Marktberichten, Advertentiën. BAROMETER, TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 27 Dec. 1928, medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste Barometerst.773.9 te Biarritz. Laagste Barometerst.: 733.2 te Hermösand. Verwachting tot den avond van 28 Dec.: Zwakke tot matige, later wellicht toene mende Zuidwestelijke tot Zuidelijke of Zuidoostelijke wind. Meest zwaar bewolkt of betrokken. Waarschijnlijk eenige regen. Iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR 6.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagavond 4.17 uur tot Vrij dagmorgen 7.40 uur. siteit van Amsterdam, prof. mr. F. G. Scheltema, juridisch hoogleeraar te Lei den, arts H. Sap, geneesheer-directeur van do Christelijke Stichting voor krankzinni gen „BloemeLdaal" te Loosduinen, arts J. Kate geneesheer-directeur van het Is- raëlietisch krankzinnigengesticht „Het Apeldoornsche Bosch" te Apeldoorn, arts II. J'. Schim van der Loeff, geneesheer-di recteur van !t R.-K. gesticht voor vrou welijke krankzinnigen te St. Anna. Als se cretaresse' dezer commisie die met bekwa men spoed haar arbeid aanvaard heeft fungeert mej. Ophorst. Nederlandsche Spoorwegen. Algemeen reglement van vervoer. Met 1 Januari treden naar de „N. R. Ct." verneemt, de bepalingen in werking van het nieuwe reglement van vervoer bij de Nederl. Spoorwegen. Er zijn nieuwe voorschriften opgenomen over het samenbinden en -pakken van kleine voorwerpen tot grooter eenheden. De te gebruiken vrachtbrieven wijken van het bestaande model af door bijvoeging van eenige kolommen De thans geldende vrachtbrieven mogen echter nog een jaar gebruikt worden. Het „rouwgeld" is vervallen, d.i. het geld, dat verschuldigd was bij het ophouden van een zending. Nieuw is de bepaling, dat de spoorweg maatschappij kan verlangen, dat de ge bruikte wagens weer schoon worden opge leverd. Worden ze door den geadresseerde niet schoon gemaakt, dan kan dat op zijn kosten geschieden. Het recht van wegen en tellen is uitge breid tot nawegen en natellen door den af zender. Een zending station restante aan het adres van den afzender wordt als gewei gerd beschouwd, indien de zending niet binnen drie dagen is afgehaald. Het belangrijkste is de bepaling van het bedrag van de schadevergoeding bij verlies of beschadiging, dat van 0.60 per K.G. is gebracht op 25. De waarde-aangifte en de aangifte van belang bij tijdige levering zijn samengesmolten tot: aangifte van be lang bij de aflevering, waardoor tijd en waarde gecombineerd zijn. EERSTE KAMER. In de hedenmiddag gehouden vergade ring heeft de Voorz. mededeeling gedaan van het voorstel van de huishoudelijke com missie tot aanschaffing van een spreekge stoelte en wijziging van het reglement van orde. In verband daarmee is de Kamer ver daagd tot morgen. Ernstige aanrijding te Amsterdam. In zeer ernstigen toestand is naar het Tesselschade-ziekenhuis te Amsterdam ver voerd een 49-jarige vrouw, die op de Nas- saukade aldaar door een auto was aange reden tengevolge waarvan haar armen en beenen waren gebroken en zij verwondingen aan het geloot ontving. De auto is in be slag genomen. De bestuurder van den auto verklaarde, dat genoemde vrouw plotseling den rijweg overgestoken en geen acht had aan het gelaat ontving. De auto is is inbe- middellijk krachtig remde, was de