WEEK-END Gem. Berichten. LIED VAN DEZEN TIJD. KERKNIEUWS. LUCHTVAART. Vragenbus. LEUGENS. Zaterdag 22 December. Kran- tgn volschrijven is geon ongezellig werk, jo kunt juist schrijven, wat je wilt, je schrijft over alles en nog wat en als de krant vol is, dan ga je naar huis. Maar als de krant nu eens niet vol is, je kunt de lezers toch ger.n krant met een blanoo pagina thuis sturen. Het is bekend, dat journalisten voor niets staan, middelerwijl ze een verslag schrijven van een gemeenteraadsvergade ring, fokken ze nog een politiek artikel, geven tegelijk een pakkend verslag van een uitslaande brand of vertellen je in enthou siaste bewoordingen van een pas geopende zaak of nieuw soort kleefpasta. Natuurlijk kan het dan niet anders of ze zijn er wel eens naast, maar dat zou geen mensch hon kwalijk nemen, dat hij wist, dat een journalist eigenlijk een soort let terkundige machine is, waarvan in een korte spanne tijds dc hoogst mogelijke pro ductie wordt geëischt. Nu zijn die vergissingen niet zoo heel erg, want meestal merkt niemand er iets van en voor den journalist is het er maar om be gonnen, dat do krant vol is. Of het vulsel nu bankzwendel, een smokkelaffaire, een iu- torossante rechtszaak of een aardige moord is, dat hindert niet, als het maar vult. In dat opzicht toont een journalist zeer veel overeenkomst met een tandarts, die holle kiezen vult, hij kan het doen met goud, zilvez\ cement of porselein. Maar het kan gebeuren, dat de lozer wel eens merkt, dat een journalist er naast is en als hij dat merkt, dan kunt U gerust aan nemen, dat hij er heel erg naast is. Want het kan bijvoorbeeld gebeuren, dat hij denkt een zeer humoristisch artikel te hebben geschreven en dat hij iemand, die het gelezen heeft later hoort beweren: „Nou zeg, daar kan Minister de Geer het mee doen hoor!" Maar dan hebben ze tenminste niet in de gaten dat zijn artikel hopeloos mis lukt is. Deze week las ik echter iets in de krant, wat alle perken te buiten ging. Het kwam natuurlijk uit het buitenland. Nou neem ik zelfs buitenlandsche journalis ten niet kwalijk, als zij op een dag eens de. krant niet vol kunnen krijgen en ook niet dat'ze dan gaan fantaseeren, maar ze moeten het toch niet te bont maken ziet U. Want wat ik las, was niets meer of min der dan een leugen, een pertinente leugen, een infame leugen. Dat was een leugen, waar de onwaar heid zoo dik op lag dat je als fatsoenlijk lezer verontwaardigd werd. Ik las het volgende: „Naar verluidt is een voor een maand uit de gevangenis te Moabit ontvluchtte beruchte inbrekeer, tezamen met 12 kor nuiten onder sensationeele omstandighe den gevangen genomen. Deze inbreker, Przadkar genaamd, be hoorde tot een bende, die voor ongeveer tvee maanden onschadelijk gemaakt is. In den afgeloopen nacht nu werd Przad kar door een beambte van de crimineele politie herkend. Men arresteerde hem ech ter niet ^onmiddellijk, doch volgde hem ech ter. Hij trad een huis binnen in de Plu- menthalstrasse. Kort daarop braken de politiemannen de deur van het huis open en vonden een gezelschap bestaande uit meer dan 12 per sonen, onder wie 7 vrouwen, die vereenigd waren aan een champagnefeest. De politie mannen slaagden er in het opgewonden ge zelschap in bedwang te houden. Przadkar was onder de rokken van zijn vrouw gekro pen. Het huiewerd nu onder strenge bewa king gesteld. Een half uur later poogde Przadkar met een revolver te ontvluchten. Hij kon echter overmeesterd worden en werd geboeid. Aldus het verhaal. Voelt U de kneep? Proeft U de leugen? Een man, die zich verbergt onder de rokken van zijn vrouw? U begrijpt, dat bestaat niet! Het is hetzelfde, als een Goliath, die zich koestert in de schaduw van een gras spriet. DANIËL ONGELUKKEN. EEN MIJNRAMP TE LUTTERAOE. Een instorting in de Staatsmijn „Maurits". Vier dooden. Gistermiddag één uur heeft