Buitenl. Berichten. A5WMA Rechtzaken. 'wars over de baan had geduwd en dat eze zich thans in zeer geliavenden toe- tand tusschen de rails bevond. Wonder boven wonder zijn de inzitten- en, een chauffeur, een dame en 2 kinde- 3n, ongedeerd gebleven. Nadat de verkeersobstakels waren weg- eruimd, kon de trein met eenige vertra- in g zijn weg vervolgen. De chauffeur had do roode lichten bij en overweg moeten opmerken. Het spoorwegpersoneel komt een com- liment voor zijn oplettendheid toe. Tegen een auto gebotst. Gisteravond is een wielrijder in de G'lerq- traat te Amsterdam tegen een auto aan treden, toen deze een bocht maakte. Vol- ;ens getuigen zou de wielrijder zeer woe3t ;ereden hebben. Hij kwam tegen de rech- 'erzijruit van de auto aan en slingerde te en de straat. De jonge man de 18-jarige d. Tjemkes kreeg een zware herson- ;chudding. Hij werd per handkar overge bracht naar de dichtsbijzijnde ziekenver pleging in de Ter Haarstraat. Een en an- ler geschic 'e op rdvies van dr. van Veen, lie de autobrancard van den Geneeskun digen Dienst met wilde afwachten om den )atiënt zoo spoedig mogelijk in de zieken verpleging opgenomen te hebben. De toe stand van den jongen man is ernstig. Twee mannen overreden. Te Florn werden gisterenavond de sla- jer K. en de arbeider K., beiden aldaar •voonachtig, door een vrachtauto van den koopman J. uit Limme overreden. Met jrnstige kwetsuren werden de slachtoffers ïaar het hospitaal te Roermond overge bracht. Het ongeval moet te wijten zijn aan het feit, dat de auto, die slechts één licht bp had, in verkeerde richting eèn kar -vilde voorbij rijden. Een knaapje aangereden. Te Buiten veld. er t is Woensdagmiddag ben 5-jarig knaapje, dat spelenderwijs plot- eling den rijweg overstak aangereden door ■en wielrijder waardoor het ventje zooda nig tèrecht kwam, dat het een hersenschud- ling bekwam. Den wielrijder treft geen •.chidd. Ontsporing bij Veenendaal. Twee wagons van een goederen trein gederailleerd. Gistermiddag ongeveer één uur ont- poorde even voorbij het perron van het tation Veenendaal een twehtal wagons van een goederentrein, Daar het juist bij een wissel gebeurde, verd de hoofdlijn versperd, waardoor de neltrein, die om 13.25 uit Kesteren ver rekt naar Amsterdam voor het station te /eenendaal moest stoppen. Deze had eeni- ;e minuten vertraging. Opruimingsmateriaal was spoedig aan- vezig, waardoor de hoofdlijn weer spoedig ■rij was. De materieele schade is gering. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Mijnongeval. In de mijn „Juliana te Eijgelshoven werd -ben mijnwerker, uit Polen afkomstig, oil ier vallend gesteente bedolven. De man verd met zware verwondingen naar het iekenhuis gebracht. Verdronken. Te Tzummarum is de 6-jarige de V. loor een noodlottig toeval te water ge haakt en verdronken. Aan de gevolgen overleden. De 14-jarige W. Roskam, die de vorige veek te Follega met een voet in een staal- Iraad verward geraakte, waardoor dit ichaamsdeel werd verbrijzeld, is in het ziekenhuis te Sneek overleden. Tractor in brand over den foeg. Dinsdagmiddag reed zekere B. met oen tractor over de Meerstraatschebaan te Ber- gen op Zoom in de richting Steenbergen. Een eind voorbij de stichting Vredelust hoorde de bestuurder plotseling een knal en onmiddellijk constateerde hij, dat de cabine in brand stond. Hij sprong uit den oractor, welke nog een eind verder door reed en eenige oogenblikken daarna naast den weg bleef stilstaan. Het bleek, dat het bovenste gedeelte van den tractor ge heel was uitgebrand. In verband met het gevaar voor ontploffing der benzinetank werd liet publiek op eenigen afstand gehou den. Tot een ontploffing is het echter niet gekomen. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. DE MOORD TE ROTTERDAM. De geldzaken en de misdaad. Zooals volkomen begrijpelijk is, heeft het gedrag van den procuratiehouder van O. de aandeelhouders van de N. V. Adr. de Haas Jr.'s Handelsmaatschappij er toe gebracht hem uit zijn betrekking 'bij de N. V. oneervol te ontslaan. De verduisteringen door van O. ge pleegd zijn nog steeds niet alle nagegaan, het staat echter wel vast, dat de gearres teerde, die een zeer behoorlijk salaris ge noot en bovendien in de, winst deelde in het afgeloopen jaar een bedrag van a 5000 gulden heeft weggenomen en daar men veronderstelt dat hij reeds vier jaar bezig was, zou naar deze maatstaf gere kend, het totaal der wederrechtelijk ver kregen gelden aanmerkelijk hooger zijn dan hetgeen van O in de N.V. inbracht, n.J. door voor 10.000 gulden aandeden te nemen. Deze aandeelen waren reeds lang voor een goed deel verpand. Doch ook indien dit niet het geval geweest zou zijn, dan rog waren de verduisteringen evenzeer strafbaar omdat van O. allerminst recht had, uit de zaak geld ten eigen bate te gebruiken. Bovendien worden zijn malver saties verergerd door de valschhejd in geschrifte, welke overtuigend bewezen is. Tot zoover de geldzaken, welke begrij pelijkerwijs in verband worden gebracht met de groote misdaad omdat, zooals wij reeds meldden, de heer Lans pas kort voor zijn gewelddadigen dood aan een ac countant opdracht had gegeven, een rap port over den toestand der N.V. samen te stellen en deze op den dag voordat de moord is gepleegd, tot het onderzoeknaar do kas, welke in handen van Van O. was, was gekomen. Voor dien tijd had hij slechts de afdeeling verkoop gecontroleerd De fraudes moesten aan den accountant, eenmaal met het nazien van dit gedeelte van de boeken begonnen, toen zeer spoedig opvallen. De procuratiehouder van O. staat nog steeds onder sterke verdenking, het aan tal aanwijzingen neemt nog toe, de politie van het Bureau Meermansstraat gaat, n'ettegenstaande v. O. in het Huis van Bewaring zit, door, het verband tusschen verduisteringen en moord op te zoeken en, men weet het reeds, er zijn verschillende zeer sterke aanwijzingen. Bovendien wordt v. O. in hot Huis van Bewaring geregeld in verhoor genomen het is redelijk aan te nemen, dat de zaak geheel tot klaarheid zal komen, doch men vergeto niet, het wettel'jk en overtuigend bewijs nog heel iets anders is dan sterke, objectief gearond te achten vermoedens en belangrijke aanwijzingen, aldus de „Msbd." Er ontbreken nog Schakels, deze te vin den berust deels op de schranderheid van hen die in de zaak werken en de leiding hebben, deels op een beetje geluk, althanB zoolang de aangehoudene, van wien niet wel is aan te nemen, dat hij geheel onkun de kan zijn met deze misdaad,, zelf geen verklaring geeft. Of de geheele oplossing dus inderdaad spoedig gevonden zal worden, ja zelfs of deze weerzinwekkende daad ooit geheel tot klaarheid zal komen, is helaas nog niet met zekerheid te zeggen. De rapporten' omtrent het chemisch on derzoek van verschillende sinds verleden week gedane vondsten zijn nog niet ver schenen. Het verband tusschen de malver saties en den