WEEK-END „REES BAfifc" draapre Radio H. 6. VAN IJKEN LIED VAN DEZEN TIJD. 9.E.M.C.O. - RADiQ voor alle vaorkontfnde ipo-OntierMéii M wt KERKNIEUWS. SYNTHESE. Zaterdag 12 Januari. Hoe zit dat nou? Moet er meer synthese in ons loven ko men of niet? Trof. do Mevere beweert van wel, maar ik vind zijn naam wat to ver dacht, om dat zoo maar voetstoots te kun nen aannemen. Hij meiert over veranderlijkheid in een heid en eenheid in verandorlijkheid, maar meent tenslotte dat er meor synthese, dat is meer eenheid moet komen in ons leven. Ligt er maar aan, hoe men het opvat. Die eenheid lijkt me wel geschikt, want er is al zooveel heibel in dit ondermaau- sche, dat een beetje meer eenheid geen kwaad zal kunnen. Maar wat moot die veranderlijkheid er nou bij? Die had ik maar weggelaten, er is al veranderlijkheid genoeg en aan wind cn storm hebben we hier ook geen gebrek. Er is toch geen enkel dier, dat zoo ver anderlijk is, als het verstandelijke dier, de mensch. Dat*is trouwens altijd zoo geweest, van het begin van de wereld af. Vandaar dan ook hot gezegde: niets zoo veranderlijk als een mensch. En nu moet er meer eenheid komen, zegt professor de Meyere, maar oenheid in ver anderlijkheid. Dat kan niet. Bestaat niet. Want er is of veranderlijkheid en dan is er geen eenheid, of or is eenheid en dan is er geen veranderlijkheid. Hij bedoelt dus zoo iets als oen veran derlijke eenheid. Dat zou misschien gaan, als we allemaal één zijn, één van hart en ziel wat gezellig en dan op een gege ven moment allemaal tegelijk een kwart- draai links maken, maar dat is dan geen eenheid in veranderlijkheid, maar veran derlijkheid in eenheid. Kunt U het volgen? Nu is dat theoretisch wel heel erg mooi, maar is dat practisch ook uitvoerbaar? Dan moeten we beginnen het leven te regelen als een gymnasticlc-uitvoering, waar één leider aan bet hoofd staat, zoo iets als een dictator dus, waarmede wij echter de eerste schrede zetten op den weg naar het fascisme. En als die dictator dan zegt: een „halve slag links", dan gaan we ook een halve slag links, wat een groote verbetering brengen zal, want nu doet men bijna niet anders dan hecle slagen geven niet gaan en niet alleen links, maar ook rechts, maar dat is misschien om het even wicht in stand te houden. Volgens professor de Meyere zijn er in deze richting al eens proeven genomen, niet op menschen, maar voorloopig alleen nog maar met rupsen. Dat klinkt heel gek en onwaarschijnlijk, maar is het toch niot, vanwege de observatie, begrijpt U? Want stel eens voor, dat men voor dio proeven in plaats van een rups een vloo had genomen, dao had men toch onmoge lijk kunnen constateeren, of die vloo aan het gegeven bevel om een kwartdraai links of rechts te maken had voldaan, want zij zou op het oogenblik zelf van het bevel reeds vijf heele draaien hebben gemaakt, vóór men het had kunnen constateeren. Maar nu een rups! Als die een dergelijk bevel krijgt, kan men intusschen op zijn gemak een kop koffie gaan drinken of een straatje om gaan om bij terugkomst te zien, hoever het dier reeds met zijn kwartdraai gevorderd is. De geschiedenis vermeldt echter niet, of die proeven geslaagd zijn. Maar laten we een oogenblik bet volledig succes daarvan aannemen, dan staat het ons te wachten, dat wij binnenkort allemaal tegelijk kwart-, halve- of heelo draaien maken ondor de centrale leiding van den minister-presi dent. Feitelijk is dus die heele theorie niets anders dan het huidige fascisme Niets nieuws dus. Ik zal er met Prof. de Meyere en Mussolini eens over confereeren DANIËL INGtZUNUtN MfcDEDEELING. Uit voorraad leverbaar in 125 on 220 Yolt cïe drie Staaidaardl-Comlbinafiies f 257.5öL- 1282.50 - f395.