Gem. Berichten. Buiten!. Berichten. Ned. Oost-lndië. SPORT. ONGELUKKEN. LACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Autobus door afsiuitboomen gereden. Maandagavond te kwart voor 12 is nabij .everwijk een autobus van den aulobus- udernemer H. van Diggelen, rijdende van everwijk naar Haarlem, door de gesloten loorwegbooincn gereden, terwijl er een oederentrein voor stond. De autobus werd 'listig beschadigd, terwijl de spoorwogboo- ïen geheel vernield werden, In do autobus bevond zich alleen de iiauffeur C. v. E.. die er met den schrik f kwam. Doodeiijke afloop van een auto-ongeluk. De gehuwde D. uit Breda, die Vrijdag- vond j.l. onder Zevenbergschen Hoek op en rijwiei gezeten, door den auto-bestuur- er A. St. uit Antwerpen werd aangereden, heden in het ziekenhuis overleden. De politie doet onderzoek. De auto was eeds in beslag genomen, terwijl ook spo on ter plaatse fotografisch werden opge- omen. Een auto tusschen twee electri- sche treinen versplinterd. Een auto-ongeluk, zooals gistermiddag ui halfdrie te Voorburg plaats had, zal ekcr wel tot de groote zeldzaamheden eden bchooren. Ter Hoogte van de Koningin Wilhel- linalaan, hoek Parkweg is een Buiek-auto t. 1240, bestuurd door den lieer S. uit iotterdam, in aanraking gekomen met en electrischen trein, komende uit de ichting Den Haag en met een eleotri- •hen trein uit dc richting Voorburg waar oor de auto geheel en al tusschen de ieide treinen bekneld geraakte en vrij- el totaal werd verpletterd, meldt de Crt." Van allo kanten werd tulp geboden en eeds binnen enkele mi'iuten was de auto an den Eerste Hulpdienst ter plaatse, ie echter niet behoefde te helpen. Den eer S. diens ecMgenoote, hun zesjarig oontje en een Triend had uen inmiddels amelijk door hetgeen nog van de kap as overgclVeven, uit hun benarde positie unuen venlossen. Wat niemand had kuil en denken, bleek inderdaad het geval zijn- Alle inzittenden waren er narne- jk met den schrik en vrijwel ongedeerd féekomen. Zij konden zich to voet naar c wc ing van dr. Oortgijzen begeven, die 1 echts enkele ontvellingen constateerde. Het mag wol een groot wonder worden cnoemd, dat bij dit ongeluk geen men- chenlevens te betreuren zijn. Met groote moeite slaagde men er oorts in de overblijfselen van den auto usschen do treinen vandaan te halen, iijna geen spijker of bout was op zijn ilaats gebleven. Ook de twee treinen .aren ernstig beschadigd, cloch zij kon en de reis voortzetten. Botsing tusschen vrachtauto's. Voor het hotel „Jan Tabak" aan den lijksstraatweg tusschen Kaarden en Bus- um, is gistermiddag een vrachtauto, ko- lOnde uit de richting Bussum, in ernstige lotsing gekomen met een vrachtauto uit io tegenovergestelde richting. Beide wa- ens werden nagenoeg vernield. Eén der hauffeurs kon tijdig van zijn plaats sprin- on, terwijl de ander zwaar gewond gc- loemd hotel werd binnengedragen. Vol- ,ens het onderzoek der politic treft den aatste de schuld van het ongeval. SCHIP IN NOOD. De „Julius Rutgers" binnengesleept. De Duitsche vrachtboot ...Julius Rutgers" lie Maandag voor Terschelling in nood verkeerde, is door drie sleepbooten te Terschelling binnengesleept met een gebro ken krukas. De boot is daar blijven liggen en zal waarschijnlijk heden naar Amster- lam gesleept worden om te worden gere pareerd. Het schip was in ballast op weg van Rotterdam naar Gothenburg. MIJNONGEVALLEN IN 1928. Vier en veertig met doodelijken afloop. ïn 1928 hadden 44 doodeiijke mijnonge vallen plaats, waarvan 35 op de staatsmij nen en 9 op de