ook zaterdags naar waals s. o. j. ui aren STADSNIEUWS. KAKITÖW&ERECHT UAARL.MËÉh. Meineed. J. W. R. en K. R. hebben op 30 Nov. zich in het veld bevonden met een geweer en een carbidlantaarn. Jan W. R. wordt eerst gehoord. Verd. erkent met een ge weer in het veld te zijn geweest, niet met oen lantaarn. Zij waren voor huu vader ratten gaan schieten, welke de bloembol len opvraten. Als getuige wordt gehoord Joh. Went. gem.-veldwachter te Alke made, C. Eskens, Rijkspolitie, R. Roe- lofs en Roe-lofs Senior. Getuige Went ver klaart, dat verd. drie schoten heeft gelost en zig-zag over het veld liep. Hij had verd. besprongen toen deze uit het veld kwam. Verd. had toen een lantaarn en zijn broer een geweer. Klaas had toen direct ver klaard twee schoten te hebben gelost eu had twee hulzen in zijn zak. Verd. had bij het hek omgeruild: in het veld had hij het geweer gehad, daar hij een jachtacte had. Getuige C. Eskens verklaart, dat verd. tegen hem had gezegd dat zij op ratten aau hot schieten waren; ook hadden beide broeders verklaart, dat de een het geweer en de ander de lantaarn had gedragen. Verd. ontkent dit pertinent. De kanton rechter vraagt getuige of hij wel zeker weet: U moet de zaak niet verzwaren, waarop getuige zijn verklaring intrekt. Hij meende, dat verd. het tegen getuige Joh. Went had verklaard. Roelofs Senior ver klaarde, dat zijn beide zoons voor hem op ratten waren gaan jagen. Hij had Jan W. met het geweer, en Klaas met de lantaarn van zijn dochter naar het land zien gaan. Verder had getuige niets gezien, wel had hij gehoord dat, toen zij terug kwamen, hun alles ontnomen was en dat zij ratten hadden geschoten. Getuige K. Roelofs wordt uitdrukkelijk op de gewichtigheid van de eed gewezen alvorens hij gaat verklaren; deze getuige verklaart, dat hij de lantaarn en zijn broer het geweer in het veld heeft gehad. Verd. ontkent per tinent verklaard te hebben aan de beide vorige getuigen, dat hij geschoten heeft. Het O. M. vraagt thans aanhouding van getuige üls' verdacht van meineed en schor sing dezer zaak, waarna verd. door twee politiemannen wordt weggeleid. Na in raadkamer te zijn geweest, wordt door ge tuige de acte van zijn verklaring getee- kend en wordt de zaak voor onbcpaalden tijd aangehouden tot eerst de meineed kwestie is opgelost. Ratten schieten. Hierna stond terecht K. R., verdacht zonder acte met een geweer in hot veld te zijn geweest. Verd. geeft toe op het erf met een geweer te hebben geloopen, het welk hij van zijn broeder had overgeno men. Beide verd. worden bijgestaan door Mr. A. J. Sormani uit Leiden. De verde diger bestrijdt do geldigheid der dag vaarding; ten 2e dat het geen- jachtveld is in den zin der jachtwet; 3e op grond van verschillende uitspraken van den Hoo- gen Raad vindt verd. de ten lastelegging niet strafbaar. Getuige Joh. Went ver klaart, dat verd. in het veld had geloopen. In een schuurtje had hij verd. opgewacht. Getuige J. W. Roelofs vindt de verklaring van den eed gewezen, alvorens hij gaat, dat schuurtje maar 6 bij 12 Meter is. Ge tuige vindt het een schuur; ook meent ge tuige dat hij niet weet waar of zij geloopeh hebben, want den anderen dag kon de po litie het veld niet vinden. Getuige had de politie bij zijn aanhouding nog aangeboden om te gaan zien dat ze ratten doodgescho ten hadden; er lagen er twee. Togen verd. K. R. eischt hei O. M. 40 of 40 dagen, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geweer. De kantonrechter veroor deelt verd. tot 30 of 30 dagen met ver