1.13 barometer. A. P. VAN NIEUWKOOP lÉK-ipiiU DAMES-KOUSEN 1.09 Letteren en Kunst Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. telegrafisch weerbericht naar waarnemingen in Jen morgen van 24 Jan. 1929, medeeedeetd door het Kou. Ned. Meteor. Instituut to De Bildt: Hoogste barometerst.77S.3 te Isafjcrd. Laagste bar ome terst.: 753.9 to Marseille. 'Verwachting tot den avond van 26 Jan.: Zwakke veranderlijke wind, aanvanke lijk meest uit Westelijke richtingen. Be trokken tot half bewolkt, waarschijnlijk met eenige sneeuw. Lichte, wellicht mati ge vorst des nachts; overdag meest lichte vorst. luchttemperatuur /-[- 0.9 gr. C. licht op voor fietsers e.a.: Van Vrijdagnamiddag 5.02 uur tot Zaterdagmorgen 7.23 uur. ingezonden mededeeling. OEGSTSEEST GEVERSSTRAAT 2 TELEFOBN 2527 9494 f Bij de politie alhier is aangifte gedaan door O. v. D., dat ten zijnen nadeele uit zijn tuin achter de Rijn- en Schiekade een partij tulpenbollen is ontvreemd, ter waar de van ongeveer 100. De politie heeft thans de zaak in onder zoek. Bij tie politie alhier hebben zich aange meld H. K. uit Mannheim en W. H. uit Kosten die zonder middelen van bestaan rondzwierven. Zij zijn door do politie naar hun heimat teruggebracht. MUZIEK. „Werkmans Wilskracht". Daar gaat van dit kranige muziekkorps steeds een grootc bekoring uit vanwege de keurige wijze waarop de toehoorders wor den onthaald op de tot in de puntjes voor bereide concerten. Inderdaad, deze avon den verdienen in den volsten zin des woords den naam concerten, omdat zij, van uit een critisch oog bezien, nummers bren gen, die kunnen worden gerangschikt on der het beste, wat op het gebied van har monie kan worden gebracht. Nu werken hiertoe wel verschillende factoren mede, die elders niet ter be schikking staan, doch het kan tot eere van W. W. worden gezegd, dat zij zoo ver wel is vooruitgekomen, dat ze met eere naar de eerste plaats onder de plaatselijke corp sen kan mededingen. Van uitgesproken beschaafdheid zijn de forti; met fraaie voordracht worden do ver schillende passages weergegeven; de maat is correct-, de nuanceering heeft een groote mate van volmaaktheid bereikt. Luisteren wij naar het samenspel, dan valt vooral op de juiste verhouding der stemmen, die een evenwichtigheid geeft welke aangenaam aandoet. Vooral in dc groote Stadszaal kwamen die goede eigenschappen tot goed recht. En vaak gaven de nummers die als no viteiten op het programma stonden, al weer ruimschoots gelegenheid de vooruit gang te toetsen. De Ouverture „Die lustige Weiber van Windsor" in het eerste deel, als nummer 2 gespeeld, gaf dadelijk blijk, dat het niet al te veel moeite kost aan Direc teur Gerard Dik, zijn mannen een opus voor te leggen, dat bijzondere eischcn van muzikalen en technischen aard stelt. Keu rig werd dit nummer ten gehoore gebracht en wij kunnen W. W. proficiat wenschen met de vertolking. De Pomone Wals en de Oberon Ouverture muntten evenzoo uit in die eigenschappen, welke aan een prima vertolking te stellen zijn. Vooral heeft ons ditmaal hot baswerk, gesteund door den contrabas, getroffen. Hiermede willen wij geenszins de overige groepen achterstellen; was het noodig, dan kon onmogelijk een zoodanig ensemble verkregen worden. Elke groep