Telegrammen. Uit de Rijnstreek. Laatste Berichten Marktberichten. BIOSCOPEN Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. EEN STORMVLOED AAN DE JAPANSCHE KUST. 56 personen omgekomen. Mi n s t e 11 s 20 dorpen over stroomd. TOKIO, 3 Januari. (V. D.) Volgens hier ontvangen berichten heeft aan de Hondo-kust, ten Zuidwesten van Niigata een hevige stormvloed gewoed. Verschei dene honderden huizon werden verwoest. 56 personen kwamen om het leven en vele tientallen werden gewond. Gemeld wordt, dat minstens 20 dorpen zijn overstroomd. BAROMETER. naar waarnemingen in den morgen van 3 Jan. 19zü, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerstand: 777.8 te Stock holm. Laagste barometerstand: 717.3 te Ingö. Verwachting tot den avond van 4 Jan. Krachtige tot matige meest Noordoos telijke wind. Meest licht tot half bewolkt. Weinig of geen noerslag. Lichte vorst des nachts overdag temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. LUCHTTEMPERATUUR 0.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagavond 4.23 uur tot Vrij dagmorgen 7.19 uur. ben ook de leden tal van blijken gegeven van sympathie voor het bestuur. De feestelijke vergadering werd geopend door den heer W. Warnaar, voorzitter van den Raad van Toezicht. Gisteren was het 25 jaar geleden, aldus spr., dat de Boe ren leenbank werd opgericht, en in die 25 jaren heeft de bank een gestadige groei beleefd. Haar arbeidsveld is belangrijk vergroot. De spaarzaamheid is toegenomen door aan vele ingezetenen een veilige beleg ging te bieden voor hun gelden een be leging naar menschelijke berekening voor 100 pet. veilig. Ondernemende menschcn zijn gesteund met credieten van de bank. Dit alles overwegend, gaf het bestuur aan leiding dit jubileum eenigszins feestelijk te herdenken vooral wanneer men zich herinnert de débacle met de Midden- standsbanken. Over de wijze van belegging en crediet-verschaffing wil spr. op dezen feestavond niet verder uitweiden. Spr. bracht een woord van dank aan het be stuur voorzichtig en toch ondernemend, aan de Centrale Bank te Utrecht en aan allen, die de Bank, op welke wijze ook had den gesteund. Naar spr.'s overtuiging is aan de hoofdbegrippen van een goed bankbeleid door het bestuur voldaan. De credieten werden zuiver commercieel be oordeeld. Men ging niet buiten de gestel de middelen en men werkte zonder aan zien van persoon. Spr. herdacht den overleden oprichter der bank, Baron van Heemstra. Dat vijf van de drie bestuursleden plus de kassier nog in functie zijn. getuigt van de juiste wijze, waarop zij hun plicht hebben ver vuld, en van de zeldzame harmonie tus- schen bestuur en leden. Spr. wenschte den voorzitter, den heer Marbus. de bestuurs leden C. Verdegaal en P. Westerbeek en den kassier Visser Vlasveld geluk met dit jubileum, en hoopte, dat zij hun moeilijke taak met dezelfde lust als tot-nu-toe zul len blijven waarnemen. De jubileerende voorzitter, de heer Mar bus, ïam hierna onder daverend applaus het woord Wanneer het bestuur op de af- geloopen jaren terugziet, dan is liet voor waar geen kleinigheid. De bank is prach tig vooruitgegaan, en sor. brengt daarvoor wederkeerig aan de leden zijn hartelijken dank. Bij de oprichtingsvergadering ga ven zich 46 leden op. waarvan 23 thans vertrokken zijn of gestorven. Spr. wijdde eenigc woorden van harteliikc waardeering en eerbied aan de overleden leden, die door hem allen met name werden ge noemd. Speciaal brengt spr. nog een woord van dank aan die leden, die hoe wel zij er zelf geen behoefte aan hadden, de