Buitenl. Berichten. SPORT. 1 De ONGELUKKEN. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een wagen aangereden. oerman met den schrik v r ij. Op den onbewaakten overweg bij Zuid- Scharwoude, op de lijn HelderAllernaar, is de wagen van dén heer Bruin te Hugo- waard door een locomotief aangereden. De (wagen was aan splinters. De voerman be- wam geen letsel. ONGELUK OP EEN BEWAAKTEN OVERWEG. Een vrachtauto aangereden. Goed a f g e 1 o o p e n. Door verzuim van den spoorwegwachter iheeft Zaterdag onder Barendrecht een aanrijding plaats gehad tusschen een snel trein en een vrachtauto. Om c.a. half tien naderde een sneltrein in de richting Dor drecht den overgang nabij deh Dortschen Straatweg. De overwegwachter was druk bezig met het schoonmaken van lantarens en had van den naderenden sneltrein niets gemerkt. Een vrachtauto, komende van de richting Rotterdam, waarvan de bestuur der meende, dat de overweg vrij was,, om- edroe dat de afsluitboomen niet waren neerge- waa 3rvin<] Lan cm en, di maan leven en ssie makt dustr er G lit ve ee egish laatst >schr( hreve or he inge laten, werd door den trein gegrepen en dj toen terzijde van de spoorbaan in een sloot geslingerd. De inzittenden zijn won der boven wonder met den schrik en een kleine hoofdwonde vrijgekomen. De poliite heeft onmiddellijk een onder zoek ingesteld. jnlani verde e De inzak waar n toe elega ledei t spi in he ireem ten ii zi 01 alle ei ga za t ijk t jjroot P. 5roofc W1JZ1 Laan vie u zie di ovem H ver sfees eei r ve: aendi n3 ge maat ■ledei icatii SPOORWEGONGEVAL TE APELDOORN Een wagon op den overweg. Een ongeluk, dat goed afgeloopen is, is gistermiddag circa, half vijf te Apeldoorn gebeurd, aldus meldt de „Mndmrg.". Toen een poetser in de loods een locomotief schoon maakte, begon deze plotseling te loopen met 't gevolg, dat ze tegen twee locomotieven en een wagon opbotste. De stoot was zoo hevig, dat laatstgenoemde wagon over de remschoentjes vloog en midden op den ovel-weg. terecht kwam. welke niet afgesloten was. Dat do stoot hevig was, blijkt uit het volgende De tenders vaii beide machines waren uit de rails gevlogen en dé buffers vér- wrongen en afgebroken. Een dezer buffers stootte in den tender van de stilstaande machine, waardoor deze zoo beschadigd werd dat 't water er uit floot. De rails waren zoo beschadigd, dat er ongeveer een meter tusschenuit gedrukt was. Wonder boven wonder kwamen er geen persoonlijke ongelukken voor. ERNSTIG TRAMONGELUK. Veel materieele schade. Met de eerste tram van de Buurtspoor weg-Mij. (vroeger O.S.M.) in de richting (/lrnhem is Zaterdagmorgen omstreeks 6 uur bij Oosterbeek-Laag een ernstig onge luk gcbeurcVmeldt,de „N. A. Ct.". De tram bestond uit éen motorwagen en een aan hangwagen, waarin zich behalve den be stuurder en den conducteur, slechts één [passagier bevond. Met vrij groote vaart kwam de tram de bocht omzetten en ter hoogte van den Italiaanschen weg bij Oosterbeek-Laag derailleerde zij. De motorwagen vloog naast de rails met den kop in den grond en boorde zich daar diep in. De aanhangwagen werd tegen een electrischen mast geslingerd, die als een lucifershoutje afknapte. De tramwagen werd vrijwel geheel vernield] het onder stel weid eenvoudig van de carosserie af gerukt. De inzittenden zijn er bijzonder goed ingekomen. De passagier liep eenige schrammen op. Hij was echter erg over stuur, zoridat hij naar zijn woning te Heel sum teruggebracht is. De bestuurder en de conducteur kwamen met eenige kleine verwondingen en den schrik vrij. Onmiddellijk is met het opruimingswerk begonnen. De motorwagen moest opgevij zeld worden. DOOR KOLENDAMP BEWUSTELOOS. Verwarming van de slaapkamer