beurdverklaring van het geweer. Jagen in een anders jachtveld. S. do V. te A b b e n e i' is ten laste ge legd op een haas geschoten te hebben en er een hond achter te hebben gestuurd op het jachtveld bij Krijn de Recht aldaar. Verd. ontkent; hij had op een snip ge schoten. Als getuige worden gehoord Al- bert van Poit, notaris te Lisse en Klaas Tanis, bloemist te Lisse. Ook werd uit het verbaal voorgelezen dat Tegelaar en Se- gers voor verd. verzwarende verklaringen hadden afgelegd. Getuige van Pelt had verd. hooren schieten, doch niet gezien waarop. Verd. schoot. Getuige K. Tanis heeft verd. twee maal zien schieten op het haas, wat zij hadden opgejaagd op hun jachtveld. Het O. M. eischt tegen verd. 30 of 30 d. met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer of 40 of 40 d. Uitspraak conform den eisch. A. G. te A b b e n e s' heeft gejaagd met geweer en kunstlicht. Verd. erkent de ten laste legging. Getuige Boerema te Lisse heeft verd. verschalkt en bevestigt zijn verbaal. Eisch 40 of 40 d., met verbeurd verklaring van gewer en lantaarn. Uit spraak 30 of 30 dagen met verbeurdver klaring. Ziek vee ter markt. A. H. van den B., veekooper te Haar lem. is ten laste gelegd vee aan de markt tehebben gebracht te Hoofddorp, hetwelk besmet was met mond- en klauw zeer. Verd. ontkent dat geweten te heb ben; de koeien waren van een andere markt gekomen, waarna verd. de koeien bij Vervloed in het land heeft- gedaan. Daarna zijn zij door zijn veedrijver naar de markt geleid. Verd. had niets aan het vee gezien. Getuigo Barend Buis heeft de koeien naar de markt gebracht; het waren drie koeien. Getuige had niets aan de koeien gezien. Dr. D. W. Zuid am, dieren arts te Hoofddorp, heeft tongblaar bij een der koeien geconstateerd en verklaart, dat ieder geroutineerd veekooper of boer het direct kan waarnemen. Getuige a déchar ge de 76-jarige J. Ran, rustend veehouder te Hoofddorp, heeft verd. aangeboden de koeien bij hem in de weide te jagen; de koeien zijn direct gaan vreten. Getuige had niets kunnen merken van mond- of klauwzeer; de andere dieren hebben in het geheel niets gemankeerd. Getuige B. Loogman, landbouwer, heeft de koeien ge molken er er niets aan geconstateerd. Het O. M. acht het feit bewezen en noemt het een ernstig TT De geheele veestapel is bedreigd. Eisch 100 of 2 maanden hech tenis. Verd. meent niet strafbaar te zijn; hij meent, dat die eene koe een blaartje aan de bovenlip had door het vreten op dat stoppelveld. Uitspr. 50 of 50 dagen. Onsolide jager. G. B., Mr. IJweg, N i e u w-V enne p, heeft gejaagd met kunstlicht, terwijl een ander het geweer had. Verd. erkent de ten lastelegging. Getuige van Oudenaarde, Rijkspolitie te Hillegom, heeft verd. gever baliseerd. Eisch 40 of 40 dagen met ver beurdverklaring geweer. Verd. vraagt cle mentie omreden hij invalide is. Het O. M. vindt, dat verd. invaliditeit toch geen be letsel schijnt te zijn om in 'fc veld te komen. Uitspr. 30 of 30 dagen. Nog een. P. Th. van der K. to Roolofarende- v e e n, welke zaak werd aangehouden om te onderzoeken of verd. een geweer heeft gehad, wordt thans voortgezet. Als getui ge wordt gehoord Th. J. Wesselman te Roelofarcndsveen. Getuige had een ge weer gekocht van van der Meer en dit weer verkocht in het voorjaar aan verd. Of ver het op 9 November nog had, wist geu,: et. Het O. M. acht bewezen, dat verd. .a net bezit van het geweer was. het welk hij had moeten uitleveren. Eisch 15 of 15 dagen, met last tot uitlevering van het geweer of 25 of 25 d. De