Rechtzaken. STADSNIEUWS. NOORDY C. Apologetische cursus. Wederom voor een eiv o zaal gaf Dinsdagavond de Zeoreerw. heer dr. Wagenaar zijn 2en Apologetischen avond. In vervolg op het gesprokene van den eersten avond, waarin Z. E. had behandeld de waarheid der Evangeliën, gaf spr. nu op het gezag van de Evangeliën aan, dat Christus God is, waarbij Z. E. aanhaalde de zoo veelvuldig gcwroc' wonderen door Christus tijdens zijn leven op aarde, door den Evangelist Li ?as beschreven. In het tweede gedeelte van dezen avond be handelde spr. de rede-bewijzen van 't be staan Gods; van de vijf bewijzen welke hierover kunnen worden aangevoerd, be sprak Z. E. er tAvee n.l. „De bestaans- afhankelijkheid van alle wezens" en „Do doelmatigheid in do schepping". Allen zul'rn zeker den volgenden cursus avond met belangstelling tegemoet zien. NIEUWE WETERING. IJsclub. Gisteravond hield de IJsclub „Willem Barendsz" haar jaarvergadering in het café van mej. de wed. J. J. de Wit. Te genwoordig waren 24 leden. De Voorzitter de heer A. A. van den Berg, opent de ver gadering en roept alle leden een hartelijk welkom toe. Het verslag van den Secretaris ■werd gelezen en goedgekeurd. Uit het ver slag van den penningmeester blijkt, dat de inkomsten met inbegrip van de reserve 646.81 bedragen en de uitgaven 121.75, zoodat thans het batig saldo 525.06 be draagt. De rekening werd nagezien door de lieeren J. Eekman en J. van Leeuwen 'Jz. Aan de beurt van aftreden waren do hoe ren C. van Egmond, A. A. van den Berg, M. Klerks en G. Raaphorst. De heeren C. van Egmond en A. A. van den Berg werden her kozen, terwijl in de plaats van de heeren M. Klerks en G. Raaphorst werden gekozen de heeren J. Struive en C. J. Klerks. De werkzaamheden op het ijs zullen op donzelf- den voet worden voortgezet. Van de rond vraag werd een druk gebruik gemaakt. Hierna sluiting. OUDEWETERING. IJsclub. Gisteravond had in hotel Van den Bosch alhier de jaarvergadering plaats van de IJsclub „Ijsvermaak zij ons Doel". Tegenwoordig waren 93 leden. De voorzitter de heer P, du Pau opent de vergadering met een hartelijk woord vanwelkom. De notulen worden goedgekeurd. Uit het ver slag van den penningmeester bleek, dat er een batig slot was van 478.32,5. De reke ning en bescheiden werden door de heeren A. Hoogenboom, D. Langhout en J. I. van der Meer nagezien en volkomen in orde be vonden. Zoowel secretaris als penningmees ter mochten een woord van dank ontvangen voor hunne nauwkeurige werkzaamheden. De aftredende bestuursleden werden allen bij acclamatie herkozen. Daarop volgde de verloting. Een 19-tal prijzen en prijsjes waren beschikbaar ge steld. Als bijzonderheid kan vermeld wor den, dat de heer A. van Aart, die het eerst aan de beurt was om te trekken er dadelijk de eerste prijs uit wist te halen. Van de rondvraag werd door niemand ge bruik gemaakt. De voorz. dankte daarop de aanwezigen voor hunne vlotte samenwer king en sloot de vergadering met den wensch, dat we dit jaar elkander op het ijs waHp.r mochten ontmoeten. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente vergaderde he denmorgen te 9.30 uur. Voorz. de burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering werden de notulen gelezen en goedgekeurd. De ingeko- nen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld werd, dat de Minister van Arbeid niet genegen is een bijdrage +e ver- .eenen voor den bouw van 5 woningen ter -pruiming van krotwoningen. Het Averk is hans opgedragen aan den heer v. Gelderen e Oegstgeest. De huurder van het land, -'at thans voor deze woningbouw wordt i