met een emmer gloeiende briketten. Te Zelhem is het geheele gezin van den landbouwer W., bestaande uit drie perso nen, door kolendamp bewusteloos gevon den. Nadat geneeskundige hulp was ingeroe pen kwamen vrouw en dochter vrij spoe dig tot bewustzijn. Bij W. mocht dit eerst gelukken met behulp van een zuurstofapparaat. Giste ren .was het levensgevaar vrijwel gewe ken. Het ongeval is veroorzaakt door de ge woonte de slaapkamer te verwarmen met gloeiende briketten. GASBEDWELMING TE MIDDELBURG. Twee personen bewusteloos. teres Uit Middelburg wordt aan de „Maand.- pak ftü'g-" gedield: Gistermorgen ontdekte men eken dat de weduwe G. en haar kleinzoontje,' die bij haar inwoont, bewusteloos op bed iekei] lagen, terwijl in huis een gaslucht hing. De oorzaak hiervan was, dat een gaskraan openstond. Onmiddellijk werd een dokter gehaald, terwijl de politie spoedig met een zuur stofapparaat aanwezig was. Het mocht vai bun niet gelukken, het bewustzijn op te wekken. Gistermiddag achtte men overbrenging van de beide slachtoffers naar het gast huis noodig. n ken BOTSING TUSSCHEN AUTO EN TRAM. Tengevolge van de gladheid. Gistermiddag had een aanrijding plaats tusschen een vierwielig motorrijtuig, de autobus Voorwaarts die van Tilburg op Goirle rijdt en de tram van de Holland- sche Buurtspoorwegen. De aanrijding had plaats op den hoek van den Korvelschen iVcg en de Korvclsche zijstraat. Do autobus kwam uit de richting Goirle, terwijl de tram uit de tegenovergestelde richting kwam. Deze laatste gaf signalen; óf wel te laat, óf wel zoo, dat de autobus- bestuurder, een zekere van H. uit Tilburg niet tijdig genoeg kon remmen. Toen hij de tram den hoek om zag komen stopte hij uit alle macht, ma ar tengevolge van de gladheid van den weg slipten de wielen, zoodat de bus tégen de tram opbotste. De carosserie van de Voorwaarts werd totaal ingedrukt. In het rijtuig bevond zich een passagier, die er nog al goed afkwam. Bloedvergiftiging door een schaatspunt. Voor eenige dagen had de 15-jarige L. Stegeman te Meppel het ongeluk bij heb schaatsenrijden te vallen, waarbij hij zich met de punt der schaats aan het been verwondde. Al spoedig openbaarde zich bloedvergiftiging en hoewel hij nog naar een ziekenhuis te Zwolle vervoerd is, moclit hulp niet. meer baten. Doodelijk auto-ongeval. Door de familie te Vlaardinger-Ambacht is gisteren bericht ontvangen dat de 33-jarige Jan Brinkman bij een automobiel ongeluk te Berlijn om het leven is geko men. Auto op het ijs en in het water. Op het Zeeburgerpad te Amsterdam zou Zaterdagmorgen een vrachtauto achteruit de garage binnenrijden. De chauffeur gaf verkeerd "gas, zoodat de wagen vooruit reed en door het ijs in het water terecht kwam. De chauffeur sprong nog bijtijds van den wagen. De auto werd door het reddingstoéstel van de brandweer op het droge gebracht en de garage binnenge sleept. Auto in de Maas. Op de' veerpont te Afferd,en heeft Za terdag een geladen vrachtauto bij het op rijden den ketting, waarmede de pont vast lag, verbrijzeld. De auto, die hall op de pont stond, deed dezp afdrijven, waar door hij in de Maas verdween. De bestuurder en zijn metgezel konden zwemmend den oever bereiken. Nog een auto in een sloot. Gisterenmorgen omstreeks half twaalf ieen auto, waarin een Anfcwerpsche fa milie gezeten was, tengevolge van de glad heid van den weg nabij hot St. Joseph-pa- tronaat te Sluis in een sloot gereden. De auto kwam ondersteboven in de sloot te recht en met uitzondering van een dame konden de inzittenden zich door het in slaan van een ruit redden. Voor de achter gebleven dame, die eenigszins corpulent was, moest het portier worden uitgehakt, Met een' andere