Warme JMeas UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK „Hal le;d:cliB Wollen Dskealiuii" B. BE EIOHHH& Zuid-Laren 54.2 sec.; 10. Kuipers, Stadska naal 54.8 sec. 5C00 M.: 1. Van der Scheer 9 min. 4.8 sec. (verbeterd Ned. record; oud record 9 min. S9.5 sec.)! 2. Heiden 9 hin. 7.2 sec.; 3. Hooft man 9 min. 30 sec.; 4. Jongert. 9 min. 32.8 sec. 5. K. Kaan 9 min. 53.6 sec.; 6. Kos 10 min. 0.8 sec.; 7. Torcoreus 10 min. .8 sec; 8. H. B!airse 10 min. 8.8 sec.; 9. Koops 10 min. 9 6 sec.; 10. B. Blaisse 10 min. 11.4 sec. Gis|eren worden de afstanden 1500 en lOCDO M. verreden. De resultaten hiervan waren: 1500 Meter: 1. H. Heiden IJsse'monde tijd 2 min. 33.4 sec.; 2. van der Schi Zutfen tijd 2 min 33.8 sec.; 3. Hooftman I.Tsse'monde 2 min1. 37.4 sec.; 4. Kos Oud Karspel 2 min. 41.4 sec.; 5. G. Elema Bie- rum 2 min. 41.8 sec.; 6. Jongert Edam 2 min 42.8 sec.; 7. Jongbloed Rotterdam 2 min. 45 sec.; 8. J. C. E'cma Bierum tijd 1 min. 49.4 sec.; 9. B'rtisrse Amsterdam en 10 Kaan Bergen (N.H.X 1C000 Meter: 1. Heiden TJsc'inonde tijd "8 min. 30.8 sec.; Nieuw Nccüerl. record. 2. an der Scheer Zutfen 18 min 34.8 sec.; 3. 7. Tooftman TJsselmondc 1» min. 52.4 sec.; Jongert Edam 19 min. 3*.*» sec.; P. W. 'os Oud Kars-el 19 min 43.8 sec.; 6. Kaan '.ergen (N. H.) 19 min. 45 sec rn 7 .7. H. chmidt Veendam 20 min 49 sec. Het ccord stond or» naam van cte Koning mol ;n tijd van ~1 min. 51.2 sec. in 1917 te "cendnm gemrakt. Heiden verbeterdp dps cez tijd met ruim drie minuten. Het totaal klassement luidt: 1. A. T. in der Scheer Zutfen met '211,29 punten "mpioen van Nederland; 2. S. Heiden rsselmonde 211,79 punten; 3. T. Hooft- •an IJsse'mondc. Kampioen van Neder- nd was tct op heden W. Tetzner van roningen, die op 4 December 1921 kam- ioen werd. Sedert dien zijn er geen hard- jderijen om het kampioenschap van Ne erland in het hardrijden gehouden. Nationale schoonrijderijen.. Te Oud Karspel werden heden gehou den Nationale schoonrijderijen voor pa- en op de banen van de ijsclub „Volhar ding". Het resultaat was als volgt: 1. mej. "ooiberg en J. Courerus te Alkmaar; 2. revr. C. Luiting—Met en de heer J. Met vlkmaar; 3. Mej. G. Koster Berkhout en acq. Amereus Alkmaar. Er namen 18 pa- en aan den wedstrijd deel. Dinsdag 5 'ebruari zullen op de zelfde banen natio nals hardrijderijen worden gehouden over CO, 1500 en 5000 Meter, waaraan de beste Cederlandsche schaatsenrijders zullen deelnemen. Aanvang 11 uur des ochtends. Te Krimoen a. d. Lek werd op de baan van de ijsclub „Thialf' een wedstrijd het scboonriiden voor paren. 1. Mevr. ïroeneveld—Schioper en H. Meulers te Crimren a. d. Lek; 2. Mej. Frederiksen en 'e heer van Wijnen Gouda; 3. de heer en Mevr. van Oostenrijk te Alblasserdam. IJSHOCKEY. Baarn—BJoerr.endaal 11—0. Zaterdag is op de Baarnsche ijsbanen een vedstrijd gespeeld tusschen Baarn en Bloe- mendaal. Baarn won met 110. Tsjocho Slowakije kan-pioen. Uit Boedapest wordt aan de „Tel." ge mold: In de wedstrijden om het Europee- ■»che kampioenschap ijshockey won Zater dag 1 sjecho-S-owakije van Italië met 1—0 *00, 0—0, 10). terwijl Polen de Oosten rijkers versloeg met 3—1 (10, 10, 1—1), zoodat Ts,echo-S!owakije en Polen giste ren in de s'.otronde uitkwamen. Aivorenp een aanvang werd gemaakt met den eindstrijd, werd tusschen Oosten rijk en Italië gestreden om de derde plaats De Oostenrijkers