Uit d<2 Omgeving Uit de Rijnstreek. STADSNIEUWS. SPORT. LUCHTVAART. die voorwaarden gesteld lieeft. hij Iieeft vier- of vijfmaal een fooi van «ie firma Kooij aangenomen aan het eind van liet jaar S20 a 25. Hij zag er geen kwaad in, hij dacht dat dit uit vriendschap ge beurde. Het was hem in zijn instructie niet. verboden giften ami te nemen. Nu is die instructie veranderd. Na getuigenverhoor eischto hot O.M. 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. Bouman pleitte clementie. HILLEGOM. Ondertrouwd: P. Beukers en A. E. J. Niemann. A. de Groot J. M. P. Juffermans. W. Th. Wijnen en C. M. Kokkelkoren. Getrouwd: C. Bouckaert en P. van Lierop. Geboren: z. van A. G. Teeuwen Verhaar. z. van J. VersteegKlinken berg. d. van A. M. van der AarStee kers. z. van R. S. van de Waterde Block. z. van A. M. de MooySchmidt. Overleden: J. Guldemond, m. 9 j. J. W. van ZettenLeloux, vr., 7 Oj. M. van dor Meer, wed. A. Langeveld, vr. 75 j. A. de Groot, m. 90 j. LISSE. Geboren: Helena Theodora, d. van Th. v. d. Voort en O. Beijk. Overleden: Maria Adriana v. d. Berg, wed. van Th. Lek, oud 74 j. Cor- nclis .Tohanner Schramen, wedn. van P. v. Velden, oud 59 j. Ondertrouwd: A. W. Reeuwijk en M. J. v. d. Torst, Gehu v.- dN. F. Bouwmeester en M. Sprokkelenburg. M. J. de Groot en P. van Alphen. NOORDWIJK. Geboren: Jacoba, d. v. L. van Duijn en K. Ammeraal. Jacob z. van D. Kor- bee en J. v. d. Zwan. Gerardina Jo hanna, d. van W. van Schooten en M. C. de Haas. Ondertrouwd: Dirk Admiraal, 19 j. en Dirkje Lensen, 21 j. Getrouwd: L. Kleer, 19 j. te Naald wijk en J. C. Korbee, 21 j. alhier. C. v. Diemen, 2 j. te ,\lkemade, en E. A. G. Rijnders, 25 j. alhier. Overleden: Isabella Coletta Diedikx 77 j., wed. van H. F. Anthenius. Aria Vermaas, 5 jaar te Zwijndrecht, tijdelijk alhier. OEGSTGEEST. Personalia. Aan den heer J. H. de Groot, burgemeester van Makassar (N. O.- Indië) vroeger alhier woonachtig, is verlof verleend. VOORSCHOTEN. Brand. Toen de heer G. Werkhoven uit Leiden Zondagmorgen, omstreeks 4 uur de woning van den landbouwer L. J. van der Kleij, aan den Leidschen weg alhier met zijn auto passeerde, zag hij, dat de hooiberg achter den stal en woning in brand stond. Oogenblikkelijk waarschuwde hij de be woners, die nog in diepen rust waren en de omwonenden. Terwijl inmiddels iemand den commandant der brandweer den heer D. J. Brinks was gaan waarschuwen, die onmiddellijk alarm maakte en zich met een straalpijp voor de waterleiding naar den brand spoedde, hadden hulpvaardige personen de koeien, oen dertigtal, van stal gehaald en naar buiten gebracht. De mo torspuit wai' spoedig ter plaatse en het vuur dat zich had voortgeplant tot op het «dak van het woonhuis werd aangepakt en gelukkig bedwongen, zoodat de woning en stallen verder gespaard bleven. De hooiberg, waarin naar men ons mee deelde naar schatting ongeveer 30.000 K.G. hooi was, werd zoo goed als vernield, ter wijl het restant onbruikbaar is geworden. Alhoewel alles was verzekerd, laat de schade zich niet zoo gemakkelijk bepalen, daar de gevolgen voor het vee zich ge- ruimen tijd later voordoen. Gezien het feit dat de hooiberg aan alle zijden tegelijk brandde en van onderen af aan, wordt, daar elke andere oorzaak buitengesloten is, aan kwaadwilligheid gedacht. Op het terrein van den brand waren aanwezig de burgemeester dezer gemeente, de heer E. Vernède, en het lid van den raad de heer J. W. Bakker. Tijdens het verwerken van het hooi had een zoon van den heer S. nog het ongeluk door het ijs te zakken van de Korte Vliet, zoodat hij zich van droge kleeren moest