auto zette het gezelschap den reis maar Knocke voort. Een vergiftiging3geval. Hutspot mot bloembollen. Zaterdag werd het gezin van den heer T. te Doetinchem ongesteld na het eten van hutspot. _Er deden zich heftige, brakingen voor, die op vergiftiging wezen. Het onderzoek wees uit dat de vrouw des huizes zich had vergist en in plaats van uien bloembollen tusschen liet eten had gesneden. Gelukkig zijn allen hersteld. Doodelijke val. De 18-jarige J. de Spec, gewoond heb bende in de Ketenstraat 9b, in dienst der Gemeentelijke Drinkwaterleiding te Rot terdam, is Zaterdag aldaar van een zolder gevallen met onmiddellijk doodelijk gevolg. Het lijk werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Plotselinge dood. Donderdagmiddag is do loopknecht van de firma Spruit, te Alkmaar, toen hij aan een zeker adres goederen moest afleveren, voor de deur van dit huis neergevallen, waar hij dood bleef liggen. De oorzaak is onbekend. Lijk gevonden. In een sloot nabij do Leugenbrug aan den Nieuwweg te Hoosduinen is Zaterdag morgen van onder het ijs opgehaald het lijk van een tot nog toe onbekende vrouw, naar schatting 50 jaar. De politie heeft het lijk geborgen. De Vechtdijk en de Veendijk aan den grond gevaren. Het Nederlandsche stoomschip Vechtdijk van Solleveld, v. d. Meer en van Hattum, van Rotterdam naar Antwerpen, om ah daar de geloste lading weer in te ne men, is Zaterdagavond tijdens dikken mist in den Nieuwen Waterweg aan den grond gevaren. Het Nederlandsche stoomschip Veen- dijk, van Rotterdam naar Hamburg, is bij het ten anker komen voor den mist ter hoogte van den Seinpost te Hoek van Holland met het achterschip aan den grond geraakt: Men hoopte met rijzend water op eigen kracht vlot te komen. Engelsch schip van den grond en weer vlot. Tijdens den mist van Zaterdagmorgen voer een Engelsche tankboot op het Zand- voortsche strand, niet ver van de ge strande Podeus. Van Umuiden vertrokken 3 sleepbootep om hulp te bieden, doch daal de zee spiegelglad was en dat boot niet ge laden, werd sleepboothulp geweigerd. Ohi 2 uur in den middag is de tankboot dan ook met eigen kracht vlot gekomen en weer vertrokken. EEN JONGEMAN DOODT ZIJN ZUSTER Omdat zij haar moeder bedreigde. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur was in caf-é van Eys te Geleens-Rijksweg de zoon in de keuken bezig met het snijden van een vogelkooi, toen hij zijn moeder om hulp hoorde roepen. Hij snelde naai' boven en zag, dat zijn zuster Elisabeth van Eys haar moeder moeder met een bijl bedreig de. De jongen werd hierop zoo driftig, dat hij met het mes, dat hij nog in de hand had, naar het meisje stak en hot in den rug trof. Zij zakte ineen en was spoe dig daarop overleden. De jongen, J. van Eys, werd niet lang daarna door de politie aangehouden. Zijn verklaring, hierboven afgedrukt, klopt mot die van de moedei', terwijl ook de bijl werd aangetroffen op de slaapkamer, en in beslag genomen. Het meisje stond reeds geruimen tijd op minder goeden voet met dé overige gezins leden. De justitie uit Maastricht was Za terdagmiddag nog ter plaatse. DE ROOFOVERVAL TE LIEROP. Een bende aan het werk? De marechaussee uit -Asten heeft in verband met den iii den nacht van 7 op 8 Jan. j.l. te Lierop gepleegden roofoverval, waarbij de landbouwer H. Wijlaars ernstig' werd verwond, eenige verdachten gearres teerd. Een der aangehoudenen, zekere Th. H. uit Uden is overgebracht naar Roer mond en ter- beschikking gesteld van de Justitie. Het schijnt hier een bende te be treffen, uit een zestal personen bestaande, die van meer ernstige misdrijven wordt verdacht. Bij huil nachtelijke tochten schij nen zij meestal van een auto gebruik