BINNENLAND. Ned. Oost-lndië. Rechtzaken. DE DRAAF Kac handel (ld Faillissementen. Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. TWEEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 15 DECEMBER 1928 DE KAMERVERKIEZINGEN. Katholieke zetel Middenstandsbond. De leden van het centraal college, aan gewezen door het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Middenstandsbond, hebben zich gewend tot den voorzitter en den secre taris van het centraal college, tevens voor zitter en secretaris van het bestuur dar R. K. Staatspartij, naar aanleiding van de passage in het beredeneerde verslag der vergadering van het centraal college, hetwelk zegt, dat de middenstandszetel bedoeld is voor Zeeland. PROF. DR. H. A. BROUWER. Hoogleeraar in de geologie te Amsterdam. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft benoemd tot hoogleeraar in de alge- meene en praetische geologie en de petro- logie aan do Amsterdamsche universiteit, prof. dr. H. A. Brouwer, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft. PROF. DR. L. F. DE BEAUFORT. Buitengewoon hoogleeraar in de Zoögrafie te Amsterdam. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de zoögrafie dr. L. F. de Beaufort, direo- teur van het zoölogisch museum van Artis. Dr. De Beaufort werd 23 Maart 1879 geboren. Hij studeerde aan de Amster damsche universiteit. DE ACCIJNSVERLAGING. De eenheidsborrel. Er gaan geruchten, die zeggen, dat het pu' riiijnlijk niets van de accijns verlaging profiteeren zal. De zaak zit zoo: er is in wording een bond van a. b;j het distilleerbedrijf be- trck' en zaken en brouwerijen incluis, m.a.w. een poging om tot een drankmonopolie te komen, muien het doel wordt bereikt, krijgen we een éénheidsbor relglas en een eenheidsborielprijs, met de be' "-de dilferen'iatie van d in rangen verdeelde hotels, restaurants en koffiehui zen. Het plan is verder, de thans bestaande prijzen to hand'.aven en Je inrichtingen, waar lager verkocht wor'b, eenvoudig ie dwingen tot den vastges'eiucn prijs, door ze bij v.eigp- tigher I eenvc Jig de drankleverantie af te snijden. Naar wij vernemen zal lioiecaf op een algemeene erga ~ri_j n.s. JDinsdag te Utrecht h-..x standpunt in dezen bepalen. „Vad." ONBESCHAAFD. Dh. Kleerekooper vonnist zich zelf. We lezen in het „Verbondsblad": „Kleerekooper, die in „Het Volk" tot taak schijnt te hebben, om de lezers van dat blad vertrouwd te maken met de min achting, om niet te spreken van de ver achting, van den Godsdienst, heeft er slag van om deze taak te vervullen en tegelijk verontwaardigd te doen, wanneer men er hem van beschuldigt. Hij schrijft bijna iederen dag over den godsdienst, maar nooit anders dan om ei openlijk of geniepig den spot mee te drij ven. Bij wijze van afwisseling komt hij nu en dan met een protest tegen hen die hem dat kwalijk nemen. Zoo ook nu weer „Het te na komen van andersmans hei ligdom, zoo schrijft hij, is onbeschaafd, en 't aankweeken van onbeschaafdheid is 't dooden van idealisme". Wij hebben dit gelezen en toen openge vouwen de „Notenkraker", die verscheen met het zelfde nummer van „Het Volk", waarin dat artikel van Kleerekooper. Daar zagen wij, als naar gewoonte, weer een geweldenaar, die de grofste on zedelijkheid in bescherming .neemt, om de arbeiders-ontwikkeling tegen te gaan. Zoo wow't „andermans heiligdom" te na gekomen in „Het Volk", dat zich aan deze onbeschaafdheid zoo geregeld plich- tig maakt, dat een nummer van dat blad, waarin dit niet is geschied, als een uit zondering kan worden beschouwd." Het