Buitenl. Berichten. SPORT. Rechtzaken. Kokende koffie gedronken. Dinsdagmorgen heefteen 2-jarig jonge tje te Born, door het drinken uit een heete koffiepot ernstige inwendige brandwonden opgeloopen. In zorgwekkenden toestand werd de kleine in het Fransche klooster te Sittard opgenomen. HET DRAMA TE AMSTERDAM. Omtrent de toedracht van het tragisch geval van mishandeling te Amsterdam van twee kinderen door haar moeder, vernemen we nog het volgende: De toedracht is, daar de versufte vrouw nog niet door de politie gehoord kon wor den, niet volledig bekend. Wel weet men, dat de vrouw dikwijls door angst was bevangen, wanneer zij al leen thuis is Men vermoedt, dat zij gister morgen weer in zulk een toestand van waanzinnigen angst, do afschuwelijke daad heeft gepleegd. Een surveilleerend agent, die van het geval in kennis werd gesteld, trof, toen hij de woning betrad, den zuigeling met een diepe, levensgevaarlijke snede in den hals aan en het vierjarig kind met eenige mes steken in de beide armpjes. De moeder zat versuft in een stool en had verwondin gen aan de linkerhand. Intusschen was ook de gemeente-arts, de heer A. van Det, in de woning verschenen. Hij nam onmiddellijk de twee kindertjes mee naar de kliniek aan de Willemstraat, vanwaar zij naar het Wilhelmina-gasthuis werden vervoerd. Dr. van Det keerde toen naar de woning van de vrouw terug en oordeelde het na onderzoek noodig, ook haar naar het Wil helmina-gasthuis te laten overbrengen. De zuigeling is onmiddellijk na aankomst geopereerd. In de kamer heeft men een mes gevon den, waarmee waarschijnlijk de daad is gepleegd. De echtgenoot van de vrouw, die werkzaam is op een cartonnage-fabriek, is door den commissaris van politie Thumann, die het onderzoek in deze zaak leidt, van het gebeurde op de hoogte gebracht. Het drama heeft in de buurt rond do Lindenstraat groote opschudding teweeg gebracht. De malversaties bij de Coóp. „De Tijd" i3 Den Haag. De directeur van de N. V. Nederland- 6che Meelfabrieken en van de Coöperatie „De Tijd" te 's-Gravenhage, do heer A., die in verband met vermoedelijke bedric- gelijke bankbreuk was gearresteerd, is gisteren voor de Justitie geleid. In afwachting van de behandeling dei- tegen hem ingestelde gerechtelijke vervol ging is de heer A. voorloopig op vrije voe ten gesteld. De schat in de Alkmaarsche bedstee. Ten aanzien van de geruchtmakende kwestie van de te Alkmaar gevonden som van ruim 7000, vernemen wij, dat B. en W. van Alkmaar, een brief hebben gezonden aan de beide rechtskundigen aldaar, die optreden resp. voor erfgenaam en den vin der waarin zij hun verzoeken in overleg te treden teneinde te trachten het onderling eens te worden betreffende sequestratie. In- dien dit niet het geval wordt, zullen B. en W. zich tot den rechter wenden met het verzoek ten dezen sequestratie te gelasten, waardoor volgens art. 1768 B.W. het geld, hangende het geschil, in handen van der den wordt gesteld, totdat is uitgemaakt aan wien het, met de vruchten, zal worden gegeven. Een leventje van plezier. Onlangs verdween de 22-jarige loopknecht A. S. die in dienst was bij de N. V. „Ze- lander" aan de Ged. Glashaven te R'dam met de noorderzon. Achteraf bleek, dat hij er met 133 gulden kwitantie- en 2.50 wis selgeld vandoor was. Nasporingen bleven vruchteloos, totdat de man zichzelf bij de politie te Amsterdam aanmeldde omdat hij geen cent meer bezat. Hij had een leventje van plezier geleid, was na een alarmpistool, eenige kleoren en een fiets te hebben gekocht van Rotterdam naar Eindhoven gegaan, had