Buitenl. Berichten. Ned. Oost-Indië. Vragenbus. sport; KINDJE VERBRAND. In kokend water gevallen. Een uiterst tragisch ongeval heeft Za terdag te Roermond plaats gehad. Ter wijl mej. Thon aesCoenen, wonende aan den Venloscheweg 75 aldaar, te circa zes uur n.m. haar eenig zoontje van acht maanden waschte en zich omdraaide om water van het fornuis te nemen, maakte het kleintje dat met de spons speelde, een onverwachte beweging. Het 'rolde van het op de tafel liggend kussen in een naast de tafel staande zinken teilt met kokend water, die voor z'n badje was gereed ge zet. Het kind viel, slechts in z'n hemdje gekleed, op den rug in het heete water, en werd. met brandwonden overdekt door de moeder opgenomen. Op haar gegil storm den de benedenbewoners naar boven. De onmiddellijk gewaarschuwde arts, Wong- Lun-Hing, heeft het wicht naar het Loui- sa-kuis gebracht, waar het Zondagavond om elf uur onder hevige pijnen is bezwe ken. De ouders zouden de Kerstdagen met hun kindje bij de grootouders in Duitsch- land doorbrengen. Door de wieg gedood. Toen Vrijdagavond omstreeks 6 uur de vrouw van G. M., te Zegge (N. Br.) even een boodschap ging doen, liet zij het 2 1/2 jarig kind even oppassen bij het kindje in de wieg. Door te hard wiegen viel de wieg om met het noodlottig gevolg, dat het 2 1/2-jarig kind de wieg op het lichaam kreeg en voor dood bleef liggen. Een on middellijk ontboden geneesheer consta teerde, dat de kleine den nek had gebro ken. Kind tusschen een lift bekneld geraakt en gedood. Te Amsterdam is in de flatwoning in de Euterpestraat het zoontje van den heer C. H. v. d.H. tusschen de lift van het huis be kneld geraakt en gedood. Hoe de juiste toedracht van het ongeval is, is nog niet met zekerheid vastgesteld, doch uit het feit, dat de afsluiting der lift in geopen- den toestand werd aangetroffen, kan wor den afgeleid, dat de lift defect was. Naar verluidt zijn den laat sten tijd meer onge lukken mot de lift in do omgeving voorge komen. Verdronken. Maandagmidag omstreeks half vier is de 33-jarige stuurman G. Verwilgen van den gemeentelijken veerdienst te Dor drecht, toen hij werkzaam was aan boord van een motorboot tot dien dienst behoo- rend, vermoedelijk door een duizeling be vangen on in de Binnenkalkhaven geval-, len. Hij is onmiddellijk gezonken. E ;n paar ochipers, die het ongeluk zagen ge beuren, hebben dreggen uitgeworpen en mochten hem spoedig bovenhalen. Toen bleken de levensgeesten echter reeds ge weken. Ernstige brand te Utrecht. In den nacht van Eersten op Tweeden Kerstdag werd omstreeks twee uur aan het Centraal Bureau van de Brandweer te Utrecht door een bewoner van de Lange Smeestraat kennis gegeven, dat vermoede lijk brand woedde in perceel 22 aan de Lange Smeestraat, in welk pand een leer handel (annex schoenwinkel) was geves tigd. Toen do brandweer met een autospuit in de Smeestraat verscheen, sloegen de vlammen reeds uit en wel met zulk een kracht dat de hitte van het vuur enkele ruiten aan de overzijde van de straat door den gloed deed springen. De brandweer heeft op het brandende huis zes stralen gericht, omdat het aanstonds noodzakelijk bleek het vuur met groote kracht aan te tasten. De felle wind, die juist dezen nacht onverwacht zoo sterk was aangewakkerd, stond op dat moment zóó pal op dè Smee straat, dat de vonkenregen gedreven werd in de richting cler Bartholomeusbrug, wes halve de