- KET VpLLE GArWTIE in uoi'Gciï'rSièüxdc 'typen „G ROOT SUCQE3" VRAAGT DEM^NSTpATlEy BREESTRAAT 39 TEL. 35 KOUDEKERK. Een nuttige film. Uitgaande vaai de voreeniging van de eierenveliing Koude kerkKijndijk, had Woensdagavond op de bovenza alvan Hotel De Bruin alhier een filmvertooning plaats door don heer Jon ge! een van Arnhem. Na eenige humoristischo vortooningen werd achtereenvolgens met afwisseling op het doek gebracht de arbeid op model boerderijen en het kippenhouderijbedrijf. Vooral trok daarbij de aandacht het keurig ingerichte hoenderbedrijf van den heer Kröller te Harskamp en do modern ingerichte broederij van den hoer Schim mels te Barneveld. De opkomst was tame lijk goed. Bouwen. Door den tuinder J. C. van Egmond is vergunning aangevraagd voor het bouwen van twee druivenkassen bij twee bestaande kassen. Door den hoer Joh. Jonger eel is vergunning aangevraagd tet het afbreken van twes arbeiderswoningen bij zijn timmerwerkplaats in de Hoogo- waard en het weder opbouwen van een bur gerwoonhuis aldaar. Overzetveer. Door uitbroiding van personeel is het klein overzetveer in de Kerksteeg alhier wederom den gansehen dag opengesteld. Door de aanhoudende vorst wordt het overzetten echter steeds lastiger en gaat het thans met groote moei te gepaard. Belanghebbenden mogen er dus wol om denken dat zij hiermede voor trein of autobus enz. terdege rekening houden. WOERDEN. Geboren: Tiemen z. van Frcderïk Pen en Hendrika Bronk. Aagje Corne lia Adriana d. van Hendrik Hennuin en Cornelia Adriana Flier. Wilhelmus z. v. Wilhelmus Kompier cn M. H. Verschuur. Karei z. v. Johannes Schalkwijk en C. W. Bijleveld. Overleden: Maria Johanna Smit 82 jaar. Adriaan van der Werf. echtgenoot van Elizabeth Flendrie 72 j. Ondertrouwd: A.art Pak en Jan netje Maria Lagerweij. Getrouwd: Huibertus Blok en Ma ria Kolsteeg. Pieter Adrianus Oostveen en Johanna Vlug. Gerrit Jan Peters en Bertha Bouwman. Evert de Graaf en Maria Balk. ZOETERWOUDE. Kiesvereenig'ng. Donderdagavond hield de B.-K. Kiesverceniging „Ons Rocmsche Vaandel" de jaarvergadering in het Patronaatsgebeuw aan den Hooge "Rijndijk onder leiding van den voorz., den heer J. Schouten. Door den secr., den heer N. v. d. Poel, werden de notulen gelezen, welke onver anderd werden goedgekeurd. Alsmede een keurig verzorgd jaarverjlag, waaruit o.m bleek, dat het werk voor het z.g Schaep- man-fonds goede resultaten had opgele verd en dat ruim 800 personen thans lid zijn van de R-.K. Kiesvereeniging. De penningmeester, den heer A. C. Paardekoojer, gaf het financieel verslag over hot afgeloopen jaar, totaal inkom sten 269.53, uitgaven 112.82, batig sal- da over 1928 156 71. Door een commisBie bestaande uit de Weor is er een gedaald ten grave. Die goed zijn leven heeft besteed, Eu die de wereld wist te laven In levenspijn en harteleed. Alleen aan hem, dio in zijn levou Zóó groote daden heeft gedaan, Alleen aan hem wordt eer gegeven, Wanneer wij hem begraven gaan. Nu ligt hij bleek en stil te pralen, Het leven is voor hem voorbij, Want eind'lijk kwam de Dood hem halen. Die zeide: Tex je bent voor mij. J" hebt voor 't laatst de dolle wereld Nu hooren juichen, 't Is geschied, Men prees jou zeer in krachtpatskringen, Omdat jij boksers boksen liet. Jij liet ze wild elkaar beknokkeu, Een enkling maar vond zooiets zot, Maar wie ging kijken, moest flink dokken En zelf bleef jij steeds