voorzien. Do brandweer te Leiden had zijn dien sten nog aangeboden, maar kon gelukkig naar huis terugkeeren. VOORHOUT. Geboren: Adriana d. van Th. P. van den Nouland en C. Bierman Truus d. van C'. van der Tang en Ch. van der Bent Nicolaas Wilhelmus van J. Koelcwijn en P; van Schie Maria- Gezin-a d. van A. J. H. Lest rade en J. C. Schoone Jo hanna d. van P. van den Raad en J. Heems kerk Helena Maria Petronella d. van W. Pat schier en H. G. van Schooten Alphonsus Maria z. van P. A. van Reisen en E. A. Cuelonaire Johannes Adrianus z. van J. Th. Angevaare en A. Warmen- hoven. Ondertrouwd: Cornells Johannes Bel 23 j. en Cornelia Klazina Opdam 20 j. Theodorus Johannes Duivenvoorden 33 j., te Haarlemmermeer, en Cornelia Diemei 35 jaar. Gevestigd: J. M. G. den Held en cchtgen. van Lisse J. L. Beekman van Delft. Vertrokken: C. Diepeveen en gezin naar Satsenheim J. S. M. Brinkhof naar de Bilt Fr. Lubbe naa-r Hillegom J. A. Wijnen naar Uden B. C. Haakman naar Alkmaar IV. A. J. v. Hal na-aa* Gecrtruidenberg R. Fr. Durenkamp naar Leens J. A. van Veen naar Amsterdam J. H. M. Merks naar Amsterdam 0. B. Turnhout naar Noordwijkerhout A. Burgmeijer naar Noordwijkerhout P. C. van Steijn naar Noordwijkerhout E. Kraan naar 's-Gravenhage A. J. van der Lans naar 's-Gravenhage J. v. Vel- zen naar Helmond A. Q. Doeswijk naar Voorschoten J. M. van der Lubbe naar Lisse H. H. Kiellinger na-ar 's-Graven hage A. Koppe naar Katwijk aan Zee. WASSENAAR. Geboren: Aaltje d. van J. Kraaij en M. C. Schuurman Bartholomeus Johan nes Cornelis z. van P. W. M. van der Klaauw en J. P. Hoogttraaten Johan nes Bernardus z. van J. L. van der Vedle en A. M. Homan. Ondertrouwd: H. M. van der Plas en G. H. Hooijmans L. Prins en M. C. j. Vos H. O. Ma-tzen en H. W. S. Wee- nenk G. Beekman en M. P. Rothenberg J. A. Wensveen en Q. C. Knijnenburg J. L. de Groot en M. J. Groeneveld J. O. Snijder van Wiss-enkerke en H. J. E. Molhuysen. Overleden: Theodorus Gerardus Al phonsus Maria Spierings m. v. A. B. M. H. Hengst, 49 j. Johannes Franciscus Koks m. van H. J. van Koningsbruggen. 43 j. Josephine Johanna Neurdcnburg wed. G. A. Wilken, SO j. goedgekeurd, zooals het door het bestuur was ontworpen. Contributie voor de leden 10 cent per maand. Donateurs, die stem recht hebben, betalen minstens f 2.50 per jaar. Voor een toestel komen het eerst in aanmerking de zieken met een ziektetijd van meer dan één jaar, daarna de zieken, die minder dan een jaar, doch langer dan zes maanden ziek zijn, vervolgens diegenen die minder dan zes maanden, doch langer dan drie maanden ziek zijn. Toewijzing geschiedt bij loting.. Zij, die een toestel wenschen, moeten zich daartoe vervoegen bij den secretaris, den heer J. Monshouwer. Medegedeeld werd, dat reeds twee toe stellen konden worden aangeschaft. Hierna sluitine WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. Nog steeds ruime aanvoeren, welke tegen flinken prijs weg gaan. Behalve op de kleinere markten werd deze week nog veel kaas aangevoerd, wat in Januari niet altijd het geval is. De prij zen echter, die momenteel nog kunnen worden bedongen, zijn oorzaak dat de boe ren nog wat langer a-an den gang blijven. De a-lgemeene toestand in den kaashandel is vrijwel stationnair en het- is verwonder lijk, dat voor deze kwaliteit kaas, in deze omstandigheden, nog zulke hooge prijzen worden gemaakt. Verleden jaar waren dc prijzen in Jan. weliswaar nog beter doch hieraan lag een zeer gezonde oorzaak ten grondslag. De ui tv o erre s ui ta te n n.l. (hetgeen wij reeds vroeger schreven) waren op 1 Jan. 1928, belangrijk beter dan