waren bijna den geheelen wedstrijd in de meerderheid en wonnen ten s!of te met 4—2 (2—0, 0—2 2—0). Een uur later begon de finale tusschen Polen en Tsjecho-SIowakije. Het stond 11 toen ie scheidsrechter het einde van den wed strijd aankondigde, zoodat er verlengd meest werden, lijdens de verlenging slaag de echter geen van beide partijen er in een doelpunt te maken, zoodat do wed strijd opnieuw moest verlengd worden, waarbij Tsjecho-SIowakije het winnende doelpunt sccorde en zoodoende met 21 op den titel beslag legde. Voor den e'ndwedstrijd om het Euro- oeesche kampioenschap ijshockey hadden Ie wedstrijden om het wereldkampioen schap kur.stri'den plaats. Van de dames won Sonja Henie (Noorwegen) met 278 4 punten van Fritzi Burger (Weenen), 259.25 p. Het kampioenschap voor paren werd gewonnen door L. Scholz en Kaiser (Wee een) 6 p.; tweeden werden M. Brunner en Wrede (Weenen). WIELRENNEN. Het congres van de U. C. I. Gisteren is te Parijs het 49ste congres van de U. C. I. gehouden, waarop 16 naties vertegenwoordigd waren. Voor Nederland waren aanwezig de heer Adrian, vice-voor- zitter van de U. C. I. jhr. v. d. Bergh van Heemstede en de heer Viruly. Besloten werd dat bij het beroepsrijden alleen geoorloofd zijn zal met managers tc werken. Zij mogen in dat geval geen con tracten persoonlijk onderteekenen. De wereldkampioenschappen voor 1930 zullen in België verreden worden en nader zal bepaald worden of dat zal zijn in Luik, Brussel of wel Antwerpen. De wereldkampioenschappen voor 1931 zullen worden georganiseerd door Dene marken. Ten aanzien van de Amerikaan- sehe dissidenten is besloten de quaestie niet te behandelen alvorens belanghebben den hieitco het wettig verzoek hebben ge daan. In de natio-klasseering der wereld kampioenschappen staat Nederland in den loop der jaren nummer twee, met 41 pun ten achter Frankrijk. Aangenomen is een voorstel van Neder- j land om het Rijksinstituut te Leiden te erkennen als officieel lichaam voor do keu ring van chronometers. Het 50ste congres zal worden gehouden te Zürich tijdens de wereldkampioenschap pen en het 51ste in Spanje. LEIDEN. Leidens' oudste bewoonster overleden. ATHLETIEK. Zuid Hoüandsche Athletiekbond. Zaterdag heeft de Zuid-Hollandsche Athletiekbond Ie Rotterdam zijn algemee- ne jaarlijksche vergadering gehouden. De voorzitter wijdde woorden van wee moed, maar dankbare hulde aan de nage dachtenis van wijlen C. Stempels, die ja ren voorzitter was van den Dordtschen Athletlekkring en die zich steeds een ijve rig werker heeft getoond voor de athle- tiekbeweging. Hij bracht hierna hulde aan de dames, die zich op de Olympische Spelen hebben onderscheiden en een speciaal woord had hij voor mej. Gisolf, die het mocht geluk ken de vlag aan den tweeden mast te brengen, de eerste maal bier in ons land, dat de Nederlandsche vlag voor een ath- letiek-kampicen aan den mast prijkte. Telde de bond het vorig jaar 59 ver- eenigingen met 876 leden, waarorder 10 juniores, dit jaar zijn deze cijfers resp. 54 en 846 (waaronder 12 juniores), zoodat er-i achteruitgang van 5 vereenigingen met 30 leden te constateeren valt. Dit ligt in- tusschen voornamelijk in het feit, dat vo rige jaren vereenigingen stonden inge schreven, welke zelf niet wisten, dat zij lid waren. Do kas sluit met een batig saldo van 408.04. Voor de bestuursverk'ezing heeft de heer Deenen