kanton rechter acht niet bewezen, dat verd. op 9 Nov. in het bezit was van een geweer, nie mand heeft- dit toen gezien, en spreekt 'erd. vrij. Eruit en weer erin. K. S., koopman te Ha-ar lom is in ver zet gekomen. Verd. was veroordeeld, om reden hij in Hillegom had gereden zonder licht op een rijwiel. Verd. was pas gisteren uit „de Koepel" gekomen. Hij verklaarde niet geweten te hebben, dat hij te Hillegom gereden had zonder licht. Getuige van Oudenaarde heeft het verbaal geteekend. Daar het al een jaar geleden is, weet hij de finesses niet, maar weet zeker dat- zijn verbaal is gegrond op de geziene overtreding. Eisch en uitspraak bevestiging van het vonnis. Brockwaybus-chauffeur veroordeeld. P. O. G. chauffeur te Haarlem heeft te Lisse Gerrit Voorsluis, bloemenkooper te Sassenheim, aangereden. Getuige had een buil opgeloopen en een kapot rijwiel. Verd. had niets vergoed. Verd. ontkende iets van de aanrijding te hebben gezien; ook was door de late aangifte de gelogen- heid ontnomen getuigen van zijn onschuld aan tc voeren. Getuige Gerrit Voorsluis te Sassenheim verklaart, dat verd. hem omver heeft gereden, waarbij hij letsel en schade had bekomen. Getuige A. J. Hoger- vorst, electricien te L'sse had gezien, dat verd. getuige omver had gereden. Het O. M. vindt dc ten laste logging, dat verd. niet voldoende naar links is uitgeweken, bewezen. Eisch 25 of 25 dagen, uitspr. 15 of 15 dagen. Koopman en caféhouder wegens oplichting voor de Rotterdamsche rechtbank. Twee getuigen verdacht- van m e i n e e d. Twee goede bekenden van de politie dc 43-jarige koopman Th. Y. W. en do 47-jarige caféhouder W. V. moesten voor de Rotterdamsche rechtbank terecht staan wegens oplichting. Zij zouden een zekere De W. 700 af handig hebben gemaakt door hem dit be drag ter leen te vragen op onderpand van tien biljetten van 100 dollars, welke bil jetten valsch waren. Zij ontkende dit ten stelligste. Getuige De W. was bij hen gekomen met de vraag of zij ook een adres voor cocaïne i wisten. Hieraan hadden ze hem gehol pen, nadien hebben zij wel gezien, dat hij voor een ander een biljet van 1000 ter wisseling aan V. had aangeboden. Deze kon het niet doen, wol oen ander, die la ter De W. bleek te zijn. Op vermoeden van meineed werd deze tuige daarop gearresteerd. Hetzelfde lot onderging even later de getuige a décharge C'. J. A., die verklaar de gezien te hebben dat Do W. het biljet wisselde. De tijd, dien hij opgaf klopte bovendien niet met die van de anderen. Het O.M., waargenomen door mr. E. D. Schutter, achtte do oplichting bewe zen en eischte tegen ieder der verdachten twee jaar gevangenisstraf met last tot hun Onmiddellijke gevangenneming. De rechtbank gelastte de onmiddellijke gevangenneming en bepaalde de uitspraak op 7 Februari. „Tel." Inbrekers voor den rechter. Drie cn vier jaar opgelegd. In de zaak van den 34-jarigen boekbin der J. W. R., den 48-jarigen koopman P. J. E. M. B. en den 19-jarigen diamant- slijper G. F. K., van wie vooral d© eerste twee volleerde en gevaarlijke inbrekers zijn, terwijl laatstgenoemde feitelijk nog „leerling-inbreker" is, heeft de Amster- damsche rechtbank vonnis gewezen. Het drietal heeft terechtgestaan in verband met den inbraak, welke in den nacht van 16 op 17 November 1.1. heeft plaats gehad in perceel Singel 270 te dezer stede. R. en B. werden tot vier jaren, K. tot drie jaren gevangenisstraf veroordeeld. Het O.M. had tegen olk der verdachter vier jaren gevangenisstraf geëischt. Eén jaar en een half jaar geëischt. Voor de Haarlemschc rechtbank ston den terecht P. J. P., oud 17 jaar en F. V., oud 23 jaar, ter zake van diefstal met in braak te Heemstede. Zij waren op 31 De cember jl. door verbreking van een ruit aan de achterzijde dc villa, aan de Van Merlenlaan binnengedrongen. Er was op dat oogenblik niemand in huis. Verschil lende kasten in den salon en in de eet kamer hadden zij doorzocht en een groote partij tafelzilver meegenomen. Toen zij INGEZONDEN MEDEDEELING. 