in een ko- lenpeiler boven de 391 M. verdieping in Staatsmijn Maurits een instorting plaats gehad, waarbij 4 arbeiders onder de stee- ncn zijn geraakt. Tot dusver (half zes gis teravond) zijn 2 der betrokkenen levenloos te voorschijn gebracht. Er wordt met alle kracht gewerkt om de 2 anderen te bevrij den. Met het oog op de zware steenmassa's waaronder zij bedolven zijn, bestaat er ech ter geen hoop, dat zij nog in leven zijn. De getroffenen zijn 1. de houwer H. H. de Vries, te Geleen, 39 jaar oud, gehuwd, vader van 4 kinderen; 2. de houwer F. H. Cox, wonende te Sittard, 27 jaar, gehuwd en vader van 1 kind ;3. houwer Henzen, te Sittard, 26 jaar, gehuwd, vader van 1 kind; 4. de sleeper K. H. Schampera, te Sittard, 19 paar, ongehuwd. Nader wordt gemeld, dat men ook de lij ken der beide andere slachtoffers heeft gevonden. Een zware steenmassa van onge veer 20 meter lengte, drie meter breedte en GO a 70 e.M. dik, heeft hen op den post ver rast en hen op slag gedood. Op eenigen afstand van de plaats des onheils waren nog arbeiders werkzaam, die evenwel niet getroffen werden. ONDER ZAND BEDOLVEN. Arbeider om het leven gekomen. Gistermorgen ongeveer 10 uur is bij de rioleeringswerken aan den Brederodeweg tegenover het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort, een arbeider, die in een put stond te wei-ken, door een plotselinge zand- verschuiving onder het zand bedolven. On middellijk werden pogingen in het werk gesteld om hem uit zijn benarde positie te bevrijden. Na eenigen tijd slaagde men er in den man te bereiken. Hij bleek echter het bewustzijn te hebben verloren. De po gingen hem weer bij te brengen faalden. Hot slachtoffer is de 24-jarige Veer uit Assen delft. Een tragische bijzonderheid is nog dat ook de vader van het slachtoffer op het terrein werkzaam was. EEN RIJDENDE LOCOMOTIEF ZONDER PERSONEEL. Betrekkelijk goed afgeloopen. Gistermorgen ongeveer 7 uur 15 is een locomotief van de Westlandsche Stoom tram Mij. zonder begeleiding van personeel, van Loosduinen naar Poeldijk gereden. Deze locomotief werd voor den dienst onder stoom gebracht. Door een verzuim van hot personeel was de rem niet vastgezet, ter wijl op tot nog toe onverklaarbare wijze de bewegingshandel gedeeltelijk in verkeerden stand was geraakt. Toen do locomotief vol doende stoom kreeg is zij ongemerkt gaan rijden met het gevolg, dat zij te Poeldijk tegen een stilstaanden personentrein aan- liep. Er ontstond eenige materieele schade, n.l. glasbreuk. De reizigers bekwamen geen enkel letsel. Spoorwegarbeider aangereden. Donderdngmorgen kreeg de ongehuwde spoorwegarbeider H. op het rangeerterrein te Susteren een stuk van een wagon te gen het onderlichaam. Met ernstige inwen dige verwondingen werd hij in zorgwek- kenden toestand naar hot Fransche kloos ter te Sittard vervoerd. Meisje door een auto aangereden. Het 3-jarig dochtertje van den heer G. is gisterochtend op den Rijksweg even bui ten Venlo door een passeerenden auto ge grepen en een eindweegs medegesleurd. Met ernstige inwendige kneuzingen is het meisje naar het ziekenhuis overgebracht. De chauffeur treft geen schuld. Ontploffing. Woensdagmiddag had bij den smid K. H. Dekker te Bergentheim in de gemeente Ambt Hardenberg een ongeluk plaats met Een pas ontslagen gevangene stal op klaarlichten dag uit een winkol een kaas om weer in de gevange nis te geraken. (Courantenbericht). Hij zat er in zijn muffe cel, Al reeds een jaar of zeven; Zijn straftijd was nu bijna om, Hem wenkte weer het leven. Hij stond daar in zijn stille cel vEn door de kleine ruiten, Beschouwde hij de grijze lucht, Daar in de vrijheid buiten. Hij keek er droomeloos en stil Naar al die wilde wolken, Die onbedreigd in snelle vaart De blauwe lucht bevolken. Hij dacht toen aan zijn vrijheid, die Nu weer begon to dagen, Dan zou hij weer een nieuwe sprong