H PU ROL 3luwe $c!hma£e fgui-d- SPORT ■Ctky Mill's Toiletzeep lil Cl L. Neumann Ca. KATWIJK. Bestrijding der tuberculose. Van de vereeniging tot Bestrijding dor Tuberculo se te Katwijk en Omstreken verscheen het 14de jaarverslag. Deze nuttigo vcreeniging is werkZ".am te Katwijk a. d. Rijn, Katwijk aan Zee, Rijnsburg en Valkenburg. Kat wijk met 14955 inwoners, Rijnsburg met 1369 en Valkenburg met 916. Aan dit jaar verslag ontieenen we het volgende. In 1928 werden 5 bestuursvergaderingen ge houden. In het bestuur kwam geen wijzi ging. Voorzitter is Dr. J. Hueting te Kat wijk a. d. Rijn. Het aantal leden bedroog per 31 Dec. 1928 216. Mej. Noteboom nam haar taak. do verpleging van t.b.c.-lijders met volle toewijding waar en krijgt in dit verslag hiervoor oen extra woord van dank. Op 1 Jan. stonden onder toezicht der vereeniging 167 gezinnen met 103 patiën t-en. Op 31 Dcc. stonden ingeschreven 187 gezinnen met 129 patiënten. Het aantal afgelegde huisbezoeken bedroeg '1231; be zoeken voor maatschappelijk werk 89. Voor' bestraling met do hoogtezon kwamen in aanmerking in 1928 39 nieuwe patiënten. Omdat verscheidene kinderen lichte afwij kingen hadden, kon vaak spoedig gencz'ng geconstateerd worden en was do duur der behandeling met de hoogtezon vaak kort. Op 31 Dec. waren er nog 23 patiënten, die 2 x per week bestraald moesten worden. Ook had eenige keeren ontsmetting plaats. Uitgeleend werden 8 sputumflacons, 8 le dikanten, 1 matras, 5'dekens 3 handdoeken 1 scherm, 4 ligstoelen en 7 ligtenten. Van de laatsten zijn er ook flu nog 3 's nachts in gebruik. In het hospitium werd 1 kind verpleegd. In het ziekenhuis aan de Tol 2 volwassenen. Op 1 Jan. bezochten 5 kin deren de Leidsche Buitenschool. Enkelen kwamen terwijl anderen gingen. In totaal profiteerden 10 kin-deren van deze inrich ting. Medewerking verleende aan de ver eeniging het Chi Nationaal Vakverbond, het H. G. Arrnbpptiiur te Oegstgeest, de Geref. Diaconie te Katwijk aan Zee, ter wijl van eenige particulieren steun was ontvangen in geld of in artikeleti. Het ver slag gewaagt er van, dat de gevraagde vergoeding voor de ligtenten nog n'et po pulair is. Sommige leveranciers stonden reductie toe. Vijf maal kon woningverbe tering worden aangebracht, waardoor me de verbetering van slaapgelegenheid werd bereikt, waardoor meerdere kinderen hun bedsteden in do hu'skamer konden ver wissolen met ledikanten boven. De reke ning en verantwoording over 1928 sluit in inkomsten en uitgaven met een bedrag van 5927.15. Als voornaamste posten van inkomsten noemen we: kassaldo 1 Jan. 722.68, subsidies: van het Rijk 19S9, van de gemeente Katwijk 400, Rijnsburg 120, Valkenburg 30. van de prov. 513.75, voor ligtenten 480.16, Emma- bloera 147.26, voor verrde^birr van par ticulieren 244. L. Buitenschool 470, lampbestraling 330. Uitgaven: kosten wijkverpleegsters enz. 1831, voor verple ging 143D, onderhoud lamphuisje 460, voordelig saldo per 31 Dec. 192S 1214.19. De vereeniging verkeert dus in weerwil der werkelijk weinig ontvangen contributie financieel in gunstige positie. Tuinbouw. Er is weinig variatie in den handel op tuinbouwgebied. Uien blij ven in den prijs van 11.00—11.90 behou dens enkele extra partijtjes dio tot 12.20 gaan. Gele kool is iets vlugger en kan in de goede kwaliteit tot 10.opbrengen. Roo- de blijft stationnair en gaat tot 12.50. In winterpeen is niet veel te doen. Er is van dit product aanmerkelijk minder geteeld dan vorige jaren. Dit was ook met de bos- peen reeds het peval. Van het wintergoed is er aanmerkelijk meer dan vorigen win ter. Dit bewijst de omzet, die 100 pet. hoo- ger is dan in 1928. Ontspoord. Op dezelfde plaats en met dezelfde wagen, bij het wissel voor dubbel spoor