Uit de Rijnstreek. Land en Tuinbouw 'en Burgemeester voor de gesproken woör- en. Spr. ging de toekomst met vertrouwen egemoet en hoopte dat de wenschen in ie speechen geuit in vervulling mogen aan. Vervolgens deelde hij mede, dat in erband met den tijd begonnen zou worden iet de opvoering van liet tooneelstuk „Do amilie Van Ingen" doch dat onder de be- rijven door en tijdens do pauze verschil- mde sprekers het woord nog zouden voc- Na het eerste bedrijf bracht allereerst Cap. Kramer, geestelijk adviseur der ver eniging, zijne felicitatie aan de Vereeni- •;ing over. Spr. vergeleek het vorecnigings- cven van den Volksbond met het huwelijk, iet eerste begin van een huwelijksleven is n den aanvang steeds moeilijk en geeft likwijls zware zorgen, zoo ook met het ver enigingsleven. In het eerste begin brengt lit ook zijn moeilijkheden met zich en teeft dikwijls teleurstellingen, doch hoe anger een vereeniging bestaat hoe hech- er de banden worden. Deze vereeniging 'leeft het reeds gebracht tot een zilveren :ubileum en spr. hoopt, dat de volgende pe riode van 25 jaar van de afdeeling Voor- ïout even vruchtbaar moge wezen als de /oorgaaude 25 jaron. Spr. zal, als geestelijk adviseur der vereeniging, steeds zich geven voor den Volksbond, en vertrouwt dat de eden zich zullen toonen goede Katholieke vereenigingsmenschen te zijn, zooals hij reeds heeft ondervonden in den korten tijd /an zijn adviseursschap. Hierna kwam de heer Manens, als afge vaardigde voor het gewest Leiden, waar onder Voorhout ressorteert, en als afge vaardigde van het Centraal bestuur aan iet woord Ook deze spreker uitte do beste wenschen voor dc jubileerende vereeniging. Het speet spr., dat de heer J. Smit, oprich ter dezer afdeeling, wegens ongesteldheid verhinderd was hot. Centraal Bestuur te vertegenwoordigen, omdat deze persoon •neer van de afd. Voorhout zou kunnen ver hellen dan spreker, omdat hij meer gege vens van de afdeeling ter zijner beschikking heeft. Spr. brengt een bijzondor woord van hulde aan den voorzitter der afdeeling, die /.ich toont een waardig leider dor vereeni ging te wezen en vertrouwt dat hij nog ;ang in het belang der vereeniging werk zaam moge wezen. Hij besluit met den wensch dat de vereen icing nog meer mo- 5© opkomen dan voorheen. Vervolgens kwam aan het woord de heer W. v. d. Laan wethouder dezer gemeente, die de afdeeling geluk wenschte met do gedurende 25 jaar lange arbeid der ver eeniging voor het welzijn der leden, met le offervaardigheid der leden, die de af deeling in staat stelde een kwart eeuw lang le geestelijke, de stoffelijke en sociale be langen te verzorgen. Spr. wenschte den zeereerw. heer Pastoor geluk met dit jubi leum, omdat deze categorie van personen de encycliek „Rerum Novarum" in haro ■grondbeginselen volgen voor God en Kerk en Vorstin en Land. Den Burgemeester wenscht hij eveneens geluk met deze afdee ling, als hoofd der gemeente, omdat de le den hebben geleerd hunne wenschen en verlangen, binnen de geoorloofde perken, uit te drukken, en stoeds het gezag, waar van U vertegenwoordiger is, hoog te hou den. Spr. heeft steeds het werk van den Volksbond kunnen gadeslaan, omdat hij een geboren Voorhouter is en in de eerste ja ren van het bestaan der afd. Voorhout, se cretaris is geweest van de afdeeling. Spr. ging verschillende toestanden van vroeger