Uit de Rijnstreek. Rechtzaken. HILLEGOM. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de bloembol- lenschuur der N.V. Van Meerbeek's Bloembollenhandel aan do Wilhelmina- laan alhier. De dief of dieven hebben een ruit der schuur uitgesneden of ingedrukt en zijn daardoor binnengekomen en ook weer weggegaan. Zij hebben Ranonkels uit pa pieren bollenzakken blijkbaar in andere zakken overgestort, althans de leege zak ken zijn gevonden, ofschoon op de zak ken der N.V. geen naam stond. Door den Zondag werd de diefstal met braak eerst Maandagmorgen bemerkt, hetgeen de op sporing der daders zeer bemoeilijkt. De politie stelt ijverig pogingen in het werk om de dieven te achterhalen, tot heden echter zonder succes. Het onaangenaam ste in deze geschiedenis is ook thans weer lat er nog altoos helers voor het gestole- ie schijnen gevonden te worden. De to- 'ale waarde van het ontvreemde bedraagt 1500.— St. Joseph-Gezellen. Zondagavond gaf de tooneelvereenigmg „Willen is Kun- en" van de St.-Joseph-Gezellen een uit- oering in de groote zaal van den heer V. J. van Dril. Ondanks de 2 feestavonden an den R.-K. Volksbond, welke, op dezen vond volgen, was de groote zaal van lora tot in de uiterste hoeken gevuld; •n bewijs, dat deze mooie Roomsche too- selvereeniging een groote belangstelling oniet. Onder de talrijke aanwezigen merkten ij op de geestelijkheid der beide paro dies en enkele leden van den Raad van :estuur. De eerw. directeur, kap D. choenmaker, sprak een kort openings oord, waarbij hij de strekking der beide >p te voeren stukken uiteenzette. Vervolgens werd met het eerste 6tuk angevangon n.l het kluchtspel in 3 be- rijven „Russen en Russen''. Om dit stuk, at zeer goed gespeeld werd is uitbundig elachen. Het 2e stuk was getiteld: „De nuitstaanbare", eveneens 'n klucht in 3 edrijven. Niet alleen het spel maar ook et décor was punctueel in orde. Aan het inde van den avond bracht kap. Schoen maker dank aan de spelers voor de praes- atie en aan 't publiek voor de belangstel- ing. VOORHOUT. Volksbond. Gisterenavond vergaderde le afdeeling Voorhout van den R. K. Volksbond in het Patronaatsgebouw alhier. Na gebed opende de voorz. deze verga dering met een kort welkomstwoord en bracht den leden dank voor hun groote op komst. Hierna las de secretaris, de heer P. Borst, de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden gearresteerd. Medegedeeld wérd, dat vanwege de ver eeniging alleen nog maar een kleine gel delijke bijdrage zal worden gegeven voor de verecniging „St. Christoffel", voor de vroedvrouwenschool te Heerlen en voor een kerk te Zuidhorn; dat Koninklijke goedkeuring is verkregen op de gewijzigde statuten; en dat het bestuur gemeend heeft, dat aan de R. K. Muziekvereeniging „St.. Cecilia", die reeds meerdere malen geheel belange loos voor de afdeeling heeft gearbeid, bij het a.s. concours, hetwelk in Voorhout zal worden gehouden, een medaille behoort te worden geschonken uit erkentelijkheid. Zulks werd door do vergadering goedge keurd. Hierna installeerde de voorz. met een toepasselijk woord 3 nieuwe leden en bracht de secretaris een zeer uitvoerig jaarverslag uit, waaruit bleek dat op 31 December 1928 de vereeniging bestond uit 195 leden en 1 aspirant-lid en dat er 8 be- stuurs-, 6 leden- en 1 feestvergadering gehouden waren. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer L. van der Lans, zijn financieel jaarverslag uit, waaruit bleek, dat er een batig saldo was van f 426.43 1/2 oj) 31 De cember 1927. Dat er ontvangen was een bedrag van f 914.79 en uitgegeven een be drag van f 984.33 1/2, alzoo een nadeelig slot van f70.94 1/2. Het batig saldo 1927 ad f420.43 1/2 ver minderd met het nadeelig slot van 1928 ad f70.94 1/2, geeft als eind-resultaat een ba tig slot van f 349.49. De heeren G. v. d. Berg en P. van der Holts werden aangewezen om t.z.t. de boe ken en bescheiden van den penningmeester te controleeren. Hierna verkreeg de heer J. W. v. d. Akker het woord. Genoemde heer wilde alvorens zijn eigenlijke lezing aan te van gen, eerst een woord van gelukwensch overbrengen van het Centraal Bestuur, dat bij het onlangs gevierd jubileum der af deeling Voorhout tot zijn spijt niet verte genwoordigd was door verschillende om standigheden. Spr. uitte de beste wen- schen voor de afdeeling, opdat zij op den ingeslagen weg moge voortgaan met de be langen van de afdeeling en de leden te behartigen. Na deze gelukwenschen besprak spr. do noodzakelijkheid van zelfhulp in het maat schappelijk leven. Spr. gaf op zeer duide lijke wijze een verklaring van datgene wat men onder Maatschappij dient te verstaan en betoogde, dat het groote grondbeginsel der Maatschappij is het goede gezinsleven, omdat daaruit voortspruit het maatschap pelijk leven. Hierna zette spr. uiteen het doel der maatschappij in het algemeen en bracht hiermede in verband de zelfhulp van het individu in de maatschappij. Spr. gaf, door zeer mooie voorbeelden aan te halen, de hulpmiddelen aan de hand, b.v. door organisatie, door de verzekering te gen werkloosheid, door het sparen enz., om tot deze zelfhulp in de Maatschappij te geraken. Bij het einde van de lezing had de spreker dan ook een welverdiend ap plaus in ontvangst te nemen. De voorz. verwelkomde hierna den Geest. Adviseur, die inmiddels ter ver gadering was gekomen en betuigde zijn dank voor de gelukwenschen door den spreker geuit, namens het Centraal Be stuur, en tevens voor de zeer leerzame le zing door spreker gehouden. De aftredende bestuursleden, de hoe ren H. C. v. "Wieringen, le voorzitter, L. van der Lans, le penningmeester, A. Die- mei, 2e secretaris en P. Turenhout, le com missaris, werden herkozen, omdat er geen andere candidaten waren gesteld. De voorz. dankte mede namens de mede- aftredende leden voor het in het gesteld vertrouwen. Bij de rondvraag drong de heer C. van Werkhoven er sterk op aan, dat door de leden van de afd. Voorhout van den R. K. Volksbond meer gebruik zou worden ge maakt van de retraites. De voorz. alsmede dc Geest. Adviseur, spoorde de leden hiertoe aan. De heer F. M. Angevaare gaf het be stuur in overweging om te trachten, wan neer zulks doenlijk is, een ophaaldienst voor het belastingbetalen in het leven te roepen, omdat dit z.i. zeer wenschelijk en ten gerieve van de belastingbetalers is. De voorz. zegt overweging toe. Na eenige andere huishoudelijke mede- deelingen wordt deze vergadering door den voorz. met gebed gesloten. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Na de Nieuwjaarsrede van den voorzitter gisteren vermeld werd aan de agenda begonnen. Ingekomen is een verzoek van de Direc tie van het Zeehospitium om gelden toe te staan voor den bouw eener schoollokaliteit bij het hospitium. Dit verzoek wordt in handen gesteld van B. en W. ter fine van advies. De afdeeling Leiden der vereeniging voor verpleging van minderjarige kinde ren, welke onder voordij staan, vragen van de gemeente 100.subsidie voor een kind uit Katwijk. Ingevolge het voorstel van B. en W. wordt hiertoe besloten. Schrijven is ingekomen van den heer J. Raadsveld, waarin deze mededeelt wegens ziekte ontslag te nemen als lid der Com missie tot wering van schoolverzuim. Idem van Mej. N. Verloop die ontslag neemt als lid der commissie van Toezicht op de Bewaarschool. Ingekomen is een voorstel van het lid van den Raad, den heer Guyt betreffende een door hem ge projecteerde doorbraak noodig voor de verbinding van het Zuiderkwartier en Noorderkwartier. Dit voorstel wordt in handen gesteld van B. en W. voor prae- advies. Ged. Staten berichten, dat het Raadsbe sluit betreffende het leggen van bazaltine- tegels op het plpin der Herv. School te Katwijk aan Zee door hen niet is goedge keurd. B. en W. stellen voor het salaris van den secretaris der Gemeente-spaarbank, den heer C. J. Minnce, te verhoogen van 500 op 750.plus 150.voor vergoeding voor gebruik van kantoor, maar met de voorwaarde, dat de heer Minnee voor eigen rekening een telefoonabonnement neemt. Deze uitgave wordt bekostigd uit de winst van genoemde bank, die onder den heer Minnee zich buitengewoon heeft uitge breid. Besloten. B. en W. deelen mede een telegram van hulde te hebben gezonden aan H. M. de Koningin-Moeder. Onlangs was een adre3 ingekomen van de gemeentewerklieden met verzoek dö loonregeling te willen herzien, (verhoogen!) B. en W. wijzen er in hun prae-advies op, dat de salarissen in vergadering van 29 Dec. 1926 zijn geregeld en vastgesteld, dat de kosten voor levensonderhoud sindsdien niet gewijzigd zijn en er mitsdien van B. en W. geen aanleiding is om met voorstellen tot verhooging te komen. Meerdere leden voeren hierover het woord. Dé Voorz. licht toe dat een regeling die allen bevredigd, niet te maken is. Het voorstel van den heer J. van Duyn om een nieuwe regeling te ontwerpen wordt ver worpen met 103 stemmen. Naar aanleiding van een desbetreffend- verzoek van de bewoners van de Nieuwe Commandeurslaan (bij het woonwigen- kamp) om betere verlichting, wijzen B. en W. er op, dat reeds tot bijplaatsing van een lantaarn door hen is besloten. Het herhaald verzoek tot verplaatsing van het kamp wordt gesteld in handen van B. en W. Volgt punt 3. Benoeming van twee leden der Comm. van Toezicht op de Bewaar school te Katwijk aan Zee. Mevr. Verloop heeft bedankt en is er dus een vacature hierdoor en Mevr. v. d. AkkerWendt is aftr. doch herkiesbaar. Als no. 1 en 2 staan op de voordracht Mevr. v. d. Akker Wendt en Mevr. M. den DuikStar, die beiden worden gekozen. Punt 4 benoeming van een lid in de commissie tot wering van schoolverzuim te Katwijk aan den Rijn. Dit wegens bedan ken van den heer J. Raadsveld. De com missie had een voordracht ingediend, waar op staan no. 1 P. H. Castenmiller, hoofd der R. K. School en W. van Veen, hoofd der School voor Geref. Onderwijs. Geko zen wordt de heer P. H. Castenmiller. B. en W. stellen voor aan W. Taat, Voor straat 16 dispensatie te verleenen van het bepaalde bij art. 22 der Bouwverordening om een houten schuur te bouwen op het erf van pand Voorstraat 16. Dit echter on der bepaalde voorwaarden wegens brand gevaar. Wordt toegestaan. Voorstel tot intrekking van het Raads besluit tot verkoop van gronden langs de Varkevisserstraat aan de N. V. Haringka de, N.V. Oostduin