OnzelojlenDekens IELS, fatal MS Buitenl. Berichten. LUCHTVAART. was. Na een streng verhoor heeft hij r.:lotte bekend met voorbedachten rade ?t meisje uit den weg te hebben geruimd e man is thans in het Huis van Bewaring Middelburg opgesloten. DEURWAARDER BSJ EEN ONTRUIMING MET EEN MES GESTOKEN. Men meldt ons uit 's-Gravenhago: Dat het ambt van deurwaarder niet al- jd een van de meest aantrekkelijke bc- jepen is. heeft zich gisteren (Maandag) jg eens duidelijk gedemonstreerd Toen <ie deurwaarder bij den Hoogcn 'aad, de hoer J. H. van Dalen zien des ïiddags tegen 2 uur met een ivo helpers oor een ontru'ming aan hel perceel Bil- erdijkstraat 60 vervoegde, bleek van de ij cl c van den bewoner, den professeur -alleeraar R. C. Ferrari, een Italiaan van eboorte ernst ig verzet te bestaan tegen e executie van het bevel tot ontruiming. De heer Fevrari liet den deurwaarder iet zijn mannetjes buiten staan en gren- eldc de voord-eur van zijn woning aan de innenzijde. waarna hij heftig te keer ging egen de uitvoerder van het gerechtelijk evel. Deurwaarder van Dalen, die reeds vroe- er een woning vau den lieer Ferrari in e Prinsestraat bectf ontruimd, liet zieli oor den vloekonden Italiaan echter niet an zijn stuk brengen, maar beraamde an- ere maatregelen, om de executie toch te oen plaats hebben. Daartoe begaf hij zich, vergezeld van enige p&itie-agoaten, door de aangren- endc woning na,ar de achterzijde van het 7 ontruimen perceel. Ook de heer Ferrari ad zich echter daarheen begeven en juist )en deurwaarder van Dalen hem achter- a zat, viel voor zijn neus de tuindeur in et slot. Nog gaf de heer van Dalen zijn ogingen niet op, en trachtte ondanks het erzet toch toegang" tot de woning te krij- en. Plotseling echter kwam de taalleeraar iet. een groot broodmes uit zijn woning, i a hij trachtte daarmede den deurwaar- cr in de borst ie eieken. Deze kon geluk- ig nog bijtijds achteruitspringen, terwijl en van zijn helpers den vcrzetpleger in en nek kon grijpen. Hierop volgde 'n lief- ge worsteling, waarbij de heer Ferrari p den grond tereclvt kwam. Toch zag hij og leans om den deurwaarder met het roodmes tot op hei been in een zijner ijen te steken. Voordat hij echter meerdere stooten kon jebrengen, ivas hij geheel overmeesterd, het, mocht deurwaarder van Dalen ge ileken den woesteling het mest te ont- ringen, waarbij evenwel zijn rechterhand og opengereten werd. De Italiaan is daarop door de politie earresteerd en naar het hoofdbureau aan et Alexaiulerveld overgebracht, waarheen ok de deurwaarder zich hoeft begeven. Nadat dr. Tuyt daar een voorloopig ver and had gelegd, werd de heer van Dalen erder ten huize van den dokter verbon en. De toestand van deurwaarder van Da rn is gelukkig niet ernstig, maar hij zal och eenige dagen rust moeten houden. Naar wij vernemen he.eft de politie den taliaan weder op vrije voeten gesteld. Zooals begrijpelijk, heeft de bevolen ntruiming na het voorgevallene geen dool1- ang kunnen vinden, maar deurwaarder v. >alen is voornemens om zoo spoedig als ijn been zulks toelaat Eet ontruimings- evel uit te voeren. BRANDEN. Zware brand te Rotterdam. Gistermiddag omstreeks kwart voor één, 5 brand ontdekt op de derde verdieping n den zolder van pand 67 aan de Leuve- aven te Rotterdam. De brand is het eerst ■pgemerkt op een binnenplaats, welke men an do Leuvehaven door een brandgang ;.an bereiken. Reeds onmiddellijk bij de ontdekking woedde het vuur hevig, en het iuurde niet lang of de geheele bovenver dieping stond in lichter