abruikt, zal schadeloosstelling ontvangen." Instructie bode-concierge gemeentehuis. ')e bode zal, wanneer gewenscht, ook op reden op drukke dagen als verkeersagent. j >e instructie werd na eenige bespreking oedgekeurd. Het salaris van den concierge erd vastgesteld op 1800, met jaarlijksche blagen van 150 voor kleeding en van 350 voor genot van vrije woning, te samen 2300. De heer v. Zonneveld vond het sala- s hoog genoeg; de 8 pet pensioen-bijdrage nmt er nog bij. De voorz. zeide, dat ook et salaris der agenten verhoogd moet wor en tot 2000, evenals in Lisse, Hillegom en oorschoten. De heer v. Breda vond het salaris van en concierge niet te hoog; de hulp van ijn huisgenooten bij het schoonmaken van 3t Raadhuis is in het salaris inbegrepen. B. en W. stellen daarna voor tot bode- mcierge te benoemen de agent van politie ruinsma. Er zal dus een hoofdagent en f :n agent moeten worden benoemd. De mr v. Breda bepleitte zoo spoedig mogelij- 3 aanstelling van de nieuwe agenten en ;organisatie van de politie. De heer Van onneveld wilde het tijdstip der benoeming .in B. en W. overlaten. De heer v. d. Geest ilde in ieder geval voor den drukken zo- ertijd er een agent bij benoemen. Beslo- n werd de heer Bruinsma te benoemen tot mcierge. B. en W. zullen op den juisten i jd de agenten benoemen. Daarna kwamen in bespreking de plan- - 3n van B. en W. om de salarissen van de renten te brengen op 2000 (voorheen 1800) en het salaris van den hoofdagent ƒ2600, niet medegerekend de vergoeding oor kleeding, kindertoeslag enz. Onnoodig werd geordeeld, dat de kinder- >eslag ingaat bij het eerste kind. De heer isschop stelde voor de toeslag met het der- kind te doen ingaan. Dc heer Schrama was er tegen aan den - :nen kant het salaris te verhoogen en aan - en anderen kant weer te verlagen. De heer A. Warnaar zeide, dat het moei- jk is een ingegroeide toestand te vorande- :n bij deze nieuwe salarisregeling bestaat .-chter een goede aanleiding om de kinder- oeslag gezonder te maken. De heer Ver- kley stelde voor een wijziging van dan kin dertoeslag toe te passen bij het nieuw-be- noemde gemeentepersoneel en bij salarisver hooging van hot bestaande personeel. De voorz. en weth. Bader wilden deze verlaging kindertoeslag alleen toepassen op het nieuw benoemde gemeentepersoneel. Weth. Warnaar was ervoor de kindertoe slag te wijzigen bij de nieuw-benoeming en bij salaris-verhooging. Het voorstel van weth. Warnaar werd in stemming gebracht en aangenomen met 7 tege 4 stemmen. De heer v. Zonneveld noodigde B. en W. uit een regeling te treffen, waarbij do sa larissen van al het gemeentepersoneel in overeenstemming werd gebracht met een kindertoeslag vanaf het derde kind. De voorz. zeide, dat er kwestie is gerezen of voor do kinderen van buitengemeenten, die hier school gaan, het schoolgeld van de exploitatie-kosten mag worden afgetrokken Nu heeft men aanvankelijk de wetsuitleg zoo gedaan, dat het schoolgeld mocht wor den afgetrokken. Thans is echter uitgevon den, dat het eigenlijk niet in de wet staat; er zijn verschillende uitspraken die deze interpretatie bevestigen. Sassenheim ver keert in de omstandigheid, dat hier vele kinderen uit andere gemeenten school gaan. De omliggende gemeenten zijn daarom aan geschreven de afgetrokken schoolgelden over de voorg. jaren terug te betalen. Van de omliggende gemeenten is echter geen antwoord binnengekomen. B. en W. willen daarom aan Ged. Staten vergunning vragen tot het voeren van een rechtsgeding. Het bedrag over de jaren 19221925 is niet ge ring, van de gemeente Voorhout o.a. ƒ3000. De