Letteren en Kunst Rechtzaken. Uit de Omgeving PHILIPS' RADIO Land ènTuinbouw Tournooi te Hastings. Te Hastings wordt op het oogenblik een tournooi gehouden, waaraan behalve een wedstrijd tusschen meesters, tournooien verbonden zijn in klassen van minder ster ke schakers. Do uitslagen van de eesrte ronde van het meestertournooi luiden: MarshallTackacs afegbroken. Yates wint van Koltanowski. Michell—Thomas afgebroken. Colle wint van Buerger. SergentNorman afgebroken In de bij-tournooien verloor Noteboom (zwart) van Rejfir en speelde Landau re mise met Cole. Tweede ronde: Koltanowski remise met Marshall. Thomas remise met Yates, Nor man verliest van Colle. Sergeant verljest van Takacs, Buerger—Michel afgebroken, Jackson verliest van Snoskoborowski, Mil- nar Barry slaat Sapira, Menchick slaat Sergeant. Price remise met Rejfir, Colle remise met Rellstab, Mackenzie verliest van Landau, Butcher remise met Atkin son, Pitschak wint van Dawbarn en Watt remise met MacDonald. De uitslag der derde ronde is: Marshall remise met Takacs, Sergeant remise met Norman, Michell remise met Thomas. Tweede groep, Snoskoborowski remise met Steiner, Sapira verliest van Jackson. Derde groep, Rellstab wint van MacDo nald, Watt verliest van Pitschak, hang- partijen. HERDENKING VAN VONDEL. Binnenkort zullen 200 jaren sedert het overlijden van Joost van den Vondel ver- loopen zijn. De maatschappij tot bevordering der woordkunst heeft besloten bij deze gele genheid de nagedachtenis van den grooten dichter op bijzondere wijze te eeren. Daar toe stelt zij zich voor, op den vooravond van Vondels sterfdag, op 4 Februari 1929, in de zaal van het gebouw „Diligentia" te 's-Gravenhagc, een plechtige Vondelher denking te houden, waarbij haar voorzitter Albert Vogel, Vondels Lucifer ten gehoore zal brengen. Er is een uitgebreid eere-comité gevormd waarin oa. zitting hebben genomen de mi nisters van Onderwijs en van Financiën en de burgemeester van 's Gravenhage. KANTONGERECHT HAARL.MEER. Vuile melk. A. D. D., melkslijter te N i e u w-V e n- nep, heeft vuile melk ter aflevering voor consumptie in voorraad gehad. Verd. laat verstek gaan. Getuige Cornelis Jan Balvers, keuringsdienst Haarlem, heeft de melk scheikundig onderzocht. De melk be vatte meer dan geringe sporen vuil, zoo dat deze niet voldeed aan de eïschen van de warenwet. Het O. M. vindt dit een ernstige overtreding en eischt f 20 of 20 dagenuitspraak f 15 of 15 dagen. De leerplichtwet. D. van S., schipper te R ij n z a t e r- w o u d e, heeft zijn kind niet geregeld de school doen bezoeken. Verd. erkent het; hij vindt het vreemd; andere schjppers sturen geheele tijden hun kinderen niet naar school en die worden nooit vervolgd. En, omdat nu zijn vrouw aan de wal moet blijven wegens ongesteldheid, wordt hij vervolgd. De Kantonrechter vindt het in 't geheel niet vreemd; er zijn verbalen genoeg wegens overtreding dezer wet. Het O. M. eischt f 12 of 12 dagen, daar verd. al eerder veroordeeld is. Verd. vindt dit een zeer zware eisch; hij moet de jongen laten helpen omdat er geen knecht af kan. De Kantonrechter veroordeelt tot f 5 of 5 dagen, rekening houden met verd. ver weer dat het gezin niet do boete kan dra gen. Leerplichtig of niet. C. J. H., te A 1 k e m a d e, is ten laste gelegd dat hij zijn leerplichtig kind, het- welke de bijzondere school te Oudewete ring bezocht, van school heeft genomen op 17-18 Sept. j.l. Verd. ontkent. Zijn