DE REEP VOOR FIJNPROEVERS ZWSTSERSCHE Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. Gem. Berichten. HOLLANDSCH REEP Buitenl. Berichten. NOORDWIJKERHOUT. Kiesvereeniging. In het café „Het Wapen van Noordwijkcrhout" hield de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Orde" al hier, een algemeene vergadering. De voor zitter, de heer H. Langeveld, heette de niet talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Hierna werden de notulen der vorige ver gadering door den secretaris, den heer C. J. Ruigrok voorgelezen en dan onveran derd vastgesteld. Door de commissie, wel ke in de laatstgehouden vergadering was benoemd tot het nazien der boeken van den penningmeester en bestaande uit de heeren W. Th. Langeveld en J. Vroolijk, werd bij monde van eerstgenoemde ver klaard, dat alles in de beste orde bevon den was, zoodat besloten werd den pen ningmeester te déchargeeren. Alsnu was aan de orde de candidaatstelling voor de groslijst van de Tweede Kamer. Door de leden werden de volgende lijsten inge diend. Voor den kwaliteitszetel arbeids vraagstuk: de heer A. J. Loerakker (aftr.) te Haarlem; plaatsvervanger de heer Frans van Welio te Utrecht; voor den vrijen zetel do heer L. F. Guit, voorzitter van den R. K. Bond van Overheidsperso neel St. Paulus, te Den Haag, plaatsver vanger, de heer J. H. van der Laan, secre taris van Herwonnen Levenskracht en hoofdbestuurder van den R. K. Houtbe- werkersbond te Zuijlen bij Utrecht, terwijl ook nog een lijst was ingekomen voor den vrijen zetel voor den heer J. P. Gouver neur, burgemeester van Sassenheim. Deze candidaten zullen bij het Kringbestuur worden ingediend. Bij de rondvraag welke nu volgde werd door eenige leden aange drongen om voor de a.s. vorkiozingen voor de Tweede Kamer een spreker 'te laten optreden. Het bestuur zal dit in overwe ging nemen. Hanze. Gisteravond hield de R. K. Middenstandsvereeniging „Do Hanze" alhier in café „de Zwaan" een spoed-oischende ledenvergadering. Om kwart over acht opende de voorzitter, de heor L. v. Hens- bergen. de vergadering met den Christe- lijken groet. In zijn openingswoord wensch- te spreker den leden in het nieuwe jaar geluk in huisgezin en voorspoed in zaken. Hij memoreerde ook de gestadige aanwas van het ledental gedurende het jaar van oprichting en de resultaten van het werk der vereeniging. N"u werden door secretaris de Klerck de notulen van de vorige vergadering voorge lezen, welke onveranderd werden 1 aange nomen. De secretaris gaf tevens te kennen, dat hij zijn taak als zoodanig wel op zich genomen had, doch liever zijn werk nu aan een ander zag overgedragen. Hierna volgde een kort verslag van de Commissie inzake winkelsluiting. Bijna alle winkels sluiten op werkdagen, behalve 's Zaterdags, om half negen, en voor dc énkele onwillige» werd het niet de moeite waard geacht alweer een politieverorde ning in het leven te roepen. Dan volgde voorlezing van het Huishou delijk Reglement, maar daar dit nog en kele veranderingen moet ondergaan, zullen later de leden uitvoerig daarvan in kennis gesteld worden. Omtrent de te houden feestvergadering werd medegedeeld, dat aan alle leden het recht verleend zou wor den één huisgenoot mede te brengen, of, indien hij zelf niet kwam, twee huisgenoo- ten te laten deelnemen aan die feestverga dering. Bij de rondvraag werden enkele opmer kingen gemaakt van zeer geestigen aard, waardoor de prettige stemming er niet minder op werd. Dan volgde de verloting. Bakker A. v. Eeden leverde een taart en de heer H. Zwaan blikjes sigaren. Ieder lid ontving één lot. Op voorstel van den heer E. Bakker werd ook het lot niet onthouden aan den door ziekte afwezigen heer J. v. Dam. Verder werd een tiental ovorgeblevon loten bij opbod verkocht, waarvoor goed in de beurs getast werd, zoodat de kas er geen schade bij leed. Om