moord. Uit den aard van de zaak mogen over de aanwijzingen, welke de politie het ve: bind doen leggen tusschen den moord en de malversaties, nog geen uitgebreide publicaties worden gedaan. Ten aanzien van een van deze aanwijzingen kan even wel thans iets naders worden gemeld. Eenigen tijd vóór den moord was het den nu vennoorden directeur van de firma Do Haas opgevallen, dat de afdee ling sponsen een klein verlies opleverde, hoewel hij meerde, dat er iuist winst ge maakt moest zijn. Al eerder had hij de wer.schelijkheid besproken, eens een ac countantsonderzoek te laten instellen. De kosten hadden hem evenwel tot nu toe afgeschrikt. Echter een van zijn kennissen, die tot dusver employé op een accountantskan toor was geweest en op 1 November zelf standig ging werken, heeft hem, mede in verband met het geleden verlies, ver zocht, de boeken eens te komen nazien. Deze accountant zou dan tevens nagaan, inhoeverre een reorganisatie van de ad- ministratie^HOTgelijk zou zijn. De' accountant is met zijn onderzoek begonnen met de boeken betreffende de afdeeling sponsen, in het bijzonder en de afdeeling verkoop in het algemeen. Daarbij kwamen wel enkele kleine te korten van f 1 en 50 cent voor den dag, maar die wekten nog geen argwaan. Daar na zou de accountant beginnen met de kas. Aan dit onderzoek was hij juist toe gekomen op den Woensdag vóór den moord om 4 uur 's middags. Het spreekt vanzelf, dat de nu opgesloten procuratie houder toen begrepen heeft, dat zijn mal versaties aan hot licht zouden komen, en de politie meent, mede op grond van tal van andere aanwijzingen, over welke nu nog niets gepubliceerd kan worden, dat er samenhang moet bestaan tusschen het tijdstip, waarop de malversaties aan het licht moesten komen, en den moord op den directeur, den heer P. C. Lans, dien men zoo kennelijk uit den weg heeft wil len ruimen. Hierbij kan nog worden opgemerkt, dat de procuratiehouder v. O. niet meer de vrije beschikking over zijn aandeelen had. Zijn broer met een mes toegektakeld. Te Aalsum bij Dokkum heeft Pieter P. zijn broeder wegens oneenigheid met een mes toegetakeld en daarna getracht zelf moord te plegen. Beiden zijn naar Leeuwar den vervoerd. Een tolpachter opgelicht. De tolpachter aan de 'sGravelandsche- weg te Weesp is de dupe geworden van een niet-alledaagsche oplichterstruc. Een automobilist vroeg, of de tolpachter een bankbiljet van tien gulden kon wisselen, waarop toestemmend geantwoord werd. De niets kwaad vermoedende pachter ging zijn huisje binnen, om het benoodigde geld voor het wisselen van het tientje te halen. Toen hij terugkwam, hield de automobilist in de linkerhand het bank biljet, oogenschijnlijk gereed om het te geven in ruil voor het zilvergeld. Niet zoodra echter had laatstgenoemde van den tolpachter het wisselgeld ontvangen, of hij gaf „vol gas" en de auto reed in pijl snelle vaart weg, den verbluften tolpach ter zonder het hem toekomende bankbil jet achterlatende. Jammer genoeg sprong de man op zijn fiets, om een achtervol ging te beginnen, in plaats dat hij van de juist passeerende autobus gebruik maakte, welke evenals de automobilist, die zich zooeven als een oplichter ontpopt had, in de richting Wecsp reed. Wel werd onmiddellijk naar Dienien ge telefoneerd, daar men ten minste het num mer van den auto genoteerd had, doch la ter bleek, dat de automobilist via Muiden zijn weg genomen moest hebben. JEen door de politie ook te