laaie. De spoedig er plaatse verschenen brandspuiten kon den tegen deze geweldige vuurzee weinig >f niets uitrichten, zoodat weldra de vlam- nen uit de zolderramen en de ramen van Ie derde verdieping met geweld naar bui len sloegen. Ongeveer een kwartier na liet flntdekken van den brand was het plafond tusschen de tweede en derde verdieping doorge mand en teen begon het o-ok o; die ver dieping tc branden. Eerst nadat liet groote materiaal kon worden gebruikt nam het vuur in hevigheid af. Op den zolder was gevestigd het ar chief van de firma Hatenboer en Verhoeff, De breede houten kroonlijst, welke onder de dakgoot is gevestigd, bleef hardnekkig doorbranden. Teneinde deze lijst over de geheele breedte nat te kunnen spuiten, heeft men boven aan de motorladder hot mondstuk van een slang bevestigd en dooi de ladder zoo lioop op te draaien dat liet bovenstuk tot aan de kroonlijst reikte kon men uit ren op de motorspuit gekoppelde slang water geveen. Een van de manschap pen van ae af deeling brandbluschmiddelen draaide de ladder zoodat de straal langs de geheele breedte van de lijst kon strij ken. Bovendien kon men de straalpijp nog naar boven o£ naar beneden richter, door middel van een touw, dat aan de straalpijp bevestigd was, welke door een veer in een bepaalden stand werd gehouden wanneer niet aan het touw getrokken werd. Op deze wijze is de kroonlijst vrij snel gebluscht. Op verzoek van de bouwpolitic heeft personeel van de afdeeling brandblusch middelen de kroonlijst met touwen vastge zet. Het dak van het pand is geheel en al ingestort. In den loop van den middag stortte kort nadat de heer Hakenboer met een hoofdman van de brandweer was binnen geweest het plafond van het op de eerste verdieping gelegen kantoor van de firma Hakenboer en Verhoeff in. Behalve dc brandschade is er belangrij- ke waterschade aangericht. Deze schaden worden door verzekering gedekt. Hofstede afgebrand. 1 Op Oudejaarsavond is tc Rijswijk bij Gorinchem dc kapitale boevcnhofste.ie, be- voond door de familie Ka ut, door onbeken de oorzaak tot den grond afgebrand, zoo dat niets van den inboedel kon worden ge red, ook geen geld. Een paard en veel pluim vee kwam in de vlammen om Verzekering dekt dc schade. De bewoners, vader en zoon. konden zich met moeite door het fn- slnan van een ruit redden. De vader be zeerde zich ernstig. Hij werd bij buren on dergebracht. Huizen afgebrand. Op Oudejaarsavond omstreeks half 11, werd er brand ontdekt in dc woning van den kruidenier v.Dongen aan de Hoogstraat to Abcoude. De familie v. D. was afwezig Ijlings werden de buren gewaarschuwd en deze verschaften zich toegang tot den win kel en trachtten het vuur met emmers wa ter te uooveiï. Inmiddels werd de brand klok geluid en in minder dan geen tijd was de groote spuit ter plaatse. Na ruim een uur was het vuur, dat in den kelder was ontstaan, gebluscht. De oorzaak van den brand is onbekend. In den winkel zijn veel levensmiddelen en in de kamer eenige meu belen verbrand. Alles was verzekerd. Te Kessel (N.B.) is bij afwezigheid der bewoners het huis der kinderen cle R. afgebrand. .Twee geiten en 20 kippen kwa men in «e vlammen om. De inboedel werd gedeeltelijk gered. Verzekering dekt slechts voor een deel te schade. INBRAKEN. De inbrehu.s aangehouden. Toen Mr mdagmorgen mej. E. in de villa kwam van den heer B. V. aan de van Mer- lenlaan te Heemstede, om planten te ver zorgen, daar de familie eénige dagen af- ezig was. vluchtten twee personen aan de acherzijde het huis uit. Mej. E