bank hebben gesteund door hun bereid willigheid om lid te worden. Spr. gaf ten slotte een uiteenzetting van de wijze, waarop het bestuur zijn taak van sparen en crediet-geven heeft opgevat. Daarr.a sprak de heer Visser, vertegen woordiger van de Centrale Bank te Utrecht Spr. wenschte de Bank geluk als bloeiende afdeeling van de groote Bank, j bij wie 720 boerenleenbanken zijn aange sloten, met 125.000 leden en 250.000 spaar ders en deposito-houders, tot een geza menlijk bedrag van 300 niilliocn gulden. De Boerenleenbanken - pas 30 jaar bestaan de hebben de Rijks- en stedelijke spaar banken verre overtroffen. Deze groei is niet alleen te danken aan dc levenskrach tige beginselen, die deze bank ten grond slag leggen, maar ook aan de mannen, die hun schouders onder het werk hebben ge zet, die op voorzichtige wijze dc bank heb ben beheerd. Namens de Centrale Bank wenscht spr. daarom de jubileerende func tionarissen geluk. Dank zij het moeizaam streven der voortrekkers hebben dc leden thans een eigen bankinsteling, die er uitsluitend is om hunne belangen te behartigen; een bank die do spaarzaamheid aankweekt en ook de credietbank, die het hun mogelijk maakt hun bedrijf te stichten en uit te breiden. Spr. besloot met de. beste wen- schen voor de tcekomst. Hierna voerde het woord de burgemees ter, die zeidc, dat in de zaal is vertegen woordigt het. vbornaamste kapitaal van Sassenheim n.ï. do middenmoot. Zooals ieder weet is de middenmoot het beste, omdat daar stevigheid schuilt. Onderne mende menschen, die met hun kapitaal moeten woekeren, ontwikkelen de meeste energie. Daarom brengt spr. hartgrondig hulde aan dc leden der Boerenleenbank voor de steeds betoonde werklust en ener- gie. Het is voorzeker geen kleinigheid een bank tot bloei te brengendaarvoor is noodig een goede leiding, maar ook goede wil bij de leden. Spr. hoopt, dat -de Boe renleenbank moge blijven bloeien als een pracht-instelling van deze gemeente. Het woord was daarna aan het lid van den Raad van Toezicht, den heer L. van Leeuwen Sr., die met eenige hartelijke woorden aan den jubileerenden voorzitter een club-fauteuil aanbood, waarop een geestdriftig „Lang zal hij leven" weer klonk. De heer Gerrit Dannijs betrad daarna t polium, en roemde in dichtvorm %e goede hoedanigheden der bestuursleden en van den kassier. Aan alle vier bestuusleden werden prachtige geschenken aangeboden. Aan den voorzitter een rooktafel en vuurscherm, aan den heer P. Westerbeek een leunstoel, aan den heer C. Verdegaal een zilveren presenteerblad en aan den heer Visser Vlas veld een tafelkleed. De jubileerende heeren dankten in har telijke bewoordingen voor de geschenken en de hulde aan hen gebracht. Het woord werd nog gevoerd door den heer H. Bader, die herinnerde aan den tijd, toen er geen Boernleenbank was. Van niets af aan is spr. in 't vak begonnen en hij weet er van mee te praten, hoe moei lijk het was om geld te krijgen. Wat er in die 25 jaar Boerenleenbank gewrocht is, daarvoor brengt spr. alle hulde. De Boe renleenbank heeft het mogelijk gemaakt ondernemende menschen te steunen. Spr. verzoekt een dronk te wijden aan de op richters van deze bank en dat zij nog ja ren aan het hoofd dezer instelling mogen stpnn. Tusschen de speeches door werd gedron ken en liedjes gezongen Op het tooneel was gezorgd voor een mooie muzikale af wisseling. De heer J. Scheltcns uit Kam pen hield eenige voordrachten die tame lijk droog waren. Heb geheel vormde een gezelligee avond, waarvoor do heer War naar aan hot slot de feestcommissie, be staande uit dc heeren G. Kroes P, v. Nie- kerk en C. Berg, hartelijk dank zeide. Politie. In de vacature Posthumus is benoemd H. II. Geerst, rechercheur van politie te Haarlem. St. ucus Deel it. Zondag viert de af deeling van dc Lar.darbeidersbond St. Deus Dedit ar 25-jarig bestaan. De fees telijkheden worden begonnen met een H. Mis tc 7 uur, waaronder algeineene H. Communie. Na afloop zal in het K. S. A.