bezette met eere zijn plaats, hout, koper en slagwerk. Dit kwam vooral uit in Ouverture Oberon, van Weber. Een durf is het zeker, zoo n werk met dilettanten uit te voeren, doch het was af, voor een eerste uitvoering perfect. Daar was kiem en teekening in; passagewerk goed en in de onderdeelen prima verzorgd. Den saxe- fonist W. Nieboer een bijzonder compliment voor zijn keurige solo. Men zal ons niet euvel duiden, als wij de andere nummers stilzwijgend voorbij gaan. Dit willen wij ten slotte nog wel zeggon: het corps munt uit in bijna elk onderdeel en Directeur Gerard Dik, die zóó weet te bezielen, moet wel met grooto voldoening hebben teruggezien op een uitvoering, die zijn stagen arbeid zoo in helder licht stelt. Sp. MEDEDEELING. Geslist Laddervrij met zijde van 83 PraebtkwaTkeir ZIJDE v an 2.25 Onze WOLLEN KINDERKOUS n „RECLAME'' in zwart on Q.W gckleurdr. Wiet 10 ct. stijging V' Damesjnaat sleoh Restanten Sportkousen, Skisokjes, Slobkousen enz. spotgoedkoop Dr. W. ROYAARDSt Volgens hedenmorgen te Amsterdam ont vangen bericht is Dr. Willem Royaards in den afgeloopen nacht te Menkou in Zuid-Frankrijk, waar hij tot herstel van gezondheid vertoefde, overleden. Met dv. Willem Royaards, die 21 Januari 1667 te Amsterdam werd geboren, is een onzer bekwaamste tooneelspelers en regis seurs heengegaan, do man, die zich bijzon der verdienstelijk heeft gemaakt door zijn Vondel- en Shakespeare-opvoeringen, door de wijZe, waarop hij deze opnieuw ensce neerde? en tot uitvoering bracht. Hij was soms een geweldenaar, maar die hechte eenheid bracht in het gezelschap, waarvan hij de leider was; vandaar dan ook de bewering, dat hij van zijn acteurs kleine Rooyaardsen maakte. Begonnen bij het gezelschap van'Charles de La Mar. leerde hij het melodrama ken nen, het breede spel, dat niet naliet van gunstigen invloed te zijn op zijn later werk. Na een kleine studie in de letter kunde aan dc Amslerdamsche Universi teit. kreeg hij engagement bij Gebroeders van Lier. Toen trok hij naar het buiten land. waar hij als ..Svengali" in Trilby van de Maurier zeer veel succes had. Hij keerde naar Rotterdam en vond daar den bekenden en grooten meester Jan de Vos, een der meest bekwame regisseurs en tooneelspe lers, welke ooit het Nederlandsche tooneel heeft kunnen aanwijzen. Deze loerde hem eenvoud, het ^obere gebaar, de kunst van zeggen. Lang duurde deze samenwerking niet. want Engeland trok hem aan, 't land van Shakespeare,maar ook hier bleef de rus- telooze Royaards niet te lang. De Kon. Vereeniging „Het Nederlandsche Tooneel" nam hem in zijn gezelschap. Slechts voor een jaar. want Royaards kon zich met het systeem en de wijze van tooneelspelen van dit gezelschap, dat wat al te veel de oude tradities volgde, niet vereenigen. Hij kwam vervolgens bij het Duitsche Theater van Max Rheinhardt, Daar bleef hij twee jaar, keerde naar ons land terug, verbtnd zich met. Eduard Verkade, zijn la- teren tegenstander, wat betreft de regie en de aankleeding, en ze gaven de z.g. zomer spelen als Lancelot en Sanderin, Elcker- liok. Toen stichtte hij het Tooneel, het ge zelschap, waarbij hij de grootste triomfen wist te behalen. Beroemd zijn zijn uitbeel dingen van Mercadet", „Warenaar" van Hooft, Markies de