mMM i CONFECTIE OPRUiaiKC Jit de Rijnstreek. DENK AM Uit de Omgeving TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" VRIJDAG 14 DECEMBER 1928 ZOETERWOUDE. Waterleidingaangelegenheden en nog wat Overdracht wegber men en bruggen aan het Rijk Nogmaals de kleeding der poiitie. Donderdagmorgen vergaderde de ge meenteraad, onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aan wezig. Te ongeveer half tien opent de voorzit ter de vergadering waarna de secretaris de notulen voorleest, die onveranderd worden goedgekeurd. Mededeeling geschiedt dan van do inge komen stukken, waarvan o.m. de volgende voor kennisgeving worden aangenomen: Procesverbaal van kasopname bij den ge meente-ontvanger en bij den administra teur van het waterleidingbedrijf. Missive van Ged. Staten, dat op de eerstvolgende storting als bijdrage voor den keurings dienst van waren kan gekort worden een bedrag van 48.62, als zijnde te veel be taald over 1927. Schrijven van H. Turk, om aangesteld te worden als vast gemeente werkman. Motie van den R .K. Volksbond inzake het door den Raad aangenomen pensioenverhaal. Protest van J. Berk naar aanleiding van een gezegde van den heer Starrenburg inzake controle gemeen tewerklieden. Protestschrijven van den agent J. van der Lubbe te Rotterdam naar aanleiding van een gezegde van den heer ÊStadhoudcr inzake salaris-verminde ring van dien ageht. K. B. waarbij afgewezen is het beroep van den Raad inzake de genomen beslis sing van Ged. Staten met betrekking tot de vaststelling der onderwijsvergoeding voor de R. K. Jongens- en Meisjesschool in de Zuidbuurt over 1925. Circulaire van B. en W. van IJsselmonde inzake toepas sing artikel 122a der Gemeentewet. Afgewezen worden de navolgende ver zoeken om subsidies. Van de Ned. Ver. tot bevordering van den arbeid voor on volwaardige arbeidskrachten. Van de Kon. Ned. Politiehondenvereeniging, en van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur, afdeeling Oegstgeest en omstre ken. Naar aanleiding van een verzoek van jac. van der Lubbe te Voorschoten om vermindering van huur van een stukje grond bij Allemansgeest, aangezien hij een gedeelte gekocht heeft van dien grond, wordt besloten het restant niet meer te verhuren. Ten aanzien van een verzoek van de Wed. H. om onderstand huishuur wordt besloten nog nadere inlichtingen in te win nen bij de Diaconie. Aan de Wed. A. B. wordt een onder hand in de huishuur verleend ad 0.75 per week. Ten aanzien van een verzoek van A. Wasterval om eene straat to mogen ma ken loodrecht op den Vrouwenweg wordt besloten, drt te behandelen na. afwerking der agenda. Crediet wordt toegestaan voor een boe kenkast ten behoeve der openbare lagere school en voor het brengen en plaatsen van schoolbanken. Op verzoek van den heer Los, die straks de vergadering moet verlaten, wordt ver volgens aan de orde gesteld punt 9 der agenda: behandeling van waterleiding aangelegenheden. Van de commissie van beheer is een protestschrijven ingekomen, hetwelk onderteekend is door de voltalli ge waterleidingcommissie, tegen de in een vorige raadsvergadering gebezigde uit drukking, dat de commissie er met B. en W. een onderonsje van maken, alsmede te gen het feit dat de commissie buiten hare bevoegdheid zou gegaan zijn. B. en W. sluiten zich bij dat protest aan. De heer Los, rapporteur der begrootings commissie, deelt mede dat hij zich niet bewust is ,dat hij iets ten nadeele der wa terleidingcommissie heeft willen, noch kunnen zeggen; noch een der medeleden, noch de begrootingscommissie in haar ge heel heeft daaraan zelfs niet gedacht. Al leen heeft de commissie erop willen wijzen dat er bij toepassing van het waterleiding tarief, volgens den grondslag huurwaarde der Personeele belasting, onbillijkheden kunnen voorkomen, weshalve werd 'aange drongen op een betere regeling van het tarief. Ten aanzien van het onderonsje merkt de heer Los op, dat het lastig is als men elkaar slecht begrijpt. Hij geeft toe, dat hij die woorden gebruikt heeft, doch niet met een boosaardigen opzet, doch ge heel onschuldig, hetgeen verklaart het verband waarin die woorden