particuliere mijnen. De vcrdecling over de verschillende mij' nen is als volgt: Hendrik IS, Maurist 12, Wilhelmina 3. Emma 2, Oranje "Nassau III 2. Oranje Nassau I 1, Oranje Nassau II 1, Willem Sophie 2, Domaniale 2, Laura Ju lia 1. In 1927 was dit cijfer-34, in 1926 33, in 1925 41. Ernstig ongeluk bij een vuilverbranding. Eon man gestikt. Een terreinknecht der gemeentelijke vuilverbranding te Amsterdam is bij het lossteken van sintels in een der daarvoor bestemde kokers gevallen en in de losse sintels gestikt. Het lijk is naar het Bin nengasthuis vervoerd. Vreeselijke dood. In eon beerput gestikt. Zaterdagavond heeft zich ïn het gehucht Einighausen bij Sittard een droevig on geluk voorgedaan. Do 31-jarige raej. M. S., vermoedelijk door de duisternis misleid, is in een beerput op het erf terecht gekomen en den verstikkingsdood gestorven. Kind verbrand. De oud or s niet thuis. Zondagavond is ten huize van de fami lie W. in de Giststraat te Middelburg brand uitgebroken. Het vuur werd spoedig ontdekt en kon binnen korten tijd Worden gcbluscht. Een kindjo van vier maanden bleek echter in de vlammen te zijn omge komen. Dc'ouders waren bij buren naar de radio gaan luisteren en hadden hun eenig kind alleen thuis achtergelaten. HUOG WATER. De IJsel buiten zijn oevers. Dc rivier dc IJsel is sedert- Zondag bui ten zijn oevers getreden. Men verwacht, ook mede wegens de ongunstige weersge steldheid en door den snellen was van den Rijn te Keulen resp. op 30 dezer 99 c.M. cn thans weer 79 c.M., een hoogeren wa terstand dan bij het begin dezer maand. Maandag seinde Keulen 79 c.M. was en Westervoort 59, terwijl dc IJsel bij Deven ter sedert Maandag* 52 c.M. wies. Thans staat bij Deventer 4.24 M. water. Vecrstraat te Grave weer overstroomd. Het water is te Grave zoo sterk gewas sen, dat de Vcerstraat weer overstroomd is. De overtocht geschiedt per motoiboot. MOORDAANSLAG OP ZIJN ECHTGENOOTE. Het slachtoffer zwaar gewond. Sedert eenigen tijd was de groentenhan- delaar F. van Beurden te 's Hertogenbosch voor de derde maal getrouwd. Het huwe lijk was niet gelukkig en herhaaldelijk kwam er ruzie voor en meermalen heeft dc man zich uitgelaten dat hij daaraan een einde zou maken. Zaterdagavond schijnt hij op zijn vrouw met een bijl een misluk ten aanslag gepleegd te hebben. Maandag morgen herhaalde hij dien in zijn woning op den Vugtordijk met een revolver. Een buurman, die het huis binnensnelde vond de vrouw met een schotwonde in de borst badende in haar bloed. Hij waarschuwde de politie en geestelijken en achtervolgde daarna den da ler, die gevlucht was. Kapelaan Mommers, diende de vrouw het H. Oliesel toe, terwijl <lr. Mettrop ge neeskundige hulp verleende en de vrouw naar het ziekenhuis liet overbrengen. Dc buurman slaagde er in den dader, een sterken 60-jarigen man, op den Kui- pertjeswal te grijpen en in bedwang te houden tot de politie hem arresteerde. Hij heeft een volledige bekentenis afgelgd. Na de scène van Zondagavond had hij de revolver gekocht. De toestand der vrouw is ernstig. DE MOORD TE OOSTBURG. Voor de justitie te Middelburg is geleid R. uit Oostburg, die bekend heeft op 15 December zijn 18-jarig buurmeisje met een scheermes de keel te hebben afgesneden. DE MOORD TE ROTTERDAM. Door de Rotterdamscho politic wordt het onderzoek in de geruchtmakende zaak van den moord op den heer Lans, zooals men weet, nog steeds met kracht voortge zet. Maandagochtend is weer door de Ri vierpolitie gedregd in het Ververschings- kanaal bij de Groot Hertoginnelaan te 's