- gebouw een gcmcer ni pelijk ontbijt wor den gehouden cn des avonds een feest- vergadering. NIEUW-VENNEP. Personalia. Tot werkloozen-controlcur der gem. Haarlemmermeer, is benoemd de heer C. Th. Blokker alhier. Gevaarlijke hond. Bij den landbouwer J. Colijn, Aalsmeerderweg, Haarlemmer meer, heeft een hond vreeselijk huis ge houden onder een koppel sthapen. Hij was zoo woedende dat de eigenaar van den hond, het dier heeft doodgeschoten. VEUR. Rectificatie. Het. verslag van de verga dering der Kiesvereeniging „Dc Eensge zindheid" is gisteravond verkeerdelijk ge plaatst onder Koudekerk. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Bij de door de Vereeniging van Leeraren tc Utrecht gehouden exa mens, slaagde onze plaatsgenoot A. Jan sen, voor diploma boekhouden en a.v. vak ken. Diefstal van een fiets. Door den be diende van den vleeschliouwer v. E. in de Prins Hendrikstraat is bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van een rijwiel. Geld gevonden. Gistermorgen werd door mej. v. L. alhier voor een tier loketten ten postkantore een bankbiljet van 100 gl. gevonden. AARLANDERVEEN. Zangverceniging. Alhier worden po gingen aangewend om tot opricht, te ko men van een R. K. Zangverceniging. GROENENDIJK. Zeldzaam jubi'eum. Het was in 't jaar 1854 dat de leden van het zangkoor van Groenendijk onder leiding van den heer Joh. Verkleii een tooneel- en zanguitvoe ring gaven. Sinds is de tooneel- en zang kunst in eere gebleven cn zijn er jaarlijks één of twee uitvoeringen gegeven. In 1904 vierde de vereeniging haar gouden feest, nog steeds onder leiding van „Oom Jan", die er als 't ware op gewacht had om eerst dit feest van zijn lievelingswerk te vieren, want korten tijd nadien, overleed hij Daarna nam dc heer Th. C. Wcsselingh, schoonzoon vaii den overleden directeur het leiderschap op z'eh. die het gelulc had, dal in 1906 dc R. K. School gebouwd werd, die tegelijk als tooneelzaal kon dienen, want er was gebrek aan lokaliteit, het grootste struikelblok voor „Onder Oms". Schuren en stallen waren de eenige be schikbare ruimten. Helaas overleed ook in 1922 de 2e Directeur van „Onder Ons" na de vereeniging tot grootev bloei te hebben gebracht. Doch dc traditie werd voort gezet, doordat de heer Joh. Wessclingh Jr. de leiding op zich nam en op heden nog heeft, en zoo zal „Onder Ons" dit jaar zijn diamanten feest vieren met het geven van een uitvoering op Zondag 6 en Maandag 7 Januari. Dat het iets moois en iet- bijzon ders zal zijn, daarvoor is het verleden van de vereeniging borg. Wo raden dus ieder een, die eenigermate kan, aan een kijkje te gaan nemen. Eerstens als blijk van waardeering en het streven van „Onder Ons" en ook om van een mooien avond te genieten. BOSKOOP. Kiesvereeniging. In liet R. K. Ver- cenigingsgebouw werd de jaarvergadering gehouden van de R. K. Kiesvereeniging alhier. Na voorlezing der notulen werd door den penningm. financieel verslag uit gebracht, hetwelk door de heeren A. Borst en A. Pannebakker Gz. werd nagezien en in orde bevonden. Van de afgotreden be stuursleden werden herkozen de heer Th. A. Houdijk en mej. Pannebakker-dc