werden ge bruikt. Bedoeld is dat de commissie van het waterleidingbedrijf de gemeente moet beschouwen en behandelen als een parti culier; de opzet van het bedrijf moet zui ver commercieel zijn, hetgeen niet ge noeg is doorgedrongen bij de waterleiding commissie, gezien het voorstel van heden ten aanzien van het plaatsen van water meters. Ten zeerste heeft het spr. be vreemdt dat het protest de handteeke- ning van den heer Stadhouder draagt en vraagt zich af waarom dat commissielid zich geblameerd gevoelt. De heer Stadhou der draagt en vraagt zich af waarom dat commissielid zich geblameerd gevoelt. De iieer Stadhouder, aldus spr., weet toch heel goed als lid der begrootingscommis sie, dat er bij die commissie ten aanzien van het waterleidingbedrijf niet dat werd uitgesproken of gedacht, hetgeen de wa terleidingcommissie aan de begrootings commissie ten laste legt. De heer Los pro testeert tegen een dergelijk optreden en had eerder van den heer Strdhouder eene verdediging verwacht ten gunste der be grootingscommissie. De heer Stadhouder kan zich vereeni gen met den gedachtengang van den heer Los voor wat de verdediging der commis sie betreft ten aanzien van het eerste punt, doch anderzijds is hij niet verant woordelijk voor hetgeen de commissieleden persoonlijk zeggen in We raadsvergadering, er daarom heeft hij dat protest mee on derteekend. De heer Stadhouder protes teert tevens tegen het verwijt van don voorzitter dat hij zijn medeleden zou be- invloed hebben en er stemmenkooperij zou hebben plaats gehad. De voorzitter noemt dit eene insinuatie en protesteert tegen de woorden van den heer Stadhouder; hij ontkent, noch tijdens, noch na de vergade ring de geincrimineerdo woorden te heb ben gebruikt. Meerdere leden erkennen dit. Wat verder het onderonsje betreft zegt de voozritter dat hij zulks persoonlijk heeft gevoeld, omdat hij als voorzitter van het college van B. en \V. tevens voorzitler is van de waterleidingcommissie. Hij wil echter verklaren dat B. en W. geen be- siuit nemen of eene zaak afhandelen zon der dat eerst het advies der commissie is ingewonnen. Van beinvloeding der water leidingcommissie door het college van B. en W. kan dus geen sprake zijn. De heer Los gelooft gaarne hetgeen de voorzitter zegt en verklaart dat het geens zins zijne bedoeling is geweest om het rlagelijksch bestuur te blomeeren. Was er iets on te merken geveest dan zou hii zulks met duideliike woorden gezegd hebben. De voorzitter accepteert deze vert-larine. De heer Los zegt vervolgens dat hij niet kan accoord gaan met de verdediging van den heer Stadhouder. Laatstgenoemde wist wat met de door de begrootingscom missie genoemde onbillëkheid bedoeld werd, nl. de ongelijke aanslag in de Perso neele huurwaarde, die als maatstaf geldt voor het tarief dor watergeulen. De heer Los blijft erbij dat de heer Stadhouder niet had mogen teekenen en snreker zou gaarne de meeninv van den Raad weten wie of in deze gelijk heeft: hij, of dc heer Stadhouder. De heer Los zou gaarne zien dat de heer S. verklaarde, dat hij die onderteekening intrekt. Na nog eenige discussie omtrent dit punt, doet de heer Stadhouder zulks, waarna wordt voortgedaan met de agenda. Een voorstel van de commissie van het water1 eidivK bedrijf en cnonpen looi B. en W. om geen watermeters te plaatsen in de secretariswoning, se ctarie, veld wachterswoningen en school, vindt be strijding van den heer Los. Ten aanzien van de secretariswoning kan hij daarme de accoord gaan, omdat zulks eene ver bouwing noodzakelijk maakt, doch dit is maar voorloopig. Spreker zegt dat hem is tegengevallen, dat de secretaris een derge lijke woning moet bewonen. Hij had ge dacht, dat deze flink was, doch het Ts verre van dat en hij zou daarin gaarne ver betering willen zien. Ten aanzien van de veldwachterswoningen en de onderwijzers woning is dat anders. Daar kan onmiddel lijk tot het plaatsen van meters worden overgegaan zonder groote bezwaren. Het motief dat de gemeente aan een kant geld gaat uitgegeven dat zij weer aan den anderen kant ontvangt mag hier niet gol den, omdat het bedrijf commercieel