Seigliere, van Jules Sacceau John Gabriël Borkman van Ibsen, Violier, Adam in ..Adam in Ballingschap' van Vondel, zijn Falstaffin, ,De Lustige Vrouwtjes van Windsor" van Shakespeare, enz. enz. In 1920 werd zijn gezelschap in dat van het Nederlandsche Tooneel opgenomen, van welk gezelschap hij directeur en leider werd Zijn verdienste voor het Nederlandsch Tooneel werd ook officieel erkend door zijn benneming tot doctor in de letterkunde honoris causa. Eerverleden jaar herdacht de thans overledene zijn zestigsten verjaardag. Hij was toen reeds lijdende, doch vond nog de kracht om in een van zijn glansrollen „Mercadet" op te treden. Bekend was zijn geweldig geheugen, waardoor hij in staat was groote dichtwer ken uit het hoofd voor te dragen, met een voordracht, welke zoowel meesterlijk was van dict'e, als van het weergaloos zuiver naar voren brengen van dichters-bcdoelin- gen. Schitterend was de wijze, waarop hij bij voorbeeld „Zueignung" van GoetheV Faust voordroeg. Dat was niet meer Royaards, dat was dc oude Goethe, in weemoed den kende aan vroegere tijden. De thans onts'apene. was drager van vele onderscheidingen. (Berichten reedr in don -rigen oplaag). „GELOOF EN WETENSCHAP'. Jan Nieuwenhuis over het werk van Paul Verlaine. Voor „Geloof en Wetenschap" trad gis teravond als spreker op de heer Jan Nieuwenhuis, die een bijzonder mooie lezing hield over het werk van Paul Verlaine. De heer Nieuwenhuis zeide dezen avond van Verlaine's leven en werken niet alles te kunnen vertellen evenmin alles te kunnen verklaren. Verlaine's leven is door zulke uitersten gegaan van hoogste geluk zaligheid en verlies vail alles, dat men erin voelt het stille gevecht van de men- schenziel, die God zoekt en gezocht wordt. In zijn jonge jaren was de dichter een trouw medelid van de „Parnassiens", een groep dichters, die „les irapassibles", de onbewogenen worden genoemd, die zooals Verlaine in dc inleiding tot zijn „Poèmes Saturniens" betoogde, het isolement be pleitten van dc dichters in de samenle ving. Het leven mocht niet raken aan de kunst do daad niet aan de droom. Na het, in zijn vorm volmaakte werke „Fètes galantes" liet de schrijver deze theorie al spoedig varen. Zijn volgend dichtwerk „La bonne chanson" is geheel anders dan de onbewogen theorie der Parnassiens. Het was voor Verlaine niet moeilijk ge weest niet in aanraking te komen met het leven, want zijn opvoeding, als zoon van een generaal, bracht hem nauwelijks met het werkelijke leven in contact. De stoot daartoe kwam toen een vrouw in zijn leven kwam en hij een huwelijk sloot. La bonne chanson is het Lied van den bruidegom; hierin laat de dichter voor 't eerst zijn eigen geluid hooren. Zijn huwelijksdroom is geen werkelijk heid geworden. Zoo hoog de stemming in het „Oh" son" zoo diep de ontgoc? icling. Trïste, t riste est, mon ame, A cause, a cause d'une femme. Verlaine's leven is niet anders dan de geschiedenis van dit rampzalig huwelijk, en zijn werk is daar de neerslag van. Verschillende oorzaken zijn voor de mis lukking aan te wijzen, maar de diepste waren wel Verlaine's drankzucht, zijn vriendschap met Rimbaud, die slechts „sensaties" z ~ht. en zijn misdragingen, die de catechism us noemt onder de wraak- rpepende zonden. Maar