op Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. digïij rierinn jaar 0) en t vai binu iht nu oveer ben a do aa leer ïmeenl aire 2 Polstei BAROMETER. d; d< vcrhi wetti, t is. issche c govo van b orplic] ig 201 ;al wo n hooi ran to indic ;elat£i :er*£wc [Ste 7A rYZEï ïeestoi t'\ 8.1 Bont „St „Om R. K An to alhiei dok kamp J a J a iheoli ïburg TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in en morgen van 12 Jan. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerstand: 783.0 te fcitornoway. Laagste barometerstand757.0 te Ingö. Verwachting tot den avond van 13 Jan. Zwakke tot matige wellicht later too- .j nemende Noordoostelijke tot Noordelijke ind. Zwaar bewolkt of betrokken, waar schijnlijk met nevel of mist. Weinig of geen neerslag. Afnemende vorst. LUCHTTEMPERATUUR 2—. gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagavond 4.40 uur tot Zon dagmorgen 7.36 uur. maar waarin men die niet moet zoeken, omdat zij ten verderve leidt. Tegen hooge rente wordt het eerste be drag opgenomen. Men vergeet echter, dat men twee schulden heeft: het afbetalings magazijn en den geldschieter. Dan komt de onmogelijkheid om twee aflossingen te be talen en door angst en nood gedreven sta pelt men de eene schuld op de andere en wanneer dan nog loonbeslag volgt is inden S uurj regei de inhouding in verhouding tot het ïn ^cle inkomen zoo hoog, dat er niet voldoende inkomsten overblijven om het gezin van het meest noodzakelijke te voorzien, zoo dat men hoe langer hoe dieper in het moe ras geraakt, waaruit geen ontkomen mo gelijk is. Krachtige hulp voor eenmaal is dan meestal niet voldoende om ze uit het niceras te halen. Er zijn ook menschen, die men het best helpt, door hun geen geld in handen te geven.. Het komt vaak voor, datde moeder in het gezin alles doet buiten haar man om, de financieele zorgen met de kinderen overlegt, want vader wordt in ve'.e gezinnen niet geraadpleegd. Daarvan is de vader dikwijls zelf de schuld. Hij be moeit zich niet met zijn gezin en hoe moe der de vrouw er van Maandag tot Zater dag komt, daarover bekommert hij zich niet. Ook komt het voor, dat men geld leent om v.ich inkomsten te verschaffen door het overnemen of oprichttn van een zaak je of het verhuren van kamers. Men ver geet echter, dat van de te verwachten in komsten, welke n^eestal zeer gering zijn, ook aflossing van schuld moet worden be taald. Met dit alles is er een taak in de op voeding van het publiek tot economische zelfstandigheid, door bij dat publiek, het welk thans het grootste contingent uit maakt van de clientele der woekeraars, betere inzichten te doen postvatten om trent de niet-aanbevelenswaardigheid van bepaalde vormen van credietverschaffing en omtrent de gevolgen, die slordigheid in het geldelijk beheer van het gezin met zich brengt. pg (Wordt vervolgd). Onderscheiding voor prof. Hertszprung. De Royal Astronomical -Society te Lon den heeft de gouden medaille aan prof. E. Hertszprung, buitengewoon hoogleeraar in de sterrenkunde en adjunct-directeur van de Leidsche Sterrenwacht toegekend. Dit is binnen een maand de tweede be langrijke wetenschappelijke onderscheiding uit het buitenland van eeg der leiders van de Leidsche Sterrenwacht. (In December werd de Watson-medaille der National Academy of Sciences te Washington toe gekend aan den directeur der Leidscbo Sterrenwacht, prof. De Sitter). De goud-en medaille der Royal Astronomical Society is een der hoogste astronomische onder scheidingen. Zij wordt jaarlijks toegekend aan verdienstelijke astronomen. De eenige Nederlander, die haar voor prof. Hcrtz- sprung kreeg, was prof. J. C. Kapteyn in 1902. In 1926 werd zij toegekend aan prof. Einstein. Ook de beide geleerden, die de zen zomer te Leiden tot doctor honoris causa werden gepromoveerd, namelijk prof. Küstner te Bonn en prof. Deslandres te 'Parijs, hobben haar verworven, respectie velijk in 1910 