WAALS, Mal 13-13 STADSNIEUWS. SPORT. Laatste Berichten Telegrammen. 2x3 Mefer,f32.59 Marktberichten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 9 Jan. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 790.2 te Dantzig. Laagste barometerst.: 763.9 te Ingö. Verwaohting tot den avond van 10 Jan.: Zwakke Oostelijke tot Zuidoostelijke wind. Nevelig tot licht bewolkt. Droog weer. Matige tot lichte vorst. LUCHTTEMPERATUUR 3.6 gr. beneden nul. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagavond 4.35 uur tot Don derdagmorgen 7.39 uur. ming D.000,1 van en liit-J van op ver». staJ KOUDEKERK. Huldiging Koningin-Moeder. In ver band met de muziekuitvoering in de Groote Kerk te 's-Gravenhage op Donder dag a.s., ter gelegenheid van de herdén- ding van hot vijftigjarig verblijf van H. M. de Koningin-Moeder in Nederland, welke per radio wordt uitgezonden en in de Ned. Herv. 7"srk alhier zal worden ont vangen, vestigt het Comité er de aan dacht óp, dat de kerk alhier zal worden opengesteld te 8 uur en precies 8.20 Uur zal worden gesloten. Door den eere-voorzittér der Oranje- vereeniging, den Burgemeester, zal deze avond worden geopend. Overzetveer. In verband met het vele ijs in den Rijn zal vanaf heden de pont voor klein verkeer (bij de brug) geopend zijn: des morgens van 5 1/2-^9 uur, dés middags van 122 uur, des mid dags van 3 1/2—6 uur, dés avonds van 7 1/2 1 uur. Gevestigd: Anna de Waal en Lucia Helena van Baren, van Öudewater. Maria Vergunst, van Alphen aan den Rijn Johannes Marie Corts, van Katwijk Leendert Struijk en gezin, van Ammer- zoden. Pietèr Klaas Koopmans en ge zin, van Monnickendain. Antje Maria Joosten, van Arnhem. Vertrokken: Hendrik Antonie de Munnik en gezin, naar Alphen aan den Rijn. Wilhelmus Antonius Peters en gezin naar Gendt. Pieter Versloot, naar Alphen aan den Rijn. Willem Abraham BcBooijen en gezin, naar Voorburg Klazina Pieteretje Schellingerhoudt, naar Voorburg. NIEUWKOOP. Personalia. Tot waarnemend hoofd der R. K. Jongensschool alhier is benoemd de heer J. J. M. van Gils te Meerssen <L.). Loop der bevolking. Gedurende het jaar 1928 werden alhier geboren 87 kin deren. Overleden 43 personen. 161 perso nen vestigden zich binnen de gemeente, terwijl er 221 naar elders vertrokken. To tale vermindering der bevolking 16. Be volking op 31 December 1928 1706 man nen en 1600 vrouwen, totaal 3306. 22 hu welijken werden voltrokken. Dienstplicht. Voor de lichting 1930 zijn alhier 26 personen ingeschreven, waarvan er 11 een aanvrage om broedör- dienst hebben ingediend. Geboren: Anten z. v. W. Blom en A. Schipper. Cornelis Theodorus An tonius z. v. C. Plomp en K. M. Verhaar. Aartje Helena Petronella d. V. G. Kals- hoveii en P. Zuidam. Adrianus z. v. A. Stigter en E. Tlogendoorn. Gehuwd: J. Th. Overes 24 j. en H. de Lange 20 j. Overleden: Adriana Baas wod. van M. Voshart 82 j. NIEUWVEEN. Uitvoering. Zondagavond jl. gaf de tooneelclub van den R. K. Volksbond in de R. K. School alhier een uitvoering voor genoodigclen. Na een hartelijk welkomst woord van den zeereerw. heer Pastoor F. J. van Nes, werd begonnen met de opvoe ring van het blijspel „de Gesmolten Veld wachter", een dolle komedie die herhaal delijk door geestige en grappige gezegden aanleiding gaf tot lachbuien. Vooral de imitateur van Charlie Chaplin werkte bij zonder op de lachspieren. Na afloop