buiten schot. O Tex, jij hebt den mensch gegeven, Het schoonste en edelste vermaak, Maar ach, 't is waar, ook jij moest leven En daarvoor stompten and'ren raak. Men verwacht, dat ongeveer 25000 personen in den begrafenis stoet van Tèx Rickard zullen medeloopen, zoodat deze een leng te van eenige mijlen zal beslaan. In elk geval wordt het de groot ste, die ooit ter wereld heeft plaats gevonden. (Courantenbericht). Hoe dikwijls werd er oen geslagen Knock out, om jou een lol te doen, Al kostte al zijn levensdagen Hem dit zijn eer en sportfatsoen. Om al die schoone mooie dingen, Gaat je begraaf'nis nu in gang, En zal men nu jouw lof bezingen In eene stoet, drie mijlen lang. Maar eind'lijk kwam de laatste ronde, Waar het publiek zooveel van houdt; Toen sloeg de dood in éen seconde Ook jou, Tex, eindelijk knock-out. En juist zooals bij bokswedstrijden, Waar men steeds slaat op het gezicht, Sloeg nu ook niet de dood bezijden, Maar sloeg hij jou je oogen dicht. Nu lig jij in de eerste wagen, Beroemd, geëerd, maar stijf en koud; Jij bent aan 't einde van je dagen, Jij bent nu, wat men noemt, knock-out. Maar slechts aan hem, die in 2ijn leven Zóó groote daden beeft gedaan, Alleen aan hem wordt eer gegeven, Wanneer wij hem begraven gaan. TROUBADOUR. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zondag 13 Januari. Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1852 M. 8.309.30 K.R.O. Morgenwijding. Spr.: E. Wormer: De H. Man Job. 9.30 N.C.R.V. Kerkdienst in de Geref. Kerk te Zaanslag. 12.301.30 K.R.O. Concert door het K. R.O.-Trio. 1*30-•K.R.O. Spr.: J. A. de Jong: .et doel van de Pool-expedities. 2.-230 K.R.O. Spr.: B. J. Koldewey. Literaire causerie. 2-304.K.R.O. Concert door het En- schedesche dubbelmannenkwartet o.l.v. T. Borghuis. 4.5.— K.R.O. Ziekenlof uit Bloemen- daal. 5.50 N.C.R.V. Dienst in de Ned. Herv. Kerk tc Oosterend (bij Sneek). 7.308.Spr. E. v. Beukering: Litur- die van het H. Misoffer. 8-K.R.O. Concert. De Amsterdamsche Orkestvereniging o.l.v. F. v. Diepenbeek. Mevr. Soph. Both Haas, zangeres. 10.45 K R.O. Epiloog door het Klein Koor o.l.v. :Xos. H. Plekkers. Hilversum, 1071 M. 9.45 VAR A-uitzending. 10.30 v.P.R.Ö, Dienst in de Ned. Herv. Kerk te Naarden. 12.12.30 Schaakles. 12.30—2.— Concert door het Boris Lenslri Trio. 2.—2.30 Pianoconcert door A, v. Zech. 2.304.Concert door het Omroep orkest. 4.-5.— Wedstrijduitslagen. In de pauze gramofoonmuziek. 7.45 Porsber. 8.„Mignon", opera van Thomas, in 3 veten, medew. o.m. Litef (Carmen). Corry Couvreur en Henri Bloemgarten. Daventry, 1562 M. 3.50 Concert. Symnhonie-orkesl. 5.20 De Wireless Singers. 5.50 Voorlezing uit het Oude Testament. 6.056.35 Bach's kerkoantate No. 112. 8.15 Kerkdienst. 9.10 Nieuwsbcr. 9 25 Concert. 10.50 Epiloog. 11.11.20 De „Silent Fellowship". „Radio-Pari s". 1750 M. 12.20 Morgenwijding. I.052.10 Orkestconcert.' 4.505.50 Gramofoonmuziek. 7.057.50 Gramofoonmuziek. 8.05 Circus. 8.3511.Symphonieconcert. Langenbcrg, 469 M 8.25 Morgenwijding. II.20 Kerkconcort. 12.20 Orkestconcert. 2.40 Schubertliedorou. 3.50 Vocar! cn instrumentaal concert. 7.35 „De Barbier van Bagdad", opera ji 2 acten van Cornelius. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Zeese n, 1649 M. 8.20 Morgenwijding. 10.50 Orkestconcert. 3.50 Orkestconcert. ".10 „De Barbier van Bagdad", o^era Cornelius. Daarna tot 11.30 Dansmu ziek. Hamburg. 395 M. 835 Morgenwijding. 10.50 Orkestconcert. 12a25 Solistenconcert. 4.20 Orkestconeert. 5.20 Citherconcert. 7.20 Vroolijk concert. 8.20 Lezing. 