kind had zeven jaar school gegaan, en met 1 Mei 1928 was do leerplicht voor dit kind geëindigd. De wet van het 7e leerjaar is pas later van kracht geworden, zegt verd. Ook vindt verd. het vreemd dat in dezelfde gemeente zoo veel verschil wordt gemaakt. Te Nieuwewetering en Roelof- arendsveen en ook op alle andere scholen in de gemeente zijn alle kinderen, die te gelijk met de zijne naar school zijn gegaan, al lang van school. Verd. zegt, dat zijn kinderen altijd trouw de school bezoeken. De Kantonrechter vraagt, wat de schoolcommissie er van gezegd heeft. Verd. zegt, den indruk te hebben, dat die Commissie zelf de leerplichtwet niet ken de, daar ze hem niets positiefs gezegd heeft. De Kantonrechter is van mee ning, dat, als het leerjaar loopt van Mei tot Mei, verd. vrij uit zou gaan, maar, als het loopt van Se^t. tot Sept., dan niet; reden, waarom hij deze zaak aanhoudt tot later, om het hoofd der school den heer De Jong te hooren. J. P. V., te A 1 k e m a d e, heeft ook zijn zoontje met Mei van school geno men. Verd. zegt, dat zijn zoon zeven jaar heeft school gegaan, en dat hij de jon gen best kan gebruiken. Op alle scholen behalve op deze zijn de zelfde scholieren als de zijne al lang van school. Het O. M. eischt f4 of 4 dagen. De Kantonrechter wil ook deze zaak aanhouden, om het hoofd der school te hooren, daar de Kan tonrechter niet overtuigd is van verd.'s schuld. Ik ben Lisser. J. de W., arbeider te L i s s e, wonende in een woonwagen te Lisse, heeft op 10 Dec. het woonwagenkamp niet verlaten terwijl hem dit op last van den Burge meester is aangezegd. Verd. erkent de ten laste legging, maar, zegt hij, die Bur gemeester kan wel denken, dat hij een Nederlander uit Nederland kan zetten. Ik ben Lisser en ik ga Lisse niet uit. Ik heb hem gevraagd om een andore stand plaats, maar hij wil me de gemeente uit hebben en dat doe ik >riet. De Kanton rechter wil de zaal aanhouden om verbali sant te hooren. UITHOORN. INSTALLATIE VAN DEN NIEUWEN BURGEMEESTER. In de keurig met groen en bloemen ver sierde raadszaal had Donderdagmiddag de installatie plaats van den nieuwen bur gemeester dezer gemeente, den heer G. A. L. M. Vos-de Wael. Onder de genoodigden waren de beide «ambtsvoorgangers, oud-burgemecster Van Meetelen en Mr. D. F. Pont, thans burge meester van Hillegom; verder de burge meesters der naburige gemeenten: Aals meer, Mijdrecht en Nieuwer Amstel, van welke laatste gemeente ook de wethouders Altena en Bergkamp. Van de gemeente Uithoorn waren aanwezig wethouders en raadsleden, hoofdambtenaren en ambtena ren van secretarie en gemeente-bedrijven. Alvorens de vergadering werd geopend, traden nog binnen de vader van den nieuw benoemde, en de burgemeester van Stomp- wijkVeur. Dan opent de loco-burgemeester met ge bed de vergadering en verzoekt do heeren Blom en Kleijn den nieuw-benoemden bur gemeester binnen te leiden. Als deze en zijn vrouw hebben plaats genomen, leest de secetaris het koninklijk besluit voor. De loco-burgemeester spreekt dan een woord van gelukwensch en harte lijk welkom tot den heer en mevrouw Vos- de Wael. Hij hoopt, dat God kracht zal ge ven om 't ambt naar behooren te vervullen, met liefde en toewijding; dat 't streven zal zijn om de belangen der gemeente zoo goed mogelijk te behartigen en de wel vaart te bevorderen. „Wanneer gij U zult toonen als burger vader, zullen de bewoners U aannemen. Wethouders en raadsleden zullen