WEEK-END ONDERWIJS. UIT DE PERS. LIED VAN DEZEN TIJD. Uit de Omgeving Pastoor tlsumann! Rechtzaken. Faillissementen. ts Madrid.. In dc "laatstgehouden bestuurs r.r.ig van den Nelerlanuschen Tuinbou' raad is besloten t.ct het houden van een Nederlandsche tuinbouwtentoonstelling te Madrid. De gelegenheid om Soanje met de voort brengsel van onzen Tuinbouw bekend te maken biedt zich hoogst zelden aan en daarom heeft het bestuur gemeend van de gunstige omstandigheden van het oogen- blik gebruik te moeten maken, om dit voorjaar deze demonstrate te Madrid te houden, ter uitbreiding van den afzet- naar Spanje van deze artikelen, die ook in het nieuwe Spaansche tariefontwerp niet door rechten getroffen worden. Het is namelijk gebleken, dat voor dit plan groote belangstel1 ing bestaat bij de Spaansche regeering. die hierin een op voedkundig element ziet voor de Spaan sche kweekers. Zij heeft door haren zeer krachtigen daadwerkelijken steun de uit voering van het plan mogelijk gemaakt. De Nederlandsche tentoonstelling, gevormd door inzendingen van bloe men en planten uit Aalsmeer, Boskoop en de bollenstreek zal in de eerste helft van April worden gehou den en 8 a 10 dagen duren. Aan de wijze van verzending zal de grootst mogelijke zorg worden besteed, zoodat de aankomst der bloemen en plan ten in frisschen staat, ondanks den groo- ten afstand gewaarborgd is. De voorbereiding en de uitvoering staan onder leiding van een door het bestuur van d.n Tuinbouwraad benoemde hoofdcom missie, samengesteld uit de heeren E. H. Krelage te Haarlem, voorzitter; C. H. Kramer te Bloemendaal (voor de bloembol lenstreek), J. C. M. Mensing te Aals meer (voor Aalsmeer), J. H. van Straa- ten van Nes te Boskoop (vooi Bos koop); C. Thim te Amsterdam (voor den aanleg der tentoonstelling) en jhr. J. C. Mollerufl, secretaris. BAROMETERS. Menschen, die onder het mes zijn ge- weest of om het netjes te zeggen: eenmaal geopereerd zijn, hebben heel wat op ons voor. Wij weten nu eenmaal graag, wat voor weer het den volgenden dag zal zijn, of het zal regenen of dooieij of vriezen en en daarvoor hebben we allemaal een baro meter in huis, die stee-vast voor den gek houdt met alle - idiote voorspellingen, zooals sneeuw in den zomer en onweer in den winter of alleen maar voorspelt bet weer, dat we eergisteren hebben gehad. En toch gooien we dat ding niet de deur uit, maar gtSin we er evengoed iederen dag voor staan, draaien de eene wijzer boven op de andere^, en tikken met onze vingers tegen het glas. om te zien, welken kant het die andere wijzer belieft uit te kuieren. Wij zijn dus alsj het ware aan de wille* keur van die barometer overgeleverd. Waiit nu kunt u zeggen, dat wij ons van/die barometer dan maar niets moeten aan gekken. maar dat doen we nu eenmaal wel en iederen dag gaan we zien*'wat nij ons nu weer wil wijsmaken., Én als we den volgenden dag op reis móeten en hij voorspelt regen die we dan reeds den vcrigen dag gehad hebben dan blijven we nog ijskoud thuis ook, dat is het mooi ste van de zaak. We luisteren ook zoo graag naar de weer berichten, die de Bildt door de radio rond zendt en we hoóren dan van wind uit Zuid-Oostelijke richting, kans op neerslag en weinig verandering „in temperatuur endan weten we nog niets. Daarom benijd ik die menschen'die ge opereerd zijn of die bijvoorbeeld een hou ten been hebben