Jong; mej. van Vliet-de Jong word ook herko zen, doch nam de herbenoeming niet aan. Mej. Stolker-Forsthövel had bericht van verhindering ingezonden met de mededee- ling dat ook zij niet meer in aanmerking wenschte te komen voor een bestuursfunc tie. Voor beide laatstgenoemde dames werden in het bestuur gekozen, de heeren J. G. Mens en Adr. Blom. Door de heeren H. A. Boekraad en P. L. Binken werd verslag uitgebracht van de gehouden vergaderingen in 1928 van de Kamercentrale te Leiden. Tot afgevaardig de voor 1929 werd gekozen de heer P. L. Binken, en tot plaatsvervanger de heer A. Brand Pz. Bij de rondvraag bespreekt de heer A. Brand Pz. de mogeb rheid om te komen tot oprichting van een bond van R. K. Raadsleden. De voorz. zegt, deze zaak te ouderzoeken, daar er in de Kring Gouda wel zoo iets bestaat, maar men hoort er niets van. Hierna sluiting. Inbraak. In den nacht van Zondag op Maandag is er ingebroken in het kantoortje van den boekhandelaar J. alhier. Door over- klimming van een schutting zijn do dieven achter de woning gekomen cn zijn er in geslaagd een deur to openen en zoodoende in het achterhuis gekomen, alwaar liet kan toortje is. Een tamelijk flink bedrag aan geld is medegenomen, hetwelk in een kast geborgen was De politie heeft de zaak in onderzoek. Z0ETERW0UDE (H. Rijndijk) Pluimvee-tentoonstelling. Door de Pluimvee-vereeniging „Ik leer nog" wordt j gedurende deze week de eerste groote pluimvee-tentoonstelling gehouden in het cafe „Ik leer nog", welke door het groot aantal, C47 inzendingen, en door do groote verscheidenheid, een bijzonder geslaagde tentoonstelling genoemd mag worden. Gis teravond te 6 uur sprak de 2e voorzitter, de heer Jae. v. Es, een woord van welkom in 't bijzonder tot den burgemeester, den heer P. Wap, en mevr. L. WapVerwer, waarna de tentoonstelling door den heer burgemeester met eenige toepasselijke woorden werd geopend, en ivanrbii den wensch werd uitgesproken dat deze eerste tentoonstelling een succes mag worden voor de pluimveelvereeniging „Ik leer nog". Hierna werd een rondgang gemaakt door de keurig opgestelde rijen van kooien, ge vuld met tal van soorten gevogelte, konij nen enz. Dc heer F. Mandenmaker uit Loiden heeft als keurmeester een zeer moeilijke taak moeten vervullen. Uit de vele toege kende prijzen zullen wij voor heden ver melden de bijzondere eereprijzen, welke w< en toegekend. 1. Een zilv. lauwerkrans, aangeboden door het Bestuur der Vereeniging voor het grootst aantal punten, werd toegekend aan den heer B. Rijlaarsdam uit Gelderswoudc. 2. Een prijs van 10, aangeboden door het Bestuur der Vereeniging voor het grootst aantal inzendingen, toegekend aan F. den Hertog. 3. Een zilv. lauwertak, geschonken door den burgemeester, den heer Wap, voor het mooiste trio. 12 toegekend aan F. den Hertog. 4. Een verz. lauwertak, geschonken door den heer Ooijendijk, voor het mooiste trio 12 op één na1 oegekend aan F. den Her tog. 5. Een beker, geschonken door den heer P. de Jong, uit Leiden, voor de mooiste „hen"; toegekend aan den heer F. den Hertog. 6. Een verz. plaat, geschonken door den lieer A. Hcndrikse, voor de mooiste haan; toegekend aan B. Rijlaarsdam uit Gelders woud e. 7. Kunstvoorwerp, geschonken door den heer notaris, Ruizeveld, voor het mooiste konijn, toegekend aan den heer A. v. d. Werf, met een Angora-konijn. 