Ijsvermaak LUCHTVAART. LJit de Omgeving Vragenbus. Marktberichten. 'ling BILJARTEN. Een serie van 332. Gisteren is te Antwerpen begonnen de revanche-wedstrijd tusschen den Fransch- man Derbier en den jongen Belgischen speler van Leemput. De strijd gaat over 1000 punten. Elke partij is 100 punten grgot. De twee eerste partijen hadden volgens de „N. R. Crf." het volgende resultaat: v. Leemput 400 22 61 18.18 Derbier 229 21 100 10.90 v. Leemput 400 4 332 100. Dèrbier 35 4 10 8.75 De stand na deze twee partijen is: v. Leemput 800 26 332 30.76 Derbier 264 25 100 10.56 Het 10-jarig bestaan der Leidsche Schaakclub „Philidor". Zooals we gisteren reeds mededeelden, vierde de Leidsche Schaakclub „Philidor" gisteravond haar 10-jarig bestaan door het houden van een feestavond voor de lo den. De voorzitter, de heer P. J v. d. Zeeuw, opende de bijeenkomst met een korte rede, waarin hij allereerst wees op den schitterend geslaagden nationalen wedstrijd op 2en Kerstdag en deswege alle hulde bracht aan de commissie van vijf heeren, die met de regeling en uitvoering was belast. Voorts wees hij op het suc ces, dat de leden van „Philidor", die aan dezen wedstrijd deelnamen, gehad had den. Van de 13 leden, die meespeelden, wonnen er 9 een prijs, n.l. 3 eerste en 6 tweede prijzen. De heer G. Pels sloeg het record, door zelfs 3 prijzen te winnen, n.l. den len prijs in zijn groep en nog 2 extra-prijzen. Hierna deed de voorzitter enkele mededeelingen, o.m. was een tele gram met gelukwensch ingekomen van het eerelid der <?lub, den heer L. Biermasz, thans te Amsterdam. Vervolgens bood de heer Tn. Nieboer met eenige hartelijke woorden een voorzittershamer aan, die door genoemden heer zelf vervaardigd was en een mooi stuk werk genoemd mocht worden. Thans verkreeg de heer H. I. de Nie, secretaris der vereeniging het woord, die in korte trekken de geschiedenis van „Philidor" memoreerde. Hieruit deelen wij het volgende mede: Een vijftiental jaren geleden gaven verschillende heeren, o.a. de heer Bosscha, cursusen over het schaak spel in het Leidsche Volkshuis aan den Apothekersdijk. De heeren Biermasz en Bosscha vatten toen het plan op, uit de deelnemers dezer cursussen, 'n schaakclub te vormen, wat gelukte. Met 12 liefheb bers werd begin Januari 1919 de Leidsche Volksschaakclub opgericht. Allengs groei de het ledental en door dezen groei was de club spoedig genoodzaakt een beter speellokaal te zoeken. Daar kwam nog bij, dat de bijeenkomsten in het Volkshuis reeds te 10 uur gesloten moesten worden endat er niet gerookt mocht worden. Daarom besloot men te verhuizen naar de achterzaal v^n café Neuf a. d. Bree- straat, waar thans nog het clublokaal ge- I vestigd is. Xn 1925 besloot men, orn diverse rede nen de naam der club: Leidsche Volks schaakclub te wijzigen in: Leidsche Schaakclub Philidor". Hierna bracht de heer De Nie onder luide instemming der aanwezigen hulde aan den heer Van der Zeeuw, die sedert de oprichting der club in het Volkshuis, derhalve 10 jaren lang, op onnavolgbare wijze als voorzitter der club fungeerde. De heer W. F. Snieder bood hierna aan den heer Van der Zeeuw als bewijs van dankbaarheid en vriend schap der leden, een prachtig cedeau aan, n.l. een fraaie schaaktafel. Dit cadeau was vergezeld van een album, op keurige wijze vervaardigd door den heer P. W. v. d. Burgh en vermeldende de namen van hen, die hiervoor een bijdrage hadden ge schonken. Alle leden hadden aan deze hulde meegedaan. De heer Van der Zeeuw aanvaardde onder dankzegging de ze fraaie cadeaux. Hierna werd van het gezelschap een foto genomen. De feest commissie had den leden verschillende verrassingen bereid. Een feestavond voor schakers en dan niet spelen op het schaak bord, is iets wat uitgesloten is. Daarom werd de avond besloten met een zooge- naamden bliksemwedstrijd, waaraan 20 leden, verdeeld in 5 groepen van 4 deelna men. Ie prijzen behaalden de heeren W. F. Snieder, J. de Boer, G. Pels, C. van Helden en J. van Weern met respectieve lijk 3, 3, 21/2, 2 en 3 punten. 