Amsterdam ingesteld on derzoek mocht tot nu toe geen resultaat opleveren. „Tel." Een Inbreker aangehouden. De maréchaussée te Lemmer heeft aan gehouden een 23-jarigen schippersknecht, gcdomicileerd te Haarlem, verdacht van diefstal van geld ten huize van den vee houder J. H .de Yries nabij Lemmer. Na door den burgemeester van Lemsterland te zijn gehoord, is hij naar Leeuwarden getransporteerd en ter beschikking van den officier van Justitie gesteld. Aanranding. In het Haagsche Bosch is Woensdag avond een dame door een man aangerand en bewusteloos geslagen. De juffrouw, de 29-jarige J. de N., uit de Boekhorststraat, bekwam een hoofdwonde boven het oog en voorts eenige lichte kwetsuren. Zij kon van den dader slechts een vaag signalement opgeven. Aanhouding verzocht. Volgons het „Algem. Politieblad" ver zoekt de commissaris van politie te Til burg, als verdacht van oplichting, de op sporing, aanhouding en voorgeleiding van Lambertus Teunissen, geb. te 's-Gravenha- ge, 27 Febr. 1892, reiziger, vroeger wonen de to Tilburg. Hij was daar in het bezit van een rijbe wijs ten name van M. J. P. Donders drie cheques op de Incassobank te Tilburg, en een telegram van de Bas en Co. te Am sterdam inhoudende, dat hij aldaar een crediet kon krijgen van ƒ15.000. Vermoed wordt, dat hij door middel van deze documenten zal trachten, gelden machtig te worden. De cheque en hot tele gram zijn echter waardeloos. ONGELUKKEN. Aardstorting in Italië. Tien huizen bedolven. De bladen vernemen uit Sulmona, dat van den Penna,berg een aardemassa van meer dan 100 kubieke meter met donde rend geraas in het dal is gestort. Tien huizen van het gehucht Villa Santé Maria werden bedolven. Van de bevolking maak te zich een paniek meester. In een der huizen, waar brand o-ntstond, kwam een meisje in de vlammen om. Vier personen werden zwaar gewond; voorts zijn er nog eenige licht gewonden. Gemeld wordt, dat nog eenige andere huizen van het gehucht bedreigd worden, daar de aardverschui ving nog niet geheel tot stilstand is ge komen. Vijf kinderen gestikt. Volgens een bericht in de Berlijnsche bladen uit D ig is aldaar een ernstig ongeluk gebe Een boer had, toen hij 's avonds met zijn vrouw de koeien was gaan melken zijn 5 kinderen alleen thuis gelaten. Toen de oiiders terugkeerden vonden zij de deur van binnen gesloten. Eenmaal binnengekomen vonden zij hun ne 5 kinderen dood op den grond. De on middellijk ontboden dokter stelde gasver giftiging vast. Het is waarschijnlijk dat een defect aan den kachel den dood der kinderen veroorzaakt heeft. Bergstortingen in de Abruzzen. Tengevolge van den hevigen regenval van de laatste weken hebben in de Abruzzen eenige bergstortingen plaats gehad. Ge weldige rotsmassa's kwamen in het Sangvo- dal neer en ongeveer tien huizen van Let dorpje Villa Santa Maria werden geraakt, terwijl één huis geheel werd bedolven, waarbij een kind werd gedood en de ouders zwaar gewond. Ook andere dorpsbewoners liepen ernstige verwondingen op. Rotsen, die op het punt staan omlaag te storten, bedreigen de nog onbeschadigde huizen. Geldtransport bij New York overvallen. Door acht gewapende bandieten. Acht gewapende bandieten hebben een auto even buiten New York buitgemaakt en zijn op de vlucht geslagen met medeneming van 100.000 dollar. Met de auto werd geld verzonden voor de uitbetaling van loouen aan 7000 arbeiders van een karpetfabriek en de drie inzittenden waren zwaar gewa