na tusschen de patroons en hunne werklieden. De patroons hebben steeds den arbeid van den werkman onderschat on hunne belangen niet voldoende behartigd. Door den Volksbond is do eigenwaarde bij den arbeider meer naar voren getreden en daar heeft do arbeider recht op. Deze eigenwaarde heeft de arbeider evenwel niet misbruikt, doch mannen gevormd die met plichtsbetrachting werken voor hun ge zin, voor hun staat en stand, waarin zij ge plaatst zijn. Spr. richt zich vervolgens meor in het bijzonder tot de jonge leden van den Volksbond, die wel eens mopperen over het langzame tempo van verschillende verbete ringen in hunne positie ten opzichte van hun loon en arbeid. Deze jonge leden van den Volksbond vergeten evenwel, dat zij zeer veel te danken hebben aan den Volks bond, die ongemerkt deel heeft gehad in hun opvoeding, die hun begrippen heeft bij gebracht omtrent rechtsverhoudingen, die getoetst mogen worden aan de strengste eischen van de rechtvaardigheid. Spr. spoort deze jongere leden aan hunne krach ten aan te wenden tot grootere bloei dor vereeniging. Spr besluit met een hartgron- digen wensch als oud-bestuurslid, als pa troon en als wethouder der gemeente. Daarna kwam wethouder Van Reisen aan het woord, die niet in zijn kwaliteit van wethouder, doch als patroon het woord wenschte te voeren. Hij gevoelde zich nauw aaneen verbonden met den Volksbond, om dat hij als patroon 'georganiseerd was bij de afdeeling Sassenheim en dus niet be hoort onder de ongeorganiseerde patroons, daar hij het belang van het organisatieleven zoowel voor den patroon als voor den ar beider ten volle beseft. Spr. besprak de verhoudingen tusschen de patroons en de arbeiders van vroeger en thans en haalde hiervoor een voorvoeld uit den praktijk aan. Spreker besloot mot den wensch dat de Volksbond in Voorhout nog zeer lang in het belang van dc loden mocht bestaan, en dat de patroons zich spoodig zouden or- ganiseeren, om zoodoende gemeenschappe lijk samen te werken. Als laatste sproker kwam nog de heer F. M. Angevaare, oud-voorzitter van de af deeling gedurende 12 jaren, die alvorens zijn wenschen als oud-voorzitter te uiten, eerst als afgevaardigde van do Midden- standvereeniging „do Hanze" zijne gcluk- wenschen aanbood. Vervolgens bracht hij zijn wenschen als oiid-voorzitter over in rijm, hetwelk zeer in den smaak van de vergadering viel. Middelerwijl is het eerste tooneelstuk ten einde en kon men door het langdurige ap plaus bomerken dat het stuk zeer in de geest van het publiek was. Het was een stuk toepasselijk op het vereenigingsleven en werd voortreffelijk uitgevoerd De Gees telijk adviseur biht de onderafdeeling Tooneel „Ons Gei gen" de dank van de vereeniging over en roemde het spel. Hij gaf 'n welverdiende pluim aan den hoofd persoon van dit zeer interessante stuk. De voorz. bracht hierna namens de ver eeniging on het bestuur zijn dank aan de sprekers en resumeerde het een en ander nog eens. Spr. overhandigde namens de af deeling aan enkele oud-leden en oud-be stuursleden een kleine blijk van waardee ring, in den vorm van een kistje sigaren, voor hun lidmaatschap en hun werken. Hierna werd nog opgevoerd het blijspel in 2 bedrijven „Een bankbi'jefc van dui zend", en ging men plm. kwart over twaalf dcB avonds zeer voldaan huiswaarts. WASSENAAR. Tweede lustrum Hanze. Zondag