door het leed, dat in Verlaine den mensch gebroken heeft, is de dichter groot geworden. Zijn vriendschap met Rim baud bracht hem twee jaar in de gevan genis te Borgen (Henegouwen) en daar is „zijn ziel gemaakt". In de gevangenis ont ving hij het bericht, van zijn echtscheiding en bekeerde hij zich oprecht in het geloof van zijn jeugd. Door zeer veel lijden was hij geheel eenzaam, geheel gewond ge worden, en mot. ühataubriand kon hij zeg gen; „j'ai pleuru et j'ai eru", ik heb geweend en geloofd. Als getuigenis van ziju nieuwen ziele- tcestand verscheen „Sagesse" een boek van liefde tot God, een boek van zuiver- godsdierstigc inspiratie. Toch is uit. den Saulus geen Paulus geworden. Uit de gevangenis onts'agen ging hij onbeschermd het leven in, een strijd met onzekere kansen. Wat Verlaine met dezen strijd gewonnen heeft, weet God alleen; maar het was strompelen en op staan in dalende lijn. Sommigen inecneu dat zijn bekeering niet diep is gewccs en hij direct, nadat hij in 't. vrije leven was teruggekeerd, in zijn abject bestaan is teruggevallen. Dit is geheel onjuist. Verlaine heeft een tijdlang ernstig i.y -ioogd om hot nieuwe leven tot een vast bezit te maken Toen hi; de gevangenis verbet, was een leven van smaad en ellende van him afgeval len. Maar zijn terugkeer in de maat schappij is een t agisene geschiedenis ge weest. Overal heeft hij het hoofd ge- stooten. Men weicertV hem zijn 1 -e laten zie u brak met Rimbaud en het vergevend rbaar van n vrouw bleef uit. Bij al die rampen, kwamen de zorgen om het bestaan; van alles heeft hij ge probeerd als lec-, ...or cn daar en twee maal in den lar jouw; alles mislukte. Het kost.o alleen aan zijn oude moeder, die hem s*~~ds in zijn diepste ellende heeft liefgehad en voortgeholpen, haar laatste kapitaal. Tc'- versaagde hij niet. Men heeft hem een toonbeeld van bande loosheid genoemd, maar men vergeet, dat zijn beste jaren rechtzinnig waren. Steun van zijn nieuwe geloofsgenooten bloef uit (van het thans wereldvermaarde „Sagesse" werd niet. één exemplaar verkocht). Na het overlijden van zijn moeder begon echter onherroepelijk de neergang. Dat hij in dronkenschap en ontucht heeft geloefd is waarheid, maar hij heeft ook jaren ach tereen voorbeeldig en godsdienstig ge leefd. Dit komt tot uitdrukking in het tweevoudige van zijn werk, dat echter na Sagesse zijn hoogtepunt, heeft verloren. Hij ontwikkelde een nieuwe poetrek „de la mu- sique avant toute chose", die de theorie geworden van het Symbolisme en een ge weldige invloed heeft uitgeoefend op de letterkunde van beschaafd Europa (in ons land Boutens on Leopold). De laatste vol uit schoonc verzen vindt men in ..Amour" geschreven na den dood van e*»n jongen vriend. Dan verschijnt oen schandelijk boek als „Paral!element", waarvan Verlaine, zooals Jacob Israel de Haan van zijn eigen werk zou kunnen getuigen: „Ik zong het zoet der schuwste zonden in dc teerste taal". Men vraagt zich af hoe mogelijk is, dat een man, die „Sagesse' wrocht heeft, zulke perverse bladzijden kan schrijven niet alleen, maar nog lang daarna liet uit geven. Men heeft wel eens getwijfeld aan zijn moreele toerekenbaarheid; hij schijnt allo verantwoordelijkheidsbesef te hebben gemist. Maar misschien kan men