2e prijzen verwierven de heeren P. J. v. d. Zeeuw, J. J. Abspoel, iJ. C. Verhaar, A. J. J. Ni- caise en A. Blonk met respectievelijk 1 1/2, 2, 2 1/2, 2 en 2 punten. Het was een goed geslaagde avond voor „Philidor". ZWEMMEN. Het veertig jarig bestaan van den N.Z.B. Aan alle vereenigingssecretarissen van Nederlandsche Zwemclubs is onderstaan de circulaire verzonden. Zooals bekend bestaat de Nederland sche Zwembond veertig jaar, welke ge beurtenis herdacht zal worden op 12 Ja nuari a.s. De Amsterdamsche-, de Arnhemsche-, de Goudsche- en de Leidsche Zwemclub, als oprichters van den Bond hebben ge meend, dat bij deze gelegenheid niet al leen door het woord, maar ook door de daad blijk gegeven moet worden van de belangstelling in het lichaam, dat de geheele Nederlandsche Zwemwereld omvat. Te dien einde stellen wij U voor bijeen te brengen een bedrag aan geld tot stichting van een Fonds voor bijzondere doeleinden, verband houdende met het propageeren of het verbreiden van het zwemmen. Hoe grooter dit fonds zal zijn, hoe meer het aan zijn bestemming zal kunnen vol doen; wij achten ons gelukkig U in ver band hiermede te kunnen mededeelen dat reeds een bedrag van ruim 250.bij eengebracht is. Wij wenschen ons tot- U, Zwem vereen i- gingen in Nederland, tot U, belangstel lenden in onze zwembeweging, tot U, be sturen en directies van zweminrichtingen om ons te helpen, ons plan tot werkelijk heid te brengen. Wij wenschen te kunnen zeggen .dat het fonds bijeengebracht is door geheel „zwemmend Nederland". De tijd is kort! Aan U verenigingsbesturen, om in dien korten tijd mede te werken tot het verkrijgen van een zoo gunstig mogelijk resultaat. Wij vragen een bijdrage uit Uw ver- eenigingskas, maar daarnevens vragen wij Uw bemiddeling tot het verkrijgen van bijdragen van personen of lichamen die niet direct door ons bereikt kunnen wor den. Aangezien het de bedoeling is, het fonds op den 12en Januari aan het N. Z. B.-be- stuur over te dragen, verzoeken wij U dringend zeer spoedig (uiterlijk Vrijdag 11 Januari, eerste post, de ingesloten for mulieren te doen toekomen aan den heer P. de Jong, Kattensingel 44a, Gouda (telef. 650, postgiro: Gebr. de Jong 63677). Wij rekenen op aller spoedige en goede medewerking. Namens de A. Z.; S. P. J. Borsten, Namens de A. Z. C.: E. W. B. Corpo- raal, Secret. Namens de G. Z. C.: G. B. Garbry, Secret. Namens de L. Z. C.: B. Planjer, *Secret. VOETBAL. Een voetbal-oplichter. Een voetbal oplichter heeft in Frankrijk verschillende slachtoffers gemaakt. Hij meldde zich onder den naam van Wauters, speler van de Union SL Gilloise, bij een Noord-Fransche club. aan en verklaarde zich bereid voor die club te gaan spoicn, waarvoor hij de noodige formulieren on- derteekende. Zooals zulks blijkbaar te doen geb-rikelijk is, werd hem een som geld „te leen" gegeven. Reeds denzelfden dag verdween hij om in Havre zijn dien sten te gaan aanbieden. Ook hier tee- kende hij eenige stukken en kreeg hij geld „te leen". Nog eer.ige andere clubs