heeft de afd. Wassenaar van de Hanze het feit herdacht, dat vóór tien jaren op 3 Januari 1919 de vereeniging werd opgercht. Tevoren reeds was een feestcommissie benoemd, die een zoo plechtig mogeliUce viering meest voorbe reiden en dat deze commisie hierin is ge slaagd, j5al wel niemand in Wassenaar willen ontkennen. Zooals begrijpelijk is. werd de dag met een kerkelijke plechtigheid ingezet. Des morgens naderden de leder, in de eerste H. Mis ter H. Tafel, waarna in het Pa- trona-atsgebouw een gezamenlijk ontbijt plaats vond. Hier bleef men gezellig bij een, totdat de plechtige Hoogmis aanving voor de levende leden van de Hanze. Onder de Hoogmis richtte kapelaan van Leipsig zich tot de feestvierende le den in gevoelvolle woorden. Des middags om half vier werd in het Patronaatsgebouw een feest vergadering gehouden. Op het podium preikte het kleurrijke en zinrijke vaandel van den Middenstand temidden van een schat van bloemen, door de diverse vereenigin- gen ter plaatse toebedacht. Toen alle genoodigden. die konden wor den verwacht, een plaatsje hadden ver worven waaronder wij opmerkten de geestelijkheid der parochie, kapelaan dc Bot uit 's-Gravenhage, Pater van der Plas, de heer C. J. G. Struycken, voorzit ter van den iïaarlemschen Hanzebond, de heer Mr. F. J. H. Bach, directeur van het Hanze-Bureau, de beide wethouders, de heeren J. M. Drop en A. L. Rooijak- kers, een tweetal bestuursleden -van de W»s6enaarsche Middenstandsvereeniging en een groot aantal afgevaardigden van andere Katholieke Vereenigingen in de gemeente nam de voorzitter der jubi leerende vereeniging, de heer G. P. G. v. Leeuwen het woord, om allen welkom te heeten. Spr. richtte zich op de eerste plaats tot den Pastoor, wien hij dank bracht voor zijn aanwezigheid, hetgeen hij ook had verwacht, omdat hij weet, dat de Hanze zijn belangstelling heeft. Uit de zou willen verloven, maar telkens heb je hem een ontwijkend antwoord gegeven. Gisteren is hij bij mij gekomen en heeft mij, als hoofd van het huis, opnieuw om uw hand gevraagd. Ik kon niet weigeren en als je geen ernstige bezwaren hebt, zou .ik gaarne zien, dat je je hedenavond nog met hem verloofde. Je moet wel beden ken, dat, indien Albert onverhoopt mocht komen te sterven, hij dc naaste erfgenaam van Rotenbach is. Hoe denk je er nu zelf over 1" Rosamunde draalde oven antwoord te geven. Maar dan zei ze: „Zeg hem, dat ik mij schikken zal naar de wenschen mij ner familie. Maar ik mag hem niet be driegen zeg hem tegelijkertijd, dat ik hem niet kan beminnen, want werkelijke liefde koester ik niet voor hem, maar dat ik hem wel zal achten en trouw zal blijven, zoolang hij mijn echtgenoot zal zijn. Als hij onder deze voorwaarde mijn hand nog begeert, ben ik bereid hem die te geven." „Die voorwaarde zal hij zeker aanne men. Achting verandert spoedig genoeg in liefde. Van achting tot liefde is een korte weg en dien weg zal je spoedig ge noeg afgelegd hebben. Ik dank u, lieve kind, voor je toezegging en ik ben er van overtuigd, dat jullie samen gelukkig zult zijn. Roderik is naar de residentie voor zaken. Om zeven uur kan hij terug zijn. Vanavond zullen wij de verloving bekend maken en zal ik voor 't eerst na langen tijd weer beneden komen. Ik ben ook nieuwsgierig, hoe 't met Albert gaat. Als die niet ziek was, zouden we uw verlo ving plechtig vieren in do groote statie- zaal. Nu kan dat natuurlijk niet." „Ik heb nog een verzoek aan u, en wel, of u het zoudt kunnen goedkeuren, dat ik na mijn verloving tot aan den dag van mijn huwelijk den tijd door ga brengen in de residentie bij mijn oom, den minister. Hij zou me dan bij de hooggeplaatste per sonen kunnen introduceeren." „Daar heb ik niets tegen." „En dan ook om er nog niets van te gen Albert, te zeggen, als u hem heden avond zult zien. 