kwam tot de ontdekking, dat verschillende laden van kasten en buftetten open stonden en "telde do politie hiermede in kennis, welke spoedig ter plaatse was. De personen wa- »cn weggevlucht in de richting Be5.1nebrt.ek Op den Heerenweg, ter hoogte van Groe- nendaal werden zij door dc pjlitie aange houden. In de woning van den heer B. V. hadden zij aan de achterzijde een ruit uitgesneden In de eetkamer en het salon waren ver schillende kasten en laden doorzocht. Zij hadden den buit, een groote hoeveoïheid tafelzilver, in het houtgewas bij Groenen- daa' verborgen. Zij zijn meegenomen naar het politiebureau, alwaar een van hen be kend heeft. De familie B. V. is uit HRver- .sum teruggekeerd en heeft het zilver her kend. De daders zijn ter beschikking van de justitie te Haarlem gesteld. Gering bedrag aan geld vermist. Gisternacht is te Amersfoort ten huize van de familie Van Wieringen aan den Nieuwen Weg ingebroken. Tijdens afwe zigheid van de bewoners is de deur gefor ceerd en hebben de ongewenschte bezoe kers verschillende kamers doorsnuffeld. Gebleken is, dat een bedrag van 50 a 60 ontvreemd is. Onveilig Limburg. Men meldt uit Sittard aan de „Msbd.": Was eerst liet naburige Geleen-Luttc- rade-Lindenheuvel de dupe van talrijke inbraken, thans hebben de dieven in Sit tard hun slag geslagen en danig huisge houden. Buiten de inbraken, die wij reeds meldden, hebben dieven ook nog ingebro ken in het winkelhuis van J. Laumen, ko lonie Sanerbouth. Ze hebben voor 300 aan rookartikelen, suikerwerk en geld buit gemaakt. Tevens werd een bezoek ge bracht bij den heer PI. Bux, particulier te Overhovcn. Hier worden kleedingstukken en een portefeuille met 60 vermist. De daders zijn tot heden onbekend gebleven. Diefstal uit een schouwburg-cassa De bureaulist van den Circus-schouwburg te Rotterdam, J. G. de K., heeft bij de po litie aangifte gedaan, dat uit de cassa een bedrag van vierhonderd gulden aan bank papier ontvreemd is. De diefstal moet plaats gevonden hebben tusschen 30 De cember 11 u. n.m. en 1 Januari 10 u. v.m. Roodvonk. Naar do „Limb. Koer." meldt is in ver band met een roodvonk-epidemie, welke op het oogenblik in Maastricht en omge ving heerscht, op advies van den directeur van den G. G. D. en in overleg met den inspecteur van Volksgezondheid en den inspecteur van het L. O. door den burge meester besloten de Kerstvacantie voor de lagere scholen voorloopig te verlengen tot 15 Januari. Het blad verneemt nader, dat in de laatste dagen nog negen roodvonk-patiën ten opgenomen werden. Gesirand en weer vlotgebracht. Men seint uit Hoek van Holland aan de „Msbd.": Op den Hinder bij het Noordergat is een klein visschersvaartuig, waarschijnlijk uit Stellendam, gestrand. De stoomred- dingsboot van hier is derwaarts vertrokken Heb gestrande vaartuig Stellendam 39 is door een blazer van Goeree vlotgebracht Een agent mishandeld. Ook op Nieuwjaarsavond is hot op den linker Maasoever te Rotterdam eenigszins rumoerig geweest. Omstreeks tien uilr ont stond aan de Wolphaertsbocht een vecht partij tusschen de drie gebroeders L., C. en J. v. d. M. Toen een agent van politie tusschenbeide kwam en de vechtenden wil de scheiden, zetten zij opeens alle vceten opzij en keerden zij zich eensgezind tegen den agent/Zij wierpen hem tegen den grond en sloegen hem op het hoofd. IJlings te hulp geschoten burgers en agenten slaagden er ten slotte in de drie vechtjassen' te over mannen en in verzekerde bewaring te stel len. Bij het gevecht is dc assisteerende agent