Uit de Omgeving BiNNENLAND. Uit de Rijnstreek. Vragenbus. r deelnemers een ronde voorsprong weten te veroveren. De volgorde werd daarna: 1 Desmedt f Deneef 6 p.; op één ronde; 2 H. Aerts Muller, 16 p.; 3 AlphonseV. Standaert; I 4 DeclercqVcrdijck, 13 p.; 6 SellierDe- pauw, 8 p.; 7 VermandeiWauters, 7 p.; S VerhaegenVerschueren; 9 Ronsse 3Ic t 10 GorisHaessendonekx, 6 p.; 11 DelbecqueDecoste, 5 p.; 12 Polissier Blancgarin: 13 Van HevelDebunne; 14 Seijnaeve—Bosnians, 3 p.; 15 Ranschaert De Bruijcker; 16 Charlefc—Sonnet, 1 p.; 17 Duvivier—Casterman, 0 p. De stand was gisteren als volgt: 1 Des- metDeneef 42 p.; 2 Vermadel—Wauters 29 p.; 3 SeijnaoveBosnians 6 p. Dc ove rige koppels zijn één of meer ronden achter. De Crt." SCHAKEN. Het tournooi te Hastings. De resultaten van de vierde ronde lui den: Eerste groep: Buerger remise met Marshall, Thomas remise met Takacs, Nor man wint van Yates, Colle wint van Mi- chell, Koltanowski wint van Sergeant. Tweede groep: Noteboom wint van Mil- ner Baroy; Jackson wint van Rejfir; Snoskohorowski wint van miss Menelick; Sapira wint van P. Sergeant; Sterner wint van Price. Derde groep: Rellstab wint van But cher; Mackenzie—Macdonald afgebroken; Pitschak remise met Landau; Dawbarn remise met Atkinson; Cole wint van Watt. DAMMEN. Simultaanséances. De lieer O. G. v. Veen gaf te A 1 p h e n a d. R ij n een simultaanséance voor de le den der damvereeniging D.E.S. Hij speel de 12 partijen, won 11 partijen en verloor ter 1. Op 29 Dec. des avonds 7.30 gaf hij in het vereenigingsgebouw een simultaan séance voor dc leden der „Alphensche Damclub". Hij speelde aan totaal 18 bor den. Na ruim 1,5 uur spelen won hij 13 partijen, speelde er 3 remise en verloor 2 partijen. Gemiddelde duur per partij plm. ruim 5 minuten. AALSMEER. Hol!. Mij. van Landbouw, t De af- deeling Aalsmeer der Hollandsche Maat schappij van Landbouw, welke 74 jaar heeft bestaan, is opgeheven. De alhier steeds voortschrijdende tuinbouw heeft haar de bestaansmogelijkheid ontnomen. LISSE. DE TWEEDE KATHOLIEKE KERK. Met de oprichting van een nieuwe paro chie tusschcn Sassenheim en Lisse is door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem belast de weleerw. heer N. Sentenie, kapelaan der kerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad aan de Bezuidenhout te Den Haag. De weleerw. lieer Sentenie werd geboren in 1881 en werd priester gewijd in 1909. Na 0.a. kapelaan geweest te zijn te Noordwijk, werd de weleerw. Sentenie in 1922 benoemd tot kapelaan te Den Haag. Kapelaan L. A. van der Weiden van- de St Agatha-kerk alhier is benoemd tot ka pelaan te Amsterdam aan de kerk van St. Petrus en Paulus aan de Kalverstraat. Ka pelaan v. d. Weiden was sedert 1924 ka pelaan te Lisse en priester gewijd in 1920. Naar wij vernemen, zal de nieuwe kerk worden gebouwd op het langs den straat weg gelegen stuk grond vóór het Vincen- tius-Huis. OUDEWETERING. Uitvoering. Zondagavond had in Hotel Van den Bosch alhier een uitvoering plaats door liet Dames-Gezelschap van Rijpwete- ring van „De Doek van Veronica" van Pas toor Kwakman. Het weer was bar slecht, zoodat het aantal belangstellenden niet zoo groot was als men met recht had mo gen verwachten. Degenen, die evenwel den kletsenden regen getrotseerd hebben zijn daarvoor wel beloond geworden. Het spel van de vertolksters viel ook ditmaal zeer tc loven en de stilte welke vrijwel