S. G. J. DE GROOT Opruêming Luxe Lederwaï SPORT. LUCHTVAART. Letteren en Kunst KERKNIEUWS. Land en l uinbouw Allerlei. iclie gevangenen omgeven, waar twee sol zij datengezinnen zijn ingesloten. Een afdee- thai ling cavalerie galoppeerde door de vlam- ron< men en bracht twee vrouwen en vier kin- >r deren ongedeerd in veiligheid. De zes icijcavaleristen brandden hun armen, terwijl ook hun kleeren hadden vlam gevat. Meer naar het binnenland, waar het land zeer droog is, woeden verschillende ;roote branden. Door de hitte zijn twee personen aan e, bf beroerte overleden. Ernstige treinbotsing te China. Vermoedelijk 19 dooden en 38 gewonden. Op het station Soeke op den spoorweg n r< PekingKalgan kwamen twee personen treinen met elkaar in botsing. De locomo tieven en de eerste wagens van beide trei nen werden in elkaar gedrukt. Er zouden L119 personen gedood en 38 gewond zijn. d te Gasbuis te Spandau gebroken. A u t o b u s-v erkeer en vorst de oorzaak, itbe Woensdag zijn in een huis in de Post- te Spandau drie personen d'ten gevolge van gasvergiftiging ziek ge- ïu worden, ofschoon in het perceel geen gas- heb eiding aanwezig was. Het ingestelde on- hebderzoek bracht aan het licht, dat een on- da Ier de straat liggende gasbuis was ge- •u broken. Men neemt aan, dat de leiding door de al te sterke dreuning van het bc autobus-verkeer in de straat heeft geleden, aan Bovendien is de grond bevroren, hetgeen teuido voortplanting der dreuning heeft be- Iraf vorderd. uge-9 dooden bij een brand in een bioscoop. Naar uit Moskou gemeld wordt is tij dens een voostelling in een bioscoop te P' jWaihaiwei brand uitgebroken. Door het van brandende balken .werden 9 per- gedood; 1-1 personen werden gewond. brand was door korstsluiting ontstaan, Auto-ongeval van Caillaux. De auto van Caillaux, waarin zich be- '%alve Caillaux de chauffeur en een be- ^'Jdiende bevonden, is gisteren op den straat- weg van Chartres naar Parijs in de nabij- e "beid van Courville met een nieuwen, nog niet van een carosserie voorzienen wagen, nwaarmede een proefrit werd gemaakt, in 'e "botsing gekomen. De beide chauffeurs had- er"den elkaar tengevolge van het nevelige weer niet bijtijds bemerkt. Ofschoon zij nog poogden uit te wijken, konden zij "iop den gladden weg de botsing niet meer voorkomen. Caillaux werd in het gelaat gewond en, nadat hem een noodve. band was aangelegd naar een kliniek te Char tres overgebracht. DE CRISIS IN HET LEGER DES HEILS Gen. Booth moet aftreden. Uit Sunbury (Engeland) wordt officieel medegedeeld, dat de Hooge Baad heeft besloten om generaal Bramwell Booth te verzoeken, zich terug te trekken als leider van het Leger des Heils maar den titel van generaal te houden 0J Draadlooze beeld-overbrenging in dienst der recherche. 