op 1 Jan. 1929 en door de beduidend kleinere voorraden op 1 Jan. 1928, kon de hooge prijs der jonge kaas worden verklaard. Dat de jonge kaas op 't- oogenblik, zoomaar op risico wordt gekocht, is uitgesloten, waaruit wel gecon cludeerd mag worden dat dc vraag die er thans nog bestaat, hoofdzakelijk de jonge kaas' geldt en bijna, niet de opgelegde kwantums worden aangesproken. De aanvoer te Bodegraven was 224 par tijen, te Woerden 190 en te Gouda 142. Men ziet dus, dit zijn nog respect-abele getallen. De kleinere markten geven niet veel aan voer meer. De twee grootste, Woerden en Bodegraven, hebben gezamenlijk nog meer partijen als de 7 kleine markten bij elkaar. De hoogste not-eering van deze week 58, welke zoowel te Bodegraven, Woerden en te Leiden werd besteed. Te Leiden was de hoogste noteering van 58, zoowel voor de Goudsche als voor de Leidsche aangegeven. De boeren Leidsche kunnen zich wel in 'n goede belangstelling verheugen tegenwoordig. Ze dingen met de Goudsche geregeld naar den hoogsten prijs Voor de oplegkaas is dit wel te verklaren. Het geringe kwantum Leidsche kan dan ternauwernood de behoefte dekken, maar hoe nu voor stalkaa-s Leidsche dergelijke prijzen kunnen worden betaald, werd door den handel onbegrijpelijk gevonden. BOSKOOP. Gearresteerd. Zooals we reeds eerder meldden werd in het laatst van December ingebroken bij den boekhandelaar J. al hier, waar een bedrag van ongeveer f 250 werd ontvreemd. Thans is zekere S. alhier als verdacht van dezen diefstal,^ aangehou den en naar Den Haag overgebracht. NIEUWKOOP. Kiesvereeniging. Zondagavond ver gaderde de Kiesvereeniging in het Patro naatsgebouw. De voorz. opende de verga dering vmet den Chr. groet De notulen v.-erden gelezen en vastgesteld. Hierna stelde het bestuur voor de candidaten voor de vrije zetels aan te vullen met de heer Bulten uit Voorhout en Deerenberg uit Schoonhoven. De heer Domsdorf verdedig de den heer Bulten en brengt verschillen de voorname werkzaamheden van dezen candidaat naar voren. De voorz. doet uit komen, dat de heer Deerenberg een heel goed Tweede Kamerlid zal zijn. Na ver schillende besprekingen worden als candi daten voor de lijst aangewezen de heeren v. Vuuren cn Loerakker voor de kwaliteits zetels en voor de vrije zetels de heeren Balvers, Stadhouder, Bulten en Deeren berg. Hierna wordt medegedeeld, dat door den zeereerw. heer Pastoor niet wordt vol daan aan het verzoek om een aanmoedigend woord te willen spreken om bijdragen te geven voor de propaganda voor de a.s. verkiezingen. Dit wordt door eenige leden besproken, waarna wordt besloten, dat eeni ge leden met een lijst de parochianen zul len afgaan voor een bijdrage en dit door middel van een ingezonden stuk in de cou rant bekend te zullen maken. Hiervoor ga ven zich op de heeren P. Kuyf, G. Blom, C. Toebak, W. Eys, Jac. v. d. Voorn, Alb. Versluis en A. J. Zevenhoven, die hun wij ken onderling verdeelden. Bij de rondvraag werdon nog enkele vra gen gesteld van huishoudelijken aard, waarna de voorz. de vergadering sloot. ZEVENHOVEN. Radio voor zieken.'Dezer dagen ver gaderde de Radiö-vereeniging voor zieken in de zaal van den heer J. Smit. De op komst was niet schitterend. Het voornaam ste punt van de agenda was: Vaststelling van het reglement. Dit werd in zijn geheel AUTOMOBILISME. Automobielen en motorrijwielen in Nederland. Hot aantal op 1 Januari. Voor de eerste maal is door hot Cen traal Bureau voor de Statistiek uit de aangiftebiljetten van de op 1 Mei 1927 in gevoerde Wegenbelasting een statistiek samengesteld, die den toestand aangeeft op 1 