socialistisch hoofdorgaan legt er zich speciaal op toe, om het beetje ge loofsidealisme, dat er wellicht bij socia listisch geworden arbeiders nog overge bleven is, te dooden. Kleerekooper velde vonnis over zichzelf en over zijn lijforgaan. Tweede lustrum Federatie van R. K. Vrouwenbonden. Op 18 December a.B.s herdenkt boven staande Federatie haar 10-jarig bestaan. Mevr. F. Steenberghe-Engeringh en Mej. M. Kleipool waren gedurende dit geheele tijdvak resp. voorzitster en secretasesse. Dit 2e lustrum zal op eenvoudige wijze te Utrecht gevierd worden. Te 10.30 uur zal de geestelijke adviseur der Federatie, Pastoor Bolder een H. Mis opdragen in de kapel der Broeders van den H. Joannes de Deo aan de Mariaplaatste 12.30 uur wordt in hotel „Het Kasteel van Antwer pen" 'n lunch aangeboden, waaraan met het bestuur der Federatie zullen aanzitten de oud-bestuursleden, de afgevaardigden der 5 Diocesane Vrouwenbonden, do staf van het Centraal Bureau, de Utrechtsche voorzitster en secetaresse en de redactrices van „De Katholieke Vrouw",. Te 2 uur wordt een algemeene ledenvergadering ge- houdon. Wekelijksche rustdag transportarbeiders. De Hooge Raad van Arbeid zal op Maan dag 17 December bijeenkomen ter vaststel ling van zijn advies over het voorontwerp van een algemeenen maatregel van bestuur tot regeling van een wekelijkschen rust dag voor transportarbeiders te land, als mede ter vaststelling van het reglement van orde voor den Hoogen Raad van Arbeid. De extra-uitkeering voor het Spoorweg- p joneel. Hedenavond va i 8 uur tot kwart over acht zal over den Hilv Lumschcn zender per radio verslag worden gegeven van de conferentie elke de c; .iuuceisraad van daag met de directie der led. Spoorwegen zal hebben over de toe1 mning van een extra-uitkeering. Zware bandjirs. Twee personen ernstig gewond. Aneta seint uit Menado: De aanhoudende regens veroorzaakten zware bandjirs in het Amoerangsche. Tien bruggen tusschen de negorijen Tengah en Angkaoe en den weg Amoerang—Motoling zijn onbegaanbaar. Donderdagavond zijn groote aardstortingen voorgekomen tus schen de negorijen Tawasan en Pandos. Twee huizen en een warang zijn meege sleept, waarbij vier personen werden be dolven en gedood. Twee andere personen werden zwaar gewond, waarvan er één stervende is. VOOR DE HAAGSCHE POLITIERECHTER. De wolf in schaapsvacht. Hij zag er heelemaal niet uit als iemand, die met behulp van zijn intellect een mis drijf zou kunnen begaan. Hij was een type van een wat modernen, jongen boer op zijn Zondagsch uitgedost, zijn rood hoofd, met moeite komend boven zijn puntboordjo. Als men hem zoo zag, zou men hem schat ten op een mishandeling, of een domme diefstal. Het jongmensch had echter oplichting gepleegd en eigenlijk valschheid in ge schrifte bovendien. En t' was hem niet ten laste gelegd. En 't was geen eenvoudige oplichting ook geweest. Een fraai en goed gecombineerd verhaal had hij ervoor ver zonnen. Th. v. L. was zijn naam. Op een familie feestje te K a t w ij k had hij kennis ge maakt met B. J. v. L. een naamgenoot, en waarschijnlijk ver familielid van hem. Het gevolg van die kennismaking was geweest, dat Th. v. L. eenige dagen later zijn naam genoot, die een gezeten winkelier te Kat wijk bleek te zijn, een bezoek bracht en hem vroeg of hij hem geld wilde leenen, 150 had hij noodig. Hij was bij de Rijks telegraaf, vertelde hij, had daar een goede betrekking, moest veel overwerken, kreeg dat goed betaald, en nou wou hij een huis je huren in Haarlem waar hij moest gaan wonen, maar