Uit de Omgeving MANCHESTER SCHOOLPAKKEN WAALS Haarï.straat 130-130 S' Uit de Rijnstreek. passing der huidige Bisschoppelijke re geling te verkrijgen. Nu de regeling ceni- ge jaren oud is, kunnen de ondervonden moeilijkheden zijn gebleken. Het hoofdbestuur zal een rapport op maken, dat aan Z. D. H. Bisschop zal worden gezonden en ook aan do pas in gestelde Bisschoppelijke Commissie, die heeft te onderzoeken, hoe de regeering heeft gewerkt. Het is nu dus de tijd, wij zigingen te verkrijgen, als die in den loop der jaren noodig zijn gebleken. Als iedere zijn medewerking verleent, zal het rapport aan waarde winnen en zal deze belangrijke zaak voor de op voeding van de R. K. jeugd blijvende vruchten dragen. DE BEMALING VAN DE HAARLEMMERMEER. Een rapport over gewenschte wijzigin gen. Vergrooting van de Leeghwater. Verbetering scheepvaart door sluizen in Hoofdvaart. Electro-motor of Diesel motoren? Verschillende hangende quaesties in de Haarlemmermeer zijn nader tot oplossing gekomen, door het gisteren verschenen rap port inzake de bemaling. Eonparig wordt geadviseerd om het gemaal Leegh water te vergrooten, door bijplaat sing van een tweede, door een Dieselmotor aangedreven centrifugaalpomp. De Cru- quius nabij Heemstede zou dan als bema lingswerktuig kunnen vervallen, maar de grootst mogelijke meerderheid van de Com missie wil dit gemaal als monument be houden zien. Dit laatst overgeblevene der wereldbe kende werktuigen, welke eenmaal het meer ledigden, werd nagezien door Werkspoor. Het resultaat was gunstig, doch opstelling van een nieuwe piachine zal een krachtiger eh meer betrouwbare bemaling geven en daarmede wordt een betere beheersching van den waterstand verkregen. Een voor deel, dat een jaarlijksche hoogere uit gaaf van 5000 volkomen rechtvaardigt. Moest het meer nog eens worden droogge malen, dan zou naar de meening der com missie de stichting van een gemaal aan dc Oostzijde, waar veel laag land gelegen is, aanbevelenswaard zijn. Doch met het reeds bestaande stelsel van watergangen enz. zou een ingrijpende wijziging in den waterstaatkundigen toestand te hooge kos ten en risico's met zich brengen. Daaren boven moet rekening worden gehouden met do rechten, die belanghebbenden op een meer of minder volledige ontwatering kun nen doen gelden, hetgeen in nog hooger mate het geval is bij eventueele stichting van onderbemalingen. Sedert de droogmaking geschiedt de be maling met één algemeenen boezem, waar op het hoogo en middelbaro land goed en het lagere minder goed ontwaterd wordt. Elke landeigenaar kan echter vergunning verkrijgen om door onderbemaling op eigen kosten hierin zelf te voorzien. Het zou mo gelijk zijn de bemaling zoo te doen geschie den, dat elk stuk land op gemeene kosten goed ontwaterd werd. Uit archiefstukken bleek niet, dat de laagliggende landerijen een recht daarop konden doen gelden. Er zijn geen aanwijzingen dat vroegere koopers dezer gronden bij den koop ver moed hebben, dat er een dergelijk recht be staat. Voor het lage land werd, omdat dit laag was, minder besteed dan voor hot hdfcger gelegene. Wordt nu van Polderwege voor gemeene rekening hierin voorzien, dan zou dit een bevoordeeling zijn van de eigenaren van het lage land, dat daarvoor in aanmerking komt op kosten mede van de eigenaren dor hoogere gronden. De grootst mogelijke meerderheid van de commissie, acht het billijk den bestaanden toestand te handhaven. Mochten echter belanghebbenden ge meenschappelijke onderbemalingen tot stand willen brengen dan zal het Polder bestuur zeker bereid worden gevonden hierin zijn medewerking te verleenen. Doze onderbemaling zou dan door het heffen van een bijzonderen omslag ten laste van de be trokken landen moeten worden gebracht. Wordt een nieuwe machine aan de Leegh water opgesteld