werden het slachtoffer van dezen modernen opüeh er, die op het oogerblik nog ongestoord dooi Frankrijk trekt, blijkbaar in de hoop nog meer slachtoffers te kunnen maken. HET VERVOER VAN WESTLANDSCHE VOORTBRENGSELEN PER VLIEGTUIG. Nieuwe vrachtdienst Westland—Waalhaven. Reeds gedurende eenige jaren is de Ko ninklijke Luchtvaart Maatschappij doen de, een vervoer van Westlandsche voort brengselen per vliegtuig tot stand te bren gen, waarbij bijzonder gedacht wordt aan bloemen, voornamelijk tulpen en rozen, primeurs van groenten en fruit, als aard beien, perziken en druiven. Tot nog toe werd steeds het bezwaar ondervonden van de slechte verbinding tusschen het Westland en Waalhaven. Door dit bezwaar werd de bedoelde snelle, moderne wijze van vervoer soms on mogelijk gemaakt. Zoo nu en dan werd wel eens een vrachtwagen gehuurd, doch het gemis aan een geregeld middel van ver voer, waarop men vast kon rekenen, deed zich duchtig voelen. Hierin nu zal dit jaar een verandering worden gebracht. De K. L. M. is met de Westlandsche Stoomtram Maatschappij tot overeenstemming gekemen betreffen de het organiseeren van een vrachtdienst Westland-Waalhaven. Het ligt in de bedoeling, om dezen dienst ongeveer 15 April a.s. te doen aan vangen. Aangezien de vertrektijden der K L. M vliegtuigen thans nog niet zijn vast gesteld kan het vertrek van den wagen van de verschillende plaatsen, nog niet worden opgegeven. Dit jaar voor het eerst zal er een be gin gemaakt worden met het in bedrijf stellen van bijzondere vracht-vliegtuigen der K. L. M. welke een laadvermogen be zitten van 1250 K.G., hetgeen een stap in de goede richting beteekent voor het ver voer van fijne, licht kwetsbare, duro en aan bederf onderhevige artikelen, waar van do hoevee^eid voornamelijk in het Westland jaarlijks toeneemt. Gerekend wordt op de medewerking van de veilingsbesturen, in dien zin, dat zij dc krachtige pogingen van de K.L.M. zulen steunen door de veilingsuren, voor zoover zulks mogelijk is, in overeenstem ming te brengen met de vertrektijden der vliegtuigen. Aalsmeer heeft bewezen, dat de gunsti ge ligging van een middelpunt van uit voer ten opzichte van een vliegveld van het grootste belang is. Aalsmeer immerB, vlak bij Schiphol gelegen, vervoerde ge durende het jaar 1928 niet minder dan 300.0000 K.G. rozen per vliegtuig. Voor deze plaats is het moderne luchttransport reeds een bestaansvoorwaarde geworden. De nieuwe vrachtdienst Westland Waalhaven zal dus ongetwijfeld van bui tengewoon commercieel belang worden. HET RECORD VAN DE „QUESTION MARK". Geland na 150 uur vliegens. Storing van den linker motor. Naar uit Los Angeles wordt gemeld, landde gisteren het Fokkervliegtuig „Question Mark", om 2 uur, na een vlucht van 150 uur en 46 minuten. Even te vo ren hade de bemanning reeds storing aan den linker motor gemeld. Met dezen vlucht heeft de „Question Mark" alle duurrecords gebroken. Het vliegtuig werd tijdens de vlucht van benzine en le'vensmiddelen INGE70NnFN ME TE HE El. ING. s geeft ruwe huid HAARLEMMERMEER. Bloeddorstige honden. Naar wordt ge meld, zijn thans ook in het zuidelijk deel van den Haarlemmcrmeerpolder de bloed dorstige honden er op uitgetrokken om slachtingen onder de schapen aan te rich ten. Bij den landbouwer B. te Abbenes werd een koppel van elf schapen in de sloot ge jaagd, terwijl één der dieren geheel ver scheurd werd teruggevonden. Getracht wordt het spoor der honden te ontdekken. HILLEG0M. De ijsbaan geopend, Gisterfhiddag is de kunstbaan der Hill. JJsclub