brandweer direct gevaar duchtte voor de belendende perceelen. Men heeft niet kunnen verhinderen, dat het pand ge heel is uitgebrand; bij het blusschings- werk werd men zeer bemoeilijkt door de omstandigheid dat het brandende* leer bin nenshuis een ondragelijke lucht verspreidde, terwijl de groote voorraad gummi een on-, dooi'dringbare rook naar buiten deed wal men, die het voor het brandweer-personeel uiterst zwaar maakte, het perceel binnen te dringen. De brandweer is dan ook volle vier uur met haar arbeid bezig geweest; pas over zessen keerden de spuiten in de remise terug. De bewoners van het huis en do eige naar van den leerhandel waren afwezig; zij bevonden zich, naar men ons mededeel de, in Amsterdam, waarheen zij 's morgens vroeg reeds vertrokken waren. Den gehee- len dag en den ganschen avond had men in den omtrek niets verdachts bespeurd. Omtrent de oorzaak tast men op dit oogen- blik nog in het duister. De brandkast die in huis stond en door het vuur in gloed was gezet, werd ten slot te nog ongeschonden to voorschijn gebracht. MOORDAANSLAG EN ZELFMOORD. Liefdesaffaire de oorzaak? Dinsdagavond om kwart over zeven werd het anders zoo rustig dorpje Giet hoorn in opschudding gebracht door een moordaanslag, waarna de dader de hand aan zichzelf sloeg. De ongeveer 35-jarige ongehuwde H. S., had zijn hospita, de 30- jarige vrouw van Scholten, met een bijl een drietal slagen toegebracht. S. bracht vervolgens met een scheermes zichzelf ern stige verwondingen toe, waaraan hij eenige uren later overleed. De toestand der vrouw is redelijk wel. De politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen, terwijl ook het parket uit Zwolle overgeko men was. De oorzaak van het drama, ligt vermoe delijk in het feit, dat S. in een ongeoorloof de verstandhouding met zijn hospita leefde. Een brandkast opengesneden. De buit gering. Tijdens de afwezigheid der bewoners is gisternacht ingebroken in het perceel Malakkastraat 200 te 's-Gravenhage, waar de dames E. L. en M. J. R. wonen. Waar schijnlijk is de dief met een sleutel binnen gekomen. De brandkast werd opengesne den, doch aangezien de inhoud slechts 10 gulden bedroeg, was de buit gering. De overval op de Boaz-bank te Bussum. De voormalige directeur van de Boaz- bank te Bussum kon in de portretten van dc drie aangehouden verdachten van den overval op do Boaz-bank te Bussum geen gelijkenis vinden met den man, die hem ten tijde van den overval bij het loket heeft bedreigd. Een confrontatie tusschen den man en de drie verdachten heeft ech ter nog niet plaats gehad. Een wakkere hond. Kazan, een van de Rotterdamsche poli tiehonden, heeft cp een terrein in den Blijdorppoldcr opgespoord een daar begra ven liggend ijzeren geldkistje, dat eenige papieren bevatte. Dit kistje bleek een dag tevoren te zijn gestolen ton nadeole van de firma L. L. aan den Haringvliet. Vieeschvergiftiging? Vier kinderen uit het gezin V. aan de War moezier s tra at in Den Haag, zijn ver moedelijk tengevolge van het eten van vleesch, ziek geworden. De kinderen, 11, 6, 4 en 3 jaar oud, zijn, nadat de hulp van den geneeskundigen dienst was ingeroe pen, op advies van dezen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwnl overgebracht. Hun toestand is niet ernstig. ONGELUKKEN. KRUITMAGAZIJN IN DE LUCHT GEVLOGEN. 