let wel, ik zeg, die ge opereerd z ij n, niet die geopereerd moeten y'Vorden. Die menschen hebben een gezellige eigenschap, die voelen het weer in de bee- nen of op de plaats, waar zij geopereerd zijn. Die hebben geen barometer noodig. Die weten je te voorspellen, als de baro meter op naderend onweer wiist. dat bet zal gaan regenen en het komt altijd uit ook. Wij mogen bij een komende weersveran dering hoogstens onze likdoorns eens voelen steken en dan weten we al-een" nog maar dat er weersverandering op komst is, maar niet wat voor een weersverandering. Er is natuurlijk wel iets op te vinden als je zelf niet geopereerd bent, want dan kun je natuurlijk naar een bevoorrechte vriend gaan, die zooiets wel eens aan de hand heeft gehad en hem vragen hoe hij over het weer denkt. Hij laat dan zijn barometer even werken en zegt je precies wat de dag van morgen brengen zal. Maar gemakkelijk is het toch, als je zelf die profetische eigenschappen hebt, je kunt dan je barometer opruimen en dat is best een blinde darm waard DANIËL. R. K. Centraal Instituut tot vorming van leerkrachten in de Gymnastiek. (Cilg). 5do Afdeeling van de R. K. Leergangen te Tilburg. Uit het verslag van bovengenoemd insti tuut lichten wij het volgende: In het jaar 1928 onderwierpen zich 5 studenten aan verschillende examens voor gymnastiek, n.l. 3 voor de akte middelbaar onderwijs, 1 voor de akte lager onderwijs en 1 voor de akte J. Allen mochten het genoegen smaken in het bezit van de be geerde akte te worden gesteld. Dit is in het 4-jarig bestaan van het Cilg reeds de tweede maal, dat allen, die zich aan do examens onderwierpen, slaagden. In den eersten cursus werden 7 nieuwe studenten ingeschreven, n.l. 4 vrouwelijke en 3 mannelijke, zoodat het Cilg momen teel 15 studenten telt, n.l. 7 vrouwelijke en 8 mannelijke. Er werden wederom 2 vacan- tiecursu8sen gehouden, één in de Kerstva- cantie en één in do Paasjhvacantie. Behal ve de behandeling van practische vakken, werden er hoogst interessante lezingen ge houden: door den welbekenden paedagoog, den zeereerw. pater Paschasius prof. aan het Serafijnsch Seminarie te Langeweg over: „Puberteit" en over „Ons standpunt in te nemen opzicktens de moderne stroo mingen in do lichaamscultuur"; door den decent in de scheikunde drs. E Noyens over „Warmte" en over „Energie", terwijl de inspecteur van de Lic'n. Opvoeding in do eerste inspectie een lezing met lichtbeel den gaf over „Anatomie en Wcefselleer". Een der docenten, mej. J. v. Hellenberg Hubar, was door den Onderwijsraad uitge- noodigd in een tweetal vergaderingen te adviseeren aangaande het schoolonderwijs in de gymnastiek aan meisjes. Met dankbaarheid werd melding gemaakt van een waardevol geschenk een bekken en verschillende skeletbeenderen, aange boden door den heer G. Verhoeven. Met een aansporing aan directeuren en leeraren van verschillende inrichtingen van onderwijs, om studenten met voldoen den licliamelijken aanleg te wijzen op bo vengenoemd instituut, eindigde het ver- „VRIJ-KATHOLIEKE" VRIJDENKER! Wij maakten eenigen tijd geleden gewag van een persrede, in een der bladen gepu bliceerd, van den zoogenaamden „bisschop" der z.g. „Vrij-Katholieke Kerk" Vreede. Deze voorman der „Vrij-Katholieke" Kerk welke niets met de Katholieke Kerk heeft uit te-aftaan, al tracht zij ook hare plech tigheden na te bootsen en titulatuur over to nemen verklaarde in dat onderhoud '''niets meer of minder, dan dat hij vrijden ker was en niet gedoopt. Voor den waardigheidsbekleedor eener „Kerk" klonk dit nog al vreemd, al kan men er zich gezien het wezen dier „Kerk" niet al te zeer over verwonderen.