en vervalt de Cruquius dan kan de Kruisvaart belangrijk versmald en ten deele voor een verb feeding van den Kruisweg gebruikt worden. Het is te hopen, dat, wanneer de verbe tering van den Kruisweg en de vérbinding van Haarlem met Schiphol en Amsterdam- Zuid voltooid is, van Rijkswege reeds be gonnen zal zijn met den geprojec- teerden weg van Amsterdam door de Haarlemmermeer naarLeiden. Welke weg, in 't belang van het doorgaan de verkeer gebracht op het Rijkswegen plan, tevens een eind zou maken aan het getob over de Sloterdraaibrug en het platte land, tusschen de groote steden gelegen, tot grooter bloei zou kunnen brengen. Terwijl de belangen der bemaling en die van het moderne verkeer te land veelal gelijktijdig kunnen gediend worden, is dit niet het geval bij de tegenstrijdige belan gen van scheepvaart en ontwatering. Toen in 1895 het sluizencomplex te Aals meer geopend werd kon voortdurend geva ren worden, doch de daarna in 't landbouw belang geleidelijk doorgevoerde verlaging van den winterwaterstand bracht voor het scheepvaartverkeer ernstige moeilijkheden. Een voor de hand liggende verbetering zou door verlaging der slagdorpels en uitvoe ring van enkele bijkomende werken gege ven kunnen worden, doch aan deze oplos sing zouden onevenredige hooge kosten ver bonden zijn. Dit is in belangrijk mindere mate het geval, indien door schutslui zen in de Hoofdvaart, overeenkom stig een ontwerp van den ingenieur van den Haarlemmermeerpolder, een gedeelte der wateren, van den algemeenen boezem werd afgesloten. In dit afgesloten deel kan het water zonder bezwaar voor het land hoog gehouden worden, terwijl dan in de niet afgesloten gedeelten van de Hoofd vaart de scheepvaart ook weinig of geen belemmering zou ondervinden. Dc commissie wenscht zich in deze van advies te onthouden, vooral omdat hij ver dere uitbreiding van het vervoer per vracht auto het sehecpvaartvraagstuk een geheel ander aanzien kan krijgen. Zij wijst er ech ter op, dat reeds thans en later, indien een tweede Dieselmotor aan de Leeghwater ge plaatst wordt, verbetering van den toestand voor de scheepvaart geenszins onmogelijk behoeft te worden, als gevolg van contrac- tueele verplichtingen t.o.v. het Provinciaal' Electriciteits Bedrijf. De Polder is namelijk verplicht de elec- tropomp van het gemaal Lijnden als machi ne van de eerste orde te gebruiken; waar onder te verstaan is, dat cleze machine in de eerste plaats moet werken. Aangezien in het stroomlevoringscontract toen dat ge sloten werd, de mogelijkheid van wijzigin gen ten behoeve van de scheepvaart niet voorzien kon worden, had thans met de electriciteitsleveranciers, het P.E.N. over leg dienaangaande plaats. Dit deelde schrif telijk mede, tot medewerking' bereid te zijn, mits jaarlijks een vergoeding betaald werd, voor niet opgenomen electrischen stroom, benevens nog een vaste jaarlijksche vergoeding voor de beschikbaarstelling van electrisch vermogen, dat, wanneer de bo- maling aan de Leeghwater alleen met een Dieselmotor geschiedt, de polder zelfs niet kan opnemen. Dit laatste komt de com missie zóó onjuist voor, dat zij het polder bestuur ten sterkste moest ontraden op het voorstel van P.E.N. in te gaan. Wel deelt het P.E.N. in zijn evenbedoeld schrijven nog mecle, dat de te betalen ver goeding zou vervallen, indien de Leeghwa ter geëlectrificeerd werd. Doch het hoogst onbevredigende antwoord van het PE.N. gaf de commissie aanleiding om zich de vraag te stellen in hoeverre het mogelijk zou zijn een dergelijke bemaling toe te passen bin nen dc bepalingen van de overeenkomst met het P.E.N., welke vraag zij, in positie ven zin beantwoordt. Niet alleen om financieelo redenen (de totale jaarlijksche uitgaven zouden 4800 a 6000 hooger worden bij plaatsing van een electromotor