27 soldaten gedood. In de nabijheid van Kalgan (China) heb ben kwaadwilligen een kruitmagazijn in de lucht doen springen waardoor zeven-en- twintig soldaten gedood werden. De Chineosche autoriteiten zijn er tot nog toe niet in geslaagd de daders te ar resteeren. Noodlottige hotelbrand in Zweden. «Zes vrouwelijke bedienden omgekomen. To Tidaholm in Midden-Zweden is giste ren het uit twee gebouwen bestaande hotel „Högberg" geheel in de asch gelegd. Daar bij zijn zes vrouwelijke bedienden in de vlammen omgekomen. Vier kinderen verbrand. Bij een brand, die een houten woning te Montreuil bij Parijs in de asch legde, zijn een meisje en drie zuigelingen omgekomen. Amerikaansch schip in brand. Acht leden der bemanning in ernstig gevaar. Het Amerikaansche s.s. „Kasper", dat ten Zuiden van LTtö in de Finsche Scheren aan den grond is geloopen is ,naar uit Helsing- fors wordt gemeld, in brand geraakt. Ten gevolge van de woeste zee gingen de red dingspogingen met groote moeilijkheden gepaard. Van de uit circa 40 koppen be staande bemanning sloegen er drie over boord. Op het oogenblik bevinden zich nog acht man op het schip. Men vreest, dat het niet zal gelukken, hen in veiligheid te bren gen. Loods te Angers ingestort. Vier dooden, zes gewonden. Te Angers is een loods van gewapend beton ingestort. Vier personen zijn gedood en zes gewond, van wie drie ernstig. Drie personen worden nog vermist. Belgische roeiboot aangevaren. Een loods en een helper gedood. Naar uit Ostende wordt gemeld is gis teren omstreeks 4 uur 's middags een roei boot van loodsboot no. 7 op zee door een Duitsch stoomschip, waarvan alleen gezien is, dat het te Hamburg thuis behoort, aan gevaren. Een loods en een helper .kwamen om het leven; twee andere personen, die in de roeiboot zaten, konden slechts met moeite gered worden. Het Duitsche schip heeft zijn weg voortgèzet, zonder blijk te hebben gegeven, iets van het gebeurde te hebben opgemerkt. Hevigfe storm in de Beringzee. In de nabijheid van het Commandeur eiland, ten Oosten van het schiereiland Kamschatska, heeft een hevige storm ge woed. De Japansche radio-stations hebban talrijke S.O.S.-signalen opgevangen. Ver scheidene schepen en visschersvaartui- gen worden vermist. Volgens berichten van verschillende binnengekomen schep*?n zouden meer dan 14 visschersvaartuigen gezonken zijn. Schip zonder bemanning gevonden. Volgens een bericht uit Toulon heeft het Deensche s.s. „Iberia" op 83 mijl af stand van de Porqueroller-eilanden het Italiaansche zeilschip „Fortuna" zonder bemanning aangetroffen. De „Iberia" heeft de „Fortuna" op sleeptouw geno men en naar Salina gebracht. Het ingestelde onderzoek is tot op dit oogenblik zonder resultaat gebleven. Noodlottig partijtje poker. Een pokerpartij, die in West-Brooklyn (V.Sgespeeld werd door een achttal personen, is op zeer tragische wijze geëin digd. Halverwege het spel drongen plot seling vier onbekenden met revolvers in de hand de kamer binnen met de bedoe ling zich van het geld der spelers mees ter te maken. Het gezelschap bood echter tegenstand en daarop volgde een schiet- pr.rtb waarbij ren sptvrr rcUcd -.verd een andere gewond. Een der andere spe lers was het intusschen gelukt een revol ver voor den dag te halen en twee der in dringers neer te schieten. De anderen maakten zich toen uit. de voeten. Een vicr de persoon is nog om het leven gekomc doordat hij te midden van de door schietpartij veroorzaakte opwinding dwars door een venster sprong; later