vandaar uit een driedaagsch reisje in België gemaakt en was toen naar Amsterdam gereisd, waar zijn financieele positie aan het wankelen raakte, zoodat hij ten laatste probeerde om op een perronkaartje de reis naar de Maasstad te volbrengen. Doch dit was, door den conducteur tijdig bemerkt. Toen diende S. zich bij de Amsterdam- sche politie aan en kwam gratis in zijn woonplaats terug om hier in verzekerde bewaring te worden gesteld. Hoe een zwerver zich onderdak verschafte. Een - zwerver, die reeds vele jaren in de gevangenis had doorgebracht en nu sinds eenigen tijd op vrije voeten was, had in Arnhem en den omtrek rondge zworven zonder voldoende onderdak te kunnen krijgen. In de Roggestraat alhier ontmoette hij gistermorgen en agent, tegen wien hij zeide: „Agent, ik ga dadelijk ste len; kijk goed, wat ik doe." De daad bij het woord voegende, stapte de man een winkel in, waar hij in tegenwoordigheid van den agent en den aanwezigen winkel chef en stuk kaas van de toonbank weg nam. De agent nam de kaas in beslag en arresteerde den zwerver, die in zijn vuist je lachte en zeide: „Ziezoo, dan ben ik uit de misère. Op het politiebureau brandt de kachel en in het Huis van Bewaring is het warmer dan op Btraat." Tor zake van diefstal en landlooperij is proces-verbaal opgemaakt. De man is naar het Huis van Bewaring gebracht, blij gedurende den barren wintertijd te zijn opgeborgen. Reddingspoot aangespoeld. Aan het zeestrand dor Bildtpollen on der Annaparochie is aangespoeld een reddingsboot. Op de achterzijde van den spiegel staan de woorden „Forget- me not" en aan den I binnenkant W. Alderd. Op den voorste- ven komt voor de aanduiding „12 pers.". Oudheidkundige vondst. Men schrijft aan de „N. xt. Crt.": Bij het verrichten van grondwerken is in de nabijheid van het oude kapelletje achter Berkelaar, gmeente Echt (Limb.) op een diepte van ongeveer 60 c.M. een tufsteenen sarcophaag gevonden, waarin een glazen kom met terra deksel. De sar cophaag heeft vermoedelijk deel uitge maakt van een Romoinsch graf. ONGELUKKEN. DE GROOTE BRAND TE BERLIJN. Twee gewonden overleden. De eigenaar van de fabriek, Hawlitschi, die tijdens den brand in de Schönleinstras- se uit de tweede verdieping is gesprongen en een zwaar gewonde arbeidster zijn in middels aan de bekomen verwondingen overleden. Van de overige 31 gewonden zijn er nog acht zeer ernstig gewond. Naar het onderzoek der politie heeft uit gewezen, moet de oorzaak van het uitbre ken van den brand in de celluloidfabriek aan de Schönleinstrasse te Berlijn worden toegeschreven aan nalatigheid van een der in de afdeeling voor radio-apparaten aan het werk zijnde meisjes. Het betreffende meisje stak een stuk celluloid aan een gas vlam aan; toen het ontplofte, wierp het geschrokken meisje het weg, waarbij het brandende celluloid terecht kwam in een kist met eelluloidafval. Op hetzelfde oogen- blik stond ook deze kist in vlammen, waar op zij door de meisjes in panischen schrik van de tafel, waarop zij stond, werd afge worpen. Daarbij kwam de kist op vijf of zes andere eveneens met eelluloidafval ge vulde kisten terecht. Een groote steekvlam, die uit deze kisten te voorschijn sprong, zette toen de geheele fabriek in lichtelaaie. Een der lichtgewonde arbeiders geeft het volgende relaas van zijn wedervaren: Wij waren van ochtend als gewoonlijk in de werkplaats aan den arbeid, toen wij plotseling een hevig gekraak waarnamen, alsof het aan het onweeren was. Het vol gend oogenblik zagen wij reeds aan alle kanten de vlammen uitslaan. Wij waren