Uit de Rijnstreek. PUROL ter uitgeloofd, die twee maal achtereen of drie maal in totaal gewonnen moet wor den om definitief in het bezit van den winnaar te komen. Woensdag 9 Jan.: Provinciaal kampioen- schrp schoonrijden dames, gevolgd door een wedstrijd voor paren voor de provincie Overijsel. Deze wedstrijden worden ge organiseerd door de Steenwijker IJsclub te Steenwijk. Wcensdag 9 Jan.: Provinciale wedstrijd voor Overijsel over de 500, 1500 en 5000 meter, georganiseerd door de Zutphensche IJsvereeniging te Zutphen. Oscar Mathiessen als trainer voor de Nederlandsche schaatsenrijders te Davos. Naar wij uit officieele bron vernemen, is de oud-wereldkampioen Oscar Mathies sen als trainer aangesteld door den Ne- derlandschen Schaatsenrijdersbond voor de Hollandsche rijders in Davos. Een nieuw wereldrecord van Ballagrud. Ballangrud, de bekende Noorsche rijder, heeft te Oslo een nieuw wereldrecord over 5000 meter gemaakt. Hij reed den af stand in 3 'm:n. 33.3 sec. BOSKOOP. gemeenteraad! Nieuwjaarsrede. Als Raadslid niet mee toegelaten. Ontevre denheid over de uitvoering van openbare werken. B. en W. ais voetbal. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter Bur gemeester C'olijn. De voorz. houdt een Nieuwjaarsrede: Evenals het daaraan voorafgaande jaar gaf ook 1928 in velerlei opzicht reden tot dank, al moeten wij helaas met weemoed gedenken, dat een der leden van den Raad, die met ons 1928 was ingegaan, ons door den dood kwam te ontvallen. De toestand in ons hoofdbedrijf stemt nog steeds tot tevredenheid, een tevre denheid die zeker er toe heeft bijgedragen dat de kassenbouw niet zulk een voort gang maakte als voor 1927 kon worden geconstateerd. Niet meer dan 7000 M2. werd in 1928 bijgebouwd. Voornamelijk door de groote uitbreiding van de kaskultuur in het vorig jaar steeg de omzet op de Bos- koopsche veiling tot f 203.000.tegen f 120.000.— in 1927. Het bevolkingscijfer vertoont evenals ook de laatste jaren het geval was een groote mate van stabiliteit. Wel valt een kleine stijging te constateeren, n.l. van 7016 tot 7144, doch slechts als gevolg van hèt geboorte-surplus, daar tegenover een vestiging van 360, een vertrek van 381 moest worden geboekt. Het aantal gevallen van besmettelijke -ziekten was, voornamelijk door het minder voorkomen van roodvonk geringer dan in 1927, en bedroeg aan Roodvonk 31 ge vallen, aan Typhus en Diplitheritis ieder 1 geval, waarvan geen enkel met doodelij- ken ailoop. Het aantal sterfgevallen bedroeg 73, tegc.i 59 in 1927. Daaronder waren 3 ge vallen van verd:in-.ng. Beneden en leeftijd van 1 jaar stierven 4 kinderen, terwijl van de overledenen 50 den leeftijd van 70 jaar of ouder had den b' eikt. Naast het h^ogere sterftecijfer staat ook een ho jer cijfer van geboorten n.l. 192, gevende een cijfer van 27 per mille. In de bouwnijverheid heerschte bijzon dere bedrijvigheid. 67 bouwvergunningen werden uitgegeven, omvattende 96 woon huizen, 12 winkels, 8 loodsen en kantoren benevens nog enkele bouwwerken van min dere beteekenis. De Gemeente-bedrijven bleven zich gun stig ontwikkelen. Het afgeloopen jaar was er voor den Raad een van vruchtbaren arbeid. Voor velerlei werken werd uw medewerking ge vraagd, werken waarvan voor een deel de uitvoering nog niet is beëindigd en ook gedurende het jaar 1929 nog onze volle aandacht vragen zal. Ten vorige jare sprak ik het uit, dat het nuttig