pend. In twee gesloten wagens volgden de bandieten de auto en openden het vuur, waardoor een der bewakers werd gewond; de twee anderen gaven zich daarop over. Daarop openden zij de pantserdeuren met behulp van boren en haalden de geldzak ken uit de auto. Chineesch stoomschip door piraten overmeesterd. Alles van waarde geroofd. Op 20 mijlen ten Zuidwesten van Pass Rock is de bemanning van een Chineesche stoomboot door piraten overvallen, die te Hongkong als passagiers aan boord waren gekomen. Eenige leden der bemanning maakten met de zeeroovers gemeene zaak. De kapitein (een Zweed) en de overige offi cieren werd gekneveld. Het schip werd daarop naar een zeerooversnest gebracht, waar nog 200 piraten aan boord kwamen, die alles van waarde roofden. Ook de pas sagiers werden geheel leeg geschud. De influenza-epidemie in de V. S. Reeds 300.000 gevallen. De influenza-epidemie, welke thans in de Vereenigde Staten heerscht, kan ver geleken worden met die van 1918, al is de ziekte tbans minder ernstig van aard. Zij breidt zich zoo snel uit, dat een speciale commissie is benoemd, welke het publick zal adviseeren ten aanzien van de beste methoden tot bestrijding van de epide mie. Naar raming zijn thans 300.000 perso nen door de ziekte aangetast. Het sterfte cijfer is in de afgeloopen week gestegen tot 13.3 vergeleken met 11.9 in dezelfde weck van het vorige jaar. Vooral in de sta ten langs de kust van de StilLe Zuidzee zijn tal van scholen en universiteiten gesloten, een einde een verder voortwoekeren van de epidemie tegen te gaan. Dorpen in Siberië ontdekt. Onbekend met de stichting der Sovjet-republieken. In Zuid-Siberië zijn negen dorpen en zes gehuchten ontdekt, waarvan het oestaan tot dusver nog geheel onbekend was. De be volking spreekt een mengelmoes van Slavi- scihe en Tartaarsehe talen. Zij leeft van jacht en veeteelt. Haar levenswijze komt overeen met die der Russen in de achttien de eeuw. Van de sinds dien tijd plaats ge grepen hebbende gebeurtenissen, zoo als de stichting der Sovjet-republieken, was haar nog niets bekend. De academie van weten schappen te Moskou is voornemens, een onderzoekingsexpeditie uit te zenden ten einde de zeden en gewoonten dezer inen- sohen te bestudeeren. Alleen op reis! Met den ochtendtrein kwam Maandag te Belgrado een zevenjarig Russisch meisje aan, dat de heele reis van Moskou naar de Servische hoofdstad alleen gemaakt had. Het doel van het kind was ha-ar ouders te vinden. Het meisje was n.l. in do Krirn ge boren en toen het twee maanden oud was INGP70NDEN MFH-r Zelfs .-/ 'J ',H A,tl Als ander#rliiddelel gefaald .'tej! hebben Jlw Astl* c'v" I' va"en ml>dcr benq I m nder valyuldig timaken, I wend U c®n in vc«rouwen Ir- Jot het micjfiel, waarop nog nfte v^rgeefs/Vui hrreep is bij zielef^ir de^Jpcnt wegen ■mrs 'jiBote door de ouders, die gevlucht waren, bij haar grootmoeder achtergelaten. De groot moeder nam het kind later mee naar Mos kou. Daar vernamen zij door bemiddeling van het Roode Kruis, dat de ouders van het kind zich te Belgrado gevestigd, had den. Het kind ging daarop den 4den De cember uit Moskou op weg naar Belgrado en kwam den lOden te Belgrado aan. waar het inderdaad haar ouders op het aangege ven adres vond. Het kind droeg een bordje om den hals met haar naam en het adres barer ouders. Haar bagage bestond uit een kartonnen doos. waarin zij eetwaren en haar poppen had meegenomen. Grootste bevloeiingswerk