Gravenhage, in de omgeving van de wo ning van den procuratiehouder van O., die eenigo weken geleden gearresteerd is. Ook vroeger is reeds op dezelfde plaats gedrgd. Over het resultaat van Maandag ochtend, wensehte de politie geen inlich tingen te geven, men zal nog met dreggen voortgaan. De verdachte van O. blijft do houding aannemen, dat hij van den moord niets weet. Hij wordt tot zijn, zaak zal dienen in arrest gehouden. Een loterij, waarbij allen winnen. Maar de politie niet tevreden. Dezer dagen hebben verschillende men- schen te Amsterdam (ook te Leiden) cir culaires ontvangen van een persoon uit Antwerpen, die zich Fructus Raymond noemde en als adres opgaf de Van Wesen- bekestraat 28 te Antwerpen. Volgens de circulaire vertegenwoordigde hij een rij- wielfabriek, die een rijwiel, Vélo Moderne geheeten, in omloop wilde brengen. Om het merk bekendheid te verschaffen, had hij een loterij opgericht en ieder die de circulaire ontving, vond daarbij een lot. Dit lot was gratis en den winnaars wacht te als prijs een gratis Vélo Moderne. Het is intusschen gebleken, dat veel dei- geadresseerden, zoo niet alle, tot de geluk kige winnaars gerekend moeten worden. Zij ontvingen de verheugende mededee- ling, dat op hun lot een prijs was gevallen, bestaande uit een Vélo Moderne. Dit zou pas afgezonden kunnen worden, wanneer de winnaar per postwissel een bedrag van vijf gulden aan den heer Fructus Raymond stuurde. Eenige personen hebben dat ge daan en wachten geduldig op de Vélo Mo derne. Anderen echter gingen eerst eens poolshoogte nemen bij de Centrale Recher che aan het hoofdbureau. Deze kon zich natuurlijk nog geen opinie over de zaak vormen en heeft daarom de recherche te Antwerpen in den arm genomen. Intusschen is aan het daglicht gekomen, dat vrijwel alle personen, die circulaires ontvingen, tot het kasteleinsgilde belmo ren. Mogelijk is zulks gedaan ten einde de verspreiding van het nieuwtje, het win nen der rijwielen betreffende, zoo spoedig mogelijk ruchtbaar te maken. Geruimen tijd geleden kwamen uit Duis burg circulaires, welke eveneens van lo ten vergezeld gingen. Ook in dit geval wer den rijwielen verloot en kregen de win naars het advies vijf gulden te sturen. Het onderzoek maakte uit, dat een Belg de man was, die in Duisburg de circulaires verzond en dat het geen bona-fide zaak betrof. De Belg is bang voor de politie ge worden en gevlucht. Of in de zaak van de Vélo Moderne voorzichtigheid betracht moet worden, zal van het politie-onderzoek te Antwerpen afhangen. Ook te Amersfoort zijn eenige ingezete nen met de toezending van een lot verblijd. Ook hier waren er eenige, die de zaak niet vertrouwden, en de politie waarschuwden. Ook do Amersfoortsche politie heefl zich tot de recherche te Antwerpen gewend. „De Crt." Bloedige oudejaarsavondrelletjes te Rotterdam. Uit Rotterdam wordt aan „de Crt." gemeld: Oudejaarsavond is het op den linker Maasoever niet zoo rustig geweest als in het overige deel van de stad. Wellicht, dat er wat meer intensief geklonken en gedronken is op het bijleggen van oude ruzietjes en ruzies, gedachtig aan het „op Oudejaarsavond is alles vergeven", maar een feit is, dat twee personen reeds den eersten dag van het nieuwe jaar in het politiebureau aan de Nassaukade in bewaring gesteld moesten worden. De havenarbeider P. K. die in een café aan de Delistraat het oudejaar uitluidde, heeft ten slotte alle goede voornemens ver geten en kreeg ruzie met den kastelein, L. K., dien hij met een dolkmes in de rechterzijde stak en