dan wanneer een die selmotor wordt gebouwd aan dc Leeghwa ter) geeft de commissie aan laatstge noemd werktuig de voorkeur. Zij is ook om principieele redenen tegen eventueele uit- lireiding van dc electrische bemaling en ie van oordeel, dat het althans voorshands, niet gewensclit is om- voor een te groot ge deelte van het bemalingsvermogen afhan kelijk te zijn van een monopolistisch bedrijf, dat zoowel in de centrale(s) als in de aan- voerleidingen kwetsbare elementen bevat. ALKEMADE. Loop der bevolking. Op 1 Januari 1928 bedroeg het aantal zielen in deze ge meente 5909. In den loop van het jaar ves tigen zich 228 personen en er vertrokken 308. Het aantal geboorten bedroeg 183 en het aantal overlijden 49, zoodat de bevol king met 54 personen is toegenomen, zoo dat op 1 Januari 1929 deze gemeente 5963 inwoners telde. Dit jaar zal de gemeente wel verlplijd worden met de 6000ste inwoner. Voorts hadden in het gemeentehuis plaats 38 huwelijksvoltrekkingen. IJs. Het ijs in de vaarten en slooten alhier is van dien aard dat nog nergens kan worden schaatsen gereden»- Op enkele kleine slootjes naast de akkers waagt de jeugd zich, doch het ijs is nog erg onbe trouwbaar. Als de vorst nog eenige dagen aanhoudt, zullen we op het Meer weer kunnen genieten van het ijszeilen. Ook de ijeclubs wachten met spanning voor het uit schrijven van wedstrijden. KATWIJK AAN DEN RIJN. IJs. Op de vaarten in „Nieuwe Zan derij" en „Oude Zanderij" wordt het steeds drukker met schaatsrijden. Zoolang de Rijn door de motorschepen wordt opengebro ken, hetgeen nu nog het geval is, is men op deze binnenvaarten aangewezen. Het ijs is er nu redelijk. KATWIJK AAN ZEE. IJs. Op het „Mallegat" wordt druk schaatsengereden. Het ijs is daar betrouw baar, doch de baan is niet lang. LEI DSCHENDAM. Gijmnastiek-uitvoering. Disdag werd door de R. K. Gymnastiek-Vereeniging S. S. S. een groote uitvoering gegeven in het Patronaat, waarbij de Tooneelclub B der St. Jozef gezellen en de Mandolineclub „Psallimus Cithara" hunne welwillende medewerking verleenden. Om pl.m. 7.30 opende de weleerw. heer Kap. Pronk dezen avond met een kort woord; hij heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder het bestuur der Voorburg sche Gymnastiek-Vereeniging: alweer heb ben wij, aldus zijneerw., een feestavondje, doch thans is het iets nieuws, n.l. van de Gymnastiek, zeer zeker zullen de leden al len een aangenamen avond bezorgen en door hun standen en oefeningen toonen, dat S. S. S. heel wat presteeren kan. De Too neelclub B der St. Jozefgezellen zal nog opvoeren het tooneelspel in 3 bedrijven „Het verloren Land". Waar de meeste too- neelisten van dezen avond echter voor het eerst op de planken komen, vertrouwt zijn eerw., dat men wel iets door de vingers zal zien, allen zullen zeer zeker hun best doen; hij wenscht ten slotte allen een prettigen avond. De mandolineclub zet den avond in met een vroolijk stukje muziek, terwijl zij ver der den avond met eenige mooie muziek nummers opluisterde. Wij krijgen dan het optreden van de Gym nastiekclub; de stokoefeningen werden op een keurige wijze uitgevoerd, evenals de vlagoefeningen der kleine leden; ook de brugoefeningen, rekstokoefeningen en de verschillende schitterende standen lieten duidelijk zien, dat er den laatsten tijd onder de goede en keurige leiding van den heer Kroon hard is gewerkt; immers alles was tip-top in orde en allen van groot tot klein, hebben uitstekend gewerkt; vol aandacht werd dan ook door de aanwezigen alles ge volgd en telkens werd den leden*een wel gemeend applaus gebracht. Zeer zeker komt de Gymnastiekclub en hun leider een woord van hulde toe voor het schitterende werk. Tusschen de verschillende oefeningen in bracht de Tooneelclub B der St. Jozefge zellen voor het voetlicht het