aan' de Sandtlaan bij de Kanaal- brug, derailleerde Vrijdag de electrisohe tram. Na twee uur was de wapen weer in het rechte spoor en was de dienst weer normaal. Uitvoering. De R. K. Tooneelvereen. „Nut en Genoegen" met het R. K. Zang koor „St. Ceciliae" geven Donderdag 7 Februari a.s. hun vastenavonduitvoering. Was de uitvoering dezer vereeniging vorig najaar een succes, het programma van he den waarborgt een prachtavond. Opge voerd zal worden „De Oceaanvlieger" vroo- lijk spel in drie bedrijven, terwijl het zang koor zorgt voor een groote afwisseling door zangnummers, voordrachten, duo's kwar- tetten, enz. Dezelfde jongedames die zich vorige maal verdienstelijk maakten met den verkoop van kaarten, hebben ook nu die taak op zich genomen. Het is de laat ste uitvoering in dit vastenavondseizoen. De zaal loopt dus vol. Men zorge dus vooral op tijd te zijn. Feestvergadering. De Kath. Kring hield Donderdagavond een feestvergade ring in het parochiehuis. Ook de dames hadden toegang, waarvan velen hadden ge bruik gemaakt. Er was afwisseling door voordrachten, zangnummers en speechen. Het was voor de leden een mooie avond. LISSE. Coöperatie „Onderling Belang". Gis teravond hield de R. K. Coöperatie „Onder ling Belang" haar jaarlijksche Vrouwen avond. Het bestuur is n.l. elk jaar gewoon de daines der leden in een feestelijk inge richte zaal in het Bondsgebouw bijeen te roepen, teneinde haar onder het aanbieden van een kop koffie en een stukje muziek zoo het een en ander over do Coöperatie te zeggen. Het feestelijk versierde Bonds gebouw was tjokvol, zoo zelfs dat ook de garderobe was bezet. De voorz., de heer C. Schrama, heette allen welkom. Spr. deel de allereerst mede, wat het programma voor dezen avond bood. Hij zette uiteen, dat er reden was om feest te vieren: heden be stond de zaak 10 jaar Spr. bracht een woord van hulde aan hen, die 10 jaren ge leden het initiatief namen tot de oprich ting dor zaak. Ook kunnen wij feestvieren, zeide spr., omdat het afgeloopen jaar weer /olclaan. Na de openingsspeech van den voorzit ter werd de koffie rondgediend. Vervol gens had de vertaling plaats, waarbij allen een prijs bekwamen. Als men bedenkt, dat er 614 loden zijn en er maar weinigen af wezig waren, kan men zich voorstellen, dat dit. nog al eenigen tijd in boslag nam. Nadat dit nummer van het programma was afgewerkt trad de humorist Helman uit Leiden voor 't voetlicht en wist door zijn luimige voordrachten en grappen de dames aangenaam bezig te houden. Voor de da mes van de 3e Poellaan en Sassenheim had het bestuur to half twaalf twee Brockwaybussen gerequireerd, terwijl die uit Noordwijkerhout met de auto der Coö peratie werden thuisgebracht. Het was een recht gezellige en aangename avond en het was bijna middernacht, toen de voorz. sloot en men welvoldaan huiswaarts trok. OEGSTGEEST. Winkelstand. Onze reeds meermalen uitgesproken verwachting, dat de Kempo- naerstraat, de winkelstraat gaat worden, wordt reeds meor en meer bewaarheid. Mochten we verleden week melding maken van de verbouwing van den winkel der fir ma Overvliet, thans moeten we, onder ver wijzing naar advertenties, in deze rubriek ook uwe aandacht vragen voor de vestiging van de modelslagerij der firma Zandvoort Zeer kort geleden opende deze firma een filiaal te Noordwijk en thans heeft zij in perceel Kempenaerstr. 