KERKNIEUWS. SPORT. LUCHTVAART. Uit de Omgeving "te; jpurol Uit de Rijnstreek. De groente- en fruitooriog te Deventer. Poging tot bemiddeling. De burgemeester, jhr. mr. T. A. M. A. van Humalda van Eysinga, heeft zijn be middeling aangeboden in den groente- en fruit-oorlog te Deventer. Daartoe heeft hij de partijen, nl. het bestuur van de coöpe ratieve veilingvereeniging en de kooplie den, die weigeren aan de veiling te koo- pen, bij zich gevraagd. Deze bemiddelings poging heeft nog geen resultaat opgele verd. Een vorstelijke gift. Zaterdagavond heeft in de groote zaal van Musis Sacrum te Arnhem een uitvoe ring plaats gehad van de verschillende ver- eenigingen gevormd uit het personeel van de Eerste Ncderlandsche Kunstzijdefabsick te Arnhem (E.N.K.A.) De directeur van E.N.K.A. dr. Hartogs, die met zijn echtgenoote en verschillende andere leiders dier onderneming bij deze uitvoering tegenwoordig was en den bloei der diverse vereenigingen (muziekkorps, zangvereeniging, gymnastiekvereniging enz.) ten zeerste bevorderen, deelde mede 25.000 beschikbaar to zullen stellen voor net fondp, waaruit de onkosten der ver schillende E.N.K.A.-vereenigingen worden bestreden. Pensionneering van het personeel van Van Gend en Loos. De directie der N. V. Van Gend en Loos heeft aan de betrokken arbeidersorgani saties meegedeeld, dat naar haar meening de stichting van een pensioenfonds, in ver band met het groote aantal werknemers op gevorderden leeftijd, ten eenenmale on mogelijk is, omdat eerst dan tot uitkeering van eventueel pensioen kan worden over gegaan, wanneer een belangrijk kapitaal uit de premiestortingen gevormd is. De directie heeft nu een regeling ont worpen voor de afsluiting van kapitaal verzekeringen op een bepaalden leeftijd, of bij eerder overlijden en het doen van uit- keeringen bij beëindiging van de dienst betrekking wegens invaliditeit of opzeg ging. Voor de afsluiting van die verzeke ringen zal het personeel 4 pet. van het sa laris als premie storten, terwijl de N. V. eenzelfde bedrag betaalt. De moderne en de R. K. transportarbei dersbond hebben aan de directie der N.V. Van Gend en Loos verzocht, met deze re geling te wachten, totdat zij het oordeel hunner leden kennen. Te Zevenbergen is in het R. K. Gast huis overleden de heer C. Polak, oud- zouaaf, op den leeftijd van 20 jaar. Naar V. D. officieus verneemt, is door de Kroon het ontslag van den secre taris van de gemeente Stoppeldijk niet goedgekeurd, wel zou goedgekeurd zijn het ontslag van den betrokkene als ge meente-ontvanger. Officieele bevestiging van dit bericht is ter gemeente-secretarie te Stoppeldijk nog niet ontvangen. Hoewel de tollen in het dorp Veen- dam zelf reeds lang afgeschaft zijn, staat er toch op de Zuidwending, aan de grens dezer gemeente nog zoo'n Obstakel. Bij K. B. is de tolconcessie met ingang van 1 Jan. jl. verlengd tot 1 Mei a.s., met dien ver stande, dat de gemeente Veendam geen aandeel meer heeft in de opbrengst. Het tarief is tegelijkertijd tot de helft ver laagd. Eindhoven passeert thans Arnhem in zielental en stelt zich daardoor op de 8e plaats in de rij der Nederlandsche gemeen ten. In 1928 vestigden zich te Eindhoven 11595 personen, waardoor het aantal inwo ners op 1 Januari j.l. tot 77549 steeg. De Syrische patriarch van Antiochië ongesteld. Men schrijft uit Rome aan de „Msb.": Over de gezondheid van den Syrischen matriarch van Antiochië, Zijne Zaligheid Ignatius Efrem II Rahmani, zijn hier de- ,er dagen slechte berichten ontvangen. I)e