der wereld geopend. Uit Allahabad wordt gemeld, dat het kanalen stelsel van de Sa-rda, een rivier behoo-rende tot het stroomgebied van den Ganges, welk stelsel het grootste bevloei ingswerk der wereld is Woensdag is ge opend. Het bestaat ,uit 4000 mijlen kanaal met zijkanalen en 4000 bruggen. Het be vloeit 1 1/2 millioen acres. De bouw duurde 8 jaar. De kosten bedragen 95 mill, roepees. Een neg-er belegerd. T'e Chicago heeft zich een sensationeel voo-rval afgespeeld. Een krankzinnige neger, die wegens het inwerpen van een winkelruit zou worden gearresteerd, barricadeerde zich in een huis en bood gedurende vijf uur tegenstand aan 200 politie-agenten en brandweermannen, die hem met behulp van machinegeweren, tranenverwekkende gasbommen, geweren en stralen water trachtten te vermurwen. Eerst- nadat hij door 15 kogels was getrof fen zakte hij dood ineen. Hij had toen ne gen agenten gewond. INGEZONDEN MEDEDEELING. IJSVORMING AAN VLIEGTUIG- VLEUGELS. Naar men gelezen heeft, is het vliegtuig PHAEN op haar eerste dagreis naar In- dië gedwongen om een noodlanding te ma ken wegens ij6vorming aan den vleugel, waardoor eenendeels de belasting van het toestel aanmerkelijk was toegenomen, an derdeels het dragend vermogen van den vleugel zeer afgenomen, zoodat het onmo gelijk bleek om de reis voort te zetten. Ijsvorming op vliegtuigvleugels is een betrekkelijk zelden voorkomend verschijn sel althans in die mate, dat er belang rijke invloed door wordt uitgeoefend op de vliegcapaciteiten. Toch bestaat er wel reeds eenige ervaring op dit gebied en worden de consequenties ervan geenszins onderschat. Want de wijziging in het vleugelprofiel, die door de ijs vorming wordt teweeg gebracht, kan in vele geval len noodlottig worden en dat vele der omgekomen oceaanvliegers, wier zwaar- en overbelaste toestellen ook een gering pro fielwijziging hunner dragende vleugls wel allerminst konden verdragen hierdoor den dood vonden, wordt door de meeste insi ders het aannemelijkst geacht. Vorig jaar in Dec deed men ia Neder land ervaring op dit gebied op, toen niet minder dan drie militaire verkenners tege lijk die van Schiphol naar Soesterberg on derweg wa ren onder weg genoodzaakt wa ren te landen, doordat, zelfs op dit korte BIJ HET ZILVEREN JUBILEUM var» den President van den Bijz. Raad der St. Vincentius Vereeniging te Leiden. 15 December 1928. De Roomsche Charitas, die nooit zal tanen, Viert heden feest bij ons, in vol ornaat: De President van den Bijzond'ren Raad Is Zilv'ren Vorst, van Zijn Vincentianen Al zal Hij vast de Reus van allen zijn, En is Zijn blik veel ruimer dus, en wijder En is Hij zoo hun aangewezen Leider, Toch geeft Hij graag de hand aan groot en klein- De adeldom van geest, verstand en harte, Blonk, als de zon, op heel dat lang tooneel Behoeftig Leiden dankt Hem machtig veel Het deed Hem deugd, te stillen leed en smarte Nog houdt Zijn Hand het Roer van Staat omkneld, En stuurt Vincentius' Scheepje door de baren Verdient die Held van 25 jaren Geen Gouden Kruis op d'eereborst Toch zal een wolk Zijn Zilv'ren Luister deren, Als Hij bepeinst de zorgen daar te Lis En hoe in Leiden bloedarmoede is, Als men maar enkel komt te f eelciteeren Och, Leidenaarsdoet 't op een and're wijs: Als gij den President vandaag bewon dert, Reikt Hem een lapje dan van 10, of 100! Uw plaatsbiljet voor 't Kemelsch Paradijs Leiden, 14 Dec. '28. G. H. L. traject, de ijsvorming zoo snel