderen en ook de niet-leden en degenen, die alleen in naam lid zijn. te bereiken en eens bi elkaar te zien Spr. hoopt dat deze avond prettig zon der een enkelen wanklank zal verloopei wenscht allen een genoeglijken avond Voordat de voorzitter den avond hai geopend had de muziek van den heer Val Well reeds door de zaal geklonken en oa na het openingswoord van den voorzitto werd eerst wederom muziek ten gehoof gebracht Nog voerde het woord dc geestelijk <h Kapelaan Gudde, die zeide dat h zoo gaarne een feestavond wenschte, dat het noodig was den band weer eei aan te halen, om alTe leden weer bijeen te zien en opdat deze avond velen een blijvende aansporing zou zij om een meer actief lid der vereenig'ng zijn. Do vereeniging, aldus spr., telt 60 lede er konden er 600 zijn. Spr. betoogde da voor allen de plicht en de noodzakelijkhei* bestond om zich te organiseeren, wat bj onderstreepte met de woorden, dio Z. H H. de Bisschop op verschillende vergad» ringen in den laatsten tijd hierover g* sproken had. Spr. weer'egde vervolgens een drietal bezwaren, die dikwijls worden opgewof pen door ongeorganiseerden en spoorde allen, die nog niet tot de vereeniging zij1 toegetreden, aan zich nog dozen avond W te geven. Nadat de voorzitter Kapelaam Gudde had bedankt voor diens propagandist'sche rede, kon het eigenlijke feestprogramma» worden afgewerkt. Dit werd grootendeels gevuld door dm humorist den heer Hellman die zeer aar dige liedjes zong, leuke moppen vertelde, op prettige wijze voordroeg, kortom a"f aanwezigen kostelijk amuseerde. Zijn op treden werd afgewisseld met goede muzia» en tenslotte werd deze goed geslaagds feestavond met een dansje besloten. 2-1 keer spi

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2