'Dit moet voor hem een verrassing blijven." „Het moet voor allen een verrassing worden. U kunt dus vast op mijn stilzwij gen rekenen." Rosamunde verwijderde zich. In haar kamer gekomen vouwde ze de handen en bad: „Nu is 't voorbij en kan ik niet meer terug. O God, schenk mij moed en kracht om alles in de toekomst met ge duld te dragen." Ondersteund door graaf Stefan en freule von Richthof had gravin Louise zich naar beneden begeven om voor de eerste maal na baar maandenlange ziek te bij 't gemeenschappelijk diner tegen woordig te zijn. Ze was buitengewoon op gewekt. Ze had niets meer te vreezen. Lichtenberg, de getuige van haar daden zelf vond zij ze niet slecht was over leden de documenten, die betrekking hadden op graaf Ansclm's eerste huwelijk, waren tot asch verteerd en verder had Ro- derilc haar medegedeeld, dat hij ten op zichte van Heinrich Schmidl, den vermoc- delijken kleinzoon van graaf Anselm, zul ke maatregelen had genomen, dat deze haar wel nooit lastig zou vallen. Tijdens het diner onderhield ze zich geschiedeuis der vereeniging had spreker dit opgemaakt, want bij de oprichting der Hanze op 3 Januari 1919, had Zijneerw. gaarne het eere-lidmaatachap aanvaard en een jaarlijksche toezegging van 25 ge daan. Daarmede heeft Zijneerw. den stoot gegeven aan de vereeniging, waarvoor zij hem tot in longte van dagen dankbaar zal blijven. Vervolgens wendde dc voorzitter zich tot beide wethouders, vertegenwoordigers van het burgerlijk gezag. Hunne tegen woordigheid stelde spr. mede op zeer hoo- gen prijs, en hij hoopte, dat, wanneer de Hanze wenschen mocht hebben, beide heeren daaraan hunne welwillende aan dacht zouden schenken. Verder sprak de heer van Leeuwen een woord van welkom tot den Bonds voorzitter, den heer C. J. G. Struycken. Hij bracht het hoofdbestuur dank voor zijn tegenwoordigheid op dit feest en gaf de verzekering, dat de afdeeling in dit jaar op waardige wijze den Centralen Raad zal ontvangen. Hierna richtte spreker zich tot de eerw. heeren geestelijken. Allereerst tot kapelaan de Bot, den geestelijken advi seur, die toen het feest bijna geheel op boenen stond, werd benoemd tot kane laan in Den Haag. Spreker bracht Zijn eerw. dank voor de sympathie, welke de vereeniging van hem hooft mogen onder vinden en hoopte, dat de belangstelling voor de vereeniging bij Zijneerw. zou blijven. Ook aan kapelaan van Leipsig, die de vereenig ng zco vaak met greden raad heeft terzijde gestaan, bracht spreker dank. Tn den nieuw-benremden kapelaan Bot tel :er begroette spreker den vermce- delijken opvolger v?n kapelaan cle Bot op den adviseuT^etel. Spr. hoopte op pretti ge samenwerking. Verder begroette de Voorz. nog Pa'e"- van de- Plas, wiens me dom eken van dit feest voor zün vertrek naar Trinidad hij op hoogen prijs stelde. Ook begroette de Voorzitter Mr. Bach. Directeur van het Centraal Hanzeburecu. Daarb'i