cn 1913. Het ijsvermaak. Dank zij de flinke vorst van hedennacht is het ijs op vele plaatsen weer in sterkte toegenomen. De Leidsche ijsbaan is er zoo danig door verbeterd, dat thans de ge- heele baan opengesteld kon worden. Ook hedenavond zal de baan, behoudens on- voorziene_ omstandigheden, voer het pu bliek geopend zijn. Het ijs in de stad is overigens heel wei nig betrouwbaar. De volksbancn op do Zoe- terwoudsche- en Witte Singel zijn nog niet opengesteld, daar het onderijs zeer slecht is. Men wage er zich dus niet op, alvorens toestemming door de politie is verleend. Zooals blijkt uit onzo advertentiekolom men, wordt dezer dagen de gelegenheid opengesteld voor ouders, die hun jongens een ambacht willen doen leeren, om ze daartoe te laten inschrijven aan onze Am bachtsschool. Hoewel we veronderstellen, dat een en •nder genoegzaam bekend is, vestigen we toen nog even clc aandacht op de gelegen heid, die onzen jongens hier wordt gebo den, om na enkele jaren van dogelijk en veelzijdig onderwijs, meer en beter onder legd dan anderen, de vakwereld binnen te treden. Niet genoeg kan er den nadruk op wor den gelegd, dat alle ouders, die daar maar eenigszins toe in staat zijn, hun jongens vakonderwijs niet onthouden zullen. Het schoolgeld aan de Ambachtsschool wordt geheel naar draagkracht bepaald. Aan de school wordt opgeleid voor een groot aan tal ambachten; zoowol a.s. bankwerkers, smeden, vuurwerkers, electriciens, als tim merlieden, meubelmakers en schilders vinden hier hun leermeesters. Eeu bijzon dere cursus leidt op voor a.s. schoepsma chinisten, terwijl bovendien dit jaar naar alle waarschijnlijkheid enn aanvang kan worden gemaakt met aparte opleidingen voor e'eetriciens en auto-monteurs. De Directeur is steeds gaarne borcid tot alle gev.enschte inlichtingen, mede in ver band met de keuze van een beroep. In de gisterenavond in het Nut&gebouw gehouden maandelijksche vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Let terkunde, hield mr. L. G. N. Bourricius, gemeente-archivaris van Delft een voor dracht over het onderwerp: „Caput Gcr- maniae, Holland tusschen Maas en Rijn". Naar men ons mededeelt zal a.s. Dins dagavond 8.15 uur een liefdadigheidscon- cerfc gegeven worden in de Graanbours door de R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri .Studio", ten bate van „Herwon nen Levenskracht". Komt Stadsgenooten, helpt de zorgen van „Herwonnen Levers- kracht" verlichten door op dit liefdadig heidsconcert tegenwoordig te zijn. Dc aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de in dit blad voorkomendo openbare kennisgeving, betreffende een waarschuwing van den Burgemeester aan de mannelijke ingezetenen dezer gemeente geboren in 1910, die zich nog niet ter in schrijving voor den dienstplicht hebben aangegeven, om dit alsnog te doen op Dins dag 15 Januari a.s. tusschen des voormid dags 10 uur en des namiddags 3 uur op de afdeeling Militaire Zaken, Breestraat No. 119 hoek Welsteeg elMer. Wie in deze nalatig blijft, maakt zich r-j [schuldig. De proef met de douche-verlichting aan het verkeerspunt BreestraatNoordeinde, blijkt nog niet afdoende te zijn. Het licht is te veel op het uiteinde van de Bree straat gehangen, waardoor de verkeers agenten nog te laat de teekens der auto- mob\liste,n opmerken. Ook de verkeers agent zelf staat te veel in het donker. Men overweegt nu de mogelijkheid ook boven den verkeerspost een lamp aan te bren gen, opdat de aanwijzingen van den ver keersagent beter kunnen worden opge merkt. Gisteren is de 26-jarige P. v. W., wonend ie de Groenoordstraat, toen hij het bad huis aan de Medusastraat verliet, uitge gleden, tengevolge waarvan een zijnor armen uit de kom schoot. Dr. Kors, die toevallig passeerde, bracht het lichaams deel weer in behoorlijken stand. Ten nadeele van J. P. S. is op de Oude Vest oen rijwiel gestolen. Op de markt alhier zijn gisteren