daarvoor had hij 150 als waarborg noodigè En die had hij niet. Maar de winkelier voelde er niet veel voor hern die te leenen. Een paar dagen later kwam v. L. nog eens en nu had hij een door zijn chef-mon teur geteekende verklaring bij zich, waarin deze s'ehreef dat hij voor de 150 borg bleef. En dat hij bet geld desnoods van het salaris zou laten afhouden. Nou, toen had van L., de leenheer, geen bezwaar meer, hij dacht: nou help ik die jongen, en risico is er heelemaal niet bij. Gistermorgen vertelde de jonge v. L., dat het geheele verhaal van A tot Z gelogen was. Hij had niet over te werken, hij ver diende maar 22 in de week hij ging niet in een huis in Haarlem wonen en de ver klaring van den chef-monteur met diens handteekening was valsch, had hij zelf ge maakt. De 150, die waren bestemd voor een fuifje bij de schoonouders van den fantast. Hij was al eens eerder wegens oplichting veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Nu kreeg hij conform den eisch, 3 maan den. „Edelachtbare" zei hij nog, „ik heb de dagvaarding pas drie dagen geleden thuis gekregen nou kon ik niet voor een raads man meer zorgen". „Dat had je niets geholpen", stelde mr. Klomp hem gerust, „al had je ook drie raadsmannen gehad. Feitelijk ia drie maan den nog veel te weinig. Je mag blij zijn dat je er zoo bent afgekomen". En na deze, met het oog op een hooger beroep, weinig opwekkend klinkende woor den, kon hij vertrekken. Een huiselijke twist Ze leefden in onmin met elkaar, de ech telieden B. S. en S. P., dat vertelden ze zelf, dat verhaalden de getuigen en dat was, gezien het feit, waarvoor ze uit Lei den naar het Paleis van Justitie, in den Haag waren getogen, ook zeer goed aan te nemen. De onmin-nige echtgenoot toch, had zijn vrouw, plus de tante van dezelve, die beiden in de Clarasteeg te Leiden lie pen te wandelen, met een stok geslagen. Zoo was hetvolgens het proces-verbaal geschied, terwijl de echtgenoot daarentegen beweer de, dat zijn vrouw, toen zij in gezelschap van haar tante hem zag aankomen, zich van een harer schoenen had ontdaan en de ze in de richting van S.'s hoofd had ge slingerd. Ter verdediging had hij toen ge bruik gemaakt van den stok. S., een los werkman is niet veel meer dan lompen gehuld bleek hardhoorend te zijn en genoot derhalve de eer op een stoel aan de groene tafel van het rechtdoend college te mogen plaats nemen. „Maar zet hem niet te dicht bij zijn vrouw, als die dadelijk komt getuigen, an ders geeft hij haar er direct weer een op- slopper", zei mr. Klomp tot'den deurwaar der. Als eerste getuige kwam de echtgenoote zelf. Een broede vrouw van ruim 50 jaar met een bleek, ziekelijk gelaat. In haar hoog om den hals zittende bont-achtige mantel van Teddy-Berengoed negeerde zo den verdachte gewoonweg, zag ze hem niet. INGEZONDEN MEDEDEELING. Ilage Rijndijk 2-4 ^Telefoóh Interc. 356 f2.75 per fljffch Ratelend vertelde ze de toedracht. Hij was op haar toegekomen omdat hij meen de, dat zij nog bretels van hom had.... „En gescholde dat-ie hcbl" „Maar hebt U niet teruggescholden?" „Nee Edelachtbare, ik ben geen vrouw om wat te zeggen. S. lachte cynisch ik ben weggeloopen van den schrik, ik heb geen woord meer gesproken". „En bij de politio hebt U verklaard, dat U teruggescholden hebt?" „Vieze man heb ik gezegd, ja dat is zoo en dat is-ie ook". „Ze het geslagen, Edelachtbare, met haar schoen" hield S. vol. „De schoon© het ze nog an de beene, waar ze het mee ge daan het!" „Niks van waar, Edelachtbare. Hij is een doorloopend slechte man. O!, hij