Januari 1928. Vóór 1928 zijn door genoemd bureau wel jaarlijks gegevens gepubliceerd be treffende het aantal motorrijtuigen, maar omdat deze ontleend werden aan ri* soneele belasting, konden in deze getaiien niet worden begrepen de van de belasting vrfijgestelde motorrijtuigen, t-oh welke groep o.a. de vrachtwagens belioorcn. Niettegenstaande deze onvolledigheid geven aan deze belasting ontleende cij fers een duidelijk beeld van de sterke toe neming der aantallen. Van 1919 tot 1924 is het aantal motorrijwielen gestegen van 3047 tot 36714 (d.i. 12 maal zooveel), het aantal motorrijtuigen van -1594 tot 67717 (vijftien maal zooveel). Alleen over 1918 zijn de cijfers belangrijk kleiner dan die over het voorafgaande en volgend jaar (van 1917 tot- 1919 zijn dc totaalcijfers resp. 14169, 3763 en 18995) als gevolg van de schaarschte van benzine, petroleum en rubber, waardoor het meerendeel der wa gens buiten gebruik bleef. In de nieuwe statistiek komen in een negental tabellen, die voorafgegaan wordl door een beredeneerde inleiding de navol gende gegevens voor. In de eerste tabel is voor elke ge meente, voor de provinciën en het Rijk het aantal motorrijtuigen opgenomen, ver deeld naar de vijf soorten rijtuigen en naar enkele gewichtklassen. Van de 95883 motorrijtuigen in totaal werden geteld 413 rijwielen met hulpmo tor; 19.503motorijwielen; 46.030 perso- nenmotorrijtuigen; 3.094 motorbussen; 26.843 vrachtmotorrijutigen. In 26 gemeenten kwamen in totaal 41.454 motorrijtuigen voor tegen 54.429 lin de overige 1053 gemeenten. Geen motorrijui- gen werden aangetroffen in een elftal ge meenten. De verdere tabellen bevatten de gege- ens betreffende de 14 gemeenten boven 50.000 inwoners, de provinciën en het Rijk en wel met betrekking tot de motorrij wielen en de verdeeling naar de voor naamste merken en het aantal /ijspanwa- gens; met betrekking tot- de personen rijtuigen en de motorbussen de verdeeling naar het aantal zitplaatsen en de voor naamste merken (voor de motorbussen bovendien naar de soort banden) cn met betrekking tot de vrachtmotorrijtuigen de verdeeling naar het model van het koetswerk, naar de soort banden, naar de voornaamste merken en het aantal aanhangwagens. Van de 17.992 motorrijwielen droegen er 11.168 een van de navolgende merken: In dian 3169; H.D. 2872; Douglas 1943; Gillet 1102; F.N. 1071; Sarolea 1011. Bovendien kwamen nog 34 merken voor, waarvan er meer dan 50 geteld worden. Van de 72 merken personenwagens, waar van er meer dan 50 voorkomen, behoorden 30.252 wagens of 66 pet. van het totaal aantal wagens tot een negental merken die hieronder zijn vermeld: Ford 12541, Buick 1651, Crovrolet 5407, Studebaker 1485, Citroën 2668, Overland 1410, Fiat 1964, Essex 1199, Renault 1927. In verband mot de kleine aantallen zijn betreffende de 3094' motorbussen de 19 merken genoemd, waarvan er meer dan 25 voorkwamen. 1894 bussen droegen een der navolgende merken: Ford 1244, Re nault 170, Chevrolet 354, Latil 126. Van de 26.843 vrachtmotorrijtuigen werden bij 30 merken meer dan 50 wagens geteld. Dc Fordwagens zijn het grootst in aantal, n.l. 17.708, daarop volgen 6 merken met in to taal 4269, n.l.: Chevrolet 2885, White 232, Fordson 414, Hansa Lloyd 226, Renault 303, Benz 209. Voor het aantal wagens der andere merken, alsmede voor de cijfers der af zonderlijke gemeenten, het aantal zitplaat sen der personenmotorrijtuigen en motor bussen, het soort banden dezer bussen en der vrachtwagens moge naar de statistiek zelve verwezen worden. Zilveren jubileum. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de hoer D. Piket, stationsambtenaar alhier in betrekking kwam bij de toenmalige Staatsspoorwegen. De heer Piket kwam den 13en Januari 1904 als arbeider in dienst aan het station alhier en heeft zich door ijver en goede plichtsbetrachting in het tijdperk, dat ach ter hem ligt, door de verschillende rangen weten op te werken en werd van arbeider tot schrijver bevorderd daarna tot arbei der-telegrafist. tot telegrafist, assistent van den stationsdienst en stations-ambtenaar. Na aanvankelijk hier ter stede Averkzaam te zijn geweest, werd hij overgeplaatst naar Zwammerdam, waarna hij eenigen tijd erkzaam was aan het hoofdgebouw te Utrecht, om vervolgens overgeplaatst te worden naar Culemborg, Vught, Gelder- malsen en Leiden, in Avelke laatste plaats hij in 1921 als stationsambtenaar Averd aangesteld. De heer Piket, die aldus op een goeden staat van dienst mag terugzien, mocht ter gelegenheid van zijn jubileum van vele zij den bewijzen van belangstelliag ontvangen. Reeds gisteren, den eigenlijken herden kingsdag was zulks het geval bij de recep tie, die er ten huize van den jubilaris in de Merelstraat werd gehouden waar tal- ijke collega's, vrienden en bc_ .iden hem de hand kAvamen drukken. Hedenmorgen Avcrd de heer Piket ten kantore te Amsterdam door den inspec teur golukgeAA-cnscht, terwijl hem de ge bruikelijke gratificatie Averd overhandigd. Bij zijn terugkeer hier ter stede Averd de jubilaris door superieuren en collegas hartelijk ontvangen. De stationschef, de heer P. H. a'. d. Born, sprak den heer Piket daarbij op hartelijke a\-ijze toe, hem Avijzend op zijn mooien staat van dienst. Als stoffelijk blijk van belangstelling Averd den heer Piket vervolgens een fraaie schemerlamp aangeboden.- Agenda Achttienjarige vlieger doodgevallen. Frankrijks jongste piloot. De jonge Fransche amateur-vlieger Pier re Jan Fisbach Averd gedood, doordien zijn licht Adiegtuigje bij St. Ravel neerstortte. Hij was voornemens van Parijs naar In dochina te vliegen. De 18-jarige Fisbach was de jongste Fransche gebreveteerde piloot. Vastenavondfeest van „de Hanze". Het Vastenavondfeest, dat de Vereeni- ging „de Hanze" jaarlijks voor haar le den geeft, zal ditmaal worden gehouden op Maandag 4 Februari in die Groote Stadszaal, welke voor deze gelegenheid feestelijk zal zijn ingericht. Deze avond, welke door eerste rangs artisten op caba ret en muzikaal gebied mot een program ma van vroolijke kunst zal worden op geluisterd is voor alle R. K. Middenstan ders, oud en jong, oen prachtige gelegen heid om een gezellig Vastenavondfeest in eigen kring te A'ieren. Een zeer varieerend programma, met medewerking van 3 muziek ensembles, zullen er voor zorgen, dat er „elk wat Avils" is. Een eA'enement van dezen avond belooft te worden dc luisterrijke intocht van Prins en Prinses Carnavallo del Claro met hun schitte renden hofstoet. Deze Aveek worden de programma's Avelke een beknopte bqschrij- Aring ATan dezen feestavond geven, aan de leden toegezcladen. Zooals U in de annonce in dit blad kunt lezen zijn introductiekaar- ten voor R. K. verkrijgbaar, Avolke tot 37 Januari kunnen Avorden aangevraagd bij den heer G. van Deene Breestraat en den heer Slegtenhorst N. Rijn. Katholiek Overheidspersoneel. Zondag hield de R. K. Bond van Over heidspersoneel „St. Paulus" zijn jaarlijk- schc feestvergadering in dc zaal van t St. Antonius-patronaat. Te circa S uur opende de Avaarnemend voorzitter, de heer J. v. d. Meyden, met den christe- lijken groet deze bijeenkomst,, cn heette allen van harte Avelkom. Hij hoopte dat allen zouden medewerken