en N.V. Oneda, te Den Haag. In de verkoopvoorwaarde was opge nomen de bepaling dat de gekochte gron den binnen 18 maanden na den verkoop moeten bebouwd zijn op straffe van boete tot 10 pet. van den koopprijs. Niettegen staande deze voorwaarde genoemde maat schappijen vanaf de eerste onderhandelin gen geheel en al bekend was, wenschte men hierop ten slotte toch niet in te gaan. Deze voorwaarde wordt echter steeds gesteld om speculatie met de gekochte gemeentegron den te voorkomen. De verdere onderhan delingen zijn ten slotte hierop afgebroken en bij intrekking van dit besluit kunnen de gronden voor een groot gedeelte direct aan anderen worden verkocht. Punt 7. Voorstel tot aankoop van grond. B. en W. stellen voor van W. J. v. d. Horst aan te koopen 24 M2. grond 6, f 5.50 per M2. noodig voor de verbreeding van de Zuidstraat ter plaatse. Hiertoe wordt be sloten. Een 14-tal personen, woneaide in „Lom bok" hebben vroeger van den Staat der Nederlanden gronden gekregen in erfpacht loopende tot 31 Dec. Waar deze gronden thans gemeenteeigendom zijn geworden, stellen B. en W. voor deze erfpacht-over eenkomst gestand te doen. Volgt voorstel tot verkoop van grond. De navolgende personen wenschen grond te koopen gelegen aan de Varkevisserstraat B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten tegen de hierna te noemen prijs, vrij van kosten en onder de verdere gewone voor waarden. G. v. Rijn 540 M2. tegen gemid deld 4.75 per M2., T. Me ij vogel 1000 M2., tegen gem. 5.50, J. van Duyn, 280 M2. gem. 7.—, G. de'Best J.A.zn. d 5.—, M. v. d. Plas A. Haasnoot 340 M2. d f 5. en aan C. J. Boskamp 220 M2. aan den N. Duinweg voorbij v. d. Oever ad 4.50 vrij geld. Aldus besloten. B. en W. stellen voor het trottoir aan de Zuid-Boulevard te verlengen, kosten 2800 tevens aan de landzijde ook een trottoir aan te leggen te beginnen bij de Blommer- straat naar het Zuiden, kosten 1300.en mede op de Boulevard iets te verleggen, wat evenzoo een uitgave vraagt van 1300.—, totaal 5400.—. Z. h. st. aangenomen. Voorstel tot uitbreiding van het kabel net van het electriciteitsbedrijf, nl. om een kabel te leggen in den Valkenburgschen weg. De kosten zullen pl.m. 2000.be- drag-n. Goedgekeurd. Voorstel tot wijziging der begrooting 1928. Wordt goedgekeurd. De bezwaar schriften tegen belastingaanslagen en het prae-advies van B. en W. hebben ter visie gelegen voor de leden. Wordt besloten vol gens voorstel van B. en W. (Nul op het re quest). Het voorstel tot onbewoonbaarver klaring van 4 woningen bij den hoek Kerk straatZeeweg, het z.g. „witte paard", toe- behoorende aan den heer J. de Jong, wordt door den Raad goedgekeurd. Een onbelangrijke wijziging der veror dening op de Keuring van Waren, wat gaat over het woord „Melkveehouders" of „Melk- verkoopers" keurt de raad evenzoo goed. De verordening betreffende de straatpo- litit is noodig om hierdoor een definitie te geven wat onder openbare voetpaden wo~dt verste an. Aangenomen. Hierna volgt de rondvraag. De heer v. d. Bent vraagt, waarom geen oproeping is gedaan voor werklieden, die onlangs zijn aangesteld. Zulks was toch vroeger toegezegd. De voorz. licht toe, waarom zulks soms zeer nuttig en noodig kan zijn om kosten te voorkomen en geen verwachtingen op te wekken waardoor men later toch weer wordt teleurgesteld. Er was bijv. nog een lijst van ruim 30 sollici tanten van een vorige oproeping, nog geen jaar