In 't volle leven wagen. En de cipier deed na een week De zware deuren open; Hij keek wat schuw rond, want hij wist Niet waar hij heen zou loopen; Hij ademde weer frissche lucht Van blijheid en yan leven, En hij verheugde zelf, dat hom De vrijheid wa3 hergeven. Maar toen de eerste dag verstreek, Voeld' hij de honger knagen, Hij wilde niet om onderdak, Of om wat eten vragen. Hij zwierf toen koud en eenzaam rond, Zijn vreugde was verdwenen, En zijn gedachten voerden hem Weer naar de bajes henen. Toen zag hij voor een winkelraam Een kaas om in te happen; En hij zei tegen een agent: Let op, die ga ik gappen. Hij deed het en de politieman Heeft hem toen ingerekend; Verheugd heeft hij weer voer een jaar Gevangenis geteekend. TROUBADOUR. een benzine tankwagentje meldt de „Zw. Crt." Dekker had juist een nieuw ontvan gen wagentje uitgepakt en in de smederij geplaatst, toen het op het alleronverwachts op een nog niet opgehelderde wijze in brand vloog on uit elkaar sprong. Nog meer eigenaardig is dit ongeval, daar het wa gentje nog niet met benzine gevuld wag. Do stukken vlogen overal heen en in de sme derij bleef geen ruit heel. De aanwezigen kregen allen verwondingen, waarvan die van don knecht, een zekere D. Horsman wel het ergst waren. Horsman was in zijn goheele gezicht zoodanig met brandwonden overdekt, dat hij na eerst behandeld te zijn geweest door dr. W. G. Weggeman te Ber gentheim, nog denzelfden avond is vervoerd geworden naar hét ziekenhuis te Almelo. In school gevallen. Donderdagavond kwam de 16-jarige leer ling der vaktcekenschool to Coevorden J. van Almelo in de school bij het plaatsen dei- banken zoo ongel ukkig te vallen, dat hij direct naar het ziekenhuis vervoord moest worden en daar na cenige uren overleed. Door een dorschmachine gegrepen. De landbouwer K. te Wisch is bij het dorschen door de machine gegrepen. Zijn arm werd geheel verbrijzeld. Zijn toestand is ernstig. Aan brandwonden overleden. Dc 27-jarige A. V., in de Doelstraat te Haarlem, dio Dondordagmdidag, terwijl zij bezig was met. het. ontvlokken van kleo- ren door middel van benzine, in brand ge raakt, is des avonds in het gasthuis aan de bekomen wondon overleden. Met een mes in het oog gestoken. Donderdagmiddag gingen twee jongetjes van de fratersschool te Eindhoven bij het Rijkskrankzinnigengesticht riet snijden voor het maken van een Kerstkribbe. Daar bij sprong de 12-jarige Leo Verhagen, met een aardappelmesje in de hand, over een 6loot. Het baasje schoof bij het neerkomen op den gladden grond uit, waarbij het mes in het rechteroog drong. Het mes met nog een stuk van het heft, drong in totaal 0 centimeter diep in het hoofd, zoodat do hersenen geraakt werden. Met schrijnende pijn liep het knaapje nog naar dr. Poulet, den directeur van het gesticht. Deze ver wijderde het mos uit het oog en deed den jongen per politiebrancard naar het R. K. Gasthuis overbrengen, waar dr. Verbeek hem in behandeling nam. Men vreest voor het leven. DE UITLEVERING VAN LIEBERMANN Door de Finsche regeering toegestaan. De Finsche regeering heeft het verzoek van de Nederlandsche regeering tot uitle vering van Liebermann (wiens naam her haaldelijk is genoemd bij de behandeling van de s.rafzaak van de Veendammer Hy potheekbank) ingewiligd. DE BOAZBANK-OVERVAL OPGEHELDERD? Aanwijzingen tegen drie anarchisten. Steeds heeft de Bussumsche politie ge tracht, klaarheid te brengen in de inder tijd zoo geruchtmakende zaak van den Boaz-bank-overval te Bussum, waarbij op klaarlichten dag een belangrijke som geld s uit de bank werd geroofd. Het personeel werd, zooals men zich herinnert, met een revolver in bedwang gehouden en de di recteur, de heer Joosten, werd gewond. Als vermoedelijke daders van den overval op den banklooper in de Linnaeusstraat to Amsterdam werd onlangs een drietal perso nen gearresteerd uit