kerkvorst is reeds 80 jaar en lijdt op 'iet oogenblik aan longontsteking. Tot dus- .erre was mgr. Rahmani steeds kras en •;ezond, hetgeen vaak ook door zijn veel- uldige reizen naar Rome bleek, waarbij iiij de vermoeienissen der verre reis steeds <oed heeft verdragen. Nog den laatsten :omer heeft hij hier voor eenigen tijd rertoefd. De H. Vader heeft den apostolischen lelegaat in Syrië, mgr. F. Giannini O. F. M. opdracht gegeven hem nauwkeurig •n voortdurend over den toestand van den latriarch, wien hij reeds herhaaldelijk zijn apostolischen zegen heeft gezonden, op lo hoogte te houden. VOETBAL. Ajax. De vereeniging Ajax te Amsterdam eeft aanzegging gekregen, dat haar ter- ein ontruimd zal moeten worden voor de tad6uitbrciding. Waarschijnlijk zal er in et aanstaande najaar niet meer gespeeld unnen worden. Het bestuur van Ajax oert thans onderhandelingen met het emeentcbestuur over een nieuw veld, ctzij aan den Middenweg voorbij de Cruislaan of aan de Kruislaan. SCHAATSENRIJDEN. Verschillende hardrijderijen. Gisteren werden op de ijsbaan te Stads kanaal kortebaanwedstrijden voor vrou- v.*en gehouden. Er waren 18 deelneemsters n er was veel publieke belangstelling. Oc uitslagon luiden als volgt: 1. mej. E. Pijper te Winschoten, 2. B. Hoogstraten te lloiligerlee, 3. G. van Zanten te Wedde, 4. ri. Helder te Paterewolde. De uitslag van den afvalwedstrijd luit: 1. mej. J. Helder tc Paterswolde, 2. Z. Woldring te Zuid-laren, 3. 1. -Leuning te Kiel-Windeweer. Op Vrijdag a.s. zal op de baan te Stads kanaal het kampioenschap schoonrijden voor dames uit de provincie Groningen verreden worden. De langebaanwedstrijden te Sappe- mecr zijn bij mooi weer en spiegelgladde ijsbaan uitstekend geslaagd. Er waren dertig rijders die er aan deelnamen. De uitslagen zijn: 500 M.: 1. G. Elema tc Bierum in 50 3/10 sec.; 2. N. Pronk te Warmenhuizen in 51 2/10 sec.3. J. G. Elema te Bierum in 52 sec. 1500 M.: 1. N. Pronk in 2 min. 40 sec. 3/102. G. Elema in 2.44 6/103. O. Jon- gert te Edam in 2 min. 46 sec. 3000 M.: 1. N. Pronk in 5 min. 46 7/10 sec.2. R. Koops te Zuid-Laren in 5.56 4/10, en G. Elema in 5.57 3/10. Winnaar van den wisselbeker was N. Pronk. 1. R. de Leeuw te Hcerenveen; 2. A. Koning te Nijetrijne; 3. J. Sloof te Joure. De prijs voor de snelst rit werd toege kend aan Koning, met 15 4/5 sec., baan- lengto 160 meter. Do uitsïagen van de hardrijderij te Tijnje is: 1. F. v. d. Berg te Donderbroek 2. F. Schroor te Beesterzwaag; 3. P. Bok te Tijnje. De kampioen T. Klompmakers, die ingeschreven had, was wegens ziekte verhinderd. Gisteren is te Wildervank een wed strijd voor mannen gehouden. Er waren 34 rijders. De uitslag luidde: 1ste priis: S. Boom- sma te Hasselternijoveen 2de prijs: J. Pater te Muntendam; 3de prijs: H. 01- denburger te Veendam. Bij de rijderij voor mannen te Eelde waren 17 rijders ingeschreven. Eerste prijs: J. Sloof, Joure; 2e prijs: C. Brou wer, Scheemda 3e prijsW. Huisman, Westerbroek; 4e prijs: L. Engelkes, Sel- 1 in gen; 5e prijs: P. Huisman, Wester broek en 6e prijs H. Bartelds, Assen. WIELRENNEN. De zesdaagsche te Berlijn. Na de spurts van gistermiddag hebben Kioschel-Junge nog steeds de leiding; al le overige koppels zijn een tot negen ron den ten achter. Vier renners hebben den strijd tot nu toe opgegeven. Men meldt ons uit Berlijn d.d. heden: Op de Berlijnsche wielerbaan waar mo menteel de Zesdaagsche verreden wordt, werden in den afgeloopen nacht tusschen 1 en 2 uur verschillende achtervolgings races