8.50 Een avond met F. Lehar. 9.50 Nieuwsber. en causerie. Brussel, .509 M. 2.50 Symphonieconcert. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Kamermuziek. 8.3510.35 Concert. Huizen 340.9 M. Na 6 u u r 1852 M. (Uitsluitend NCRV.-uii zending) 11.0011.30 Ziekendienst. 12.301.45 Orgelconcert. 2.002.30 School-uitzending. Practische gezondheid s! eer. 4.005.00 Zickenuurtje. 5.306.00 Literaire causerie. 7.007.30 Stenografieles. 7.30—8.00 Zangles. 8.00 Concert. Hilversum, 1071 M. 10.10.15 Morgeuwijding. 12.152.00 Concert door hot Boris Lens- ki Trio. 2.454.45 Filmmuziek uit de City Bios coop Den Haag. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.007.15 Concert door het Boris Lenslri Trio. 7.157.45 Engelsche les, beginners. 8.00—8.30 Lezing doer Mr. G. H. A. Grosheide: De nieuwe N. V. wet. 8.30 Operacca 'ert. Leden van de Itali- uansche opera en het oraroep-orkest. I. d. pauze Muzik. anec.doten door Louis Schmidt. 10.30 Persber. Daventry, 1600 M. - 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladenconcert (alt-tenor). 12.50 Dansmuziek. I.20 Orgelconcert. 2.20 Voor de scholen. 2.40 Muziek. 2.50 Lezing. 3.15 Muziek. 3.25 Voorlezing. 3.40 Muziek. 3.50 Balladenconcert (sopraan, bariton, piano). 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Causerie. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Voor de padvinders. 7.05 Bach's koorpreludes. 7.20 Liter, critiek. 7.35 Muz'ek. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. 9.2Q Nieuwsber. 0 35 Lezing: Crime and society. 9.30 Nieuwsber. 9.55 Kamermuziek. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o - P a r i s", 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.50 Orkestconcert. 7.057.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Langenberg, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.055.50 Kamermuziek. 7.20—8.15 Concert. Klein Wevag-orlcesf. 8.20 „Mit Meissel. Pirsel. und Palette", concert en declamaties. Daarna lot 11.20 Dansmuziek. Zeescn, 1650 M. 11.203.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.507.05 Lezingen. 7.20 Oostenrijksche componisten-avond. Groot solisten concert. Daarna tot 11.50 dansmuziek. Hoffmann-kapelle. Hamburg, 395 M. 10.2011.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Vroolijk concert. 7.20 Plat-Duitsche avond. Orkest en so listen. 9.50 Sluiten. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trioconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Gramci'oonmuziek. 8.5010.35 Concert. CONSTRUCTIES VOOR ÏNGEBOUWDE SPOELEN. Spoelen verwisselen thans overbodig. In ons radio-overzicht 1028 maakten we met een enkel woord melding van de voor uitgang op 't gebied van toestelbouw, niet alleen wat de fabriekstcestellen betreft, doch ook wat de zelfsgebouwde apparaten aangaat. Deze vooruitgang danken we in de eer ste plaats aan de keurig uitgevoerde on derdeden die ook voor den zelfbouwer be reikbaar zijn. De bedieningsknoppen en -schalen" zijn keurig afgewerkt en vooral de z.g. trommel-aandrijving voor variabele condensatoren geeft gelegenheid maken van een keurig frontpaneel, combinatie van twee zulke afstem! mels, welke keurig op een bronzen gemonteerd zijn, krijgt de frontplaats 't „fabrieks-idee". Bovendien zijn de schillende knoppen ook in andere kl< dan zwart alleen verkrijgbaar, geheel' ^f^cie< overeenstemming met de kleur van vaart frontpaneel. Kortom, er is een enorme .jen r, scheidenheid in onderdeelen waaruit 1 smaakvol geheel is te maken. De spo Aarts opstelling is een vraagstuk op zich» dat zich