U van inlichtingen dienen. Zoo zal Uw ambt dan een vreugd zijn. Aanvaard dit dan met blijdschap en vervul uw verplichtingen met tevredenheid. (Overhandiging ambts keten). Uw gezag zullen wij eerbiedigen; van onze medewerking kunt gij verzekerd zijn, als gemeentebelangen worden behar tigd Hierna sprak de heer Blom als oudste raadslid. Hij hoopt dat de samenwerking moge zijn als de kennismaking: alleraan genaamst. Hij hoopt, dat de nieuwe burge meester in de voetstappen zijner voorgan gers moge treden. De heer Camphuynder (S.D.A.P.) zegt, dat 't burgemeesterschap verplichtingen van veelzijdigen aard met zich brengt. Hij hoopt dat ook de nieuwe burgemeester evenals zijn voorganger boven de partijen zal staan en dat hij vooral op sociaal ge bied zijn taak zoo ruim mogelijk zal op nemen. De heer Berkhout, secretaris, sprak na mens 't gemeentepersoneel een woord van toewijding .Zij zullen steeds hun ijver en werklust toonen als bij zijn voorganger 't geval was. Hierna gaf de heer Nederland do leiding i der vergadering over aan burgemeester Vosde Wael. In zijn openingsrede dankt spr. God voor de benoeming, hem te beurt gevallen, vervolgens H. M. de Koningin, den minis ter en den Commissaris der Koningin. Hij hoopt zijn taak goed te kunnen vervullen. Hij verzoekt den wethouders om voorlich ting. De gemeentebelangen dienen zal zijn eerste werk zijn. Dan werd de vergadering gesloten. Hierna spraken nog enkele heeren. Burgemeester Pont van Hillego.' zegt, dat hij in deze gemeente steeds prettig met de gemeentenaren heeft samengewerkt Oud-burgemeester Van Meetelen zegt, dat hij 35 jaar deze gemeente heeft be stuurd en de waarheid heeft ondervonden van de woorden: „Indien gij U geeft aan de gemeente, zal de burgerij U aannemen". Hij wenscht, dat God sterkte en kracht zal geven om de zware taak te vervullen. De burgemeester van StompwijkVeur noemt 't een eer, de heer Vos de Wael hier officieel als burgemeester, dus als collega te mogen begroeten. Negen jaar heeft hij prettig met hem samengewerkt. „Gij zijt voortgesproten uit een geslacht, dat burge- meestersbloed in de aderen heeft. Moogt gij de rechte man op de rechte plaats zijn. Onze vriendschapsbanden zijn wel verlegd, maar niet verbroken". Spr. feliciteert de gemeente met den heer Vosde Wael als burgemeester. Burgemeester Vos-de Wael van Olden- zaal, burgemeesters vader, gaf aan zijn zoon een wijze les: „Handhaaft ;t gezag met zachtheid, geef leiding aan Uw ge meentenaren, behandel de ingezetenen op dezelfde wijze, zie niet naar rang of stand, 't Ga U goed". Burgemeester Colijn van Nieuwer-Ara- stel zegt, dat men 't meest geprezen wordt bij 't komen en 't gaan. Gewichtig en mooi is 't burgemeestersambt. Spr. zegt den burgemeester zijn steun toe. Burgemeester Casteleyn van Aalsmeer, merkt op, dat een burgemeester moet zijn een goed financier; een man met zelfbe- heersching en toewijding. Van 45 uur werd receptie gehouden, ten Raadhuize, waarvan druk gebruik ge maakt werd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Ook voor den tuinbouw is het jaar weer ten einde en met dank mag men weer op het verschenen tijdvak terug zien, Zeker, er waren tegenvallers zooals zulks trouwens in alles het geval is. Het seizoen zette teleurstellend in en met het eerste hoofdproduct, de aardappelen, liep het slecht. Dit product gaf van het begin tot het einde verlies. Met de bospeen, ook een artikel van belang, ging