een warm woord van waar- .eering gesproken voor den aftredenden voorzitter van de K. N. A. U., majoor Schar: -o. en warm aanbevolen den heer D. J. de Vries als leider van de K.N.A.U. Het bestuur is als volgt samengesteld: W. A. Deenen, voorzitter, J. B. Wesse- ling, 8ecietaris-penningm. G. van 't Clocs- ter, P. C. Rauws, J. van den Lee, H. F. M. Hartog, J. van der Kolken, H. J van Leeu wen. De technische commissie zal bestaan uit: mevrouw M. Dieben—Konings en de heerer G. J. M. Buff, A. J. Bronkhorst, H. F. M. Hartog en J. van der Lee. De heer B. Verwaal heeft het voorstel verdedigd dames af te vaardigen naar de damea-v ereldkampioenschappen die te Praag zullen worden verwerkt. SCHAKEN. Interacademiale wedstrijd. In den schaakwedstrijd tusschen de De'ftsche Studenten-schaakclub en de Leidsehe Studenten Schaakclub „Morphy" won Delft van Leiden met 53. BILJARTEN. Kampioenschap 2de klasse groot-biljart Verbeek wint den titel. Het 2e klasse kampioenschap van Ne derland op groot biljart is geëindigd met een zeer fraaie overwinning van Verbeek, die er in geslaagd is zijn zeven tegenstan ders alle te overwinnen en den titel dus ongeslagen veroverde Verloop bezet met 5 gewonnen partijen de tweede plaats, dank zij een beter moyenne dan Van Vliet, die eveneens 5 partijen won. Wclthekker 300 37 32 8.10 Gehrels 278 37 51 7.51 Verbeek 300 32 54 9.37 Schmidt 164 32 26 5.12 Van Vliet 300 44 35 6.81 De Schepper 220 44 20 5.2c Van Eymeren 300 31 35 9.67 Verloop 300 43 39 6.97 Van Eymeren 238 43 18 5.53 Gehrels 236 31 30 7.61 Verloop 300 32 37 9.37 Wolthekker 203 32 30 6.34 Schmidt 300 44 44 6.31 Do Schepper 231 44 31 6.23 Verbeek 300 45 42 6.66 Van Vliet 253 44 42 5.75 Van Vliet 300 35 66 8.57 Gehrels 208 35 45 5.94 Schmidt 200 33 27 6.00 V erloop 300 33 48 9.09 Van Eymeren 300 39 55 7.69 De Schepper 243 39 25 6.28 Verbeek 300 23 44 13.04 Wolthekker 175 23 32 7.60 De eindstand luidt: Gew. Verl. Pnt. Gem. Verbeek 7 0 2100 8.40 Verloop 5 2 1948 7.55 Van Vliet 5 2 2031 6.46 Wolthekker 4 3 16 "6 7.1 i Van Eymeren 3 4 1938 6.61 Do Schepper S 5 1743 6.33 Gehrels 1 6 1783 6.48 Schmidt 1 6 1543 6.43 Zaterdag is de oudste ingezetene van Leiden, de wed. G. van Leeuwen-Later- veer, in het Diaconessechuis overleden. De wed. van Leeuwen vierde op twee den Paaschdag j.l. haar honderdsten ver jaardag. Leiden's stationschef wordt overgeplaatst. De heer P. H. van den Borne, chef van het station H. S. M. alhier, is tegen 15 Mei a.s. overgeplaatst naar het station Apel doorn. De alhier tot arls bevorderde semi-arts J. Sicbcsma is bestemd tot officier van gezondheid £e kl. bij het leger in Oost- Indië. BIOSCOPEN Casino. Na 't Odeon -nieuws gezien en een heer lijken tocht door de Beicrsche Alpen ge maakt te hebben bezochten we in Rome het beroemde circus Bami, waar we getui gen waren van hoogere paardendressuur en de levensgevaarlijke looping the loop. die de arm geworden baron Cederström met zijn auto uitvoert boven een kooi hongerige leeuwen, welke toer terecht „het carousscl des doods" genoemd wordt. Tevoren hadden we reeds de hoogst mondaine carnavalsfeesten te Rome bijge woond, waar we hoorden van den moord op den bankier Viviani, van welke gruwel daad Cederström verdacht werd, terwijl later blijkt, dat niet hij, doch Costa, do vroegere compagnon van Viviani, de schul dige is. Hij wordt in zijn eer hersteld