dien hij zoodanig ver wondde, dat de man in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen moest worden. De andere is eveneens een havenarbei der, de 28-jarige H. G., die in de Noord polderstraat den 39-jarigen koopman T. W. L. met een mes in de borst en den rechterarm stak. G. had den koopman met nog een aan tal vrienden in een café aan de Slaghek- straat ontmoet; daar had het gezelschap in een zeer verzoeningsgezinde stemming het bijna verstreken jaar bemijmerd en al vast op den voorspoed, dien het nieuwe zeker brengen zou, geklonken. En toen na enkele glaasjes de vriendschapsban den duchtig versterkt konden worden ge acht. noodigde L. het geheele gezelschap uit bij hem thuis in de Kokerstraat te komen luisteren hoe op de radio het oude jaar werd uitgeluid. Deze invitatie werd natuurlijk met graagte aangenomen. Maar men kan nu eenmaal niet eeuwigdurend naar de radio luisteren en daarom stelde de kostbaas van G., een zekere E. v. A., voor om nu naar zijn huis te gaan in de Noordpol. erstraat. Hij had nog net een fijn glaasje bier van een goede 20 liter in huis en hoe kon men zoo een gezellige jaarswisseling nu beter besluiten dan met het soldaat maken van dit vaatje? En dus toog het gezelschap in vroohjke stemming naar de woning van v. A. Daar werd de inhoud van het vat duchtig aan gesproken onder gczelligen kout, die ech ter alras (het was inmiddels halftwee ge worden) wel wat te heftig werd. G. zeide daarbij enkele dingen tegen een dame uit het gezelschap, die door L. krachtig be streden werden. Er ontstond een mce- ningsverschil, waarbij G. zich meer en meer opwond. Tenslotte vroeg hij het oor deel der overige aanwezigen en dezen schaarden zich allen aan de zijde van L. Dat deed de maat bij G. overloopen. Op zijn beurt deed hij een uitnoodiging. Zij moesten a'lemaa1 buiten komen en dan zou hij de zaak wel uitknokken. L. nam moedig de invitatie aan en volgde G. naar buiten. Nauwelijks was hij op straat, of G. tr 1 een mes en begon daarmede zijn opponent te bewerken. De politie kwam t sschenl vide en het slot was, dat L. naar het ziekenhuis aan de Coolsingel werd gebracht, waar zijn wonden wer den verbonden, waarna hij naar huis kon gaan. G. werd gearresteerd en het mes in beslag genomen. Voorts zal een zekere A. A. N. een minder prettige herinnering aan deze oudejaarsavondviering hebben. Zijn porte feuille met 1£0 gulden werd hem namelijk ontfutseld en hij kan zich onmogelijk her inneren waar dit gebeurd is. Ook de heer W. S. wonende aan de Putschelaan heeft geen onvermengd gun stige gedachte aan dezen Oudejaarsavond. Tijdens zijn afwezigheid hebben namelijk onbekenden met behulp van valsche sleu tels zich toegang verschaft tot zijn wo ning en alles overhoop gehaald en door zocht. Verscheidene gouden ringen, oor bellen en een horlogeketting zijn ont vreemd. Een drama? Maandagavond ongeveer acht uur kwam iemand te Amsterdam aan de politie vertellen, dat hij een plons gehoord had m de Boerenwetering tegenover de Rus tenburgerstraat aan den kant van de Hob- bemakade, waar de schuiten van de Stadsreiniging liggen. Hij zou ook een schreeuw hebben gehoord. Politie en brandweer zijn het water gaan afdreggen, maar om halfelf was er nog niets gevon den. Of het verhaal van den man, die den schreeuw zou hebben gehoord, op fan tasie berustte, of wel dat iemand een „grap" had uitgehaald, kon niet worden vastgesteld. Het dreggen ging voorloopig voort. Nader vernemen wij, dat de politieboot, nadat de brandweer vertrokken was, met de sleepdreg het