zou zijn indien Raad en Col lege van B. en W. zich in hun willen de noodige beperking zouden vermogen op te leggen. Deze wensch is niet in vervulling gegaan. Noch bij den Raad, noch bij ons College was de vele arbeid gevolg van een zoeken naar allerlei werk, doch in de meeste gevallen waren het de omstandig heden die tot beslissen en tot uitvoeren noopten. Ik hoop, dat 1929 zich in dat opzicht gunstig van zijn voorganger zal onder scheiden en ons de gelegenheid zal bie den rustig af te werken al datgene wat onderhanden is. De tijd gaat snel en de uitvoering van werken menigmaal uiterst langzaam. Ten vorigen jare kon ik nog juist de mededee- ling doen, dat een ministerieel schrijven ons de mededeeling had doen geworden, dat de spoorweg GoudaBoskoopAlphen met spoed zou worden afgebouwd. Een jaar verstreek. Het tweede van algehee- len stilstand van den spoorwegbouw. De aanbesteding is thans bepaald op 8 dezer, een jaar dus na voornoemde ministerieele beslissing. De oplevering is in het bestek bepaald op 4 jaar terwijl nog een laatste bestek volgen moet. Dat heet afbouwen met spoed, een wijze van werken die daarop neerkomt, dat de datum van beslissing door de Staten- Generaal en die der opening van den spoorweg niet veel minder dan twintig ja ren uit elkander liggen. Spr. besloot met de beste wenschen voor het nieuwe jaar. Het oudste raadslid, de heer Loef, zegt den voorzitter hartelijk dank namens do raadsleden voor de goede woorden en wenschen aan den raad gericht, en wenscht hem wederkeerig ook voor zijn familie Gods besten zegen toe. Bij de ingekomen stukken was een rap port van den gemeente-opzichter, en naar aanleiding daarvan zegt den heer Hou- dijk dat er volgens zijn meening gemeen- zegt den voorzitter hartelijk dank namens het nieuwe raadhuis en vraagt onder welk hoofdstuk de kosten geboekt worden, wel ke daaruit voortvloeien. De voorz. zegt, dat hem niet bekend is dat zulks is geschied doch zegt een on derzoek toe. De heer Keijzer spreekt de wenschelijk- heid uit voor een rapport betreffende den woningtoestand in deze gemeente. De voorz. wil zulks behandelen bij een ander punt van de agenda, waar het beter aan do orde is. Vervolgens kwam een schrijven in be handeling van den heer W. de Ruiter, of het niet onjuist moest worden geacht, dat de heer Nijhof lid van den raad blijft, terwijl Wassenaar zijn woonplaats is, al staat hij nog hier ingeschreven. De voorz. zegt, dat de heer Nijhof bijna dagelijks in Boskoop is, en z'n hoofd verblijf in Boskoop heeft; B. en W. heb ben geen termen gevonden den heer Nijhof te moeten waarschuwen om te be danken als lid van den raad. De heer Nijhof zegt, dat indien men zulks noodig acht hij zich gaarne neerlegt bij een uitspraak van de Kroon. De heer De Ruiter is van meening, dat Nijhoff veel meer van Boskoop weg is als men doet vookomen. Vrouw en kinderen van laatstgenoemde wonen in Wassenaar, en, daar Nijhof zelf als reiziger werkzaam is, zal z'n verblijf in Boskoop wel minimum zijn. Nog enkelen voeren hierover het woord; hieruit bleek wel, dat men een hoogere uitspraak wilde. Na nog enkele formalitei ten, welke gedurende de vergadering in orde gemaakt werden, werd met 9 der 10 uitgebrachte stemmen aangenomen, dat de woonplaats van den heer Nijhof te Wasse naar is en hij niet langer deel van den raad kan uitmaken. De heer Nijhof kan bij Gedeputeerden in beroep gaan. Laatstgenoemde