is zoo slecht", beweerde de liefhebbende echtge noote. Toen kwam de lieve tante, een welge dane korte, dikke juffrouw. Met ernstig gezicht, mondhoeken naar beneden getrok ken, kwam ze naar voren. „Goeie morge, heeren", zei ze vriendelijk en beleefd. „U hebt hem gekend?", vroeg formeel de politierechter. „W a t goed, Edelachtbare", klonk het als een dreiging en een zucht. „Edelachtbare, die vrouw heeft niet ge scholden", deelde ze mee, „die vrouw geeft vaak bloed op, die vrouw is niks goed". „Ja, maar daarom kun je wel schelden", meendo de officier mr. Rijkens. Dat vond tante blijkbaar niet. „En waarom heeft hij U geslagen?" „Omdat ik zei, je moes gaan werken, :n plaats van je vrouw af te drogen. En, Edel achtbare, hij wil me van de troon afbren gen, 't is zoo'n gemeene man. Een derde getuige was er nog, een ma gere 56-jarige juffrouw zonder echte en valsche tanden, en die de ontwikkeling van de scheld- en vechtpartij geheel had gezien van begin tot het einde en alles on getwijfeld met groeiende belangstelling had gade geslagen. Omdat S. nog nooit met de politie in aanraking was geweest en hij de verhou ding tusschen beide echtelieden niet be paald „rooskleurig" vond, eischte mr. Rij kens slechts 10.—, waarmee de politie rechter zich vereenigde. „Vad." Opzettelijke brandstichting. Voor de Rechtbank te Breda heeft te recht gestaan Adr. M. van den D. te Ois- terwijk, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Breda. Verdachte had zich te verantwoorden omdat hij op 29 Augustus jj. opzettelijk een ontploffing te weeg ge bracht heeft en brand heeft gesticht op den bakkerijzolder van de door zijn moe der bewoonde bakkerij door opzettelijk op dezen zolder en nabij een hoop droog hout een hoeveelheid benzine uit te storten en deze tot ontploffing en branden te bren gen. Er werden in deze zaak tien getuigen ge hoord o.a. de moeder van verdachte, die verklaarde veel leed en last van den zoon te hebben. De officier van justitie schetste het op treden van dezen onwaardigen zoon te genover zijn ziekelijke moeder en eischte wegen opzettelijke brandstichting vier jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. Uitgesproken: P. Zwaan Y7zn„ tuindersknecht, te R ij n s b u r g, cur. mr. H. van Ewijck, Lei den. Opgeheven: J. L. I. van Rijn, Zoeterwoude. O. van der Heij, R ij n s b u r g. J. van der Meij, R ij n s b u r g. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollencultuur. Donderdagavond vergaderde de afd. Katwijk a. d. Rijn van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur onder voorzitterschap van den. heer Nic. Bos, welke bij de opening een overzicht gaf van het bedrijf over het afgcloopen sei zoen. De uitkomsten over 1928 kunnen over het geheel gunstig genoemd worden, wa ren de gewassen niet zoo best als de laatste twee jaren, vermoedelijk wel ver oorzaakt door het natte najaar van 1927, en de daarop volgende winter met veel re gen en sneeuw, vorst en dooi, waardoor het wortelgestel der bollen veel te lijden heeft gehad, de prijzen waren echter wel goed te noemen* Bij de voorverkoop waren de prijzen laag doch in de handelstijd zijn die geregeld opgeloopen, zoodat er voor sommigen soorten zelfs hoogc prijzen be steed werden. Dat wat de 'tulpenaangaat. Hetzelfde kan ook gezegd worden van Scilla Siberica cn Narcissen, welke laatst genoemde hier weinig geteeld worden. Die teelt neemt echter toe, on de meeste gron den leenen er zich uitstekend toe, het land :s doordat het versch is ook vrij van het gevreesde aaltjesziek. Van