lijk heeft opgehaald van een man van middelbaren leeftijd. Om trent zijn identiteit tast men nog in het duister. Vermeld wordt, dat de ongeluk kige iels heeft willen zoeken in de ter plaatse gemeerde vuilnisschuiten der stadsreiniging. Het lijk is naar het Binnengasthuis overgebracht. Gevaardijke baldadigheid. Maandagnacht hebben kwaadwiligen te G roenlo, de sluis, die wegens het hooge water sedert eenige dagen openstond, dichtgeworpen, zoodat in de stadsgracht een noodtoestand ontstoqd. Doordien de sluis was verbogen, heeft men deze na een langdurigen arbeid eerst weer kunnen ope nen. De beroofde postzak. De pogingen van de Nederlandsche Postadministratie om de geadresseerden van de stukken uit den vermisten Indi- schen postzak zoo spoedig mogelijk voor het verlies scha<leloos te stellen, zijn, dank zij de vlugge medewerking van de In dische administratie en van verscheidene afzenders, reeds voor een deel mei succes bekroond. Dezer dagen wordt reeds aan verschei dene geadresseerdon de schadevergoeding uitgekeerd. Inbraken te Sittard. In de laatste dagen hebben dieven hier danig huisgehouden. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd ingebroken te Ophoven in den winkel van den heer Schm. Voor 100.aan rookartikelen wisten de dieven buit te maken. In den zelfden naeht werd op den Rijksweg, te Sittard, bij den heer H. ingebroken. De dieven hebben eenige kamers doorzocht, doch konden alleen een hoeveelheid vleesch buit maken. In de Odastraat. werd in verschillende particuliere woningen ir- gebroken. Bij den heer P. Beursgens wcr.t 10.en een overjas medegenomen, bij mevr. de Wed. v. d. Bilt eenig geld cn een portefeuille. Op een derde plaats werd eveneens getracht in te breken. Hier wer den de dieven gestoord, zoodat zij zonder buit moesten vertekken. Geen der daders kon tot heden gevat worden. „Msbd." Zijn vriend bestolen. Te Vlissingen is een man aangehouden, d:e een vriend met wien hij uit was een portemonnaie met 160 ontstal. De aan gehoudene is ter beschikking van de jus titie te Middelburg gesteld. Bedrijfsstoring op de mijn Juliana. Zaterdag had in schacht I van de mijn .'Diana te Eygelshoven een ernstige be drijfsstoring plaats, doordat bij het kolen- vervoer wagentjes gedeeltelijk uit de lift waren geraakt en in de schacht muur vast gekneld werden. Hoewel onmiddel lijk met het vrij maken van de schacht be gonnen werd, was het defect Zondagnacht nog niet hersteld. Het gevolg van de bedrijfsstoring was, dat de mijnwerkers der ochtendploeg langs de ladders in de schacht de mijn moesten verlaten, een klimpartij van circa 20 minuten dat van de middag- en avond ploeg slechts een klein deel der mijnwer kers kon afda'en, eveneens per ladder, en dal zij de mijn weer langs de ladders moesten verlaten. Zondagnacht :s de aangerichte schade hersteld. Het werk kon Maandagmorgen gewoon worden hervat. Persoonlijke on gelukken hebben niets plaats gehad. ONGELUKKEN. NED. TREILER GESTRAND. De „Elout" op de Engelsche kust ge'oopen. De elf opvarenden gered. Zondagavond is van den Ncdeiland- schen stoomtrawler „Elout" uit IJmuiden, die naar Lowestoft voer, ten gevolge van den storm de stuurketting gebroken, waar door- het schip nabij genoemde plaats op de kust geloopen is. Een reddingboot voer it ter assistentie, maar slaagde niet in -ingen en sloeg bijna om. Ten slot te -en de elf opvarenden redden door van een vuurpijl-apparaat. Een hunner moet het bed houden; hij bevindt zich in het tehuis voor zeelieden; de ove rigen kwamen er af met een nat