ook toe passen, wat St. Lucas van Judas schreef: toen voer de duivel in hem. Op zijn oOsten jaar was de Verlaine cen gebroken man. Portretten uit dien tijd wijzen duidelijk uit hoe hij aan lager wal was geraakt: een werkelijk leelijk, kwaad aardige mannenhoofd. Op zijn sterfbed heeft hij een priester laten roepen, die tc laat kwam. Rampzalig in armoede en ver latenheid was het heide van een der groot ste dichters van modern Europa. Verlaine is voor alles de dichter ge weest van de liefdo, zoowel van de platste als van de hoogste, de vervoering in God. Hij is ook de dichter van het leed. Hij was de eerste godsdienstige dichter van den modernen tijd; dat blijft zijn geheel eenige roem. Spr. besloot zijn lezing met een artikel voor te lezen door den Deen Mogens Bal- liu geschreven over cen bezoek aan Ver laine's graf, zonder kruis. Tusschen de lezing door droeg de heer Nieuwenhuis verschillende gedichten van Verlaine voor. De voorzitter, prof. Keesom, sprak een dankwoord tot den spreker. Eenige mede- deelingen volgden nog over de schouw- burgavond van Dinsdag a.s., waarvoor tot 25 Januari kaarten te bestellen zijn. Hier na sluiting. Een „roofoverval". Hedenmorgen liep in den Haag het ge rucht, dat tusschen Leiden en De Vink in den trein een roofoverval zou zijn ge pleegd. Het gerucht vond van den Haag zijn weg naar Leiden. Bij informatie, zoo wel bij de politie 'als bij den stationschef alhier, bleek ons, dat van zulk een roof overval hoegenaamd niets bekend was. Het gerucht van dezen .roofoverval" schijnt ook doorgedrongen te zijn tot het parket van dc rechtbank te 's Gravenhage, althans werd van deze zijde ook hedenmorgen dienaangaande om inlichtingen bij den sta tionschef alhier verricht. De aanleiding tot dit gerucht schijnt to zijn, dat de trein naar Parijs hedenmorgen met een half uur vertraging te 's Graven hage was aangekomen. Het geschilderd portret van wijlen prof. mr. W. van der Vlugt, dat tot dusver in de collegezaal voor rechten prijkt, heeft thans een plaats gekregen in de Senaats kamer der Leidsehe Universiteit. binnenland. Een bedrieger. Zaterdag 12 Januari kwam een Duit- seller een kamer huren bij een pensionhou der in de Wijnstraat te Rotterdam. Hij vertelde, deze kamer alleen te willen ge bruiken om een vast adres te Rotterdam te hebben. Een paar dagen later kwamen twee postwissels uit Keulen voor den pen sionhouder, afkomstig van een verzekè- rings-maatschappij ten bedrage van 470 en 450. De huurder kwam daarna al gauw vragen of er iets gekomen was. De pen sionhouder vertelde hem van de geldzen dingen, maar voegde erbij dat deze aan hem waren geadresseerd. De Duitscher trachtte hem daarna aan het verstand te brengen dat de postwissels voor hem zelf bestemd waren en alleen maar gemakshal ve aan het adres van den pensionhouder waren gestuurd. De kostbaas bracht de postwissels ech ter naar de politie, waarna bleek, dat de wissels vervalscht waren. De huurder is op reis gegaan en zijn verblijfplaats is. onbe kend. Brand in een blok arbeiderswoningen. Men meldt ons uit Helmond: Gisterenmiddag omstreeks half vier orak brand uit in een blok van vijf arbeiders woningen, toebehoorende aan inej. de wed. B. v. d. A. te Gcmert. Het vuur greep zeer snel om zich heen. De brandweer van Gemert was spoedig ter plaatse cn mocht er na eenigen tijd in slagen het vuur te bedwingen. De huizen, bewoond door N. v. G. en F. S. T. waren echter binnen een uur reeds geheel afgebrand. Van de inboedel kon niets worden ge red. De inboedels van de andere drie hui zen waren tengevolge van de ernstige wa terschade geheel bedorven. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Spring niet op een rijdende tram. Men meldt ons uit Amsterdam: Door een agent, geassisteerd door een burger is naar het ziekenhuis in de Ter Haarstraat geaftkgen een 64-jarige man, die in de De Clerqstraat op een in bewe ging zijnde tramwagen wilde springen, gevallen was en met den rechtervoet on der de wielen van den bijwagen was ge raakt, waardoor dit lichaamsdeel werd verbrijzeld. KATWIJK. De vliegtuigen vertrokken. Vanmor gen te half elf zijn dc militaire vliegtuigen 486 en 548, die g'steren op het strand een noodlanding maakten, zonder moeite op gestegen en na eenigen tijd onder grooto belangstelling der bevolking boven het strand te hebben gevlogen, naar Soester- berg vertro'kken. Z0ETERW0UDE. Auto in de sloot. Vanmiddag om half een is de boterhandelaar V. op den Vrou- wenweg in de vaart gereden, waarschijn lijk door een defect aan dc stuurinrich ting. De auto kantelde onderste boven, maar de bestuurder wist zich nog te red den. De wagen werd door de firma v. d. Akker gelicht. De Nobelprijs voor den Vrede. KOPENHAGEN, 25 Jan. (V.D.). In een vergadering van de interparlementaire commissie onder voorzitterschap van dr. Mofltesei?., den Deenischen minister van Buit. Zaken, werd het voorstel van den voormalige Soc. Dem. Minister-president, Stauning, om voor den Nobelprijs voor de Vrede voor te stellen Herriot en Ram say Mac Donald aangenomen. Grieksch stoomschip vergaan. LONDEN, 25 Januari (V. D.) Uit Lissa- bond wordt gemeld, dat op de westkust van Portugal het Grieksche s.s. „Penelope" tengevolge van den dikken mist in botsing is gekomen met het Engelsche e.g. „Hcathside". De „Penelope" zonk spoedig. Twee le den van de bemanning verdronken, terwijl de overige bemanning veiling aan boord van het Engelsche s.s. kon komen. Hoewel de „Heathside" zwaar bescha digd werd, kon het $ijn reis naar Lissa bon voortzetten. Militair vliegtuig neergestort PARIJS, 25 Jan. (VJ).). Uit Rabat wordt gemeld, dat een Fransch militair vliegtuig bemand met twee onder-officie ren, dat fotografische opnamen had ge maakt boven het Atlas-gebergte, op 30 M. hoogte boven het vliegterrein van Arra- kech in brand geraakte en brandend naar boneden stortte. De aviateur was onmid dellijk dood, terwijl de waarnemer nog zwakke teekenen van leven gaf. LEIDEN, 25 Januari. Vee. Aangevoerd 594 Runderen, 136 Kalveren, 1093 Schapen, 15 Stieren 185—375, 119 Kalf en Melk koeien 260—390, handel matig. 162 Vare koeien 175295, handel stroef. 285 Vette ossen cn koeien 270415 sch. a. d. haak 0.591.per K.G., handel stug. 13 Gras- kalveren 35100, 11 Vette, kalveren ƒ70 125, schoon a. d. haak 1.151.40 per K.G., 125 Nuchtere kalveren 918, 363 Vette schapen 2342, 730 Weide schapen 21— 31, handel traag. 153 Magere varkens 16 —56, 50 Londensche por K.G. levend gew. 0.520.56, handel matig. 