van dit blijspel droegen dé gebroeders de Boer een aardig duet voor getiteld „Dat weten wij niet zoo precies". De Pastoor dankte de aanwezigen voor de belangstelling, in het bijzonder den heer Burgemeester en de Familie Nout voor hunjie tegenwoordigheid. Het was een gezellige avond waarop men zich uitstekende heeft geamuseerd. Electrisch licht aan de Amstel. Maan dag vergaderden ingezetenen van de gem. Mijdrecht, Leimuiden en Nieuwveen, alle bewoners van den Amstel en Tolhuis, in hotel Schreuder alhier. De bedoeling van deze vergadering was om in overleg met den Burgemeester van Nieuwveen en een Inspecteur der Stedelijke Lichtfabrie ken te Leiden en den chef monteur de heer Bergsma, de mogelijkheid te bespre ken om onder zekere voorwaarden dan wel, den electrischen kabel door de Mug- gelaan te trekken naar den Amstel en aldaar weder een aftakking te maken naar het Tolhuis en naar den Vrouwen akker. De Burgemeester besprak de moeilijk heden daaraan verbonden eerstens omdat de perceelen ook in de gemeenten Lei muiden en Mijdrecht liggen en dan nog dat £en andere Electr. Mij. ter plaatse stroom levert gedeeltelijk. Spreker wil nu in onderhandeling tre den met de betrokken gemeente-bestu ren en met de P. U. M., om die bewoners eindelijk ook in het genot te stellen van electrischen stroom welke door de toene mende bouw van warenhuizen, onontbeer lijk wordt voor de richtige uitoefening van hun bedrijf vooral met hét oog op besproeiing enz. De Inspecteur van Leiden zal de even- tueele aanleg uitcijfemn en over oenigen tijd zal er dan wederom eene vergade ring bij elkaar geroepen worden waarin dan de uitgewerkte voorwaardon in be handeld zullen worden. Vooraf echter zal overleg gepleegd worden rnet de betrokken gemeentebestu ren en met de P. U. M. ZEVENHOVEN. Radio voor zieken. De langs do hui zen gehouden collecte voor do radio voor zieken bracht op de som van 172.25. ZWAMMERDAM. Beslissing van Ged. Staten. Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben met handhaving van het besluit van den Ge meenteraad van Zwammerdom d.d. 28 April 1928 de gemeentelijke vergoeding als bedoeld in art. 101 eerste lid der la- ger-onderwijswet 1920 voor de school van do vereeniging „Do School met den Bij bel voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs" aldaar over 1925 vastgesteld op 901.38. DE VLAGGEN UIT Morgen, den dag, waarop gevierd wordt het feit, dat H M. de Koningin-Moeder 50 jaar Staatsburgeres is morgen moeten dc vlaggen uit. Rechtgeaarde vaderlanders en dat moeten en willen wij, Katholieken, allen zijn herdenken dezen dag met waardee ring en dankbaarheid. En ten teeken daarvan wordt er feestelijk gevlagd Pater Vrijmoed over hot Socialisme. Lezi-ng voorde Volksbond-led en. Pater Vrijmoèd O.F.M. uit Dolft hield gisteravond voói' dèn R. K. Volksbond een lezing over het Socialisme en het Katholi cisme, een onderwerp, dat door den pater ook in een prachtige brochure met dênzelf- den titel is besproken. Na verwelkomd te zijn door den voorzit ter, den heer Nijhuis, ving spr. zijn mot groote aandacht gevolgde lezing aan. Men kan het onderwerp, van de lezing, het So cialisme van verschillende kanten bezien. Men kan dat doen van politieke zijde. De politiek aöht spr. echter niet de meest ge schikte atmosfeer om een of andere kwestie zakelijk te beschouwen en iets goeds in de