3ch oplichter te gearresteerd. Amerikaa H a m b u r Voor de eerste maal is het thans, en wel aan de recherche te Boedapest, ge lukt, om door middel van draadlooze beeldoverbrenging een misdadiger te doen arresteeren. Het ging om een Amerikaan, die te Boedapest had verteld, waar hij zich er door talrijke zwendelarijen een bedrag van n. jlCO.OOO pengö had weten te verschaffen. Q_ Aangezien de recherche veronderstelde, 1- dat hij zou trachten naar de Vereenigde [Staten te vluchten, zond men de foto van voortvluchtige via de zenders van n_|Weenen en Berlijn naar Hamburg. Inder- daad werd de Amerikaan bij zijn aankomst n in laatstgenoemde stad herkend en gear- r es teer d. it Geredden van de „Malakoff". Te Marseille zijn gisteren drje overle venden van de „Malakoff". aangekomen, welk schip, zooals bekend, in het begin I van deze maand bij de Balearen is ver gaan, waarbij 27 van de 33 koppender bemanning om het leven zijn gekomen. De geredden hebben in een kleine boot, welke zich als vrachtgoed aan boord van de „Malakoff" bevond, enkele dagen op zee rondgedreven, totdat zij eindelijk door een Fransch schip werden opgepikt. Zij verklaren, dat de eerste reddings boot, die te water was gelaten, en waarin zich 20 man bevonden, omgeslagen is, kort nadat zij te water was gelaten. De kapitein en de eerste stuurman zijn aan boord gebleven en met het schip onder gegaan. Poolsch dorp ingesneeuwd. Naar uit Sognowice gemeld wordt, is het kleine gehucht Zarki in het district Kielce door ontzaggelijke sneeuwmassa's volkomen van de wereld afgescheiden. Ten gevolge van de vele plaatsen, waar do sneeuw meters hoog ligt opgewaaid kan het verkeer voorloopig niet weer worden opgenomen. De levensmiddelen- en kolenprijzen zijn tengevolge van de bemoeilijking van het verkeer ten zeerste gestegen. In de asyls voor dakloozen wordt 's avonds letterlijk gevochten om een legerstede. De tempera tuur is gedaald tot 16 graden onder nul, terwijl uit Lemberg, Bialistok en Krakau een koude gemeld wordt van 21 graden en uit Arnopol van 25 gaden onder nul. De mist te Londen. Een dikke zwarte mist heeft Londen gisteren weer eens in duisternis gehuld. Vooral de voorsteden hebben er veel last van ondervonden. De treinen hebben bijna alle vertraging. Te Croydon zijn de Lichtdiensten uitge- steld. Allee'n een Engelsch vliegtuig uit ^Parijs is op het vliegveld gedaald. Er INGEZONDEN MEDEDEELING. NOORDEINDE II TELEF. 706 hebben verscheidene auto-ongelukken plaats gehad. Te Southampton is het vertrek van de transatlantische stoomers naar de V. S. uitgesteld, o.a. van de „Majestic". Het eer ste der vijf schepen die den dienst onder houden tusscben Engeland en het vaste land is met een vertraging van 10 uur te Southampton aangekomen. Sinds den eersten Januari heeft men te Londen de zon niet gezien. Aken krijgt een wolkenkrabber. De bouw van een wolkenkrabber op hot stationsplein te Aken, die enkele jaren ge leden, bij gebrek aan de noodigo middelen moest worden gestaakt, zal thans worden voltooid. In het gebouw zullen gemeente lijke bureaux worden ondergebracht. KORFBAL. De wedstrijden voor a.s. Zondag afgelast In verband me^ ijsvermaak en vermoe delijke onbespeelbaarheid der terreinen zijn alle voor a.s. Zondag vastgestelde wedstrijden van den Ned. Korfbal bond afgelast. SCHAATSENRIJDEN. Het wereldrecord over 1000 M. verbeterd. De poging van Oscar Mathiesen om op de ijsbfan te Da vos het wereldrecord schaatsenrijden over 500 meter te verbe teren, is gisterenmorgen niet geslaagd. Mathiesen reed over den affeland 44 sec., terwijl het wereldrecord, dat sedert ver leden jaar op naam van Larsen staat, 43.1 sec. is. Mathiesen probeerde gisterenmiddag het wereldrecord over 100 meter te