is op gezet. Na nog eenige discussie omtrent dit punt wordt het voorstel van B. on W. om nergens de meters te plaatsen aangenomen met 8 tegen 3 stemmen (tegen de heeren De Graaf, Los en De Groot). Het voorstel van B. en W., conform het advies der com missie, om geen vei-andering te brengen in het tarief der watergelden, alsmede om voorloopig niet over te gaan tot uitbrei ding der waterleiding in het Westeinde, wordt met algemeene stemmen aangeno men. Besloten wordt tot wijziging der be grooting 1928 en van het waterleidingbe drijf, conform het voorstel van B. en W. Aangenomen wordt een voorstel van dat college tot wijziging der verordening, re- flgelendfl de heffing van opcenten op de hóbfdsom der Personeele belasting. jT.ofc lid der commissie van toezicht op het L. O. wordt met algemeene stemmen benoemd de heer J. Schenkeveld, aftre dend. Besloten wordt tot overdracht van weg bermen en boomen, aan den Hoogen Rijn dijk, aan het Rijk, ten behoeve der weg- verbetering voor een som van 684.50. Eveneens wordt besloten, aan het Rijk over te doen de Rijnegommerbrug. Een voorstel van de heeren Stadhouder, G. van Leeuwen en J. de Groot, om ook de Kippen brug aan het Rijk over te doen, heeft den steun van B. en W. Na eene dis cussie omtrent dit punt, wordt besloten, nog eens te confereeren met den hoofdin genieur van den Rijkswaterstaat, of het Rijk de voorwaarde accepteert, dat de ge meente, na de overname der brug, water werken daaraan mag bevestigen en of het genegen is in de kosten der sluis bij te dragen. Besloten wordt dc brug bij Lagerberg in den Vlietweg te doen vervangen- door eene betonnenbrug eri het dek van de brug bij de Rijnegommerstraat met de ijzeren leggers ten behoeve dier brug aan te wen den. In eene volgende vergadering zal het bestek worden vastgesteld. Besloten wordt om tegen taxatieorijs aan C. Lagerberg do oude brug te verkoopen. Naar aanleiding van de vraag of de Raad crediet wenscht te geven voor aankoop van een aschwagen voor het onhalcn van schillen en vuilnis aan den Vrouwenweg bij vriezend weer, doet de heer Dc Graaf een voorstel om zulks met paard en wagen dan te doen geschieden. Aldus wordt be sloten. G1rediet wordt verleend voor het aan brengen van eene verandering in de se cretariswoning. Aan de orde is dan een voorstel van B. en W. om crediet te verleenen voor den aankoop van politiekleeding, omdat, in verband met het in de vorige raadsvprga- dering genomen besluit, met ingang van 1 Januari a.s. in de gemeente voor de po litiekleeding moet zorgen. De voorzitter zegt aan de hand van diverse prijsopgaven dat er minstens zal uitgegeven moeten worden 305.doch wil men de politie geven wat ze noodig heeft dan zal het be drag verhoogd moeten worden tot min stens 545.Waar op de begrooting slechts 250.is geraamd en het tc voor zien is dat die begrooting voor Nieuwjaar niet is goedgekeurd is te verwachten, dat B. en W. door Ged. Staten worden ge machtigd om de helft uit te geven, het geen slechts 125 bedraagt. Verhooging van dien post is dus noodzakelijk. De heer Starrenburg, die eene interpel latie omtrent dit onderwerp heeft aange vraagd, geeft eene opsomming wat of de kleeding der politie in andero plaatsen kost, waaruit blijkt dat zulks varieert van 85.tot 125.per agent. Het be vreemdt den heer Starronburg dat de po- lyitie met Januari absoluut geen kleeding heeft en nu de gemeente dan zelf gaat betalen opeens alles noodig is. Het zou daarom aan te bevelen zijn. dat er bijv. om de drie maanden inspectie over de kleeding gehouden werd dan kan men zien hoe of de kleeding onderhouden wordt. Spr. wijst er voorts op dat er mistoestan den bestaan in het aankoopen van politie kleeding. Dat nieuwe kleeding wordt aan gekocht door agenten.en deze na een paar weken weer aan dezelfde firma wordt te- Tugverkocht, terwijl de winst dan door de firma en den betrokken agent wordt ge deeld. Spr. is genegen in een volgende ver gadering daarvan bewijzen mee te bren* gen. Ook wijst spreker naar andere plaat sen waar dc politie schandalig gekleed gaat. Dc heer Van Bennekom merkt op dat men hier niets heeft aan een