tegenstanders te waardeeren. In de dag bladpers staan kath. en soc. als vijanden tegenover elkaar; dit is Ook het standpunt, dat ingenomen wordt in de organen der vakbonden. Tot zekere hoogte is dit te be grijpen: men zit in 't heetste van den 6trijd en is erop uit elkaar vliegen af r,e vangen. Toch gelooft spr., dat wij met het Socia lisme, dat toch een wereldbeweging is, die millioenen menschën tot zich trekt, meer rekening moéten hóuden, dan degenen, die er alleen maar hun schouders voor ophalen en erop afgeven. Ons doel moet het zijn niet het Soc. zonder meer te overwinnen, want een overwonnen vijand is een dub bele vijand, maar Christus' voorbeeld na volgen die op aarde gekomen is niet om dc menschheid te Overwinnen, maar om haar te winnen. Hiermede wil spr. allerminst beweren, dat het onzerzijds niet noödig zou zijn een principieele houding' aan te nemen, maar hij wil 'n onderscheid maken tusschen het socialisme van het verstand en het so cialisme van het hart. Het socialisme van het verstand bestaat uit een reeks leerstellingen, aangehangen door een grootere of kleinere groep socia listen, die daarin gelooven zooals wij in geopenbaarde waarheden die -principieel met God en godsdienst hebben afgorekend; die aanhangers zijn van het philosophisch en historisch materialisme en van den princi- pieelen klassenstrijd. Tusschen een derge lijke mentaliteit en het Katholicisme gaapt een onoverbrugbare klove. Daarom kunnen wij onze bisschoppen niet dankbaar genoeg zijn, dat zij bijtijds tegen dit officieele socialisme, het socialisme, dat nog steeds leiding geeft, aan de bewe ging, hebben gewaarschuwd. Maar in die beweging en daarnaast leeft nog een groote breede schare. Dat is do massa die Rood stemt en het Socialisme naloopt, omdat zij niets anders heeft geen geloof, geen Godsdienst. Wanneer wij de idealen van deze massa ontleden, gelooft spr., dat het zouden zijn de idealen van het Christendom; deze massa is de blinde, mis vormde tweelingbroeder van het Christen dom. Het is met het oog op deze schare, dat wij, Katholieken, een taak hebben te ver vullen. Daarom moeten wij zoeken niet naar datgene wat uit elkaar jaagt, maar datgene wat ons bindt. Daarvoor heeft spr. dezen avond tweo punten uitgekozen. Allereerst de kwestie van het Eigendomsrecht. Wij moeten niet meenen, dat de socialisten van het hart inderdaad streven naar afschaffing van den eigendom. Spr. twijfelt er zelfs aan, of dit bij de dubbel doorgehaalde Marxisten wel zoo erg is als op papier staat. Het eigendomsrecht ligt te diep verankerd in de menschelijke natuur, omdat het zoo'n klare waarheid is, dat, wat de mensch mot eigen kracht en zweet tot stand brengt, hem ook toebehoort. Het Socialisme-van- het-hart verzet zich niet tegen het Eigen domsrecht als zoodanig, maar omdat het zoo slecht wordt toegepast. Hun eigen lijke bedoeling is: het eigendomsrecht uit te breiden over een zoo groot mogelijk aan tal menschen. Is dat niet een bij uitstek Christelijke gedachte? Het Burg. Wetboek spreekt over het eigendomsrecht als van een recht om „op de volstrektste wijze over' een zaak te beschikken", een bepaling, die St Thomas van Aquine streng zou hebben afgekeurd. De groote kerkleeraar maakt juist een onderscheid tusschen het bloote eigendomsrecht en het beschikkingsrecht. Het eigendomsrecht wordt op drievoudige wijze op