gingen sprekers gedachten uit naar Chris Jansen z.g., die zooveel voor deze afdec'ing heeft gedaan, en de klem heeft gelegd. U, Mr. Bach, ze:de spreker, 'moogt daarvan de vruchten plukten. Einde ijk heette de Voorzitter nog wel kom de afgevaardigden van de neutrale Middenstandsvereeniging van dc diverse stands- en vakorganisaties, Herwonnen Levenskracht, het Wit-Gele-Kruis, de Roomsche pers, en last not leest den pen ningmeester der vereeriging, den heer J C. Hcogeveen, die vin de oprichting af in het bestuur zitring had. Vervolgens uitte preker woorden van dank aan de Santos-comnrisie, de Vaan delcommissie, de Feestcommissie, de Com missie van den Handelsavondschool voor de prettige wijze, waarop zij met hel be stuur heben gewerkt en blijven arbeiden en aan het Gemeentebestuur voor den fi- nancieelen steun aan de Handelsavond school. Uit volle borst word daarna door allen „Roomsche Blijdschap" gezongen. Hierna was het woord aan Mr. Bach voor het uitspreken Van de feestrede. Spr. toonde aan, dat een vereeniging op tijd mag feestvieren, want dat bewijst, dat zij leeft levenslust, moed en kracht. Ver der wees hij erop, dat, al streeft de Mid denstand naar stoffelijke verbeteringen, de R. K. Middenstand altijd de hoogere kant heeft vooropgesteld. Allereerst wordt gewerkt aan de godsdienslige verheffing der leden, dan pas volgen de stoffelijke belangen. In het vervolg zijner rede wees spr. op de sociale taak, welken wij Katholie ken moeten vervullen, op zedelijk en maatschappelijk gebied in de nieuwe we reld van thans. Spreker toonde aan, dat de strijd in de toekomst zal gaan tus schen het Katholicisme en hel Socialisme. Het socialisme kan geen redding brengen. Dat heeft de praktijk al nitgewezen. Blijft dus over het Katholicismo. En om zijn ideeën te verbreiden, moeten wij Katholie ken, ons immer Katholiek toonen, onze be ginselen uitdragen. Steeds meer blijkt, dat de Katholieke beginselen ook door de overheid worden toegepast. Vervolgens wijst spr. op de taak, die de Middenstand heeft te vervullen. De Middenstand staat tusschen het Kapitaal en het socialisme en moet haar uiterste best doen, om zich to handhaven. Ook die stand heeft bestaansrecht en daarom moe- minzaam mot iedereen, maar vooral met Albert, die, in weerwil van den honger, welke hem plaagde er was n.l. voor Heinrich uit hoofde van diens afwezigheid niet opgediend en hij had dus ook niet vooraf kunnen eten met grooten tegen zin zijn dunne soep en zijn droge brood verorberde en niet halt' hoorde, wat zijn grootmoeder hem zeide, zoozeer luelden zijn gedachten zich met Heinrich bezig. Rosamunde stond vóór het dessert reeds van tafel op om zich naar haar ka mer te begeven. Voordat zc wegging wenk te de oude gravin haar om bij haar te ko men. „Denk er aan", fluisterde ze het meis je toe, „dat je straks in groot toilet ver schijnt." „In groot toiletWaarom V' vroeg Al- bert even zacht. „Dat zal je wel zien, waarom, 't Zal vanavond een groote verrassing voor ons allen worden." „Dat zal 't zeker", dacht Albert, „vooral wanneer ik jullie eens ga vertellen, wat die lekkere neef van me en zijn handlan ger, de dokter, met me van plan waren. De verrasing van grootmama zal wel be staan in het bekend maken der vorloving van Rosa met Roderik. Maar i k zal ze voor ziju. Daar zal niets van gebeuren." Om half zes was