geleden. De heer v. Tongeren had gevraagd of het de bedoeling was van B. en W. om in Kat wijk een vermakelijkheidsbelasting te hef fen. B. en W. antwoorden dat de kans groot is dat de uitgaven hiervoor de inkomsten zullen overtreffen en mede daarom zulk een voorstel nog niet van dit College is te verwachten. Dr. Eijkelenboom vraagt, of het juist is dat de spuit zoo laat aanwezig was bij de brand bij den heer Taat. De voorz. zegt deze vraag te zullen doorzenden aan de opperbrandmeester. Ook vraagt hetzelfde lid, of het juist is dat practisch de toe gang tct de duinen door Rijnland is geslo ten. Uitvoerig antwoordt de voorz. hierop en toont aan de hand van verschillende brieven aan dat B. en W. steeds diligent waren en zullen zijn. Ged. Staten moeten deze verordening van Rijnland nog goed keuren. Deze bepalingen gelden voor het geheele gebied van Rijnland. De heer v. Tongeren wilde een motie indienen, waarin van B. en W. de toezeg ging gevraagd wordt in de verordening be treffende de salarisregeling voor werklie den in gemeentedienst op te nemen ver hooging als kindertoeslag. B. en W. antwoorden, dat zij wel gene gen zijn dit punt in ernstige overweging te nomen, doch een toezegging kan het col lege, gezien het ingrijpende van deze aan gelegenheid, staande deze vergadering, niet doen. Met deze toezegging trekt de heer van Tongeren zijn motie in. Hierna sluiting met gebed. SASSENHEIM. Pluimveetentoonstelling Gistermiddag werd in het K.S.A.-gebouw de 5de Pluim- veetentoontselling geopend. De burgemees ter was bereid gevonden tot de opening. Spr. wenschte de vereeniging geluk mot hetgeen zij met deze tentoonstelling heeft bereikt. Na de beoordeeling door de jury, welke bestond voor de afd. Hoenders uit den heer v. Gink, Voorburg, afd. Konijnen de heer Daudeij Lisse en afd. Duiven, de heer de Graaf, Oegstgeest, werd een rond- gang gemaakt Geconstateerd kan worden, dat er elk jaar meer en beter wordt inge zonden. Het aantal inzendingen bedraagt 270 en is over het algemeen goed te noe men. Het bestuur heeft voor iederen 50sten bezoeker een prijs uitgeloofd. Ieder be langstellende kan het geluk*treffen in het bezit te komen van een vet konijn. Van de vele prijzen, welke werden toegekend, willen wij ons bepalen tot de hoofdprijzen, die zijn toegekend als volgt: Wissolbeker voor het hoogst aantal punten der tentoon stelling, H. v. Klaveren; Beker voor de mooiste kleur, één ras, A. Eikelboom; Be ker voor de mooiste collectie Wyandotte, A. Eikelboom; Beker voor het mooiste trio, N. Noordermeer; Beker voor het hoogst aantal punten hoenders, H v. Klaveren; Bronzen medaille voor de mooiste collectie 1 kleur, 1 ras op een na, H. v. Klaveren; Bronzen medaille voor het mooiste trio op een na, A. v. Eik, Lisse; Bronzen medaille voor de mooiste haan der tentoonstelling, H v. Klaveren; Bronzen medaille voor de mooiste hen der tentoonstelling, A. v. Eik, Lisse; Gascomfoor voor het hoogst aantal punten Leghorns, A. N. Ruigrok, Lisse; Bronzen medaille voor hoogst aantal pun ten "Wyandotte, H v. Klaveren; Zilveren medaille voor hoogst aantal punten Kriel, J. C. v. Ruiten, Lisse; barometer voor de mooiste collectie een kleur een ras Kriel- hoenders, J. C. v. Ruiten, Lisse; bronzen plaquet voor het hoogst aantal punten Dui ven, J. de Mooy, Rijnsburg; bronzen me daille voor de mooiste sierduif, A. N. Ruig rok, Lisse; een fluitketel voor de mooiste postduif, J. de Mooy, Rijnsburg. Verder nog een groot aantal prijswinners, te veel om op te noemen. De tentoonstelling is tot Vrijdagavond geopend. WARMOND. Hanze. Gisteravond was door «5*» R.