kwart voor elf werd deze prettige vergadering beëindigd. RIJNSBURG. Bloemenhandel, Do aanvoer neemt da gelijks toe, doch er komt nog to veel afwij kende kwaliteit. De prijzen zijn slechts re delijk, maar meerdere soorten aan den lagen kant. Betaald werd per 100 voor 1ste soort Prosperity 6.807.10, Salvator Rose ƒ4.20—4.50, Fred. Moore ƒ4.905.50, Ver milion Brillant 4.705.30, Tournesol 5.90 6.Rose la Reine 7.60—7.70, La Reine 2.703.30, Geel Prins 5.305.40, Cram. Brillant 2.703.William Copland 7.90 —8.30. WASSENAAR. Kiesvereeniging. Hedenavond om 8 uur vergadert de R. K. Kiesvereeniging in het Patronaatsgebouw. Op de agenda komt o.m. voor verkiezing van een voorzit ter en van de overige leden van het Be stuur. Candidaatstelling ter verkiezing van leden van de Tweede Kamor. Loop der bevolking. Op 31 December 1927 bestond het zielental dezer gemeente uit 5112 mannen en 5983 vrouwen of in totaal 11095 personen. In den loop van 1928 werden geboren 132 mannen en 127 vrouwen. Er vestigden zich hier 652 man nen en 1364 vrouwen. Totale vermeerdering bedroeg derhalve 784 mannen en 1491 vrou wen, of in totaal 2275 personen. De bevolking verminderde in 1928 door overlijden met 39 mannen en 47 vrouwen en door vertrek met 472 mannen en 933 vrouwen. De totale vermindering bedroeg derhalve 511 mannen en 980 vrouwen of 1491 personen. De bevolking vermeerderde dus gedurende 1928 met 273 mannen en 511 vrouwen ,in totaal dus met 784 perso nen en bestond dus op 31 December 1928 uit 5385 mannen, 6494 vrouwen of 11879 personen. In 1928 werden 78 huwelijken voltrokken. Ingeschreven werd één echtscheidingsvon- nis en overgeschreven één in het buiten land voltrokken huwelijk. GROENENDIJK. Jubileum „Onder Ons". De jubileum uitvoeringen van O. O. zijn 'n groot succes geworden. De avond werd ingezet met 't spelen van een Menuet van Haydn door onze eigen muziekkapel. Jammer dat de attentie wat verstoord werd door binnen komende en pratende bezoekers. Na het openingswoord van den directeur, die in 't kort de historie van O. O. besprak, kwamen de leden op de planken met „Johan als Rentenier", 'n aardige één-acter die vlot gespeeld den avond vroolijk inzette met too- neeltjes vol humor en satire. De loopjongen Antoon had veel succes; weer 'n bowijs dat zulks niet in de lengte der rol zit. Bij alle spelers was rolkennis en opvatting goed, typeering best, mede door den tot in de fijnste puntjes uitgevoerde grime van der Schmidt, leeraar in deze kunst aan de too- neelschool in Amsterdam. Dat was grimee ren. Daarna begon het echtpaar Schmidt-di Vista aan hun programma met het lied der Zee van van Evsdcn, als herinnering aan den jongsten storm, gedeclameerd door Mevr. Schmidt, 'n prachtig dramatisch ge dicht, voorgedragen met fijne nuance, den stem in prachtige cadans en deinend ryth- me; ze kreeg de stampvolle zaal direct „onder"; de stilte en spanning waren voel baar. Toen „De Pet", humoreske van Speen hof, waar ook 'n daverend applaus op volg de. Daarna traden beiden op in „Bal-Cham- pctre" van Fabricius en „De Dief", ver maard tvansformatie spel van Otto Zeegers; 'n prachtwerk. 't Zou te ver voeren hier het geheele pro gramma te bespreken, 't zij genoog te ver melden dat alles was kunstzinnig, 't Spel ontlokte meermalen „open doekjes" wat aan 'fc einde tot 'n ware ovatie aangroeide van het dankbaar publiek, dat hierdoor blijk gaf van waardeering, voor de bedoe ling van O. O. nl. om te geven 'n avond van ware tooneolkunst. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Volksbond. Dinsdagavond hield de R. K. Volksbond, af deeling Zoeter woud e Leiderdorp de jaarvergadering in het Pa tronaatsgebouw onder leiding van den voorz. den heer I. J. Klaver. Na opening werden door den secretaris, den heer C, Zandbergen, de notulen gelezen, welke on veranderd werden goedgekeurd, alsmede een goed verzorgd jaarverslag van de werkzaamheden van den bond in het afge- loopen jaar. De penningmeester de heor L. van Noort, gaf het finantieel verslag: saldo in kas vorig jaar 42.92, inkomsten 376.10, uitgaven 391.alzoo een nadeolig saldo van 14.90. In kas op 31 Dec. 192S 28.02. Door de controle-commissie zullen de boe ken en bescheiden worden nagezien. De begrooting voor 1929 werd vastgesteld op 310.aan inkomsten en uitgaven. Bij de behandeling van de ingekomen stukken werd besloten aan het centraal bestuur 2.50 af te dragen voor de te stichtên nijverheidsschool in Indië. Betreffende de circulaire over het Wit Gele Kruis, zullen meerdere inlichtingen worden gevraagd aan het centraal bestuur .vooral omdat in de naaste toekomst het oprichten van een dergelijke vereeniging te verwachten is. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende le-den de heeren C. Zandbergen, Jac. v. d. Meer en L. v. Noort bij acclamatie herkozen. Medegedeeld werd: le. dat op 20 Jan. a.s. een lezing met lichtbeelden zal gege ven worden over „De Stille Omgang";-2e. dat de uitvoeringen door de tooncelver- eeniging „Liefde voor Tooneel" met de op voering van het tooneelspel „Offerande" zal gegeven worden voor de leden op 30 Januari a.s. terwijl dan nog twee uitvoe ringen zullen worden gegeven op 3 en 10 Februari. Na de rondvraag, waarbij aan het be stuur werd dank gebracht voor de organi satie van het Kerstfeest, voor de kinderen werd deze vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze gesloten. INGEZONDEN MEDEDEELING. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Een jongen op een ijsschots weg gedreven. Gistermorgen is de 14-jarige jongen W. van Marion te Nieuw Helvoet met een slede naar het strand gegaan. Hij ge raakte op een schots en is in het Haring vliet gedreven. Daar hij nog vermist wordt vermoedt, men dat hij verdronken is. Door het ijs gezakt en verdronken. De 9-jarige Bouke van dor lest is gis teren, toen hij zich op het ijs van de Ring vaart tegenover de O. L. school in de Veenhoop (Fr.) waagde, door het ijs ge zakt. Toen men hem eenigen tijd daarna miste en klompjes op den wal zag staan, werd het ergste gevreesd. Het lijk is later uit het water gehaald. •Drie kinderen door het ijs gezakt en met moeite stored. Dinsdagmiddag waagden zich een drie- en een zesjarig jongetje van den heer N. wonende te Nietap op het ijs in het Hoofddiep te Leek. Beiden zakten door het ijs en geraakten te water. Een acht jarig broertje sneldo te hulp, doch geraak te eveneens te water. Met groote moeite konden allo drie worden gered. Noodlottige val op het ijs. De 15-jarige dochter van den heer ff', v. d. Bo6ch te Drunen is bij het schaat senrijden gevallen tengevolge waarvan zij een hersenschudding bekwam. Haar toe stand is zorgwekkend. IS DE .ECONQMIEi MOIAAND3CK- [xwitsersche] j CIIOCaLADE-FABhaW Het ijs in de Zuiderzee. De Urker veerboot, die gistermiddag te Enkhuizen moest aankomen, is niet gear riveerd. De booten van de Vereeniging (EnkhuizenAmsterdam), die eergisteren den dienst vervuld hebben via Nieuwe- d:ep, zijn gisteren van Enkhuizen niet uit gevaren wegens mist en ijsgang. De Friesland van do Holland—Friesland —Groningen Lijn is gistermiddag om 2 u. te Lemmer vaji Amsterdam aangekomen en de Groningen IV van de Groningen Lemmer Stoomboot-Mij. om 5 uur gister avond. De booten hebben over deze reis resp. 15 en 21 uur werk gehad, tc- wjjl de normale overtocht in vijf uur wordt ge- daan. De motorboot Zuiderzee e;; do Gionin- gen IV, beide van laatstgenoemde maat schappij. zijn bij hun pogingen door de ïjsnmssa te breken, r,p elkaar geloopen, waardoor de kop van do eerste en de achtersteven van dc laatstgenoemde boot belangrijk beschadigd zijn. De kop van de „Zuiderzee3 is in den achtersteven van de Groningen I\( blijven