verbeteren en dit is hem gelukt. Hij deed er 1 min. 31.1 see. over, terwijl het record, door hem in 1907 gevestigd over dien af stand, op 1 min. *31.8 sec. stond. Schoonrljden te Wildervank. Gisteren werd te Wildervank de natio nale wedstrijd van amateurs in het schoon- rijden gehouden. Er werd in drie klassen gekampt, paren, dames en heeren. De wedstrijd begon om half drie en duurde tot zéven uur des avonds. Haast alles word bij kunstlicht verreden. Uitslag paren (15 paren): Mej. M. Knol te Hoogezand en J. Schaap te Slochteren 198 2/2 p. mevr. Gor terSmith te Hoogezand en Balker te Bussum met 195 p.; mej. G. Zwiers te Hoogezand met J. Schaap te Slochteren met 189 2/3 p.; Mej. G. Schipper te Stadskanaal en H. Hekman te Stadska naal met 16 p.; mej. L. van Luinge te Groningen en de heer H. F. Legger te Groningen met 157 2/3 p.; mej. G. Schaap te Slochteren en J. H. Blanck te Appinge- dam met 151 2/3 p. De drie eerstgenoemden kregen een medaille. Wedstrijd dames: 13 deelneemsters: 1. mej. G. Zwiers met 31/3 p.; 2. mej. M. Knol met 63 p. Heeren: 17 deelnemers: 1. Bakker te Hilversum met 64 2/3 p.; 2. Jacob Schaap te Slochteren met 63 1/3 p. Hardrijderij te Workum. De uitslag van de gisteren gehouden hardrijderij voor heeren op de banen van de IJsclub Workum, luiden als volgt: 1. J. Wijnje te Wellingera, 2. R. Boonstra te Kolderwolde. Troostprijzen: W. Bang- ma te Burgwerd en J. Hilt te Dedgum. Hardrijderij te Hoogeveen. Uitslag van de schaatswedstrijd, hard rijden korte baan, op de ijsbaan Schoon- veld te Hoogeveen: le pr. F. Olsman te Coevorden; 2e pr. Jan Pet te Hoogeveen; 3e pr. Jac. Be rends te Hoogeveen. Er waren 23 deel nemers. Hardrijderij te Hasselt. De gisteren gehouden hardrijderij voor mannen, van de IJsclub Zwartewater te Hasselt, had tot uitslag: le p. H. Frans te Giethoorn; 2e pr. W. Pietersma te Drachten; 3e pr. M. v. d. Veen te Blankenham; 4e pr. W. Huize bosch te Hasselt. Het aantal deelnemers bedroeg 12. IJSHOCKEY. Een tournooi te Baarn. Zondag 13 Januari a.s. van 11 uur tot 4 uur zal te Baarn op de banen der ijsclub een ijshockeytournooi gehouden worden tusschen Baarn, Hilversum, Haarlem en Brummen. Het ijs is uitstekend. WIELRENNEN. De zesdaagsche te Berlijn. D 1 b e r g-P etri winnen. Dülberg-Petri hebben de 21ste Berlijn- sche zesdaagsche gewonnen. Zij hebben hun in den vierden nacht gewonnen voor sprong van twee ronden taai verdedigd en tot het einde toe behouden. Jan van Kem- pen-Rielens zijn er in den afgeloopen nacht in geslaagd, een van hun verliesronden op te halen en naar de vierde plaats op te schuiven. De uitslag is dus thans: 1. Dülberg- Petri; 2. Goos6ens-Debaets', met twee ron den achter; 3. Kroschel-Junge, met drio ronden achter; 4. Van Kempen-Rielens. De beide andere koppels zijn respectieve lijk 5 en 7 ronden achter. AUTOMOBILISME. De Automobiel-tentoonstelling te A'dam. De 19e R. A. I.-tentoonstelling, welke, zooal6 bekend is, van heden tot 20 Jan. in het R. A. I.