het in door- INGEZONDEN MEOEDEELING. STANDAARD -COMBINATIE. Zeer fraai? geluidsweergave. f282.50 compleet Uit voorraad leverbaar 220 en 125 volt. H. G. LUIJKEN i Breeslraat 39 -M. 35 7467 y snee redelijk, terwijl de bloemkool, zoowel vroege als late, zeer goede uitkomsten gaf. Over de winterproducten viel, met uitzon dering der uien, wel niet te roemen, doch van groote beteekenis was de teelt hiervan niet. We mogen dan ook constateren dat 1928 voor den tuinbouw injiet algemeen bevre digende uitkomsten heeft gegeven. Ook de omzet aan de groenteViveiling, met een iets hoogeren omzet dan vorig jaar wijst in die richting. Met dank moge men dan ook op het afgeloopen jaar terugzien en de wensch uitspreken dat met Gods zegen 1929 een zelfde verloop moge hebben. KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Het diploma Machine- schrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scho len behaalde de heer A. W. Ingwersen. Id. voor Steno-typen: de heer E. J. v. Zurk, beiden alhier. N00RDWIJK. Personalia. Geslaagd is voor het diplo ma Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen mej. A. Plug, alhier. 0EGSTGEEST. Personalia. Voor hot examen Steno typen van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen slaagde de heer R. de Wilde. Idem voor machineschrijven: de heer J. v. Woerkom, alhier. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het gaat redelijk goed in den bloemenhandel. Voor Scarlet due wordt tot 3.60 betaald, terwijl betere soorten als Th. Moore, Verm. br. ook zeer goede prijzen opbrengen. Thomas Mooro van 6.70 tot 9.50, Vermilion Brillant 8.108.60, Salvator Rose 10.2010.40, Couronne d'or 9.4010.Witte due Maxi- mus f 2.903.20. De eerste Darwinnen Wil liam Copland gaan van 11.50 tot 20. De aanvoer neemt dagelijks toe. SASSENHEIM. Personalia. Voor het diploma Steno- Typen in de Eng. taal van de Ver. Dir. v. Pont-Scholen slaagde: mej. M. E. Heij- nes. Id. voor machineschrijvende heeren H. Dannijs en S: Verdegaal, alhier. Kindertoeslag. Gisteren is zitting ge houden in het K.S.A.-gebouw voor het uit betalen van kindertoeslag door de bestu ren van der landarbeiders-organisatie, waarbij onder 85 gezinnen een bedrag van 1591 werd uitgekeerd. Dierenbescherming. Gistermiddag en -avond werd in het Bruine Paard een film vertoond, uitgaande van de Vereen, v. Die re,nbescherming. Bij deze gelegenheid, waarvoor veel belangstelling bestond, maakte het bestuur propaganda tot het werven van leden. Door enkele heeren werd het woord gevoerd over het doel en het nut der vereeniging. TER-AAR. „Bloemenlust". Donderdagavond ver- g.aderde de vereen:ging „Bloemenlust" in het Café van den heer D. Verhoef, te 7 uur. De voorz., den heer Joh. Rekelhof, opende de vergadering en heette de aan wezigen van harte welkom. De voorz. deelt mede, dat hij een onderhoud heeft gehad met de directie van de Centrale Aals- meers^he Veiling betreffende het vervoer van de bloemen naar de veiling. Er was besloten dat de vereeniging de bloemen gratis komt halen, hetgeen voor de bloe- menkweekers een mooie verbetering is. De voorz. heeft ook nog voorgesteld om de pet. voor het bouwfonds te laten val len, maar dat gaat niet door. Er werd be sloten,. dat de bloemen kosteloos gehaald worden plus 9 pet. voor de leden. De '"oorz. verlangde dat de leden het contract teekenden voor een jaar vast, maar hier werd nogal eenige aanmerking opgemaakt aangez'en er niet in het