steken. De schade wordt op meer dan f 1000 ge schat. De kapitein rapporteerde voel ijs in zee te hebben aangetroffen. Het motorschip Piet Hein van den beurtdienst Steenwjjk-Blokrivl-Amster- dam, dat Dinsdag de vaart van Steen- wijk naar Blokzijl openbrak en gistermor gen naar zee vertrok om te trachten Am sterdam te bereiken, moest onverrichte sake in de haven van Blokzijl terugkeeren wegens het vele en zware ijs in de Zui- der zee. De Zwolsche nachtboot naar Amster dam maakte gisteren de reis over de ri vieren. De IJsel bij Katerveer is ijsvrij. De scheepvaart op het Zwarte Water is sedert gisterochtend gestremd. Vin Texel wordt gemeld dat er een iis- strook langs de kust ligt. De mist. Gisternacht is een zware rnïst komen opzetten, welke het verkeer te water en- zelfs te land belangrijk heeft belemmerd. Om 12.40 gisternacht voer het laatste stoom schip de „Aurora" den Nieuwen Waterweg uit. Te een uur gisternacht viel de Harwich- boot bij den Hoek binnen. Sindsdien gin gen echter geen schepen meer in of uit. Ook op het vliegveld Waalhaven was het stil, er kwamen of vertrokken geen toestel len. Het verkeer op de rivior lag nagenoeg stil, daaraan was het te danken, dat alle veerdiensten vrij goed op tijd den dienst konden blijven onderhouden, immers het gevaar voor aanvaringen was slechts klein. Alleen het wagenveer Charlois-Parkkadc werd beiemmeerd. Het voor met zeer groo te vertraging en werd tegen den middag zelfs geheel stilgelegd. De Batavierboot uit Londen, die anders bijna steeds op tijd is, kwam pas te onge veer 12 uur binnen en is op den Waterweg bij Poórtershaven in aanvaring gekomen met het voor anker liggende Italiaansche s.s. „Dignitas'". De „Batavier II" verspeelde een anker, terwijl een stuurboordboegplaat werd inge drukt. De „Dignitas" verspeelde een an kerketting en kreeg schade aan stuurboord zijde. De Batavier is daarna ter plaatse voor anker gegaan, en hoopte de passagiers nog van middag met een sleepboot van boord te kunnen halen. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een aanrijding nog juist voorkomen. Op denzelfden onbewaakten overweg onder Hoenloo waar voor eenigen tijd een melkwa?:-- werd aangereden, het paard werd vermorzeld en de bestuurder aan «en wissen dood kon ontsnappen, werd gistennorgen een wagen met paard bijna aangereden, door den trein die om S.40 u. uit Deventer vertrekt. Door den zwaren mist was het uitzicht daar ter plaatse zeer slecht en bemerkte de bestuurder van dc 7-.-,iren niets van den nac1'"v,r.don trein. Eenige meters slechts voor den trein don overweg pas seerde, zag de bestuurder het gevaar en had juist nog de tegenwoordigheid van geest het paard om te trekken waardoor een ernstig ongeluk werd voorkomen. De trein stepte onmiddellijk. Tegen den be stuurder van den wagen is proces-verbad opgemaakt. »Tel." Doodelijke val. Te Princenhage is zekere M. bij het snoeien uit een boom gevallen. Hij kwam zoo ongelukkig terocht, dat hij na weinige oogenblikken overleed. De vergiftiging te Gorinchcm. De vergiftiging van twee gezinnen aan het Laantje te Gorinchem moet haar oor zaak hebben gehad in een lek in de hoofd gasleiding. Kind door een rat gebeten. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ten huize van een bewoner der gemeente Nieuwer Amstel een 11/2-jarig knaapje, dat op een z.g. kermisbed op den grond sliep, in zijn slaap aangevallen door een rat en zoodanig gebeten, dat het ter behandeling naar een ziekeninrichting te Amsterdam moest worden overgebracht. Het dier werd door den vader, die op 't geschreeuw van het ventje toesnelde, met een hamer afge maakt, toen het van angst in do gordijnen was gevlucht. Het was een buitengewoon groot exemplaar. Ernstiye gevallen van mazelen. Te Zukl-Barge (gemeente Emmen) heer- sc-hen de mazelen in zoodanige mate, dat de