plaats vond. dat de motoren, zelfs op vol vermogen draaiende, niet meer in staat waren de toe stellen in de lucht te houden. Waar betrokken motoren m normale ge vallen aanmerkelijk veel kracht „over" hebben, bleek hieruit wel duidelijk hoe on gunstig het verschijnsel in korten tijd de draageigenschappen der vleugels beïnvloe den kooi. Thans hebben Duimelaar en Frijns met de PH-AEN eenzelfde ervaring opgedaan, gelukkig zonder nadeelige gevolgen voor bemanning of toestel. Op den avond van denzelfdeu dag stortte het Junkerf:ver keersvliegtuig van Keulen naar Berlijn om onbekende redenen neer bij Letzilingen en het komt ons niet onwaarschijnlijk voor. voor dat ook hier ijsvorming is opgetreden Het toestel, waarmede Woensdagochtend vroeg te Soesterberg door. denLnitenant- vlieger Viruly een hoogtevlucüt voor het Meteorologisch Instituut werd gemaakt, onderging op ongeveer 3300 M, in de wol ken hetzelfde verschijnsel en viel ongeveer duizend meter aleer het weer goed bestuur baar werd. Waarschijnlijk heeft men elders dezer dagen soortgelijke ervaringen opge daan. In 't algemeen wordt aangenomen, dat de ijsvorming optreedt, doordat het vlieg tuig zich beweegt door onderkoelden over- verzadigden nevel, welke, botsende tegen den houten vleugelvoorkant, plotseling in ijskristallen overgaat en zich daar als zoo danig afzet. Naarmate het vleugelopper vlak ruwer is. zal dit vlugger geschieden, om welke reden dezer dagen te Soester berg proeven worden genomen met olieën der vleugels bij hoogtevluebten. Naar het schijnt zijn bij de Amerikaansehe marine door dezen maatregel reeds goede resul taten bereikt. Somtijds wordt aangenomen, dat de met linnen bespannen vleugel in het algemeen minder aan ijsvorming onderhevig zal zijn dan de met hout bekleede, daar de linnen bespanning tijdens de vlucht steeds aan trilling onderhevig is hetgeen de ijsafzet ting bemoeilijkt. Daar evenwel de met tri- plexhout bekleede vleugel gladder van op pervlak is, is het niet zeker, dat dit argu ment steek houdt. Evenmin is aangetoond, of de dur aluminium vleugel (als waarmede o.a. het bij Letzilingen neergestorte vlieg tuig was gemonteerd) in deze voordeelig of nadeelig is te noemen. Het behoeft geen betoog, dat het voor de ontwikkeling der luchtvaart van belanig is. dat het vraagstuk der ijsvorming op vleugels nauwkeurig wordt bestudeerd. De omstandigheden, waaronder deze plaats kan vinden, blijven, met mist, de kwade posten welke de atmosferische gesteldheid spelen kan. Inbraak In het station te Beverwijk. Op 8 November j.l. hadden voor de ar rondissementsrechtbank te Haarlem te rechtgestaan J .J. S. en N. M., beiden wo nende te Zaandam. Zij worden verdacht van poging tot inbraak in het stationsge bouw der Ned. Spoorwegen te Beverwijk. De rechtbank veroordeelde gisteren beide verdachten tot één jaar gevangenisstraf, zonder aftrek der preventieve hechtenis. Zeven jaar geeischt wegens levensberooving De officier van Justitie bij de rechtbank te 's Hertogenbosch eischte gisteren tegen N. D. zeven jaar gevangenisstraf. Hem was ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 19 op 20 October j.l. te Den Bosch op zettelijk E. Thijssen van het leven heeft beroofd, althans hem zwaar lichamelijk letsel heeft toegebracht door opzettelijk gemelden T. met een mes te steken, zoo dat deze terstosd, althans lcort daarop, is overleden. 22

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8