ge maakt te hebben, waardoor zij in de gele genheid waren te opereeren in ver verwij derde plaatsjes in de Peel. H. is inmiddels ingesloten in het Huis van Bewaring te Roermond. Plet onder zoek door de politie wordt ijverig voortge zet, „Tel." Inbrekers aangehouden. De 1 a s t i ge maar v e r r a d e r 1 ij ke h agelkorr.el s. Men meldt uit Kerkrade aan het „Limb. Dagbl.": De laatste dagen werd deze gemeente weder bedreigd met meerdere inbraken, zonder dat de dader of de daders kon den worden gevat. Het was de politie nu echter ter oore gekomen, dat de bev kende P. J. P., die reeds meerdere ma len wegens gepleegde diefstallen werd veroordeeld, in het ziekenhuis alhier was opgenomen tot het verwijderen van een aantal hagelp'a tronen, welke hem in het zitvlak waren gedrongen. Direct werd een en ander in verband gebracht met de gepleegde poging tot braak bij den landbouwer Spierts aan don Heerleener- steenweg te Onderspelholz, waarbij de zoon van S. eenige al'armsclioten met een jachtgeweer had gelost in den nacht van Woensdag op Donderdag 1.1. Niet minder dan 90 hagelkorrels moesten P. uit het zitvlak verwijderd worden. De politie toog op onderzoek uit en bij een gehouden huis zoeking bij P. werden gevonden dé twee hammen, afkomstig van de gepleegde inbraak bij Dirks aan de Laurastraat te Ohèvremont en eenige andere goederen,, waarvan de herkomst nog moet worden vastgesteld. Bij de inbraak bij den landbouwer Franssen aan den Brughof, werd door den indringer achtergelaten een ringetje, dat afkomstig bleek te zijn van de inbraak bij Dirks voornoemd, zoodat P. ook de da der moet zijn van deze inbraak. In verband met een en ander is P. in arrest gesteld. De politie meent dc hand te hebben gelegd op den dader van de andere ook in deze gemeente gepleegde inbraken. Draaiorgel door het ijs gezakt. Zaterdagmiddag is te Rijswijk een eigen aardig ijs-ongeluk gebeurd. Op de geïm proviseerde ijsbaan op de ondergeloopen landen bij den nieuwen verkeersweg Hoorn brugDelft', waar: dezer dagen zeer druk gereden werd. verscheen een groot draai orgel uit Den Plaag. Nauwelijks- echter had de orgeldraaier eenige tonen aan het in- stument ontlokt of met een vreeselijk ge kraak verdwenen èn orgelman èn instru ment door het ijs. De man kwam er met. den schrik en een nat pak af. Het werd financieel echter een slechte dag voor hem: het orgel liep n.l. nog a-1 wat water schade op, terwijl het ongeveer 2 uur duurde, vóór de bergingsfirma De Gra-aff uit Delft het instrument, naar men be weerde 1000 K.G. zwaar, onder gropte be langstelling van de zijde van de vele schaatsenrijders, weer o-p den Delftweg had gebracht. Met de auto van zijn baas er vandoor. Te Delft is aangehouden de 24-jarige landbouwersknecht W. v. d. K., werkzaam bij den heer O. te Weesperkarspel. Hij was in den nacht van Donderdag op Vrij dag met de auto van zijn patroon wegge reden, had sindsdien groote tochten ge maakt. en was gisteren te Delft gearriveerd om verschillende familiebezoeken af te leg gen. Toen de motor niet goed meer fumc- tionneerde, en v. d. K. bang was- voor on gelukken, hield hij voor het polit'e-bureau halt en meldde zich daar aan met de woor den: „Nog maar liever den bak dan de lucht in", v. d. K. is op transport gesteld naar Weesperkarspel. Twist. In een café, gevestigd in een perceel in de Nieuwe Brugsteeg te Amsterdam, heeft een 32-jarige man, tijdens een twist, een vrouw met een broodmes eenige ste ken en sneden toegebracht. Het slachtof fer is naar het Binnengasthuis vervoerd. De dader, die eenige hoofdwonden had bekomen, doordat, een andere man hem had geslagen om de vrouw te ontzetten, is naar het Wilhelminagasthuis