STADSNIEUWS. Uit de Rijnstreek. RechxzaKen. PHILIPS] mmm H. G. ülilli - BreMaa! 39 - ïelei. 35 SPORT Laatste Berichten Het geheel was echter af en de tooneelisten hebben getoond door de opvoering van dit zware sluk tot heel wat in staat te zijn, zoodat zij met genoegen en trots op een en ander kunnen terugzien en allen een mooien avond hebben bezorgd. Op het einde dankte de voorz. allen voor den steun en medewerking tot het zoo schit terend slagen van dezen avond. Een bijzon der woord van dank richtte hij tot „St. Ge- nesius" voor hun keurig werk, torwijl hij de hoop uitsprak, dat allen zouden blijven medewerken om „St. Genesius" en de Har monie „St. Cecilia" tot grooten bloei te brengen. Ook Kap. Pronk sprak nog een kort woord, waarna allen voldaan huis waarts keerden. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Vrijdagavond te IS. 15 uur komt de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. De agenda bovat: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststel ling steunregeling voor werkeloozen. 3. Voorstel tot handhaving der door de Com missie van Beheer over het Lichtbedrijf bij de Begrooting 1929 voorgestelde leenrege- ling. 4. Voorstel t.ot wijziging begrooting Gasbedrijf 1929 in verband met beslissing Pensioenraad ontslag voorman-fitter-stoker Kool steeg. 5. Voorstel tot voteering benoo- digde gelden voor uitbreiding personeel. G. Herziening clectriciteitstarief voor verlich ting in buitengewone gevallen. 7. Verder voorkomende zaken. SASSENHEIM. Kerstbloemen-tentoonstelling. Tn het gebouw „Bloemlust" is hedenmiddag een tentoonstelling van gebroeide bolgewassen geopend, welke drie dagen duurt. Do be doeling van deze tentoonstelling is de „Kerstmis-bloeiers", hoofdzakelijk bestaan de uit tulpen (Mendels) naar voren te brengen. Wij hopen er uitvoeriger op te rug te komen. VEUR. Gemeenteraad. Zaterdagmiddag te 14.30 uur komt de Raad der Gemeente Venr in openbare vergadering bijeen. De agenda is gelijkluidend met die van Stompwijk, uitgezonderd punt 3. t VOORSCHOTEN. Reclasseering. Op Woensdag 2 Januari a.s. zal in het R. K. Vereenigingsgebouw een gevangenisfilm worden vertoond om meerdere bekendheid te geven aan het werk tot verbetering van de gevangenen. Verwacht wordt, dat zeer velen gehoor zul len geven aan de uitnoodiging tot een be- bezoek op dezen avond. Collecte. In de Nachtmis en Hoogmis op Kerstdag heeft in onzo parochiekerk, de zeereerw. Pater Ludgeris Zeinstra een lief dadigheidspredikatie gehouden voor den bouw van een nieuwe kerk bij Heerlen in de Mijnstreek. De gehouden collecte heeft opgebracht do som van 370. Getrouwd: L. J. van Aken en A. Kin dra H. O.Braggaar en M. H. Schumacher S. Marks en P. A. van Bronswijk. Overleden: H. Krispijn wed. van M. H. Metz 83 j. Joh. de Gier 1 j. DE WETHOUDERSSALARISSEN. „Geldverspilling"!? Wij willen hier afdrukken een ingezonden stukje van den heer P. Boot Jr. in „De Nieuwe Leidsche Crt.": Zooals algemeen bekend, behooro Lei den tot dio plaatsen in ons land, waar de belastingdruk zwaar is. Uit dien hoofde werd en wordt er van alle zijden sterk aangedrongen, de gemeentelijke uitgaven tot het strikt noodige te beperken. In schrille tegenstelling met dezon be- zuinigingsdrang staat nu echter het feit, dat de Raad vorige week besloten heeft de wethouderssalarissen met 500 per jaar te verhoogen. Onder aanvoering van de S. D. A. P., welke tracht tegen den tijd, dat zij zelf eén zetel zal willen bezetten, het baan tje zoo vet mogelijk te maken, heeft de Raad met 17 tegen 9 stemmen dit m.i. onjuiste besluit genomen; het spijt mij, dat onder diegenen, die voorstemden, ook een der A. 