-gebouw aan de Ferdinand Bolstaat te Amsterdam wordt gehouden, is hedennamiddag te twee uur, zonder officieele plechtigheid, voor het publiek geopend. POSTDUIVEN. Postduivententoonstelling te Leiden. Op 26 en 27 Januari a.s. zal in café „Centrum", Nieuwe Beestenmarkt 13, een stedelijke postduivententoonstelling ge houden worden, uitgeschreven door den heer J. v. Melzer, in samenwerking met de in Leiden gevestigde postduivenver- eenigingen. Eere-prijzen voor deze teneoonstelling worden gaarne in ontvangst genomen door de heeren J. v. Meizen, A. P. v. d. Voort, Haagweg 1 en J. G. Sülzle, Groenesteeg 27. Inlichtingen betreffende deze ter,toon stelling worden door genoemde heeren verstrekt. De K. L. M. als melkboer. Melk en room voor Koning George. Vanaf heden zal de K. L. M. dagelijks een zending melk en room voor den zieken E gclschen Koning naar (Jroydon trans- po: loeren. MEVR. A. J. T00R0P-HALL t Te 's-Gravenhage is, zooals reedB giste ren gemeld, voorzien van de H. H. Sacra menten der Stervenden overleden me vrouw A. J. Toorop—Hall, de echtgenoote van wijlen Jan Tcorop. Mevrouw Toorop is 67 jaar oud gewor den. In den kring der bekenden van den huize Toorot en ook daarbuiten zal dit bericht met ontroering worden vernomen. Allen die deze edele en vrome vrouw ge kend hebben, zull-en onder den indruk zijn van haar eenvoud en goedheid, van haar nobele en gezond-sterke natuur. Jan Toorop heeft Miss Anne Josephine Hall in 1884 of '85 te Londen loeren ken nen en hij is in 1886 te Brussel mot haar gehuwd. Men kent het zeer mooie olie- verfportert, dat hij in de bruidsdagen van haar maakte en waar zij in een nimbus van lentè-iicht gezeten is als een prinseBje in het wit. In zijn verlovingstijd was Jan Toorop geheel vervuld van de betreurenswaardige scociale toestanden in het industrieele Engeland van een halve eeuw geleden. Steeds weer liet hij zich door de armoede en maatschappelijke ellende in Londen inspireeren tot zijn navrante schilderijen en teekeningen. De verloofden correspon deerden samen over maatschappelijke vraagstukken en het zal toen wel door miss Hall geweest zijn, dat Toorop 't stre ven van kardinaal Manning leerde ken nen. Hij is een groot vereerder gebleven van dezen kerkvorst: nog op het laatst van zijn leven teekende hij diens ascetisch profiel voor de reeks portretten van „Het Offer". Mevr. Toorop van katholick-Iersche af komst, heeft zeker ook grooten invloed gehad op de ontwikkeling van Toorop's godsdienstige denkbeelden. Dat symboli sche voorstellingen vóór Toorop's katho lieken tijd een Engelschen titel hebben, is hieruit te verklaren, dat zij ontleend werden aan een bijbel-uitgave, die me vrouw Toorop bezat. Later heeft Toorop zijn vrouw nog meer malen geteekend. Bekend werd een por tret en face, een enkele kop. die tot voor zeer korten tijd sprekend is blijven lij ken, want katholiek Nederland heeft groo- invloed meer hadden op dit fijne, blozende gelaat, op deze heldere oogen. op deze veerkrachtige gestalte en sterke stem. Toen Jan Toorop na een lang en smar telijk ziekbed kwam te overlijden, heeft zijn vrouw den slag met groote geest kracht gedragen. Niemand zou haar in die dagen van bittere beproeving hebben aan gezien, dat zij reeds naar de zeventig liep. Thans, nog geen jaar later, is zij haar man in het graf gevolgd. We zullen allen goed doen haar in onze gebeden te geden ken, want kathoiek Nederland heeft groo te verplichtingen aan deze innig-godsdien- stige vrouw. Hoeveel zal niet tot de be keering van Jan Toorop zijn bijgedragen door haar stichtend voorbeeld, haar vroom vertrouwen en onafgebroken gebed „Msbd." Rijksmuseum van Oudheden te Leiden. Het voorjaarsprogramma van archaeo- lcgische lezingen en cursussen van het Rijksmuseum van Oudheden alhier luidt als volgt: Avondlezingen. 