8. Kunstvoorwerp, geschonken door mevr L. WapVerwer, voor dc mooiste „Woerd" eend, toegekend aan W. Lagerweij. Een groot aantal personen bracht giste- ïenavond reeds een bezoek aan de tentoon stelling w.o. verschillende deskundigen op dit gebied. De tentoonstelling duurt nog 2 dagen; wij komen er nog nader op terug. (Berichten reeds geplaats in den vorigen N oplaag). Ds. F. v. Gheel Gildemeester overleden. In d c tram. Naar uit Den Haag wordt gemeld is gis termiddag in een tram aan hartverlamming op bijna 74-jarigcn leeftijd overleden de bekende Haagsehe predikant dr. F. v. Gheel Gildemeester, die gedurende zijn 40-jarigo ambtsvervulling in de residentio zich zeer verdienstelijk lieeft gemaakt op pliilantro- pisch en sociaal gebied. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een auto door een trein gegrepen. Chauffeur overleden. Hedenmorgen is een auto van den heer A. ter Bruggen uit Velp op den onbewaak- ten overweg nabij Borculo gegrepen door een locaaltrein van Ruurlo naar Enschede. De auto werd eenige meters door den lo comotief meegesleurd en viel daarna op den spoordijk. Toen de bewoners van het nabijgelegen woonwagenkamp bij den ge heel vernielden auto kwamen en den chauf feur uit de in elkaar gedrukte cabine be vrijdden bleek hij reeds te zijn ov-rieden. De trein had 20 minuten vertraging. Doodelijk ongeluk. Meisjedooreenautoover reden. Uit Tegelen wordt ons gemeld: Op den Tegelschen weg ongeveer ter hoogte van de grens tusschen deze gemeen te en Venlo werd Woensdagmiddag de 21- jarige mej. 8. to Tegelen, die per rijwiel op weg naar Venlo was, door een auto uit Swalmen aangereden. Zij reed achter een anderen auto en toen zij onverwachts ach ter deze vandaan reed, werd zij gegrepen. Zij is spoedig aan de bekomen inwendige kneuzingen overleden. Den chauffeur treft geen schuld. Ernstige aanvaring in de Amsterdamsche haven. Gisteravond te ongeveer kwart voor ze ven is het Engelsche stoomschip „Ford- castle", een kolenboot met bestemming naar Sunderland, bij het vertrek van Am sterdam in aanvaring gekomen met het aan de Sumatrakade op dc stoelen gemeer de „Bali" van de Mij. Nederland. Dc „Ford- castle" bekwam belangrijke schade aan zijn bovenbrug en moest naar de Amsterdam sche Droogdokniaatschappij worden ge sleept om te worden gerepareerd. (N i e t - O f f i c i c e I). 449e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 3 Januari 1929. 4e Klasse 3c Lijst. 100.- loose prijzen 471 Prijzen v n ƒ65 8 427 775 1009 7 1812 2046 2155 2228 2774 2881 2889 3103 3239 3319 3390 3418 3513 3872 3913 4167 4176 4383 4419 4489 4493 4919 5033 5406 5459 5521 5828 6230 6243 7084 7093 7151 7549 7600 7677 9525 9630 9705 9S52 9862 10029 10088 10099 16202 10237 10349 10396 1W55 10S21 11020 11780 12055 12312 12314 12316 12522 12539 12935 13002 13605 13777 13860 14061 14132 14286 14670 14814 15041 15476 15603 15916 16016 16394 16526 16641 16790 16865 17034 17363 17599 17618 17792 17854 18207 18278 18370 18134 1S463 18785 13891 18954 19103 19171 19515 Treinongeluk in Frankrijk. Een doode en oen gewonde. PARIJS, 3 Januari (V. D.). Naar uit Carcassonne gemeld wordt, is tusschen ille Rouge en Saint Laurent een locaal trein ontspoord. De locomotief en een goe derenwagen stortten van een brug van 30 M. hoogte. De stoker werd gedood, terwijl dc inachinsp ernstig gewond werd. Koophandel in de armen genomen wordt. Eigenlijk moet het Rijk deze zaak toch be- lcostigen.