eerst zóó geschrokken, dat wij niet wisten, wat te beginnen, doch daar op drong zich aan ons allen slechts de eene gedachte op, om weg te komen uit deze vuurhel. Wij wilden naar de trap rennen, doch zagen ons den weg afgesneden, daar ons reeds uit het eerste vertrek, dat wij binnenkwamen, de vlammen tegemoet sloe gen en de rook ons den adem dreigde Ie benemen. Wij deinsden ontzet terug en trachtten een anderen uitweg te vinden. Naast de werkplaats bevond zich een W.C. waarvan de sleutel echter in een an der vertrek hing. Daarop wierpen wij ons gezamenlijk tegen de deur, die ten slotte bezweek. Doch toen moesten wij tot onze ontzetting ontwaren, dat het kleine raamp je van de W.C. ten overvloede door stevige ijzeren tralies was afgesloten. Reeds dachten wij, dat elke mogelijkheid om aan den dood te ontkomen, ons afgesne den was en de vele arbeidsters, die zich bij ons bevonden, begonnen in haar angBt ont zettend te gillen. Plotseling echter schoot het een onzer te binnen, dat van het privé- kantoor, hetwelk van de werkplaats door een muur gescheiden was, een deur naar buiten leidde. Het gelukte ons, de deur naar het privé-kantoor te forceeren en via dit kan- toor een trap te bereiken, die wel is waar vol rook stond, doch nog gepasseerd kon worden. Voordat allen beneden waren aan gekomen, hadden de vlammen echter ook dit trappenhuis reeds bereikt en van ver- verschillende van ons vlogen de kleeren in brand. Spoedig was echter hulp ter plaat se en wij werden naar het ziekenhuis over gebracht. Naar voorts wordt gemeld, stroomde voor !t in brand staande gebouw al spoedig een dichte menigte samen, waaronder zich talrijke familieleden der in de fabriek te werk gestelde arbeiders en arbeidsters bc- vopden. Door het ijs gezakt. Drie personen verdronken. Uit Hannover wordt gemeld: Maandagavond zijn op de Marschweide ben Hannover vier personen drie mannen en een vrouw, door het ijs gezakt. De dun ne ijslaag brak plotseling onder hun voe ten. Slechts aan de vrouw gelukte het, vas ten grond onder haar voeten te krijgen, doch de drie mannen verdwenen voor haar oogen onder de ijskorst. Toen de brand weer te hulp kwam en de drie verongeluk te onder het ijs vandaan haalde waren allo drie reeds overleden. Vreeselijke dood. Zwerver onder gloeiende slakken bedolven. Op een stortplaats van slakken op het terrein van de Laurahütte te Kattowitz had een daklooze bescherming tegen de koude gezocht. Arbeiders, die den man niet zagen, stortten een groote massa glooiende slakken op den hoop, die zich daar reeds bevond. De man werd onder de gloeionde massa bedolven en is levend verbrand. De overstroomingen bij ijHamburg. Volgens een bericht uit Hamburg aan het „Berl. Tagebl.' staan de lage landen in de omgeving van de stad nog steeds on der water. De capaciteit der pompmachines is volkomen onvoldoende gebleken. Onder de bevolking die bijna elk jaar in de lente en den herfst aan dergelijke langdurige overstroomingen is blootge steld, zijn epidemiën uitgebroken. Vooral het aantal typhusgevallen is zeer toegeno men, mede tengevolge van den slechten toe stand van het drinkwater in deze streek. Onopgehelderd ongeluk in een ziekenhuis. Te Huil heeft in een der ziekenhuizen tij dens het röntgenologische onderzook van een kind, dat een arm gebroken had, een nog onopgehelderd ongeluk plaats gehad. Toen de achtjarige Doris Laverack met een armbreuk was opgenomen en op wensch van den dokter zou worden ge-X't, legde men haar op de onderzoekingstafel, waar na het licht werd uitgedaan. Zoodra dit geschied was voelde de moeder een vreese- lijken electrischen schok en toen zij weer bij zinnen kwam en men licht had aange dragen, bleek de verpleegster, die den éénen arm van het kind had vastgehouden en aldus het licht had uitgedraaid, half verlamd op den grond te liggen, terwijl de arme kleine zelf dood ter aarde lag. Do moeder had in het noodlottig oogenblik den anderen arm van de ongelukkige Doris vastgehouden. Strenge winter in Noord-Oost Europa. 