R. L. gevallen, waarbij hij zijn lin kerknie bezeerde, terwijl een der vechters bazen, L. v. d. M., zijn enkel kneusde. INGEZONDEN MEDEDEELING. koopf U thans 25 ga©t« onder de waarde SCHITTERENDE S0RTEER-«S Café „Mille Colonnes" ontruimd. Om halftien Nieuwjaarsavond heeft de politie met een zestal agenten op verzoek der eigenares liet café „Mille Colonnes" in de Boekhorststraat te 's Gravenhage ontruimd. Onder dc Scheveningsche bezoe kers was een zoodanige vechtpartij ont staan, dat een deel van den inventaris werd stukgeslagen. De politie moest van den gukw-fistok gebruik maken. Het café blijft voorloopig gesloten. Oude veete. Uit Arnhem wordt gemeld: Gisterennacht zijn een viertal Ooster- beekers weer eens ouderwetsch aan het vechten geweest. De lantaarnopsteker C. en de groentenkoopman van B. hadden se dert geruimen tijd oneenigheid. Dinsdag heeft men deze veete uit den wej willen ruimen ^.n beide vechtersbazen, geassis teerd door hun zoons, trokken er met een grooten ijzeren staaf, stokken waardoor eenige spijkers waren geslagen en meer dei-gelijk materiaal op uit. Er werden he vige slagen uitgedeeld. De strijd was zoo verwoed, dat eenige agenten eerst na heel veel moeite en na van de gummistokken gebruik te hebben gemaakt de vechtenden konden arrestee ren. Alle vier hebben rnstige verwondin gen opgeloopen. Een verstekeling. Te Vlissingen is van een schip, op weg van Antwerpen naar Buenos-Ayres, een verstekeling, een Rus, afgezet. Hij is over de grens gebracht. Nederlander te Luik in arrest gesteld. Een zekere J. W. V., herbergier, wonen de te Iverkrade, is door de politie te Luik aangehouden, verdacht van cocaïne-smok kelarij, aldaar in arrest gesteld. Een hoe veelheid cocaïne werd in beslag genomen. Zich aan worst overeten. De „N. R. Crt.' meldt: De 54-jarige J. K., zwmver uit het nacht asyl aan den Boschhoek te Itrfterdam, had ter gelegenheid van het Oudejaar bij tal van slagers restjes worst bij elkaar ge bedeld. Hij heeft zich hieraan overeten en moest ter verpleging worden opgenomen in het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar operatief ingrijpen r.oodzakei'jt was. Een paard van 44 jaar oud. Een paard van 44 jaar is wel een zeld zaamheid, lezen wij in De Veldbode; het is de Friesche merrie Flora; zij werd ge- boven in 1SS4 en kwam als driejarige in het bezit van baron de Vos van Steenwijk op den huize Windersheim bij Mantgum. Zij deed dienst als koetspaard en werd ge bruikt om den vader van den tegenwoordi- gen eigenaar, destijds burgemeester van Zwollerkerspel, naar Zwolle te vervoeren. De merrie liep toen zeer snel, maar was blijkbaar nog al ongemakkelijk, want na eernge jaren te hebben dien3t gedaan ging zij op hol, sloeg van een smalle brug en verspeelde er bijna een oog bij. Op 21-jari- gen leeftijd liep Flora nog zeer snel. Toen er eens groote haast bij was ombij een zeer ernstige zieke een geneesheer te ha len, werd Flora daarvoor wegens haar snelheid gekozen. Later verrichtte zij ook andere diensten en hielp zij menig stuk grasland scheuren. Thans eet de merrie het genadebrood. Zjj is gezond en laat zich de haver goed smaken. Het mooist is, dat zij nog gere geld gaat liggen en nog met gemak over eind komt. ONGELUKKEN. SCHEEPSRAMP IN JAPAN. Dertig -sonen omgekomen. Uit Tokio wordt geseind: Nabij Hokkai do is een Japansch stoomschip gezon ken. De bemanning, bestaande uit 31 kop pen, is verdronken. De oorzaak van de scheepsramp ig onbekend. Door gas gestikt. Z e v e-n slachtoffers uit één familie. Keuter