-K. Middenst. Ver. „De Hanze" een buitengewone bijeenkomst georganiseerd, toegankelijk voor leden met hun dames en verdere belangstellenden in hotel „De Stad Rome". De spreker van dezen avond was de bekende heer J. Beerends, die kwam ver halen van zijn pelgrimstocht-te-voet van Amsterdam naar Rome. Te ruim 8 uur opende de voorz. op de gebruikelijke wijze deze bijeenkomst, en heette de aanwezigen hartelijk welkom, inzonder den Pastoor, den spreker van den avond en de dames van de leden, die nu daadwerkelijk konden copstateeren, dat De Hanze haar leden ook iets anders weet aan te bieden dan louter een uitnoo- diging tot betaling der contributie in den vorm van een quitantie. De heer Beerends, vervolgens het woord verkrijgende, voerde zijn hoorders mede op zijn tocht en vertelde op zeer bevat telijke en onderhoudende en vaak humoris tische wijze van zijn avonturen en indruk ken, ondervonden en opgedaan op zijne pelgrimstocht. Hij voerde zijn hoorders mede door Duitschland, Zwitserland en Italië, ver luchtte zijn causerie met tal van lichtbeel den, liet bewonderen mooie natuurtafe- reelen, mooie steden, pittoreske dorpen, ging ons voor in fraaie kathedralen om ten slotte ons binnen te leiden in de Eeuwige Stad, in het Yaticaan, in basilie ken en kerken, liet ons catacomben zien en voerde ons met zijn boeiend woord terug tot vele eeuwen geleden, naar den tijd der eerste Christenen. Een hartelijk applaus beloonde den spr., nadat hij ons weer terug had gebracht naar Amsterdam, en de hulde die de pastoor hem bracht voor zijn devote daad en den grooten moed, die daad te vol brengen was zeker verdiend. Nadat ook nog de voorz. een woord van dank had gesproken en den spreker een tot weerziens had toegeroepen, werd deze zéér goed geslaagde avond op de gebrui- belüke wiwe eesloten. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert Donderdagmorgen te 10 uur. Agenda: 1. ingekomen stukken. 2. Be noeming diverse Commissiën. 3. Vaststelling percentage der Inkomstenbelasting als mede opcenten der Rijksinkomstenbelas ting. 4. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring der molenwoning in den Boterhuis- polder. 5. Wijziging artikel 16 der voorwaar den van drinkwaterlevering. 6. Bestratings- werken in het Oosteinde voor de woningen van den heer Rutgers. 7. Voorstel tot ver plaatsing van het Raadhuis. 8. Comptabi liteit. 9. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 10. Rondvraag. AARLANDERVEEN. I Jsfeest. Alhoewel pas vorige week Vrijdag vergaderd werd, en men toen over ging een IJsclubcommissie te benoemen, werd door deze commissie reeds gisteren een ijsfeest georganiseerd. De muziekver eeniging „Door Samenwerking Sterk" bleef hierbij, evenmin als bij andere gelegenhe den, achterwege; voor het corps was een versierde tent opgebouwd. De banen waren versierd met vlaggen, slingers, enz. 