22 Januari: Prof. Dr. S. Loeschcke (Trier) Die neuen Ausgrabungen im gros sen Tempelbezirke zu Trier. 5 Februari: Dr. W. D. van Wijngaar den: Koningin Hatsjepsoet en haar tem pel te Doir-el-Bahri. (Naar aanleiding van het geschenk van H.M. de Koningin- Moeder). 19 Februari: Prof. M. F. Mayence (Bruxelles): Les oeuvres de sculpture Grec que aux Musées du Cinquantenaire. 5 Maart: Dr. J. H. HolwerdaOpgravin gen te Stein. (De inheemsche en Romein- sche bevolking van Limburg). 19 en 21 Maart: Prof. Dr. E. Kriiger (Trier) Römisches Leben in Moselland nacli den Reliefs der Grabdenkmaler, bc- sonders derer von Neumagen und der Igeler Saule. Zij die één of meer lezingen wenschen bij te wonen, gelieven zich daartoe op te geven vóór 16 Januari a.s., hetzij schrifte lijk bij de Directie, of door hun naam te teokonen op de daartoe bij den Museum portier gereed liggende lijst, onder bij voeging of betaling, van 1.per per soon voor onkosten. Zij ontvangen dan tijdig voor elke lezing gratis een afzon derlijke toegangskaart. Inschrijvingen voor de najaars-lezingen 1928 zijn ook voor deze voor j aars-lezingen geldig. Museumrondgangen: Onder Wetenschappelijke leiding zullen de vol gende museum rondgangen plaats heb ben: Woensdag: 23 Januari Egypt Afd., 30 Januari Egypt Afd., 6 Februari Egypt. Afd., 13 Februari Egypt Afd., 20 Februari Nederl. Afd., 27 Febr. idem, 6 Maart idem, 13 Maart idem. Zaterdag: 26 Jan. Gr. Rom. Afd., 2 Febr. idem, 9 Febr. idem. 16 Febr. idem, 23 Febr. Sichem Tentoonstelling, 2 Maart idem, 9 Maart Afd. Oud-Europa, 16 Maart idem, 23 Maart idem. Alle Museumrondgangen zul len aanvangen te 2 uur precies. Aan deze- rondgangen kan door ieder Museumbezoeker, zonder voorafgaande aanmelding gratis worden deelgenomen (tot een maximum van 20 personen). Slechts wanneer er meer dan 6 deelnemers aanwezig zijn, gaat de rondgang door. Buiten deze uren wordt geen weten schappelijke leiding bij museumbezoek door museumpersoneel gegeven. Tentoonstelling. Van 1 Februari tot 16 Maart zal in het Museum een tentoonstel ling worden gehouden van voorwerpen, af komstig van de opgravingen te Sichem. INGEZONDEN MEDEDEELING. Mgr. P. Stroomer. Wij vernemen nader, dat Mgr. P. Stroo mer, Deken van Amsterdam, vermoede lijk lijdende is aan suikerziekte. Alhoe wel geen onmiddellijk levnsgevaar aanwe- z'g werd geacht, is Mgr. gistermiddag door Pastoor L. Stolk uit voorzorg van de H.H. Sacramenten der Stervenden voor zien. Pater J. Korthagen C.s.s.R. f Uit Brazilië is hier te lande het bericht ontvangen, dat pater J. Korthagen aldaar is overleden. De thans ontslapene werd 7 Sept. 198' te Rotterdam geboren. Zijn studies vol bracht hij te Roermond en te Wittem, waar hij op 29 Sept. 1918 werd geprofest. Pater Korthagen werd 3 Oct. 1923 te Wit tem priester gewijd. In Dec. 1924 vertrok hij naar de missie van Brazik'ë, waar hij werkzaam was in de statie Belli Horizon- to (Minaes Geraes). - William Copland-tulpen te Zwolle geteeld. Op