meldt uit New York dat zeven leden eener familie tijdens hun slaap door gasdampen zijn gestild. Dynamietontploffing in Zweden. Twee d o o d e n. Gisterenmorgen vroeg heeft te Granger- berg in Zweden een ontploffing plaats gehad. Bij de maatschappij Express Dy- namitt ontplofte een groote hoeveelheid dynamiet, waardoor het fabrieksgebouw geheel vernield werd. Twee arbeiders zijn gedood. Brand in een normaalschool. Drie slachtoffers. Uit Monmouth (Oregon) wordt gemeld: De gebouwen van de normaalschool zijn door brand gedeeltelijk vernield. Het grootste gedeelte der leerlingen kon zich door uit de ramen aan de achterzijde der school te springen, redden, doch drie •.reisjes zijn in de vlammen omgekomen. Zware brand in stedelijk abattoir. Op Nieuwjaarsmorgen brak op het ter rein van het stede! i:k abattoir te Chem nitz een zware brand uit, waarvoor ..e geheele brandweer moest v'trukken. Het vuur kreeg een hardnekkig karak ter doer de aanwezigheid van isolatie materiaal. Ondanks he'- feit, dat de brand eerst in den middag gebluscht kon worden, /6ndervond het bedrijf geen stagnatie. Dc schade is echter zeer "Toot. Overreden. Gistermiddag zijn op een kruispunt van straten te Neuköln vermoedlijk door be sluiteloosheid bij het oversteken van den rijweg twee vrouwen en een zevenjarig kind door een omnibus overreden. Beide vrouwen liepen ernstige kwetsuren op, zoo dat één van hen op weg naar het zieken huis reeds overleed. Het kind kreeg schaaf wonden aan het gelaat en een lichte her senschudding. 500 K.G. dynamiet ontploft. Naar de avondbladen uit Stockholm melden, heeft gistermorgen te Graenges- berg een ernstige ontploffing plaats ge- ha. Bij de maatschappij Express-Dynannet ontplofte ongeveer vijfhonderd kilogram dynamiet. Het fabrieksgebouw werd ge heel verwoest. Twee arbeiders werden ge dood. INGEZONDEN MEDEDEELING. 111 Z u i d-F rank r ij k. In het midden en het Zuiden van Frank rijk is een koudegolf opgetreden. Er is overal veel sneeuw gevallen. In 'dc Pyre neeën is niet minder dan een meter ver- sche sneeuw gevallen. Aan de kust van het kanaal heerscht een herige storm, waardoor verschillende stoomschepen ernstig beschadigd zijn. In W e e n en. Gistermorgen is het in Weenen hevig begonnen te sneeuwen, wat den geheeleen dag voortduurde. Af en toe kon zelfs van een sneeuwstorm worden gesproken. Bij een temperatuur van 3 graden vorst "ligt de sneeuw thans 30 c.M. hoog. De stad geeft een prachtig winterlandschap te zien. Het verkeer ondervond natuurlijk groo te belemmering. De trams konden zich slechts met groote moeite een weg banen en voor autobussen en gewone automobie len was het verkeer vrijwel onmogelijk. Storm in Zwitserland. Een buitengewoon krachtige Noordoos- terstorm woedt sedert Dinsdagmorgen over Zwitserland en richt vele schade aan in de bcssclien en aan de telefoonverbin dingen. In sommige gedeelten van het land ondervond ook liet licht stoornis; verschei dene steden rond het meer van Genève waren gisteravond zonder licht. Door den wind, die een snelheid van 65 K.M. bereikt, zijn duizenden boomen ge veld. Een honderdjarige populier nabij Lausanne is op een boerderij terecht ge komen, waardooi deze werd vernield. Een andere boerderij stortte door den wind druk inde twee bewoners werden ernstig gewond. Hevig noodweer in noord- en midden- Itaiië. In Midden-Italic regent het zonder op houden. In Noord-Italië is sneeuw geval len. Boven Pisa woedde Maandag een buitengewoon hevig noodweer, tijdens het welk groote hagelsteenen