0.225 0.23 0.29 0.425 ZACHTE WITTE FLANEL, buitengewone aanbieding ZWARE iAEGER FLANEL, onze bekende blauwraud GESTREEPTE BADHANDDOE KEN, groote maat GROOTE GEBLEEKTE WAFEL DOEK, taet gekleurdo rand JAEGER TRICOT HEER EN- BROEKENU./ï MACHINEGAREN 500 YARDS- KLOSSEN, bijzoudero reclame MOLTON MANSHEMDEN, flinke maat DAMES PEIGNOIRS, ratind in diverse kleuren V00RGETEEKENDE HAND WERKKLEEDJES ALLE 0.07 0.92 1.58 0.075 WINTERARTIKELEN TEGEN COCOSLOOPER, ijzersterk JAPANSCHE KOP EN SCHOTEL GEBLOEMDE FANTASIE TA- FELKLEEDEN, waschecht ETAMlNE M YSTERES, met kant 6EBATIKTE FLUWEELEN SCHOORSTEENRANDEN MASSIEF BEUKEN KINDER- STOELEN, afklapbaar. 0.40 0.13° 0.50 0.95 2.65 4.25 0.525 4.75 BIJPASSENDE RINGEN GEWATTEERDE^tfEKENS restant partij WITTE WP-£LEN DEKENS - .ft met gejrieurd»' randen ZEER VERLAAGDE PRIJZEN WAALS KAARLEföNUERSTR&AV BES).. het huis verheten, kwam juist mej. L., die tegenover de villa woont, thuis. Zij zag de mannen wegvluchten, waarna de poli tie gewaarschuwd werd, die er spoedig in slaagde de beide inbrekers aan te houden. Het gestolen tafelzilver werd in struikge was gevonden. Het O.M. eischte tegen F. V., die ont kende, één jaar gevangenisstraf en tegen P. zes maanden gevangenisstraf, met af trek van de preventieve heohtenis. Uit spraak over acht dagen. DE BEGRAFENIS VAN ONZEN GEZELLENVADElf. Op een helderen zonnedag hebben we z'u lichaam aan den schoot der aarde toe vertrouwd Het waren droeve dagen voor de St.- Josephsgezel'en, dagen van rouw en ook tan hoopvol gebed. Meer dan zestig va;, hen, voor wie hij een vader was geweest, ivaren op het St. Barbara-kerkhof aanwe zig, om den zoo vroeg ontslapene dc laat ste eer te bewijzen. Onder het kleppen ■Ier klok droegen we beni naar het graf en met de priesters zongen we mede „Ten Paradijze geleiden u de Engelen".... Stil, met tranen in dc oogen, stonden ze daar, ouderen en jongeren.... diep on der deh indruk. Werd daar niet duidelijk de les voor ons allen, die wij maar al tc dikwijls vergelenGedenk o mensch, dat gij van stof zijt en tot stof zult we- derkeeren." Onze gedachten,, gingen \erug naar den tijd, toen hij nog workte met ons, toen hij nog bad met ons. ja met ons maar vooral voor ons. Naar 2en Kerstdag met de sluiting der retraite, dc les die hij ons saf.... die zullen we niet vergeten. Neen, praeses Kemperinan was voor ons de biddende werker niet alleen, hij was en.. hij blijft.... de groote opvoeder, allen gevend den zuiveren Kolpingsgeest, gevat in den gouden band van oprechte priesterliefde. Was 't wonder, dat ons roor den geest kwamen de schoone wool len uit het lied „Bij Kolpings graf: „Nu rust hier die vader vol teed're min Toch sluit er dit graf zijne liefde niet in." Wij blikten omhoog en zagen de spitse -oren der kapel, dip als een vinger ten hemel wees... en in ons geloof van eeuwigen jubel klonk er ons hoopvol ge bed „Heer geef zijn Ziel de eeuwige rust on eeuwig licht verlichte hem,dat hij ruete in vrede De Oentvaal-Praeses vroeg ons even mee te gaan naar 't graf van praeses Nis pen