geopend. Buiten deze baan is het ijs nergens betrouw baar. Men zij dus gewaarschuwd. Brand. Gistermorgen ontstond brand in het in aanbouw zijnd pand aan de Hoofd straat van den heer Onristoffesen, door dat een pot teer in brand vloog. In een oogwenk was de brandweer ter plaatse en bluschte het vuur. Slechts wat steigertouw en eenig hout verbrandde. Een eeresaluut aan het actieve brandweercorps. KATWIJK AAN DEN RIJN. IJS. Het groote vaarwater wordt nog steeds opengehouden door motorschippors op de binnenvaart. Op binnenwaters als „Nieuwe Zanderij" wordt schaatsen gere den, doch uitkijken blijft nog de boodschap. LISSE. Landstormavond Gisteravond werd in het veilinglokaal van de Coöp. Veilingver H. B. G. de film vertoond van de Nationale La'ndstormdag, gehouden te 's Gravenhage den lOen Oct. '28 De film getiteld „De Vreugde van Nederland" geeft ons een beeld vanaf de le Regeering tot heden ten dage, zeer interessant. Hierna werd ge- di'aaid de film bestaande uit 5 akten. Ver volgens werd nog een komisch nummertje gegeven. Deze avond, gegeven voor leden van den Landstorm afd. Lisse, is uitmun tend geslaagd. De film, gefabriceerd dooi de Haagsche filmfabriek, gaf een zeer dui delijk beeld. Geboren: Johanna d. v. A. v. d Oever en J. Petit. JXacoba Theresia d. v. J. A. Ruigrok en W. v. Rijn. Gehuwd: J. v. Sijl en H. G. Wolfs. - W. J. M. Huizebosch en P. G. Möller. Overleden: Petrus Schrome echt- gen. v. W. C. v. d. Berg 70 j. Petrus Corne'is Kettenis echtgen. van M. J. H. Jaspers 3S j. Catharina Bergman wed. van J. F. Mulder 72 j. N00RDWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Donderdagmiddag te 2 uur. Punten ter behandeling: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Benoemin gen: a. Gemeente-geneesheer; b. Wees huismeester; c. Gasthuismeester; d. Drie leden Commissie voor personeelszaken. 2. Benoeming drie leden Plaatselijke School commissie. 3. Verzoekschriften: a. Bestuur Geertruidabewaarschoolb. F-.tronaat „St. Catharina"; c. R. K. Lyceum te Haarlem; d. Chef-monteur Gem. Electrisch Bedrijf; e. Wijziging rooilijn van Limburg Stirum- straat. 4. Voorstel Commissie benoemd in zake vernieuwing Westeinderbrug tot be steding van 1000.voor een nieuw rap port omtrent zuivering afvalwater. 5. Voor stel tot voorloopige herstolling Westeinder brug. 6. Vaststelling gewijzigde rooilijn Of- fomweg. 7. Vernieuwing 15 banken Open bare School te Noordwijk-Binnen. 8. Wijzi ging Verordening voor levering van water. 9. Idem Motor- en Rijwielwet. 10. Idem Keuring van Waren. 11. a. Plan vernieuwing Molenstraat; b. idem Zuid-Boulevardj c. idem grondwerk en afrastering terrein rondom begraafplaats. (Deze plannen zijn bij de begrooting 1929 in beginsel aangeno men). 12. Wijziging indeeling Lindenplein. 13. Aanleg trap toegang Watertoren; 14. Rioleering voor stratenplan aan den Boo- renburgerweg. 15. Wijziging Begrooting 1929. 16. Reclames rioolbelasting. 17. In stelling rang „Monteur" bij het G. E. B. cn vaststelling salarisregeling van dien rang. 18. Opneming in het Gasthuis: W. van Delft. 