crocussen wa ren de gewassen matig, prijzen hoog. Die wórden echter weinig geteeld. Dat wat bollenteelt betreft. In het drijven van vee langs de openbare wegen, waar thans de gemeenteraad in voorziet dat zulks niet meer los mag geschieden (het initiatief daarvoor is uitgegaan van Bloembollen cultuur) is ook veel verbetering gekomen, hoewel de overtredingen niet tot de uit zonderingen behooren. Do boeten die door den Kantonrechter opgelegd worden zijn /dtiarvan vermoedelijk de oorzaak. Met los te drijven is minder personeel noodig en de boete is als regel 3.waardoor men in het ongunstigste geval dit is- dan wan neer men beboet wordt, toch nog goodkoo- per uitkomt en wanneer en er aan ont komt wat toch meestal het geval is, kost het heelemaal niets extra's. Hoogore boe ten zijn dan voor een goede naleving zeer noodzakelijk De tuinbouwwintercursus, welke voor het tweede leerjaar gehouden wordt is voortgezet met 20 cursisten. Met deze mededeelingen verklaarde de voor zitter de vergadering voor geopend en verzocht de secretaris den heer T. Noort Je notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke ongewijzigd worden goedge keurd. Als candidaten voor het hoofdbe stuur werden gesteld in de vacatures J. M. v. Til en Th. Jonkheer, resp. de hoeren A. Vorduin Jr. te Lisse en W. Jonkheer to Hillegom. Punt 8 der agenda van de be schrijvingsbrief voor de algemeene verga dering „Bespreking van de wensohelijkheid en mogelijkheid om de bestaande snijbloe- raencontracten to vervangen door het op leggen van verplichtingen aan leden der Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur", lokte een nogal uitvoerige be spreking uit. Men achtte het ochter to in grijpend en ook gezien de vele ontduikin gen van thans niet gewenscht. Men ging dan ook van de veronderstelling uit. dat wanneer er geen snijverboden waren, er ook niet ineer bloemen zouden gesneden worden. De andere punten van deze mage re beschrijvingsbrief gingen bijna zonder bespreking onder de hamer door. Tot af gevaardigden voor de Alg. Vergadering te Haarlem werden gekozen, de heeren C. v. d. Lubbe en Nic. Bos en als plaatsver vangers de heeren J. v. d. Perk en G. v. d. Perk. Bij de rondvraag werd nog gewezen op het weinig aantrekkelijke van het week blad, waarna de voorzitter de vergadering sloot, en de heeren dankte voor hunne te genwoordigheid 'en de aangename en za kelijke discussies. Tuinbouw. Er is weer eenige opleving in den handel der winterproducten. En het zijn vooral de uien die steeds in prijs naar boven gaan, ze'fs al tot 11.40 per 100 K.G., een ongekend hoogen prijs in dezen tijd van het jaar. Ook de gele kool gaat in prijs naar boven met goede vraag. Ook voor spruiten, het winterproduct bij uit nemendheid, is veel vraag met oploopende prijzen. Winterpeen ook duur vooral in de goede kwaliteit. Met do betere prijzen wordt er ook weer aanmerkelijk meer in den handel gebracht- Veiling. Blijkens een advertentie in dit nummer zullen aan de groentenveiling op Woensdag a.s. ook geveild worden ver schillende tuinb. geroedsohappen, bxoei- ramen, een vlet, groot 6 ton, enz. Ondiep. Dezer dagen bleek nogmaals bij het vastloopen van een groote aak hoe buitengewoon noodzakelijk het is den Rijn vooral waar deze door het dorp gaat, uit te diepen. Zulks komt meermalen voor en is dan tevens hinderlijk voor andere sche pen die dan niet of zeer moeilijk kunnen passeeren. Op de gemeentebegrooting voor 1929 staat een bedrag uitgetrokken voor een nieuwe beschoeiing in het Overrijn. Dat deze in slechten