aanrij ding niet te voorkomen. Brandstichting. Het A'damsch Gerechtshof heeft heden niet volleuig verklaard het onderzoek in de strafzaak van den vroegeren bewoner van een perceel in de Hoogstraat te Weesp, die in hooger beroep had terecht gestaan ter zake, dat hij in dat perceel op S Mei j.l. op zettelijk brand heeft gesticht, tengevolge waarvan de bovenverdieping bijna geheel afbrandde. Op 11 Sept. had de Amsterdam- sche Rechtbank verd. deswege 3 jaar ge vangenisstraf opgelegd. Het onderzoek zal op 24 Jan. a.s. des middags 2 uur worden hervat. E zullen dan nog 6 getuigen wor den gehoord. LANGERAAR. PASTOOR N. DE GROOT, t In den ouderdom van bijna 81 jaar is in het St.-Antoniusgesticht alhier hedennacht overleden de zeereerw. heer N. de Groot aan wien in 1920 eervol ontslag was ver leend uit de geestelijke bediening. Pastoor de Groot was gedurende 21 jaar pastoor van Meye-Zegveld. De uitvaart en begrafe nis zullen plaats hebben op Maandag a.s te Langeraar om 9.30 uur, de Lauden te 9 our, de Metten Zondagavond. \LEIDEN. Geboren: Christiaan z. van J. W. Planjer en L. A. Schipper Johannes z. van P. Pikaar en M. Ruitenbeek Pieter Franciscus z. van I. MasiirelwyM. E. God- dijn Hendriks d. van P. Petiét en M. S. Brakhoven Arie Tijs z. van A. T. de Ja ger en A. Ciere Clasina Johanna d. van F. Ouwerkerk en C. P. Boot Pieter Phi- lippus z. van P. P. Jansen cn J. Zijlstra Willem Jan Batist z. van W. J. B. Zicgc- laar en C. A. W. de Boer Arie z. van O. de Ru en W. Retel Maria d. van C. van Daalen en J. de Zwijger Nicolaas Anto- nius z. van J. van Zijp en J. Grasman Jacoba d. van G. Stigter en H. J. P. Over- beek Constance Joha. Geertra. d. van L. H. v. d. Heuvel en J. E. R. Baart Gerrit z. van A. Schotman en E. Rikkcrs Maria Wilha. Joha. d. van P. J. Hakkaart en C. C. M. Berlemon Hendrik z. van P. J. Conrad en E. Dekker Eduard Marie Corns, z. van E. J. M. Nozeman en J. P. Slegtenhorst Elisabeth Wilha. Else d. van T. Poelsma en E. Bresser Karei z. van K. Ie Febre en M. J. Vincourt Nico laas Johannc sz. van J. P. Stokkermans en J. J. Louwier Joop Jacobus z. van H. Gijsman en A. W. v. Leeuwen Alida Eli sabeth Francisca d. van P. Ernst en F. de Laaf Jan Willem z. van P. Waterland en M. A. Smit Guusje Jacoba d. van K. G. Hoogenboom en C. M. Bouwmeester Jo hannes van P. Ciere en M. van West broek Wilhelmus z. van C. M. v. d. Meij en P. Giesberger. Johanna Hcndrika d. van G. Voorn en G. de jong Johannes z. van S-. van Vliet en H. v. d. Graaf Andries van A. Bernard en J. J. Geen jaar Adrianus z. van C. A. Burggraaf en M. Neuteboom Johannes z. van H. v. Bakkuru en H. Azier Hendrikus \'irs. Albertus van N. Schreuder en M. W. M. Paul Antonetta Apolina d. van PT. H. Boerondonk en M. A. Wag-mans KÜsa- beth d. van II. S. Keyzer en A. den Os Maria Hendrika d, van W. C. Lau en A. W. Meskers. Ondertrouwd: J. J. Koning jm. 22 j. en H. J. v. Duysen jd. 19 j. N. Smitte- naar jm. 26 j. en M. E. Bink jd. 27 j. F. J. E Harlinghamen jm. 31 j. en E. F. Borst jd. 21 j. O. baron v. Boetzelaer jm. 25 j. en G. H. Meylink jd. 19 j. A. Flippo jm. «25 j en P. J. v. d. Mey jd. 21 j. C. lug jm 28 j en R. Nildaszewski jd. 28 j. A. Koet jm. 31 j. en A. F. Baart gesch. 