tot Sevepaer z.g. eerste praeses van Amsterdam. We baden er een Wees-ge groet en meer dan anders gevoelden wij de kracht van ons Geloof. In 't- Gezellenhuis ontbeten we en daar orak praeses van Galen woorden van deelneming met het groot verlies, ons wij zend op het werk' van den overledene, dat wij mede zullen moeten voltooien. Want juist daardoor zal z'n nagedach tenis bij ons in eere blijven Eu wij zuil on dat doenallen. STEPH. MENKEN. ZUSTER MARIA ADRIANA f Gisteravond omstreeks 11 uur is in het St. Elisabeth Gesticht aan de Hooigracht na een smartelijk lijden overleden de Eerw. Zuster Maria Adriana, novicen- meesteres en kosteres in het Gesticht. De eèrw. zuster Adriana (in de wereld mej. Anna Maria Sparidans) werd gebo ren te Tilburg den 5en Mei 1889 en be reikte dus den leeftijd van 39 jaar. De thans overledene deed haar intrede iu het klooster der Eerw. Zusters Fran ciscanessen in de Hendrikstraat te Breda op 19 September 1909 en doed baar H. Professie den 26sten April 1911. Tweo da gen ls/ter werd zij door haar Geestelijke Overheid naar hier gezonden,om in het St. Elisabeth te worden belast met de ziekenverpleging on werkzaamheden in de kliniek, als hoedanig zij ongeveer der tien jaar werkzaam was, totdat zij den 17den Januari 1924 werd teruggeroepen naar Breda en daar werd benoemd tot novicenmeesteres. Na den dood op 4 Januari 1927 van Zus ter Brigitta, novicenmeesteres in het St. Elisabethgesticht alhier, werd de Eerw. Zuster Adriana als haar opvolgster be noemd, doch lang heeft zij haar teek niet meer mogen vervullen. Lijdende aan een maagkwaal was Zus ter Adriana reeds enkele malen geope reerd en tegen het einde van het vorig jaar werd zij opnieuw op het ziekbed geworpen, om niet meer op te staan. Op Tweeden Kerstdag van het vorig jaar werd Zuster Adriana voorzien van de laatste H.H. Sa cramenten der Stervenden en na een smartelijk lijden is zij gisterenavond over leden. Agenda LEIDEN. Vrijdag. Genootschap van deri Stillen 0c gang, Geb. St. Joz. Gezellen, g.l uur. Zaterdag. Poppenkastvertooniug Ver. Dierenbescherming, Stadsgehoor zaal t-e 3.15 uur. De avond- en Zondagdienst der apotlie ken wordt van Maandag 21 tot en me! Zondag 27 Januari waargenomet door do apotheken van dc H.H.: G. F, Reijst., Steenstraat 35, telefoon 136 en i J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. INGEZONDEN MÉi>EDEELING. N00RDEINDE II TELSf. 706 9270 WETENSCHAPPELIJKE VOORDRACHTEN OVER HET KATHOLICISME. Gisterenavond begon Prol. Verhaar in het Kloin-Auditorium der Universiteit te Leiden zijn tweede serie voordrachten over de katholieke huwelijksopvatting. In deze eerste lezing behandelde hij het wezen en accl van het huwelijk. Na een korte inleiding over de heden- daagsche verwarde huwelijksbegrippen zette spr. in een eerste deel uiteen, waar in naar katholieke opvatting het wezen van het huwelijk is gelegen. Primair is het hu welijk een natuurrechtelijke verbintenis tusschen man en a rouw tot voortplanting van het menschelijk geslacht. Natuurrech telijk: omdat zij in de natuurlijke orde zel ve is aangewezen. Bovendien heeft God zelf dit door een positieve openbaring bekrach tigd. Daardoor is het huwelijk ook als na tuurrechtelijk instituut een heilige verbin tenis geworden voor alle menschen. Door der menschheid zondeval degenereerde ook de origineele huwelijksopvatting. Christus echter, de Hersteller der verstoorde zede lijke orde, herstelde ook het huwelijk in zijn origineele heiligheid en hief het zelfs op voor zijn