plaats. Het koppel GoossenDebaets maakte een begin, kort daarna gevolgd door de koppels Preuss-Resiger en Berend-Mant- heij, welke er beide in slaagden een ronde achterstand in te loopen. Tegen 2 uur gaven Letoumeur—Broccado het sein tot een langdurige jacht. In den stand kwamen belangrijke ver anderingen. Het koppel Kroschel-Jernge moest de leiding afstaan aan DuelbergPetri, die met 2 ronden voorsprong aan den spits gaan. Na 100 uur waren in totaal 2570.96 Iv. M. BILJARTEN. Van Leemput—Derbier. Men meldt uit Antwerpen aan de N. R. Crt.": Dinsdag werd deze wedstrijd voortgezet waarbij van Leemput even schitterend op dreef was als daags tevoren. Derbier klaagde over koude. Het was namelijk ge bleken, dat het verwarmingstoestel van de biljarttafel niet werkte. Bij de avond partij was dat verholpen, maar het bracht Derbier geen voordeel. Namiddagpartij nesiist zullen worden. Tot dusver maakt Leiderdorp geen schitterend figuur in de competitie n.l. 1 gewonnen en 2 verloren wedstrijden. Ook hier ter stede werd gisteravond een wedstrijd gespeeld voor de competi tie n.l. tusschen het eerste tiental van de Haagsche Schaakvereeniging en het twee de tiental van het Leidsch Schaakgenoot schap. De uitslag was de volgende: L. S. G. II H. Schaakv. I 1. Mr. C. J. GoudsmitP. Zwaan 10 2. M. BloemF. H. Schuite 10 3. D. de JongW. J. D. Ritzwaan l«-4) 4. Dr. J. F. SirksJ. W. Schouten 10 5. G. SchoppenJ. Kooter 01 6. S. J. v. d. Hoeven— IT. Jongeneel 10 7. W. B. Hofman-W. J. H. Heinfort 0-1 5. Ir. H. N. FrangoisA. Farjon 10 9. M. J. DiebenJ. T. Godschalk 01 10. M. J. BrugmansN. N. Olieman 01 Totaal 64 Schaakgenootschap won tweeden competitiewed- Van Leemput Derbier Avondpartij Van Leemput Derbier Do totaalstand is Van Leemput Derbier 100 10 309 188 10 108 100 8 186 50.— 1600 43 332 37.21 Het Leidsch hiermede zijn strijd. Vliegtuig neergestort. De piloot gedood. In het district Slonim bij Wilna is gis teren een sovjet-vliegtuig omlaag gestort, dat klaarblijkelijk door hot noodweer bo ven Poolsch gebied was verdwaald. Het vliegtuig werd geheel vernield. De piloot was op slag dood. De vlucht van de „Question Mark". De „Question Mark" heeft op zijn record vlucht bijda 12.000 mijl afgelegd. Het vlieg tuig heeft op 'n gemiddelde hoogte van 3 tot 4000 voet gevlogen. In totaal kreeg het vliegtuig vijfduizend gallon benzine, twee honderd gallon olie en tweeduizend pond eten en andere waren. De vliegers speelden, wanneer zij niet de wacht hadden of aan het stuur zaten, kaart. Tenslotte had de „Question Mark" nog vijftig gallon benzine, doch moest deze laten wegloopen, toen de stuurboord-metor stopte. Toen do landing had plaats gehad, stond deze motor geheel stil. De middelste motor maakte nog der tienhonderd omwentolingen. Bij de lan ding begon ook de bakboord-motor het op te geven. De vliegers waren in zeer goe den toestand. Zij leden evenwel aan een zekere doofheid. worden uitsluitend verstrekt op het poli tie bureau te Noordwijk-Binnen, dee Za- van. 121 uur. 42 108 14.