den ge- heelen avond onder het spel heerschte, be wijst wel, dat een ieder vol aandacht was. Van een bespreking van het stuk zullen we ons onthouden, wijl reeds enkele, malen hierover is uitgeweid. We kunnen echter een ieder, die in de gelegenheid mocht ko men om een opvoering van dit stuk bij te wonen, oprecht aanraden, die gelegenheid niet ongebruikt te laten, overtuigd als we zijn, dat men zeker niet teleurgesteld zal worden. Aanrijding. Maandagmiddag reed de heer F., hulp-keurmeester van vee en vleesch met zijn motorrijwiel langs den Dorpsweg alhier toen een dochtertje van den heer J. Z. plotseling den weg overstak. Door sterk te remmen kon de heer F. het ergste voorkomen. Door dit sterke remmen slipte evenwel zijn achterwiel met het ge volg, dat de kleine hiermede in aanraking kwam Met een kleine schaafwond aan het been kwam het meisje er af, terwijl ook de heer F., die onder zijn motor terecht kwam geen beduidende verwondingen bekwam. OEGSTGEEST. Ondertrouwd: J. Klop te Hardinx- veld en J. Vredenburg te Oegstgeest. Overleden: H. L. Sanders 63 j. C. P. van Oyen 71 j. G. van Polanen 3 j. C. H. Hoppenbrouwer 87 j., echtg. van 1. Leget. VOORSCHOTEN. Personalia. Tot tijdelijk agent van po litie is benoemd de heer A. V. E. Seem van Hillegom. DE KAMERVERKIEZINGEN. Het geschil tusschen Dag. Partij bestuur en Rijkskieskringbestuur 's Gravenhage. Naar wij vernemen heeft de brief van het Dagelijksche Bestuur van de R. K. Staatspartij aan ons Rijkskieskringbestuur inzake de vermeende schending van het kiesreglement door de Centrale Commis sie Zaterdagmiddag een punt van bespre king uitgemaakt in een geheel voltallige vergadering van het Haagsche Rijkskies kringbestuur. Unaniem was men daar van meening, dat dit antwoord als onjuist moest worden afgewezen, terwijl men levens unaniem van meening was, dat de uitsluiting van prof. Veraart voor den Haagschen kwali teitszetel onrechtmatig is. Nader vernemen wij, dat vertegenwoor digers van de rijkskieskringen in de drie groote steden ingevolge de bepalingen der statuten een buitengewone vergadering van den Partijraad zullen aanvragen ten einde daar een uitspraak uit te lokken of de interpretatie van art. 8 van het kies reglement door de Centrale Commissie al of niet in overeenstemming met kiesre glement is geweest. „Res." Haarlem—Helder. Oud-minister ir. M. C. E. Bongaerts heeft zich bereid verklaard den kwaliteits zetel voor Handel, Nijverheid, Verkeer enz. in HaarlemHelder te aanvaarden. In verband hiermede heeft hij bedankt voor een candidatuur voor een vrijen ze tel, welke hem in Limburg was aangebo den. Naar aanleiding van tot hem gerichte verzoeken van verscheidene kiesveteeni- gingen uit de kieskringen Haarlem en den Helder heeft dr. L. G. Kortenhorst, lid van de Tweede Kamer zich bereid verklaard, een aanwijzing voor den kwaliteitszetel voor handel, nijverheid en verkeer enz. in die kringen te aanvaarden. Limburg. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van de R. K. Kiesvereeniging te Maastricht zijn, naar de Res. bode meldt, candidaat gesteld voor de Tweede Kamer: voor den kwaliteitszetel A. mgr. dr. No lens, plaatsvervanger mgr. dr. Poelr- kwa liteitszetel B het Tweede Kamerlid Henri Hermans, plaatsvervanger de heer Stins; voor zetel C (landbouw) de heer Ament. Voor de vrije plaatsen zijn candidaat ge steld minister Lambooy, minister Waszink, oud-minister Bongaerts, dr. Holler, Bulten. Max van Poll en mr. Hellenberg Hubar. Candidatuur-Guit. Naar de „Volkskr." verneemt, wordt in breeden Kring sterk geijverd om den heer L. F. Guit uit den Haag een vrijen zetel te bezorgen. Men acht het daartoe noodig en zal aan dit voornemen ook uitvoering geven, den heer Guit in eiken Rijkskieskring, behalve in Overijsel, voor den vrijen zetel candi daat te stellen. Dat men den heer Guit niet candideeren zal in Overijsel vindt zijn oorzaa1 hierin, dat men hierdoor mee bevorderen wil de candidatuur-Engels, waarvan men ook de candideering wil bevorderen in alle kies kringen, waarvoor twee vrije zetels zijn verneemt, bereid verklaard een candidatuur voor den vrijen zetel in ellcen rijkskies kring, behalve in Overijsel, te aanvaarden. Stemmen bijeenbrengen uit heel het land voor een vrije lijst. Men weet, dat candidaten voor de z.g. vrije plaatsen in alle kieskringen kunnen worden gesteld en de op him naam uitge brachte stemmen straks zien bijeengeteld. (Candidaten voor kwaliteitszetels kunnen alleen gesteld worden en stemmen verza melen in de kieskringen waaraan dezelfde kwaliteit is opgelegd; m.a.w. candidaten voor arbeidskwaliteitszctels kunnen in vier, voor landbouwkwaliteitszetels in twee, alle overige maar in één kieskring of com binatie van kieskringen worden voorge dragen). De „Maasbode" heeft met een voorbeeld aangetoond, hoe het stelsel van liet bijeen brengen van stemmen werkt (het blad stelt ter onderscheiding, het woord sommee- ringslijsten voor voor die candidatenlijs- ten, welke uit meer kieskringen, desnoods uit het heele land, stemmen bijeenbrengen). Uitgegaan wordt van het aantal stem men, bij de verkiezingen in 1925 in de ver schillende kieskringen uitgebracht en daarnaast wordt voor een „sommeerings- lijst" een gefantaseerd aantal stem men in de negen kieskringen of kieskrin gen-combinaties aangenomen. Ziehier het staatje van de „Maasbode": s IM-ë 1 3 -p g'ö'w w 2 "E V •s rQ .5 O I (Den Bosch-Zeeland) 53441 3000 5.6 II (Tilburg) 29250 2000 6.8 III (Gelderland) 15961 1500 9.4 IV (Amsterdam-Rot- terdam-Den Haag) 7143 800 11.2 V (Haarlem-Helder) 26314 2000 8.9 VI (Leiden-Dordrecht- F riesland-Groningen 26817 2600 9.7 VII ((Utrecht) 9839 1200 12.2 VIII (Overijsel-Drente) 12335 1000 8.1 IX (Limburg) 35554 2000 5.6 Totaal 212654 16100 Gemiddeld percentage 7.5 Twee berekeningen worden voor dc soin- meeringslijst uitgevoerd. Eerst wordt nage gaan, hoeveel stemmen zij heeft verworven in het geheele land. Dan wordt uitgerekend in welke groep van kieskringen (of in wel ken kieskring) de bedoelde lijst, percents gewijs genomen op het geheele aantal stem men van die kieskringsgroep (of kieskring), het beste figuur maakt. Daar waar de sommeeringslijst het beste figuur maakt, daar m.a.w. waar zij hoogor percentage haalt dan in de andere kies kringen, wordt zij gelocaliseerd. In de an dere kieskring-groepen wordt zij afgevoerd. Ddar echter, waar zij ondergebracht wordt, komt zij niet te prijken met de daar alleen uitgebrachte stemmen, doch met alle in het geheele land verkregen stemmen. In ons voorbeeld aldus: In groep VII heeft de candidaat van de sommeeringslijst zijn hoogste aantal percentage. Welnu, daar komt hij in de lijst van candidaten met het volle aantal van 16100 uitgebrachte stemmen. Zoo legt hij gemakkelijk beslag op den vrijen zetel, die daar beschikbaar is. Men