overge bracht, daar hij in overspannen toestand verkeerde. Een 100-jarige gehuldigd. Zaterdag werd A. van Lieshout in het Liefdegesticht te Beek en Donk 100 jaar. Hij is nog bijzonder kras en woont nog eiken Zondag Hoogmis en Lof bij. Dien dag was het feest in Beek. Feestcommissie, bruidjes en gilde St. Antonius baalden den jubilaris van het Liefdegesticht af om hem naar de kerk te brengen, waar een plechtige H. Mis yan dankzegging werd opgedragen. Na de H. Mis was er koffietafel in het vergaderlokaal'der Eerw. Zusters voor jubilaris, familieleden en de ouden van dagen uit het Gasthuis, waaronder toe passelijke aanspraak door de bruidjes werd gehouden. Om half 12 werd het geschenk dei- feestcommissie aangeboden en' hield de burgemeester een toespraak. Ten slotte vermeldde het program een receptie, feestmaaltijd, hulde door harmonie gilde en koffietafel. Wegens het gure weder was er geen optocht. ONGELUKKEN. Plafond in een school ingestort. Te Civitella bij Bologna is Vrijdag tij dens het onderwijs plotseling het plafond van een klas naar beneden gestort. Twee kinderen werden bedolven doch vonden onder de schoolbanken een schuilplaats. Zij kwamen met den schrik vrij. De school is gesloten en een onderzoek wordt inge steld. Visscher door een haai aangevallen. Dezer dagen, zoo wordt uit Rome ge meld, is in de bocht van Briaruzzo een ver woed gevecht gelevered tusschen oen vis scher en een grooten haai, die naar schat ting een lengte van 5 meter had. De visscher zat in zijn bootje te vis- schen, toen de haai plotseling naderde. Het dier viel het bootje terstond aan en bracht dit met zijn staart zulke krachtige slagen toe, dat tenslotte de boot een lek kreeg. De visscher, die aanvankelijk uit allo macht roeide, om het land te bereiken, moest toen in het water springen. Gelukkig bereikte hij spoedig ondiep water, zoodat de haai afliet en weer in de diepte van de zee verdween. Een groote menigte was op het strand van dit voorval getuige. Dievenbende gepakt in Duitschland. Ook enkele arrestaties te Amsterdam. Do politie te Leipzig is erin geslaagd, een uit 20 leden bestaande internationale bende van inbrekers en helers onschade lijk te maken. Enkele der medeplichtigen zijn te Amsterdam gearresteerd. Aan het hoofd der bende staat een man, die zich Engel noemt, maar die in werke lijkheid alhoewel ten onrechte Ehr- lich heet en uit Lodz afkomstig is. De bende heeft een lange reelcs inbraken in alle groote Duitsche steden op haar geweten. Het gestolen goed werd door koeriers zoo wel naar Amsterdam als naar Lodz over gebracht. Vermoedelijk zijn met deze medeplich tigen bedoeld de beide Duitsehers, die drie weken geleden in een hotelletje te Amster dam werden gearresteerd én aan de Duit sche autoriteiten overgeleverd. Tevens is bekend, dat zij zich in Duitschland aaii meer dan honderd misdrijven hebben schul dig gemaakt, o.a. een roofmoord te Altona. Geheimzinnige moord te Southampton. Een moord in een garage te Southamp ton, die wat geheimzinnigheid betreft hot eerste hoofdstuk van een roman zou kun nen vormen, houdt niet slechts de plaat selijke recherche bezig, doch heeft ook Scotland Yard aanleiding gegeven een paar der bekwaamste detectives met het onder zoek te belasten. Het slachtoffer is de 57-jarige Vivian Messiter. De lijkschouwing heeft uitgewe zen, dat de moord reeds circa tien weken geleden moet zijn gepleegd, zoodat cle moordenaar allen tijd heeft gehad zich uit de voeten te maken en zelfs desge- wenschfc' buitenslands te gaan. De kogel, die Messiter ter aarde heeft geveld, is hem achter een der ooren in hot hoofd gedrongen en heeft dit boven een der oogen weer verlaten. De politie