- SCHAKEN. Bogoljoebof speelt simultaanspel. Bogoljoebof heeft te Amsterdam gelijk tijdig vier partijen gespeeld tegen sterke, beraadslagende spelers. Het eerste bord werd bezet door P. F. van Hoor en mr. Piccardt. De beraadsla- genden hadden wit en openden met het vierpaardenspel, waartegen Bogoljoebof zich verdedigde met de Rubinstein variant gelijk hij ook deed in de laatste partij van zijn tweekamp met Euwe. Door sterk spel kreeg hij de leiding en behield deze tot het einde. Deze partij duurde het langst en hij bood, om het spel te beëin digen, remise aan, hetgeen de beraadsla- genden aannamen, Aan het tweede bord speelden H. van Hartingsveld en J. J. van Weering. Zij speelden zeer goed en brachten hun groo- ten tegenstander in moeilijkheden. In het laatste gedeelte der partij verving Reeders v. Hartingsveld en Bogoljoebof verloor deze partij door een fout in het eindspel. J. L. Kersten en A. Sonnenberg hielden eene door Bogoljoebof op zijn Spaansch geopende partij gesloten. Toen Bogoljoe bof hen remise aanbood en zij dit aanna men waren de kansen nog gelijk. Alleen £T. Willems en H. Kleefstra, die aan het laatste bord speelden, hebben verloren. Zij speelden een Boedapest- gambiet. doch waren onvoorzichtig. Bo goljoebof drong met zijne koningin hun spel binnen en dwong hen aldus tot over gave. De competitie. Gisteravond speelde de Leiderdorpsche Schaakvereeniging in Den Haag een com petitiewedstrijd tegen het eerste tiental van het Ha-agsche Westerkwartier. De uit slag was een overwinning voor de Haag sche club n.l. 6 punten tegen 2 p. en twee afgebroken partijen, die door een arbiter KATWIJK AAN DEN RIJN. Duikeling. 'Op den Noordwijkerweg kwam een groote vrachtauto in aanraking met den berm van den weg, met als ge volg een duikeling in een ondiepe sloot. De bestuurder kwam er goed af. KATWIJK AAN ZEE. Oud-raadslid W. Wouda. Naar wij vernemen is de heer W. Wouda oud-raads lid der gemeente Katwijk, ernstig onge steld, zoo zelfs, dat voor zijn leven ge vreesd wordt. LANGERAAR. IJsprikken met de hooge hoed op. In een heden gehouden bestuursvergadering van de IJsclub „Door Vriendschap Saam- verbonden" heette de voorz. de aanwezi gen hartelijk welkom en wenschte hen een voorspoedig 1929 toe. Uit het door den penningmeester uitgebrachte verslag bleek, dat een batig saldo van ongeveer 100 gulden in kas is. Nadat eenige onder werpen van minder belang onder den hamer zijn doorgegaan, komt ter sprake organisatie van een ijsfeest voor alle ge meentenaren. Besloten wordt om, ijs en weder dienende, nabij Papenveer een hard rijderij met hindernissen te houden (op de heenreis moet onderweg een gekleede jas aangetrokken en een hooge hoed op gezet worden). De baan moet dan op de terugreis per prikslee afgelegd worden. Wie aldus met z'n priksleedje het eerst aankomt maakt 'n kans op flinke geld prijzen. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering hierop door den- voorz. gesloten. N00RDWIJK. De telefoonlijn gestolen. Van dc telefoonleiding Noordwijk— Zandvoort, is ter hoogte van de terreinen van het Staatsboschboheer pl.m, 110 M. telefoondraad door afknipping ontvreemd. Liefdadigheidsconcert. Het zco een voudig aangekondigde Liefdadigheidsoon- cert ten bate der algemeeno armen, on der leiding van den heer Bern. Th. Pol man in het ,.Hof van Holland", is gisteren avond gebleken te zijn een ware kunst avond. Hoewel de kaartenverkoop een zeer goed verloop had, was do opkomst nu niet direct schitterendde vele wegblij vers hebben een kunst- en gf tvollen avond gemist. Een bijzonder woord van lof voor het slagen van dezen avond komt wel toe aan de heeren B. Th. Polman en F. van Daalen, die door hun begeesterend spel op viool en piano niet weinig heb ben bijgedragen tot het succes. In de tusschenpoozer, werden wij ver gast op eenige goed uitgevoerde zang stukjes van mej. Annie v. d. Reïjden, so praan, uit Leiden, begeleid op de piano door den heer H. Wolbooren uit Leiden. Het geheel van dezen avond, en in