heer v. Zonneveld zeide, dat aan deze zaak een juridische kant en een billijke kant is. Spr. meende, dat waar onze ge meente ten volle de onderwijskosten heeft terugontvangen, het onbillijk is meer te eischen. De voorz. vroeg, of men met de billijk heid zoover 'moet gaan, om de reeds betaal de gelden weer terug te betalen? Spr. erkende de billijkheid maar daar mede zijn B. en W. niet af van de verant woordelijkheid. Ged. Staten is om advies gevraagd, maar deze verklaarden zich niet bevoegd. Weth. Bader zeide, dat de gemeente Voorhout ook op den wet staat, zooals spr. met een voorbeeld toelichtte. Daarom wil len B. en W. ook op de wet staan. De heer v. Zonneveld brengt bovendien in herinnering de wegenbelasting, welke Voorhout probeerde te heffen van Sassen- heimsche ingezetenen. De voorz. wilde Ged. Staten laten be slissen, of het mag ja dan neen, door van dit college toestemming tot het voeren van een procedure te vragen. Goedgekeurd. Een aanvullende mededeeling werd ge daan, dat kosten aan de de Visser-school per leerling hebben bedragen 38.25 voor lager- en 44.80 voor Mulo-onderwijs. Aanvrage schooluitbreiding Herv. School en de Visser-school. B. en W. hebben een onderhoud gehad met de besturen der Chr. Scholen. Daarbij is naar voren gebracht een idee van den inspecteur, wat echter weinig bijval vond. De aanvragen tot schooluitbreiding blijven dus bestaan. B. en W. stellen in beginsel voor medewer king te verleenen tot uitbreiding van de Herv. School en de Visser-school. Ter be spreking van de wijze, waarop de uitbrei ding zal tot stand komen, ging de Raad hierna in geheime zitting. Na heropening der zitting werd besloten op beide verzoeken gunstig te beschikken.- IJsclub. Gisterenavond hield de plaat- helijke IJsclub een ledenvergadering in „Het Bruine Paard". Door afwezigheid van den voorzitter, den heer H. Bader, werd de vergadering geleid door den heer G. Vlasveld, die allen welkom heette en zijn voldoening uitsprak over de groote opkomst; hij hoopte, dat door het nieuwe systeem van loten de aanwezigen tevreden mogen huiswaarts keoren. Voorts herdacht spr. wijlen den heer C. Postumus, die altijd de vereeniging in raad en daad bijstond. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Als ingekomen stukken werden behandeld een schrijven van den Z. H. B. waarin werd besproken het verzekeren bij onge lukken, hetgeen echter op moeilijkheden stuitte, waarna werd besloten het hoofd bestuur te verzoeken met nieuwe voorstel lende komen. Dit punt werd door den heer Mathijs uit Lisse uiteengezet. Voorgesteld wordt de uitkeeringen als volgt te bepalen: 500 bij overlijden en bij ongeval 5 per dag. Voorts werd verslag uitgebracht door den penningmeester, waaruit bleek, dat ontvangen is 300 en uitgegeven 410, zoo- dat er een nadeelig saldo is van 110. Door de heeren de Boer en Tibboel werden de bescheiden in orde bevonden. De bestuurs verkiezing ging vlug onder den hamer door, daar alle leden werden herbenoemd, behalve de heer M. Berk, die niet meer in aanmerking wenschto te komen. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Langeveld. Bij do rondvraag werden enkele punten besproken aangaande de wedstrijden, waarna een verloting werd gehouden van een collectie prachtplanten en sigaren, waarna de vergadering onder dankzegging werd gesloten. VOORSCHOTEN. Geboren: Corstiaan, z. van M. D. van Wijngaarden en H. van Dam. VOORHOUT. Bloembollencultuur. Gisteravond ver gaderde de afd. Voorhout van de Algemeo- ne Vereeniging voor Bloembollencultuur. De voorzitter, de heer P. A. v. Reisen, opende deze vergadering met 'n welkomst woord en gaf een resumé van de bedrijfs resultaten over het afgoloopen seizoen. Hij sprak een woord van dank voor.de trouwe op komst der leden. De secretaris, de heer C. J. Zonneveld, las hierop de notulen, welke onder dank zegging werden goedgekeurd. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering Averden benoemd de heeren P. van den Nouland en P. L. vander Hulst, secundi de heeren H. J. Vester en P. A. v. Reisen. De punten 1 tot en met 4 van de beschrij vingsbrief voor de a.s. algemeene vergade ring gaven geen aanleiding tot bespreking. Bij punt 5 stelt het bestuur voor de can- didaten Jonkheer van Hillegom en A. Ver- duyn Jr. te Lisse te benoemen in de open gevallen vacatures in het Hoofdbestuur. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Bij punt 6 merkt, de heer A. van der Vlugt op, dat het Hoofdbestuur in deze wel v?at eigenmachtig handelt en vraagt, of alles maar goedgevonden moet worden. De voorz. is het met den heer van der Ylugt eens, dat het Hoofdbestuur sommige punten wel wat anders voorspiegelt dan in den aanvang en zegt dat de afdeeling Hillegom hierover ook al hare ontevreden heid heeft uitgesproken. De heer P. L. van der Hulst is met de voorzitter van meening, dat in deze zaak alleen adhaesie is te betuigen met de on tevredenheid van Hillegom. De heer P. van den Nouland zegt, dat de afgevaardigden van Hillegom hierover wel zullen beginnen, doch meent dat het Hoofdbestuur nimmer haar boekje te buiten gaat, omdat nooit iets valt aan te merken over het algemeen op het jaarverslag. Spr. acht de ontevredenheid van Hillegom nog eenigszins persoonlijk, omdat aldaar het beursgebouw niet is gekomen. Spr. vindt het voor zich geen bezwaar, dat voor auto stalling betaald moet worden. Op voorstel van den voorz. werd beslo ten den afgevaardigden vrij mandaat te geven in deze zaak. Punt 8 der beschrijvingsbrief geeft heel wat stof tot praten. De heer G. Hoogervorst zou gaarne zien dat alle contracten voor de snijbloemen werden opgeheven. De heer P. L. van der Hulst betoogt dat het gewenscht is het voorstel van het Hoofdbestuur te verwerpen. Hij ziet hierin grootere kosten voor de vereeniging en vindt de resultaten over het algemeen niet best. De contracten werken z.i. geheel on voldoende. De heer P. v. d. Nouland ontpopt zich als voorstander van het voorstel van het Hoofdbestuur en betoogde in een zeer uit voerige uiteenzetting de wenschelijkheid om de leden van het bloembollencultuur te verbinden aan de contracten, omdat men zich dan niet behoeft af te vragen of hij de contracten geteekend heeft ja dan neen, om er mede te handelen. Spr. voelt in het geheel niet voor de opheffing van de snijeontracten en verdedigde met kracht het voorstel van het Hoofdbestuur. De voorz. zegt eveneens geen voorstan der te zijn voor het voorstel van het Hoofdbestuur. De heeren P. L. van der Hulst, P. van den Nouland, W. v. d. Laan, discussieeren ongeveer één uur over dit onderwerp. Besloten Avordt met algemeene stemmen het voorstel van het Hoofdbestuur te ver werpen. Als de meening der .vergadering viel te constate eren dat men over het algemeen niet voor do bemoeiingen van het Hoofd bestuur in deze zaak was. Voorts dat men een algehéele opheffing van de snijbloemen contracten over het algemeen voorstond. De afgevaardigden werd nog opgedra gen, op voorstel van den heer Van der Laan, bij dq rondvraag de wenschelijkheid te uitten om de beurs in den namiddag ééu uur langer open te stellen, omdat dit voor de beursbezoekers, die alleen 's middags kunnen