29 j. D. Huygens jm. 20 j. en M. Harte- velt jd. 20 j. II. Ginjaar jm. 26 j. en M. M. v. Bohemen jd. 21 j C H. v. Teijlin- gen ]m. 23 j. en J. Neuteboom jd 23 j B. Thoma jm 29 j. en A. Neuteboom jd. 22 j. A. Bronmeijer jd. 23 j. en H. M. v. d. Wijngaard jd 25 j. W. de Braai jm. 25 j. en 'J'. C Brouwer jd. 22 j. J. Stavleu jm. 20 j. en C. Lut jd. 20 j. H. Oostveen jm. 31 j. en C. Hering jd. 26 j. G e h u iv d: K. P. Wiekhart wedr. en G. M. E. Huntclman jd. A. Seriier jm. en M. A. M. Akerboom jd. M. J. Serdijn jm. en E. W. Muyzert. Overleden: J. J. Guldeman man 77 j. L. Questro dr. 77 j. J. Hakkaart dr 34 j. A. J. Eotingv. Schaik vr. 38 j. B. BerhageKroon vr. 50 j. H. Groene- wegenJanssen wed. 70 j. C. Hooge- booniAlblas vr. 38 j. J. Bonte wedr. 80 j. F. L. Tampoebolon zn. 21 j. C. van Es zn. 27 j. M. E. v. d. Ameele dr. 46 j. R. Vermeer m. 54 j. Personen in Leiden gevestigd. C. van Engelen-Bartelds, Woonwagen kamp. S. C. van Berkum, Verpleegster, Acad. Ziekenhuis. C. de Bruin, Slager, Hoogewoerd* 71. M. Deegens, Heeren gracht 81. H. van Dooren, Dienstbode, Rapenburg 57. C. Geel en fam., Ambt. Raad v. Arbeid, Buitenrus'tstraat 6. A. P. Gouwentak, Remise-beambte, Zijlsingel 01. J. Guley, Stoker, Heerenstraat 60. G. J. de Hoog, Journalist, Nieuwsteeg 5. A. C. Kaas, Slager, St. Aagtenstraat 20. J. C. Keet, Buffetbedicnde, Haverzaklaan 8. E. J. J. Kemperman, Dienstbode, Me- rclstraat 26. A. Kersseboom, Dienstbode, Steenstraat 59. J. G. A. de Keuning en fam., Bootsman, Breestraat 103. M. Key en fam., Arts, Noordeindsplein 8a. G. A. Kieft, Lingerie-naaister, Kolfmakersteeg 4. J. Kooreman, Voldersgracht 44a. G. Kremeiy Koopman, Aan boord Woonschip „Maria". G. Kuijt, de Wetstraat 16. D. Laan, Dienstbode, Rijnsburgerweg 83. J. de Leeuw en fam., Kleermaker, Drie Oc- tobersiraat 26a. P. J. Lekkerkerker, Kor te Mare 7. Beng Tiolc Lie, Cobetstraat 8. R. List, Morschsingel 19. P. J. Ma ters en fam., Verzekeringsagent, Formosa- straat 16a. H. de Mooy, Dienstbode, Zoe- torwoudsche singel SS. A. Nagtegaal en fam., Betonwerker, Rijnzichtstraat 15. C. J Ncuteboom en fam., Koopman, Apotho- kersdijk 26. P. van de Pol, Dienstbode, Oude Singel 146. E. C. M. de Rooy, Ka- gerstraat 16. A. van Rijn, Bedrijfsleider, Roodborststraat 1S2. M. Schaap-Bos hoven, Langegracht 182. D. Sc' oneveld, Banketbakker, Korte Mare 6. A. M. Sierag, Dienstbode, R. Schiekade 112. E. Standdarski, Kookster, Steenstraat 59. A. M. Sartman, Dienstbode, Plantsoen 63. Wed. A. H. Verhulsdonk-Norbart, van Speykstraat 47. Wed. A. Viersen-Leffring en fam., Meezenstraat 9. P. J. D. Vliet- stra, St. Jorissteeg 16. J. D. de Vries, Haagweg 46. F. G. H. L. de Wan en fam., Eetleur, Levendaal 116. W. M. Werkhoven, Schilder, N. Beestenmarkt 7a. A. van 't Wout en fam., Chauffeur, L. Morschweg 6. J. E. Zirkzee en fam., Si garenhandelaar, N. Rijn. J. P. van dor Zwart, bankwerker, de Wetstraat 15. Uit Leiden vertrokken: Th. S. M. Doorgeest, Dordrecht, Groen markt 5. C. J. Wiekhart en fam., Ned. Oost-lndië. C. J. Gorter, Utrecht, Wei straat 33. M. P. C. M. C. Nicola, Den Haag, v. Stolkweg 9. G. W. Cramer, Den Haag, Pr. Mauritslaan 158. G. J. J. Smits, Haarlem, de AVitstraat 26. J. J. Simonis, Breda, Nieuwstraat 27. F. Westa, Den Haag, Zuid Buitensingel 122a A. Ch. ter Poorten, Delft, Piet Hein- straat 27. M. G. Wortman, Noordwijk, straat 70. J. ter Heide, Meppel, Moleu- Pickéstraat 76a. P. Th. Hoogenboom, Katwijk, Zeehospitium. M. Gans, Utrecht, Oude Gracht 305. H. Th. v. Klinken en gezin, Haarlem, Hulststraat 3. 