^ Maar het schijnt, dat men toch oo^nn do „vrij-katholieke" gemeenschap-zelve d& verklaring wel wat kras vond, en zoo heeft een ander voorname functionaris der „Kerk" er een rectificatie van willen ge ven. Het is „Mgr." Wedgwood, die als „bis schop-commissaris voor Europa" wordt be titeld, en die in een interview met do „N. Rett. Crt." verklaarde, dat zijn collega „zeer is misverstaan". „Deze toch had aan den interviewer verteld, dat hij als kind niet gedoopt was en vrijdenker was geweest. Waar op door de katholieke pers de mede- deeling de ronde heeft gedaan, dat één der bisschoppen van de Vrij-Katliolie- ke Kerk vrijdenker en een ongedoopte was. Zooals vanzelf spreekt was deze interpretatie volkomen onjuist. Het geen wij niet willen nalaten bij dezen nog even vast te stellen". Aldus het relaas in de „N. R. Crt." Het Centrum heeft zich de moeite getroost nog eens na te slaan, wat in het ze'f de liberale blad, een paar maanden geleden werd meegedeeld over „mgr." Vreede's geloofsbelijdenis. „En uit het relaas van toen blijkt, dat de „bisschop" op de vraag, hoe hij tot zijn levensbeschouwing bekomen was, letter-- lijk het volgende antwoordde: Ik ben steeds vrijdenker geweekt en ben dat nog. Ben niet gedoopt nodh ge vormd. In mijn studententijd beg&n ik Ie zoeken naar de verklaring van de groote vraagstukken en heb later in de theoso- phische beweging gewerkt. Spiritistischo en theosophische studie brachten mij tot mijn tegenwoordige levensbeschouwing. Dit is duidelijk, zouden wij zeggen. En niet voor tweeërlei uitlegging vatbaar. Mgr. Vreede is zeer misverstaan, be- WINTÈRKLEEDING. De kou is eind'lijk komen plagen Bij het begin der nieuwe dagen; En is 't niet koud, dan is er regen, Ook daar kan bijna niemand tegen. De dames loopen dus heel netjes In haar meest wintersche toiletjes; Een witte trui, een wollen rokje En aan de voet zoo'n wintersokje. Het aangelaat diep weggedoken En rondom in het bont gestoken, Een brcede kraag, wel ruim en meter, Hoe warmer aangekleed hoe beter. Maar hoe men 't heeft kunnen verzinnen, Het bont zit buiten, niet van binnen; Van buiten dragen het de meesten, Zij lijken juist op wilde beesten. Dan nog een das van mooie zijde Om alle koude te vermijden, En schoenen, die met bont omrand zijn En die dus van donzelfden stand zijn. De slanke lijn is glad verdwenen, Sinds wol en "bont weer zijn verschenen; Het bont is nu het meest geziene, Want niemand kan twee heeren dienen. Daar gaan ze nu, met korte rokken, De rest is aan het oog onttrokken, Het is zou koud. Daar gaan ze henen, Heel warm met bibberende bcv r TROUBADOUR. weert de heer Wedgwood, en de inter- pretatie der katholieke bladen is volko men onjuist. Maar „mgr." Vreede zal toch zelf wel het bost weten, wat hij is en of hij al dan niet gedoopt en gevormd werd. Zoodat wij maar zeggen willen, dat wij aan zijn getuigenis meer houvast hebben en meer waarde moeten toekennen, dan aan dat van „mgr" Wedgwood, al vindt deze dan ook de verklaringen van zijn ambtgenoot vermoedelijk niet aange naam voor de „Vrij-katholieke