de maaltijd afgeloo- pen en liet Albert zich door Balthasar naar zijn kamer brengen, waar hij de brie ven ging doorkijken, die de post zooeven had bezorgd. Er was er een bij uit de re- sdentie. Dat zag hij aan 't poststempel. „Zeker van Heinrich", dacht hij. Maar dat kon niet. Het adres was niet door Heinrich geschreven. ten de Middenstanders zich terdege orga- niseeren. Organisatie is een weldaad voor den Middenstand. Zij helpt in strijd, wekt op en leert de Katholieke beginselen be oefenen. Bovendien wordt daarin den le den standsgevoel, standsbewustzijn en standösolidaciteit bijgebracht. Vervolgens wekt spr. de leden op, om het niet bij organisatie alleen te laten want dat is slechts het begin, maar om te gaan voortarbeiden tot bereiking van het uiteindelijk levensdoel. Met een hartelijke felicitatie aan de af deeling, welke spreker een modelafdeeling van den Haarlemschen Hanzebond noem de, op dit feest en met de beste wenschen voor de toekomst, besloot Mr. Bach zijn rede. De Voorz. dankte Mr. Bach voor het gesprokene en heette daarop welkom Ka pelaan Postma uit Amsterdam, eerste ad viseur der vereeniging. Hierna kregen de gasten gelegenheid, om van hunne gevoelens voor de Hanze te doen blijken. Allereerst deed dit pastoor Meysing daar na dc heer Struycken namens 't Hoofdbest. Sur. noemde onder de kleine afdcelingcn Wassenaar de parel in de kroon van de bijdragen voor bet Santosfonds en wees op het groote feit, dat het Hoofdbestuur Wassenaar als vergaderplaats van den Centralen Raad in 1C29 heeft aangewezen, waar van de 22 vergaderingen tot heden tce nog slechts eene in een kle'ne plaats is gehouden, n.l. :n Krommenie, de woon plaats van den secretaris. De heer Drop, wethouder, gaf nevens zijn gelukwenschen tc kennen, dat hij het van groot belang acht. dat er is een krach tige Middenstand. De heer van der Lee hoopte, d*ri de goede ve:stophouding met de Wasse- noorsehe Middenstandsvereeniging zou bh" ven. Hierna voerden nog tal van geestelij ken en lee' en het woord. Allen huldigden de Hanze, om «haar me deleven met de andere organisaties, om haar steun en hulp in vcdcrlei vorm. De heer Hoornveen bracht tenslotte een V-lde aan den Voorzit'er voor zijn arbeid. Hij noemde hem de ombouwer en stuw kracht van de vereeniging. In zijn slotwoord gaf de Voorzitter te kennen, dat al wat bereikt is, is ontstaan uit den arbeid en het peiner sriiaopeliik streven van leden en bestuur. Hij bracht ri'en hiervoor d"nk, maar bovenal aan TTem, Die de Gever is van alle gaven. Met den wer-sch ,.De goede geest blijve" en dat God daarop zijn zegen moge geven, oindiede deze zeer geanimeerde bijeen komst, waarna het lied „Aan U o Koning der Eeuwen" werd gezongen. Niet onvermeld mr.g blijven, dat de aanwezigen tijdens de vergadering werden vergast op een heerlijk kopje thee, met gebak, benbons en siaaren. Des avonds werd de feestv'ering voort gezet in Den Ouden Deül. De humorist Lucïën uit Den Haag, welbekend, wist al spoedig de goede s'emming erin te bren gen. Een goochelaar en gedachtenlezer zorgde voor de noodige afwisseling, zoo dat de avond e?n waardig slot bood aan het grootsch opgezet feest van de Hanze. Ad muitos annos. WARMOND. Gevestigd: T. Houveling en gezin gekomen uit Rotterdam M. Ch. van der Kneap uit 's Gravenhage J. M. Hartveld uit Sassenheim J. v. d. Berg uit