11. en H. M. Kuipes, Den Haag, v. Mer- lestraat lis. P. W. van der Ploeg, Den Haag, v. Boctzelaerlaan 151. E. E. K. Rohde, Bremerhaven, Burg. Schmidstr. 142 A. A. Kranenburg, Voorschoten, Voor straat 4. D. N. Dekker' en fam., Voor schoten, Voorstraat 25. E. Korpershock Molenkamp, Hilversum, Sterrenlaan 39. M. Jurczijk, Ocgstgeest, de Kempenaer- straat 46a. fr. M. Chr. Pelsrijcken, Bre da, Nieuwstraat 13. H. Faas en fam., Haalcm, Nachtegaalstraat 22. G. Kre- ling, Oegstgeest, de Kempcnaerstraat 20. H. van Dijk, Bergen op Zoom, „Vrede rust". A. A. Brouwer, Harlingen, Frane- kereind. C. A. Mets, Curagao. D. Plooy en fam. Zoeterwoude, H. Rijndijk f197. N. Kop en fam.. Soerabaia. E. Keune, Den Haag, Kapelweg 12. W. G. Netten, Den Haag-Loosduinen, Woonwa genkamp. Th. J. v. Benten, Rotterdam, VierambachtstraaJ- 38a M. H. Schalk, Haarlemmermeer, Ahbenes Lisserdijk 394. N. de Vries Den Haag, Snceuwbalstr. 112. P. Stougje, Nijmegen, Javastraat 47. J. Blansjaar, Oegstgeest, Endegeest J. v. d. Werff, Bodegraven, de Meye 27a b. d. ouders. J. II. Keune, Luik (B.), Rue Ligny 13. J. Woud en fam., Leiderdorp, Dorpstraat 57. A. J. P. v. Bruggen, Noordwijkerhout, Heerenweg B. 68. C. Th. M. v. d. Cool wijk, Wasse naar, Raaphorstlaan 17. R. Rocntjes en fam., IJmuiden, P. Heinstraat 38. GROOTE HOTELBRANDEN. In Amerika. NEW-YORK, 26 Dee. (V. D.). - In het Parkhotel te Akron (Ohio) brak door on bekende oorzaak een brand uit, die zich spoedig over het geheele gebouw had uit gebreid. Het hotel wordt voornamelijk be woond door arbeiders en employees van de in de nabijheid liggende gummifabriek. Doordat er een paniek uitbrak konden zes personen zich niet meer in veiligheid bren gen cn verbranddon levend. Een groot aantal bewoners liep min of meer zware brandwonden op. Het'hotel brandde ge heel uit. In Zweden. Zes dooden. UPS ALA, 26 Dec. (V. D.). In een ho tel te Tidaholm heeft op den eersten Kerstdag een hevigen brand gewoed, waaraan zes menschenlevens ten offer vie len. De brand vond in het hotelmeubilair rijkelijk voedsel, zoodat de personen, die zich op de bovenste 'verdieping bevonden, zich niet tijdig genoeg konden redden. Toen het de brandweer gelukte, door de vlammen heen te dringen, konden nog slechts zes verkoolde lijken geborgen war den. Ds brandweer kon niet voorkomen, dat ook een belendend gebouw door hot vuur werd aangetast en geheel uitbrandde BOUWWERK INGESTORT. Acht dooden. PARIJS, 26 Dec. (V. D.) Te Saumur stortte een bijna voltooid betongeraamte van de nieuwe cavallerieschool in. Een groot aantal arbeiders werd meegesleurd. Volgens de laatste berichten zijn in to taal ac dooden geborgen, terwijl vijf personen zijn gewond. ïïeti ngestorte bouwwerk is geconstru eerd van gewapend beton en was een loods van 80 meter lengte en een hoogte, van 20 meter, welke bestemd was voor het opbergen van automobielen, kanon nen en ander oorlogsmateiaal van de Ca vallerieschool. Het gebouw was bijna vol tooid cn ongeveer 20 arbeiders waren nog met de inrichting van het interieur van het gebouw bezig, toen zij Maandagmid dag p'-tseling werden opgeschikt door een dof krakend geluid van de wanden. Kort daarop stortte het dak en de muren als een kaartenhuis in elkaar. Onmiddellijk werd