komen, gewenscht is, want dat men anders geen tijd heeft om zijn zaken naar behooren af te werken. Hierna sloot de voorz. de vergadering en ging men over tot de verloting van eeni ge planten. WARMOND. Over Mexico. Vrijdag a.s. des avonds te 8 uur zal in Hotel de Zon onder leiding van het bestuur van de R. K. Kiesvereeni- ging vanwege het Katholiek Internationaal Persbureau een lezing met lichtbeelden worden gehouden over de Katholieken vervolging in Mexico. De gelegenheid tot plaatsbespreking 10 cent van 12 uur tot 12.30 in Hotel de Zon. Ieder Katholiek wordt dringend aangeraden deze prach tige lezing bij te wonen. Er is gratis toe gang. Gasdirecteuren veroordeeld. De rechtbank te Leeuwarden heeft he denmorgen vonnis gewezen in de zaak te gen een 7-tal gas-directeuren, die Zater dag 8 December hebben terecht gestaan ter zake van het aannemen van gelden van de leveranciers N.V. Wilton en N.V. Gautz. Veroordeeld Averden G. J. 47 jaar, gasdirecteur te Huizum tot f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis; G. F., 44 jaar, gasdirecteur te Lemmer, tot f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis; J. L., 46 jaar, cher-fitter te Lemmer, tot f 100 boete subs. 50 dagen; W. v. B., gasdirecteur te Joure, tot f 100 subs. 50 dagen; A. S., 49 jaar, gasdirecteur te Drachten, f 100 subs. 50 dagen; S. J. P., 46 jaar, gasdirecteur te Franeker en J. G., 52 jaar, gasdirecteur te Gorredijk, werden vrijgesproken. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST Na gehouden examen van de Muziek school van bovengenoemde Maatschappij zijn de leerlingen thans ingedeeld alp volgt: Piano. Eerste Afdeeling. T. M. Spaargaren J. G. v. d. Zeeuw G. W. M. Gründemann C. v. d. Lelie H. Lubik J. C. Kouw J. J. Lub W. Wiggers M. W. E. Wiggers F. Koet F. Filbry A. L. Nicolaas W. van Dijk Th. J. Dee J. R. de Josseling de Jong J. H. v. d. Veld Th. P. M. Gründemann S. La Rivière L. M. P. A. Vos de Wael W. A. M. A. van den Worm A. G. J. v. d. Heyden E. H. Sirks J. Wesselo H. G. Hagens A. Hagenaar G. A. S. van Dorth. Tweede Afdeeling A.:A. N. Vis ser D. Lambinon F. A. E. M. Vos de Wael W. O. A. Vink J. de Jongh J. F. Meyeraan A. E. v. d. Brander A. H. Slegtenhorst M. J. van Geer A. A. Groot Enzerink Lily Plouvier O. de Jongh J. de Josselin de Jong J. F. de Nie C. W. Fontein A. L. Platteel, voorw. A. Verstraaten A. Verhaar P. J. Yperlaan G. Holtz H. P. van Rosse T. Moolenburgh H. M. Pieper A. Hagens H. A. E. Wen- nekers, voorw. W. Freyser I. Verhaar J. Barendse L. Yntema M. de M. J. Noordman W. Brinks C. de Munnik C. M. Zandee G. Vlaardin- gerbroek J. Freyser H. van Appel O. L. Bresson J. G. W. Parmentier E. Groenhoff M. J. F. Donkers H. Stoeke C. Christiaanse W. H. J. Christiaanse M. C. Huinink A. van Lith A. E. van Lith J. P. Turion N. C. en C. W. van Haasteren J. van Weizen M. A. Vlaardingerbroek W. J. C. van Lith P. J. en A. A. v. d. Loos- drecht M. Wagener H. J. Bosch J. M. A. Meuwese C. J. A. Muller J. A. van Beukering J. Th. Keesom Jong M. Fontein Z. G. Pothuis J. v. d. Zeeuw G. Lambo P. J. Colpa 5. P. van Leeuwen, voorw. Tweede Afdeeling B: S. J. Meyn J. E. Gorter A. M. J. Snoep P. M. Keesom C. W. Oostveen J. A. Backer. Voorts zijn als privaatleerlingen inge schreven C. P. A. Kromhout A. D. Verhoog J. M. A. Spronk S. R. Hermanides W. J. van Berge Henegouwen H. A. Ko ning D. L. Kromhout M. S. Nieuwen- huis J. J. Bleeker E. Gans B. Wezelenburg D. Ch. J. Williams M. J. Groen H. Teller G. J. Nieuwenhuis H. L. Welbooren M. M. H. Pluim Mentz S. N. van Opstall J. Koore man Mej. H. W. v. d. Sande Bakhuyzen