87 een naar alle eischen des tijds ingorichten slagerij eh handel iii fijne vleeschwaren geopend. Do winkel ziet er geheel hygiënsch en frisch ui.t De verbouwing is door het woningbu reau do Jong tot tevredenheid van den eigenaar tot stand gekomen. De firma Zandvoort heeft zich tot devies gekozenprima waar te leveren tegen voor- deeligen prijs. Het staat buiten twijfel, of de firma Zandvoort staat ook in Oegst geest succes te wachten. R0EL0FARENDSVEEN. IJswedstrijd. Vrijdagmiddag vond op het Brasemermeer nog een wedstrijd plaats uitgaande van de IJsclub „Wilhelmina" alhier. Het weer werkte niet mee om vele liefhebbers naar de baan te trekken, zoo dat de opkomst bittor tegen viel. Ondanks dit alles ging d'e wedstrijd toch door. Een 10-tal personen namen aan de hardrijderij deel. In verband met den scherpen wind kregen we toch enkele spannende wedstrij den te zien. De uitslag luidde als volgt: le pi ijs \V. Loos Czn., 2e prijs Jac. v. d. Meer Sz., 3e prijs Jac. v. d. Meer Pzn., 4e prijs J. van Goozen en de Ee prijs Jaap Turk. De prijzen bestonden in geld en onder een toepasselijk woord van den voorzitter wer den deze aan de gelukkige winnaars uitge reikt. Ziekenfonds „Voorzorg". Gister hield de vereeniging „Voorzorg" haar algemeene jaarvergadering. Na een opening door den Voorz. werden de notulen gelezen en on veranderd goedgekeurd. De penningm. bracht vervolgens verslag uit. De inkom sten hadden bedragen 1152.97 en de uit gaven 1459.90, zoodat het nadeelig saldo bedroeg 303.93. Het saldo tegoed bedroeg op 31 December 1928 12.585.33. Aan den penningm. werd een woord van dank ge bracht voor zijn accuraat beheer. De rond vraag leverde niets bijzonders op, waarna de vergadering onder een woord van dank door do Voorz. werd gesloten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Al was er de laatste dagen een kleine verlaging in de prijzen te constateeren, we mogen toch spreken van goede uitkomsten. De kwaliteit der bloemen is thans zeer goed. Betaald werd per 100 Prins van Oostenrijk 5.60—6.00, Fred. Moore 5.00—5.60, La Reine 3.50— 5,Couronne d'Or 6.807.50, Gele Prins f 7.00—7.10, Cram. Brillant 3.10— 3.60, Theeroos fi.20—6.30, Witte Valk 6.10—6.C0, Flamingo f 7.20—7.90, Rose Grisdelin f 3.50—4.45, Murillo 5.90—6.50, William Complan 5.30—5.70, Will. Pit 9.8011.10, Salvator Rose 6.10—6.50. SASSENHEIM. Patronaat. Woensdag- en Donderdag avond gaf het jongenspatronaat voor de tweede maal een avond voor ouders en donateurs. De belangstelling was groot. Onder regie van den heer Mondriaan werd opgevoerd een dramatisch spel in drie bedrijven „Eert uw vader en uw moeder". Op zeer verdienstelijke wijze werd iedere rol vertolkt. Dat het spel bij het publiek in de smaak viel bleek na ieder bedrijf uit het daverend applaus. Als tweede nummer werd ten tooneele gebracht een blijspel in twee bedrijven Loontje komt om zijn boontje" van G. Nielen een kabouterspel, waarvan wij niets dan lof kunnen zeggen voor de ver tolking. Ook het décor en de costumes werkten tot het welslagen mee. De gri meering werd verzorgd door de firma Hop- pezak uit Leiden. Do avond werd voorts opgeluisterd door het welbekende salon orkest „Vineta", dat mooie nummers uit voerde Na afloop dankte de Geest. Advi seur den leider van het tooneelgezelschap, den heer Mondriaan, die met zooveel ijver met de jongens in 1 1/2 maand tijd deze stukken heeft ingestudeerd. Ook dankte spr. de jongens, die hieraan hadden deelgenomen. Een woord van aan moediging werd gericht tot de ouders om de kinderen aan het patronaat toe to ver trouwen, en op deze wijze van hen echt christelijk opgevoede mannen te maken. Ten slotte dankte spr. den Pastoor, die zoo medeleeft met de jongens van het patronaat en de leiders, en het muziek gezelschap voor de schoone muziek, waar na allen voldaan huiswaarts gingen. Hardrijderij. Hoewel de dooi reeds was ingetreden werd toch de aangekon digde hardrijderij gehouden. Te twee uur togen de bestuursleden van de hardrijderij- vereeniging .,De Oude Post"* naar het zoo genaamde Wije, alwaar de deelnemers uit negen omliggende plaatsen aanwezig