^-- De heer v. d. Geest geeft toe, dat er een groot stuk algemeen belang in zit. Het is een groot gemak, maar dc noodzakelijkheid ziet "pr. er niet van in. Voor 19 menschen 1300 voteeren acht spr. geen gemeente belang. De heer v. d. Voet vindt het achterlijk, dat in deze moderne gemeente geen nacht openstelling is. Weth. Warnaar vindt het wel eigenaar dig zijn gang gaan. Moet dc gemeente voor den telefoondienst zorgen? Neen, dat is een zaak tusschen het Rijk en de abonné's. Spr. wil het voorstel van den heer Breda aannemen, de zaak uilstellen, overleg ple gen met Hillegom en Lisie en door middel van de K. v. K. aandringen bij het Rijk op verbetering van den- telefoondienst, op de eerste plaats latere openstelling des avonds, uitbreiding tot een nachtdienst. Spr. is echter voor openstelling van den geheelen Zondag. De heer Speelman hield nog een warm pleidooi. Spr. is bereid een lijst te laten circulceren, en dan komt zeker een bijdrage van 200 bij elkaar. De Voorz. wil graag de zaak uitstellen en bespreken met de afd. van Bloembollen cultuur, dc Kamers v. Koophandel cn dc gemeenten Hillegom, Lisse en Voorhout. Do lieer v. Zonneveld wil eerst openstel len en dan protesteeren in Den Haag. Het voorstel-v. Breda, in stemming ge bracht, werd verworpen met 76 stemmen Tegen st. de heeren Bisschop, Verkley, v. Zonneveld, Speelman, Bader, v. d. Voet en A. Warnaar. Het voorste] tot onbeperkte openstelling voor 1 jaar werd daarna met alg. stemmen aangenomen. Daarna kwam in bespreking de havenuit breiding door slooping van „Amerika" De Voorz. doet voorlezing van een adres van de bewoners van „Welgelegen" (over zijde Nieuwe Haven), waarin wordt aange drongen ue Nieuwe Haven te dempen en „Amerikaniet te sloopen. De heer v. Zonneveld is teleurgesteld, dat er geen kostenberekening van dit plan is. Aan den Raad is een zuivere kostenbe rekening beloofd. Nu weten de leden niets meer dan in de vorige vergadering. Wij hadden b.v. verwacht, hoeveel onderhouds kosten die huizen vragen. Hoe men over de zaak denkt: demping of verbetering; er moet nu een besluit worden genomen. Ook als de haven gedempt wordt, moe ten die huisjes toch gesloopt worden, want dan moet de straat worden doorgetrokken. De Voorz. zegt, dat onmiddellijk aan den gemeente-opzichter is opgedragen een kos-- tenberekening te maken. Spr. zegt, dat men heel goed vandaag kan besluiten, tot slooping of niet-slooping over te gaan. De heer v. d. Geest acht met slooping niet zoo'n haast. De haven dempen is in 't be lang van de volksgezondhied. Later kan men beslissen of die huizen weg moeten. De heer v. Breda zou aan de Nieuwe Ha ven dc uitbreiding willen zoeken; we heb ben slechts een noodhaven noodig voor het diukke seizoen. Spr. wil. bij gebrek aan inlichtingen, ook dit punt uitstellen. De heer Speelman wil, als men besluit tot havenuitbreiding, eerst onderhandelin gen voeren. Weth. Warnaar acht ook ho- venuitbreiding aan Frankrijk gewenscht. Hoe het zij, als dezen zomer bij de drukte maar voldoende ruimte ns. Slooping van Amerika helpt dit jaar toch niet meer. De heer Verkley was eerst voor slooping; maar bij is van gedachte veranderd. Sloo ping acht hij niet afdoende. De heer v. d. Voet is eveneens voor uit stel en voor uitbreiding in Frankrijk. De zaak werd tenslotte aangehouden. (Wordt vervolgd). 25 jaar Boerenleenbank. De Coop. Spaar- en Voorschotbank voor den Land- en Tuinbouw kortweg de Boerenleenbank heeft gisteravo id op echt gezellige wijze haar zilveren bestaan herdacht. De feestelijkheid had plaats in de groote zaal van het Bruine Paard, die met groen en rijen kleurige electrische lampjes was versierd. Lange tafels waren aangerecht, waarop vaaen met prachtige seringen prijkten. De leden hebben bij het bestuur in spijs en drank, enz. een buitengewoon gul ont haal gevonden. Van den anderen kant heb Ernstig auto-ongeluk Een doode, drie gewonden. 