D. J. Stol A. E. Hermanides C. v. d. Meel Mevr. A. M. Sirks de Bock E. van Niekerk Chr. Snouck Hurgronjc C. v. d. Keur C. J. van Beek J. L. W. Hermanides A. van Oven E. Sol- lewyn Gelpke E. A .L. Modderman P. J. C. Wynobel M. Hagenaar H. Flu A. A. H. Beulink H. B. Muihol land C. K. Noordenbos J. A. van Beek J. H. A. Smit P. C. Krynen. VioolEerste Afdeeling: C. Ver loop A. P. Wesselo H. Bottema Wissink J. W. M. van Lith H. Kouw P. Schinkel B. Hüter H. P. van Aggelen J. Kukler B. v. d. Lelie D. v. d. Mey J. K. J. Muller J. G. Mas tenbroek J. B. O. Otto K. G. J. Fros F. van Dijk G. A. Bosch O. L. Mod derman M. R. O. Stol L. W. Vos de Wael A. J. Blansjaar F. A. A. Fon tein L. J. Platteel J. H. Gunning G. Verby S. W. van Egmond H. K. Roessingh J. W. van Staden. Tweede Afdeeling AW. Kasten J. W. v. d. Zeeuw A. J. Ensink W. v. d. Zeeuw P. J. v. d. Zanden A. R. Moolenburgh E Duyndam Lucie Bac ker ML. Knol Nico Spaargaren T. van Zwieten C.. M. van Blom F. Wensinck B. Horst W. W. Muys v. d. Moer A. J. Akkerman. Tweede Afdeeling B: E. v. Nes L. H. Brynen J. J. Dee J. A. Brinks G. J. v. d. Stoel J. Meylink J. W. Dee H. M. Boekwyt. Voorts zijn als privaatleerlingen inge schreven: H. J. de Graaf Tin Kian Hong W. Kern L. van Hoeken P. B. A. Nyland D. P. Müller G. E. Goekoop E. W. Gorter Meta Muys v. d. Moer. VioloncelEerste A f d e el i n g. P. H. R. Borgerhoff Mulder. L. L. A. v. Lith. J. v. Berge Henegouwen. P. Vermeulen. J. E. Muller. Tweede afdeeling A. J. Ph. Mak kink. P. Fontein. C. G. Pel. H. G. de Langen. A. A. Moolenburhg. Twe ede Afdeeling B. L. J. G'. Dee. L. Fontein. Voorts zijn als privaatleerlingen inge schreven H. J. Heering. H. v. Beelen. M. A. L. Kuipers. M Bruining. Theorie: G. J. Nieuwenhuis. T. v. Zwie ten. Voorts zijn als, privaatleerlingen inge schreven Mevrouw A. -Diss e velt Bouter. H. L. Welbooren. J. G. de Gra^f. Mej. J. Kooreman. E. A L. Modderman. Koorklassen. Eerste Koor klasse A. A. v. Lith. A. W. Blanken. D. Wijntjes. D. en C. Kromhout. M. L. Dettmar. L. M. P. A. Vos de Wael. A. H. v. Heerinigen. L.Fe-rguson. M. v. d. Hout. G. A. Pothuis. T Servaas. Eerste Koorklasse B. C. W. v. Haasteren. N. C. v. Haasteren. J. C. en H. Kouw. A. oBnte. D. Huurman. S. Affourtit. E L. M. Stoffels. J. A. Oouwenberg. A. Hagens. A. Verhaar. Tweede Koorklaase A. A. G. J. v. d. Heyden. Tweede Koorklasse B. M. C. Hamming. B. Huurman. B. Wezelen burg. Solfegeklassen: Eerste Solfege: Geene. T w e e d e S o 1 f e ge B. B. N. Colpa. B. J. S. Dijk. J. J. Liese. A. Huurman. Ensemble k'as: J. M. M. Stallinga. M. Huurman C W. Fontein. H. P. Mens. E. A. Cosman. O. G. M. v. Helvert. C. J. v. Beek. H. E. de Wollf Vakonderwijs: Mej. J. H. Bokenstein. C. M. Dietrich. S. v. d. j-d. Mevr, A. Dissevelt Bouter. J. G. de Graaf. Solozang: J. H. A. Smit. A. Smink. E. Sasburg. M. P. Bots. M. M. Schijfs- ma. T. v. Tuinen. E. L. Christiaanse. Th. J. H. Dingjan A. Dingjan. M. E. en N. E. Splinter. S. R. eHrmanides. H. J. W. Modderman. M. C. Duyver- man. A. Eggink. M. Eggink. M. Zwikke. CA. Petit. L. M. Gorter. Voorts1 is als privaatleerling ingeschre ven: R. M. L. H. v. Ryckevorsel. Methodische spreekles: P. v. Wijnen. W. Sprenger. E. A. H. v. d. Wey en E. Janse Schoonhoven. Elementair theorie: Eerste Afdee ling. A. L. Nicolaas. E. Niekerk. D. v. d. Mey. L. M. Verhoef. L. L. A. v. Lith. F. A. E. M. Vos de Wael. J. Ph. BAROMETER. naar waarnemingen in den morgen van 19 Dec. 1928, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerstand: 778.6 te Stettin. Laagste barometerstand: 748.4 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 20 Dec. Meest zwakke wind uit Zuidelijke rich tingen. Nevelig tot zwaar bewolkt. Weinig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. LUCHTTEMPERATUUR 1.