tot het sla gen van den avond, opdat de onderlinge band hechter en sterker moge worden. Den heer J. Gordijn, pianist, zorgde voor de Arroolijke stemming, hetgeen hem goed gelukte. Na den inzet, der muziek \'ersche nen do humoristen Kees Klaare en A. Flora voor het voetlicht. Zij Avisten door leuke gezonde liedjes en voordrachten een gezelligen sfeer te scheppen en onder veel bijval werkten zij hun program af. Bij de pauze maakte de \-oorzitter bekend, dat op Dinsdag 29 Tan. a.s. de jaarvergadering zal worden gehouden, waar de penningmeester en secretaris, hun jaarverslagen zullen uitbrengen en waarop de bondsvoorzitter, de heer L. F. Guit zal spreken. Tevens maakte de voor zitter bekend, dat de collega's Turk en van Butsum voor de „Zonnebloem" had den gezorgd, waarvoor een Avoord van dank aan deze heeren Averd gebracht. De Voorz. wekte tevens op het schoone. doel A*an Herwonnen Levenskracht te steunen en als mannen van „St. Paulus" vrijwillig gaven to offeren. Tevens be dankte hij de leden Aroor hunne opkomst onder de H. Mis, welke werd opgedragen in de St. Jozefkerk ter intentie voor de levende en overledene leden van St. Pau lus, en waaronder allen ter H. Tafel na derde. Na de pauze volgde een gezellig samenzijn, waarna te omstreeks 11 uur de heer J. Lagcrberg den goed geslaagden feestavond sloot met den Christelijken groet. Oprichting eener Algernéene Leidsche Studenten Rijclub. Op initiatief van den voormaligen Olyrn- pïschen Attaché, tevens lid der Koninklijke Nederlandsche Jachtvereeniging, Dr. J. W. F. A. a-an den Berg de Bruyn te Oegst- geest, zijn te Leiden pogingen in het Averk gesteld om te geraken tot de oprichting van een „Algemeene Leidsche Studenten Rijclub". De op te richten club zal zich ten doel stellen alle, zoowel mannelijke als vrou- welijke, te Leiden ingeschreven studenten, die het paardrijden beoefenen of wen schen te gaan beoefenen, in zich te vereeni gen en door verschillende haar ten dienste staande middelen de rijsport onder de Leidsche studenten in den ruimsten zin van het Avoord te bevorderen. Dr. van den Berg de Bruyn heeft zich om. reeds van de medewerking kunnen TEI LEIDEN. Woensdag. Jaarvergadering R. K. E a-an Bakkersgezellen enz. Hubrecht"; Bondsgebouw Donderdag. Vergadering van de ledenj op te richten stichting j Huis"; Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. „Ons Tooneel" onderafd. B VrouAvenbond. Uitvoering. A niuspatronaat, 8 uur. Dc avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 14 Jan. en met Zondag 20 Jan. waargenomen i de apotheek van den heer M. Bóokv Vischniarkt S. klef. 552. verzekerenvan den Directeur der L( sche Universiteitsmanége. Binnenkort zullen naar avjj van Ave gelichte zijde vernemen meerdere det worden bekend gemaakt, doch thans alvast worden medegedeeld, dat de gende punten onderdeel van het clubp gramma zullen uitmaken: 1. het opAvekken tot het onderricht door ongeoefenden 2. het onderhouden en verbeteren paardrijkunst door geoefenden door ge men lijk lesrijden, carousselrijden, Avand0 en terreinritten, deelneming aan jachti ten 3. het doen houden van voordrachten c onderwerpen, de rijsport betreffende, dc op den voorgrond tredende personen de hippische wereld; 4. het aankweeken van een kamera, schappelijken geest onder de leden d< - het houden van soirées of buitenpartij agm al naar den aard vran het jaargetijde; 5. het bevorderen harer representatie erschillende daartoe passende officie* gelegenheden, alsmede het contact zoek3Ude met vereenigingen, die oen overeenkomst,n k doel nastreven. m iet Zaterdagmiddag te 2 uur Averd een v<EidG gadering gehouden van het Genootsch tot zedelijke verbetering van gevangen alhier, in welke vergadering het bestu als volgt is samgesteld, Avaarbij in enkcrg vacatures is voorzien: Ds. Joh W. Gro^ h< Enzerink, voorz.; P. C. C. A. Wijkmatferul. secr.