het bijzonder het muzikale gedeelte, mogen wij als geslaagd noemen. Gevonden voorwerpen; Een sleutel, een zwarte gummistok, een beursje met klein geid, een pakje inhoudende een deur slot (tweedeelig), oen witte fox-terrier met één oog, een Ford voorontsteker, een herdershond (-eu) met zwart dek, lichte woopten, halsband met penning. Inlich tingen over bovenstaande voorwerpen, Agenda TER AAR. „Gemeentebelang". Maandagavond vergaderde de Ver. „Gemeentebelang" in het café van den heer v. d. Akker. De voorz. de heer Jac. Visser, opende de vergadering en heette alle leden van harte welkom. Spr. hoopte, dat deze vergade ring goed mocht slagen, tot welzijn van de vereeniging. De secretaris, de heer C. den Bruin, bracht een keurig jaarverslag uit, waarin spr. schetste, wat de Vereen, alzoo het afgeloopen jaar tot stand ge bracht heeft. De voorz. dankte den secr. voor zijn jaarverslag en hoopte, dat hij dit nog vele jaren in goede gezondheid moge maken. Hierna bracht de Penningm. de l.eer Pensen, een verslag uit over het afgeloopen boekjaar. De Inkomsten waren f 93.49, de uitgaven f 26.17, zoodat or een batig saldo is van f 67.32, wat een mooi resultaat is. De rekening en verantwoor dingen werden nagezien door de heeren Kroon. De voorz. dankte den penningm. voor zijn accuraat beheer, en hoopte, dat hij dit nog vele jaren moge doen. Ver kiezing bestuursleden wegens periodiek aftreden van den heer C. Rijnsburg en het bedanken van den heer L. Hooger- vorBt. De heer C. Rijnsburger werd bij acclamatie herkozen en de heer L. P. Uittewaal werd gekozen voor den heer L. Hoogervorst. Laatste punt van do agenda was de rondvraag. Hiervan werd door "enkele leden gebruik gemaakt. Niets meer aan de orde zijde sluit de voorzitter deze gezellige vergadering. VOORSCHOTEN. Kïcsverceniqino. Gisterenavond ver gaderde de R. K. Kicsverceniging alhier in het Vereenigingsgebouw onder leiding van den voorzitter, den heer G. Schipper. De vergadering was goed bezocht. De Voorz. opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen en gaf een overzicht van de meest belang rijke zaken, welke in den raad der ge meente in het afgeloopen jaar zijn behan- leld geworden o.a. de verlaging der tarie ven van de waterieiding en het electrici- teitsbedriif. don bóuw van arbeiderswo ningen enz. Daarna las de secr. het jaar verslag en memoreerde de verschillende j ei ten van het afgeloopen vereenigngs- jaar. De penningm. deed rekening en ver antwoording van de financiën. De inkom sten bedroegen in 1928 f 156.15, de uitga ven f 98.66, zoodat de rekening sloot met een batig saldo groot f 57.49. Tevens was nog in kas van 1927 de som van f 93.09, zoodat de baten der vereniging thans nog bedragen f 150.18. De Voorz. sprak een woord van dank tot den secr. en den pen ningm. voor hun vele werkzaamheden van hét afgeloopen vereer»igingsjaar. Door den her P. van der Werf werd verslag uitge bracht over het behandelde op de gehou den vergadering van den Statenlcieskring en de Voorz. gaf een beredeneerd verslag van de gehouden vergadering der Kamer centrale. Vervolgens had. de verkiezing, plaats van twee bestuursleden. Er was een vacature wegens het bedanken van den heer F. Oorschot, destijds secretaris van de kiesvereeniging en een vacature we gens periodieke aftreding van den heer Th. Lamboo, die niet herkiesbaar was. Gekozen werden de heeren M. Lakeman en G. Lamboo. Thans kwam aan de orde „Aanwijzing van candidaten voor de groslijst van de verkiezing voor leden der Tweede