werd hij deerlijk verminkt beneden terug gevon den. Merkwaardige priesterroepingen. Robert Seminel, een »,all-round"-sport- kampioen die verschillende nationale prij zen won als schermer, roeier en zwemmer, is dezer dagen als missionaris naar China vertrokken. In de vereeniging van ingenieurs, die dezer dagen te Parijs haar jaarvergadering hield bij do opening van het nieuwe tehuis, werd vastgesteld, dat sinds 1912 38 inge nieurs priester of kloosterling werden. GROOTE BRAND OP HET EILAND HAR0EK0E. Honderd twee en twintig huizen in asch gelegd Aneta seint uit Amboina: Bij een brand in de negorij Oma op het eiland Haroekoe zijn 122 huizen afgebrand waaronder de school, de kerk en de woning van den re gent, Eén persoon werd zwaar gewond. Het gouvernementsvaartuig „Fomalhaut" is met geneesmiddelen en levensmiddelen derwaarts vertrokken. V r a a g: Ik heb tegen 1 Januari a.s. een dienstbode aangenomen per maand. Nu wil ons meisje weer blijven. Hoe moet ik daar mee aan? Antwoord: U kunt de gesloten dienst betrekking dadelijk opzeggen maar U blijft verplicht indien de dienstbode daarmede geen genoegen neemt, om een maand loon als schadeloosstelling uit te betalen. Vraag: Als ik als kostwinner bij mijn moeder in kom wonen als ik getrouwd ben, wordt dan de belasting van do huisbaas verhoogd? Moeder moot van hem huurder blijven en hij beschouwt mij na het trouwen als 2de gezin: te weten, moeder alleen en ik met mijn vrouw. Hij slaat de huur daar om op van 2.25 tot 2.75 dus 0.50 per week. Antwoord: De verhuurder kan de huur verhoogen onafhankelijk van het feit of hij meer belasting moot betalen. D. w. z. gedurende den hunr- tijd kan de overeengekomen huurprijs niet eenzijdig worden verhoogd. Maar in dien na het verstrijken van de huurtijd (in dit geval een week) de huurder niet in de gevraagde huurverhooging toestemt kan de verhuurder, de huur opzeggen en daarna maatregelen tot ontruiming nomen. V raag: De huisbel is deze week bij het aan do bel trekken in 2 stukken gevallen. Toen ik in hot huis kwam was deze reeds gebarsten. Ben ik nu verplicht zelf een bel te koopen of moet de huisbaas daar voor zorgen. Er is geen huurcontract. Wanneer ik zelf een bel koop most ik die dan laten hangen zoo ik een ander huis ga bewo nen? Antwoord: Kleine reparaties komen voor rekening van den huurder. Wij ach ten herstel van een bel een kleine repa ratie. Bij uw vertrek moogt U de bel dan niet meenemen. Vraag: Zoudt U mij kunnen inlichten omtrent loten Paleis van Volksvlijt te Am sterdam. Hebben zij nog waarde en waar is een trekkingslijst te verkrijgen. Op 1 Juni 1.1. heeft weer een trekking moeten plaats hebben. Antwoord: De loten van 10.trek ken op het oogenblik niet meer. De loten van 2.50 zijn in Juni j.l. uitgeloot met 3 en betaalbaar bij do Associatie-kas in Am sterdam. Daar kunt U dus 't beste infor- meeren. V raag: Kunt U mij ook zeggen hoeveel inkomstenbelasting ik zou moeten betalen. Ilc ben in het bezit van twee huizen die elk verhuurd zijn voor 2.50 per week, van een die verhuurd is voor 5.per week, het huis dat ik zelf bewoon is ongeveer waard 3000, ik verdien por jaar 1650, van een bank heb ik jaarlijks 30 rente. Ik ben on gehuwd. Antwoord: Aangenomen dat de hum- waarde van uw eigen huis 250 bedraagt dan moet U aan Rijks inkomstenbelasting betalen 26.40 vermeerder met 4 maal 2.80. V raag: Kunt U mij zeggen wie de be stuurders