heeft uiteraard getracht de misdaad te reconstrueeren, waarbij zij tot de conclusie is gekomen, dat de moorde naar zijn laffe daad heeft gepleegd, toen Messiter boven den motor van zijn auto ge bogen stond. Misleide vrijers te Berlijn. Vrijdagavond kwam het in de Philhar- monie te Berlijn tijdens het optreden van de Weensche dirigente Lise Mayer tot he vige tumultscènes. Tijdens het concert stonden plotseling verscheidene hoeren op de eerste rijen van het parket op en protesteerden met luider stemme. Onmiddellijk daarop waren vrij wel alle lieeren der eerste rijen overeind gesprongen, waarna een hevige scheldpartij begon. Toen men handgemeen dreigde te worden, ontbood de directie van de Phil- harmonie de politie,, die de rust herstelde, zoodat het concert kon worden voortgezet. Ongeveer 200 mannelijke bezoekers verlie ten echter de zaal. De verontwaardiging der lieere'n had de volgende aanleiding Enkele dagen geleden verscheen in een der Berlijnschc bladen een advertentie, waarin werd medegedeeld, dat een Ween sche jongedame, weduwe van een Bov- lijnsch groot-industrieel, financieel onaf hankelijk, in het huwelijk wenschte te tre den. Tweehonderd trouwlustige Berlijners schreven op de advertentie en allen ont vingen een antwoord, waarin hun werd medegedeeld, dat zij de bedoelde jongeda me in de voorste rijen van het parket van do Philharmonie konden vinden. Herken- ïiingsteeken zou een bouquet witte rozen zijn. De trouwlustige Berlijnsche heeren na men dan ook prompt een parketplaats, doch slaagden., er niet in, de jongedame te ontdekken. Zij zijn dan ook van oordeel, dat zij het slachtoffer van een advertentietruc zijn geworden, hetgeen tot hun protest aanlei ding gaf. De politie heeft de zaak thans in onderzoek. Nader wordt gemeld: Het voorval in de Philharmonie, waar Vrijdagavond, zoo als men weet, een concert in het honderd liep door teleurgestelde trouwlustigen, is door de Berlijnsche recherche spoedig op gehelderd. Het is gebleken, dat de per soon, die de huwelijksannonce in een der Berlijnsche bladen heeft geplaatst en de antwoorden op dc ingekomen brieven heeft verzonden, de man van de dirigente van het concert, mevrouw Mayer uit Weenen, is geweest. Deze, Gaberl genaamd, heeft tot dit on gewone middel zijn toevlucht genomen, om zijn vrouw een volle zaal te bezorgen. Hij heeft zich bereid verklaard, de door de trouwlustigen betaalde ontrée-gelden te rug te geven en hun ook andere onkosten te vergoeden, in verband waarmede hij een behoorlijk bedrag bij de politie heeft ge- doponeerd. 200 Varkens verbrand. Door onopgehelderde oorzaak is brand uitgebroken in een varkemrfokkerij to Mas- sow (Pommeren) waarbij do stallen en do geheele inventaris werd vernield en allo varkens, ten getale van.200, om het leven kwamen. Scholieren-staking wegens de koude. Leerlingen van do Oborrealschule te Pankow hebben Zaterdag wegens de in do lokalen heerschende koude, het schoolge bouw verlaten. Reeds sedert eenige dagen was het in eenige lokalen ten gevolge van de onvoldoende verwarming zeer koud, zoodat vele scholieren een zware verkoud heid hebben opgeloopen. De directeur keurt onder geen enkele voorwaarde het optreden der stakende leerlingen, 35 in getal, goed, maar heeft verklaard hen niet te zullen straffen, als zij Maandag' weer op school komen. Intu3- schen is een deputatie der stakers bij den burgemeester op bezoek geweest, ten ein de dezen te verzoeken maatregelen voor een betere verwarming te doen treffen. SCHAATSENRIJDEN. Kampioenschap van Nederland schoonrijden voor heeren. Zaterdag is op de banen van de Deven ter lTsclub do nationale wedstrijd vooi amateurs gehouden om het kampioen