vielen en tal rijke vensterruiten vernield werden. Er viel zooveel hagel, dat de bodem door een laag van meer clan 10 c.M. bedekt werd. Het noodweer hield twee volle uren aan. Het straatverkeer was gedeeltelijk onder broken, daar de electrische centrale dooi den bliksem was getroffen. Ook in de op slagplaats van een fabriek is de bliksem ingeslagen, waardoor het dak instortte. Overval door gemaskerde roovers. Uit Keulen wordt gemeld: Dinsdag nacht hebben twee gemaskerde roovers een overval gepleegd op de stationskas tc Loevenich. Politie noch spoorweg directie willen nader bijzonderheden be kend maken. Roofmoord. Te Liibeck werd de weduwe van den sigarenhandelaar Jlenke door haar zoon in haar woning dood aangetroffen. Bij het ingestelde onderzoek bleek, dat een roof moord is gepleegd. Dc dader heeft de oude vrouw gewurgd en '11 bedrag van ongeveor 3 mark benevens enkele doozen sigaretten geroofd. De man die tweemaal van het duivels eiland ontvluchtte. Te Parijs heeft de politie den 04-jari- gen Armand Mousset gearresteerd. In de zen Mousset een door de jaren gebroken man, heeft men een voormaligen gevaar lijken bandiet met een lange bagnocar rière achter zich teruggevonden. Mousset ging voor het eerst in 1891 naar het Dui velseiland, maar ontsnapte vijf jaar later en keerde naar Frankrijk terug. In 1909 werd hij te Parijs aangehouden in ver band met een reeks hem ten laste ge legde inbraken en roofovervallen. Opnieuw zond men hem naar dc strafkolonie. In het eerste oorlogsjaar stal Mousset een kano en wist daarin, met vijf andere desperado's, na eindelooze gevaren de kust van Brazilië te bereiken. Alleen Mousset en één der anderen overleefden de ont beringen van dit vreeselijk avontuur. De bagnard ging nu weer. naar Frankrijk te rug, waar hij veertien jaar lang onder minstens twintig verschillende namen leefde en zich aldus onherkend wist te houden. Op al deze namen bezat hij val- sche papieren. Toen inspecteur Ondin, die hem 'n tijdlang had geobseerveerd, einde lijk hem in zijn woning betrapte en arres teerde bleek in het vertrek een koffer te staan vol maskers, vermommingen en valsche documenten. Mousset gaat nu, met het oog op zijn leeftijd, niet weer naar het bagno, maar blijft in een Fransche gevangenis. Neger door boeren geiyncht. Een neger, Charles Shepherd geheeten, is op Oudejaarsavond te Lombardi in den staat Mississippi door een woedende menigte aangevallen, mishandeld en ver volgens levend verbrand. Shepherd had j.l. Vrijdag in de gevan genis te Parchman een cipier vermoord en daarna diens lS-jarige dochter ont voerd. Toen de misdaad en de schaking bekend worden, gingen de booren uit drie provincies naar den neger zoeken, doch zij slaagden er niet in hem te vinden. Maandagochtend echter werd aan de eigenaresse van een plantage in de nabij heid van Shelbij medegedeeld, dat Shep herd in haar voorkamer wachtte en zijn broer wenschte te spreken, die op die plantage werkte. De eigenaresse begaf zich geheel alleen naar de voorkamer en zeido tegeïi Shepherd, dat zijn eenige kans om eraan te ontkomen, dat hij zou worden gelyncht, was zich over te geven. Daarop stelde Shepherd haar zijn geweer en zijn revolver ter hand, waarna hij vergezeld /"door twee blanken per auto naar dc ge vangenis te Parchman zou worden terug gebracht. Onderweg echter werd de auto, toen men reeds bijna aan de plaats van bestemming was aangekomen, door een groep boeren aangehouden, die onder lei ding van een zoon van den vermoorden cipier stonden en de