Nijkerk G. Hendriks uit Becr6. Vertrokken: H. A. M. van Dam naar Leiden G. C. Hartveld naar Lei den A. Twellmener naar Haarlem A. J. Keijzer naar 's-Gravonhage H. L. de Munck Keijzer n.iar Wymbritseradeel Wed. A. Vierscn naar Leiden M. M. van Wijk naar Ned. Oost-Indië H. J. P. Ta- bink naar Uithoorn F. Th. Pelgrim en gezin naar Zwiindrecht M. M. Uit den Boogaard naar Eindhoven. Geboren Wilhelmina Petronella Maria, dochter van A. Meskers en Th. M. v. d. Werf Anthonius Cornelis, zoon van A. J. Hekker en A. W. Boere Elizabeth Wilhelmina, dochter van A. F. Koks en E. M. van Winsen Anthonius Albertus, zoon van A. Dries en J. A. Nelis Marga- retha Johanna, dochter van L. Tuinman en H. C. van Egmond. H u w e 1 ij k e n Johan Ëisenberger cud 22 jaar en M. M. A. van Wijk oud 23 jaar. Overleden: Adriana Francken oud ,,'t Lijkt wel een vrouwenhandVan wien kan hij dan zijn Nieuwsgierig maakte hij hem open en las tot zijn groote ontsteltenis het vol gende Aan den Hooggeboren Heer Graaf Albert von und zu Rotenbach Onder diepe droefheid heb ik de eer U te berichten, dat mijn echtgenoot Dr. Hauser hedenmorgen aan een hart kwaal overleden is. Sedert, lang voelde hij zich onwel, doch, nadat hij gisteren van zijn bezoek aan U thuis kwam, verergerde zijn kwaal dermate, dat hij voor zijn leven vreesd. Vóór zijn verscheiden heeft hij mij on der tranen van berouw het snoode plan medegedeeld, waartoe hij zich door Uw neef, Graaf Roderik, had laten ver leiden. Hij smeekte U vergiffenis uit. den grond van zijn hart en dankte God, dat Hii U in den persoon van Uw secreta ris een reddenden engel zond, die U genas en hem er voor bewaarde een moordenaar te worden. Hij drukt U op "t. hart U toch vooral in acht te nemen voor graaf Roderik, die u naar 't leven staat. Doch ook Uw secretaris moet voor hem op zijn hoede zijn, want ook dezen zou hij graag uit <len weg ruimen. En dat alles, omdat hij de erfgenaam zon willen worden van Uw landgoed. Ik smeek U vergiffenis af, heer Graaf, voor mijn armen, ongelukkiger! echtge noot. ii jaar weduwe van J. Slager A. van Moorsel oud 73 jaar weduwnaar van E. M. de Haas W. P. M. Meskers oud 3 weken dochter van A. Meskers en Th. M. v. d. Werf. AARLANDERVEEN. Jaarvergadering Eierenveiling. Giste renavond hield do eierenveiling alhier haar jaarvergadering in het lokaal van den heer N. Delfos, onder voorzitterschap van den heer J. Kempen. Uit het jaarverslag van den administrateur, den heer H. Ou derkerk blijkt, dat dit jaar ter veiling wer den aangevoerd 241516 eieren; dit bracht een gemiddelde aanvoer per veiling van S882 eieren. De hoogste prijzen konden worden genoteerd van kippeneieren 12.70 voor eendeneiren 7.40. Uit de boeken, nagezien door de hee ren J. Notenboom en Roos, blijkt dat nog in kas was een batig saldo van pl.m. 30. Dit bedrag is niet groot te noemen, maar de vereeniging heeft veel inventaris aan geschaft. j Van het bestuur waren aftredend de heeren D. de Vries en J. Notenboom; deze werden bij stemming herkozen en namen wederom hun benoeming aan. Door den heer Ouderkerk wordt dan de samenstel ling uitgebracht van het ochtcndvcer, dat aangekocht was door de pluim ve o-af dee ling. Vele bewijzen van resultaat bij het voederen, van dit mengsel werden hem overlegd door eenigo der grootste hoender houders in deze omgeving. Bij de rond vraag