en huwt de weduwe van Viviani, die hij reeds eerder beminde. Hoe koude sneeuw een vurige liefde kan doen ontstaan toonde ons na de pauze de film „Amor op ski's", waarin de bekende Harry Lieutke met Christa Tordy de hoofd rollen vervullen. Prins Karei van Altenburg-Gauda (Har ry Liedtke) is bestemd voor prinses Betti- na, doch wil ha.r niet ontmoeten. Hij maakt ter gelegenheid van een ski-tournooi een tocht door het gebergte en vindt daar in een sneeuwstorm Elly, de dochter van zijn notaris, die hij het leven redt en bij wie hij zich uitgeeft voor Huber Sepp, een be roemd ski-loop er. Hierdoor ontstaat een aardige verwikkeling, waarvan de ontknoo ping is, dat de echte Sepp het loodje moet leggen en de pseudo-Sepp met de bekoor- lijko Elly gaat strijken. Alles bij elkaar genomen geeft Casino deze week voor volwassenen een zeer goed en afwisselend programma. Tn „het circus van deu dood' zou men eenig voorbehoud kunnen maken met betrekking tot de hou ding van de getrouwde vrouw Viviani tot den ongetrouwden Cederström. R0EL0FARENDSVEEN St. Joscphgezel.'enver. Zaterdagavond had in de Pancratiuszaal alhier de jaar vergadering plaats van de St. Josephge- zellenvereeniging. De president kap. Bijl opende de bijeenkomst met de Kolpicgs- greet en gaf het woord aan den secretaris tot voorlez ng det notulen welke onveran derd werden goedgekeurd. Vervolgens werd het jaarverslag voorgelezen waaruit b eek de groote blcei van de vereeniging. De president dankte dan ook den secre taris voor zijn keurig uitgebracht- verslag en spr. hoopre dat de laatste woorden in bet verslag n.I. dat de afdeelingen mogen groeien en blceien in vervulling mogen gaan. De penningmeester deed verslag van zijn gevoerd beheer. De inkomsten hadden bedragen 499.76'/, en de uitgaven 486.31 zoodat er een batig saldo in kas was van 13.45'/,. De rekening werd door de hee- ren Kerkvl'et en Turk nagezien en ac- coord bevonden. Aan 21 jongens werd het diplomaboekje uitgereikt, en het insigne op de borst gespeeld. De president felici teerde de jongens met hun lidmaatschap en vertrouwde dat zij zouden leven volgens de regels der Gezel'envereeniging. De be langrijkste betrof dat ook adspirant-'eden kunnen worden opgenomen in het zieken fonds „Voorzorg". Van de rondvraag werd door vele leden gebru'k gemaakt en de gestelde vragen werden tot tevredenheid der leden beantwoord. Na een dankwoord werd de jaarvergadering ges'oten. Uitvoering Maria-Congregatie. In de speelzaal der Eerw, Zusters werd Zondag middag een uitvoering gegeven voor de le den der Maria-Congregatie De belang stelling van de zijde der leden en der ouders was buitengewoon groot en na een kort openingswoord van den weleerw. heer de W.t werd door de meisjes opgevoerd een tooneelspel in 5 bedrijven getiteld „De Kapel in het Bosch". Dit spel gaf op dui delijke en devcte wijze weer de groote macht van de H. Maagd Maria en liet ons zien hoe Maria tot tweemaal toe aan een eenvoudig dorpsmeisje hare groote won dermacht toonde. Het spel boeide alle aan wezigen zeer en de verschillende rollen werden alie zeer goed vertolkt. Een bui tengewone zware rol had Riena Elstgeest, die de H. Maagd moest voorstellen, noch- thans heeft zij haar spel keurig weergege ven. Na een korte pauze kreeg men als contrast met het eerste een klucht in één bedrijf ,Dc parapluie vergeten". Dit aar dig