tooneelstuk Het verloren Land", een stuk, dat wel in den smaak viel en dat, gezien de jonge krachten, heel goed werd gespeeld; zeker ontbrak er hier en daar nog wel wat aan, doch allen hebben hun uiterste beste ge daan hun rollen zoo goed mogelijk weer te geven en daarom was het geheel ook goed te noemen, terwijl enkele rollen zelfs zeer goed werden gespeeld en allen dan ook te vreden kunnen zijn. Het tableau, uitgevoerd door S. S. S., was prachtig en had aller aandacht. Op het einde dankte Kap. Pronk allen voor de medewerking tot het welslagen van dezen avond en sprak de hoop uit, steeds op aller medewerking te mogen rekenen om zoo de Gymnastiekclub tot grooten bloei te kunnen brengen. Het was een prettige avond en allen, zoowel Gymnastiek-, Tooneel- als Mando lineclub kunnen met genoegen op dezen avond terug zien. LISSE. „St. Ignatius". Het Retraitefonds „St. Ignatius" hield gisteravond haar 19e Jaar vergadering met een geringe opkomst. Na opening en notulen volgde het jaarverslag van den secretaris, waaruit bleek dat bet ledental 244 bedraagt. Nog bleek, dat het voor het fonds geen voordeelig jaar is geweest, hetgeen zijn oorzaak vindt in het niet vojtallig zijn van een Retraite voor gehuwden. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat was ontvangen f 800.49 en uitgegeven f801.15, alzoo een nadeelig saldo van f 0.66. De bestuursverk. had tot uitslag dat de aftredende leden, de heeren P. War merdam, L. van Dijk en A. A. v. d. Berg bij enkele candidaatstelling werden her kozen. Wegens bedanken van den heer W. Sprengers moest de verkiezing plaats hebben van een Secretaris. Als candidaten werden genoemd de heer Chr. v. d. Eist en J. de Koning. Na gehouden stemming bleek gekozen Chr. v. d. Eist. De Voorz. deelde mede, dat het bestuui-, wegen» de gehouden Missie, de aange vraagde retraite heeft afgeschreven; ech ter is van Rector Jansen Smidt bericht gekomen, dat voor de retraite van 2629 Januari nog 20 plaatsen open zijn, zoodat zij, die toch een retraite wenschen te hou den, zich tot Zondag a.s. kunnen opgeven. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. Vrouwenbond. Dinsdagavond hield bo vengenoemde vereeniging een causerie avond voor hare leden en voor belangstel lenden in het Patronaatsgebouw. De presi dente, mevr. de Meulder, opende dezen goedbezochten avond met gebed, en be- iprak het doel van dezen avond. Hierna verd het woord verleend aan den spreker van dezen avond n.l. Oscar Tijdgat, van ge boorte een Vlaming die ons een reis liet maken door zijn geboorteland, het land van de groote Guido Gezelle. Dit alles werd isseld met lichtbeelden, foto's uit zijn geboorteland. Het toestöl, welwillend af gestaan door kapelaan Versteegen, voldóed schitterend. Na afloop dankte de presiden te der vereeniging allen, die tot het slagen van dezen avond hadden medegewerkt, in het bijzonder den spreker van dezen avond. HierPia werd 'doze avond gesloten. Liefdadigheidsbazqr. Mochten wij in een vorig bericht vermelden, dat de Sint Vincentiusvereeniging bij gelegenheid van haar 12 1/2-jarig jubilé een tentoonstelling heeft georganiseerd met een daaraan ver bonden liefdadigheidsbazar, thans kunnen wij mcdedeelen, dat op Woensdag 16 Ja nuari a.s. die tentoonstelling plechtig zal geopend worden, des avonds te 7 uur in het Patronaatsgebouw. Tot die plechtige ope ning worden uitgenoodigd de eerwaarde geestelijkheid der parochie en de besturen van alle R. K. organisaties alhier. Door de edelmoedige en flinke giften van vele pa rochianen is het tentoonstellingscomité in staat gesteld ongeveer 300 mooie prijzen aan te 6chaffen voor de verloting, waaron der radiotoestel, electrische stofzuiger, naaimachine enz. De patronaatszaal, die zal worden omgetooverd in een Oud-Hol- landsch marktplein, zal een