toestand is, zal wel een der oorzaken zijn dat het tot heden weinig aandacht aan de ondiepte geschon ken kon worden. Nu deze vernieuwd wordt zal zeer waarschijnlijk ook tevens de Rijn o pbeter peil worden gebracht. N00RDWIJKERH0UT. Volksbond. In café De Zwaan verga derde de R. K. Volksbond. De voorzitter opende mot gebed en heette de talrijke le den, den Geest. Adviseur en den secretaris van het Centraal Bestuur, de heer Ant. M. Angenent, van harte welkom. Ook memoreerde spr. de kerkelijke vie ring van het 15-jarig bestaan der afd., welke schitterend is geslaagd, en dankte allen, die op eenigerlei wijze hieraan had den medegewerkt. Hierna kreeg de heer Angenent het woord tot het houden van een cursus over de werkloosheid, de gevolgen en de mid delen ter best-rijding daarvan. Ofschoon het onderwerp oenigszint droog was, wist de spreker op zeer boeien de wijze zijn hoorders bezig te houden en zette hij op zeer duidelijke wijze uiteen hoe de groote werkloosheid ontstaan is en welke funeste gevolgen deze dikwijls heeft, terwijl door hem oo-k verschillende mid delen werden aangegeven ter voorkoming en bestrijding. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd gebruik gemaakt. Dc Voor zitter dankte de heer Angenent voor zijn leerrijke uiteenzetting. Voor de reis naar Lourdes door een lid van de afdeeling, werd een commissie be noemd. bestaande uit de heeren M. Smit, P. Koelewijn, A. van Kesteren en H. Loo- genstein. Zij zullen trachten de bcnoodig- do gelden te verzamelen, zoodat dan een ziek lid deze reis kan meemaken. Hierna sluiting. Nog werd eeu verloting gchoudon van klecren en sigaren, zoodat nog verschil lende leden opgeruimd huiswaarts keerden. 0EGSTGEEST. Geboren: Veronica Paula Zegeborg d. v. A. O. Rijsdijk en E. H. Schmidt. Maartjc d. v. J. Hogewoning en E. van Duivenbode. Matheus z. v. M. den Os en E. A. van Egmond. Overleden: A. van Bosteleu 66 j. A. M. van Zijp 58 j. A. van Vak 4 j. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het wil nog niet vnoi- dc tulpentrekkers. De nrijzen zijn te laag. Goede Scharlet due brengt van 2.10 tot 2.70 op en Witte due Max. 2.002.60 per 100.' De weinige Chrysan then die nog komen gaan van 0.50 tot 0.55 per bos. Bogin der volgende week worden hoogere prijzen verwacht. SASSENHEIM. Woningbouw. Het bouwen van vijf wo ningen voor rekening der gemeente Saa- senn&im, is door het Architectenbureau Lobman en Ponsen opgedragen aan den heer J. de Gelder aannemer to Oegstgeest. Bloembollencultuur. De Vereeniging vergaderde onder voorzitterschap van don hoer G. Vlasveld Jr. de plaatselijke afdee ling dor Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, hoofdzakelijk ter behandeling van de be schrijvingsbrief voor de alg. vergadering van Vrijdag 21 dezer. De afdeeling zal de candidatuur van de heeren W. Jonkheer en A. Verduyp Jr. als hoofdbestuurslid steu nen. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren A. J. Blinde en D. Papendrecht. Een zeer langdurige, dikwerf verwarren de discussie, werd gevoerd over het voor stel van het H. B. tot het in overweging nemen van het verzoek van de afd. Hille gom, waardoor de leden van de Alg. Ver. verplicht zouden worden de bestaande con tracten te tcekenen, en tot het onderbren gen van al deze contracten bij de Alg. Ver. in tegenstelling met den tegenwoordigen toestand, waarbij verschillende vereenigin- gen, zooals de Narcis, de Tulp enz., elk hun eigen contract hebben. De hoer Blinde noemde het verbod van Narcissen-snijden een mislukking, waarbij