tooneelstukje wekte de lachlust der aanwezigen danig op en gaf wat ontspan ning na het strakke volgen van het eerste spel. Tot slot van den avond werd door een 16-tal meis es een gymnastiekuitvoering gegeven, waar n verschillende standen en passen elkander op kunstige wijze afwis selden. In het geheel gencmen is deze uitvoering buitengewoon geslaagd en we hopen nog meermalen door de eerw. Zus ters geïnviteerd te worden voor dergelijke prestaties. Tooneeluitvoering. Voor een talrijk publiek gaf Zondagavond de tooneelclub ,St. Pancratius" de laatste vastenavond- uitvoer'ng. Opgeveerd werd een tooneel spel in drie bedrijven getiteld „De Water duivel". Het stuk speelt ten huidigen dage ergens in de Maasstreek op een bcerderij en laat ons zien hoe ongeloof en een s'echte vriend iemand tot misdaad kunnen brengen Het stuk is voor het mooie wel wat te ruw van inhoud, doch wat de spe- lers betreft: er werd over het algemeen genomen goed gespeeld, hoewel we liever zouden zien dat er vooral in den Vasten- avon-dtijd meer aardige blijspelen worden opgevoerd. Na de oauze kregen we een klucht in een bedrijf genaamd „Flips en Flaps", welk spel voortreffelijk werd ge speeld en een aardig 6lot voor den avond vormde. Er is dan ook danig gelachen om de leuke grappen van de beide hoofdper sonen. Na een slotwoord van den geeste lijk adviseur werd de avond besloten en keerden al'e aanwezigen voldaan huis waarts. Dinsdagavond treedt de club we derom voor het voetl'cht en het is te ho pen dat zij zich wederom in groote belang stelling mag verbeugen. TER AAR. Vereen. „Bloerr.enlust". Vrijdagavond vergaderde de vereen. „Bloemenlust" in het café van den heer Verhoef. Bij de bestuursverkiezing wegens bedanken van den heer J. Kroft, werd gekozen met 8 stemmen de heer M. v. d. Jagt. Verder werden nog eenige kleine punten afgehan deld. Aan de rondvraag gekomen vraagt de heer Ph. Levarth wat de reden is, dat verandering is gekomen in het rijden. Hierop antwoordt de voorz. naar genoegen van den heer Levarth. De heer Mart. Lek sprer een woord van lof en dank tot den voorz. en het bestuur van de vereen, voor de behartiging der belangen, vooral in het verzenden van de bloemen en hoopt dat de vereen, moge toenemen in groei en bloei. De voorz. dankt den heer Lek voor zijn woorden, waarna sluiting der vergadering. INGE70NnPN MFnrnPEMwn. WOERDEN. GEMEENTERAAD. Uitbreiding kaasmarkt.Nieuwe brug aan het Plantsoen. Direc teur der gemeentebedrijven. De gemeenteraad vergaderde Vrijdag middag te 2 uur. Alle leden aanwezig. De voorz., de heer H. G. van Kempen, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen zonder op- of aanmerking wor den goedgekeurd en vastgesteld. Na ken nisname van diverse ingekomen 6tukken welke gedeeltelijk voor kennisgeving aan genomen en gedeeltelijk naar B. en W. ge- renvoyeerd worden wordt punt 2 der agen da behandeld en beslcten tot verkoop van grond aan de Stecnkuilen voor 3 per M2. aan den heer M. v. d. Heyden. Een voorstel van B. en W. om den tijdelijken aangestelden directeur der gemeentebe drijven, den heer C. Droogendijk, vast aan te stellen wordt met algeheele stem men aangenomen, terwijl zijn salaris wordt vastgesteld op 4000 per jaar met 4 half jaarlijksche verhoogingen van 125. Dien tengevolge wordt ook overgegaan tot wij ziging vaa het salarisbesluit. Een voorstel tot uitbreiding