gekomen werd voorgesteld een en tree van 5 cent te innen van hen die heb veiringsgebouw op de veilingsavonden be zoeken, daar het voor de kooplieden dik wijls lastig is op de voorste plaatsen te komen. Hierover waren de meeningen zeor uiteenloopend. Besloten werd hierop niet in te gaan, doch het bestuur zal krachtda dig optreden. De heer Ouderkerk deelt mede, dat door hem dezen winter nog een cursus zal worden gegeven, bij genoegza me deelname, in pluimveeteelt. Deze cur sus zal gelden voor vrouwen en meisjes. De duur is 10 weken, telkens een avond of een middag per weekde kosten zijn zoo gering mogelijk gesteld en wel op 2.75 voor den gehee'en cursus. De voorz. betuigt den heer Ouderkerk zijn dank voor de moeilijke administratie, aan de eierenvei ling verbonden, en bedankt ook den secre taris voor zijn bijzonder goede werkzaam heid; alsook den afslager den heer den Ouden. Hierna sluiting. Z0ETERW0UDE, Geboren: Anne Maria d. v. J W. van Leeuwen en J. C. Heemskerk. Ov e r 1 e d c nJannetje Murk 68 j. Alyetta Miria Filippo 37 j. Cornelis v. Heteren 77 j. echtgon. van O. Kokshoorn. Bond van Melkveehouders. Te Utrecht kwamen de leden van den Bond van Melkveehouders in de Land- obuwbeurs bijeen onder presidium van den voorzitter, den heer J. A. Jongerius uit Maartensdijk om te komen tot op richting der N. W Stoomzuivelfabriek en Melkinrichting „Concordia". Vele veehouders uit de provincie waren ter vergadering aanwezig. De heer De Rooy, secretaris van den Bond van Melkveehouders, deelde mede, dat de financiën op 31 Dec. j.l. in totaal bedroegen f 24.000. Er is o.m. een gift bin nengekomen groot f 10C0 voor de N.V. Al les bijeen genomen met hetgeen er sinds Maandag nog is binnengekomen, is men thans ongeveer de f 30.000 nabij. De voorzitter stelde nu aan de orde de verkiezing van vijf commissarissen. Bij stemming werclcn gekozen de heeren J. A. Jongerius uit Maartensdijk,- G. van der Lee uit Utrecht, N. de Kogel uit Jutphaas, J. Uiterwaal uit Utrecht en D. S. de Leeuw uit Utrecht. De heer L. J. de Rooy, secretaris van den Bond van Melkvee houders, werd ge kozen tot directeur der Naamlooze Ven nootschap. Eén troost heb ik in mijn nameloos verdriet en deze is, dat hij berouwvol is gestorven. Met verschuldigde hoogachting van Uw hooggeboren de onderd. dienaresse Mevr. Dr. HAUSER—WEISMANN. Albert las den brief nog eens door en wat hem daarin vooral trof, was de waar schuwing, dat ook Heinrich op zijn hoede diende te zijn voor Roderik en plotseling rees het vermoeden bij hem op, dat deze zijn booze plannen al uitgevoerd had. Zijn neef was den vorigen avond nog op 't slot geweest en was eerst laat vertrokken. Heinrich wis gisterenavond spoorloos ver dwenen en niemand had bem het slot zien verlaten. Zou Roderik hemMaar neen, zulke slechte gedachten mocht hij niet hebbenZoo laag zou hij toch niet kunnen zijn „Zoo aleclit niet!" riep hij half luid. „En mij dan? Mij wilde hij toch ook ver moorden." Op 't zelfde oogenblik werd de deur van zijn kamer driftig open gedaan en Ro samunde stormde opgewonden het vertrek binnen. „Albert!" riep ze. ..Rosa, wat is er? Wat is er gebeurd?" „Waar is Heinrich?" „Heinrich „Ja, je secretaris „Waarom vraag jo dat.? Wat weet je van heirq Hij is weg, sinds gisteren al." (Wordt vervolgd) 2—2.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6