echter met eenige handigh fc0o-en wel tot oplossing laat brengen. Op Irontpaneel is de eenvoudige en eerl 5 j), gezegd de beste plaats. De instell v-a]] kan zeer nauwkeurig met de hand jenS schieden, de koppeling en terugkoppeli Rome precies op den juisten graad gebra< On worden, maarhet staat niet, het fro houcl< paneel wordt er geheel door bedorv<23 Ai Inbouw van spoelen achter het fro Luzei paneel geeft weer last met het omwnaav selen, het bovendeksel moet opklapbar Me zijn of de bedieningshandle's worden do tocht 't paneel gestoken. Dan blijft er nTochl slechts over het gebruik van omsehak 3orre bare spoelen waarvoor meerdere method s Av in den loop der jaren aangegeven zi Nape De speciale inbouw-spoelstellen laten 1 blijf buiten beschouwing; ze zijn nog te koinaar baar en voldoen ook niet alle. sel. 1 Zoo kunnen we aan de spoelen afta koms Iringen maken en met schakelaars het jui Ge te aantal windingen inzetten. Sinds laiR°^ heeft men deze methode verlaten omdi cle selectiviteit veelal gering is en kor golf-ontvangst onbevredigend. Een ande mogelijkheid is het gebruik van twee spoe stellen, een voor het lange golf- en et voor het korte golf-gobied. Of het eer of het andere spoelstel wordt ingez met een schakelaar op het frontpanet Ook hiermede wordt, de maximum sele tiviteit niet verkregen. Er staat altijd zo wel voor 'b lange als 't kort e-golf-gebie één speel, hoewel ongebruikt, aan d ontvangkringen verbonden wat verlieze oplevert aan geluidssterkte en voors selectiviteit. Ook kan bij 't luisteren op de korte go de lange golfspoelen kortgesloten worde met een schakelaar, of de spoelen in seri schakelen voor do lange golf-stations parallel voor de korte golf. Tenslott wordt 't lange golf-gebied ook wel afga stemd met een spoelstel en voor het kort golf-gebied hierop een tweede spoelstq parallel geschakeld. Bij al deze methode' blijft echter het bezwaar dat de selertiv teil niet tot het maximum opgevoerd ka worden. Toch zijn do bezwaren geheel te ondei vangen en zelfs zeer eenvoudig. De groot §te selectiviteit wordt vereischt voor he lange golf-gebied; men wil Kalundborg vr van Hilversum en Parijs vrij van Huizei en of er van cle 100 korte golf-stations vij of zes gemist worden komt er niet zoo o\ aan, er blijven nog meer dan genoeg ovei We gaan dus ten toestand zooa7s die bj liet toestel met uitwisselbare is precie volgen en zetten er de spoelen in het lange golf-gebied echter met dit vei schil, dat b.v. spoel 150 bestaat uit spoe 100 en 50 met elkaar in serie verbonden Voor 't lange golf-gebied worden dup.alli spoelen die in 't toestel aanwezig zijn gè bruikt en kunnen er geen veriiozen ont staan, dus selectiviteit gelijk aan 't toe stel met uitwisselbare spoelen volgen: zelfde sohema. Voor 't korte golf-gebie< wordt de kleinste der twee spoelen inge zet met een schakelaar (dus spoel 50) ei komen de korte golf-stations door zonde omwisseling van spoelen. Het groote voor deel is hier dat gewone honingraatsnoelei die iedere zelfbouwer bezit gebruik kunnen worden en overigens al het oud< materiaal bruikbaar blijft. De onkosteij wo voor ombouw van uitwisselbare tot onver wisselbare spoelen beperken zich dus to! de kosten van een nieuw frontpaneel. Z. H Ve niet. pig I staai tuig. 1925 een In bij den nerg C. voer teur min: Z V. A ont! bal hel he INGEZONDEN MEDEDEELING. Mare 70 LEiDEM - Tel. ll!8 HET ADRES heeren F. v. d. Krogt, W. de Boer en J. J. Rodewijk werden de boekn en bescheiden nagezien en in orde bevonden. De voorz. dankte de commissie voor hun werk en de secretaris en de pen ningmeester voor bun keurig verzorgde jaarverslagen en voor het vele werk wat door beide functionarissen in het afge loopen jaar is gepresteerd. Door den heer v. Mil werd verslag uitgebracht van de laatstgehouden vergadering der R.