groot aantal attracties bieden, zoodat alle bezoekers op aangename wijze zullen worden bezigge houden. Wij twijfelen er niet aan, of alle pa rochianen zullen eens een kijkje komen ne men op 16, 17, 18, 19, 20 Januari en wij zijn overtuigd, dat hun bezoek aan tentoonstel ling en bazar, hun nog lang in dankbare en blijde herinnering zal blijven. Met den ver koop van loten, die tegen betaling van 50 cents te verkrijgen zijn, gaat het al aardig. Toch zijn nog loten te verkrijgen en we ra den ieder, die de St. Vincentiusvereeniging wil steunen in haar edelmoedig streven: den armen, zieken medemensch wel te doen, zich zoo spoedig mogelijk van een of meer loten te voorzien, opdat later geen teleur stelling moge volgen. Wij wenschen de St. Vincentiusvereeni ging veel succes, bij haar moeilijken, maar schoonen arbeid. ,Trou moet Blijeken". Dinsdagavond gaf de Harmonie „Trou moet Blijcken" on der leiding van haren directeur, den heer G. Verhey uit Leiden, een zéér goed ge slaagde uitvoering in de bovenzaal van het Hotel ,De Witte Zwaan". De voorzitter, de heer A. H. Schrama, sprak een feeste lijk openingswoord. Hij hoopte door mede werking van allen, dat dezen avond goed moge. slagen. Hierna werd het woord ge geven aan de muziekvereeniging. De muziek nummers werden zeer goed weergegeven, wat wel bewees het dankbaar applaus na ieder nummer. Na het muzikale gedeelte trad voor ons op professor Ben-Ali-Libi, hu moristisch goochelaar. Door zijn verbluf fende staaltjes wist hij de aandacht van het publiek tot zich te trekken. Na afloop dankte de voorz. allen voor hunne stille aandacht tijdens de muziek en de goochel- INGEZONDEN MEDEDEELING. NOORDWIJK. Mij. voor Plantkunde. De afd. Noord- wijk vergaderde in „Royal". De voorz., de heer H. de Boer, sprak de beste wenschen uit voor de belangen van de vereeniging. Het jaargetijde dat we beleven is uiter lijk zeer doodsch, maar er wordt in stilte veel gewerkt, zoodat spoedig het nieuw leven weer met volle kracht zal doorbre ken. Verder bespreekt de voorzitter de ontwikkeling de Biologie, die nog niet zoo bijzonder oud is. Een zekere Conrad Sprenger uit Spandau, een onderwijzer, legde een' goeden grondslag door het schijven van een boek: de geheimenissen der natuur (1795), doch hij vond onder zijn tijdgenooten niets dan onverschilligheid voor zijn werk. Toch was dit boek van Sprenger de grondslag voor Darwin en zijn leer. Er waren ter vergadering een groot aantal bloemen en planten aanwezig. Besloten werd om den heer Cuneus, hor- tulanus te Delft, te verzoeken een lezing- voor de afdèeling te houden. Ook werd besloten een vergadering te houden te Noordwijkerhout op 8 Februari. De voorzitter en de heer Rietvink zul len daar een causerie houden. Als propaganda-commissie werden be noemd Jan v. Schooten Rietvink en J. v. d. Voort. Eenige mededeelingen werden gedaan betreffende den te houden feest avond ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Hierna had keuring plaats van de aanwezige bloemen, planten en vorsche groenten, waarna de vergadering werd gesloten. SASSENHEIM. Feestvergadering R.-K. Volksbond. Gisterenavond had onder groote belang stelling een feestvergadering plaats van den R. K. Volksbond in het K. S. A.-ge- bouw. Nadat het strijkje van Vineta eenige nummers had laten hooren, opende Ie Voorzitter, de heer J. Kortekaas, deze "eestvergadering op gebruikelijke wijze en besprak het stille maar groote werk van de plaatselijke commissie van Hulp in Nood. Daarom kon hij niet nalaten de on ontbeerlijke steun te vragen aan de ver gadering, om wanneer gedurende de pau ze een collecte wordt gehouden, deze ruim te gedenken. De Voorz. begroette het tooneelgezelschap met zijn regisseur, dat het na een tweejarig bestaan heeft aangedurfd een dramatisch spel op te voren. Spr. eindigde met een woord van .