Kerk". WASSENAAR. GEMEENTERAAD. (Vervolg). Verbetering van de Wasscnaar- sche Slag. Overname van stra ten. Rioolaanleg rondom „Oud- Wacscnaar". Na het debat over het advies inzake uitgifte in erfpacht vau gemeentegronden, komt ter tafel een verzoek van de ver- eeniging ,,'t Dorpshuis" alhier, waarin ge vraagd een stuk grond ter breedte van plan. 22 Meter en ter diepte van pl.m. 37 Meter gelogen aan de van Zuijlen van Nijeveltstraat, in erfpacht te bekomen. Hot ligt. in de bedoeling der vereeniging op dit terrein een flink gebouw te stichten. De voorz. zegt, dat B. en W. het groote nut van deze instelling erkennende het verzoek willen inwilligen en aan de ver eeniging den grond willen afstaan tegen een jaarlijlcsche canon van £5.en onder voorwaarde dat het crfpachtrecht niet zal worden verkocht, de duur 30 jaar zal be dragen, en de vereeniging ten allen tijde den grond zal kunnen koopen tegen 10. per M2. Hij wijst er verder op, dat B. en W. dit geval als een uitzonderingsgeval wil len zien aangemerkt en dat zij dezen vorm hebben gekozen, cm de vereeniging tot groote blcei te brengen. De heer Prins acht den door B. en W. gekozen vorm niet gelukkig. Hij kan er zich niet mede vereenigen en stelt voor een behoorlijken canon te vragen en do j vereeniging door subsidie tegemoet te ko men. De heer Drop wijst erop, dat dit bezwaren heeft. De vereeniging wil op den grond een gToot gebouw stichten. Gesteld dat een vol gende raad de subsidie intrekt, dan zit de vereeniging in moeiclijkheden. Men zou dan nu een subsidie voor 30 jaren moeten ge ven. De heer Prins vindt juist een tijd van 30 jaren voor stcunverlecning veel te lang: De heer van Leeuwen meent, dat door dit voorstel een precedent wordt gescha pen. Het is verder in strijd met het zoo juist besprokene. Hij wijst erop, dat er meer nuttige instellingen dan deze in de gemeen te zijn en huivert voor de consequenties. De heer Drop zegt, dat deze vereeniging zeer neutraal werkt. Van allerlei richtingen gaan kinderen op de school. Het is dus wel een bijzondere zaak en daarom is hij niet bang voor consequenties. De heer van Tol acht het beter grond aan de vereeniging te verlcoopen. De voorz. toont aan, welke bezwaren er zijn voor de vereeniging om grond te koo pen. eD heer Prins handhaaft zijn bezwaren. De heer van Bameveld zegt tegen het voorstel te zullen stemmen. De voorz. wil het voorstel van B. en W. in stemming brengen. De heer Wouters verzet zich daartegen, omdat bij verwerping de indruk zou wor den gevestigd, dat do Raad tegen de ver eeniging is gekant. Hij,acht bet beter, dat B. en W. thans hun voorstel intrekken. Na eenige discussie wordt alzoo beslo ten. Goedgevonden wordt aq,n W. Th. Zwart jes, wagenmaker alhier/ te verhuren de voormalige stal van JJeijersbergen tegen een huurprijs van 5iê0 per week. Vervolgens komt/er tafel een verzoek, om hete erste gedeelte van de Wassenaar- sche Slag van een betere verharding tej voorzien. De voorz. zegt, dat B. en W. van oordeel zijn, dat dó beste oplossing is het bestra ten met klinkers van den weg en met keien van de uitritten bij de zanderij. De kosten daarvan worden geraamd op 9000. AVpïdt goedgevonden. Op een verzoek van de buurtvereeniging Nieuw Wassenaar" om de straatverlich ting langs den Zijdeweg tusschen Witten- burgerweg en Buurtweg te verbeteren, wordt gunstig beschikt. Bijgeplaatst