verlaat de vergadering. Vervolgens werden voorgelezen 3 schrif telijke vragen, welke door het raadslid Van Kleef waren gesteld, en wel als volgt: Is het aan Burgemeester en Wethouders bekend, dat in de Gemeente groote on tevredenheid bestaat over het beheer en de wijze van uitvoering de publieke wer ken en meer met name genoemd het her stellen en onderhoud der wegen? Is de oorzaak hiervan niet te zoeken in het feit, dat te veel werken tegelijker tijd ter hand genomen worden en de uit voering te langzaam geschiedt, waardoor een chaos ontstaan is, tot groot ongerief van vele ingezetenen? Zijn Burgemeester en Wethouders in staat en bereid aan deze ongewenschte toestand zoo spoedig mogelijk een einde te maken? De heer Mesman is van meening, dat er dan maar eenïge werkkrachten bij moe ten, al kost het dan ook weer extra geld; anders blijven we in den modder zitten. De heer Brand kan zich met de vragen van den heer Van Kleef vereenigen. De i Zuidkade had volgcr-s genomen besluit vo rige herfst reeds klaar moeten zijn; er I mankeer1 volgens spr. iets aan de rege ling bij publieke werken. De vragen van den heer Van Kleef wer den door den voorzitter zeer uitvoerig be antwoord. Dat de onder handen genomen werken niet hard opschieten is in hoofd zaak te wijten aan het slechte weer van den laatsten tijd. De heer Van Kleef zegt, dat men zulke werken als Reierskoop en Zuidkade niet moet aanpakken midden in December, want dan kan men regen, sneeuw en vorst verwachten. Wethouder Guldemond is van meening, dat er niet zooveel overhoop is; de paar groote werken zullen met een beetje goed weer wel flink ter hand worden genomen, en dan kan men het verder wel af. Bij de mededeelingen zeggen B. en W., dat men besloten he~ft het werk aan de wegverbreeding in de Biezen stop te zetten, omdat men niet voldoende mede werking heeft voor een goede oplossing aldaar. De heer Houdijk zegt, dat er toch een raadsbesluit is, en wat is nu de aanlei ding dat er stopgezet moet worden. Het is natuurlijk de kwestie over het gedemp te gedeelte voor de gebouwde woningen einde Biezen, en onvoldoende eenstemmig heid bij verschillende eigenaren, maar spr. is van meening, dat het college zich over de kwestie van het water zich in ver binding moet stellen met den staat. De wethouder van publieke werken zegt, dat do eigenaren, die er bij betrokken zijn tegen elkander ingaan en men ge bruikt B. en W. voor een voetbal. De voorz. zegt, dat het plan zooals het er nu lag zeer voordeelig was voor de be trokken eigenaren, doch als men later weer beginnen moet, zal de vraag wel naar voren komen of er door belangheb benden niet bijgedragen moet worden in de kosten evenals aan Zuidwijk. De heer Mesman is het volkomen eens met B. en W. om eerst maar eens rustig af te wachten; hot grootste belang heb ben de bewoners aldaar om een betere weg te verkrijgen. De heer De Ruiter is van meening, dat men het water in beslag kan nemen. De voorz. zegt dat zoolang het initiatief van den raad blijft uitgaan, stuiten we op bezwaren of tegenwerking. Een voorstel van den heer Houdijk om< te trachten het water in handen te krij gen, en alsdan te bespeken of we zullen dempen of niet, werd aangenomen met 9 der 11 uitgebrachte stemmen. Voorstel van B. en W. op een verzoek van het bestuur de Vereeniging voor Chr. Schoolonderwijs, om gelden uit de ge meentekas beschikbaar te stellen