begrijpt, dat een sommeerings-can- didaat een bepaalden aanhang heeft in den lande, welke echter door propaganda op te voeren is. Dat zal vooral op bepaalde pun ten, in bepaalde kieskringgroepen gebeu ren, indien ten minste de aanhang aldaar er zich cenigszins toe leent. Zaak is het voor den sommeerings-can- didaat met zijn aanhang van zeg ongeveer 16000 stemmen uit te komen tusschen can didaten, dio dat aantal niet halen. Dus bij voorkeur in de groepen waar wei nig stemmen uitkomen. In casu in ons voorbeeld, heeft men met man en macht in groep VII het aantal op gevoerd tot 12.2 percent van het geheele aantal in die groep. Gevolg is, dat in die groep geen candi daat zoo'n getal stemmen kan aantoonen als deze koekoeks-candidaat, zouden wij haast willen zeegen, deponeert in het nest tusschen de eigen candidaten van de kies kringen groep. Als dc sommeerings-candidaat rekenen mag op bijv. ongeveer 1S°00 stemmen, kan hij van te voren verwachten, dat hij in de groepen I, II, V, VI en IX zoo goed als geen kans heeft Want het resultaat zal in die groepen wel zijn, dat jv. 90 percent het politiek advies volgt, dus stemmental- len formeert, waar hij niet aankomen kan. Bij de kleinere getallen van de groepen (of kieskringen) III, IV, VII en VIII, is er echter veel kans voor den sommeerings- candidaat. Hij moet zijn aanhang in de groote groe pen wat matigen, in de kleine hevig aan wakkeren. En wel, veiligheidshalve, maar in alle vier de laatstgenoemde. Zoo hebben ArnhemNijmegenAmster dam, Rotterdam-'s-Gravenliage Utrecht en Zwolle-Assen in vrees te leven voor hun vrije plaatsen. Al wijst bijv. Utrecht iemand aan voor de vrije plaats met bijv. 8000 stemmen, de man, die daar 1200 stemmen haalt, ver dringt hem. Het stadsvuil. Metsucces alsmestaangewend. De Drentsche Gedeputeerde K. Brok schrijft aan „Het Volk": Door bemiddeling van de N. V. „Het Lantschap Drente" werd in het najaar 1927 aan een aantal landbouwers een hoeveel heid straatvuil beschikbaar gesteld ten einde dit voor de bemesting van 1928 te gebruiken. Het vuil was afkomstig uit den gemeente Den Helder en werd den boeren franko wal geleverd k 1.50 per ton. De verdere kosten van het vervoer kwamen voor rekening van den boer. De bedoeling was om na te gaan of voor het gebruik van het straat- en haardvuil bij de boeren voldoende belangstelling be stond, maar meer nog om op zeer uitge breide schaal proeven te nemen omtrent de bemesting en gebruikswaarde. „Het Landschap Drente" gebruikt dit vuil reeds een jaar of drie met veel succes op zijne ontginningen. Toch waren deze proeven nog betrekkelijk klein, vooral om dat deze gronden, nieuw waren en dan nog niet van het zuivere zand, zooals de hoog gelegen Drentsche heidevelden zijn. De belangstelling onder de landbouwers was zeer groot. Vele boeren meldden zich aan en het was voor de directie van de vennootschap een groote teleurstelling dat zij niet aan alle aanvragen kon voldoen. Aan een dertigtal boeren kon worden geleverd, die het huis- en straatvuil in hoe veelheden van 50 tot 100 ton per H.A. ge bruikten het verder aanvullende met kunst mest. Het vuil is zoowel op oude eschgronden als op nieuw ontgonnen heideveld gebruikt. Het werd zoowel op bouw- als op weiland aangewend. De gewassen, die op bouwland geteeld zijn, waren zeer verschillend: aard appelen, rogge, havei', voederbieten enz., zoodat men zeker kan