den proeftuin voor Zwolle en om streken heeft men een aanvang gemaakt met de tulpenteelt. De meeste van deze tulpen, tot een aantal van twaalfduizend geteeld in een stookkas, bevinden zich thans in bloei. Zij worden op de bloemen veiling gekocht door exped'teurs, die ze naar Engeland verzenden. Het zijn in hoofdzaak de welbekende William Cop land, veel gelijkend op Darwintulpen, waarvan de ondervinding heeft geleerd, dat ze lang goed blijven. Bloembollencultuur en aardappelziekte. Den ingewijden is bekend, dat de Alge- mcone Vereeniging voor Bloembollencul tuur een actie heeft ingesteld tegen de teelt van enkele aardappelsoorten. Do beweegredenen waren onaanvechtbaar. Tot voldoening stemmend is, dat do schriftelijke stemming onder de leden van het Centraal Comité voor de keuring van gewassen heeft uitgemaakt, dat met in gang van 1930 de aardappelrassen Bravo, Komoen en De Wet niet meer door de le den van het Centraal Comité voor de keu ringen zullen worden aangenomen we gens hun vatbaarheid voor aardappel- wratziekte. Een voedzaam maal, dat met weinig moeite en weinig kosten te bereiden is. We willen vandaag eens praten over maaltijden, die gemakkelijk te bereiden zijn, weinig onkosten meebrengen en toch in alle opzichten voldoen aan de eischen die we er èn wat smaak èn wat voedzaam heid betreft, aan mogen stellen. Onze keus valt daarbij op de gerechten, die in één pan al de verschillende onder deden bevatten, waaruit gewoonlijk het middagmaal is samengesteld, de gerechten dus, die ons „vleesch-groente-aardappelen' tot één geheel vereenigd, op tafel weten te brengen. Dat kunnen zijn de bekende stamppot ten, óf* wel de stevige peulvTuchtonsoepen, waarvan de erwtensoep ons zoo'n mooi voorbeeld geeft; maar we kunnen er óók toe rekenen de gerechten, die wel is waar uit dezelfde grondstoffen bestaan als de stamppot, maar waarvan bet uiterlijk an ders is, omdat de ingrediënten niet door elkaar worden gestampt, maar geroerd, met het gevolg dat de diverse deelen, waaruit het gerecht is samengesteld, dui delijk ieder in eigen vorm voor den dag komen. In Nederland is die laat'-1- groep ge rechten zeker de minst be*-e"de van de drie genoemde mogelijkheden: toch is ze vast en zeker een besprekinc wel waard; op een drukken werkdag kei: de huisvrouw er een heerlijke hulp in vinden. Eerst bepalen we onze kennis wat de groente betreft 't Smakelijkst wordt het gerecht, als we. minstens twee verschillen de soorten kiezen. In den winter kunnen bijv. gesnipperde wortelen gecombineerd worden met spruitjes, knolselderie of prei: of wel. we kunnen een in parten gesneden savoye-kool kiezen met als tweede groen te koolraap, gesnipperde wortelen of uien. 's Zomers hebben we tot onze beschikking worteltjes, blcemkool, doperwten, capucij- ners, slaboonen, raapjes, enz., waarvan wc er gemakkelijk een paar bij elkaar kunnen zoeken, die in kleur afsteken en in smaak goed samengaan. Verder hebben we dan natuurlijk aard appelen noodig, de gewone hoeveelheid die we anders afzonderlijk gekookt ook zouden gebruiken; en tenslotte moeten w< nog een woordje spreken over het vleesch. Dat kan in ons gerecht zeker wordev meegelcookt, maar.we kunnen het e ook best in missen, met het gevolg, d-v dan onze