achter gebleven een zwart bonte koe en een zwart bont biggetje. Inlichtingen bij de politie. BIOSCOPEN. Casino. Het Orion nieuws, waarmee de directie van Casino deze week de bioscoop-voor stelling opent, laat de voornaamste gebeur tenissen in 192S aan ons oog voorbijgaan. Als vervolg hierop maken we met den Rhcingold, den luxe-trein, die Hoek van Holland verbindt met de Alpen, een heer lijk tochtje langs den Duitschgn Rijn, waarbij een bezoek aan Dusseldorf, Keu len, Mainz en andere steden niet achter wege blijft, 'n Hoogst interessanto en mooie film voor ieder, die van reizen houdt. „Wiener Liebe", de eerste hoofdfilm, waarin de hoofdrol door Harry Liedtke meesterlijk vervuld wordt, toovert, door den humor, die er in voorkomt, menig maal een lach op 't gelaat van de bezoe kers en laat ons tegelijk zien, hoe ware en oprechte liefde weer haar belooning vindt en hoe een oude heerschzuchtigo hertogin overwonnen wordt door den een voud en de lieftalligheid van een onbe dorven meisje. De film „Bruisend Bloed", die na de pauze loopt, voert ons ter walvischvanrt en Jaat uitstekend het verschil zien tus schen Kim Jerkens en diens jongeren broeder. Kim met „bruisend bloed" in do aderen, Jim kalm ên bedaard, den schijn op zich ladend een lafaard te zijn. Kim is op do Isabella uitgevaren, doch niet teruggekeerd. Zijn broer zal zijn plaats als kapitein innemen en hem gaan zoeken in gezelschap van zijn jonge vrouw, die haar man ook al voor 'n lafaard houdt. Kim wordt gevonden en doet hem en den matrozen het verhaal van een parelschat, verborgen op een eiland en verzoekt zijn jongeren broer dien te gaan opzoeken, op welk verzoek Jim niet kan ingaan. Dien tengevolge ontstaat er muiterij aan boord. Jim toont nu geen lafaard te zijn en als hij over boord geslingerd wordt, ontwaken betere gevoelens in Kim en poogt hij hem te redden. Jim wordt gered, maar de oud ste wordt door haaien verslonden. Hij sterft als een held. Een film, niet ontbloot van humor en tegen 't einde in hooge mate spannend. Casino's propram zal volwassen bezoe kers een aangenamen avond verschaffen. Luxor. Aan de uitnoodiging van de directié om de openingsvoorstelling ter. gelegen heid van de algeheelo restauratie van het theater te komen bijwonen, hebben zeer velen gisterenavond gevolg gegeven en "t was hun aan te zien, dat zij vol bewon dering waren voor de veranderingen, die hier door den tooneeldecorateur D. J. van der Laan (niet v. d. Kalk, gelijk gisteren abusievelijk gezegd werd) zijn aangebracht. Het openingsprogramma hadden wij lie ver anders gezien. Men moet begrijpen, dat een zoo teer onderwerp als hier in de gegeven hoofdfilm „De tuin van Allah" niet door alle toeschouwers met evenveel graagte gezien wordt. Ontegenzeggelijk heft deze nieuwe Metro Gold wijn-film grooto technische waarde en naast de schittorende decors, die do Sahara-woestijn van Noord-Afrika oplevert, kan men het zeldzaam mooie spel bewonderen van de hoofdfiguren uit deze film. Zij geeft de geschiedenis weer van een jong priester, verblijf hondend in het Trappisten-klooster van Staoeëli, in de Sahara-woestijn gelegen. Pater Adriaan is belast met de bereiding van de beroemde Trappistine-likeuf, welk feit in deze film een bcteekenendë rol krijgt. De wereld en het lokkende loven buiten hemen "doen pater Adriaan besluiten het klooster te verlaten en dan eerst begint het moeilijke leven, waarin natuurlijk een meisje, een Katholiek meisjes weliswaar, hem op zijn weg komt. Tegen zijn heilige gelofte in huwt hij haar, maar hij heeft er geen vrede mee, omdat hij zijn vroeger leven voor haar verborgen heeft gehouden. Als hij tenslotte door geesteswroeging gedwon gen wordt tot bekentenis, ziet hij in ver keerd gehandeld te hebben en besluit zij hem terug te brengen vanwaar hij geko men is. Voor volwassenen meenen wij een bezoek niet te moeten afkeuren, vertrou wende, dat zij zich een