voor het maken van een fietsenbergplaats ten be hoeve van de school voor gewoon en uit gebreid lager onderwijs aan de Rozenlaan. De heer De Ruiter is van meening dat er wel niets aan te doen iB om zulks tegen te gaan, maar als men nu eens een autogarage vroeg, wat dan? De voorz. zegt, dat misschien over 25 jaar, als de auto's nog meer alge meen zijn, wij dan ook misschien toe moes ten geven, maar nu nog niet; het rijwiel is nog van dezen tijd. Een voorstel van B. en W. op een ver zoek van het bestuur der Vereeniging voor INGEZONOEN MEOEDEELINGEN. Schrale Lippen Sprii gi Ruwe Huid, Winterhanden, V Huidwondjes gene Doos 30-60-90, Tube 80 c: •ende Handen, interYoeten en straen snel mi Chr. Schoolonderwijs om gelden uit de ge meentekas toe te staan voor de volledige inrichting van een 7e leejaar aan de school voor gewoon lager onderwijs aan de Rozen- laan wordt aangenomen. Voorstel van B. en W. om aan het col lege van Gedeputeerde Staten te verzoe ken de belooning van den ambtenaar van den Burgelijken Stand, welke als regel be last is met het voltrekken van huwelijken, te bepalen op een vast bedrag. De heer Brand vraagt of men als raads lid wel salaris mag genieten uit de ge meentekas. De voorz. zegt, dat het voor de functie als ambtenaar van den burgerlijken stand geen bezwaar is. De heer Boekraad wilde de vergoeding voor genoemden ambtenaar blijven bepa len als voorheen n.l. per huwelijk, en wil zien aangeteekend te hebben tegen gestemd. Tot ambtenaar van den Bugerl ijken Stand werd gekozen den wethouder Gul demond. Na langdurige besprekingen werd op voorstel van B. en W. besloten tot aan stelling van een vaste leerkracht aan de openbare school, en werd, nadat in ge heime zitting over deze aangelegenheid was vergaderd, voor deze benoemd de heer A. Hogendoorn te Leiden. Voorstel van B. en W. te besluiten to* onbewoonbaarverklaring van het perceel Badhuisweg no. 28 werd aangenomen. Hierna kwam de vraag van den heer Keizer in behandeling, om een rapport over de woningtoestand in deze gemeente en zulks binnen 6 maanden. De voorz. zegt dat B. en W. wel geen bezwaar hebben tegen het gevraagde rap port, doch hoorde gaarne de meening van den raad. De heer Noes had ook gaarne een rap port van de woningen, welke voor onbe woonbaarverklaring in aanmerking komen. De heer Boekraad zegt dat er nog ver schillende woningen verhuurd worden, wel ke eigenlijk slechts schuur zijn, en juicht het voorstel Keizer toe. Aldus aangenomen. Advies van B. en W. op een voorstel van den heer P. D. Noest i.z. steunver- leening aan werkloozen. De voorz. zegt, dat er met het burger lijk armbestuur over deze zaak is ge sproken en de georganiseerde werkloozen zullen dezelfde uitkeering krijgen als vo rig jaar. De heer Noest had gedacht, dat er een Commissie Voor werkverschaffing zou komen, steun van armbestuur stuit altijd tegen de borst. Echter dankt hij B. en W. voor hetgeen reeds gedaan is. De heer Boekraad is ook van oordeel, dat wanneer zij er voor kunnen werken, zulks beter is, en onderschrijft het gespro kene van den heer Noest. De voorz. zegt, dat B. en W. ook wel de arbeid prefereeren voor de menschen, en vraagt, de vrijheid te mogen nemen om te kunnen vragen de commissie van voor lichting van het vorig jaar. Bij de rondvraag vraagt de heer Loef, of de financieele verhouding al bekend is tusschen Rijk en Gemeente. De voorz. zegt, dat het zich