waren bij het failliet gaan van het Spaarfonds voor Bodemcultuur. Was dat nog hetzelfde bestuur dat voorkomt op het spaarbankboekje met Mr. A. als voorzitter en zoo vervolgens? Antwoord: Wie precies op het oogen blik van het uitspreken van het faillisse ment in het bestuur zitting hadden weten wij niet .Tenmiste niet van alle bestuurs leden. U kunt dit informeeren bij den cu rator Mr. F. Donker Curtius, Javastraat den Haag. Vraag: Ik ben bij iemand voor dag en nacht in dienstbetrekking. Heeft deze nu het recht mij binnen een week de betrek king op te zeggen en is de patroon ver plicht mij zes weken loon uit to betalen? Antwoord: De patroon heeft recht U op te zeggen met een termijn die gelijk is aan twee opeenvolgende loonbetalingen. Indien U per week in dienst zijt dan kan per wock worden opgezegd, indien U per 14 dagen het loon wordt, uitbetaald, dan kan met 14 dagen worden opgezegd on zoo vervolgens. Wij nemen hierbij aan dat U voor onbepaalden tijd in dienst zijt. Bent U voor bepaalden tijd vast in dienst dan eindigt de dienstbetrekking eerst na ver loop van dien tijd. VOETBAL. TEYLINGEN—SJ.C.-COMB.—R'DAMSCH DISTRICT 4—5. Een water- en doelpuntenrijke wedstrijd. 't Was een geweldige tegenvaller voor de bestuurderen van Teylingen zooals Plu- vius gisteren zich deed gevoelen. Deson danks is er gevoetbald. Er is door 22 man nen, die het goed met de R.-K. voetbal beweging meenen, gespeeld Zij hebben er een nat pak voor over gehad, en bovendien hun beste beentje voorgezet. Toen hot aanvangsignaal van scheids rechter van Tol werd gehoord stelden de beide elftalen zich op, de gasten mot v?r- schillende invallers door het wegblijven van enkele goede krachten. Aanvoerder der comb, was F. Homin, die den tojs won, en het eerste tegen re gen en wind koos te spelen. Even voar half drie brengt Peters voor de Rotter dammers den bal aan het rollen en de gasten weten het vijandelijk doelgebied ~o bereiken. Do eerste oogonblikken waren geheel voor do Rotterd De comb, speelde toen met 9 man en kreeg het daardoor hard te verantwoorden. Do achterhoede wist het gevaar te bezweren. Als ongeveer tien minuten is gespoeld vorschijnt de laatste speler in 't veld. Er begint nu eenige kentering te komen in de comb.-golederen. Meermalen wordt su bliem samengespeeld in de voorhoede, en het is daaraan te danken, dat Th. Ruig- rok na een kwartier spelen aan de comb, de leiding bezorgt (10). Geprikkeld door dit succes zotten de gastheeren stevig door en zijn herhaaldelijk in den aanval. In deze periode weert de sterke Rotterdam sche achterhoede zich geducht. Toch dreigt er steeds gevaar voor hun doel- mond, en al dra wordt ten tweede male hun keeper verrast. De snelle van Nobelen geeft na een ren een prachtvoorzet welke Ruigrok handig laat loopen en door Hoo- gervorst netjes in den rechterhoek werd geplaatst (2—0). Geen 3 minuten later juichen alweer de comb.