'ft.-leden wa3. Ook de geheel fractie van den Vrij heidsbond, welke bond over het algemeen zoo gaarne als bezuiniger bij uitnemend heid fungeeren wil, voer in het kielzog der 8. D. A. P. mee. Gelukkig bestaat altijd nog de gele genheid, dat deze geldverspilling, al is het dan ook zijdelings, weder wordt on gedaan gemaakt. De zittende wethouders zijn indertijd benoemd op het salaris van 2500 gulden per jaar; zij hebben bij hun zittingen dus niet op een dergelijk cadeau gere kend. Wat is nu eenvoudiger, dan dat de heeren van dit cadeau vrijwillig afstand doen en de 500 terug storten in de ge meentekas? Een dergelijke daad zou op de burge rij ongetwijfeld een zeer gunstigen in druk maken, terwijl de wethouders dan bovendien in de toekomst bij de voortge zette bezuinigingspogingen, welke zonder twijfel noodig zullen blijken te zijn, veel sterker zullen staan. Wij willen hier op de zaak-zelf, waar- ver het ingezonden stukje loopt-, niet diep ngaan. In dc waardeering van een salaris ijn vaak subjectieve elementen. Dit alleen ■illen wij toch terloops even opmerken: iet een wethouderssalaris van 3000 gld. taat Leiden in verhouding tot andere ge beenten aan den lagen kant: en: wie de uitkeering van zulk een jaarwedde „geld verspilling" noemt, hij maakt zich toch ze- :cr schuldig aan een niet lichte over drijving! 't Is echter hier onze bedoeling, om meer ;peciaal te wijzen op de beschuldiging van Ion ontevreden antirevolutionairen kiezer, lat de Raad „voer in het kielzog" der S. D. A. P. een beschuldiging, die feitelijk ge richt is tegen alle nieLsocialistischo voor stemmers in den Raad, al worden speciaal genoemd de twee leden van den Vrijheids bond en het eene lid der A. R. Partij (dr. v. Es), dat voor de verhooging stemde. (Be halve deren stemden alle R. K. voor). De Raadsmecrdcrheid zou dit besluit hebben genomen „onder aanvoering van de S D. A.P.", aldus de heer B. Hiervan is in den Raad niets gebleken; en wij rneenen, r:t de feiten, do juistheid dezer bewering ook beslist te kunnen ontkennen. En dan schuift de schrijver de S. D. A.P. als motief voor haar voorkeur voor een verhoogd wet- houderssalairs in de schoenen, da het er haar om te doen is „legen den tijd, dat zij zelf een zetel zal willen bezetten, het baantje r.oo vet mogelijk te maken". Ziet voorzichtigheid verbiedt ons, om naar de tegenpartij te werpen met zulk 'n verwijt, dat men niet kan waar maken. Wij willen den antirev. schrijver even aan het volgende herinneren. In 1918 kwam in den Raad het voorstel, om de wethouderssalarissen te brengen van 1500 op 2500 gld. Toen reeds klonk er een stem in den Raad, om in-eens te springen op 3000 gld. Geen stom van een sociaal-de mocraat de sociaal-democraten waren toen nog niet in den Raad. Maar van den.... Antirev. Mr. B v it. Deze deed een voorstel om de jaarwedde van de wethou ders te brengen op 3000 .gld. L)it voorstel werd verworpen. En wij herinneren ens nog heel goed, dat de heer Briët daarover boos was, omdat, zoo' zeide hij, de Raad, door slecht:: 2500 gl. voor de wetlicucerssala- rissen te willen vaststellen, zich belachelijk maakte. Wij waren het toen met deze opvat ting van mr. Briët n i o t eens. 