volgelingen in een hoogere orde: want sinds Christus is het huwelijk voor christenen geworden tot oen heili gingsmiddel (sacrament), waaraan Chris tus zeer bijzondere genaden tor heiliging heeft verbonden, gelijk blijkt uit den Ephe- senbrief en de oud-christelijke getuigenis sen. Als zoodanig is het huwelijk dan ook in dc Katholieke Kerk in eere, terwijl liet voor 'niet-christehën zijn natuurrechtelijke waarde is blijveu behoudon. In het tweede deel gaf spr. een uitvoeri ge uiteenzetting van het primaire obiectie- vc doel van het huwelijk: nl. de voortplan ting van het menschelijk geslacht. Ook het tweeledig secundaire doel werd besproken. Uit de nauwkeurig omschreven doelstelling van het huwelijk trok spr. twee belangrij ke consequenties. Vooreerst dat de ge huwden wederkeerig verplicht zijn dien plicht naar behooren te vervullen. Spr. had hierbij gelegenheid, om te laten zien. dat het Nieuw-Malthusianisme hiermede in strijd is en de redenen aan te geven, waar om de Katholieke Kerk zich daartegen on verbiddelijk verzet. De volgende voordracht zal gehouden worden op Donderdag 7 Februari over de rechten van Kerk en Staat ton opzichte van het Huwelijk. Wetenschappelijke filmavond Luxor-Theater. Als de directie van het Luxor-Theater in haar aankondigingen voor den weten- schappelijken filmavond, dio zoo nu en dan eens gehouden wordt, zegt, dat de ver tooning geschiedt op veelvuldig verzoek, dan willen we zulks gaarne aannemen. De groote opkomst toch oo}c gisterenavond bewees wel, dat dergelijke avonden zoer gewild zijn. Hot theater was nagenoeg geheel bezet en de vele aanwezigen zullen geen spijt hebben gehad van hun bezoek. Na het journaal van dc week werd een aardige, interessante dierenfilm vertoond: het leven der hamsters, 't Is bewonderens waardig, hoe de operateur hier het leven van deze dieren, ook onder den grond, heeft weten tc verfilmen. De volgende film is getiteld: „Het Witte Stadion" en brengt in beeld de Olympi sche Winterspelen 1928, het vorig jaar te St. Moritz gehouden. Wat een schitterend beelt levert deze rolprent van de winter- pracht in Zwitserland! Immers, 't zijn niet alleen de sportgebeurtenissen, die op de gevoelige plaats worden neergelegd, ook de natuur in al haar wondere schoonheid, de natuur, die zoo talloos velen naar Zwitserland trekt, en die zoo duidelijk wordt uitgebeeld, maakt deze film tot een van bijzondere waarde. Nadat een viertal Chineezen op het tooneel de aanwezigen van hun ongeloof lijke staaltjes van durf, kunst en behen digheid hadden doen genieten, volgde als hoofdfilm van den avond „Naar den hoogste top van Afrika", een expeditie- reis door de binnenlanden van Afrika met als eindpunt de bestijging van den 6010 M. hoogen berg Kilimandjaro. De meest zeld zame natuuropnamen, de zeden en gewoon ten der nog onontwikkelde bewoners, het leven der dieren in hun vrije natuur, kort om alles wat maar eenigszins de moeite waard was verfilmd te worden, werd hier voor immer vastgelegd. 't Was een leerzame en hoogst interes sante avond. Nagekomen belastir^clder. De Minister van Financiën maakt be kend, dat ten behoeve van 's Rijks schat kist is ontvangen wegens: I. over vorige jareu te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermo gen (gewetensgeld), bij: a. den ontvanger der directe belas tingen te Leiden, 1ste kantoor 597.52, onder letter Z. b. den inspecteur der directe belastin gen te Le:den( 1ste afd. 65.79, onder d? letters S. J. N. te weinig betaalde wegenbelasting bij den ontvanger der directe belastingen enz, te Leiden, 1ste kantoor ƒ9.24. ƒ7.75, ƒ6.18, ƒ6.18. ƒ6.18, ƒ6, 6 1.54, 4.5<1 ƒ3.10, ƒ3.10, ƒ3.