19. Eervol ontslag aan Mevr. H. P. C. de Groot-Brunings, als onderwijzeres aan de Openbare Lagere School te Noord wijk-Binnen. Huldiging Koningin-Moeder. Donder dagavond zal in de Ned. Herv. Kerk te Noordwijk (binnen) de uitzending van de Huldigingsavond van H. M. de Koningin- Moeder per radio worden opgevangen. De organisatie hiervan is in handen van hot bestuur der Oranje-Vcreeniging, hetwelk voor een goede ontvangst heeft zorg gedra gen. Deze uitvoering is voor iedereen gratis toegankelijk; kinderen onder 16 jaren zon der geleide worden echter niet toegelaten. Gevestigd: M. Droog v. d. Bergh- stichting. N. W. Visser Hoofdstraat 26. C. C. Verbeek Langeveld S. F. F. Winkler Wilhelminastraat 40. H N. Thesingh Lijnbaanweg 19. J. C. Kovbec Toekomststraat 5. Vertrokken: N. W. Jansen Rozenl straat 27 h. Amsterdam. Fam. H Ver hagen Ermelo. A. J. Claassen St. Jacob- gesticht Druten. E. J. Balk Dorpstraat Noordwijkerhout. Wed. J". v. Ommering Hooge Rijndijk 188 Leiden. D. E. v. Asch Ermelo. H. Doornbosch p. a. L. v. Vliet Sassenheim. J. J. Taslan Langc- velderweg 21 Noordwijkerhout. Fam. A. H. F. v. Oort Kootwijksche Zand Barne- veld. C. J. H. Bekering Rhijngeester- straatweg 159 Oegstgeest. OEGSTGEEST. Geboren: Hendrika Alida Johanna, d van J. H. Kuijken en J. C. Vessies. Cornelius Jacobus, z. van D. Th. H. van Beek en C. J. van Grieken. Sonja Hen rietta, d. van J. F. H. de Vignon Vandc- velde en Jonkvr. A. A. J. Elias. Jan Piet, z. van J. Eringa en E. E. Andriessen. Ondertrouwd: W. A. Roest te Voor burg en M. C. C. de Wit te Oegstgeest. ROELOFARENDSVEEN. Muziekuitvoering. Traditie getrouw gaf het muziekgezelschap „Liefde voor Harmonie" alhier in café de Vier Heems kinderen zijn eerste vastenavonduitvoering voor leden en donateurs. De voorzitter, dc heer N. van den Haak, opende met een woord van welkom den avond en wenschto allen een recht genoegelijken avond. Als eerste nummer kregen we te hooren Vieux Camarades, een marsch van C. Teike, waar na nog een drietal nummers volgde. De muziek, welke stond onder de bekwame leiding van den heer Wagenaar, werd door de leden goed vertolkt en oogstte luiden bijval. Hierna kregen we te hooren een voordracht van do heeren P. Dobbe en D. Hoogenboom, waarna een kluchtspel werd opgevoerd, getiteldde Advertentie, ge volgd door nog een blijspel in een bedrijf: Dichter of Student. Het tooneel was bij de loden van het muziekgezelschap in goe de handen en er werd vlot gespeeld. Het applaus na ieder stuk bewees voldoende hoe het publiek met het spel was ingeno men. Na de pauze kregen we wederom een viertal nummers te hooien. Speciale vermel ding verdient „Aux bords du Rhin", een marsch van J. Martin en „Le val de l'Am- bléve", fantasie van D. Belleflamme. Tot slot werden nog twee tooneelstukjes opge voerd, die een waar succes voor de leden waren. We kunnen gerust zeggen, dat het muziekgezelschap wederom aan de leden oen prettigen avond bezorgd heeft en kun nen een bezoek a.s. Woensdagavond ten zeerste aanbevelen. Door het ijs gezakt. Gistermiddag wa ren door dc onvoorzichtigheid der school jeugd drie jongens door het ijs gezakt. Dit gaf eenige sensatie, temeer daar men vrees de, dat bovendien nog een jongen onder het ijs was geraakt. Gelukkig bleek bij nader onderzoek, dat deze vrees ongegrond was, zoodat met de redding der drie bengels de rust in ons dorp weergekeerd was. SASSENHEIM. Geboren: Johannes Cornelis z. v. J. Koning en H. M. v. d. Reep. Petrus Wilhelmus z. v. G. W. Rewijk en H. Gas pers. Gijsbert .Toliannes z. v. P. C. de Groot en M. C. Burgrceijer. Klasina Theodora d. v. A. W. Tijssen en E J. v. d. Voort. Margaretha Elisabeth Johanna d. v. P L. v. d. Geest en M. S. Witsen- burg. Gehuwd: H. J. Toppen jm. 24 j. en M. J. v. d. Wallen jd. 20 j. H. L. El frink jm 25 j. en J. P. Smit jd. 21 j. Overleden: J. Zuidcrwijk 83 j. wedn. v. M Zwetsloot. Gevestigd: C. Diepenveen van Voorhout. A. Waasdorp van Hillegom. R. Varkevisser en gezin van