zeggen, dat de proef zoo alzijdig mogelijk is genomen. Een commissie, waarin o.a. zitting had de rijkslandbouwconsulent prof. Elema, heeft in den afgeloopen zomer de velden met dit vuil bemest, bezocht en hare bevin ding in een rapport vastgelegd. Het gebruik van het vuil was vooral op de nieuwe gronden vrijwel duidelijk waar neembaar, doch ook op een ouden rieten esch-akkcr, waar voorheen geen goede rogge wilde groeien, stond nu een weelde rig gewas. De nawerking van het vuil zal nu in het komende jaar moeten blijken. Verheugend is het, dat zij, die in '28 dit vuil op hun gronden aanwendden, over do resultaten zeer tevreden zijn en zich be reid hebben verklaard, indien mogelijk het ook verder af te nemen. Geen wonder dan ook dat de Drentsche boer met belangstelling het gebruik van het vuil uit de steden volgt. Aangeieekende stukken aa i huis. Uitgesteld tot 16 Febr. a.s. Naar de „Tel." verneemt, wordt de aan gekondigde proefneming met de bezorging van aangetcekende stukken aan huis in de postale provinciale afdeelingen Dordrecht en Maastricht en in de stad Utrecht, in verband met de te treffen voorbereidingen waartoe in het begin van het volgend jaar door de vele extra werkzaamheden weinig gelegenheid bestaat, uitgesteld tot 16 Fe bruari a.s. BENOEMINGEN. Bisdom Haarlem. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft belast met de oprichting eener nieuwe pa rochie tusschen Lisse cn Sassenheim den Weleerw. heer N. Sentenie en tevens benoemd tot Kapelaan de volgende Wel eerw. Heeren: 's Hage (O. L. Vr. van G. R.) H. Vrees wijk, A'dam (H. Anna); D. Buis, die kape laan was te Rhoon. Haarlem (Kathedraal) W. J. H. Polder, A'dam O. L. V. van A. B.) J. Desain, Voor burg (H. Martinus), C. Ouwendijk, A'dam (H. H. Petr. en P.) L van der Weiden, die kapelaan was te Lisse. Leidschendam H. Heinink, pries ter van het Aartsbisdom Utrecht. 's Hage (H. H. Engelbew.) A. de Bot, Wassenaar, P. Bottelier, neomyst. 'sHage (H. Martha), Th. van Seggelen, Boskoop J. Velthuis, priester van het Aartsbisdom, Utrecht. Rotterdam (H. Theresia van het K. J.) H. van Schie, Middelburg, H. Alink, priester van het Aartsbisdom Utrecht. Halfweg J. Servaas, priester van het Aartsbisdom Utrecht. Naar de missie. 30 Januari zullen te Genua scheep gaan met het stoomschip „Oldckerk" van -de Hol- land-Oost-Azie-Lijn voor Shanghai, om zich vandaar naar de Missie der Minder broeders van Luanfu Zuid-Shansi, China, te begeven, de Eerw. Pater Ericus Uppen- kamp en de Eerw. Zusters van den H. Jo seph te HeerlenZr. Maria Wigarda (Adria- na Braspenning) geb. te Etten, Gediplo meerd (wijk)verpleegster, Sanatorium, Heer len. Zr. Maria Rumolda (Anna Venken) geb. te Eller bij Düsseldorf. Gediplomeerd verpleegster, Sint Joseph Ziekenhuis, Heer len. Zr. Maria Joseph (Helena van dor Meer) geb. te Alkmaar. Gediplomeerd ver pleegster Sint Gerardus Majella-Stichting Bussum. Zr. Maria Jorista (.Sophie Hou- ben) geb. te Roggel. Ivcukcnzuster Stich ting O. L. Vr. ter Nood, 's-Gravenhage. Hiermede bedraagt het aantal Holland sche Minderbroe 'ers in de Missie van Luan fu 40 Priesters Missionarissen en het aan tal Eerw. Zusters van Heerlen 18. Een H. Wijding met speciale dispensatie. Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen heeft in de Bisschoppelijke kapel het H. Priesterschap toegediend aan den Weleerw. heer A. Han sen. De Weleerw. heer Hansen was vóór het ontvangen van het H. Subdiaconaat ziek geworden; die ziekte duurde ongeveer vier jaren. De doktoren constateerden dat het eene been tot aan de knie moest worden afgezet. Z.Eerw. gebruikt nu een kunst been. Zondag heeft Z.Eerw. zijn eerste H. Mis opgedragen in de kerk van St. Maria en Brigida te Geldrop; aan den weleerw. heer Hansen is speciaal verlof verleend zittend de H Mis op te dragen. BODEGRAVEN. Jaaroverzicht kaasmarkt. In het afgeloopen jaar werden op de we- kelijksche markten alhier aangevoerd 15872 (w.o. 14964 partijen gestempelde kaas) wagens Goudsche kaas met 66S322 stuks, vertegenwoordigende een gewicht van ongeveer 5346576 K.G. In 1928 werden er 293 wagens met kaas minder aangevoerd dan in 1927. Voorts werden er ter markt gebracht S0 koeien en 336 lammeren. Het aantal uit stallingen bedroeg 955. Katholieke Sociale Actie. Dinsdag 8 Januari des avonds te 8 uur zal in het pa tronaatsgebouw de eerste ontwikkelings avond in dit seizoen plaats vinden Als spre ker zal optreden de heer A. H. J. Engels van Leiden, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, met liet onderwerp: Het socialisme in do hedendaagsche maat schappij. De toegangsprijs is heel laag ge steld, terwijl de leden der verschillende Bonden vrij toegang hebben. Wij verwach ten voor dit interessante onderwerp een groote opkomst. BOSKOOP. Kapelaansbenoeming. Door Z. D. H. den Bisschop van Haar lem is benoemd tot kapelaan der St. Mar- tha-kerk aan de Hoefkade te Den Haag, de weleerw. heer Th. van Seggelen. Kape laan van Seggelen priester gewijd in 1921, was sinds 1924 kapelaan alhier. In zijn plaats is benoemd de weleerw. heer J. Velt huis, priester van het Aartsbisdom. REEUWIJK. Inbraak. Geldkisje bij een sloot gevonden. Twee jongens hebben aan den slootkant bij het Reeuwijksche Sluisje een ijzeren geldkistje gevonden, dat met geweld was opengebroken. Zij deponeerden het aan het politiebureau alhier waar bleek, dat zich in het kistje ,toebehoorende aan zekeren Van W. te Reeuw ijk, waardevolle papieren bevonden. Een verder ingesteld onderzoek bracht aan het. licht, dat men tijdens de afwezigheid der bewoners bij Van W. had ingebroken. Het kistje was van zijn gcldo- lijken inhoud ontdaan. De Reeuwijksche po litie zoekt nu do onbekende daders. WOERDEN. Aanrijding. Zaterdagmiddag om 5 u. was de 11-jarige A. B. ia de Pannenbak- kerijen aan 't spelen, '-oor onvoorzichtig heen en weer loopen geraakte hij onder een passeerende auto, waarvan de chauf feur geen tijd meer had te remmen. Hij werd in een nabijzijnd huis binnengebracht. Dr. Dishoeck verleende de eerste hulp. Dc jongen had schaafwonden bekomen aan knie en hoofd. De chauffeur treft in deze totaal geen schuld. Zekere J. M. O. reed Zaterdag in de Pannenbakkerijen op zijn fiets in de rich ting Bodegraven Door een achter hem aau- komende auto werd hij op dusdanige wijze aangereden, dat hij door de schok van zijn fiets werd afgeslingerd. De auto reed dooi-, alsof er niets was gebeurd. Het rijwiel van den jongeman werd ernstig boschadigd. Pro ces-verbaal wordt opgemaakt. Z0ETERW0UDE. Een slecht jaarbegin. Op Nieuwjaars morgen sloeg op den Westeinderweg het paard van den landbouwer J. Moorman, ge spannen voor een wagen, op hol. Het gerij geraakte te water. Een der inzittenden, mej. v. d. K., sprong uit het rijtuig en be kwam een ernstige wonde aan haar boven lip. De overige inzittenden konden