wa ren. Op zeer mooi ijs werd een afrit ge maakt, waaraan door 17 personen werd n sprmqerde hóOGn Domen 30-60 co 90 Tub. deelgenomen. De uitslag van dezen dis- tricts-wedstrijd was als vólgt: lo pr. Jer. v. Nobelen, 2e prijs Chr. v. d. Voort, 3e prijs P. van Nobelen, 4e prijs J. Zwetsloot uit Dc Kaag. Do prijzen bestonden resp. uit f 40, f 30, f 20 en f 10. De prijzen wor den des avond in café „Oude Post" met toepasselijke woorden door den voorzitter den heer A. J. v. Breda, uitgereikt. TER AAR. Aarbesteding Woensdagmorgen had Ie aanbesteding plaats van het bijbouwen \an 2 lokalen aan de R. K. Parochiale School te Langeraar. De begrooting was f 19568.00. Ingeschreven werd als volgt: S. Strijk Rijpwetoring 1S995.C. Overdc- vest Rijnsaterwoude 19550.V. Wijk, Alphen aan den Rijn 18130.— C. v. Dijk, Nieuwvcen 21730.P. van Kints en Zn. 183S8.De gunning ris aangehouden. VOORHOUT. Gemeenteraad. De raacl dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Woensdag 6 Februari 1929, des morgens om 9 uur, ter behandeling van de navolgende punten: Notulen; Ingekomen stukken en mels- deelingen; Benoeming leden stembureaux; Voorste! van B. en W. tot wijziging dei- verordening op de keuring van waren Verzoek van het bestuur der Christelijke School om gelden voor de aanschaffing van schoolmeubolen en leermiddelen; Aan vragen van besturen der bijzondere scho len om een Voorschot op do vergoeding ex-art. 101 der L. O.-wet 1920, voor het dienstjaar 1929; Voorstel vail B. en W. tot het aangaan van een geklleening groot maximaal f55.000.voor grondaankoop; Rondvraag. WASSENAAR. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert Woensdagmorgen te 3.45 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffing voorschriften Bouwverordening. 3. Subsidie Tuinbouwcursus. 4. Verkoop bouwterrein aan P. C. v. d. Stoel. 5. Voorschot ver goeding art. 101 Wet L. O. aan Bijzondere Scholen. 6. Aanstelling Kweekeling met akte aan O. L. School no. 2. 7. Verhoo ging borgtocht Ontvanger. 8. Instelling betrekking „Klerk ten kantore v. d. Ont vanger". 9. Subsidie „Dorpshuis". 10. Wij ziging begrooting. 11.Voorloopige vaststel ling gemeenterekenihg 1927. 12. Verorde ning georganiseerd Overleg. 13. Benoeming leden Commissie georganiseerd Overleg. 14.. Wijziging besteksbepalingon loonregeling. 15. Vaststelling salarissen werklieden en bedrijfsambtenaren. WOU BRUGGE. Geboren: Theresia Maria d. van S. P. van der Ing en A. M. van der Hoorn, Neeltje d. van T. Verzaal en J. Schijf. Gehuwd: J. H. Koetsier jm. 22 j. en G. Ruyrak van den Werven jd £9 jaar. Overleden: A. C. Th. van der Geest 10 mnd. A. W. de Groot 37 j., echtg. van J. Roos. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Hooi-dieven. Door een landbouwer hier tex plaatse is bij de politie aangifte gedaan van hot ontvreemden van hooi uit zijn achter de woning staande hooiberg. Fiets gestolen. Van den landbouwer C. V. werd gisterenmorgen een rijwiel ont vreemd, dat hij voor een perceel in de Oranjestraat had neergezet. Gevonden voorwerpen. Een mes, een zweep, een portemonnaie met inhoud, een bougie van een motorrijwiel, een portemon naie met inhoud, een zilveren broche. Gevestigd: Meinsje G. Tak van Apeldoorn Trijntje Meijer van Koude kerk L. Kraan van Wassenaar Rika M. van Willigen echtgencote van Th. dc Ridder van Voorburg J. Graafland en gezin van Bergambacht Haartje Baai- bergen van Noordwijk Elizabeth de Jong van Leiden Neeltje C. Verhagen weduwe van C. Bol van Valkenburg Johanna M. Gei.itenbeek van Lochem G. Biemond van Gorinchem Antje Maan van Vlaardingen. Vertrokken Wilhelmina H. van der Hoef naar Utrecht Johanna G. dc Wit naar Zwammerdam Jaccba A. wig naar Goes G. van Oijen .en gezin naar 's-Gravenhage C. Vermeer en ge zin naar Schiedam Gecsje Knol naar Epe Jan don Hertog naar Zwolle Johanna van Leeuwen naar 's-Gravenha ge J. van Gendt naar Schiedam W. A. Smit naar Medemblik Margaretha .van 't Riet naar Amsterdam Z. Naber naar Harmeien J. N. Bouma naar Am sterdam Gerardina W. Hrissen naar Leiden Catharina R. Hofstee naar Hoensbroek. WOERDEN. Geboren Hendrik Nicolaas, zoon van Gerrit de Leeuw en Petronella Ven huizen Hendrikus, zoon van Hendriku: Wouters en van Maria Hoogervorst.