der straat verlichting in de vroege morgenuren, het welk een kosten van 120 met zich brengt wordt z. h. st. aangenomen. Ter uitbreiding van het marktterrein daar het thans bestaande te klein is ge bleken, wordt besloten over te gaan tot erfpacht van het terrein gelegen voor het arsenaal. De pachtscm bedraagt hiervoor 200 per jaar, terwijl de kosten voor het geschikt maken van het terrein als kaas markt 3300 bedragen. Een voorstel tot wijziging der begrooting 1923 wordt aan genomen, terwijl het voorstel van B. en W. om den hoofdagent der politie, voor meerdere door hem verrichte werkzaam heden een extra toelage van 100 's jaars toe te kennen, rrct 8 tegen 5 stemmen ver worpen wordt. Met het nemen van een besluit tot oprichting van een badhuis wordt gewacht tot de a.s. begrooting, hoe wel de heer Koolhaven hier erg tegen is, daar hij de stichting van een badhuis een noodzakelijkheid achtte. De heer Sonnevelt was echter van mee ning, dat waar er nog buurten zijn, die geen waterleiding bezitten, eerst eens ge- ZQjgd moet worden voor water dienende voor inwendig gebruik, daar dit toch nood zakelijker is dan een badhuis. Tot aan koop van een strookje grond tusschen van den Valk Bomnanlaan en Linscho- terweg, dienende voor aansluiting op clec- triciteits- gas- en waterleiding wordt z. h. st. beslcten, evenals z. h. st. een crediet van 3700 genoteerd wordt benoodigd voor verbetering Oost -en Westdam, ter wijl een voorstel van B. en VV. om een gedeelte stadsgracht met den heer C. J. A. Bredins van Aerdenhout te ruilen tegen een stuk grond eveneens wordt aangeno men. Waar de brug tusschen Plantsoen en Oostsingel niet meer aan de gestelde eischen voldoet, wordt ten slotte nog be- De STROB&Z KQJJZ VRAAGT y-v U koopt doze |ET\«ESTE en voorel ooJj^ET WEDK0QPSTE IN 923 Opgericht 1375. Haarl.str. hoek Donkersteeg 2—4—6 sloten tot het aanleggenvan een nieuwe brug, waarvan de kosten £000 bedragen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter hierna de vergadering. Z0ETERW0UDE. Rectificatie Raadsverslag. In het raadsverslag van Vrijdag zijn enkele re gels weggevallen, zoodat de discussie bij de onderwijsvergoedingen niet juist zijn weergegeven. We laten ze daarom nog eern volgen, voor zoover er misstelling heef plaats gehad. De voorzitter ontkent dit (tegenstrijdig heid bij B. en W.) en betoogt, dat, wanneer den Raad een voorstel wordt gedaan, bet de plicht van B. en W. is, om de gevolgen, die aan een besluit verbonden zijn, den Raad onder het oog te brengen. Er is niet gesproken dat de besturen oer bijzondere school zullen overgaan tot aanstelling van een overcompleete leerkracht, doch dat de bevoegdheid er toe krijgen. De heer Los zegt dat de eerste jaren het inzicht der gemeente in de uitvoering der Onderwijswet wat eng is geweest, want het is gebleken, dat do schoolbestu ren belangrijke bedragen hebben geresti tueerd. Het sluiten van een compromis, zooals de heer Van Leeuwen bedoelt, is in strijd met de Wet. Voorts lijdt het geen twijfel of de bijzondere schoolbesturen tot aanstelling van een boventallige leerkracht zullen overgaan, maar spreker heeft de overtuiging dat zij het zullen doen en vindt dat geen overbodige luxe, doch in- cgendeel een noodzakelijkheid. Het be'eid van B. en W. vindt spreker in deze ad rem. Vrouwenbond. Dinsdag a.s. zal in het Patronaatsgebouw aan den