't Lijkt ons echter n:et ondienstig, er nu even den ver ontwaardigden antirev. kiezer aa.. te her inneren BOND VAN NED. ONDERWIJZERS. Ter overweging. Namens het bestuur van de afd. Leidon B. v. N. O. schrijven de heeren Jac. Tjals- ma voorzitt.er cn G. W. L. Marine, sccreta- i Is, het volgende in „Het Leidsch Dag blad": „In uw blad de begrootingsdebatten volgende, lazen wij; dat wethouder Tepe in antwoord op het betoog van den heer Verwey, die aandrong op het inwinnen van advies ook .bij de onderwijzers-orga nisaties, o.m zeide: „Wel wil hij zeggen, „dat het uitgegeven blaadje van den B. „v. N. O. hem niet aanspoort tot toena dering, gespeend als het geheel is aan „objektiviteit en fatsoen". Mijnheer dc Redakteur, met belang stelling lazen wij verder in de verwach ting, dat de wethouder dit nader zou aantoonen. Met geen woord worden even wel deze kwalifikaties toegelicht of be wezen Nu nemen wij gaarne aan, dat de wethouder een voorstander is van ge- looven-op-gezag, maar hij neme onB niet kwalik, dat wij dit in ietwat mindere mate zijn en gaarne bewijs van zijn woor den tegemoet zien. Onze opvatting van fatsoen is nog al tijd, dat men iemand niet van iets raag beschuldigen vooral niet in een open bare Raadszitting zonder de beschul diging met degelijke bewijzen te staven. Laat men dit na, dan wondt men niet degene, die men wil treffen, maar zich zelf". Uit den wel ietwat! hoogen toon, die in het bovenstaande spreekt, mag men, natuurlijk, niet ten nadeele van de schrij vers besluiten, dat zij zich aan een te groote bescheidenheid zouden schuldig, ma ken. Zulk 'n beschuldiging zouden wij zeker niet „met degelijke bewijzen" kun nen staven! Toch willen wij een beroep doen op de schrijvers cm 'nsin bescheidenheid het volgende te overwegen. Toen mr. Tepe zijn beschuldiging, friscli geformuleerd, krachtig geïntoneerd had uitgesproken, heeft daar ni e m a n d in den Raad tegen geprotesteerd, terwijl daarvoor bij de replieken ruimschoots ge legenheid was, b ij voorbeeld in de paar uur lange speech van den heer v. Eek. Geeft dit den heeren niet iets te den ken 1 Als zulks in de Raadscommissie voor Ou- derwijsaangelegenheden was geschied, zou men misschien weer zeggen: nu ja daarin zit ook maar één openbaar-onderwijsman. En zelfs Homerus slaapt wel 'ns een keer. Maar men kan toch niet veronderstellen, dat in den Raad S. D.A.P., Vrijheidsbond, V. D. allen hebben geslapen? Nogmaals: de heeren mogen dit 'ns over wegen in bescheidenheid! Bescheidenheid is niet alléén een mooi sieraad, maar men komt heusch veeltijds ook verder mèt dan zonder deze deugd wat paedagogen, na tuurlijk, wel bekend is. BIOSCOPEN. Bioscoop-bezoek willen wij niet aanmoe digen. Wat niet beteekent, dat wij elk bezoek aan een bioscoop afkeuren. In het zien van een goede film kan een geoorloofde ontspanning, soms een nuttige ontwikkeling zijn gelegen. Maar vast staat, dat het voortdurend bioscoop-bezoek zeker verkeerd is vooral voor niet-volwassen personen. Ouders en opvoeders hebben den plicht, streng toe te zien op het bioscoop-be zoek van hen, dio aan hun verant woordelijke leiding zijn toever trouwd- Wij geven in onze courant iederen dag (behalve Vrijdags, als er een nieuw week- program begint, dat door ons dien avond wordt gekeurd) een korte aanduiding van het moreel gehalte der films, welke in de Leidsche bioscopen worden vertoond. Deze niet zoo gemakkelijke taak hebben wij op ons genomen, opdat de le zers van onze courant, als zij of hun oude re kinderen jongere hooren nooit in de bioscoop thuis'ns de bioscoop willen bezoeken. De hier bedoelde aanduiding wordt, meenen wij, tot onze spijt wel 'ns misver staan. Als wij mededeelcn „goedgekeurd voor volwassene n", bedoelen wij daarmede, zooals vanzelf spreekt, niet, dat ieder jongen of ieder meisje van 18 a 20 jaar de films kan gaan zien. Van volwas senheid kan op dien leeftijd zeker nog niet worden gesproken. Wij bedoelen dan, dat aan inderdaad