-K. Staten-Centrale on door den heer A C. Paardekooper van de laatstgehouden ver gadering der Kamer-Centrale. De heer Stadhouder maakte aanmer king op het verslag der Kamer-Centrale. De heer P. gaf antwoord, waaruit bleek, dat een vergadering der Kamer-Centrale gehouden v. waar de heer Stadhouder niet mede hekend was geweest. De heer C. G. van Es gaf een keurig verslag van de werkzaamheden van de propagndaclub „St.-Paulus". De voorz. dankte den heer v. Es voor zijn verslag en betuigde ook zijn volle te vredenheid over hot werken der Propa- ganda-club, memoreerde de viering van het 2de lustrum met don wenseh, dat zij op den ingeslagen weg zouden voortgon. Tot afgevaardigde naar de Kamer-Cen trale te Leiden werden herkozen de hee ren A. C. Paardekooper en W. HoogTaad en tot plaatsvervangers de heeren L. Bosman en H. J. van Mil, terwijl tot af gevaardigde naar de Staten-Centrale wer den herkozen de heeren Jae. van Leeu wen Azn., W. Hoogzaad en H. J. van Mil en tot plaatsvervangers dc heeren C. W. de Jong, L. v. d. Yalk en L. v. d. Zon. De uitgebreide discussies, welke de be stuursverkiezing voorafgingen ter voorzie ning in de vacatures, ontstaan door hel bedanken van den heer H. v. d. Poel en wegens vertrek van dén heer J. J. de Bruin, zullen wij laten rusten. Gekozen werden de heeren J. P. de Bruin en H. J. van Mil, en als plaatsvervangers de heeren J. J. Rombouts en P. v. Rijn. Alsnu was aan de orde de candidaat* stelling voor dc groslijst voor de verkie zing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Na mededeeling door den voorz. van de ingekomen stukken van de Kamer-Centrale te Leiden, werden als candidaat gesteld voor de financieole spe cialiteitzetel den heer v. Vuren, en als plaatsverv. den heer Trip, voor de ar- beidsaangelegenheden den heer A. J. Loerakker, voorzitter van de Land- en Tuinarbeidersbond, en als plaatsvervanger den heer F. v. Week'e te Utrecht. Voer den vrijen zetel werden candidaat gesteld de heeren Eulten te Voorhout, Hellenberg Habar en Kamschöer, terwijl ook den heer Kamschöer werd aangewezen als plaats vervanger. Bij de rondvraag werd door den kapelaan v. Daei, naar aanleiding van een opmerking over den chr. groet uiteenge zet, dat zijneerw. geen enkele reden kon vinden om den chr. groet te veranderen in Kath. Groeter was dus niets tegen het bestaande spraakgebruik te handhaven. Zijneerw. memoreerde hierna hot 2e lustrum der propagandaclub „St.-Paulus" en sprak speciaal den wensch uit-, dat met het doorvoeren van het door den Bisschop aangegeven nieuwe reglement de propage ndaclub een nog grootscheren toekomst tegemoet zal gaan cn dat allen met woord en daad do propagandaclub zullen stunen. Na een nogal vrat rumoeri ge rondvraag, waarbij wij bewonderen de kalmte van den voorzitter, werd deze ver gadering op de gebruikelijke wijze geslo ten. !N' - ''OMHi-M MEDEDEEL ING. Nieuwe parochie te Breezand. Bij Bisschojjpclijk besluit van den 27on December 1927 is door Z. D. H. den Bis schop van Haarlem opgericht de nieuwe parochie van Sint Jan, den Evangelist te Breezand en benoemd tto Pastoor do Wel- eorw. heer J. G. Vcrhoeff. Het grondgebied is in zijn geheel geno men van de parochie van Anna Paulowna-

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8