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagavond 4.16 uur tot Don derdagmorgen 7.36 uur. Agenda LEIDEN. Woensdag. Ledenvergadering R. K. Over heidspersoneel, Bondsgebouw, 8 u. Donderdag. Ledenvergadering. B.K. Volks bond. Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 17 De cember a.s. tot en niet Zondag 23 D e'c. waargenomen door de apotheek van den heer P. du C r o i x, Rapenburg 9, Tel. 807. Makking J. v. d. Zeeuw. H. Lubik. F. Koet. C. v. d. Lelie. A. D. Verhoog. Th. Dee. F. L. Rivière. J. v. d. Veld. B. v. Berge Henegouwen. J. W. M. v. Lith. A Blansjaar. J. de Josseling de Jong. L. Modderman. L. en A. Plat teel. M. Stol. N. Visser. A. A. Groot Enzerink. P. J. v. d. aZnden. P Nij- land M. J. v. Geer. Tweede Afdeeling: C. W. Oost- veen. J. F. de Nie. Chr. Snouck Hur- gronje. L. J. Dee. A. M. J. Snoep. Voorts' zijn als. privaatleerlingen 'inge schreven Mevrouw A. M. Sirks de Boc-k. H. J. de Graaf. Elementair onderricht: J. C. Linsohoten, L. A. Nicolaas. G. A. Pothuis. L. en T. Servaas. M. Gans. B. D. en J. J. de Jong. ERNSTIG MOTORONGELUK. De verblindende auto-verlichting. Gisternamiddag omstreeks 5 uur heeft op den Hooge Bijndijk nabij Meerburg een ernstig motorongeluk plaats gehad, waarbij de motorrijder zwaar gewond werd. De omstreeks 35-jarige borstelfabrikant C. M., wonend Haarlemmerstraat 156, reed per motor in de richting Leiden, toen hem een auto met verbindende verlichting te gemoet reed. Tengevolge hiervan bemerkte de heer M. niet, dat er langs den weg een wielrijder stond, die bezig was zijn fietslantaarn "an te steken. De wielrijder werd dientengevolge aangereden en tegen den weg gesmakt, doch hij kwam er met enkele tvellingen af. Erger was de motorrijder er zelf aan toe. Hij sloeg met den motor over den kop en nep ernstige in- en uitwendige kneuzingen en een zware hersenschudding op. De heer M. werd in zorgwekkenden toestand naar het St. Elisabeth-gesticht vervoerd. Zijn toestand was hedenmorgen naar omstandigheden bevredigend. Museum van Oudheden. Bij beschikking van den minister van onderwijs enz. is benoemd tot berichtge ver van het Rijksmuseum van Oudheden alhier buiten bezwaar van 's Rijks schatkist, J. C. Kerkmeer te Hoorn. Dr J. M. Buffin, benoemd vanwege het Leidsch Universiteitsfonds tot bijzonder hoogleeraar in de nieuwere Fransche let terkunde alhier, heeft hedenmiddag in 't groot-auditorium dezer Universiteit zijn ambt aanvaard met het uitspreken eener rede over „Le Psaume CXXIX (CXXX) dans la poésie frangaise moderne". Tot de aanwezigen, die deze intree rede bijwoonden, behoorde ook de Fran sche gezant te Den Haag. Gisteren is de 6-jarige J. de B. op de Hooglandsclie Kerkgracht van een ■1ee- perswagen, waarop de jongen geklommen was, gevallen. Het rechter-achterwiel van den wagen ging den jongen over de rech terknie, doch het ongeval liep nog betrek kelijk goed voor hem af. Gistermiddag omstreeks 5 uur is ten huize van F. J. T., Heerengracht 98, een schoorsteenbrandje gebluscht. Ten nadeele van P. H. is gisteravond een rijwiel ontvreemd, dat hij had laten staan voor perceel Morschstraat 48. Aan dr. Boschma, lector aan de universi teit alhier, is een verlof van anderhalf jaar verleend, teneinde hem in staat te stellen deel te nemen aan een Oceanografi- sche expeditie naar het Oostelijk deel van den Indischen Archipel.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2