gezond oordeel over het gegevene kunnen vormen. Een mooi gekleurde twee-aeter laat het romanfisch-historisch spel zien tusschen Josephine do Beanharnais met Napoleon Bonaparte, een film van grooto artistici teit en voldragen spel der acteurs. Als iets buitengewoons vermeldt het programma, een alleraardigst komische twee-acter van vier kleuters, die op be wonderenswaardige wijze voor do film ge speeld hebben en den meest verstokten bicscoophater zal hebben doen schudden van het lachen. Op het Tooneel „Kees Pruis", die ook het' openingswoord tot de genoodigden sprak. City-theater. Na het gebruikelijke voorprogramma draait voor de pauze een cov, boy-film, die de strijdlustige titel heeft „Tot de tanden gewapend". Fred. Thomson, als mr. Ran dall Jr. trc-t zijn onafscheidelijke metge zel Silver King laat dc toeschouwers naar hartelust genieten van zijn bravour en ede'moedigheid. We zien hem optreden als beschermer der armen, wreker van het onrecht cn wat dies meer zij. De misdadi ge Buck Johnson vee- en gauwdief krijgt door toedoen van mr. Randall zijn welver diende straf en sis de brave cowboy aan het eind zijn lieftallige Grace in de ar men sluit is de zaak letterlijk in der min ne geschikt. Hierna krijgen we te zien een film van de United Artists ,,De Vleermuis of wie is de dader V' De ondertitel van deze rol prent doet u al vermoeden waar het op zal uil draaien. Het is sensatie plus sensatie. Wie er van houdt meet er deze weck naar toe gaan, wi men krijgt er een royale portie van toegemeten. Het is een detective-geschiedenis. Het' gehèim van de Vleermuis verklappen we niet, alleen wil len we u bij voorbaat zeggen, dat het vast en zeker niet diegene is, welke U denkt of vermoedt de gezochte misdadiger te zijn. Trianon. Een van de laatste producten der film industrie en op drom-;'.iisch terrein mis schien ook wel een der beste is „Sarrcll en Zoon", die deze week in het Trianon- thcater gegeven twor itHel is een ccht- menschelijke geselde is, die tevens het bewijs levert, dat i v. 'ge conflict der liefde, tusschen ma i vrouw niet altijd het onderworp van het dramatisch scena rio behoeft te zijn en nog meer, dat de uitbeelding van dit conflict niet altijd van tranen, smaad cn lijden vergezeld be hoeft te gaan. In deze rolprent is een andere liefde het leitmotiv, do liefde van een vader voor zijn zoon, de liefde van een vader, die eens de voorname positie van bankdirec teur bekleedde, maar na den oorlog zijn plaats ziet ingenomen. Zijn vrouw heeft hem verlaten en nu ziet men den strijd cm het bestaan niet alleen, maar tevens -.Ie begeerte om zijn zoon op te voeden in de rang en den stand, die hij voor deh oorlog bekleedde. Daarvoor neemt die vader de grootste vernederingen op zich, wordt hotel knecht en portier, maar zijn zoon kan hij laten studeeren cn deze wordt een beroemd chirurg. Sorrel zelf wordt dan hoteldirec teur maar wordt, als de reputatie van zijn zoon eenmaal gevestigd is, oj) het ziekbed geworpen. De wede:liefde van den zoon uit zich dan in dc klacht, dat hij als doktor en chirurg niets kan doen ▼Oor zijn vader om diens lijden te ver zachten, terwijl hij toch alles heeft ge daan voor hem, zijn heele leven voor hem heeft opgeofferd. Om het eindo van deze film moeten wij een voorbehoud maken voor volwassenen, omdat er dan op gezinspeeld wordt, dat een grootere dosis morr-hine hem uit zijn lijden znl verlossen. Overigens rekenen wij deze fi'm onder de besten, die wij za gen, waartoe bovendien het spel der hoofdpersonen niet weinig bijdraagt. Voor de pauzo gaat eveneens een goed verzorgd programma met een comischc film „Haar Weledelgestrenge" eveneens alleen voor volwassenen, met een actueel journaal e i een aardige teekenfilm. Op het tooneel vertoonen Dinnie en partner aardige staaltjes van gedachtenoverbren- ging en goochelkunst. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Maandag en Woensdag van de volgende week geen audiëntie verleenen. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. Afd. Leiden. Dinsdag. Bestuursvergadering van den Ned. R. K. Volksbond afd. Leiden ten 8 uur. Woensdag 7.308.30 uur Rechtskundig- Bureau. 8 uur Jaarvergadering van den R. K. Bond van Bakkersgezellen „St. Hubrecht". Donderdag 7.30 uur bestuursvergadering „Ons Huis. 8.30 uur Ledenvergadering „Ons Huis". INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN VEREENIGlNG. Rapenburg 52. Zondag is dc zaal geopend van 12.30 tot 2.30, en van 7.tot 10.15; verlichte bijeen komst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Na het Lof prijsbiljartcn. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph Spaarkas in de Bestuurskamer. Van 1 tot 2.30 uur bibliotheek. Maandag om half 9 uur verplichto maand vergadering Ongehuwde Gezellen (Groep Jong-Gezellen van 1721 jaar) alsook voor alle aspirantleden: 1. opening notulen, 2. Presentielijst, 3. Inleiding door don wel eerw. President: „Waarom er van vele jon ge mannen weinig of niets, waarom er van vele jonge mannen veel of alles terecht komt", 4. Rondsvraag en sluiting. Dinsdag bijeenkomst voor <le leden van 8—10.15 uur. Om half negen uur op het Commissaris bureau gecombineerde commissarissen-ver gadering (Raad van Commissarissen) voor cd vastenavondfeest. Allen present s.v.pk Woensdag 8.15 uur repetitie Liedortafel „Sebastian Schaffer" in het repetitielokaal Ketelbcetersteeg. Daarna om half 10 le denvergadering. Mag de Praeses i allen verwachten 1 8.30: repetitie Adolf Kolping". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Van 8 tot 9 uur in de Bestuurskamer zitting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Om half negen op de Studiezaal vijfde bijeenkomst Studieclub „St. Petrus Cani- sius". Niemand verzuime maar oen ieder keme. „Vraag en antwoordavond Elk wat wils". Inleider de heer E. Castelein. On derwerp „Jong en Krachtig". Vrijdag om half 9 repetitie Symphonic „Frans Schweitzer"; 8.30 uur repetitie too- neelclub Adolf Kolping". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. lederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is do Lcesblibliolheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. lederen Zondag ven 1 tot half 2 n. zitting van de 0t. Josph's Spaarkas in de bestuurs kamer. Zondag 27 Januari viering Vasten Avond feest, in de St. Lodewijkskerk te half 7 gezongen H. Mis, waaronder Algfcmecne II. Communie. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der .Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's- Gezcllen-Vereeniging. Augustus 1887 September 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van 8 tot 9 Klein-Patronaat. Zondag. 4 uur Conferentie. 4.30 uur con ferentie, spaarkas enz., 10 min. over half 5 ontspanning, half zes sluiting. Groct-Patronaat. 5 uur conferentie bovenzaal, half 6 con tributie betalen, spaarkas enz. 10 |min. over half G ontspanning, half 7 sluiting. R. K. PATR0NATENB0ND. (District Leirian). Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongens in het Gebouw der St. Joseph's-Gezellon-Ver- eeniging Rapenburg 52. Telephoon 456. ST. ANT0NIUS-PATR0NAAT (Haf-tabrug). Zondag half 5. Godsdienstonderricht, waarna ontspanning. Maandag: 810 uur bijeenkomst Gezel len. Woensdag. 7.15. Zangrepetitie. 8 uur too- neelrepetitic. Vrijdag 810 uur. Bijeenkomst Gezellen. Zaterdag 67 uur. Bibliotheek, betaling van contributie Gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. R. K. INTER PAROCHIALE MEISJES VEREENIGING. Godsdienstcursus (leden boven IS jaar) Woensdag kwart over acht Mare. Tooneelclub. Gr. st. Maandag en Dins dag te 7.15 Mare (ijs of geen ijs, allen pre sent en op tijd). Volgende week Dinsdag uitvoering. Turnclub. Maandag half zet-, 7 uur on 8 uur: TJrsuIasteeg (lokaal MaTiaschool). Melkprijs-verlaging. De Amsterdamsche melkhandel heeft, in overleg met do bonden van melkveehou ders, besloten den in- cn verkoopsprijs der melk met ingang van 14 Januari a.s. met 1 cent per liter te verlagen, tevens werd besloten voor den inkoop een nieuwe over eenkomst aan te gaan op basis der kaas- prijzen. In Bretagne regent het. Het einde van de vorst? PARIJS, 12 Januari (V. D.) Terwijl te Parijs en omstreken en in het grootste ge deelte van het land de vorst aanhoudt, is in geheel Bretagne het weer plotseling omgeslagen. Sinds vannacht regent het. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd. De koude ifi Italië. MILAAN, 11 Jan. (V. D.) De koude in Noord-Italië wordt steeds erger. T© Udinc wees de thermometer hedenmorgen 7 graden onder nul, te Tolmezzo 12 graden onder nul, te Villa Santina 14 graden on der nul, te Tarvisio 24 graden onder nul en te Modena 12 graden onder hul. Demonstreerende Vlamingen gearresteerd. BRUSSEL, 12 Januari (V. D.) Bij een rede van den Belgischen minister van justitie Janson te Antwerpen kwam het tot een heftige demonstratie. Een aantal Vlamingen interrumpeerden op heftige wijze en vroegen amnestie voor do ver oordeelde Vlamingen. Do politie moest ten slotte ingrijpen en twee Vlamingen wer den gearresteerd. Onlustèn in een Poolsch dorp. WARSCHAU, 12 Januari (V. D.) De „Glos Prawdy" meldt uit Lemberg, dat te Zelkwia in Galicië sinds eenigen tijd eeu conflict bestaat tusschen de houthande laren en de boeren van de omliggende dorpen over de loonen voor het vervoor van hout. Gisteren is een houttransport, dat onder toezicht van de politie stond, door de boeren overvallen. Hierbij is liet tot hevige gevechten gekomen. De politie mocgt van haar vuurwapens gebruik ma ken. Zes boeren werden gedood, terwijl nog een aantal ernstig werd gewond. Een aantal arrestaties heeft plaats gehad. Ernstig vliegongeluk in Amerika. NEW YORK, 11 Januari (V. D.) In Middletown (Pennsylvanië) is een zeer ernstig vliegongeluk geschied. Bij een mis lukte noodlanding werd een legervliegtuig geheel vernield, waarbij alle 5 inzitten de officieren om het leven kwamen. LEIDEN, 12 Jan. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter con trole 2.40, prima boerenboter 2.30 2.40. Aangevoerd 27/8 16/16 vaten, we gens 715 K.G. Handel vlug. Eierenveiling. Totale aanvoer 3371 Kippeneieren 8.50—9.30. kuikeneieren 7—8.per 100 stuks. Handel matig. Turfmarkt, In de week van 7 tot en 12 (Tan. Lange turf ceen aanvoer. Laagste 10, hoogste 11. Korte turf geen aanvoer geen r>r' erringen. BOSKOOP, 11 Jan. Bloemenveiling. Rozen per stuk: Ophelia 15 c„ Golden Ophelia 1618 c., Hadley 2530 c., Cl. Pernet 2025 c., Columbia 2126 c„ But terfly 2531 c., Mac'Keiler 30 c., Rosalan- dia 2022 c. ALPHEN a. cl. RfJN, 11 Dec. Groen- tenveilfng. Spruikool I f 20—26, Kroten f3, Brusselsch Witlof f2526 per 100 Kg.; Selderij f 4 per 100 bos. Eieren. Aanvoer 5127 stuks. Kippen eieren f 78.50, eendeneieren f 77.80 per 100 stuks. LEIMUIDEN, 10 Jan. Vrije veiling. 834 kippeneieren f 7.50--8.40, 165 eendeneieren f 7.107.40, Boter f 2 per kilo. NOOTDORP, 0 Jan. Eierenveiling. Aangevoerd 2386 eieren. Kippeneieren f 0.308.50, krielcieren ƒ4.30 per 100 stuks.' Konijnen ƒ1.95—4.—, kippen ƒ0.80—1.05, hanen 1.30, duiven ƒ0.110.14, eenden ƒ0.30—0.80 per stuk. WISSELNOTF.ERINGFTN (AMSTERDAM) (Niet officieel). BerlijD 59.25% Londen 12.09% New-Vork 2.49 >'1G Parijs 9.74% Brussel 34.65 /.witserland 47.99 Milaan 13 08% Madrid 40 72% >slo 66 46% Kopenhagen 66.49% Stockholm 66 661." Wecncn 35 OS Pra? g 7 37% Boedapest Prol. 41/2—4% °/o Heden overleed, tot onze diepe droefheid, vrjj plotseling, voorzien van do Genademiddelen der II. Kerk, onze lievp Ecbt- gciioótk), Moedj^r,Gehuwd en priot modder ADRIaANTJE HARTWIJK, gpb.JvA* Dittjx iy den leeftijd van 73 jaar Uit aller na J. N. M. nARTWIJK Leiden, 12 Januari 1929 Kort Galgewater 10 A Eenige kennisgeving

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3