-penningmeester; Dl'. A. Gans, Dr. P. F. Rassers, Air. Dr. J. Schokking, Alei1, Wed. Prof. E. Viirtheim-Valk en Mr. A van Toornenburg. atigc 4 g: LI -Vai ,t e bi Nü De lalt Het Dagolijksch bestuur a-an li Leidsch Borgstellingsfonds is samengeste uit de heeren Prof. Mr. D. van Blom, voo zitter, G A. Smit, penningmeester. Zo terwoudsche Singel ISa, gironummer 1417 en P. A. van Aggelen, Niemvsteeg No. secretaris. De secretaris a-an het Leidsch Borgstc lingsfonds (Fonds tot bestrijding van d«l0V£ Woeker) is te spreken eiken Donderda j, avond van 6.307.30 uur, Nieuwsteeg No. Prof. J. H. Zaayer, hoogleeraar in chirurgie alhier, houdt heden (Maanda voor de Hunterian Society te Londen z.g. jaarlijksche Hunterian Lecture. Zi onderwerp is „Chirurgie van slokdarm i long". Zondag 27 Januari komt het R. K. An sterdamsch Tooneelgezelschap, dat al zoi na, vele avonden voor de K. R. O. gespeel heeft, in den Leidschen Schouwburg m< do opvoering van „De Vrek" van Delbekk p Waar dit Tooneelgezelschap velen doe de radio zoovele genotvolle avonden ve schaft heeft, Avil Herw. Levenskracht <Ue" Leidenaars in de gelegenheid stellen pc soonlijk met het gezelschap kennis te nu ken. Nadere berichten volgen. «te ipel. loei O Bij den ontvanger der directe belastii gen, le kantoor alhier, zijn ontvangen avc gens te weinig betaalde wegenbclastin bedragen van f 18.18, f 12, f 9.10, f 6.1i ƒ6, ƒ3.10, ƒ1.55, ƒ1.55, ƒ1.50. Naar wij vernemen zullen de boomen oj de Hooglandsche Kerkgraclit gerooic worden. Een A-oorstel daartoe zal den raa< in de eerstvolgende vergadering gedaai worden. ■H Gehouden verkooping in het Notarishui alhier op Vrijdag 11 Januari j.l., ten over staan van: A. J. C. van der Heyden, Nole- taris alhier. Een heerenhuis, bergplaats le pakhuizen c.a. Jan van Goyenkade nos. 2 k 20a, 21 en 21a, kooper B. J. Huurman Dj au q q. voor ƒ27000.Utrechtsclie Jaagpai sla 92, P. J. van Dam q.q. voor 1475. TOONEEL. HijZijen de Pekingees De Speeldoos. Het is geen wonder, dat dit stuk vai „Dc Speeldoos" een lang leven heeft daar het de pretentie mag hebben hé publiek een allergezelligsten avond verschaffen. Gedurende de twee eerst? bedrijven waren er twee „zij's", die het hc de dc Pekingeesje een lilliputterig hondje beiden wilden hebben en twee „hij's", resp de vrouw van den een en de verloofde van den ander, die niet Avilden, dat de „zij's", die bij ieder van hen behoorde, he Pekingeesje in huis namen. De mannen werden achtergesteld bij hel Pekingeesje, dat Cycloon heette en huisc lijke cyclonen teweeg bracht. Gene Hurlej verkocht het hondje a-an zijn vrouw zeer vermakelijke scène aan Lydia Web ster, de verloofde van Air. Meadows, deze laatste wist de Pekingees weer in d« armen van Miss Hurley terug te voeren daarbij grinnekond: „Aan mijn lijf geen Pekinees". Wat echter niet naar den zin zijn A-erloofde, die eveneens ten tooneeli verschijnt ten huize van Hurley, tusschen de beide paren een storm gaat woeden, die een het verbreken van een verloving tengevolge heeft, totdat ten slotte het viertal naar het politiebureau wordt getransporteerd cn het hondje aan Miss Webster wordt toegewezen. Hot pleit is dan echter nog niet be slecht, want als Airs. Webster als arbiter zal optreden, stemmen dc beide dames ei. I

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2