laat aan zien, dat het voor de gemeente een be langrijk voordeel zal geven, omdat de be lastingen '26, '27 en '28 ruim gevloeid heb ben waardoor de uitkeering van het Rijk hooger zal wezen. De heer Van Kleef brengt een woord van dank aan B. en IV. voor de circulaire gezonden aan de aangeslotenen aan het telefoonnel, om dag- en nachtdienst te verkrijgen waarvoor iets meer geofferd zal moeten worden, en vraagt of het niet mogelijk is, ook op den Zondag de tele foon geopend te hebben, omdat er veel omstandigheden zijn, zooals b.v. met de ziekenhuizen te Leiden, waarbij het ge makkelijk is als ook Zondag gebeld kan worden, en het kost maar weinig meer. De voorz. zegt dat B. en W. dit heb ben besproken, doch de kwestie is dat B. en W. de arbeid op Zondag niet willen bevorderen, het is echter niet uitgesloten dat openstelling op Zondag komt, als de belanghebbenden het noodige bedrag, wat er mede gemoeid is, bijeen brengen. De heer Mesman vraagt, of B. en W. niet kunnen trachten te krijgen een post kantoor in Boskoop en niet een hulpkan toor; de bediening aan het loket laat in drukkeren tijd veel te wenschen over. Evenzoo de bezorging omdat ongeschoold personeel wordt gebruikt. De voorz. zegt dat de tak van staats dienst voor de bezuiniging deze dingen doorvoert, dc'i zegt toe dat B. en \V. zul len fc 'ïten hierin verbetering te bren gen. De heer Houdijk bespreekt de rooilijn aan het Torenpad, alwaar de nieuwe ge bouwde panden zoover vooruit zijn geko men, dat er groote kosten zijn gemaakt voor het verlesrgen van buizen en kabels, en tevens de toestand bij de nieuwe over scheping aldaar, welke ook nog niet in orde is. De voorz. zegt., dat de rooilijn aan het Torenpad reeds op de eerste teeke- ning was stgelegd, de kwestie van de overscheping w?s ook moeilijk, omdat men te maken heeft m"* '-«meentebelang, pol- derbelang, particulieren, enz. en om daar doorheen te schipperen valt wel e:ns niet mee. Hierna sluiting. WOERDEN. Hanze. Door de R. K. Middenstands- Vorecniging De Hanze zal deze maand in het Patronaatsgeb'ouw een feestavond wor den gehouden. 0;_evoerd wordt „De Sui kerfreule" onder leiding van Jan Boezer. Ook niet-leden kunnen bij dezen feest avond worden geintroduceerd. Radio. Met de Woerdensche radio- Centrale gaat het nog steeds crescendo. Het aantal abonné's is thanB gestegen tot 180. Aanbesteding. De uitslag der Don derdag gehouden aanbesteding van de •verbouwing gehouden aanbesteding van de Elkander Trouw is als volgt J. Griffioen, Woerden f 2349.H. Hoo- gendoorn, Nieuwerbrug, f2416.P. van Katwijk, Bodegraven f 2450.W. Bouw- q, Woerden, f2685.B. Wassink, Woerden, f 2710.—; C. Burggraaf, Woer den,, f2785.—. De gunning is aangehou den. Z0ETERW0UDE. Ziekenhuisfonds. Vrijdagavond werd in het Patronaatsgebouw aan den Schen- kelweg alhier de algemeene jaarvergade ring gehouden van het R.-K. Ziekenhuis fonds „St.-Antonius van Padua". Aanwe zig waren 44 leden. Te ongeveer half acht opent de voorzit ter deze vergadering en heet de aanwezi gen welkom, terwijl hij zijn tevredenheid uitspreekt over de groote opkomst, in ver gelijking met de bezoeken die andere ver- eenigingen op hunne vergaderingen genie ten. Door den secretaris worden dan de no tulen gelezen die onveranderd worden goedgekeurd, waarna dcor hem wordt uit gebracht het jaarverslag over 1928. Aan dit verslag ontlcenen wij, dat de vereeniging werd opgericht 4 Januari 1923 en in werking trad op 4 Januari 1924, zoodat dus op den dag van heden het 5- jarig jubileum wordt herdacht. Het aantal leden iR in den loop der jaren gestegen van 537 tot 784, terwijl de geldmiddelen aanzienlijk zijn versterkt, zooals blijken zal uit het financieele verslag. In 1928 werden 11 leden verpleegd in een zieken huis, waarvan 5 in het St.