Christelijke school aldaar gesloten moest worden. Binnen enkele dagen kwamen on der de ruim 60 leerlingen reeds 5 sterfge vallen voor. Lijk herkend. Het lijk van den man, dien men op de Groote Heide tc Venlo dood gevroren vond, is thans herkend als dat van den G6-jarigen wcvkloczen melkknecht J. L., geboortig uit Kerkdriel. De verduistering te Rotterdam. Van de door den Groningschen manu- facturier J. de G. aan zijn thans voort- vluchtigen filiaalhouder A. J. A. aan de Tuinderstraafc te Rotterdam gezonden stoffen, waarvan een groot deel verduis terd is. zijn thans pl.m. 200 coupons op verschillende plaatsen in het filiaal ge vonden, en door de politie in beslag ge nomen. Voorts heeft de politie kunnen vaststellen, dat zich bij verschillende ban ken van leening te Rotterdam 241 aan De G. tcebehoorende coupons bevinden, die daar door A. beleend waren. Of nog meer coupons door A. beleend zijn, wordt thans nog onderzocht. Inbreker gestoord. Gisternacht heeft iemand zich toegang weten te vorschaffen tot de villa van den heer V., in de Prinsesstraat tc Breda. De bewoners worden wakker door het blaffen van den bond. Bij onderzoek bleek, dat de inbreker door een tuimelraam bij de keu ken-tuindeur, na op een vuilnisbak te zijn geklommen, in de keuken was binnenge drongen. Alles was in de keuken en den kelder doorgesnuffeld en overhoop gehaald. Toen de inbreker zich in zijn werk gestoord zag, is hij, zonder iets mee te nemen, ge vlucht, achtervolgd door den uachtveilig- heidsdienst, die juist de ronde deed. Het gelukte echter niet, den man te pakken. De recherche heeft vingerafdrukken genomen. De inbraak tc Maastricht. Het onderzoek inzake de inbraak in de woning van den heer v. D. aan den Park weg te Maastricht heeft thans uitgewe zen, dat een drietal Italianen, die eenigen tijd daar ter stede verbleven, ah de ver moedelijke daders moeten worden be schouwd. Waarschijnlijk hebben zij de wijk genomen naar België. Tc vroeg terug gekomen. Door de marechaussee te Boxmeer werd aldaar aangehouden zekeren J., die onge veer 9 jaar geleden door de Bossche Rechtbank wegns mishandeling van een politie-ambtenaar werd veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. Na zijn veroor deeling bleek de vogel echter gevlogen. Na een 81/2-jarig verblijf in bet buiten land keerde de veroordeelde dezer dagen in Boxmeer terug, waar hem de politie nog niet vergeten was. Ghtermorgcn werd J. gevankelijk naar den Bosch overge bracht. Een Alpen-arertrJ geschoten. Men meldt uit Apeldoorn a-an de „Standaard" In de bosschen van het Kon. Domein te Gortel onder Epe, heeft boschbaas J. Spek een Alpen-arend geschoten. Hot dier, dat een vlucht heeft van 2.25 M. en een lengte van 98 c.M., is door den heer C. v. d. Zande, portier van het Pa leis op Het Loo, opgezet. Alpen-arenden, als de nu g6schotene, bomen in ons land zeer zeldzaam voor. De laatst bekende vangst dateert uit 1851. toen een Alpen-arend in Friesland geschoten werd. Een zeldzaam huwelijk. In één der dorpen nabij Zwolle is het huwelijk voltrokken tusschen een jonge man en zijn grootmoeder, meldt de „Zw. Crt.". Menigeen, en daaronder zeker de di verse ambtenaren van den Burgerlijken Stand, zal zeggen, dat zoo iets niet moge lijk is. Toch is het inderdaad zoo. Iemand trad voor den tweeden keer in het huwe lijk en de keuze was nu gevallen op een 20- jarige jongedochter van een 45-jarige moe der. Edoch, uit het eerste huwelijk was een zoon voortgekomen, die connecties aan knoopte met zijn nieuwe (stief)-grootmoeder en daarmede in het huwelijksbootje plaats nam. Nu doet zich het eigenaardige geval voor, dat de vader zijn zoon met vader kan betitelen. Oudheidkundige vondst. Te Worth Rheden hebben arbeiders bij het omspitten van een stuk land en graf- ring on een urn met enkele beenderen ge vonden. Gewetensgeld. Sinds de