-aanhangers, als Caspers het leder vrij maakt voor Ruigrok, deze op zijn beurt mooi voor doel plaatst en de kleine Hoogervorst een onhoudbare schuiver in zendt (3—0). Nu volgt een eigenaardige periode. Niemand had gedacht, dat dit pleiziertje van zoo'n korten duur was. In 10 minuten tijds was do stand (33). Di rect na den aftrap ondergaan de combina-' t'e-menschen een inzinking, waar keeper Homan ook aan mee doet. Het was Peters uit Excelsior, die het eerste tegenpunt maakte, hoewel hij het zelf niet gezien heeft. Óp 20 Meter afstand van doel krijgt hij een bal hoog toegespeeld, raakt het leder ovon met 't hoofd, waardoor dit over de backs door Homan's handen gaat en kalmpjes achter de doellijn blijft liggen (31). Even hierna kogelen Caspers en v. No belen aan de andere zijde naast en over. Dan trekt de Rotterd. voorhoede weer ten aanval. Er ontstaat een misverstand tusschen Homan en Vink en onhoudbaar ligt No. 2 in 't net (32). Hierdoor worden de Rotterd. steeds meer wakker, hun voorhoede speelt nu een fraai open spel, en wordt zelfs ge vaarlijker. 't Verwonderde dan ook niet, toen de gelijkmaker werd geboren. Deze kwam van den voet van Martinot na een duel met Homan. De stand was dus gelijk (33) en hiermede was het rusten. 't Is er intusschen met den regen niet beter op geworden. Scheidsrechter van Tol liet de weinige toeschouwers niet lang wachten, want na 7 minuten was het spel weer in vollen gang. De partijen wegen nu blijkbaar goed tegen elkaar op. Om beur ten vallen dc voorhoeden aan, waardoor het een aantrekkelijk spel wordt. Het suc ces is het eerste weer voor Rotterd. met oen hard schot van Dalmeijer (3—4). Dan heeft van Nobelen succes als hij een ingeschoten bal, welke Vollebregt niet geheel kan vei werken tegen het schut aankogelt (44). Een mooie kans gaat nu door buitenspel verloren. Dan trekken de Rotterd. weer ten aanval, doch Homan weet de buitenspel tactiek goed te benut ten. Jammer, dat den overigens beste scheidsrechter dit ontging, want tot 4 maal toe stond Lauwens buitenspel. Uit een dezer aanvallen wist hij een toege- spoelden bal netjes over Homan heen te plaatsen en weer is do leiding aan de Rotterdammers (45). Met leeuwenmoed wordt nu door de comb, gezwoegd. Een hard schot van Caspers en de Haas weet Vollebregt ternauwernood tot corner te verwerken. Ook dit geeft geen succes. Het water valt nu met stroomen van den he mel. De comb, blijft in den aanval, doch tot doelpunten komt het niet meer. De scheidsrechter, niet bang van een weinig water, liet na eon half uur eindigen, 't werd te bar. Na afloop togen allen naar 't K.S A.-ge- bouw, alwaar de heer Hoogervorst, sec-r. van Teijlingen, alle spelers en bestuurders bedankte voor hun spontane medewerking. Hij hoopte met beter weer nog eens een dergelijke ontmoeting te kunnen organi- seeren, DIOC. HAARL. BOND. Uitslagen 23 December. Eerste klasse. A. Amsterdam: De Meer 2G.V.O. 4—3. B. Amsterdam: IndiaH.B.C. 2 2—1; Santpoort: SantpoortT.Y.B.B. 61; Heemskerk: A.D.O.R.Iv.V.Z. 51; C. Den Haag: Graaf Floris VS.D.C. 1—4; Delft: D.H.L. 2—R.I.A. 1—1; Rot terdam: V.G.M.Blauw Zwart 12. Tweede klasse. A. Noordscharwoude: VoorwaartsD.E. M. 2 4—1. B. Amsterdam: St. LouisN.V.A. 04. O. Lisse: Lisse 2Santpoort 2 41 D. Loosduinen: G.D.A. 2V.A.P. 4I. E Rotterdam: Duiven 2Excelsior S 0—7. Derde klasse. B. AmsterdamN.V.A. 2P.V.C.B 2 G3; Amsterdam: R.K.A.V. 3V.I.C. 2 7—0. C. Amsterdam: V.V.A. 2—The Victory I 15; Amsterdam: AmsteldijkVolendam II 4-0. D. Haarlem: AllianceLisse 3 51; Noordwijk: S.J.C. 3B.S.M. 00; Sas- senheim: Teylingen 2Geel Wit 2 2—2. E. RoelofarendsveonD.O.S.D.V.O. 3—0. F. Wassenaar: Blauw Zwart 2Graaf Floris 2 25; Poeldijk: P.F.C. 2Edoh 2 9—0. G. Rotterdam: Aeolus 2M.S.B. 81; Celcr 2Excelsior 3 23St. Lodewijk 2 T.O.G. 1-1. Vierde klasse. B. Amsterdam: The Unity 3N.V.Z. 3—0. D. Santpoort: Santpoort: 1—H.B.C. 3 2—2; Bennebrook: B.S.M. 2Alliance 2 1—2; Haarlem: T.Y.B.B. 4—R.K.V.Z. 2 2—0. E. Leiden: Leiden 3D.O.S.2 20; Oegstgeest: O.V.V. 2—Concordia 2 4—1. F. Veur: A.V.V. 2—D.H.L. 3 0—1. G. Poeldijk: P.F.C. 4Valkeniers 25; Den Haag: S.D.S.