-Elisabethsge- sticht en 6 in het Academisch Ziekenhuis. De secretaris memoreert in dit verslag tevens dat de voorzitter eene ernstige ziekte heeft ondergaan, doch dat hij ge lukkig voor zijn gezin en voor de vereeni ging is gespaard gebleven en hij hoopt dat hij nog vele jaren zijn beste krachten aan de vereeniging zal geven. Een daverend applaus der vergadering en hartelijke woorden van dank van den voorzitter heeft de secretaris dan te in- casseeren. Daarna brengt de penningmeester het jaarvers'ag uit, waaruit blijkt dat aan contributies is ontvangen 2982,70, terwijl aan rente is gekweekt 94.17, zoodat er een totaal is aan ontvangsten van ƒ3076.87. De uitgaven hebben bedragen aan ver- nleegkosten f 1100,50 en aan verdere on kosten ƒ701.84, totaal dus 1802,34, zoodat er eene winst is gemaakt van 1264.57. Het kapitaal der vereeniging is daar door aangegroeid tot 4290,63, waarvan is belegd bij de Coöp. Boeren Spaar- en Leenbank alhier 4216.02. Omtrent d~ toe te kennen vergoeding aan den secretaris-penningmeester voor 1929 meent het bestuur dat deze zou moe ten bepaald worden op 200 (evenals het vorig jaar). De heer van Es, die met de heer Schilpero rt de boeken en beschei den heeft gecontroleerd, is daarbij tot de conclusie gekomen, dat de secr.-penningm. niet wordt beloond naar hetgeen hij pres teert en wil in verband tevens met diens nauwgezet beheer de vergoeding bepalen op 250. De voorz. antwoordt daaroo, dat het een schadeloosstelling moet blijven het bestuur is er ook van overtuigd dat niet betaald wordt naar betseen gepres teerd wordt, doch dan gaat het meer op een salaris lijken. Deze meening wordt gedeeld door den heer Noordman. Nadat dan het bestuur heeft geconfereerd en an dermaal de discussies over dit onderwerp zijn nopend, komt tenslotte het voorstel van Es, gesteund door den heer Bosman, als zijnde het verststrekkende in stem ming en wordt verworpen met 12 voor, 29 tegen en 1 onthouding. Het bestuursvoor stel wordt dan met algemeene stemmen aangenomen. Besloten wordt aan de leden der contro^-commissie evenals over 1928 een belooning toe te kennen van 12.50 elk. Het bodeloon wordt bepaald op 10 pet. der ontvangen contributies. Aan de orde is dan een voorstel van bet bestuur cm aan de leden die op 1 iTan. j.l. lid waren bij verpleging in een zieken huis boven de gewone rifkcering, waarop dat lid reglementair recht heeft, eene uit keering te geven van 1 daags, uit te be talen bij het verlaten der ziekeniurichting. De heer Jac. Overdevest zou liever ge zien hebben dat het bestuur den trek- kingsduur met een paar weken verlengde. De voorz. ze^t, dat dit nractisch ook ge beurt want met den toeslag dien men ont vangt kan men weer langer in de zieken- inrichting verblijven. Het bestuur meende met dit voorstel te moeten komen omdat dan geen reglemeentsherziening noodig is en het is de bedoeling de bepaling voor een jaar te doen gelden. De heer Jac Overdevest vindt die be paling niet billijk tegenover de eerste en tweede klasse leden. Nadat de voorz. ge