•elkom tot de heeren van het strijkorkest die altijd bereid waren dc. pauzen af te wisselen door goede vrooWjke nummers. Hierna werd het scherm opgehaald voor het dramatisch spel in 5 tafreelen, ge naamd „Stemmen, die niet zwijgen", be- erkt door J. A. v. d. Raamsingel. Wij kunnen de vereeniging feliciteeren met de keuze van dit stuk. Het spel wat gis teravond voor het voetlicht is gebracht, al wel ieder bevredigd hebben, al was alles niet tot in kleinigheden af. Er schuilen waarlijk goede krachten onder de leden. Bijzondere vermelding verdient de kleine Aberti, die zich zoo gemakkelijk én met krachtige stem op het tooneel begeeft. De costumeering en grimeering was goed ver- orgd, de regie was in handen van den heer W. Wynekus van Noordwijkerhout. Onder de pauze werd een collecte gehou den ten bate van Hulp in Nood welke de ruime somma heeft opgebracht van 29.hetgeen door den heer Franken met een woord van dank werd bekend ge maakt. Ook werd door hem als penning meester een overzicht gegeven, hetgeen in 1928 door H. in N. is geschied en is ver strekt aan arme gezinnen, weduwen en weezen n.l. 550 liter melk. 20 kilo vleeach, 40 eieren, 13 H.L. brandstof en 880 turven. Ook hieruit blijkt dat deze commissie niet stil z:t mar uitgebreid werk verricht. Tot slot van de vergadering dankte de gee3t. adviseur voor het gebodene van dezen avond en weidde uit over de lessen, die in het tooneelspel opgesloten lagen. Spr. wenscht de tooneelvereeniging steeds succes met hun stukken. Na allen gedankt te hebben voor de betoonde belangstel ling, sloot spr, deze feestvergadering- WASSENAAR. inlichtingen verzocht. De burgemees ter dezer gemeente verzoekt te worden bekend gemaakt, met de identiteit van het n verregaande stag-t- van ontlading ver- keerend lijk van een onbekend^ mansper soon, hetwelk op 22 December 1928 vanuit zee op het strand onder voormelde ge meente is aangespoeld. Signalement: leeftijd ongeveer 25 jaar, lengte 1.55 M., sterk behaard, twee gou den. tanden in de rechter bovenkaak, aan ie rechter ringvinger bevond zich een gou den zegelring, voorstellende twee vrou wenfiguren, op liet platvorm een R. in drukletter. Op de rechterbovenarm is een vrouwenfiguur getatoueerd. De man was gekleed met witte wollen trui. Het lijk is inmiddels ter aarde besteld. ZOETERMEER-ZEGWAART. I Js. Over het algemeen valt het ijs alhier niet mede. Er wordt wel gereden op de schaatsen, doch het is niet „je". De hoofdijsbaan, „de Groote Dobbe", is we gens onbetrouwbaarheid en doordat er nog schuiten doorgegaan zijn in 't begin der vorstperiode, bijna niet te berijden. In den omtrek is het de eenige gelegenheid. ZEGWAART. Gemeenteraad. Vrijdag 11 dezer, des avonds 6.L,« rur, bomt de Raad dezer gemeer.te ten Raadhuize ter vergadering bijeen. De punten van behandeling zijn: Mededeelingen, Verhuur gemeente- eigendomm - uitbreiding electrisch net; verzoek bestuur Chr. school voor beschik baar stel line van gelden voor aanleg der drinkwa terleiding. Geboren: Arie, zoon van A. van Haay en P. Sonneveld. Gemeentelijke Ainkondiginl Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leide brengen ter algemeeno kehnis, dat door hei de beslissing op het verzoek van: a. d Bataafsche Export Maatschappij, om ver gunning tot het qitbreiJen van de inricli ting voor het bejvarenjen aftappen vai leum en gpisolie op het per tan. den Hooge Morschweg Bonda's Veevoederhande tot hetïoprichten van öéi bewaarjnaats voor barfzip Oude ^fpst No. 23, *is ver Agenda LEIDEN. Donderdag. Bijeenkomst H'ooglandsche Kerk, herdenking Jubileum Ko' ningin-Moeder 8 uur. Vrijdag. R. K. Kiesv. in „Den Burcht", S.l uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst deij Apotheken wordt van Maandag 7 Ja nuari tot en met Zondag 13 Ja^ n u a r i waargenomen door de Apotheek] van den heer: P. du Cr o i x, Rapenburgl 9. Tel. 807. den i doe Hoog Laag del ijl wolk INGEZONDEN MEDEDEEL ING. Leeftijd 7 jaar fü. 7.