—V.A.P. 2 12—1Graaf Floris 3G.D.A. 3 40. H Rotterdam: S.F.L. 1—Activitas 2 71Celer 3—Duiven 3 15; Ignatius St.-Lodewijk 3 2—3. Vijfde klasse. A. Don Haag: V.A.C. 2Valkeniers 2 8—0; Geel Zwart 2—P.F.C. 5 0—5; Naald wijk: Westlandia 3—D.H.L. 4 3—3. B. Berkel: T.O.G. 2St.-Lodewijk 4 1—1. Junioren-Competitie District Leiden. De uilslagen van de Zondag 23 Dcccmbor gespeelde wedstrijden zijn: Afdeeling A. S.N.A.S.J.C. 20; Leidon ILisse I terr. afg. Afdeeling B. Lisse IIILeiden II 03; OV.V.D.V. O. af gel. Voor Zondag 30 December is het volgon- de programma vastgesteld. Afdeeling A. Leiden: Leiden ILisse II. Afdeeling B. Leidon, 2 uur: Leiden II—D.V.O.Sas- senhoim 2 uur: Teijlingen II—O.V.V. Waar geen aanvangsuur vermeld van gen de wedstrijden om half één aan. D. HAVERKORN, Competitioleider. Voetbaluitslagen per radio. D e A.V.R.O. zal Zondagsmiddags uitzenden. Naar de „Crt." verneemt zal de A.V.R.O. in het vervolg des Zondags van 4.10 af de uitslagen bekend maken van de dien mid dag in Nederland gespeelde voetbalwed strijden. De uitzending zal niet onder code geschieden. KORFBAL. Om den A.K.B.-beker. Op Eersten Korstdag werd op het Park schouwburgterrein te Amsterdam de jaar- lijksche wedstrijd gespeeld om den AKB- beker, ditmaal tusschen de vertegenwoordi gende twaalftallen van Amsterdam en Lei den. De Amsterdammers wonnen met 32. SCHAKEN. Euwe—Bogoljubow. De eerste p a r t ij remise. In het Nederlandsch Schaakgebouw te Den Haag werd Vrijdag do eerste partij ge speeld van den wedstrijd tusschen onzen landgom t Euwe en den Rus Bogoljubow, De Bus speeldo wit en opondo met e2— e4, wat door Euwe beantwoord werd met c7c5. Do partij die 's c oud te half negen moest worden voortgezet, was aanvankelijk in het voordeel van wit, maar werd na 35 zetten remise gegeven. Het verloop was als volgt: Spaansche o p e n i ng. Wit: E. D. Bogoljoebof. Zwart: dr. H. Euwe. 1. e2—e4, e7—eö, 2. Pglf3, Pb8—c6; 3. Lflb5, a7a6; 4. Lb5al, Pg8f65. 0—0, Pf6xe4; 6. d2—d4, b7—b5; 7. La4—b3, d7—d5; 8. d4xe5, Le8—-eG; 9. c2c3, Lf8 e710. Pbld2, 0—0; 11. Lb3—c2, f7—fö; 12. Pd2b3, Dd8d713. Pf3—d4, Pe6xd4; 14. Pb3xd4, c7c5; 15. Pd4e2, Ta8d8; 16. Pe2f4, Dd7c6; 17. Ddlh5, Le'ic8; 18. a2a4, böb4; 19. c3xb4, c5xb4; 20. Dh5 c2, Pe4c5; 21. Lele3, aöaö; 22. Le3x c5, DcGxcD23. Lc2b3, Le 7g524. De2 f3, Lg5xf425. Df3xf4, KgS—h8; 26. Tfl—el, LeS—e6; 27. Tal—dl, b7—h6; 28. h2—h4, De 5e729. Tdld4, g7g5; 30. h lxg5, buxgS; 31. Df4—62, TdSd7; 32. Tel—dl, f5—f4; 33 Dd2e2, f4—f3; 34. De2—e3, Dd7—h7; 35. 35. Lb3xd5. Remise. De tweede partij wederom remi se. Maandagavond werd in de Nieuwe Rot terdamsche Schaakvereeniging do tweede partij van den match gespeeld, Dr. Euwe, die wit had, opende met de koninginnepion naar d 4, waartegen Bogoljubow de Tsje chische verdediging koos. Het verloop was als volgt: Wit: Dr. M. Euwe. Zwart: E. Bogoljubow. Tsjechische verdediging van het Dame gambiet overgaande in de Cambridge- Springs variant. 1. d2d4, d7d52. c2—c4, c7—c6; 3. Pgl —f3, Pg8f0; 4. Pbl—c3, c7-e6; 5. Rel— g5, Pb8d7; 6. e2—e3, Dd8—a5; 7. Pf3—d2, RfS—b4; 8. Ddl—c2, b7—bG; 9. Rfl—e2, Rc 8—aG; 10. 0—0 RblXc3; 11. b2Xc3. 0—0;

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7