volwassenen het bezoek niet behoeft te worden ontraden. Als wij de aanduiding gebruiken „g o e d- gekeurd", dan geven wij aan, dat de bioscoop ook door niot-vohvassenen kan worden bezocht. Wat wij herhalen niet niet wil zeggen: door kinderen. O vei: het algemeen is bioscoopbezoek voor kin deren, voor jeugdige personen onder 18 jaar, naar onze overtuiging, verkeerd. „Afgekeurd" is de kwalificatie van films, die een enzen lezers absoluut on waardige vertconing geven. Indien de bioscoop zóó is, dat een be zoek aan volwassenen volstrekt niet kan worden aangeraden, maar toch ook weer niet voor een ieder als verboden terrein behoeft te worden gekwalificeerd, gebrui ken we den term„niet afgekeurd voor volwass e n e n". Men lean, zooals men weet, deze leid draad voor bioscoopbeziek vinden op de derde pagina van ons eerste blad. Feestavond „St. Christoffel". Blijkens een advertentie in dit nummer houdt de afd. Leiden van de Ned. R. K. Ve.eeniging van handelsreizigers „Sint Christoffel" op 6 Januari a.s. een feest avond in de foyer van de Stads-Gehoor- zaal. Op dien grooten feestavond zal o.a. op treden de conferencier en snelteekenaar Rodi Roeters, bij velen geen onbekende. Er is voor dien avond zulk een gezel lig en pakkend programma door de feest commissie samengesteld, dat met recht op een zeer groote opkomst wordt gere kend. Het is dus aan te bevelen zich tijdig van kaarten te voorzien, wat geschieden kan bij de adressen in de circulaire ver meld. Ook verwijzen wij voor de verdere plannen voor dezen feestavond, naar de mede'eeüngen die in dit blad dienaan gaande nog per advertentie zullen worden gedaan. Zilveren jub. eum. Den 4den Januari hoopt de heer E. Deelman, concierge aan 't Stedelijk Gym nasium aan de Doczastraat zijn 25-jarig jubileum in Gemeentedienst te herdenken. Kind gered. Dinsdagmiddag, len Kerstdag, omstreeks 12 uur, is een onbekend gebleven 5-jarige jongen aan het Galgewater spelende le water geraakt. De 21-jarige D. Knotter, wonend in de Kloksteeg, die het ongeval zag gebeuren, sprong gekleed te water en slaagde erin den jongen op het droge te brengen. Den kranigen redder, die zijn Kerstfeest door 'n liefdevolle daad ver dienstelijk maakte, onze gelukwensch. Toen 't jongetje op 't droge was, heeft een der omstaanders het ventje en diens broertje, dat bij hem was, meegenomen naar hun woning. De minister van Financiën maakt be kend, dat ten behoeve van 's rijks schat kist is ontvangen bij den ontvanger der directe belastingen alhier, 1ste kantoor, een bedrag van f 27.4S wegens te weinig betaalde inkomstenbelasting en wegens te weinig betaalde wegenbelasting bedra gen van f 12, f 6.05, f 4.50, f 3 en f 1.54. Door de politie alhier is aangehouden de 16-jarige A. S., die uit een observatie huis te 's-Gravenhage was weggeloopen en wiens opsporing was verzocht. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een heerenrijwiel, dat on beheerd op straat is gevonden. Door een maatschappij hier ter stede is bij de politie een valsche gulden ge deponeerd. INGEZONDEN STUKKEN Leiden, 27 Dec. 1928. Mijnheer de Red.! Zoudt U zoo goed willen zijn onderstaan de regelen in Uw veelgelezen blad te willen plaatsen, bij voorbaat onzen hartelijken dank. Afzondering. Ja, zoo zijn wij bijna weer in een nieuw jaar gekomen; 1928 zal spoedig tot hel ver leden bchooren, en wij, R. K., vragen ons op Oudejaarsavond af: wat gaf 192S ons aan goed en kwaad. Zij, die in 1928 met ons zijn opgetrokken naar de St. Clemens-burcht in Noordwij- kerhout, kunnen zeker getuigen, 3 dagen schatten verzameld te hebben voor het