's Morgens werd met klank bord een hardrijderij rondgeroepen. Een flink aantal deelnemers hadden zich reeds des voormiddags opgegeven en werden in twee groepen verdeeld n.l. jongens tot 15 jaar, waarvoor 31 deelnemers waren; de tweede groep ouder dan 15 jaar; hiervoor waren 21 deelnemers Om de baan stond een talrijk publiek, zoodat al spoedig allen zich op den kant moesten begeven, doordat veel water op het ijs kwam te staan. Des te grooter gejuich ging op wanneer iemand kwam te vallen, en eenige meters voort door het water plaste. Ongeveer twee uur begon men aan de wedstrijden; eerst voor volwassenen. Hier van waren de prijswinnaars: 1ste prijs L. v. Kreuningen, 2de pr. G. Domburg, 3de pr. S. v. Kreuningen, 4de pr. B. Mozen, 5do pr. J. Rozenstraten, 6de pr. T. v. Leeuwen; allen waren geldprijzen. Behalve deze prij zen werd aan iederen deelnemer een troost prijs toegekend van 1. Meer werd ge lachen om de kleinere sportmannen, waar onder 7-jarige kleuters waren. Deze moes ten zich onderweg verkleeden, in lange jas en hooge hoed, waarin velen tot over hun ooren toe inzakten. Dit gaf een allerkod- digst gezicht; ook wanneer zij eenige me ters verder een kaars op blaker moesten aansteken, waaraan weer een sigaret moeit worden aangestoken. Niet een hunner kon.... de handen uit zijn mouwen steken. Van deze groep waren de prijswinnaars W. ver Hage 1ste prijs, C. v. d. Bijl 2de pr., C. v. d. Bijl Gz. 3de pr., B. v. Haastrecht 4de pr., J. Kersbergen 5de pr„ C. Kempen 6de pr. Ook dit waren alle geldprijzen; en voor iederen deelnemer ook weer een troostprijs. De avond was reeds genaderd, aleer de wedstrijden waren geëindigd. Toen trokken de wedstrijders met muziek voorop naar do zaal van den heer Delfos, waar de orij- zen door de commissie werden uitgereikt. Ook hier bracht het muziekcorps weer eenige nummers ten gehoore. Schaats-ongeluk. Mej. v. H. alhier kwam te vallen op het ijs. Dit was op zich zelf niet zoo erg, maar ongelukkigerwijze werd haar, door een voorbijrijdend persoon met de schaats, een stukje van haar pink afgekneld. Na door Dr. v. d. "Wind verbon den te zijn, werd behandeling in het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk geoor deeld. Landbouwvereeniging. Door del bouwvereeniging „Samenwerking" alhi dit jaar niet minder dan 150.600 K.G. meel, 7400 K.G. kalisalpeter en 12.600 40 pet. kalizout aangekocht. BOSKOOP. Burgerwacht. Vrijdag is er door Boskoopsche Burgerwacht een propa de-avond gehouden in „Hotel Neuf", waar als spreker optrad de Eerw. P Borromaeus de Greeve. Reeds voor het uur van aanvang de zaal tot in de uiterste hoekjes ge AB en moesten velen te'eurgesteld huiswai jr L omdat er geen plaats was. Onder de 0nz wezigen merkten wo op Burgemee inCo Colijn, wethouder Guldemond en t G eenige Raadsleden. Generaal Du Quai _^a, specteur der Burgerwacht, Majoor I ®taj Kapitein Snijders, Pastoor Daalmans, ((ja, beide Kapelaans alhier, de Burgemee van Gouda en nog andere plaatsi autoriteiten. Gezamenlijk werd eerst het Wilheli gezongen, en daarna de bijeenkomst opend door den Voorz., den heer P. van der Meulen, die een hartelijk wi van welkom sprak aan Generaal du Q Pater Borromaeus de Greeve en de re eerder genoemde autoriteiten en alle aanwezigen. Spr. hield, zooals dat van hem gewoon is een geestdrif inleiding voor dezen propaganda-avoni Vervolgens werden door Mej. L, der Wall uit Soestdijk een paar Va< landsche liedjes gezongen en hierna kreeg Pater Borromaeus- het woord, als onderwerp: „Vrede geen weerl heid". Reeds bij het begin waren onder den indruk van de machtige en woorden van dezen grooten reden; Meerdere malen werd de rede door applaus onderbroken voor de rake zet De Voorz. dankte dan ook Pater I romaeus voor zijn prachtige rede. Dan werd door Burgemeester Colijn kruis van verdienste uitgereikt aan heeren P. H. van der Meulen en D. Ni westeeg, met eenige toepasselijke wc den en werd door den heer D. Nieuwest namens' beiden hiervoor hartelijk gebracht. Na de pauze werden nog een lichtbeelden vertoond van Ned.