zullen worden 7 lantaarns, waarvan de aanleg- lcosten inclusief kabcllegging zullen bedra gen 1050.en de jaarlijksche exploitatie kosten 175. Hierna is aan de orde een voorstel van B. en W. om het onderhoud over te nemen van de straten van de Wassenaarsche Bouwvcrecniging en de bouwvereeniging „St. Willibrordus". De voorz. deelt mede, dat als contra- praestatie de vereeniging alle huizen zal doen aansluiten aan de waterleiding. De totale oppervlakte bedraagt 8850 M2., ter wijl de onderhoudskosten worden geraamd op 1327.per jaar. Na eenige discussie wordt het voorstel aangenomen. Tenslotte komt ter tafel een voorstel van B. en W. om te besluiten tot het aanleg gen van de rioleering voor het le district gelegen tusschen Oud Wassenaar en do spoorbaan van do Z. H E. S. M. den Haag Scheveningen. De kosten worden geraamd op 125.000.waaronder 20.000.voor een gebouw en een verzamclput met meter- put voor de venturibuis, 14.000.voor bet aanschaffen van de complete pompin- stallatie met venturi-registreer en meetin- richtingen, 83.000.voor gegoten ijzeren persleiding vanaf de Stoeplaan tot de pers leiding van 's-Gravenhage en 3000.voor toezicht, bestek en teokeningen. De heer Prins heeft bezwaren, om om trent dit voorstel een beslissing te nemen. Hij weet dat het plan millioenen zal kos ten en vraagt of het niet gewenscht is al vorens een begin van uitvoering te maken. EEN EMINENT KATHOLIEK BELANG. Sinds den Wit-Golen Kruisdag, te Utrecht in het afgeloopen jaar gehouden, is de Katholieke organisatie der volks gezondheidszorg gostadig vooruitgegaan. Het Bisdom maakt zich gereed, de Wit- Gele Kruis-vlag in top te hijschen in do laatste parochie, waar zij nog niet wap perde; Roermond telt in nagenoeg iedere parochie een afdeeling van het Katholieke Groene Kruis, is dus bijue geheel prin cipieel georganiseerd; de bisdommen Utrecht en Den Bosch zijn de tachtig afdeelingen gepasseerd, en blijven onver moeid voortwerken; het bisdom Haarlem is door Mgr. Aengenent verdeeld in dis tricten, die ter bewerking en propagce- ring van het W. G. Kruisvaan verschil lende Heeren Geestelijken zijn toegewezen, hetgeen een snellen aanwas van het afdee- lingental doet verhopen. Thans gaat aan Kr holiek Nederland voor de eerste maal openlijk steun ge vraagd worden, als op Diekoningen of kort daarna het Wit-Gele Ivruisvlaggetje wordt aangeboden. En Katholiek Nederland zal gaarne koopen in het besef dat bierdoor een emi nent katholiek belang gediend wordt. De opbrengst van den vlaggetjesdag zal voor de helft moeten dienen, om de stichting van een centraal bureau voor te bereiden. Zulk een bureau is noodig, hard noodig. Vooreerst, om een centraal punt te hebben van waaruit voorlichting cn adviezen verstrekt kunnen worden aan de ruim drie honderd vijftig W. G. Kruisafdeelingen in den lande. Vooral echter, om onzen reclitmatigen invloed op de verpleging der volksge zondheid veilig te stellen en te vergroo- ten. Jaren achtereen werd de volksgezond heid officieel slechts bevorderd door z.g. neutrale instellingen. Met als direct ge volg, dat de zuiver Katholieke opvattin gen meermalen miskend of minstens ver geten werden. Er zijn b.v. provinciale lichamen, die voor bepaalde punten der volksgezond heid rijkssubsidies krijgen tot een aanzien lijk bedrag. Nu het Wit-Gele Kruis ook in die subsidies wil deelen, cn samen