communistische krin gen. Ook de Bussumsche recherche heeft dit spoor gevolgd en or bestaan eenige aan wijzingen die het vermoeden wettigen, dat het drietal niet onkundig is van de bank roof, of zelfs hieraan schuldig is. Kort na de arrestatie twee jaar geleden van don woonwagenbewoner Brummer, ontving de directeur van de Boazbank een ongetec- kenden brief in een verdraaid potlood schrift, waarin werd medegedeeld, dat Brummer de dader niet was. Dit briefje nu vertoonde, wat het schrift betreft, eeni ge gelijkenis met het schrift van een der gearresteerden te Amsterdam. De fotografieën van het drietal zijn voor gelegd aan den heer Joosten en mejuf- fiouw Sikking, die nog op het kantoor werkzaam is en de berooving, evenals den heer Joosten, meemaakte. Mej. Sikking meende een der mannen te herkennen. Bovendien is het komen vast te staan, dat kort na den overval het drietal financieel in vrij goeden doen was. Een hunner had zelfs een motorfiets. »Tel." Het verdrinkingsgeval te Heemstede De aangehouden echtgenoot in vrijheid gesteld. De verdachte van R. te Heemstede, die eenige dagen in bewaring is geweest onder verdenking schuldig te zijn aan het ver drinken van zijn cehtgenoote in de Ring vaart is Vrijdagavond, na overleg met de Haarlemsche politie, door de Heemsteed- sche politie op vrije voeten gesteld. Ontrouw Penningmeester. Namens het bestuur van Ons Belang, -ver- eeniging van winkeliers in koloniale ware"h, is bij de politie van Haarlem aangifte ge daan van verduistering van ruim ƒ2000 door den penningmeester J. Z., die op 13 dezer naar Amerika zou zijn vertrokken. De politie stelt een onderzoek in. Zigeuners. Donderdagavond bemerkte een veldwach ter, dat achter Straelen (Did.) de vroeger gesignaleerde zigeunerbende een poging aanwenJde om de Nederlandsche grens te overschrijden. Een uit Venlo ontboden sectie bereden marechaussées vertrok spoedig naar de Ne- derlandsch-Duitsche grens, ter hoogte van Kastanjeberg, en werd aldaar geposteerd. Inderdaad kwam in het donker de kara vaan opzetten. De tropp werd lecemehmi- KALENDER DER WEEK. N. B. Vanaf Dinsdag dagelijks Gloria (behalve Vrijdag) en Credo, en de Prefa tie van Kerstmis. Vanaf Woensdag het 2e gebed van het Kerstoctaaf, (uit de 3o Mis). ZONDAG. Vierde Zondag v. d. Advent. Mis: Rorate. Geen Gloria. 2o gebod ter eere van Maria; 3e voor Kerk of Paus. Prefatie v. d. Allerh. Drièëenheid. Kleur: Paars. „Dauwt Hemelen van boven en dat de wolken den Gerechte (Christus) afzenden. (Introitus). Kom Hoer en wacht niet lan ger; ontbind den zondelast van Uw volk". (Communio). MAANDAG. Vigiliedag vóór het Kerst feest gebgden vasten en onthoudingsdag. Mis: Hodie. Geen Gloria. G&en Credo. Do gewone Prefatie. Kleur: Paars. „Vandaag zult gij weten, dat de Heer komt en morgen zult gij zijne glorie aan schouwen. Morgen zal de ongerechtigheid der aarde worden uitgedclgd en zal de Zaligmaker der wereld over ons heer- schen." (Kork. Getijden). DINSDAG, 25 Dec. Kerstmis. Hoog feest van Christus' geboorte. Geboden tc vieren als Zondag. De Nachtmis: Dorr.i- nus, De Dageraadsmis: Lux fulgebit. 2e gebed v. d. II. Anastasia. De Dagmis: Puer Laatste Evangelie als op Driekoningen. Kleur: Wit. N.B. Men lette .gedurende het Kerstoc taaf op de veranderingen in het gobed „Communicantes". Op dit Hoogfeest laat de H. Kerk hare priesters drie H. H. Missen opdragen ter viering van Christus' geboorte in de stal van Bethlehem (Nachtmis); in de harten dor mensohon (dageraadsmis) en van de geboorte van alle eeuwigheid uit den Va der (Dagmis). Heden is de Zaligmaker geboren, die Christus do Heer is, in de stad van Da vid (Evangelie v. d. Nachtmis). Laten wij op deze aarde ons verheugen met de bema lingen (Offertorium). Maar ook: zien wij met de oogen des geloofs in dat machte- looze Kind don Almachtigen en Allerhei ligsten God. Aanbidden