18 graden onder 0. Uit Riga wordt gemeld: Een krachtige koudegolf is hior begon nen. De thermometer is plaatselijk tot op 18 graden onder nul gezakt. De zich vormende ijsmassa's beginnen de scheepvaart ten zeerste te belemmeren. Ook op de Rigasche zeekust begint zich ijs te vormen. Naar uit Leningrad gemeld wordt, is ook het Oostelijk gedeelte van den Finland- schen zeeboezem van Kroonstad tot Lenin grad met ijs bedekt. Het stoombootverkeer kan nog slechts met behulp van ijsbrekors in stand worden gehouden. Streng winterweer in Silezië. Uit het Silezisch gebergte wordt strenge koude, bij N. O. wind gemeld. Hier en daar heersckt reeds meer dan 10 gr. O. vorst. In het voorgebergte ligt de sneeuw 2040 c.M. hoog, in het gebergte zelf een paar meter. De condities zijn gunstig voor win tersport. Zware sneeuwval in Baden. Doordat het sedort gisteren zonder op houden heeft gesneeuw ondervindt het verkeer in Baden groote vertraging. B AN Dl ETEN-TER R EUR TE CHICAGO Zes personen op straat overvallen. Een gedood, vijf zwaar gewond. De misdadige elementen in Chicago heb ben gisteren opnieuw een bewijs geleverd van hun geringe ingenomenheid met de po gingen van de nieuw benoemde politie-auto- riteiten om orde en rust in de stad te her stellen. Zij hebben namelijk den voornaam- sten getuige uit een ontvoeringsproces, ze keren Scully, op straat vermoord en vijf zijner metgezellen zwaar gewond. Scully had aan de politie mededcelingen verstrekt omtrent een bende afpersers, terwijl hij drie chèques had overhandigd, die geëndosseord waren door een van de verdachten, waaruit bleek, dat dezen zich aan chantage hadden schuldig gemaakt. De aanval op Scully en zijn vrienden werd uitgevoerd door vier mannen, die gewapend waren met slaghou ten, waarmede basball gespeeld wordt. Toen Scully tijdens de worsteling trachtte te ontkomen, werd hij doodgeschoten. Twee zijner vrienden kregen een hersenschud ding. Ook de drie anderen werden ernstig gewond. Sinds de nieuwe procureur-generaal Swanson veertien dagen geleden zijn func tie heeft aanvaard en verklaarde, dat hij alles in het werk zou stellen om de stad van haar misdadigers tc bevrijden, hebben twee bomaanslagen plaats gehad terwijl ettelijke misdaden op straat zijn gepleegd. Bij een poging om êen jongen neger te ar resteeren, die later door de politie werd neergeschoten, werden eenige agenten ge dood. Sindsdien maakt de politie gebruik van machinegeweren en traangasbommen. Roofoverval op een gemeentehuis. Bandieten dringen schietend binnen en rooven 12.000 dinar. In het dorp Mala Mostanica in Servië overviel Maandagnacht een bende van 8 tot 10 roovers het gerneenethuis, ofschoon zich daarin een wacht van 10 personen be vond. De roovers namen het gebouw onder vuur dat door de waehterB deels uit angst, deels wegens gebrek aan ammunitie, slechts zwak beantwoord werd. De bandieten braken dan de deur open, dwongen de wachters onder de bedden weg te kruipen en plun derden de gemeentekas, die 12.000 dinar bevatte. De roofmoordenaar Bernecker overleden. Ook een wachtmeester overleden. De roofmoordenaar