grond van het algemeen belang verdedigd. Daarom moet het er verre vanaf zijn, dat do concrete verwer kelijking zoo zou zijn, dat dit met het alge meen belang in strijd zou komen. Volgens St. Thomas kan dc eigenaar niet naar willekeur en op onbeperkte wijze over zijn bezit beschikken Juist krachtens dit begin sel mogen de Katholieken een redelijke verdeeling van den eigendom eischen. De aarde is door God met al wat zij draagt ter beschikking gesteld van alle menschen, om in hunne behoeften te voorzien. „Vol gens de orde der natuur door de Goddelijke voorzienigheid ingesteld, zijn de lagere goederen v daartoe bestemd, dat ermee in de behoeften der menschen wordt voor zien; en daarom mag de verdeeling dei- goederen en hun in bezit-neming nooit zoo danig zijn, dat er die bestemming door wordt belet. De goederen derhalve, die iemand in overvloed bezit, bohooren, krach tens natuurrecht, aan het onderhoud „der armen". Aldus de gTocto leeraar der Kerk, St. Thomas. Behoeft men nu, in 't licht van deze beginselen, socialist to zijn om de be staande toestanden af te keuren? Het tweede punt, dat spr. wilde behan delen, was ons tegenwoordig productie systeem: het kapitalisme. Over de inhoud van dat woord loepen de meeningen zoo zeer uiteen (spr. gaf een bloemlezing van omschrijvingen), dat spr. voorstelde het uit het woordenboek to schrappen. Een volks huishouding heeft tot doel: de instandhou ding, de welvaart, de behoeftenbevrodiging van de gemeenschap. Wanneer wij zien naar de volkshuishouding, waarin wij le ven, zal echter duidelijk zijn, dat niet wordt gearbeid om behoeften te bevredigen, maar om de winst een winst-economie dus. Een volkshuishouding is te ontleden in 3 elementen: 1. zij hoeft een bepaalde techniek (tegenwoordig: machines), maar dit kan het wezen der zaak niet veranderen, 2. er is ook een bepaalde organisatie van do arbeid (op 't oogenblik de verdoelirtg in bêzitters-kaoitalisten en arbeiders) 3. er is ook een bepaalde doelstelling, waarvoor gearbeid wordt. Dit karakteriseert do volkshuishouding. Onze economie heeft de winst-makerij gemaakt tot de allesbelieer- schende doelstelling. Het eenig dool is do groei der zaak. Dit is eenzelfde verschijnsel als „de kunst»qjn de kunst": de winst om de winst. Wanneer wij dat het kapitalisme noemen, gelooft spr., dat er niet verder over behoeft gesproken te worden, of wij, als redelijke menschen en Christenen, staan daartegenover. Spr. haalde een schitterend oitaat aan uit heb boek van pater Pesch „Nieuwbouw der Samen loving". Om het kapitalisme te voroordeelon, aldus besloot spr., behoeft men evenmin socialist te zijn. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd gebruik gemaakt door de heeren Vis ser, v. Oyen, Mank Sr., en v. Kesteren. Pater Vrijmoed vond bij de beantwoording daarvan gelegenheid over verschillende za ken nader uit te weiden. De waarn voorzitter, de heer v. Dam, sloot den avond met een woord van dank tot den spreker. Bij L. I. T. E. H. slaagden voor het examen Engolsche handelscorrespondentie de dames C. Braber te L i s s o en L. Tolk te A 1 p h e n a. d. R ij n, beide leerlingen van mej. Zaalborg te Leiden. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een zwartbont varken dat op de markt is achtergebleven en ge schut is. BILJARTEN. Lcidsche Biljartbond. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. I—- 't. Vierkantje I voor de le kl. L. B. B. luidt: B. de Roo ('t Vierk.) 200 37 24 5.40 J. C. v. d. Borg (D.O.S.) 185 36 45 5.13 J. Sira A. Verstraaten H. v. d. Nat A. Verstraaten 127 40 16 3.17 200 40 34 5.— 123 32 24 3.84 200 32 24 6.25 H. v. d. Nat 200 42 21 4,76 H. Slew© (res.) 107 41 11 2.60 'b Vierkantje 2 gew. on D. O. S. 2 gewon nen partijen. (Berichten reeds nso'aatst in den von'gen oplaag). HAAGSCHE RECHTBANK. Spaarfonds voor Bodemcultuur. De 3e Kamer der Haagsche rechtbank hoeft heden uitspraak gedaan in de zaak van curatoren in het faillissement der stichting Spaarfonds voor Bodemcultuur tegen de vroegere bestuurders van deze stichting. De ingestelde actio was gegrond op het feit, dat de gelden der stichting, althans een zeer groot gedeelte daarvan zijn be legd in absoluten strijd met de stichtings- acte, en curatoren wilden nu comm' vris- sen voor het verlies dier gelden aansprake lijk stellen. De rechtbank verwierp de voorgestelde exceptie van onbevoegdheid en verklaarde daarna curatoren niet-ontvankelijk in hun vordering. De knoeierijen bij het Centraal Kleeding- magazijn te Woerden. Een strafzaak, verband houdende met de zeer ernstige knoeierijen, welke gedurende oen reeks van jaren hebben plaats gehad bij het centraal militair kleedingmagazijn te Woerden, diende hedenmorgen voor het A'damsch Gerechtshof. Verd. was de Woerdensche aannemer B. W., wien ten laste was gelegd, dat hij als leverancier van genoemd kleedingma gazijn oind 1926 en begin 1027 twee reke ningen voor geleverd hout ten bedrage van ƒ.400 heeft ingediend zonder dat de op doze rekening vermelde leveranties hebben plaats gehad. Terzake van valschheid in geschrifte subs, heling heeft verd. zich indertijd to verantwoorden gehad voor do Utrechtscho rechtbank, welke hem bij gebrek aan vol doende bewijs heeft vrijgesproken. Van dit vonnis ging do Officier van Justi tie in hooger beroep met het hierboven vermelde gevolg. Do procureur-generaal mr. Bauduin betoogde, dat z.i. verd. van de hem ten laste gelegde valschheid in ge schrifte zal moeten worden vrijgesproken omdat er in de militaire administratie geen voorschriften of gebruiken to vinden zijn, waaruit blijkt., dat de door verd. in gediende facturen moesten dienen als be wijs voor gedane leveranties. Moreel on strafrechtelijk achtte spr. de zaak van bui tengewoon ernstige betookonis Als verd. medeplichtigheid ten la6te was geleg l aan de schandelijke feiten door majoor W. H. E. ten nadeele van den Staat 'bedroven, zou hét met verd. waarschijnlijk minder goed zijn afgeloopen. Thans kon de procureur- generaal niet anders dan bevestiging vra gen van het vonnis der Utrochtsche recht bank. De uitspraak is bepaald op 22 Ja nuari a.s. Het ijs op de Zuiderzee. Tengevolge van het vele ijs in de Zuider zee moest de dienst tusschen Enkhuizon en Stavoren gestaakt wordrén. Radio in ziekenhuizen. In het St. Antonius ziekenhuis te Sneek zal door de Ned. Seintoeslellen Fabriek (Radio N. S F.) een radio-instal latie worden aangelegd, besta inde uit twee 4-lampstoestellen met versterking, onderscheidenlijk voor de ontvangst van Huizen en Hilversum en verder 70 hoofd telefoons on 9 luidsprekers. Spoorwegongeluk in Engeland. LONDEN, 9 Jan. Bij een botsing tus schen een paasflgierstrein en een goede rentrein van de London-Midland-Scottish Railway te Ashchurch bij Sheltenham in Gloucestershire is de machinist van den passegierstrein gedood; 4 passagiers wor den ernstig, 8 licht gewond. Twee rijtui gen van den t.reilr zijn omvergeworpen. Boot orrges'agen op den Indus. LONDEN, 8 Jan. (V.D.). Naar uit Ka- ratschi wordt gemeld, is op den Indus een boot, waarin zich 24 arbeiders bevonden, omgeslagen. Slechts 19 hunner konden worden gered. Op het bericht, dat haar drie zoons verongelukt waren, kreeg oen oude vrouw een beroerte. 