Kamer". Na eenige bespreking werden voor de groslijst aangewezen van Vuren, Loerakker en prof. Veraart, als olaatsvervamgers van Weli en Trio, en voor de vrije zetel de heeren: Mr. Hubar, Guit en Max van Poll. Tot afgevaardig den naar de Kamercentrale en Stöten- kieskring werden benoemd de heeren: J. J. Smit, plaatsvervanger, Th. Lamboo, J. A. Mens en plaatsvervanger P. van der Werf. De Weleerwaarde heer F. Lohman, kapelaan der parochie, hield daarna eene lezing, waarin de eerwaarde redenaar op meesterlijke wijze aantoonde, hoe noodza kelijk het is, dat alle R. K. kiezers lid zijn der politieke Organisatie en hun medewer king moeten verleenen om de Kath. Staats partij zoo krachtig mogelijk te doen zijn. Wij allen moeten strijden als goede solda ten van Christus, opdat voorkomen worde dat in ons vaderland toestanden zullen heerschen,-zooals heden ten dage in Mexi co en Rusland het geval is. Met een pas send dankwoord tot den spreker en een opwekking tot de leden om het gesprokene goed te overwegen, sloot de voorz. de ver gadering. Hierna had er een verloting plaats van verschillende prijzen. De aanhouding. Omtrent de arrestatie van den heer H., bedrijfsleider op de „Zil- va" te Voorschoten, wiens aanhouding door de Duitsche rijkspolitie was verzocht, vernemen wij nader, dat deze geen Duit- scher is, doch een Oostenrijker. Het straf baar feit, waarvan hij wordt verdacht, moet te Pforzheim zijn gepleegd en is reeds eenige jaren oud. Omtrent den aard van het feit zelve konden wij nog i .ets na ders te weten komen. De heer H. is reeds 27 jaar bij de „Zilva" werkzaam. Zijn uit levering zal vermoedelijk door dc Duit sche regeering worden gevraagd. Geboren Abramine Cornelia, doch ter van C. Bins en W. J. Schippers. Gehuwd: L. J. van der Maesen en E. de Vlieger. WASSENAAR. Een oplichter. Bij den lunchroom houder F. alhier vervoegde 2ich gisteren een al9 heer gekleed persoon, ten einde een afspraak te maken over een lunch voor een gezelschap, dat over een klein uur bij hem zou komen. Nadat een en ander was afge wikkeld, wilde deze heer den tijd wat kor ten door in het dorp eenige boodschappen te doen, waarvoor hij het rijwiel van den heer F. even ter leen vroeg. Tot nu toe is noch het gezelschap verschenen, noch de heer met het rijwiel teruggekomen, zoodat men hier met een oplichter te doen heeft. Bij de politie is aangifte gedaan. LEIDEN. Woensdag, 9, 10 en 11 Januari triduum de Maria-Congregatie, afd. manne en vrouwen, en 13 d.a.v. plechtig opdracht, in de St. Josephkerl Heerensingel. Woensdag. R. K. Rijtuig- en Wagenma kers-Patroon sver. LTJnion, uur. Donderdag. Bijeenkomst Hooglandsch Kerk, herdenking Jubileum Ki ningin-Mocder 8 uur. Vrijdag. R. K. Kiesv. in „Den Burcht", De avond-, nacht- en Zondagsdienst de Apotheken wordt van Maandag 7 Ja n u a r i tot en met Zondag 13 Ja nuari waargenomen door de Apothee van den heer: P. du Croix, Rapenbur 9. Tel. 807. den 3 doo Hoog Laag Z* wind DE SPOORLIJN GOUDA-ALPHEN V; AANBESTEED. derd Een werk van 3.5 miilloen. Door de directie der Nederlandsch^ Spoorwegen is gisterenmiddag te Utrecht» aanbesteed bestek no. 1516 (S.S.) (raming perceel I 3.130.000, perceel II 190.000, perceel III 174.000); het maken van grond- en kunstwerken, het opbreken en leggen van sporen en wissels, en het uit voeren van andore werken ten behoeve vani den locaalspoorweg: GoudaBoskoop Alphen aan den Rijn en de daarmede ver band houdende uitbreiding van de sta tions-emplacementen Gouda en Alphon aan den Rijn. Ingekomen