vorige opgave is bij een aantal ontvangers en inspecteurs der belastingen aan gewetensgeld, wegens te weinig be taalde belasting in totaal ontvangen de van 26.083.92. Om H o o De giste: gekoi in he In den scha] Heil: H een sidei lijkt. Boot dicta in z tigd, ONGELUKKEN. Een groot ongeluk in Britsch-lndië. Negentien werklieden verdronken. Uit Karachi wordt gemeld dat een schuit, waarin vierentwintig arbeiders ver-1 voerd werden die werkzaam waren aan den stuw bij Sukkur, omgeslagen is. Negentien hunner verdronken, onder wie drie broers. Toen htm moeder hoorde dat zij het leven verloren hadden, bezweek zij van schrik. Auto-onge|uk. Vijf doode». Naar de Matin uit Nimes meldt, heb ben vijf jonge menschen, waarvan de oudste 19 jaar was, bij een auto-ongeluk tusschen St. Hypolite en Saive den dood gevonden. De auto viel van een helling en sloeg over den kop. Ernstige spoorwegbotsing in T sjecho-Slowakijc. Gisteren reed de sneltrein Praag-Iglau ter hoogte van het station Okroulitz op een goederentrein, tengevolge waarvan beide locomotieven totaal vernield wer den. Twee employé's werden gedood en 3 zwaar gewond slechts één reiziger bekwam lichte verwondingen. De oorzaak schijnt te zijn dat de wissel door de koude niet omgehaald kon worden. Hongerige wolven overvallen een dorp. Uit Moskou wordt gemeld, dat het dorp Soesjan in het gouvernement Wladiwostok door verscheidene troepen wolven is over vallen. Vier boeren werden door de wol ven gedood en drie gewond. Heele kudden vee werden door de uitgehongerde roofdie ren verscheurd. Een ontboden afdeeling van het Roade Leger opende een aanval op de wolven met machinegeweren, waar door 120 wolven werden neergelegd. De wolventroep zou van China naar Rusland gekomen zijn. aanv D. het Acte „I uitgi tel z sluit plicl er v dien oms stiel buit bev< zwa A rich stun ter funj als A te i zeli: tig volc gen me; zitt Sta lar. tint doe vrij zal Bra der Lee stic geh aut dat reg kin ope wel Le; De griep-epidemie in de Ver. Staten. Een kwaadaardiger ka raktor. Volgens den Amerikaanschen gezond heidsdienst breidt de griepepidemie in de Ver. Staten zich naar het Oosten en Noordoosten uit. Weliswaar is het zie- kental in den laatsten tijd niet hooger ge worden, doch de ziekte heeft een kwaad aardiger karakter aangenomen. Het aan tal dooden bedroeg in de afgeloopen week 2140, terwijl hot een week daarvoor 1770 was. Strenge koude in Duitschland. Twaalf graden vorst te Berl ijn. In Duitschland heerscht op het oogen- blik een tamelijk strenge koude. Het weer is helder en er valt geen sneeuw. In den afgeloopen nacht bereikte de thermometer te Berlijn een stand van 12 graden onder nul. In de Silezische laagvlakte, vooral te Breslau en Gleiwitz is eveneens een zeer strenge vorst ingetreden, die zelfs 20 gra den onder nul bedraagt. In het gebergte evenwel is het weei^ omgeslagen en is de temperatuur gestegen tot 1 a 5 graden on der nul. Een wedstrijd tusschen snelvarende oceaanschepen. Caronia versus President Roosevelt. In Amerikaansche scheepvaartkringen is men wat verstoord over de opening van een nieuwe vaste scheepvaartlijn tus schen New York en Cuba door de Cunard- lijn. Het eerste schip in deze vaart is de Caronia. Hoewel Cuba theoretisch een on afhankelijke republiek is, beschouwt men in financiers- en handelskringen in de V. St. het eiland toch als een soort verleng stuk van de Ver. Staten. Men heeft dus de nieuwe Eng. lijn New York-Havana vice-versa te New York nog al erg kwa lijk genomen. En men heeft er dit op ge vonden, een concurreerend snelvarend schip in te leggen, dat tegelijk met het Britsche schip vertrekt, doch eerder op Cuba aan komt. En zoo hebben dezer da gen de Caronia eu de President Roosevelt als het ware een wedstrijd gehouden van tei Ai i'ie

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6