zich redden door het opensnijden van de kap. Stapel kisten omgevallen. Maandag middag kreeg de zoon van den tuinder P., toen hij langs een stapel glaskisten liep, een paar kisten op zijn lichaam. Hij werd met inwendige kneuzingen opgenomen en moest naar het ziekenhuis worden overge bracht. V raag. Mijn dochtertje is met Novem ber 13 jaar geweest. Zij heeft een jaar in do 7de klas gezeten. Moet ik haar nu nog naar school zenden, of mag ik ze er van af nemen; en als zij op school moet gaan. moet zij dan wederom in de 7e klas zitten. Antwoord: U moogt uw dochtertje van school nemen, als zij het 7e leerjaai heeft afgemaakt en zij bij het eindigen var het schooljaar 13 jaar geweest is. Wanneci uw meisje evenwel 13 jaar is geworden nf het eindigen van het 7de leerjaar, moet zi nog een jaar op de school blijven. Stoomvaartberichten STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. KANGEAN (thuisr.) arr. 29 Dec. t< Sabang. MOENA (uitr.) vertr. 29 Dec. van Sin gapore. RADJA (thuisr.) pass. 29 Dec. Gigraltai ROEPAT (thuisr.) vertr. 30 Dec. vai Batavia. ROTTI arr. 30 Dec. van Amsterdam t' Batavia. S AL A W ATI (thuisr.) vertr. 30 Dec. var Port Said. SALEIER (thuisr.) vertr. 30 Dec. va; Sabang. STUYVESANT vertr. 29 Dec. van Dove naar Barbados. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. MOERDIJK, van Vancouver naar Rol terdam, arr. 30 Dec. te Londen. DINTELDIJK, Pacifickust naar Rotter dam, arr. 30 Dec. te Lond?n. (Verb.) KINDERDIJK, van Londen naar d' Pacifickust, arr. 29 Dec. te Curasao. RADNORSHIRE arr. 26 Dcc. van Rot tcdain te Vancouver. RIDDERKERK arr. 30 Dec. van Ca) cutta te Rotterdam. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. BORNEO (thuisr), arr. 30 Dec. te Lon den. MAPIA vertr. 30 Dec. van Amsterdan naar Batavia. P. C. HOOFT (thuisr.) arr. 29 Dec. tc Suez. RONDO vertr. 30 Dec. van Amsterdan naar Batavia via Antwerpen. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. PRINS FREDERIG HENDRIK arr. 3< Dec. van West-Indië te Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. GELRIA arr. 31 Dec. van Buenor Ayres te Amsterdam. KENNEMERLAND, 30 Dec. van Am sterdam naar Buenos Ayres, pass. 3' Des. Vlissingen. MAASLAND (thuisr.) pass. 30 Dec. Fi nisterre. ZAANLAND vertr. 31 Dec. van Amstei dam naar Buenos Ayres. ROTTERDAM—ZUID-AMER IK A-LIJN. ALCON (uitr.) vertr. 29 Dec. van Ri Janeiro. ALPHERAT arr. 31 Dec. van Hambur te Rotterdam. BELLATKIX (uitr.) pass. 30 Dec. Kaa Frio. THUBAN arr. 30 Dec. van Rotterda; te Antwerpen. KON. PAKETVAART-MIJ. MACASSAR, van Rotterdam naar B; tavia, pass. 30 Dec. te Wight. HOLLAND—BRITSCH INDIë-LIJN. BOVENKERK (uitr.) vertr.) 30 Dec. va Rangoon. KiELDRECHT (uitr.) pass. 30 Dec. Pi rim. SOHIEKERK (uitr.) vertr. 30 Dec. va; Genua. HOLLAND-AUSTRALIë-LIJN. ALiuJiERK (thuisr.) vertr. 29 Dec. vai. Alexandrië. ROTTF IDAMSCHE LLOYD. BAisDOENC'. (thuisr.) pass. 31 Dec Sagres. GORONTALO (uitr.) pass. 31 Dcc. Dc ver. KOTA RADJA (uitr.) vertr. 20 Dec vau Colombo. MEDAN (uitr.) arr. 30 Dcc. te Bclawan MERAUKE (thuisr.) pass. 30 Dec. tc Finistcrre. PALEMBANG (uitr.) arr. 31 Dec. te Sa bang. PATR 1 (uitr.) pass. 30 Dec. Finistcrre. SOEKABÓEMI (thuisr.) pass. 30 Perim. TAMBORA (thuisr.) pass. 31 Doe. Sa gres. TOSARI itr.) arr. 30 tc Genua. S JOMVAART-MU. OCEAAN. OYLuPi>, Japan naar "ottpnlmn, wr. 29 Dec. te Penang.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7