wij Het met do Enge'en: „Eere zij aan God in den hoo- ge". Aanbidden wij dat Kind in ons hart en vragen wij met het nieuwe Licht van het menschgevorden Woord (de genade) te mogen worden verlicht on dat het nieu we Licht moge uitstralen in onze werken. (Gebed uit de Dageraadsmis). Want dan alleen is ons Kerstfeest vruchtbaar als het een verandering en bekeering van leven teweegbrengt. Immers: „De genade van God onzen Zaligmaker is ons verschenen, om te loeren, dat wij aan de goddeloos heid en de begeerlijkheid der wereld moe ten verzaken en zerlig, rechtvaardig en godvruchtig moeten leven in deze wereld" (Epistel v. d. Nachtmis). WOENSDAG, 26 Dec. Tweede Kerst dag. Feestdag v. d. H. Stephanus, eerste Martelaar. Dag van dovotie. Mis: Sede runt. Kleur: Rood. Gisteren beleed dc H. Kerk voortdu rend de Godheid van hot Kind in de krib be. Vandaag viert zij liet feest, va'n den eersten martelaar, die do Godheid van Christus met zijn bloed en leven zoo schitterend betuigd heeft. Om zijne predi king van den Christus is Stephanus go- steenigd. DONDERDAG, 27 Dec. Feestdag v. ct. H. Joannes, Apostel en Evangelist. Misi In medio. Kleur: Wit. In do vreugde van het Kerstfeest viort de H. Kerk ook het feest van deu H. Joannes, den meest bominden leerling «les Heeren. Na zijne uitverkiezing zien wjj Joannes steeds in de innigste gemeenschap jnet Christus, Hij stond ook onder het Kruis, hij die gerust had aan 's Heeron borst bij hot laatste avondmaal. Joannes stond aan het hoofd der Kerk in Kloin Azië, werd onder keizer Diocle- tiaan (8196) gevangen genomen en ge worpen in een ketel wet ziedende olie, waar hij echter ongedeerd uittrad. Als balling op het eiland Patmos schreef hij zijn „Boek dor Openbaring", het laatste der Boeken v. d. H. Schrift. Van zijn hand hebben wij ook het H. Evangelie, volgens den H. Joannes en drie brieven. In zeer hoogen ouderdom is Joannes overleden tc Ephcse (Klein Azië). VRIJDAG, 28 Dec. Feestdag v. d. H.H. onnoozele kinderen. Mis: Ex ore, Na hot Graduale valt het Alleluja niet vers weg cn wordt gebeden de Tract us. Kleur: Paars. Hoden vieren wij den feestdag der kin deren, die volgens hot. Evangelieverhaal door den allerwreedste»! koning Herodes vermoord zijn. Ziet, de aardsche vijand zou door eerbetuigingen die gelukkige kleinen nooit zóóveel voordeel hebben kun nen brengen, als hij nu gedaan heeft door zijn haat. St. Aug. ZATERDAG, 29 Dec. Mis v. d. H. Tho mas van Kantelberg, Bisschop en Marte laar: Gaudeamus. Kleur: Rood. Thomas Becket, kanselier van koning Hendrik II van Engeland, tot Aartsbis schop van Kantelberg verheven, was tol groote teleurstelling des konings, die in hartstochtelijke heerschzuoht de rechten der Kerk aanrandde, een onverschrokken verdediger van de rechten der Kerk. Be dreigingen of vleierij konden hem nie. doen wankelen. Ten slotte was Thoma wol gedwongen te vluchten. Jarenlan; verbleef hij onder de bescherming vai Paus Alexander en den Franschen Ko ning Lodewijk in Italië en Frankrijk al balling. Door de bemoeiingen des Pausei. en van den Franschen koning kwam c een einde aan Thomas' ballingschap. Maa spoedig na zijn terugkeer werd hij wee* het slachtoffer van allerloi lasterlijke bc schuldigingen, zoodat de koning in Tho mas een vijand bleef zien van het rijk ei. hij zich bij zijne hovelingen beklaagde, da; er één priester was in hot rijk, waarmei hij maar geen vrede kon houden. Dezi woorden brachten de hovelingen op d< gedachte den koning van dien éénen pries tor te verlosson. Zeer goed begrijpende dal Thomas die ééne priester was, hebben zi hem lafhartig vermoord tijdens de Vespor.' in de Kathedraal van Kantelberg, dei 29en Dec. 1170. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRAN CISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender, be halve: ZONDAG. 