maaltijd aanmerkelijk goedkoo per komt. Of dat dan wel overeenkomt met d< eischen, die we aan de voedingswaard' van ons maal stellen? Ongetwijfeld, mits we maar een kleinig heid in het gerecht veranderen en als van de bestanddeelen laten optreden: wit te boenen of groene erwten; met het ge volg, dat we dan onze hoeveelheid aardap polen wat verminderen, een niet te ver smaden voordeel in tijdsbesoaring, omd.i: daarmee het aardappel-schillen aanmerke lijk wordt bekort!). Of door deze verandering het gerech; wel smakelijk blijft? Ook daarop kunnen we uit ondervinding bevestigend antwoorden. Eenige zorg is e» natuurlijk bij noodig: het geurige, dat dooi het meegekookto vleesch als vanzelf aai: de overige ingrediënten wordt meegedeeld, kan uitstekend en met veel minder kos ten verkregen wordon door de toevoe ging van een paar Maggi's Bouillonblokjer of ze'fs ook al door het afmaken van her gerecht met per persoon 1 theelepel Mag gi's Aroma. De kwestie komt in het kort dus hierop neer: Kiezen we voor ons gerecht vleesch, dan kost ons dat per persoon (1 ons vleesch) ongeveer 15 cent; vervangen we, om de zelfde voedingswaarde te behouden het vleesch door 1 ons boonen voor 4 k 5 ets en voegen we dan 1 Maggi's Bouillonblok je toe d 4 ets. (of 1 theelepel Maggi's Aro ma voor een nog lageren prijs), dan be sparen we per persoon reeds 6 i 7 ets.; we moeten dan nog in mindering brengen de helft van de gebruikelijke hoeveelheid aardappelen, wat p. persoon zal neerkomen op ongeveer 250 Gr. aardappelen tegen 2.5 cent. Het behoeft wel geen nader betoog, dai we op die manier voordeelig uit zijn, tc meer, waar ook ons gasverbruik zeer spaai zaam zal blijken; immers op één pitje word: het geheele maal klaargemaakt en de daar voor benoodigde tijd zal niet veel lange zijn dan de tijd die voor het koken de; boonen noodig is (1.5 uur): al de ander< bestanddeelen eischen een korteren kook tijd. Dat de bereiding overigens niet moei lijk is, zal het volgende recept, naar w- hopen, bewijzen. Gerecht van spruitjes, wortelen, witte boonen en aardappelen (voor 4 personen). 500 Gr. (1 pond) spruitjes. 500 Gr. (1 pond) winterwortelen. 1 Kg. aardappelen. 500 Gr. (1 pond) witte boonen. 80 Gr. (4 afgestreken eetlepels) vet o. boter. 4 Maggi's Bouillonblokjes, of 4 theelepels Maggi's Aroma. Laat do gewasschen witte boonen eei nacht weeken in 1.5 Liter water, breng zt den volgenden dag met hetzelfde wate: zachtjes aan do kook en laat er do bouil lonblokjes in oplossen, voeg er na 3/4 uui de gesnipperde wortelen bij; laat alles sa men weer een half uur zachtjes koken en leg er dan de spruitjes cn de geschilde aardappelen op. Reken als verderen kook tijd nog ongeveer een half uur (steeds op den kleinsten brander van het gas!); vul als het noodig blijkt, de hoeveelheid vocht in de pan wat aan, echter steeds zóó, dat het gerecht niet te nat wordt. Roer als al les gaar is, de boter of het vet erdoor en doe het gerecht in een dekschaal. Giet als er soms te veel vocht op mocht zijn gebleven, het overtollige in een saus kom en presenteer die er afzonderlijk bij. Maak, als geen Maggi's Bouillonblokjes ge bruikt zijn, het gerecht af met wat Maggi's Aroma*

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 9