- Ondertrouwd Hendrik Jan Jan sen en Julia Leonora Eosiaa Maria Heij- bers. BODEGRAVEN. Geboren Theresia Agnes, dochter van Th. F. B. de Haart en G. C. Uyterwaal Pieternella Janna, dochter van J. Meer- tens en P. Deij Elizabeth, dochter van phia, dochter van A. Houtman en M. S. Magielse. Overleden Lijsje van der Sluis, 74 jaar weduwe van C. Kooij Joanna Ma ria van der Star 47 jaar gehuwd met P. de Vos. Gevestigd H. Schmidt, dienstbode, van Oldenburg (Did.) H'. van Eijk, fa brieksarbeider, van Ouder-Amstel J. C. de Vlieg, dienstbode, van Amsterdam J. van Spengen, zonder bercen, van Reeu- wijk O. G. H. van der Meulen, naai- schoolondcrwijzeres van Vianen. Vertrokken: P. W. Goudkuil, dienstbode, naar Alphen aan den Rijn J. van der Werf, zonder beroep; naar Lei den Wed. J. Splinter, zonder beroep, naar 's-Gravenhage J. E. Maaskant, on derwijzeres, naar Arnhem W. Blaauw en gezin, tuinman, naar Blokzijl C. F. Pet ter en gezin, caféhouder, naar Renkuui. DAMMEN. LeiderdorpAihpen. De gehouden vriendschappelijke wed strijd tusschen den Leiderdorpschc Dam club en D. E. S. uit Alphen a, d. Rijn is als volgt: LeidendorpAlphen aan den Rijn N. HoogervorstJ. v. Oeveren 11 M. C. DeegenaarsC .v. Oeveren 02 J. DorlandtL. Houweling 20 N. KrancburgN. Etapper 20 D. Bruné—G. Kooimans 20 A. SpiesH. v. Egmond 20 A. CapaanL. v. Zwieten 11 P. BrocrenN. v. Coveren 02 K. SpekP. C. v. Rijve 20 J. GoedhartP. Dongenmans 20 146 Leiderdorp won dus met 146. De Leiderdorp8che Damclub hoopt op 5 Februari a.s. tegen de Chr. Leiderdorp- sche Damvereeriging uit te komen in Oud- Kortuszicht te Leiden. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND Afd. Leiden. Dinsdag 8 uur Graf. Studieclub. Zaterdag. 79 uur Bibliotheek; 7—8 uur Voorschotbank; 7—8 uur Spaarkas; 7.30 8.30 uur Retraitefonds. INTERPAROCHIFELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Joncelingen vanaf 17 jaar iederen Illen .Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaa' geopend van 12.30 tot 2.30 en van 7.tot 10,15; vernlich te bijeen komst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph Spaarkas in de bestuurskar ^v; van 1 tot 1.30 uur bibliotheek. Zondag 1ste der 7 Zondagen die het feest van St. Joseph voorafgaan. De Gezel len zullen in grocte getale opkomen om deze Zondagen, die aan St. Joseph zijn toegewijd, tot den heilige te bidden en de H. Communie op te dragen voor de ziele- rust van onzlen Vice-Praes.es z.g. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Te 8.30 uur aspiranteneursus. Niemand verzuime zonder geldige redenen dezen leerzarcen avond. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub ..Alle Negen". Te 8.30 uur vergadering Raad van Be stuur. Geen vergadering Afd. Gehuwden. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedovtafel „Sebastian Schaeffer". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Van 8 tot 9 uur in de Bestuurskamer zitting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Vrijdag 8.30 uur repetitie Symphonie „Frans Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8.15 uur kegeTclub „De Poedelaars". Iederen Zaterdag van 8 t.ot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zit'.ing van de St. Joseph's Spaarkas in de bestuurs kamer. Verdere mededcelingeri: Zondag 10 Fe bruari 2den Zondag van den H. Joscoh. Te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis voor de zielerust van Cornells Dirkse. La ten we onze afgestorvene Gezellen helpen door ons gebed en vooral deze H. Mis bij te wonen en te communiceeren. R. K. PATR0NATENB0ND. (District Leiden). Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongens in het Gebouw der St. Joseph's-Gezellen-Ver- eeniging Rapenburg 52. Telephoon 456. INGEZONDEN MEDEDEELING. Twee sïu&tyen ia i OP VERTOON VAN DEZEN BON "r" hebboln ons doi driftige brieyi geneesmiddelen, de verschillend andere genees, kon tot lieden zoo groot aant 1 brievon dezer icdercon op oAo Het Pastoor II kbaro.J de groc Heümann bij •cstigd. Geen rdelen firma der wereld slechts bij benadeawg een l aanwijzen. J^rorigincclo ankbetiugimjrfniggen voor kantmjintor inzago. oaj^Boek is in honderd duizenden ox< npl'aren over do gansti.o 1 (uitgegeven in 10 vrcemdo heden in geen enkel huis- Wij Om zulks te wereld verspre 11 talen) en mag h houden meer ontbrekend bereiken geven wij het BOEK GEHEEL GRATIS. en zonder eenige verplichting uit. Het bock heeft 352 bladzijden en 150 af beeldingen (ingebonden uitgave). Hon derdduizenden zegenen het oogonblik, hetwelk hiui het Pastoor Hcmnann Hoek bracht. Zeker kan het ook U goedo diensten bewijzen, misschien U Gezondheid, geluk en levensvreugde brengen! Zendt U daarom heden nog Uw adres (briefkaart voldoende). Staalkade 4, Amsterdam C 32 flollcveattoscheuranl Duidelijk schrift! -ra De geheel Iccsteiooze toezending llll van een Pastoor Heumann Boek will wordt gcwenscht door: ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's"- yezollen-Vereeniging. Augustas 1SS7— September 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van 8 tot 9 Klein-Patronaat, Zondag. 4 uur Conference, 4.30 uur eon- tnbutie betalen; 10 minuten over half 5 ontspanning, half zet sluiting. Groct-Patror.aat. 5 uur Conferentie bovenzaal half e con tributie betalen, spaarkas enz. 10 imin. over half 6 ontspanning, half 7 sluiting. ST. antonius-patronaat (Hartebrug). Zaterdag 2 Febr. van 6—7 uur afhalen der programma's voor den feestavond van Zondag. Degenen die hun contributie niet hebben aangezuiverd, worden op dezen feestavond niet toegelaten. Zondag half 5 conferentie waarna ont spanning. Des avonds te S uur feestavond voor de leden met hunne ouders. Maandagavond te 8 uur feestavond vror de donateurs. Vrijdag 810 uur. Bijeenkomst Gezellen. Zaterdag 6—7 uur. Bibliotheek, betaling van contributie. Gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. R. K. INTERPAROCHIALE MEISJES VEREENIGING. Godsdienstcursus Alle (d. i. de leden boven de IS jaar) deelneemsters naar het jaarfeest van den Vrouwenband (Woensdag in den Schouwburg). Tooneelclub. Do voor de tooneelisten aangekondigde avond op Dinsdag kan niet doorgaan. Tu :*nclub. Maandag half zet', 7 uur en 8 uur: Ursulasteeg (lokaal Mariaschool). R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Gebouw der St. Joseph's Gezellen, Rapen burg 52, telefoon 456. Aanmelding: Don derdag 8—9 uur. Aanbieding: 1 Timmerman half was; 1 Timmerman leerling; 1 Rijwielher steller halfwas; 1 Kantoorbediende, half was; 1 Magazijnbediende, leerling. Gevraagd 2 Kantoorbedienden leer lingen; 1 Magazijnbediende, halfwas. V (ret Brutaal. Oude heer: (in een tram tot een jongo man, die niet was opgestaan om een oude dame plaats te geven, op strengen toon): Toen ik jong was, meneer, zou ik opge staan zijn en ik had de dame mijn plaats aangeboden. Jonge, man: 't Spijt mij, meneer, te moeten constateeren, dat u tegelijk met uw jeugd uw beleefdheid hebt verloren.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6