antwoord heeft dat de 3e klas leden bijna alle werklieden zijn, zegt de heer Over devest tegen de regeling geen bezwaar te hebben. De heer W. van der Drift pleit nog eens voor verlenging van den uitkeerings- termijn en wijst er op dat die extra-uit- keering in de meeste gevallen zal opge streken worden als winst, terwijl wanneer men den uitkeeringstermijn verlengt die leden er van zullen profiteeren die zullt6 het hardste noodig hebben. De voorzitter is het eensdeels met dezen spreker eens, doch anderdeels wijst hij er op dat van winst maken geen sprake is. Die toeslag van 1 kan men beschouwen als een te gemoetkoming in de kosten die men bui ten die verplegingskosten van het zieken huis heeft. In menig gezin zal die toegift heel welkom zijn. Na nog eenige bespre king wordt dan het bestuursvoorstel aan genomen met algemeene stemmen. Het volgend voorstel van het bestuur, om een lid tweemaal per jaar vrij vervoer per auto te geven naar een zieken inrich ting te Leiden, voor onderzoek of behan deling, wanneer de behandelend genees heer vooraf eene verklaring geeft, dat dit vervoer per auto noodzakelijk is, wordt na ampele bespreking aangenomen. Even eens wordt aangenomen het ucstuursvoor- stel om eene H. Mis op te laten dragen, wanneer een lid verpleegd wordt in een ziekeninrichting en voorzien is van de laatste H.H. Sacramenten der Stekenden Op voorstel van den heer Akkersdijk worden de aftredende bestuursleden, de heeren P. Beijk, J. Berk Azn en N. van den Akker Jacz. bij acclamatie herbe noemd. Dan volgt de rondvraag, waarna sluiting met den gebruikelijken groet. ALPHEN AAN DEN RIJN. Begin van brand. Ten huize van den winkelier v. E. in de Hooftstraat ontstond Zondagmorfen omstreeks half elf een gin van brand in den winkel. Omwonen den, die rookwolken uit het perceel zagen opstijgen, drongen het huis binnen en wisten met enkele emmers water in zijn aanvang te stuiten, zoodat de brandweer, welke ter plaatse verscheen, onverrichte zaken kon terugkeeren Door het ijs. Zaterdagmiddag is het 12-jarig zoontje van Z. in een sloot achter het station door het ijs gezakt. Met veel moeite werd hij door personen, die op zijn hulpgeroep kwamen toeloopen, gered. Militie. In onze gemeente is voor aangifte voor de militie speciaal gelegen heid op de navolgende dagen: Dinsdag'8, Woensdag 9, Donderdag 10 en Vrijdag 11 Januari a.s. Politie. Een agent van politie G. Noorderlander, is bevorderd van 3e klasse tot 2e k sse agent. Personalia. Onze plaatsgenoot C. D. Tolk is benoemd tot secretaris penning meester van de poider Vier Ambacht. Botsing. Zaterdagavond kwam langs de Steekterweg de auto van S. in botsing met een vrachtauto, welke uit tegenover gestelde richting kwam, waardoor eerst genoemde auto aanzienlijk werd bescha digd. De politie heeft de zaak in handen. Geboren: Willem, zoon van B. van Leeuwen en G. C. den Boer; Arie Pieter, z. von T. Oskam en A. H. Ivooy. Geer- truida, d. van D. Roest en C. van 't Wout. Antonius Franciscus Hendrikus, z. v. H. J. Wanders en A. M. van Lokoen. Johanna, d. van A. van der Wiel en C. S. van Capel. Daniël, z. van P. Uithol en S. Kleyne. Dina d. van A. Rijnsbuiger en T. van Rhijn. Arentje, d. van J. v. d. Zwart en J. Verkade. Theodorus, z, van C. J. v. d. Pot en J. C. Romijn. Lena, d. van Th. van Staveren en R. Chr. Barth. Gehuwd: J. van Lemmel, jm. 27 j. en G. de Jong jd. 22 j. Overleden: J. v. d. Linden, echtge noot van G. van Dammelen, 41 j. L. G. den Hartog, eehtgenoote van J. G. N. Nobel, 63 j. J. van Zwiet?