con tract staat hoeveel keeren de auto rijdt en de leden willen, dat, al heeft men maar een kleine hoeveelheid bloemen, de auto toch zal rijden. Na eenige discussie werd besloten, dat de leden, wanneer zij bloe ben hebben, het dan aan het bestuur moe ten opgeven en dat de auto ze dan komt halen. Hierna werd het contract goedge vonden en door verschilende leden onder teekend. Hierna kwam aan de beurt ver kiezing van een bestuurslid wegens ver trek van den heer M. Vuik. Er moest her stemd worden en gekozen werd de heer N. A. Hoogervorst Pzn. De contributie werd vastgesteld op 1.50. De voorz. stelde voor het geld van de bloemen te laten gaan over de R.-K. Boe renleenbank van Langemar; dit werd door de leden goedgekeurd. Bij de rondvraag vraagt den heer G. Hölscher of de C. A. V. te Aalsmeer niet een krantje kan uitgeven over de prij zen der bloemen, dan kunnen wij het een en ander daarvan eens hooren. De voorz. zegt dat het bestuur er om zal verzoeken. De heer H. v Emmerik stelde voor om stokjes aan te koopen voor de rozen; dit werd goedgevonden. Niets meei aan de orde zijnde sluit de vorz. deze vergade ring. VOORHOUT. Geboren: Marcellus Engelbertus, z. van J. P. van der Vlugt en E. J. A. Tiel. Maria Cornelia, d. van P. Berkhout en G. Diemei. Jacoba, d. van H. Dekker en J. Spaanderman. Jacoba Adriana Maria, d. van P. J. Westerhoven en M. G. S. Schouten. Alida Pieternella, d. van P. Kühn en A. Vonk. Overleden: W. Prins 61 j. echtgen. van P. Warmerdam. Gevestigd: J. M. G. de Wilde van Oegstgeest. A. J. Kühn en gezin van Noordwijkerhout. B. Th. Pommee van Lichtenvoorde. C. v. Kempen en echtgen. van Noordwijkerhout S. Th. van Schie en gezin van Lisse. Th. A. W. Schinper van 's-Hertogenbosch. J. A. den Hollander van '8-Gravenhage. J. Feenstra van Leeuwarden. Vertrokken: G. Groot naar Obdam. F. W. M. v. d. Weiden naar Heemste de A. de Bruin en echtgen. naar Lisse. C. Diepeveen en gezin naar Sassenheim VOORSCHOTEN. Persona'fa. Mej. M. Collé, alhier, be haalde het diploma Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen. WASSENAAR. Uit bet verleden. Bij het afgraven van den Burcht stiet men op een stuk muur, samengesteld uit groote moppen steen. Zoo als bekend, werd indertijd een onderzoek in den heuvel ingesteld en niets gevonden WARMOND. Personalia. Het diploma Steno-typen van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen be haalde mej. W. Ch. M. Roozen, alhier. W0UBRUGGE. Bruid en bruidegom. Donderdagavond vergaderde de Vrij wil1 ige Landstorm al hier in feeststemming, bij gelegenheid van het huwelijk van zijn eere-voorzitter, den heer J. E. Boddens Hosang. Zijn Edelacht bare en zijn bruid werd een prachtige sche meravondlamp aangeboden, vergezeld van een hartelijke toespraak van den voorzit ter, den heer W. A. Boot. In gevoelvolle woorden sprak de heer Hosang, ook na mens zijn bruid, zijn dank uit, waarna men nog een poosje gezellig bijeen bleef. Geboren: Christina Gerdina, d. van J J. Anker en P. Noordam. Wilhelmus, d van E. van der Horst en J. A. Schiiff. Hendrik, z. van J. Brunt en M. v. d. Lede. Overleden: J. Winters 74 j. echtgc- noote van J. Heemskerk. Uien naar Amerika. Het invoerrecht met 5C percent verhoogd. De directie van den landbouw deelt mee, dat, blijkens een telegrafisch bericht aan den Rijkslandbouwconsulent te Wash ington de president van de Vereenigde Staten van Amerika het invoerrecht op uien met ingang van 20 Januari