-Oost-In met inleiding en toelichting door den h Mr. W. A. C. van Dam te Rotterdam. E< 3 list» ogle» gen L< 7 orde rijd h Crt bij de bc he Bloemenhandel. De bloemenhande nog steeds heel kalmpjes, want de aanv is nog, zooals de laatste weken, zeer kl» De prijzen zijn niet hoog, als we zulks dezen tijd zouden verwachten; echter dit wel spoedig veranderen als er wat m aanvoer komt; dan komen er ook m\ kooplieden. De vorige week werden de zen betaald van 425 cent per stuk. Seij gen 1724 cent per stuk, Tulpen met 11 cent per stuk, tulpen afgesneden per stuks 33 ct., asparagus 23 cent per boi d-m: Geboren: Sijtje, d. van C. v. Ooi t< rom en L. P. Hagen. Gerritje Maria van G. de Bruin en G. Geers. Ondertrouwd: G. Ramp en G. ros. Getrouwd: A. Soet 27 j. en C. Laj 28 j. Overleden: M. Grootendorst, S A. C. Vermeulen 17 j. WOERDEN. Personalia. Benoemd is tot ontvanj der registratie en domeinen alhier de h L. Oomens, surnumerair der registratie domeinen ten kantore der successierech no. 3 te Amsterdam. Men KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraki P. A.. R Rotterdam, fietsen zonder t s';ee J. de la R.. openbare dronkenschap. L. Ons fietsen zonder licht D. W. v. E. P. waard, fietsen zonder bel, W. B. fiets zonder reflector, ieder tot 3 of 2 d, H. v. d. H. Leiderdorp, fietsen over Karnemelksbrug, S. H. met een handwag de Karnemelksbrug berijden, ieder 2 ld.; A. le F., op den openbaren weg n ziek maken, 1 of 1 d.; J. de la R., op openbaren weg personen naschreeuw 5 of 3 d.; J. V. Noord wijk, fietsen z< der licht, 1 of 1 w. tuchtsch.; R. V., r een auto rijden zonder achterverlichti 5 of 3 d.; W. S., L. v. E., fietsen zon» reflector, ieder 3 of 2 d.; J. P. fiefe lc*ei door de Watersteeg, 1 of 1 d.; D. v. H., J. S., Amsterdam, openbare dronk schap, ieder 5 of 3 d.; J. K., fietsen zi der licht, 3 of 2 d. Oo KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Uitsprak Door den Kantonrechter te Alphen w den bij verstek veroordeeld: Terzake ovei P"b Motor- en rijwielwet (fietsen zonder lie Pre J. P. v. V., W. v. d. S. en C. B te BoskoA bc iet beu: kijk Ma; he ranj >ude Tec rote: D. J. v. S. te Hazerswoude, L. S. te Haze woude, C. H. te Benthuizen en J. Ter Aar allen tot 5 subs. 2 d.; Motor- Rijwielwet (diversen) J. G. te Leiden j of 1 d.; A. B. te Utrecht 12 of 6 d.; P H., D. V. N. B.; J. H. V. te Rotterdam, J. L. te Bodegraven, A. v. d. V., J. B.,r H B. te Haarlemmermeer, A G. M. P. I hoorn, C. v. B. te Boskoop, N. v. R. te Ireur zerswoude, W. v. D. te 's-Gravenhage J Z. te Ter Aar, allen tot 5 of 2 d.; Le plichtwet W. v. W. en J. P. te Boskoop of 3 d.; Visschen zonder vergunning ït te '8 Gravenhage 5 of 3 d.; Pol. Verf e Ter Aar J. d. B. Ter Aar 3 of 2 d.T~ Verord. Boskoop S. S. te Zaandam f 3 2 d.; Art. 424 Wetb. v. Sir. J. J. W. Woubrugge 10 of 4 d.; Art. 435 Wetb Str. G. W. zonder bekendo w. of verbl. te lande 12 of 6 d; idem J. F. L. weg' overtr. art. 453 Wetb. v. Str. voor overtr. ook B. V. B. te Boskoop 12 d. en H. P. te Rccuwijk 6 of 4 d. Waar geen woonplaats is vermeld 1 nen de veroordeelden te Alphen a. d. H Ma ngei ing De In lege 3ran fade

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8