-\ eehtge noote van A. Vredenberg, 65 j. C. Bree- veld, echtgenoot van A. Rodenburg, 43 j. (overl. te Leiden). GROENENDIJK. Missie-avond. In de R.-K. school werd onder directie van mej. Speel door eenige dames uit Leiden een Misie-avond gehouden, welke schitterend is geslaagd. Na opening met de Christelijke groet en een woord van welkom in het bijzonder aan Pastoor en Kapelaan, werd met het programma begonnen. Gezongen werd „Ave Maria" voor koor en „O quam suavi- ter" van P. iTcs. Franken, daarna een cou plet van „Panis Angelicus" door mej. M. Bik, begeleid door mej. N. Dieben, wat door dc aanwezigen zeer werd gewaar deerd. Intusschen werden door eenige da mes de lootjes der tombola te koop aan geboden, wat vlot van stapel ging Nu volgde de opvoering van „Het Sterretje van Bethlehem", tooneelspel in drie be drijven. Dit kort maar mooi stuk werd vlot gespeeld en allen waren goed in hun rol len dit bewees wel het daverend applaus wat er op volgde. Tusschen het, eerste en tweede bedrijf werd een aanvang gemaakt met de uitdeeling der prijzen van de tom bola, waar mooie verrasingen bij waren. Ook werd nog verloot een geborduurd kusen, hetwelk werd gewonnen door mej. M. Bik uit Leiden; een z.g. woonwagen (deze was in het geheel nagemaakt) viel ten deel aan mej. N. AVolfers te Groenen dijk. De tompouce werd op de Amerikaan- sche methode bij opbod verkocht en bracht op 18.50 waardoor de heer C. Menken van den Rijndijk de eigenaar werd. De kleine Manda, die gekleed was als een klein wit zustertje, kwam nog èen offertje vragen voor schoolbankies in de missie, daarna werden nog eenige voor drachten gedaan n.l. „Strand-Idylle" en de „Drie Oude Besjes" welke de lachspieren in beweging brachten. Toen was men aan het einde gekomen van het programma. Mej. Speel nam het woord, om een woord van dank te rich ten namens de zuster in Oeganda, maar in het bijzonder van twee Groenendijksche Zusters, Z. Oliva en Z. Mathilda (al zijn zij ook ver hier vandaan, toch vergeten zij hun medebroeders en zusters in Groenen dijk niet) aan de talrijke aanwezigen voor hunne milde bijdragen en in het bijzonder aan den Pastoor en Kapelaan die hun toe stemming hadden gegeven om deze avond te houden. Ook is een woord van dank zeker wel op zijn plaats aan de firma Molkenboer (koffie en theehandel) te Leiden, die in de drie avonden die gehouden zijn (o.a. te Hoogmade en Rijpwetering) 150 pakjes thee of koffie gratis heeft beschikbaar ge steld voor de tombola, den heer Spieker man die 3 tompouces gratis beschikbaar stelde en den grimeur, den heer Hoppe- zak, die ook gratis verdienstelijk werk heeft verricht. Ten slotte nog een woord van dank aan de speelsters en aan den heer C. de Boer. Daarna verkreeg de heer C. de Boer het woord, om als tolk der talrijke aai zigen de directrice mej. Speel en haar Zelatrices een woord van hartelijken dank te richten voor het mooie en tevens leer zame van dez^ avond. Het wa3 een stuk voor oud en jong, en gaf een voorbeeld om toch steeds in het goede te volhar den en niet af te dwalen van den goeden weg door de verleiding der moderne we reld. Hierna werd deze goed geslaagde avond gesloten met het zingen van het lied ,Aan U, o Koning der Eeuwen". 4-»

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8