hiernamaals, maar ook zegen en genade voor het leven hier op aarde. Zij zullen bij het scheiden van 1928 zeker aan deze dagen terugdenken met groote voldoening, en zeker het voornemen ma ken, ook in 1929 weer mee te gaan. En de gelegenheid is daar weer. Men kan zich reeds van Zaterdag 5 Jan. a.s. en vervol gens iederen Zaterdagavond van half zeven tot half acht, opgeven in het Bondsgebouw Steenschuur, waar een der Commissie-leden zitting houdt. In het jaar 1929 zullen deze zeer schoone en leerzame dagen gehouden worden van 23 tot 26 Februari. Wij rekenen op onze aeelnemers en hopen weer nieuwe deelnemers mede te mogen nemen. Gij, die nimmer het geluk hebt gehad, een retraite mede te maken, vraagt aan iederen priester, wat het zeggen wil een retraite te houden. Hij kan en zal u het antwoord geven. Vraagt het ook aan oud- retraitantenzij zullen het u ook vertellen. Dat het de moeite waard is, blijkt ieder jaar uit de deelname van hen, die tien en meer jaren opgaan naar het Retraitenhuis. om zich tenminste drie dagen in het jaar geheel te wijden aan hun zielsbelangen. Maar ook aan ontspanning wordt er ge dacht in het Retraitenhuis; daar zorgt onze zeerbeminde Rector Huf wel voor; en iedere oud-retraitant, die deze naam hoort, voelt dankbaarheid in zijn hart, als hij denkt aan dezen edelen priester. Geef u spoedig op voor deelname, daar er in het geheel maar 57 deelnemers mede kunnen gaan, opdat gij niet teleurgesteld wordt wegens te late aanmelding. U, mijnheer de Eedacteur, nogmaals dankend, namens de Commissie, verblijf ik hoogachtend J. v. d. WEIJDEN, Secr.-Penn., Retraitefonds, Morsehweg 53. B. KLEIN, Heerensingel 8a. D. J. M. DE KEUNING, Schutterstr. 23a. A. J. v. d. KWARTEL, Alexanderstr. 7. De werkloozen en Kerstmis. M. de R.! Het was voor de werklooze leden van den Ned. R. K., Volksbond afd. Leiden, een aangename verrassing, om zoo groote kerst- gave dit jaar te mogen ontvangen. Door tusschenkomst van den Eerw. Advi seur was een flinke gift binnengekomen, ter wijl meerdere slagers de werkloozen goed bedacht hebben. Namens de werkloozen en hunne gezin nen breng ik allen gevers hartelijk dank voor hetgeen zij geschonken hebben, waar door de feestdagen ook voor de werkloozen in den huiselïjken kring iets feestelijker konden zijn. Dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, hoogachtend: W. v. KESTEREN. AARLANDERVEEN. Cursus in pluimveeteelt. Alhier zullen pogingen aangewend worden, om te komen tot oprichting van een cursus in pluimvee teelt voor vrouwen en meisjes. BCSK00P. Gemeenteraad. Donderdag komt de Raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ope ning. Trekking nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling der notulen van de vergadering van 29 November 1928. 3. ngekomen Stukken. 4. Mededeelingen. 5. Advies van B en W. op een verzoek van hei Bestuur der Ver. voor Chr. Schoolon derwijs, om gelden uit de gemeentekas be schikbaar te stellen voor het maken van een fietsenbergplaats, ten behoeve van dè school voor gewoon- en uitgebreid lager onderwijl aan de Rozenlaan. 6. Advies van B. en W. op een verzoek van het bestuur der Ver. voor Chr. Schoolonderwijs, om gelden uit de gemeentekas toe te staan voor de volledige inrichting van een 7de leerjaar aan de 'school voor gewoon la ger onderwijs aan de Rozenlaan. 7. Advies van B. en W op een verzoek van hst be stuur der Ver voor Chr. Schoolonderwijs, óm gelden uit de gemeentekas toe te staan voor de volledige inrichting van een 7de leerjaar aan de school voor gewoon la ger onderwijs aan de Nieuwstraat. 