werken met die centrales die een provin ciaal verband vormen, is het al voorgeko men dat getracht is dat „sectarisch gedoe" te weren, en dat inen desnoods hiertoe tot statutenwijziging wil overgaan. Het AVit-Gele Kuis werkt gaarno samen met anderen, waar dit noodig of nuttig kan zijn; het staat niet tegenover maar naast andere soortgelijke vereenigingen, maar het wer.scht als gelijkberechtigd be handeld te worden. Een centrale leiding zal waarborg kun nen bieden voor geüjkberechtigdheid. Het Katholieke volk zal daardoor zijn belan gen behartigd weten op deskundige wijze; het bureau zal pleitbezorger kunnen zijn bij overheid en officieele lichamen. Men mag niet vergeten, dat het vraag stuk der ziekenverpleging, der zorg voor moeder en kind en der tuberculosebestrij ding voor do Katholioken een speciale zijde heeft. Niet het stoffelijke alleen, maar bovenal het geestelijke belang dat hiermede gemoeid is maakt dit vraagstuk voo ons van eminent belang. Neutraal is fataal, op dit gebied bovenal. Slechts door krachtige organisatie, geleid op des kundige wijze vanuit één centraal punt, zullen wij onze rechten kunnehandhaven, ep bij de behartiging der volksgezondheid ook de geestelijko, hoogere belangen van ons volk kunnen verzorgen. Het begin van het nieuwe jaar zij voor de Wit-Gcle Ivruisactie een gelukkig be gin, door het slacren van den vlaggetjes dag. De eerste steen worde gelegd voor het Centraal Bureau, het is voor allen een eminent belang. 's-B. O. S. INGPZOMOFN ME PF nFF|_ NGFN d 30-$0 co 90 ii. Tubr.80 deskundigen 't? raadplegen over het go- heele plan. De voorz. zegt, dat het geheele plan al is goedgekeurd. Nu gaat het toch niet aan, wederom een ander deskundige te hooren. De heer Prins zegt, dat het hem niet be kend is, dat het geheele plan is goedge keurd. Meerdere leden meenen ook te betwijfe len of het geheele plan in de raad is go- weest. De heer Boender kan er zich niet mode vereenigen dat de Mabeg in deze de eeni ge adviseur der gemeente is. Hij wijst op de fouten, gemaakt bij den bouw van tie waterleiding. De heer van Leepwen wil niet met de uit voering beginnafa, vodraleer het geheele plan is goedgekeurd. Hierna ontstalt een langdurige discus sie. Uit de notulen van de vergadering, waarin over aansluiting bij Den Haag is gesproken, wordt ten slotte aangetoond, dat uitvoering van hot plan in de bedoe ling heeft gelegen, terwijl erop wordt ge wezen, dat het besluit tot uitvoering van de rioleering van district I niet praejudi- cieert omtrept de uitvoering van de riolee ring in de andere districten. Het voorstel wordt daarop in stemming gebracht en aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Tegen stomden de heeren Boen der en Yan Lcouwen. Hierna sluiting. TER-AAR. Personalia. Met ingang van 1 Jan. is benoemd tot kassier van de Boerenleen bank van Langeraar de heer C. Hmger- IN^FZONflFN MPnrnFCf fNG. Reeds een ieder heeft wel eens iets van hem en het groote succes zijner genees middel n gehoord. Echter niet iedereen weet op welken grondslag dezo resultaten berusten cn welk soort geneesmiddelen Pastoor 1-Ieumann uitvond. Volledige opheldering over dezo en alle daarmede samenhangende vragen vindt men in het Pastoor Heumann Boek. In het leven van ontelbare menschen heeft dit bock een beslissende wending ten goede gebracht 1S0.QG0 menschen hebben ons door