5 dooden hij een auto-ongeluk. PARIJS, 8 Jan. (V.D.). Een met 5 jonge lieden bezette auto sloeg op den weg vaa St. Hyppolyto naar Saivo over den kop en viel van een hoogo helling. Alle inzit tenden werden gedood. Vliegtuig bij Nice in zee gestort. NICE, 9 Jan. (V.D.). Gistermiddag is bij St. Raphael een drie-motorig vliegtuig in zee gestort. Vijf personen zouden daar bij den dood gevonden hebben. Bandietengevecht te Chicago. NEW YORK 9 Jan. (V.D) Naar uit Chi cago gemeld wordt hebben daar gevechten plaats gehad tusschen bandieten, waarbij Dolorado, de opvolger van den bekenden Italiaanschen bende-leider en hoofd v~-i de Maffia Lombardo midden in de stad in zijn woning werd overvallen en door drie man door revolverschoten werd gedood. De da ders konden niet worden gearresteerd. Een duur plaatsje. NEW YORK 9 Jan. (V.D.) Voor een zetel op de New Yorksche beurs werd opnieuw een record-bedrag betaald. Eén zetel werd n.l. verkocht Voor 600.000 dollar. Tot nu toe was het hoogsto bedrag 505.000 dollar. De griep in Denemarken. KOPENHAGEN, 9 Jan. (V.D.)) De griep heeft zich gedurende den laatsten tijd zeer uitgebreid. In de afgeloopen week hebben zich meer dan 1000 gevallen voorgedaan. Dagelijks worden 150200 nieuwe gevallen gemeld. De ziekte heeft ovenwei een goedaardig karakter. Tumult in den raad van Kiel. KIEL, 9 Januari. (V.D.). Bij de discus sies over eón theater-voordracht ontstond in de. gisteren gehouden vergadering van den raad van de stad Kiel tengevolge van een communistisch voorstel met propagan distische strekking op de tribunes een he vig tumult. Toen de tribunes ontruimd moesten worden, wierp een aantal bezoe kers bij het verlaten der tribunes stink bommen en een stuk hout in de zaal. Do communistJIsche afgevaardigde Demolski werd driemaal tot de orde geroepen en tenslotte door de politie uit de zaal ver wijderd. De theatervoordracht, waarbij een stedelijke subsidie van 500.000 Mark aan het stadstheater wordt toegekend, werd daarna met groote meerderheid aangeno men. Aardbeving. NEUMARK 9 Januari. (VD.) Hedenmor gen te 6,20 uur werd te Sulzkirchen in de Boven Palts een aardbeving gevoeld, die bijna een minuut duurde. Er is geen be langrijke schade aangericht. BIOSCOPEN. Trianort: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. City; Goedgekeurd voor volwassenen. JNGFt70NnPvN MPncnPei. Groot A^sofiiment. De koude in Zweden. GöTEBORG, 9 Jan. (V.D.). Tengevolge van de hevige vorst zijn thans ook aan de Westkust van Zuid-Zweden moeilijk heden voor de scheepvaart ontstaan. Twee kleine stoomschepen zijn ernstig door hot ijs beschadigd. Eén der schepen is gezon ken. De opvarenden konuön worden ge red. Koudegolf in Amerika. NEW YORK, 8 Jan. (V.D.). Op heb oogenblik hcerscht in de Verecnigdo Sta ten een hevige koude. In den staat Min nesota zijn £0 personen aan deze koude golf, die zich in