waren 10 biljetten. Laagste inschrijver was de N. V. Spoorwegbouwbe drijf te Utrecht voor 3.535.000. ban( Gro< dag ding de per Ned vani dac) opei zal D ven vele pon geo ALPHEN AAN DEN RIJN. Zanguitvoering. Voor een niet zeer talrijk publiek gaf de R. K. Gem. Zang vereeniging „Oefening baart kunst" gis teravond in de St. Jozef zaal een uitvoe ring, welke ongetwijfeld door de schoone vertolking van zang en muziek, aan alle aanwezigen voldoening zal hebben schonken. De avond werd met en kort woord door den voorzitter, den heer J. Rombouts, ge opend. Spr. heette allen welkom en dankte vervolgens den hoogeerw. Deken voor zijn medewerking; voorts de dames, die zich met den verkoop van loten had den belast, waardoor met öe-g»ht«dwi verloting weer een klein batig saldo in de kas aanwezig was. Dank vooral bracht: spr. aan den directeur, do heer Th. van, Niekerk te Leiden, die de prijzen zeer billijk beschikbaar had gesteld. De ge lukkige winnaars dezer prijzen waren hou-i der lot no. 133 le pr., no. 362 2e pr., no. 140 j 3e pr., no. 323 4e pr., no. 104 5e pr., no. 4441 6e pr. Als no. 1 van het programma kregen» we nu te hooren Kerstliedje (slaap zacht) J van Hub. Cuypers; heerlijk klonk deze! zachte melodieuze zang, waarvoor koor en dirigent een welverdiend applaus had den in te oogsten. Achtereenvolgens wer-| den uitgevoerd het Ave verum corpus (Mozart), Jesu Duleis (Wierts) en Panis Angelicus (Mozart), terwijl de sonate op 13 C. Moll op sublieme wijze werd ver tolkt door den jongeheer Van Niekerk te-! Leiden. Het laatste nummer voor de pau ze „De Uil" (van Alph. Diepenbrock) sloeg niet minder in en was een waardig slot aan het eerste gedeelte van den avond. Het laatste deel van den avond gaf de vertolking van een zevental liederen, w.o. „De Serenade van een Landsknecht" (Orlando Lasso), Moeders Hiepliedeko en j O Pepita van A. Muller. Door de keurige vertolking gaf „Oefening baart kunst" blijk onder leiding van haar bekwamen dirigent in staat te zijn werkelijke kunst te doen genieten. Aan het slot van den avond bracht de Deken een hartelijk woord van dank aan dirigent en leden van O. B. K. en den pianist, voor hetgeen zij dezen avond weer te genieten hadden gegeven. Spr. hoopte, dat niet alleen de leden van O. B. K., doch allen zullen medewerken om het be staan van O. B. K. mogelijk te maken en riep het koor en directeur een spoedig tot weerziens toé. Met een driewerf hoera van het koor werd deze welgeslaagde avond besloten. HAZERSV/OUDE. De burgemeester jubileert. Den 27sten December was het 25 jaar geleden, dat onze hooggeachte Burgerva der, den Ed.Achtb. Heer J. v. d. Heulen, bij K. B. tot Burgemeester der gemeente Nieuwerkerk a. d. IJsscl benoemd word. Vandaar kwam hij in Mei 1917 naar onze gemeente. In een buitengewone Raadsvergadering op lo Januari a.s. zal het feit worden herdacht, dat Z.Ed.Achtb. voor 25 jaren tot Burgemeester werd geinstalleerd. Met verdere feestelijkheid zal uog een half jaar worden gewacht, aangezien de jubilaris in November a.s. eveneens het feit hoopt te herdenken, dan hij 121/2 jaar in onze gemeente zal zijn. Het zal den algemeen geachten Burge meester nu en later zeker niet aan belang stelling en waardeerinp ontbreken. Kiesvereeniging. Wij herinneren de R. K. kiezers er aan dat do vergaderingj der R. K. Kiesvereeniging „Algemeen Be-» lang" zal plaats hebben morgenavond 10 Januari in het vereenigingslokaal op hot dorp. He Ma Le< zod

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2