dankbare, dikwijls geest driftige brieven dé gtootc successcu dor geneesmiddelen vafn Pastoor llcumann bij de vö-schiilcnde zicktai bovcstigd. Geen andefe gence!piuddelefiiLrma dor wereld kon iot heden, slecht» bij benadoiia* een zoo groot aantal aanwijzen. D^^igincclo brieven dezer dank. ^utgingcn*fflggcn voor iedereen op onze kaïttoiejj^r inzage, liet Pastoor HeumannTScTc is in honderd duizenden exemplaren over de ganscho wereld verspreid (uitgegeven in 10 vreemde talen) en mag heden in geen enkel huis houden meer ontbreken. Om zulks lo bereiken geven wij het BOEK GEHEEL GRATIS en zonder eenige verplichting uit. liet bock heelt 352 bladzijden en 150 af beeldingen (ingebonden uitgave). Hon derdduizenden zegenen het oogenblik, hetwelk hun het Pastoor Heumann Boek braCTTt. Zeker kan hot ook U goede diensten bewijzen, misschien U gezondheid, geluk cn levensvreugde brengen! Zendt U daarom heden nog Uw adres (briefkaart voldoende). L. Heumann Co. Staalkade 4, Amsterdam C 32 Qelicvo af to scheurenl Duldalijk schrlül De gshee! Iccstelooze toezending ifBBIlfl van ccn pastoor Heumann Bock iüJyls wordt gewenscht door: SUIKER ALS VEFV0ER AANGEGEVEN. Voortgezette behandeling der suiker- smokkelaffaire voor de rechtbank Rotterdam. Bij de voortgezette behandeling voor de Rotterdamsche Rechtbank van de suiker- smokkelaffaire, waarbij het Rijk geduren de beo tijdvak April 1926 to tJanuari 1927 voor twee en een half ton benadee'd is door een drietal schippers en drie kooplie den, verzocht de Rijksadvocaat alsnog de dagvaarding te mogen aanvyllen. He', bleek vooral te betreffenjióli expediteur v. K. De verdediger—protesteerde hierte gen en ook het O.M. bleek bezwaren le hebben. De rechtbank besliste, dat d( Rijksadvocaat niet ontvankelijk was ii zijn verzoek. Het woord was daarna aan den verde diger van schipper M., mr. J. J. Mys. Hi betoogde dat M. niet geweten heeft vai do smokkelarij en dus alle strafbare han delingen zonder opzet heeft gepleegd Ook in fiscale zaken mag dan niet ge straft worden. De vordering tot batalinj van ontdoken accijnzen is volgens pleite niet ontvankelijk, daar de wet in gebrek' gevleven is een belastingschuldige aan t wijzen. Hij concludeerde derhalve tot vrij spraak. Mr. W. v. Iitlersum, optredend voo sckiper H„ kon aan de ten laste gelegd' feiten niet afdoen. Hij riep echter de cle mentie der rechtbank in voor dezen man die door Bosman tob zijn daa/d is overge haald. Do verdediger van den expediteur v K. was van mcening, dat hier slechts ééi straf opgelegd kon worden, aangezien d< achtereenvolgende strafverordeningen als één misdrijf beschouwd moeten worden v. K. kan hoogstens S. uitgelokt hebber tot misdrijf, daar dit de eenige persoon is, die hij persoonlijk gesproken heeft, doel. daaromtrent gaf de dagvaarding geen vol doende omschrijving, naar pleiters mee- nin. Zijn conclusie was dan ook vrij spraak. Tot dezelfde conclusie kwam 09k mr. C. C. Arnold, de verdediger van den choco- ladefarikant. Volgens pleiter heeft deze geheel te goedr trouw gehandeld en kan hem alleen verweten worden, dat hij zijn geld niet terug nam, toen hij merkte, dat er gesmokkeld werd. Ten slotte werd do behandeling van do zaak uitgesteld tot. Donderdag, 10 Januari 4 uur, om den Rijksadvocaat gelegenheid tot repliek te geven. „Tel."

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 9