a.s. met vijftig percent heeft verhoogd. Wetenschappel. Berichten. Een pionier-Röntgenoloog gestorven. Weer een martelaar der wetenschap. Op Eersten Kerstdag is te Londen dr. Dawson Turner, een bekend pionier op het gebied van X-straal-behandeling en -on derzoek, aan Röntgen-kanker overleden. Hij had dertig jaar lang als Röntgenoloog aan de Koninklijke Infirmerie te Edinburg gewerkt. Daar had hij ook de leiding van de radium-behandeling. Eerst verloor hij drie vingers en daarna een oog. In 1925 moest hij zich, geheel in zijn gezondheid geknakt, terugtrekken. Byrd's expeditie in de Discovery-baai. Tocht langs de groote ijsbarrière. De Zuidpoolexpeditie van Byrd is thans in de Discovery-baai voor anker gegaan. De groote ijsbarrière, waarover door Byrd werd bericht, kreeg men tegen Kerst mis van de Ross-zee uit in zich en werd op 177 grt 25 m. W.L. bereikt. Gedurende 24 uren achtereen voer de „City of New- York" zonder ophouden langs den ijsmuur, die 25 a 30 M. boven den zeespiegel uit steekt, meerendeels loodrecht in zee valt en slechts op enkele plaatsen kleine ope ningen vertoont. Aan den voet der bar rière heeft de zee 'n diepte van 230 a 300 Meter. De leden der expeditie zijn aan de Dis- coverybaai aan land gegaan, waar een vliegtuigbasis zal worden opgericht, die in geval van een noodlanding dienst zal moe ten doen. Zoodra de verschillende waarne mingen zijn voltooid en leversmiddelen- depots gereed zijn gekomen, wordt de tocht voortgezet. Het hoofdkwartier wordt aan dc Walvischbaai opgeslagen. Financiën en Oeconomie. Leening kliniek H. Hart Ostende. Schretlen Co., C. Grewen en Burgers Co.'s Bank berichten, dat van heden af de inschrijving op een 7 1/2 pet. 25-jarige Eerste Hypothecaire Obligatieleening groot 175.000 (waarvan thans de eerste Serie, groot 100.000, ter inschrijving wordt aan geboden) in coupures van f 1000, 500 en 100 tot den koers van 99 pet. ten laste van de Vereeniging zonder winstgevend doel „De Kliniek van het Heilig Hart" te Ostende, bij hen is opengesteld. De storting kan plaats hebben van he den af, waarbij 7 1/2 pet. rente van 1 Octo ber 1928 of moet worden bijbetaald. Aan het prospectus ontleenen wij: De Congregatie der Zwarte Zusters werd in 1361 opgericht en heeft tut doel zoowel interne als ambulante ziekenverpleging. Ten gevolge van de „Personification Ci vile", waaronder men de wetgeving voor Kerkelijke Instellingen verstaat, is het in België moeilijk op kloostereigendommen hypothecaire leeningen te verkrijgen. In verband hiermede richtte de Congregatie der Zwarte Zusters, die te Ostende een nieuw ziekenhuis wilde stichten, in het voorjaar van 1928 de Vereeniging zondor Winstgevend Doel „De Kliniek van het Heilig Hart" op. Deze leening wordt gesloten voor den bouw van een modern ingericht zieken huis te Ostende, waaraan momenteel groo te behoefte bestaat. De stad Ostende telt meer dan 60.000 inwoners (gedurende het seizoen meer dan 140.000) en heeft geen ziekenhuis van eenige beteekenis. (Berichten reeds aeplaats in den vorigen oplaag). LEIDEN. PROF. DR. W. H. KEES0M. Zijn zilveren doctoraat. Zaterdag 19 Januari aanstaande zal het 25 jaar geleden zijn, dat prof. dr. W. H. Keesom, hoogleeraar in de natuurkunde aan de universiteit alhier en directeur van het natuurkundig laboratorium, aan de ge meentelijke universiteit te Amsterdam werd bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op een proefschrift, getiteld: „Isothermen van mengsels van zuurstof en koolzuur". Naar wij vernemen bestaan er bij zijn ambtgenooten, leerlingen en oud-leerlingen plannen, hem op dezen dag te huldigen voor het vele en belangrijke, dat hij ge durende deze 25 jaren op het terrein der natuurkundige wetenschappen, vooral op het gebied der onderzoekingen bij lago temperaturen, heeft verricht. BINNENLAND. D00DELIJK MIJNONGELUK. Door vallend gesteente getroffen. Op de mijn Oranje Nassau III te Heer- lerheide is gistermiddag de 27-jarige arbei der M. Ritzen in de ondergrondsche werken door afvallend gesteente getroffen. Hij was op slag dood. De man was vader van 4 kinderen. Aangereden. Per auto van den Geneesk. Dienst te Amsterdam is naar het Tesselschade-zie- kenhuis aldaar vervoerd een 14-jarige jon gen, die op de Stadhouderskade door het springen van een vóórband kwam te vallen en door een achter hem rijdende vrachtauto werd aangereden. Vermoedelijk bekwam hij een dubbele dijbeenbreuk. HAAGSCHE RECHTBANK. Overtreding tramreglement. De HaagBche Rechtbank heeft vernietigd een vonnis van den Kantonrechter te Lei den, waarbij de trambestuurder C. A. A. is veroordeeld tot 10 boete wegens over treding van art. 59, 1, van het tramwegre glement, in verband met art. 9 van de lo caal spoor- en tramweg wet. Verdachte zou n.l. op den Rijnsburgcrweg onder Leiden een door hem bestuurden tram niet tijdig tot stilstand hebben gebracht voor een zich op de rails bevindenden automobiel. De Rechtbank heeft den verdachte vrij gesproken. HOLLAND—AMERI KA-LIJN. EDAM, Rott. n. New Orleans, arr. 27 Dec. te Tampico. NEBRASKA, Pacifickust n. Rotterd., arr. 27 Dec. te Los Angeles. HOLLAND—AUSTRALIë-LIJN. SAMARINDA vertrt. nam. 5 u. v. Ham burg n. Rotterdam. H 0LLAND00ST-AZIE-LIJN. OOSTKERK (uitr.) arr. 27 Dec. te Kobe. HOLLAND—BR ITSCH-INDIE-LI JN. BOVENKERK (uitr.) arr. 28 Dec. te Ran goon. MEERKERK (thuisr.) vertr. 28 Dec. v. Madras. ROTTERDAMSCHE LL0YD. GAROET (thuisr.) vertr. 28 Dec. v. Pa- dang. KEDOE (uitr.) pass. 27 Dec. Point de Ga lie. KOTA GEDE (thuisr.) vertr. 27 Dec. v, Port Said. PALEMBANG (uitr.) pass. 28 Dec. Point de Galle. TAMBORA ((thuisr.) arr. 28 Dec. v.m. i u. te Marseille. TOBA (uitr.) pass. 27 Dec. Kaap Bon. BANDOENG (thuisr.) vertr. 27 Dec. v Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERI KA-LIJN. ALCHIBA (uitr.) arr. 27 Dec. te B Aires. ALCYONE (thuisr.) vertr. 26 Dec. Montevideo. Stoomvaartberichten STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. POELAU ROEBIAH (uitr.) pass. 27 Dec. Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD. GELRIA (thuisr.) vertr. 27 Dec. v. Lis sabon; wordt 31 Dec. te Amsterdam ver wacht. MONTFERLAND (uitr.) vertr. 28 Dec. v. Montevideo. WATERLAND (thuisr.) pass. 27 Dec. Dungeness. WATERLAND arr. 28 Dec. v. B. Aires te Amst. KON. NED. STMB. MAATSCHAPPIJ. COMMEWIJNE (uitr.) vertr. 27 Dec. v. Madeira n. Paramaribo. VAN RENSSELAER (thuisr.) pass. 27 Dec. Azoren. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. MACASSEH vertr. 28 Dec. v. Rott. n. Batavia. MAJANO, Rott. n. Batavia verttr. 28 Dec. v. Malta. HOLLAND—AFRIKA—LIJN. JAGERSFONTEIN (uitr.) vertr. 28 Dec. v. Mozambique n. Beira. MELISKERK (uitr.) vertr. 24 Dec. v. P. Soedan n. Mombassa. NIAS (uitr.) arr. 28 Dec. te Kaapstad. RIJPER KERK (thuisr.) pass. 25 Dec. Ouessant. SPRINGFONTEIN (thuisr.) pass. 24 Dec. Dakar.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 12