1RILR, 3 Januari. (V.D.) Woensdag avond reed een auto. waarin zich vier per sonen bevonden, tusschen Dreis en Wittlich in volle vaart tegen een boom. Het benzine reservoir ontplofte en de auto vloog in brand. Een dame verbrandde. Twee heeren kregen ernstige brandwonden terwijl een tweede jonge damo oveneens ernstig go- wond werd. Do drie gewonden zijn in orn- stigcn toestand in het ziekenhuis opgeno men. Vliegongeval jn Zweden. T w ép dooden. STOCKHOLM, 3 Januari. (V. D.). Bij Hanby in midden-Zweden is een partic i- licr vliegtuig op de eerste vlucht na een ondergane groote reparatie van 300 M. hoogte neergestort. Het vliegtuig werd to taal vernield. De beide inzittenden worden op slag gedood. GOUDA. 3 Jan. Vee. Aangevoerd in totaal 1760 stuks waarvan 261 slaehtvar- kens, vetle van 3537 ct. per pond, levend rnet 2 pet. korting. Londcnsche van 2830 ct., levend met 2 pet. korting. Zouters van 3-3:'. ct per pond, levend met 2 pet. kor ting. 688 magere varkens 20—35, 526 big gen ƒ8—14, 7 runderen ƒ175—300, 61 nuch tere kaliv. ƒ12—18, 4 graskalv. 70—80, 199 schapen 18—20, II bokken of geiten 3—5 per stuk. Handel vette varkens vlug, Londensche vlug, zouters vlug, ma gere varkens nuttig, biggen matig, runde ren matig, nuchtere kalv. vlug, graskalv. vlug, schapen matig, bokken en geiten vlug Kaas. Aanvoer 210 partijen kaas. Prij zen le kw. mot rijksm. 54—56, id. 2o kw. ƒ.1853, handel matig. Eieren: aanvoer 286 partijen kippeneieren ƒ7—9 per 100, eendeneieren 7—8 per 100 stuks. Handel matig. Boter. Aanvoer 824 ponden. Goebo- tér 1.10—1.20, Wciboter ƒ1.10—1.15 per pond. Handel matig. ALPHEN a. d. RIJN, 3 Jan. Kaas. Aangev. 12 partijen, ct rijksin. le soort 5455, 2c so:rt 5153. Handel vlug. LISSE, 3 Januari. Bloemboilenveiling. Gehouden veiling door de Coöperatieve Vci- lingveroeniging voor Bloembollenkweekcrs H. B. G. (G. A.). Glad. Red Emperor 12-op 2.—, idem 10 0.90, War 10-12 1.10, idem 8-10 ƒ0.35, Halley 12-14 ƒ1.—, idem 10-12 0.70, Foch 8-10 ƒ0.40, Meilust 10-12 f 0.05, Juno 10-12 0.80, Petain 10-12 ƒ0.90, Oran ge Queen 10-12 0.90, Cathurina 10-12 0.85, White Giant 7-10 ƒ0.80, Glad. Nanus Peach Blossom j'0.22, ontbrctia George Da vidson ƒ0.50, Aurantiaca ƒ0.50, Dahlia Harvest 2.10, Crocus Geel 2.50. NIEUW-VENNEP, 2 Jan. - Vrije vei led-Aanvoer 4000 kipéieren 6.80—9.10 Konijnen l.Og3.—, Kippen 1.45, Ha nen 1.15. Handel vlug. AARL/-»i\lDERVEEN, 2 Jan. Vrije vei ling. Aangevoerd 1506 eieren. Prijs f7— 9.15. Boter f 1 por pond. VOORSCHOTEN 2 Jan. Vrije veiling. Eieren 8.80—9.30 per 100 stuks, konijnen 1.502.duiven 0.200.30 per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.221/., Londen 12.08'y,,. New-York 2.491'j,; Parijs 9.733/4' Brussel 34.63 /-witserland 47.%)/,, Milaan 13 033/7 Madrid 40 6U/., Oslo 66 89 Kopenhagen 66.431/., Stockholm 66.631/.", Wecnen 35.051/7 Praag 7.371/.", BEURSOVERZICHT. van gisteren. Hot nieuwe jaar werd opgewekt ingezet. Een drukke affaire ontwikkelde zich in Ned. Industrieelen. Margaiine Unies ken merkten zich door een aanzienlijke koeres- verheffing. Ook Philips hooger en ruim schoots boven 830 pet. Van Bcrkels bedui dend hooger ingezet vielen echter spoedig terug. Ook Kunstzijdc-aandeelen waren goed gedisponeerd. Olie bij kalme omzet ten goed prijshoudend. In Tabakken ging weinig om doch ook dezen waren goed van toon. Suikers trokken geringe attentie en lagen zwak in de markt. Rubbers op be scheiden voet verhandeld. Prol. 5 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3