hij verschillende beschuldigingen uitte omtrent ontduikingen. Hij protesteerdo er tegen dat de voor zitter van de Narcis, de heer Crullemans van Lisse, op vergaderingen gezegd had, dat de fa. Blinde cn Batenburg het contract geteekend had. Niets is minder waar. De heer Grullemans trachtte daardoor andere opposanten tot teckenen te brengen. Ondanks de schitterende verdediging door de heeren A. Warnaar, J. Heemskerk en L. v. Leeuwen, die allen trachtten de zaak tot hare proporties terug te brengen en de tegenstanders van het Narcissen- contract te overtuigen, dat hun belangen bij de Alg. Ver. beter behartigd zouden worden dan thans, werd het H.B.-voorstcl met 38 tegen 16 stemmen verworpen. Bij de rondvraag deelde de heer Dem- mink, plaatselijk controleur van den plan- tenzioktenkundigen Dienst nog mede dat dit jaar in de maanden Augustus en Sep tember waren uitgevoerd vanaf Sassen- hoim: Naar Amerika pl.m. 24.000 kisten. Naar Engeland pl.m, 21.500 kisten. :\aar Canada pl.m. 4500 kisten. Naar Zweden pl.m. 4600 kisten. Naar diversen pl.m. 50 kisten. Totaal voor 1921 54.787 kisten. Totaal voor 1927 67.865, een verschil der halve van ruim 13.000 kisten. Dit betreft alleen de landen waarvoor een certificaat van den plantenziektekundigen dienst noo dig is. VOORHOUT. Vinger gegrepen. Gistormorgen zou de wagenmaker J. W. Zwartjes, werkzaam bij den heer B. P. Schute, alhier, met eon met olectriciteit gedreven zaagmachine een plank doorzagen. In deze plank bevond zich evenwel een kwast, waarop de zaag machine afstuitte met het gevolg, dat de linkerwijsvinger van den wagenmaker werd gegrepen. Een gedeelto van den vin ger werd in de lengte afgerukt. Dr. Bots was spoedig ter plaatse en vorleendo do eerste geneeskundige hulp. Werkloosheid. Bij den correspondent van dc Arbeidsbemiddeling en Werkolooa- heidsverzekering staan 56 werkzoekendo ar beiders ingeschreven. Dit zeer groote aan tal werkzoekendo arbeiders is vooral te wijten aan den ingetreden vorst. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer ge- moente vergadert Woensdagmorgen te 10 uur ten Raadhuize. Punten ter behando- ling: 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging van het tarief der drinkwatervoorziening alsmedo der voorwaarden van aansluiting. 3. Voorstel tot reorganisatie der brandwocr. •1. Raadhuis aangelegenheid. 5. Comptabili teit. 6. Wat verdor ter tafel zal worden ge bracht. 7. Ronrvraag. ZEGWAART. Geboren Dirk, zoon van J. P. Huur man en M. de Jong. Ondertrouwd: N. den Hoed, 32 jaar en A. Konijn, oud 27 jaar. ZOETERMEER. Ondertrouwd: J. Sonneveld 28 j. en M. Vis 22 j. alhier. Overleden: Pieter Krijgsman 78 j. weduwnaar van Lijsje Hoogcndoorn. ALPHEN AAN D£N RIJN. Gevestigd: W. Hoogcndoorn van Zwammerdam A. C. van der Bijl van Amsterdam J. W. Verlaan van Woorden Petronella van Leeuwen van Rotterdam W. van den Dool van Hazerswoude Gizella Kont/ha van Hazerswoude A. Hoekstra cn gezin van Rotterdam Aga tha v. d. Pouw Kraan van Hazerswoude A. Langhout en gezin van Ter Aar Trijntje Klecs van Wonseradeol Catha- rina G. van Bruggee van Leiden Kinde ren Sekeres van Boskoop C. Vos van Klaaswaal Adriana J. Jongeneel echtg. van O. Vos van Heemstede Rijna Vis van Leiden. Vertrokken: Aartje H. Budding naar Bodegraven J. S. Heemskerk naar Gouda Gcrardine J. Heemskerk naai Gouda O. Rump naar Hillegom Maria A. Veldhuijzen naar Voorburg C. P Splinter naar Breukelcn-Nijenroode Jo hanna Uithol naar Zwammerdam TT Breewel naar Zevenhoven.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5