öchenkelweg de jaarlijksche tentoonstelling gehouden worden van het werk van den Hissie- Naaikring, onderafdeeling van den R. K. Vrouwenbond. Tevens worden daar ten toongesteld de prijzen welke ten bate van den Missienaaikring worden verloct. Des avonds te 7 uur wordt eer.e alge- meene vergadering van den R. K. Vrou wenbond gehouden, waarbij kapelaan Van Dael zich be.eid heeft verklaard ecne lezing met lichtbeelden to houden over „De liturgische kleeding van den priester, haar ontstaan, ontwikkeling en toekomst". Vermelden we nog dat er verschillende attracties zijn, waarvan gedurende de pau ze een druk gebruik kan gemaakt worden en dat het dameszangkoortje, onder leiding van den heer De Boer, een eenige dames van de tooneelclub dezen avond zullen opluisteren met zang en tooneel, dan be looft het een schitterende avond te worden en vei trouwen we, dat, alhoewel de groote zaal van het Patronaat gebruikt zal worden, de ruimte nog te klein mag zijn om alle bezoeksters te ontvangen. Daarvoor wordt dan natuurlijk een aparte plaats uitgezocht. Eicrenveiling „Zcrg en Vlijt". Dezer dagen hield de eierenveiüng „Zorg Vlijt" hare jaarvergadering in het Patro naatsgebouw aan den Schenkelweg. Bij opening heette de voorzitter, de heer Adr. Slingerland, welkom, waarna ce secretaris, de heer C. van Haastiegt, het jaarver slag uitbracht. Hieraan ontleenen we dat de aanvoer in het afgeloopen jaar aanzien lijk vermeerderd is. Er b'eken aangevoerd te zijn 35474 eieren, voorts 456 hanen, 268 kippen, 93 duiven, 185 konijnen, 102 een den, te zamen 1109 stuks tegen 1704 stuks in 1927. Als hoogste aanvoerders van eieren stonden genoteerd de heeren Hub. van Teijling met een aanvoer van 11991 stuks; C. Ruigrok met 11051 en de wed. Goedhart met een aanvoer van 9589 stuks. Aan deze drie werd een prijs toegekend. Bij de rond vraag vraagt de heer Van Te ijlingen of het niet mogelijk is om voor het pluimvee vaste hokken aan te schaffen, waarop de voorzitter overweging toezegt. Nadat nog eenige leden bij de rondvraag op zeer geanimeerde wijzo het woord hebben ge voerd wordt de vergadering daarna met een woord van dank door den voorzitter gesloten. De telefoonverbinding. Door het be stuur van de Hanze is besloten een adres te zenden aan de Kamer van Koophandel te Leiden ter ondersteuning van het ver zoek van het gemeentebestuur, om te wil len bevorderen, dat de telefoonaansluitin gen, die thans bij het kantoor Zoeterwou- de zijn ondergebracht, rechtstreeks wor den aangesloten op het Leidsch net. Het is te hopen dat do Kamer met kracht voor deze gemotiveerde aansluitingen zal wer ken en hare pogingen met succes worden beloond. Warenwet. Dezer dagen is de gewij zigde verordening op de keuring van Wa ren in deze gemeente afgekondigd en in werking getreden, waarbij o.m. verboden is het ter aflevering in voorraad hebben van waren, vallende onder de Warenwet, wier samenstelling niet aan de gestelde eischen enz. voldoet. Deze bepaling is vooral van belang voor de melkveehouders. Hardrijderij. Morgen, Dinsdagmiddag te 1 uur is door de ijsclub Zoeterwoude een hardrijderij uitgeschreven voor inwo ners van het district Zoeterwoude op dfl Noord-Aa, om geldprijzen. Tevens zal ver reden worden de eere-prijs uitgeloofd door burgemeester Wap, eere-voorzitter der club. 4-3

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8