b reddingswerk ter and genomen, waarbij vooral do leerlingen de Cavalle rieschool en de brandweer van Saumur zich onderscheidden. Vier slachtoffers zijn Italianen, de andere vier Franschen. To Saumur is als teeken van rouw elke open lijke viering van het Kestfeest afgelast. Nog twee instorting en van bouwwerken. Tc ftijssel in Noord-F. krijk stortte een huis in aanbouw in, waardoor drie arbeiders een schedelbreuk opliepen en in ernstigen toestand naar een ziekenhuis moesten worden vervoed. Ook ui; Let dorpje Siri-le-Noble bij Douai wordt gemeld, dat een huis in aan bouw instortte, vaardorr drie arbeiders zwaar werden gewond. De gasontploffing te Londen. Het eerste slachtoffer. LONDEN 27 December. (V.D.) De gas ontploffing in het centrum van Londen heet thans toch een slachtoffer geëischt. De arbeider, die bij de eerste ontploffing tij dens zijn werkzaamheden zware brandwon den heeft opgeloopen, is in den afgeloopen nacht aan zijn wonden overleden. Een ernstig verkeersongeluk. WARSCHAU 27 Decembpr. (V.D.) Woens dag had in de nabijheid van Lodz een af schuwelijk verkeersongeval plaats. Een auto reeds met volle vaart op een met paar den bespannen wagen in. De paarden wer den op slag gedood en de disselboom van den wagen sloeg door de voorruit van den auto en sloeg den chauffeur het hoofd af. De Italiaansche rsgeeringscommissaris van Borgasi omgekomen. ROME 27 Dpc. (V.D.) De Italiaansche regeerings-commissaris van Borgasi (Libia) is tijdens een brand, welke plotseling in zijn huis uitbrak, bij een poging, om zijn kind te redden, waarvan hij ten onrechte dacht, dat het zich in het brandende huis bevond, in de vlammen omgekomen. Wirrtersportongelukken. BAZEL, 26 Dec. (V. D.). Dc feestda gen zijn in Zwitserland zeer rustig verloo- pen. Alleen bij het skirijden en sleeën zijn eenige ongelukken gebeurd. In de nabij heid van Luzern reed de 9-jarige Werner Huesler, toen hij op straat reed op een moeilijk te overzien gedeelte van den weg, recht op een auto in, waardoor hij doodgedrukt werd. In do streek van Cou- vet viel bij het skiloopen de 15-jarige Audetat zoo ongelukkig, dat een skipunt hern in de lougen drong. De jongeman stierf spoedig daarop. Op den weg naar Biel reden 3 meisjes met haar slede op een gevaarlijken plek tegen 'n auto. Twee van haar moesten met beenbreuken in een zie kenhuis worden ondergebracht. De onder-burgemeester van Verona bij een ongeval gedood. ROME 27 Dec. (V.D.) In gohe'el Italië is de temperatuur sterk gedaald. Op dc bergen ligt veel sneeuw, terwijl in de dalen een dichte nevel hangt, waardoor vele verkeers ongevallen plaats vinden. In de nabijheid van Verona kwam de waarnemende burge meester van deze stad met zijn auto in botsing met een vrachtwagen. Hij werd uit zijn auto geslingerd en overleed korten tijd later aan de bekomen verwondingen. Brand aan boord van een gestrand schip. STOCKHOLM. 