— Stijging per maat 30 cent^/' da gr. IJ nog de kan van gebi D ALPHEN AAN DEN RIJN. -wijs Een missionaris overleden. ^OXi ge c Door de familie alhier is bericht ont- sch( vangen, dat de eerw. broeder Norbertus (in de wereld Cor Rozestaten), van 1915 tot 1922 in Algiers en na dien tijd tot heden werkzaam in de Missie der Witte Paters te OUagadonga, midden-Afrika, op 34-jangen leeftijd is overleden. Personalia. Onze plaatsgenooten, de heeren H. Janmaat, C. de Vogel, L. C. v. d. Vliet éin mej. van Leeuwen, slaagden voor het diploma Ned. Handelscorrespon dentie, afgenomen door de Vereeniging „Mercurius" te Amsterdam. Onze plaatsgenoote mej. L. Tolk en de heer W. Noorderbos slaagden voor het examen Engelsche Handelscorresponden tie. pasi R Krc -nsf cha hou pro besi 3001 Hii doe hei doe j"C tiv ZOETERMEER. Geboren: Wilhelmina Johanna Eli zabeth, dochter van A. G. Scheer en J. E. Ripping. Bondsjubileuir;. Do E. K. 3.ic.ta^lL.c- werkersbond, af deeling Alphen, herdacht gisteravond op feestelijke wijze haar 12 1/2 jarig bestaan we komen hierop nog nader terug. Inenting. In onze gemeente bestaat weder gelegenheid voor kostelooze inen ting en herinenting en wel op Woensdag 16 Januari. Voor ingezetenen van Aarlanderveen ten huize van den heer W. van der Wind, arts, des v.m. 9 uur. Voor de ingezetenen van de Lage Zijde en wel van de Oostzijde der Aarbrug tot 1 aan de grens van Zwammerdam in het! Raadhuis in de Raadhuisstraat, n.m. 2 uur. Voor de ingezetenen van de Lage Zijde van de Westzijde van de Aarbrug met in- begip der Ridderbuurt tot de grensschei ding van Koudekerk en Woubrugge, ten huize van den heer W. van Wermesker- ken, arts, n.m. 2 uur. Voor de ingezetenen van de Hooge Zijde vanaf de grensscheiding van Zwammer dam inbegrepen de buitenwijken tot aan jai de Hofbrug in het Huis der Gemeente, Ju- üe lianastraat n.m. 2 uur. Voor de ingezetenen Hooge Zijde vanaf is de Hofbrug tot aan de grens van Hazers- nir woude in het Huis der Gemeente, Juliana- j straat, v.m. 9 uur. G IJs. Bij gebrek aan een goede ijsbaan H. wordt hier reeds druk schaatsen gereden wo op de bekende spoorsloot. Hot ijs is even-I »le wel nog zeer onbetrouwbaar, zoodat reeds va, enkelen hun waaghalzerij met een nat pak He moesten bekoopen. we ke: AARLANDERVEEN. Uitvoering. Dinsdagavond hield de sociëteit „Gezellig Verkeer" haar jaarlijk- 1T1^ sche uitvoering in de zaal van den heer W. v. d. Berg. Deze uitvoering was de eer- üe ste in het geheel naar de eischen des tijds verbouwde lokaal van ger.cemd café. Daar om was door den verlofhouder aan de ver- eeniging geschonken een zeer groote taart uel met opschrift. De voorz., de heer H. .aart- en man, opende dezen feestavond met den chr. groet, en heette allen welkom, bij- zonde de humoristen, duo de Haas en J. Jai Steen uit Noordwijk en de heeren J. Snel en S. Coeve, pianist en violist. Spr. geeft! dan aan deze heeren de verdere leiding van dezen avond. De voordrachten van de humoristen deed een ieder onophoudelijk lachen. Men kan dan ook deze heeren voor iedere feest partij aanbevelen. Ook de muziek werd in de puntjes uitgevoerd. Van de gratis con sumptie werd dankbaar gebruik gemaakt. Laat in den nacht werd de gezellige bij eenkomst gesloten. HAZERSWOUDE. Het jubileum van den burgemeester. Naar wij vernemen bestaat er Dinsdag, 15 Januari a.s., des namiddags tusschen 3 en 5 uur, gelegenheid den Burgemeester dezer gemeente, den heer J. van der Meu- len, ten zijnen huize aan den Rijndijk luk te wenschen met zijn 25-jarig ambts jubileum als burgemeester.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2