2c gebed v. d. Z. Nicolaa; Factor; 3o ter eore v. d. H. Maagd. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. INGEZONDEN) ME OF DEEL IN G- den, waarop men zich op Duitsch gebied vóór de grens legerde. De grenzen ter plaatse blijven bewaakt. St. Nicolaas en de Zondagswet. In den Raad van Raamsdonk (N.-B.) heeft de burgemeester medegedeeld dat het gemeentebestuur vergunning had gege ven aan het St. Nicolaascomitó om, zooals sedert jaren gebruikelijk, op 2 December een rondgang te houden met muziek. Za terdags, voor de optocht zou trekken, werd hom door het raadslid Van Woerden ge vraagd of deze rondgang al dan niet door ging, in verband met het foit, dat de ker- keraad der Geref. kerk een adres aan het gemeentebestuur had gericht, met verzoek daartoe in het vervolg geen vergunning meer te verleenen, indien men wenschte rond te gaan op den dag des Heeren. Op deze vraag had hij bevestigend geantwoord, waarna do heer Van Woerden zei, dat hij dan, in opdracht van den kerkeraad, de maatregelen zou nemen welke hij meende to mogen nemen om hun rechten to doen handhaven. Hierna is do heer Van Woer den naar den opperwachtmeester der ma- rechausseo gegaan met verzoek om van den optocht proces-verbaal op te maken. Intussc\cn daar gebeurde Zondag niets en alles had zijn gewoon verloop. Na deze uiteenzetting zette de heer van Woerden zijn standpunt als lid van den kerkeraad uiteen. Hij on zijn medeleden beschouwen dezen rondgang door het feit dat en de wijze waarop deze collecte ge houden wordt op den dag des Heeren, als een publieko schennis van dien dag en een opcubaré overtreding van Gods heilige wet, waardoor zij in hun heiligste gevoolens wor den gekrenkt. Nu die rondgang word gehouden in den namiddag, voor het eindigen van allo gods dienstoefeningen, moet dit daarenboven in strijd worden geacht mot art. 4 van de Zondags—ot. Nadat dc zienswijze was bestreden, 11-ft do Raad aangenomen den motie, waar in de handelwijze van B. en V^Swerd goed gekeurd en de wensch uitgesproken, dat het gemeentebestuur ook in volgenaenjarsn zijn goedkevrirg niet zal onthouden aan Vergane glorie! De directeur van P. W. te Amsterdam heeft gisteron aanbesteed het sloopen van het oude stadion aan den Amstelveenschen weg. Ingekomen 11 biljetten. Minste in- sohrijver C .H. Aring en J. Deegen, Amster dam, voor 25.000 door do gemeente toe te betalen. Kloosterjubileum. Op den 27stcn December a.s. viert dc Eerw. Broeder Mathias van do Congregatie van O. L. Vrouw van 7 Smarten zijn 25 jarig kloosterjubileum. Z.eerw. was aanvankelijk werkzaam al: onderwijzer aan de St. Aloysius school t< Amsterdam, daarna enkele jaren als zooda nig te De Heibloem, en vervolgens mee. dan 12 jaar in het bekende Stokershorst, totdat het Kapittel zijner Congregatie hen in den loop van dit jaar naar het Moeder huis ontbood om de functie van Novicen meester op zich to nemen. Moge nog tal van jaren den ijverigen en talentvollen religieus gegeven zijn om ii deze verantwoordelijke post zijn Congregn tie te dienen. Ongeluk op Le Bourget. Op het vliegveld van Lo Bourget bij Pu- rijs is een monteur bij het opstijgen van een vliegtuig het hoofd afgeslagen. Vraag: Kunt U mij zeggen, welke de beste Koelmachine is voor klcin-bedrijf in verband met bedrijfskosten, als verbruik van stroom, gas e.d. en aanschaffingskos- ten? Antwoord: Wij kunnen u tot onzen spijt hierover geen advies geven. Dat is een zaak, welke u uiteraard beter met een so- liede firma op dit gebied kunt bespreken. Vraag: Is het laden van een accu in de huiskamer ook schadelijk voor de ge zondheid? Antwoord: Het laden van een accu in de huiskamer kan geen kwaad, maar U moet er rekening mede houden dat op hot eind van do lading gassen ontwikkeld wor den, die U bctov in de kouken kunt houden dan in een kr er v.-aar monschen zijn.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9