Bernecker, die Maan dag in hettuchthuis te ïnsterburg muiterij had gepleegd, is gisternacht aan de ver wondingen, die hij heeft opgeloopen, over- loden. Het is gebelken, dat hij ook zich zelf een kogel in het hoofd heeft gejaagd. Voorts is de wachtmeester Naujoks, die bij de schietpartij ernstig was gewond, gister nacht om 2 uur eveneens overleden. Een dierenbeul krijgt 6 weken. De rechtbank te Wcsermiindo heeft iu hooger beroep een bijna ongeloofelijk go- val van dierenmishandeling behandeld. Een boer had onder den buik van zijn paard, dat tengevolge van een open borst- wond den wagen niet kon trekken een hout- Vuur laten aanleggen. Het paard, dat niet meer verder kon, liet zich op het vuur vallen en stierf kort daarop. De rechtbank bevestigde het vonnis in eerste instantie n.I. zes weken gevangenis straf, de zwaarste tsraf, welko de Duitscho wot op dierenmishandeling heeft gesteld. Negers bouwen hun eigen kerk. De negers, die te Roch Castle (Virgina) op het Sint Emma-instituut voor industrie en landbouw studereen, hebben in hun vrijen tijd him eigen kerkje gebouwd ter eere van 8infc Eduard. Z.Em. Kard. Dougherty, aartsbisschop van Philadelphia, kwam persoonlijk de kerk consaereeren. Zeldzame onderscheiding van een kloosterlinge. Ter erkenning van haar verdiensten als overste der zusters van het H. Hart tc La Paz heeft de regeering van Bolivia aan moeder Margaretha Maria Sonlodre bet onderscheiding8teeken „Condor van de Andes" geschonken. Zij is de eenige vrouw, die deze decora tie bezit. VOETBAL. DIOC. HAALEMSCHE BOND. R. K. D. 0. S. (Roelofarendsveen). Wederom heeft D.O.S. Zondag haar reeks overwinningen voortgezet, door van het sterke O.V.V. met 31 te winnen. Als het tijd van beginnen is blijkt de bondsscheidsrechter liever niet door ie koude te komen, en daarom schitterde hij door afwezigheid. Doch een der O.V.V.- supporters was zoo welwillend de leiding op zich te nemen, die buiten een paar rare beslissingen naar genoegen leidde. Na aftrap dadelijk een vlug spel met D.O.S. iets in de meerderheid, maar door de gladheid is zij niet in staat te doel punten. Bij een aanval van O.V.V. denken we den midvoor te zien scoren, maar hij schiet tegen den keeper. Nu zet D.O.S. er alles op en zij weet bij een schermut seling plotseling te doelpunten, 10, waar na het spoedig rusten is. Na de thee pakken beide ploegen goed aan en weet wederom de linksbinnen van D.O.S. het net te vinden (20). Dit wordt O.V.V. te bar, en geweldig komen zij op zetten en met succes, als de midvoor in buitenspel-positie keihard inschiet (21). Hierdoor niet ontmoedigd, gaat D.O.S. INGEZONDEN MEDCOEELING. wel ten aanval, maar do O.V.V.-achter- hoede keert alles, doch als er nog vijf minuten te spelen zijn is het wederom de linksbinnen van D.O.S., die er 31 van maakt, zoodat D.O.S. dezen in beste ver standhouding gespeelden wedstrijd ver diend gewonnen heeft. Het tweedo moest hoewel niet volledig, met 21 van S.J.C. IV verliezen. Spelen op bevroren grond. Waar b 1 ij f t de verantwoordelijkheid? Do afgeloopen voetbal-Zondag heeft weer eens overduidelijk bewezen, dat onze hee- ren scheidsrechters de verantwoordelijkheid van hun taak niet voldoende beseffen, aldus schrijft „Do Tijd". De verslagen van de gespeelde wedstrij den bevatten alle dezelfde klacht, over do onbespeelbaarheid der velden, maar „om de eene yartij geen vergeefsche reis te laten maken, werd besloten, toch te spe len"! I Wij zuUen do laatsten zijn, om te ont kennen, dat het voor de heeren trappers en nog meer voor hun (vereenigings-)kas, buitengowoon onprettig is om een vergeef sche reis te maken, maar een middel hier tegen is niet, het laten doorgaan van den wedstrijd. Het is toch werkelijk al te dwaas, dat wellicht ten koste van de ergste ongeluk ken, maar gespeeld wordt, om een vergeef sche reis te voorkomen. Voorkomen! Het vlooit ons als vanzelf uit de pen. Zoo'n reis moest worden voor komen, daar hebben wij onze consuls voor, die, al blijft terreinkeuren een kwestie van appreciatie, niet het recht hebben 'n voet balveld goed te keuren als 100 M. verder al druk wordt schaats gereden. Spelen op bevroren grond is uiterst ge vaarlijk en als de heeren consuls in dezen een onjuiste opvatting hebben, dan hebben do scheidsrechters niet alleen het recht, neen, is het hun plicht om des consuls fout te herstellen en het veld onvoorwaardelijk af te keuren. En al was de eene partij al drie dagen onderweg, dan nog mag de scheidsrechter de spelers niet aan het groote gevaar bloot stellen, dat spelen op een bevroren veld met zich brengt, ook niet „om een vergeef sche reis te voorkomen". Hot is een verkeerde gewoonte van vele arbiters, om de verantwoordelijkheid op een heele goedkoope manier van zich af te wentelen. Zij vragen n.I. de aanvoerder der beide partijen wat zij wenschen. In 99 van de 100 gevallen zeggen zij spelen". Goed, zegt dc „leider", maar alle verantwoorde lijkheid is voor U! (Jammer, dat ook de leiders van een voetbalteam over het al gemeen zoo weinig verantwoordelijkheids gevoel bezitten). Dit is een zeer verkeerde opvatting van des scheidsrechter taak. Als hij meent, geen verantwoordelijkheid op zich te kun nen nemen, mag hij de leiding van een wed strijd niet aanvaarden. De heeren scheidsrechters moesten er eens wat meer aan denken, dat zij, door te laten spelen op in slechten toestand ver- keerende terreinen, de volle verantwooV- delijkheid van alle gevolgen op zich nemen. Maar nog iets. Als nu blijkt., dat er per sonen zijn, wien beoordeeling van de on derhavige kwestie niet is toevertrouwd, zou hot dan niet op den weg van den bond lig gen om in deze leiding te geven en radi caal, tijdig een wedstrijd-verbod uit te vaar digen? Ook in twijfelgevallen, zooals mis schien Zaterdagmorgen, dat is in ieder ge val beter, dan dat wij het groote risico loopen van ernstige ongevallen. KORFBAL. Amsterdam—Leiden. Het Leidsche 12-tal, dat 25 December te gen Amsterdam speelt, is als volgt samen gesteld dames: Janssen, Buys, Meyer (Fluks), Vermast, Ensink, Molt (Vitesse); heeren: v. Bemmel, Meylink, Ressenaar (Fluks), Ploos van Amstel, Uittenbroek, ter Poorten (Vitesse). Invallers zijn: mej. de Haas (Fluks), mej. Meihuizen (Vitesse) en de heeren van Beeck, Kaiser (Vitesse). BILJARTEN. Om den Coupe Glorieux te Brussel. De uitslagen van gisteren luiden: Moons -100 29 113 13.79 Luypaerts 287 28 65 10.25 Van Belle 100 25 94 16.00 Touquet 274 24 55 11.41 Poensgen 400 31 85 13.90 Moons 371 31 121 11.93 SCHAKEN. Match LandauNoteboom. De eersto partij is verder als volgt ver- loopen: 25. Dg3 Pe5. 26. Pb3 Dd6. 27. g5 hg5: 28. Dg5: Pcg4. 29. Tf4 Db6. 30. Tg4: Pg4: 31. Dg4: De3:t. 32. Kfl Ldö. 33. Pdö: Td5: 34. Lc2 Te5. 35. Ddl g5 3t>. Dd2 Dbb. 37. Pel Tdö. 38. De2 Dc7. 39. Pd3. Dh2: 10. Pf2 Df4. 41. Ldl Td2 42 g3 Te2: 43 gf4: Tb2: 44. fgö: Ta2. 