8. Voor stel van B. en W. om te besluiten tot het aangaan van een overeenkomst i.z. stor ting van de voor den spoorweg verleende bijdrage. 9. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot aststelling van de annuïteit, door het Rijk verschuldigd, wegens rente en aflossing van het bedrag der kosten van het aanbrengen van centrale verwar ming in dc Rijkstuinbouwschool. 10. Voor stel van B. en W. om aan het College van Ged. Staten te verzoeken de belooning van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, welke a!s regel belast is met het voltrekken van huwelijken, te bepalen op een vast bedrag. 11. Aanbieding door B. en W. van een aanbeveling voor de benoe ming van een Ambtenaar van den Burger lijken Stand. 12. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van een concept-be sluit, strekkende tot wijziging van de ver ordening, regelende de verdeeling der werk zaamheden tusschen de verschillende amb tenaren van den Burgerlijken Stand in de gemeente Boskoop. 13. Voorstel van B. cn W. om, met intrekking van het raadsbe sluit van 29 November 192S, te besluiten tot de aanstelling van een vaste leerkracht aan de Openbare School. 14. Aanbieding door B. ^n W. van een voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de Openbare School. 15. Voorstel van B. en W. om hen machtiging te verieenen tot be taling van door de gemeente Gouda nage vorderde vergoeding, ingevolge de Nijver heidsonderwijswet. 16. Voorstel van B en W. om te besluiten tot onbewoonbaarver klaring van de perceelen, plaatselijk ge merkt Zuidkade Nos. 130 en 190a en Bad huisweg No. 2S. 17, Advies van B. en W. op een voorstel van den heer P. D. Noest i.z. steunverleendng aan werkloozen. IS. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Julianastraat aan den heer F. L. de. Korte te Waddinxveen. 19. Rondvraag. 20 Sluiting. Burgerwacht. Woensdag 2 Januari zal de jaarvergadering gehouden worden van de Boskoopsche Burgerwacht. Daarop zal door den heer G. Benckhuysen een lezing worden gehouden over: De uitbanning van den oorlog door het Kcllog-pact, de ontwa- peningseisch der S.D.A.I'. de te verwach ten vruchten daarvan, gezien in het licht van den internationalen en nationalen toe stand. Tevens zal er door genoemde ver- eeniging een propaganda-avond worden ge houden op 18 Januari a.s., waar als spre ker zal optreden de eerw. Pater Borro- maeus de Greeve. KANTONGERECHT LEIDEN. De kantonrechter alhier heeft J. A. v. d. O., broodfabrikant te Leiden, die wegens een herstelling in zijn fabriek vergunning had voor het doen verrichten van nacht arbeid, doch, met het oog op het warm ma ken der melk, daarmede 20 minuten vroe ger was aangevangen dan waartoe hem LEIDEN De avond-, nacht-en Zondagdienst der Apotheken: Donderdag 27 Dec. tot en met Zondag 30 Dec.: Apotheek: W. Pelle. Kort Rapenburg 12, Tel. 594. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. STANDAAM) -CpMBlJr ATIE. Zeer fraaiaf geluidsweergave. f 232.5p é©j^r».Eeeï Uit voorraad leverbaar 120 en 125 vowrl 7467 vergunning was verleend, veroordeeld tot 3 geldboeten van 6 of 3 X 3 dagen hech tenis. Moord. De Rechtbank te 's Hertogenbosch ver oordeelde heden Nicolaas Damen te den Bosch, die aldaar Engelberth Thijssen heeft doodgeschoten, tot 5 jaar gevange nisstraf. De eisch was 7 jaar. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. D.O.S. I—D.V.O. I 3—0. Onder groote belangstelling heeft D.O.S. weder een flinke overwinning behaald op D.V.O. Als beide elftallen volledig het veld be treden, blijkt de scheidsrechter maar te zijn thuis gebleven, zoodat den heer van Klink verzocht wordt de leiding op zich te nemen. Deze geeft echter te kennen dat evengoed een D.V.O.