90 Zouters per K.G. levend gewicht 0.580.64, 415 Big gen 815, handel matig.5 Paarden, 2 Veu lens, 3 Bokken of geiten 4—8. Kaas. Aangevoerd 64 partijen. Be steed werd voor: le soort Goudsche kaas 54—58, 2e soort, 51—53, le soort Leid sehe kaas 5457, 2o soort 5053 per 50 K.G. Handel voor Leidsehe kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen: 40 partijen, 1483 stuks, 12566 K.G. LEEUWARDEN, 25 Jan. Vee. Aanvoer: 105 enterstioren 90—200, 34 twentestieren 200400, 305 vette koeien 220370, 0.7-4 0.96, 641 melk- en kalfkoeien 190370, 178 pinken 70140, 15 vette kalveren 45100, 340 nuchtere kalvoron 816, 441 vette schapen 3042, 48 wcideschapen 1830, 632 lammeren 2333, 1009 vette varkens 54135 3270, zouters 6669, 77 magere varkens 2654, 164 vette biggen 814, 21 bakken, 11 paarden, totaal 4051 stuks. Boter. Aanvoer: 3 derden, 24 zesden, 0 twaalfden; 2.152.10—2.01. Veilingsprijs 2.152, commissienoteering 2.21, bondsno- teering 2.23. Eieren. Aanvoer: 22.000 K.G. Prijs 61/29 ct. per stuk. Handelsprijs 1.10 1.25. Eendeneieren 350 K.G. Prijs 6 1/28 ct. per stuk. Handelsprijs 0.951. Kaas. Goudakaas 0.530.88, Edam merkaas 0.270.85, Nagelkaas 0.230.30; Sleutelkaas 0.510.59. Aanvoer 24.714 K.G. DELFT, 24 Jan. Boter. Aanvoer 3/8, en 1/16 wegende samen 70 kilo. Prijs 2.45 2.50 per kilo. Handel flauw. Vee. Vette koeien 160—360, kalf koeien 200400, vaarkoeien 150275. magere varkens 1856, nuchtere kalve ren 722, biggen 1022, paarden 80 275, rundvleesch per kilo 1.000.65—0.70. Aanvoer: 179 runderen, 7 paarden, 141 ma gere kalveren, 18 schapen en lammeren, 556 varkens, 397 biggen en 5 geiten of bokken. WOERDEN, 24 Jan. Groentenveiling. Spruiten 1622, knollen 2 1/2, uieen 10 per Kg., groene sav. kool 23, boerekool 11/2 per stuk. Eierenveiling. Kipponeieren (groot) 6.60—7.20, (klein) 5.50—6.50. Aanvoer 4400 stuks. STOMPWIJK, 24 Jan. Eierenveling. Aangovoerd 1929 eieren. Kuikeneieren f 7.057.15, kippeneioren 8.5010.40 per 100 stuks. ZOETERMEER—ZEGWAART. 23 Jan. Veiling. Aangevoerd 4573 stuks eieren. Prijzen: kipponeieren 8.957.50 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.26 Londen 12.091j/32 New-York 2.4913 /<g Parijs 9.74"/s Brussel 34 65i/2 Zwitserland 47.0?1/.? Milaan 13 05 Madrid 40 67'/2 Oslo mm66 48'/o Kopenhagen 66.521/2 Stockholm 66 68i/2 Weenen 35 04 Pra*g 7 38 Boedapest Prol. 41/.,—41 '2 0/0. BEURSOVERZICHT. van gisteren. De handel was heden bescheiden en de stemming onregelmatig. Van dc Ncd. In- dustrieelen werd nog de grootste belang stelling aan den dag gelegd. Philips iets hooger. Margarine Unies vast. Aniems en Ned. Ind. Gas iets lager genoteerd. Kunstzijde liepen 11a vaste opening lang zaam naar beneden. In Rubbers ging wei nig om, ondanks de stijging der prijzen, lagen de waarden gedrukt in do markt. Tabakken bijna geheel buiten de belang stelling, doch desniettemin prijshoudend. Op de Mijnafd. werd de aandacht getrok ken door Oost-Borneo's, die een flinke koerswinst boekten. Bootons bleven op peil, terwijl in Alg. Exploraties slechts weinig aandacht werd geschonken. Scheepv. beperkte markt. Van de Olie waarden liepen Kon. na een vaste ope ning lichtelijk terug. Suikers op den ach tergrond. De Amerikaansche afdeeling was rustig.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3