— Openbare verkooping. Ten overstaan van notaris S. J. Ruïze- veld, te Zoeterwoude, had hedenmorgen in café restaurant Zomerzorg alhier de verkooping plaats van: 1. De nieuwe bouwmanswoniug met vee stalling en 3 perceelen weiland in den Geer- en Blankaartpolder onder Zoeter woude, groot 3.67.000 H.A. Het perceel stond in bod op f 15.000 en werd niet af gemijnd. 2. Drie perceel weiland, liggend naast perceel 1, groot 4.55.20 H.A. Tnbod op f 9400, niet afgemijnd. 3. Het perceel weiland in den Groot Westeindschen Polder onder Stompwijk, groot 1.13.40 H.A. In bod op f24.400. Dit perceel werd afgemijnd door den heer Th. Knijpers q.q. op f 475 en werd dus kocht voor f 3525. Perc. 1 en 2 werden daarna gezamenlijk afgemijnd op f 600 en brachten dus f 25.000. Kooper was de heer C. J. vau Leeuwen te Zoeterwoude. Handelsregister K. v. K. Wijziging: N-V. Chemische en Pharma- ceutische Fabriek v.li. F. G. A. Proot en Zoon. Leiden. Pieterskerkhof 14. Uittr. Directrice: Mej. M. A. J. F. Veldheer, te Leiden. N. Directeur: Th. J. M. Meddens. te 's-Gravouhage. N. Comm.: H. J. M; Landman, te 's-Gravenhage. N. Gevolm.: Mej. M. A. J. F. Veldheer, te Leiden. Wijziging. Coop. Schoenmakersvereeni- ging ..Ons Belang" Leiden. Pieterskerk- koorsteeg 19. Handel in leder, gereed schappen en schoenmakers-fournituren. Uittr. 2e penningm.G. F. Meijer te Lei den. Uittr. Comm.: W. F. van Leeuwen te Leiden. N. Comm.: H. L. Kampenhout te Leiden. Nieuwe inschrijving. Leidsche Auto- boxengarage. Leiden, van Oldenbarneveld- straat 37 en Hoogerbeet-sstraat 4. Venn.: N. A. van Zijp, te Leiden en P. J. van Zijp te Oegstgeest. Gevolm.: D. A. Smits te Leiden. Proc.: E. A. Freijser, te Lei den. Opheffing. J. Saras. Oude Wetering, A 173. Aannemers van grond- en waterwer ken. Nieuwe inschrijving' 5196. J. H. W. Deb- bink. Leiderdorp, Jaagpad 32. Brood-, be schuit- en Koekbakkerij. E.: J. H. W. Deb- bink, te Leiderdorp. Wijziging. L. van Dam. Leiden, Korevaav- straat 9. Kaashandel. Wijz. uitgeoef. bedr. thans: ook Groothandel in Kaas. Nieuwe inschrijving 519S. Firma D. Yff en B. M. Domsdorf, Nieuwkoop, A. 263. Kaashandel. Vennooten: D. Yff, te Zwam- merdam en B. M. Domsdorf. te Nieuwkoop. Aan de universiteit alhier is thans nog slechts 1 student toegelaten om, na be vordering tot arts, benoemd te worden tot officier van gezondheid 2e klasse bij het leger hier te lande. Aan de andere universiteiten is geen enkele student meer toegelaten. Zooals gisteren gemeld zal op 26 Jan. a-s. door de Onderoff. Ver. D. V. V. een collec te worden gehouden ten bate van de nage laten betrekkingen van de helden den „Prins der Nederlanden". De firma de Vries en Stevens heeft aan geboden gratis te willen zorgen voor mu ziek tijdens de collecte, door middel van een Radio-installatie. Ons verslag van de vergadering over de a.s. accijnsveriaging, in ons nummer van Woensdag, behoeft een kleine rectificatie. Daarin worden als groothandelprijzen ge noemd 270 por H.L. voor jenever eu 2S0 per H.L. voor brandewijn. Zulks is foutief. Deze prijzen moeten zijn 2.70 en 2.80 per Liter resp. jenever en brande wijn in den kleinhandel, dus als slijterij- prijzen. De vertooning van de poppenkast, uit gaande van .Dierenbescherming" zal ge houden worden in de Groote Stads zaal- De plaats van bijeenkomst was in de ad vertentie weggelaten.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2