45. a4 ba4: 40. Pe4 a3 47. Pc3 Tat-, wit geeft op. DAMMEN. De uitslag van de Beker-competitie tusschcn Voorschoten en Chr. L. Dam ver. is als volgt: Bemmelenv. d. Bosch 20 OudshoornOp ten drees 20 GraafZwieten Sr. 02 JuMolenaar 02 BuisGraaf 02 AnkerZwieten Jr. 02 WeverMunema 02 ZwaanKlinkenberg 02 SchooneveldW waadgras 02 Gentv. d. Wijngaard 02 4—IC Voorburg—Voorschoten. De uitslag van den wedstrijd te Voor burg tusschen de Chr. Voorburgscho Dam club en de Voorschotensche Damclub luidt: Voorburg Voorschoten 8. den HertogO. J. van Bemmelen 1—1 P. KeijzerH. Oudshoorn 20 T. de JongJ. C. de Graaf 2—0 H. de RoverW. H. Ju 02 J. BeukemaA. Anker 2—0 J. W. BronH. do Weever 0—2 R. VeldhuijzenH. Schoneveld 11 J. VeldmaatJ. G. van Gent 02 W. v. d. WijngaardG. J. Zwaan 11 C. v. d. Heuvel—W. Vis 20 B. BergmanA. J. Coljée 20 A. C. KoppenG. J. Versteegen 02 Totaal uitslag 131 KANTONGERECHT HAARL.MEER. Vuile melk. Boeten van 20 e 25 werden opgelegd. J. A. van V., los arbeider te RocloJ arendsveen en C. J. de J. te Roeloi arenck'veen, hebben op 31 Oot. bagger gc - trokken, waarvoor zij geeen permissie hac den. Hun is ten laste gelegd de bagger zich te hebben toegeëigend. Zij hebben gc baggerd daar waar de gemeente aan he dempen is. Verd. geven het toe maar z hadden niet geweten, dat het niet mocht De Burgemeester was er dienzelfden da nog langs gekomen en ook de politie ei men had niet eens gewaarschuwd. Late is de politie weer gekomen en had gezegd dat zij de bagger moesten uitgooien e. had procesverbaal opgemaakt. Do kanton rechter is van meening, dat als verd. d<' bagger hadden uitgegooid, er verder niet zou zijn gebeurd. Verd. meenen, dat d< Burgemeester hen zocht: anders had h best even kunnen waarschuwen. Verd. bag geren altijd. De kantonrechter meende, da de meeste bagger maar genomen wordt Het O. M. eisoht 10 of 10 dagen, on- reden verd. de bagger niet hadden wille terugstorten. De kantonrechter veroordeel <lc verd. tot 8 of 8 dagen ieder. Geen toezicht gehouder De aangehouden zaak van de aanrijdin van W. van Bentem wordt heden voor gezet. Gehoord wordt Jacobus Huberti van Bentem, zoon van verd., melkslijter I Oudewetering. Getuige verklaart i auto onder t-oezicht van zijn vader te het ben bestuurd. Get. had door het achte ruitje gekeken en toen achteruit de Gar tee Roelofarendsveen uit gereden. Hij ha echter niet gezien dat hij een kind h? overreden. De kantonrechter vindt, dat - vader al heel weinig toezicht heeft geho den. Hij maakte aanteokening van vc kochte melk en lette in 't geheeel niet o Verd. had behoorlijk naast de auto dien- te gaan loopen, dan had hij den weg ku nen overzien. Getuige Joh. Smit, den waarder to Haarlemmermeer, heeft m< den majoor der Rijkspolitie don weg oj - genomen en hoe daftr gereden is. Getuig meende, dat door het achteruit rijden a •reeds het verkeer in geevaar is gebrach omdat door de op den wagen geplaatst bussen don weg niet goed was te overziei Eisch 20 of 20 dagen; de kantonrechte is het geheel eens mot het O. M. Uitsp confo-rm. De inbraak te Stecnderen. Zware straffen geöischt. Voor de rechtbank te Arnhem stonde: gisteren terecht de arbeiders B. en W., d< eerste uit Terborg en de laatste uit Doe tinchem, wegens inbraak in de goederen loods van het emplacement der Zutphcn— Emmerik tc Steendoren. Verdachte B. legde een volledige beken tenis af, doch M. ontkende iets met den diefstal uitstaando te hebben. Een uitge breid getuigenverhoor volgde. Do officier van justitie kwalificeerde in zijn requisi toir het misdrijf als een brutale inbraak, waarvan de daders zoowel als do helers door een goede samenwerking van do po litie op verschillende plaatsen zijn gear resteerd. Hij cisclitc tegen verdachte M., die reèds elf veroordeelingen achter den 3—2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7