begeleiders dwong, den neger aan haar uit te leveren. Deze eerste groep werd echter even later op haar beurt aangevallen door een andere groep boeren, die zich van Shepherd mees ter maakte. Laatstgenoemde werd eerst deerlijk mishandeld om hem een beken tenis te ontlokken en toen men hierin was geslaagd, werd de ongelukkige met pe troleum begoten en in brand gestoken. Auto's In den lorr.m.. cl. Uit het jaarverslag over den gemeen telijken lommerd te Parijs blijkt, dat er in het afgeloopen jaar 190 motorfietsen en 119 auto's als onderpand zijn aangeno men. De gemeentelijke lommerd, wiens of- ficieele naam Credit municipal is de Parijsche. volksmond spreekt van „ma tante" verwacht blijkbaar, dat het aan tal autobezitters, die hun wagen naar den lommerd zullen brengen, zal toenemen. De ruimte, waar dc in pand gegeven auto's worden bewaard, zal worden uitgebreid, wat een kosten van 9 millioen frank mee brengt. Maar men verwacht daaruit een meerdere opbrengst van 150.000 frank. Ook in Polen een pseudo-baron ontmaskerd Uit Kattowitz wordt ge.mokl: Eon per soon, die zich baron Ralph Thonms van Kallay noemt en die zich voor ritmees ter van het Oostenrijksche leger uitgaf, in 1920 hier opdook, in de voornaamste kringen kwam en in 1921 de dochter van baron von Chodowitz kon huwen, is vol gens de bladen door de politic als oplich ter ontmaskerd. Het is een zekere Simon, die vroeger reeds wegns dergelijke delic ten zestien makal is veroordeeld, gehuwd was en zijn laatste vrouw met twee kin deren in den steek heeft gelaten. In vroeger ^jaren had de pseudo-baron zich in Engeland en Frankrijk opgehou den, waar hij wegens versehilende hotel diefstallen moest vuehten. Hoe „prins de Cerizay" werkte. De Parijsche politie is overgegaan tot de arrestatie van zekeren Arthur Guérin, zijn moeder en zijn medeplichtige Hardelet, waardoor voorloopig een eind is gemaakt aan een avontuurlijk leven. I11 het afge loopen voorjaar, nadat Guérin een vonnis had uitgezeten, ging hij naar een bad plaats aan de Fransche kust, waar hij zich uitgaf voor prins de Cerizay. Door zijn titel kwam hij in contact met tal van vooraanstaande pei'soonlijkheden en een van zijn nieuwo vrienden noodigde hem uit tot een bezoek aan Parijs. In het huis van den vriend stal Guérin geleidelijk alle voorwerpen van waarde, die hij aan antiquairs verkocht. Toen er niets meer te stelen viel, deelde hij zijn vriend mede, dat zijn vader was overle den en dat hem een groote erfenis te wachten stond. De „prins" hielp zijn moe der ontvluchten uit een krankzinnigenge sticht, waarin zij zich bevond, nam haar mee naar Parijs en stelde haar aan zijn kennissen voor als prinses de Cerizay. Hij slaagde er in bij verschillende perso nen leeningen op te nemen, doch een hun ner kreeg argwaan, liet den „prins" na gaan en de arrestatie was het gevolg. Guérin had de gewoonte zijn slachtoffers te bezoeken in een limousine, met een chauffeur en een bediende in livrei ter wijl hij steeds vergezeld werd door Har delet, dien hij voorstelde als den hertog van Surrey. Brandstof ingenomen tijden de vlucht. Uit Los Angeles wordt gemeld: Giste ren is men er in geslaagd een Fokkerma chine met drie motoren op een hoogte van 1200 voet van brandstof te voorzien. Niet. minder dan 270 gallons benzine werden door andere vliegtuigen op den Fokker overgebracht. Deze ondervinding doet de mogelijkheid voorzien, dat vliegtuigen vluchten kunnen maken die verscheidene weken duren.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6