-supporter kan fluiten, wat echter de D.V.O.-aanvoerder weigert. Van Klink fluit dan voor clen toss, die D. V.O. wint, doch wat, gezien den zwakken wind, weinig voordeel biedt. Bosman trapt voor D.O.S. af en al da delijk krijgen we een vlug partijtje te zien. Beurtelings zijn beide doelen in gevaar, doch de achterhoede van beide partijen is safe. Als we denken D.V.O. te zien doel punten, redt de D.O.S.-keeper ten koste van een corner. Deze, goed genomen, wordt ech ter weggekopt, en vliegensvlug brengt de midhalf van D.O.S. op, geeft mooi door, en de bal vliegt langs den verrasten D.V.O.- keeper (10). Hierdoor niet ontmoedigd, valt D.V.O. fanatiek aan, doch van Rijn staat buitenspel en D.O.S. trekt weder ten aanval, echter zonder succes. Als dan na eenig middenveld-spel, de rechtsback van D.O.S. een geweldigen kogel lost, verdwijnt de bal over keepers handen in het doel (20). Met dezen stand komt de rust. Als dan weder is afgetrapt, is D.O.S. steeds in de meerderheid en wordt het D. V.O.-doel belegerd. D.V.O. verdedigt echter stug en weet voorloopig doelpunten te voor komen. De D.V.O.-supporters moedigen hun jongens luide aan, doch hoewel zij allen zwoegen, heeft zulks geen resultaat. D.O.S. blijft aanvallen en de Koning schiet tyoe maal kort achtereen rakelings naast. Bosman lost in moeilijke positie een paar harde schuivers, doch deze worden fraai gestopt. Dan krijgt D.O.S. een vrijen trap even buiten het strafschop-gebied. D. V.O. dekte het heele doel, doch Bosman schoot over alle hoofden heen en 't was 30, waarmee het einde kwam van dezen in de beste verstandhouding gespeelden wedstrijd, waartoe zeker ook de scheids rechter had bijgedragen. Beide partijen hebben hard gezwoegd en D.V.O. had zeker een tegenpunt verdiend. Leiden III—D.O.S. II 2—0. D.O.S. II toog volledig naar Leiden III. Het struikelde échter over de reserves, en verloor met 20. Bij rust was de stand nog 00, zoodat dit ondanks verliezen toch een goede prestatie was. A.s. Zondag S.J.O. II—D.O.S. I te Noord- wijk, aanvang 2 uur. vertrek por autobus 11 uur Noord hoek. Allen dus present en het beste beentje voor. De burgemeester van A'dam naar Indië De burgemeester van Amsterdam, de heer W. de Vlugt, is hedenmorgen om 8 uur met de Genua-express van de Stoomv. Mij. „Nederland" naar Genua vertrokken, om vandaar met de „Christiaan Huygens" naar Indië te vertrekken. Op het Centraal Station waren bij het vertrek aanwezig de wn. burgemeester de heer J. ter Haar Jr., de wethouders von Freytag Drabbe, Ketelaar en Rutgers, het raadslid prof. R. H. Woltjer, benevens eeni- ge hoofdambtenaren. Aan het Weesper- poortstation nam mevr. de Vlugt afscheid van haar echtgenoot. Commissie tot algeheele herziening van de krankzinnigenwet. Meer waarborgen tegen on noodige krankzinnigen verklaring. Het Hoofdbestuur der Nederlandsche vereeniging voor Psychiatrie en Neurolo gie heeft volgens de Msb. een commissie benoemd met de opdracht voorstellen te ontwerpen tot algeheele herziening van de krankzinnigenwet zulks in verband met 't feit, dat de meerderheid der Nederland sche zenuwartsen zich niet kan voresnigen met de plannen van minister Kan om die wet gedeeltelijk te herzien en meer waar borgen te scheppen tegen onnoodige krank- zinnigverklaring en vrijheidsberooving door onvrijwillige opname in een krankzin nigengesticht. Deze commissie bestaat uit prof. dr. K. H. Bouman, hoogleeraar in de Psychiatrie en Neurologie aan de Unive

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2