Katwijk. C. Vervoet van Haarlemmermeer. C. C. J. Lohmann van Leiden. H. J. Goddijn en gezin van Leiden C. Brussee geb. Stravers van Oeg3tgeest. H. v. d. Win kel van Utrecht. Vertrokken: D. Dekker naar Hille gom. A. v. d. Zwaan naar Rotterdam. A. v. d. Maden naar Lisse. M. J. Top pen geb. v. d. Walen naar Anna Paulona. C. E. Vaandering naar Rotterdam. P. Staring naar Den Haag. A. Zoutman naar Alphen a. d. Rijn. TER AAR. Geboren Cornelis z. v. G. Droog— Voordouw. Anthonius Theodorus z. v G. v. d. HoornNieuwenhuizen. Neeltje d. v. G. v. HartenVis. Hendrikus z. v. M. Pieterse-^Van Kints. Christina d. v. C. v. KesselPieterse. Ondertrouwd: Johannes Cornelis v. d. Berg 23 j. en Jacoba Mank 24 j. Overleden: Pieter Broer 73 j. Jaantje ter Wal 52 j. VOORHOUT. Vogelschieten. Koppermaandag is de dag waarop de Schietveroeniging „St. Hu- bertus" hare gebruikelijke vogelschietdag houdt. Onder begunstiging van mooi winter weer werd des 's morgens om 10 uur een aanvang gemaakt met de eerste vogel, die het niet lang uithield. De prijzen van deze vogel vielen ten deel aan de heeren Jac. Borst, romp, le prijs, een eetservies, P. N. Vester, kop, 2e pr., een bloemstandaard, J. v. Rijn, rechter vleugel, 3e pr., een borstel garnituur, C. v. Werkhoven, linker vleugel, 4e pr„ schemerlamp, Jac. Borst, staart, 5o pr., een bloemschotel, en P. H. Vester, vlag, 6e pr., een bloemenvaas Vervolgens werd er nog een vogel verschoten om geldprij zen, waarvan achtereenvolgens de winnaars waren de heeren A Eggen, le pr., P. L. van der Huist 2o pr., G. Olsthoorn, 3e pr., C. Prins, 4e pr., A. van der Vlugt, 5e pr. en P. J. van der Hulst 6e pr. Hierna ging men over tot het nuttigen van de gebruikelijke erwtensoep met kluif. In den namiddag werd een derde en vier de vogel onder schot genomen, eveneens om geldprijzen De prijzen van de derde vogel werden behaald door de heeren J. L. Nijs- sen, le pr., P. N. Vester, 2e pr., P. J. van der Hulst, 3o pr., J. Verdegaal 4e pr., P. Westerhoven 5e pr. en P. L. van der Hulst, 6c pr. Dc vierde vogel: le en 2e pr. do heer P. L. van der Hulst, 3e pr. de heer A. Eggen, 4e pr. de heer W. van Kempen, 5e pr. de heer H. Hoogervorst en de 6e pr. de heer P. H. Vester: In totaal waren er 25 deelnemers. VOORSCHOTEN. Aangehouden. Naar aanleiding van een bericht van de Duitsche Rijkspolitie aan de recherche te den Haag, is Vrijdag j.l. door de recherche in den Haag aange houden eeii Duitscher geheeten H., die in een leidende betrekking was aan de fabriek van gouden en zilveren werken geheeten „Zilfa" alhier, als verdacht een strafbaar feit alhier te hebben gepleegd. De verdach te is Vrijdagavond van uit den Haag naar Voorschoten vervoerd en ter beschikking gesteld van den Burgemeester dezer Ge meente. Na verhoord te zijn is de verdach te heden naar den Haag vervoerd en ter beschikking gesteld van den officier van Justitie. WARMOND. Vastenavond-uitvoering. Door de mu ziek- en tooneelvereeniging werd Zondag en gisteravond een uitvoering gegeven, die zeor druk bezocht was. Het muzikale ge deelte van den avond oogstte groote bijval; de verschillende stukken werd met vuur gespeeld. Een woord van hulde aan den di recteur, den hoer Dik, die zijn corps op zoo hoog peil weet te brengen en te houden, Na de pauze werd door de tooneelafd. opgevoerd „De Verloren Erfenis" of „Eer lijkheid beloond", een echt carnavalsstuk De spelers hadden het stuk goed onder de knie en er werd vlot gespeeld. Het publiek gaf aan het slot van zijn waardeering blijk door een daverend