27 Dec. (V.D.) Eenige dagen voor Kerstmis liep in de nabijheid van het eiland Utö het Amerikaansche stoomscnip „Gaspar" aan den grond. Ten gevolge van het slechte weer kon het schip niet onmiddellijk vlot gescheept worden. Dinsdag j.l. brak door onbekende oorzaak aan boord van het schip brand uit, welke zulk een omvang aannam, dat het leven der bemanning ernstig gevaar liep. Met grooto moeite gelukte het, een reddingboot uit te zetten, waarin twintig man het schip kon den verlaten. De tweede reddingboot ken terde bij het uitzetten. Verscheidene leden van de bemanning sprongen van het bran dende schip om het leven te redden en kon den, voor ccn deel in bewustcloozen toe stand, gered worden. Tenslotte gelukte het de zich nog aan boord bevindende man nen, de derde reddingboot uit te zetten en veilig aan land te komen. Eén lid der be manning kwam echter om. Zijn vader vermoord. MILAAN, 27 Dcc. (V. D.). Een 17-ja- rige jongen te Milaan heeft zijn vader met vier revolverschoten neergeschoten. Toen de man reeds stervend op den grond lag, heeft do jongen hem met een geweerkolf den schedel ingeslagen. De dader werd ge arresteerd, evenals zijn moeder en zijn broer, die er van verdachtworden, den jongen tot het vreeselijke misdrijf te heb ben aangezet. Incidenten tusschen gezanten en een generaal. Kan alleen in China go beu ren. PARIJS, 27 December (V. D.). Uit Nan king wordt gemeld, dat de speciale trein, waarin zich dc Engelsche gezant, do Hol- landsche gezant, de heer Oudendijk, en de attache's bevonden, op het traject Hankau Peking in de nabijheid van Tsjang Tsjau door generaal Hoet Soeng Toe is aangehouden. De bijzondere verslaggever van de „Pe tit Parisiën" bericht, dat de Chineesche generaal in tegenovergestelde richting reisde. Aangezien de gezantentrein door een betere machine getrokken werd, be val de generaal, dat de locomotieven vewisseld zouden worden. Toen de sta tionchef dat weigerde, werd hij door sol daten van den generaal neergeslagen en maakten zij zich meester van de machine, nadat ook het pe. „onecl van de locomotief mishandeld was. De gezanten moesten 6 uur wachten voordat uit Peking een andere locomotief was gekomen. De toestand in Afghanistan. LONDEN, 27 December (V.D.). Uit de berichten, die van verschillende zijden ontvangen worden, blijkt, dat in den toe stand in Afghanistan een ontspanning is ingetreden wat wel voornamelijk z'n oor zaak zal vinden in het feit, dat de winter inmiddels is ingetreden, waardoor de be wegingen van beide partijen ten zeerste bemoeilijkt werden en binnenkort geheel onmogelijk zullen worden gemaakt. Deze ontwikkeling is vooral voor koning Aman Oellah zeer voordeelig. LEIDEN, 24 Dcc. Vette varkens. Aangevoerd aantal 91 stuks zwaar. Prijs per kilo levend gewicht 0.760.75. Handel matig. GOUDA, 27 December. Vee. Aanvoer 1304 stuks, waaronder 164 slachtvarkcns; vette varkens 0.350.36, Londenschc ƒ0.260.28, zouters 0.300.32, 626 mage re varkens 2040, 54 biggen 1015, 7 runderen 200—300, 55 nuchtere kalveren 1219, 1 graskalf, 91 schapen 20—29, 6 bokken cn geiten 26. Handel matig. Kaas enz. Aanvoer 111 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. 0.53—0.56, 2e lew. 0.480.52. Handel matig. Eieren. Aanvoer 202 partijen eieren, kippeneieren 7.8.50, eendeneieren 7. 8.50 per 100. Handel vlug. Boter. Aanvoer 969 ponden boter. Goeboter 1.101.20, Weiboter 1.051.10. Handel vlug. Gemeentelijk» Aankondiging Kostelooze genees- en heelkundige hulp. Burgemeoster en Wetliouders van Leiden brengen ter kennis van hen, dio zich daar- too hebben aangemeld, dat de kaarten ter bekoming van kostelooze genees- en heel kundige hulp moeten worden a elf tot twaalf u hof aan de Oude Januari 1929 half twee tot vii A. VAN D gedtrende het jaar 1929, gehaald in het Elisabcths- '"vflta des namiddags Vestten uml op Woe is v<q)rmiddags uur A SAN DE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRRTEN, Secretaris. Leiden, 27 December 1928. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Cas:no: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxer: Afgekeurd. AMS I ERD AM, 27 Dcc. Vee. Aanvoer 249 vette kalveren, le kw. 1.05—1.15, 2e kw. ƒ0.00—1.04, 3e kw. 0.76—0.SS, 33 nuchtere kalv. f 12—18, 690 varkens, Holl. 2e kw. 0.82—0.83, Qverz. en Geld. le kw. ƒ0.840.85, prima iets hooger. Vette var kens 0.82—0.83. ALPHEN AAN DEN RIJN, 27 Dec. Kaas Aanvoer 7 partijen. Met Rijksmerk lo soort 55—57, 2e soort 51—54. Handel matig. LISSE, 24 Dec. Gladioleveiling. Schwa- ben 12—14 1.40, Orange Queen 10-12 0.85, Salmonea 8-10 0.40, Catharina 12- op 1,20, Halley 12-op 1.10, id. 10-12 J 0.76. id. 10 0.65, id. 8-10 ƒ0.24, Flamingword 14-op 1.30, dc/.. 12-14 0.95, Foch 14-op 1.90, Prince of Wales 14-op 1.60, dez. 10- 12 0.75, Odin 13-op 1.40, White Giaut 12-op 3.30, dz. 10-12 ƒ1.80, Hermiene 12- op 1, Oranje Brillant 10-op 0.55 id. 8-op ƒ0.26, America 12-op 1.10, id. 10-12 0.85, id. 8-10 f 0.40, Francis King 10-op 0.70, id. 8-10 0.10, Wilbrink 8-10 0.28. Leverbaar: Tulpen: Clara Butt z. 14 0.95, Picotée id. 0.80. Bijgoed: Montbr. George Davidson 0.55, id. Aurantiaca 0.50, id. Croc. Mia flora 0.50, Spirea Don ker Rose 5.50, Dahlia Salmonea 1.90, id. Glow 2, id. Harvest 2.80, id. Salwtake 2.90, id. Murillo 2.50, id. Diamant f 3. id. Protest 4.Diclytra Spectabilis klein 4.20, Pioen Pres. Taft 10, id. Off. Rubra Pleno II 4.60, id. Gemengd 5.80. HAZERSWOUDE, 24 Dec. Eierenveiling Kipeieren 3527 7.109.00, Hanen 1.30, Ko nijnen 2.00. VOORSCHOTEN, 24 Dec. Vrije veiling. Eieren 9.00O.bO, Kippen 1.501.75, Ko nijnen 1.003.00. NIEUW VENNEP, 24 Dcc. Eierenveiling. Aanvoer 3600 kippeneieren 7.9.90 per 100 stuks, konijnen 1.15—3.50 per stuk. Handel flauw. WISSELNOTEF.RTNGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.251/2 Londen 12.07 '"Vio New-York 2.483/, Parij9 9.741/.J Brussel 34.64 Zwitserland 48.0 ll/.> Milaan 13 031/0 Madrid 40 58 Oslo 66 421 /2 Kopenhagen 66.471/., Stockholm 66.75 Weenen 35.07'/o Praag 7.371/ï Prol. 5-51/4 0/0 BEURSOVERZICHT. De beurs had heden een tamelijk leven dig voorkomen en daarbij liecrschte er een vaste stemming. In hoofdzaak trok do be langstelling zich samen op enkele speciali teiten. Van de Industrieelen trokken aller eerst de Margarine Unies de aandacht door een verdere koersverheffing, zij kwamen bo ven 300 pet. Eveneens vonden groote omzet ten plaats in aandeelen Ned. Ivabeliabriek Kunstzijde-aandeden haddon een kalm ver loop, doch waren vast, evenals Philips-aan- deelcu .Een vrij geanimeerde affaire ont wikkelde zich in Schcepv., die mcerendeels goed gedisponeerd waren. Rubbers bij kleine omzetten wat gedrukt. Tabakken op kleine schaal verhandeld. Van de Olie waarden waren Koninkl. prijshoudend, hoe wel weinig veranderd. Suikers trokkor slechts geringe belangstelling. itoA overleed, tot on zo Jiope droefheid, vourziej vii lie IUL Ka<(rnniéjitenI <1®- Ster venden! onto Igcliefdo Man, Vadeil Schuwd en Grpot^itdrV WILI.EM PRINS^ in don ouderdom van 61 jaren. 7476 Namens dc Familie: W. PRINS. Voorhout, 26 Dcc. 1928

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3