Oostelijke richting be weegt, ten offer gevallen. De scheepvaart heeft met talrijke storingen en vertraging te kampen; zoo is b.v. de „Mauritania" 24 uur over tijd. Hevige storm in Sstrië. TRIEST, 9 Jan. (V.D.). Er woedt hier een hevige storm die een uursnelheid be reikt van 79 K.M. en op sommige plaatsen zelfs 115 K.M. Een trein van de lijn Pa renzo heeft twee uur lang moeten stil houden. De temperatuur is gedaald tot 2 gr. onder nul. Bij la Cornichet Octavo Augusto heeft de zee do kade over- strormd waardoor hot verkeer zeer belem merd werd. Talrijke personen zijn ge wond. Het Deensche koningspaar naar Spanje. KOPENHAGEN, 9 Jan. (V.D.). Het Deensche koningspaar zal in het begin van Februari een officieel bezoek bren gen aan het Spaanscho hof in antwoord op het bezoek van koning Alfonso in het laatste voorjaar aan Denemarken. A UAM, 9 Jan. Vee. 261 vette kalveien lo kw. 1.10—1.20, 2e kw. 0.90—1.10, 3o kw. 0.700.90, 40 nuchtere kalveren 12—19^ 570 varkens Holl. Overz. en Geldersche le kW. 0.84—0.85, 2e kw. 0.83—0.84, vetté varkens 0.8n—0.83. WOERDEN, 9 Jan. Kaas. Aangevoerd 190 stapels. Prijs le soort ƒ5054 zonder rijksmerk. Met rijksmerlc le snort 5568, 2e soort 5154. Handel matig. HAZERSW0UDE, 7 Jan. Èiarenvciling 5608 Kippeneieren 5.509.00, eenden eieren 5.506.50. LISSE, 9 Jan. Gladiolen. Prijzen per 100 stuks. Princepine 12-op 1.35, 10-12 0.95, 8-10 0.40, 6-8 f 0.£3; Panama 12-op 1.20, 10-12 f 0.85, 8-10 0.40, 6-8 f 0.2S, 4-6 0.17; Red Ntar 14-op 1.60, 12-14 f 1.10, 10-12 0.90; Glad. Clory 14-op 1.90, 12-14 1.40, 10-12 l.t)0; Red. Canna 14-op 1.70, 12-14 1.50, 10-12 1.10; Clemenceau 12-op 1.90; Wilbrink 10-12 f 0.85; Empresso of India 8-10 0.3S Souvenir 8-10 0.32; Halley 12-op 1.10; Halley 8-10 f 0.40: Venus 8-10 f 0.35; Glad. Odin 12-op 1.25, 10-12 1.10, 8-10 0.38, 6-8 0.26; Glad. gemengd 12-op 0.85, 10-12 0.55, 8-10 0.22. Bijgoed: Evt. Couleur Cardinal/ 2.90 Hyacinth Candicans 2.50; Aneni. St. Bridget I 2.10; Montbretia George Da vidson 0.45; Monbretia Tigriclia 0.45; Montbretia Aur&ntiaca 0.45; Dahlia Harvest 2.50; Dahlia Salwtake 2.50; Dahlia Murillo f 9.50; Dahlia Diamant J 2.50. VOORSCHOTEN 8 Jan. Vrije Veiling. Eieren 8.609.60 por 100 stuks, kippen 1.95, hanen 0.952.10, duiven 0.35 0.40 por stuk. WISSELNOTF.ER ING EN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.22l/2 Londen 112.08'/4 New-Vork 2.49"16 Parijs 9.745'10 Brussel 34.62'/(1 Zwitserland 47.95i/o Milaan 13.033, Madrid 40 63 Oslo 66 39 Kopenhagen 66.411/., Stockholm 66.6D/2 Weenen 85.061/h Prarg 7 371/9 Boedapest 43.40 BEURSOVERZICHT. van gisteren. De teurs had heden een verdeeld voor komen. De Ned. Industricelen gedroegen zich onsystematisch. Margarine Unios, Kunstzijde cn Philips in reactie. Van Bcr- kels waren prijshoudend en Centrale Sui kers werden hooger afgedaan. Rubbers wer den op uitgebreide schaal verhandeld cn legden daarbij een vaste houding aan den dag. Tabakken over 't geheel niet veel veranderd. Een drukke affaire ontwikkelde zich in Boetons, die vast gestemd waren en in Alg. Exploraties, die opnieuw hooger waren. Van do Olie waarden bicven Kon. op peil, doch Perlakken moesten enkel© pets. prijs geven. In Scheepv. ging weinig om en de koersen waren meerendeels wei nig gewijzigd. Voor Suikers slechts matige attentie. Amerikanen stil. 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3