applaus. ZOETERWOUDE. Arbeidsbeurs. Gedurende het jaar '28 werden bij het correspondentschap dei Arbeidsbemiddeling in deze gemeente 103 personen als werkzoekend ingeschreven, waarvan er 33 door bemiddeling van den correspondent konden geplaatst worden. Het aantal ingeschreven werkzoekenden op 31 December 1927 bedroeg 16; dat oj 31 December 192S slechts 8. Miltvuur. Bij den landbouwer G. var Leeuwen alhier is bij een rund miltvuu1 geconstateerd. Het dier is ter afslachting vervoerd naar het abattoir te Leiden. De bevolking. In het afgeloopen jaar weiden in deze gemeente door den amb tcnaar van den burgerlijken stand 22 hu welijken voltrokken. Er werden 91 ge boorten ingeschreven en 33 overlijdens Aangegeven werden 4 levenlooze kinderen Erkenningen van natuurlijke kinderen had den niet plaats. De verbrec..'ing der Bruggestraat. Naar we ve""nm;n is door de Provincial» Staten besloten tot verhooging van hei aan do gemeerto Zoeterwoude toege kendo subsidie in verband met werk zaamheden tot verbreeding en verbetering van de Bruggestraat tot een maximum be drag van do he'ft der kosten. Eerstciaag: kan dus afdoening van dit werk worden tegemoet gezien. Vraag: ik heb een zwarte bontkraag op mijn ntel, wc.«.e wat vuil gewordci is van mijn haar. Hoe kan ik die kra.i{- weer schoonmaken? Antwoord Hefc vuil eu vet van u\\ bontkraag kunt u verwijderen door deze met een zacht doekje, bevochtigd met ben zine (vuurgcvaarlijk) of tetra, wat bij den drogist verkrijgbaar is, voorzichtig schoon te wrijven. Vraag: Ik heb een licht grijzen flu- weelen hoed, die van achteren vuil en vet tig is geworden. Hoe kan ik dit vuil weei verwijderen? Antwoord: U kunt trachten hel vette gedeelte van uw hoed schoon te ma Benzine geeft vlugger kans op kringen terwijl tetra wel eens de kleur kan aan tasten. Het is daarom aan to raden, he lapje niet te nat te maken en op een on zichtbaar plekje te probeeren. Vraag: Hoe kan men zwarte vlekkci uit Lancaster- en Vitrage-gordijnen krij gen? Antwoord: Veiyioedelijk bedoelt 1 met de zwarte plekken, het z. g. weer. Di is uit lancasters niet to verwijderen. D vitrage gordijnen, indien deze niet gc kleurd zijn, kunt u een poosje in verdun bleekwater zetten en daarna goed uil spoelen. V raag: Wat is het adres van den hee ir. L. A. Fruytier, benoemd tot Gouvei neur van Curasao ^Antwoord: Het adres van den hec Fruytier is: Rijksstraatweg, Haren, Grc ningen. ROTTERDAM, 7 Januari. Binnenland sche Granen en Peulvruchten. De aanvoe van alle artikelen wus nog vrij gering. Tar we naar kwaliteit van 11—11.40; voe van 10.5010.90. Gerst Chevalier vai 1112. Haver van 10.5010.90. Erwte: kleine groene 1518 naar kwaliteit Schokkers van 1618.25. Bruine boonei vaster gestemd van 3942, alles per 10< kilogram. Buitenl. Granen. Rogge Western No 2 disp. 11.75, Western Golf disp. 12.25. Pacific stoomend 13.20, 73 kg. Plata disp. 12.35, 74/75 kg. Bulgaar stoomend 12.10 Gerst Amerik. No. 2 disp. 184, idem aan gekomen 180181, idem stoomend 182 184, Canada No 3 disp. 213, Canada No. 4 disp. 209, Donau naar kwaliteit disp. 204—212. Haver, Canada No. 3 disp. 11.20, 38 pond White Clipped disp. 10.75 47/48 kg. La Plata stoomend 9.80, 54'54 kg. Poruraersche aangekomen 10.40. Boo- nen Chine paardeboonen disp. uit baal 12.60. Mais, per 2000 kilo's, Amer. Mixed disp. 222, idem stoomend 219, Gele La Plata disp. 224—225226, idem aangeko men 224, idem stoomend naar kwaliteit 225228, witte Zuid-Afr. No. 2 aangeko men 221.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7