schap van Nederland schoonrijden voo hoeren, gevolgd door een wedstrijd voo paren. Voor den eersten wedstrijd waren 1 deelnemers ingeschreven. De uitslag was 1. M. R. Oostveen, Heemstede 214 pun ten, kampioen; 2. E. Lautenbach, Rottei dam 192 punten; 3. K. A. van "YVermeskei kon, Utrecht 191 punten. Nationale wedstrijd voor paren: Hiei aan namen 11 paren deel. De uitslag is 1. Mej. A. Oostveen, .Utrecht en de liee M. R. Oostveen Heemstede; 2. Mej. J. van Wijngaarden, Utrecht en de heer C P. van Balen, Ouden Rijn; 3. Mej. M. M Knol en do heer J. Schaap, Hoogezand. Do prijs voor het beste paar uit Deveu ter werd behaald door Mevr. M. Blanke voortBrauns en den heer Chr. Brauns. Kampioenschap van Overijssel, schoontijden voor heeren. Te Hengelo is Zaterdag een national wedstrijd voor amateurs gehouden om he provinciaal kampioenschap schoonrijde: (heeren) voor de provincie Overijssel, ge volgd door een wedstrijd voor paren. De uitslagen waren: Schoonrijden heeren: le prijs dc Waa Amsterdam, 2e prijs H. G. Hootsen Alme lo, 3e prijs Geezink Eibergen, troostprij Smelt Zwolle. Schoonrijden voor paren: le prijs d> Waal Amsterdam en mevr. Kaak—Krooi Amsterdam 2e prijs v. d. Lande Devente: en mevr, Molkenboer, Oldenzaal3e prij. Kuiten Dordrecht en mevr. Brunt Woor den. Kampioenschap van Overijssel hardrijden. Dc lieden te Zwolle gehouden wedstrij den om het provinciaal kampioenscha) van Overijssel, mochten zich in weerwi' van het slechte weer in een groote pu blieke belangstelling verheugen. De wed- strijdbaan was zeer slecht en stond bijna geheel onder water. De uitslagen luider als volgt 500 meter: 1. W. de Bruijn uit Zwolle in 53.8 sec.; 2. J. G. Elema uit Bieron, ii 57 sec.; 3. Kuipers, uit Stadskanaal h 57.6 sec. 1500 meter: 1. M. P. Jongbloet uit Rot terdam, in 3 min. 11.1 sec.; 2. C. L. Roe scma uit Voorburg, in 3 min. 11.7 sec.; W. de Bruijn uit Zwolle, in 3 min. 12.8 sc< 5000 meter: O. J. Roelsema in 11 mii 59.2 sec.; 2. Blaisse in 12 min. 0.2 sec.; Jongbloet in 12 min. 17.4 sec. Kampioen van Overijssel word de hec Jongbloet uit Rotterdam. Nationale wedstrijd hardrijden mannen t Kampen. Te Kampen zijn nationale wedstrij de gehouden voor mannen op de korte baa (160 meter). Het aantal deelnemers bc droeg 16. Snelte rit: A. Dikkerboom, .J. J. Slof e R. de Leeuw in 15 3/5 sec. Nationale proefwedstrijden te Amersfoor Zaterdag zijn op. de banen der Amen foortsehe IJsvereenigng nationale proel wedstrijden gehouden in het hardrijdei in twee series. De resultaten luiden: le serie: jongelui van 15, 16 en 17 jaar le prijs P. Blaise, Amsterdam 500 M. 57. s.; 1500 M. 3 min. 10.4 sec.; 2e pr. C. Jon ker, Oud Carspel 500 M. 1 m. 1.8 s.; 150' M. 3 m. 12.4 s.3e pr. Th. Nesiadbas, Am sterdam 500 M. 1 m. 4.2 s.1500 M. 3 miu 26.6 s.P. Pezie, Amersfoort 500 M. 1 ui 5.2 s.1500 M. imin. 28 s.J. Heisen Oud Carspel 500 m. 1 m. 6 s.; 1500 M. 3 m. 18 s.; J. de Jongh Amersfoort 500 M. 1 m, 14 s.1500 M. 3 m. 52.2 s.de Haas. Amersfoort 500 M. 1 m. 17 s.1500 M. 3 m. 39 s.W. Blanken, Amersfoort uitgevallen 1500 M. 3 m. 44.2 s.IJ'. Kaan, Amersfoort uitgevallen 1500 M. 1 m. 1 sec. 2e serie: Jongelui van 18 en 19 jaar, le prijs J. Langendijk, Oud Carspel 500 M. 54.8 s.; 1500 M. 2 m 56.2 s.; 2e prijs G. Roos, Amsterdam 500 M. 56.2 sec.1500 M. 3 m. 2.5 sec.3e prijs L. v. d. Ruit, Am sterdam 500 M. 1 lil. 5.2 s.1500 M. 3 ni. 21 s.Tj. Velstra, Utrecht 500 M. 1 m. 6 s.1500 M. 3 m. 33.8 s.J. Veenstra, Zeist 300 M. 1 m. 72 s.; 1500 M. 3 ni. 35 s.B. J. C. Berlage, Amsterdam 500 M. 1 m. 10 sec.1500 M. 3 m. 38.6 s.G. H. Borias, Amersfoort 500 M. 1 m. 15.4 s.1500 M. m. 9.8 s.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7