pak. VISSCHERS WEGGEDREVEN OP IJSSCHOTS. Het lot van 110 hunner nog onzeker. Op het Peipus-meer in Oost-Estland zijn 160 visschers ten gevolge van den krachti- gen wind op een groote ijsschots wegge- deven. Vijftig hunner konden met groote moeite gered worden; de overige 110 zijn verdwenen. N e g e n-e n-v eertig visschers gered. Nader wordt uit Reval gemeld: Negen-en-veertig visschers, die met 18 paarden op het randijs in het Perpus-meer bezig waren met visschen en met een ijs schots waren afgedreven, hebben zich op den Russischen oever in veiligheid kunnen brengen. Van een tweede ijsschots met twintig man er op, die eveneens was afgedreven, heeft men de plaats, waar zij zich bevond, kunnen vaststellen, zoodat een vliegtuig ter hulp kon worden gezonden. Alle bezorgdheid is hiermede echter nog niet weggenomen, daar zich oorspronkelijk circa 200 personen op het ijs bevonden. Voetbalsupporters te Oostende verongelukt. Uit Oostende wordt gemeld: Door on bekende oorzaak is Zondagavond een auto met 18 voetbalsupporters in een haven bekken gevallen. Zestien personen konden er worden uitgehaald, van wie één ernstig was gewond. Twee personen zijn gedood; de lijken, die onder den auto zijn beklemd kon men nog niet bergen. Een-en-twintig huizen in Canada afgebrand. Een-en-twintig huizen in het stadje Jog- gin Mines zijn door brand verwoest. De gemeente beschikt niet over een brand spuit, doch niettemin waren de inwoners in staat het vuur meester te worden voor assistentie uit de omliggende plaatsen ar riveerde. Gevecht met messen om een hangslot. Een doode, een zwaar gewonde, vijf arrestanten. Uit Swientochlowitz wordt gemeld: Tusschen eenige arbeiders ontstond we gens het verdwijnen van een hangslot een hevige twist, die in een messengevecht ontaardde. Van een der arbeiders werd de buik letterlijk opengereten; hij overleed kort daarop. Een tweede werd levensge vaarlijk gewond. Vijf personen werden ge arresteerd. Oudejaar-razzia te Berlijn. Nietminderdan 2 38 arrestaties Zooals steeds op Oudejaarsavond was het Maandagavond te Berlijn op straat bui tengewoon druk. Helaas vonden ook ditmaal weder exces sen plaats, die aan de politie, brandweer en eerste hulp bij ongelukken handen vol werk gaven. Ofschoon de politiebeambten pas ingrepen, wanneer daartoe een ernsti ge aanleiding bestond, werden te Berlijn in dien nacht toch niet minder dan 238 per sonen aangehouden, waarvan er 32 wegens ernstige delicten in verzekerde bewaring werden gehouden. O.a. heeft een arbeider bij een vechtpartij in een café een sche delbreuk opgeloopen, aan de gevolgen waarvan hij na overbrenging in het zieken huis overleden is. Ook bij het afsteken van vuurwerk vonden herhaaldelijk ongelukken plaats. Zoo liep een klein jongetje ernstige brandwonden in ht gezicht op, waarbij ook ernstig letsel aan zijn oogen werd toege bracht. Britsche vliegers contra Wahabitische roovers. Uil Bagdad wordt gemeld: Tusschen Britsche vliegtuigen en een groep van 150 Wahabitische roovers op kameelen heeft bij dc grens van Nedjed een gevecht plaats gehad. Het resultaat was, dat de roovers werden verslagen en ernstige verliezen le den. POKKEN-EPIDEMIE TE BAROS. Reeds negentig dooden. Aneta seiut uit Batavia: Uit Baros wordt gemeld, dat daar een pokken-epide mie is uitgebroken. Tweehonderd gevallen werden geconstateerd. Er waren tot dus verre negentig dooden. Gemeld wordt, dat ter plaatse geen voldoende voorraad pokstof aanwezig is. Het plaatsje Baros ligt aan de West kust van Sumatra in de residentie Tapan- no eli. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. R.K.S.V. „Meerburg" Zoeterwoude (H. Rijndijk). Gisteren speelde Meerburg I haar eersten competitiewedstrijd in klascse 4 F en wel tegen A.V.V. II uit Veur. Beide ploegen waren compleet en onder leiding van den heer Schoondergang ontwikkelde zich op het vrij zware veld een vlug spel. De par tijen wogen aardig tegen elkaar op. Na 15 minuten spelen gelukte het A.V.V., door een misverstand in de Meerburg-verdedi ging, het eerst te doelpunten. Een penalty werd door den Meerburg-doelman gced ge stopt. Even daarna maakte A.V.V. het 2e doelpunt door een onhoudbaar schot in den bovenhoek. Meerburg gaf zich nog lang niet gewon nen en na aardig samenspel scoorde de midvoor uit een lastige positie. Rust 21. Na de rust wierp Meerburg zich vol vuur in den strijd en werd het vijandelijk doel bestookt. Toch maakte A.V.V. corat nog een doelpunt, doch daarna was Meerburg aau bod. Goed opgezette aanvallen lever den 2 doelpunten op, resp. door linksbin nen en rechtsbuiten. Daarna werd de strijd om de overwinning forsch, wat tot gevolg had, dat een A. V.V.-speler het veld werd uitgestuurd wegens natrappen. 7 Minuten voor het eind wist Meerburg haar 4e doelpunt te maken en had hier mede haar eersten competitie-wedstrijd met 43 gewonnen. De scheidsrechter leid de uitstekend. De geheele ploeg heeft zieh ten volle gegeven en wenschen wij haar met deze overwinning geluk, zij was ten volle verdiend. Vermelden wij hier nog even, dat de Z.Eerw. heer Pastoor Meyers den aftrap deed en aan A.V.V. een herinnerings-me- daille werd overhandigd. Dat onze jongens zich in de competitie steeds zoo zullen houden! KORFBAL. A.L.O.Vitesse 54. Op Houtrust speelden gisteren A.L.O. en Vitesse voor een daartoe uitgeloofde wis selmedaille. A.L.O. miste één speelster, Vi tesse telde zes reserves. Toch waren de Lei- denaars de eerste twintig minuten sterker en maakten in dat tijdsverloop twee doel punten (01), 02). Nadien waren de gas ten blijkbaar hun schot kwijt, waarvan A.L. O. profiteerde om nog voor de rust gelijk te maken, zoodat aan het einde der eerste helft de stand 22 was. Ruim een kwartier van de tweede helft verstreek aleer het volgende doelpunt werd gemaakt. Toen nam A.L.O. de leiding (32) en pas tien minuten voor het einde gelukte het den bezoekers, na tal van vergeei'sche pogingen, wederom den korf te vinden (33). De laatste minuten waren rijk aan doelpunten. Een Haagsche speelster gaf haar club de leiding (43), doch Vitesse diende onmiddellijk van repliek (41- cn pas in den allerlaatsten minuut sleepte Ie thuisclub de overwinning uit het vuur (54) en won zoodoende de medaille. West II E: GymnasiasterS.D.O. 73. WIELRENNEN. De Brusselsche zesdaagsche. Maandagavond om tien uur is in de Brusselsche winterbaan het sein tot ver trek voor de zesdaagsche gegeven. Met uitzondering van het Nederlandsche kop pel Ranschart-de-Bruycker en het Fran- sche Pelissier-Blancgarin zijn alle deelne mers Belgen. Voordat de Zesdaagsche een aanvang nam, werd eerst nog een 100 K.M. koppel- wedstrijd voor wegrenners verreden, waar van de uitslag was: 1 Jan Aerts in 2 uur 28 min. 22.4 sec., 16 p.; 2 Vannevele 12 p.; 3 v. d. Bogaert; op één ronde; 4. Orolé. Daarna werd een aanvang gemaakt met den Zesdaagsche. In den loop van het eerste uur 1-7am Van Vlockhoven tc vallen, zonder zich echter ernstig te bles- seeren. Inmiddels had het koppel Des- medtDeneef na een jacht op de overige

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6