regeling van elders. Komen ze in de door den heer Starrenburg bedoelde gevallen wel toe met het kleedinggeld dat de politie wordt verstrekt zoodat het een een gevolg is van het ander. Spreker is echter over tuigd dat de nieuwe regeling hier voel geld zal kosten en stelt daarom voor om het besluit weer in te t rekken. Na een lange discussie over dit punt wordt het voorstel van den heer van Ben nekom, dat gesteund wordt door de hee ren Jac. van Leeuwen en Tijssen, in stem ming gebracht. Aangezien de stemmen dan steken (55), daar de heer Los inmid dels de vergadering heeft verlaten, zal dit punt in eene volgende vergadering op nieuw in stemming komen. Bij de rondvraag deelt de voorzitter mede dat de Startsspoorwegen aan den Ommendijk eere nieuwe heining zullen maken en dat B. en W. geen aanleiding hebben gevonden om de bepaling in te trekken, dat de paaltjes voor de garage bij J. P. de Bruijn aan don Hoogen Rijn dijk kunnen verdwijnen, aangezien er nog bezwaren van particulieren daartegen zijn igebracht. Op een vraag van den heer Stadhouder antwoordt de voorzitter dat met met ma ken der straat aan den Vrouwenweg nog niet begonnen kan worden, omdat de heo- ren de Bruijn c. s. nog niet aan de gestel de voorwaarden hebben voldaan. Ds heer De Graaf vestigt de aandacht op den slechten toestand van het voetoad aan den Hoogen Rijndijk. Dc voorzitter antwoordt dat losse werkkrachten zijn aangenomen voor het onderhoud der' we gen. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Do Graaf dat herhaaldelijk het sluitingsuur overtreden wordt in het café van O. aan den Hoogen Rijndijk en meer dere leden erop gewezen hebben, dat er in de café's gedobbeld wordt, zegt de voorzitter onderzoek toe. De heer De Groot klaagt dat de wegen niet goed onderhouden worden; de voor zitter en wethouder Noordman wijzen er op dat de wegen de voortdurende aan dacht hebben van B. en W. Er worden steeds losse werkkrachten aangesteld en alle mogelijke procedé's beproefd tot ver betering der wegen, doch tegen het auto verkeer schijnt niets bestand te zijn. De heer De Groot verzoekt aanbren ging van een electrischen rookverdrijver in de raadzaal; de voorzitter vindt dat te kostbaar. De heer Starrenburg klaagt erover dat de administrateur van hot waterleidingbe drijf niet tijdig genoeg het watergeld int. Een huurder van Starrenburg moet nog betalen over 1927 en de eerste 3 kwartalen van 1928 en nu die persoon vertrokken is wordt spr. op grond van de gemaakte ver ordening voor die betaling aansprakelijk gesteld. De voorzitter zegt antwoord toe in eene volgende vergadering. De heer Starrenburg verzoekt verder eene klasse- indeeling vast te stellen voor de wegen, zoodat het niet meer kan voorkomen, dat een benzinetankwagen van 9000 Kg. de wegen komt vernielen. De voorzitter zegt overweging toe. Naar aanleiding van desbetreffende vra gen van den heer Starrenburg zegt de voorzitter, dat een onderzoek zal worden ingesteld naar de lantaarns aan den Vrou wenweg, die gedeeltelijk 's avonds niet branden en deelt mede dat 's morgens van 6 tot 7 uur dc lantaarns branden. Tot den heer Los, die inmiddels weer ter vergade ring is gekomen, zegt de voorzitter, dat de gemeente-opzichter voorloopig nog geen heil inziet om het paardepad te laten ver vallen, te meer waar do paardotractie nog niet geheel is verdwenen. De heer Los zegt dat zijne bedoeling was dat er voorloopig geen nieuw paardea- pad meer gemaakt wordt. Verder geeft hij in overweging een autopad to maken over de wegen, van bijv. 2.50 M. Meerdere le den achten zulks niet afdoend. De voorzit ter zal een en ander overwegen. Hierna wordt de openbare vergadering geschorscht en gaat dc Raad over tot vergadering in geheim comité. Na herope ning der openbare zitting wordt besloten aan A. F. Wasterval te Amsterdam ver gunning te verleenen tot het maken eener zijstraat, loodrecht op den Vrouwenweg, tusschen de 50 en de nieuw te bouwen 20 woningen, onder diverse voorwaarden. Daarna ontspint zich wederom eene dis cussie over de afwerking van den Vrou wenweg voor do 50 woningen. Algemeen wordt betreurd dat indertijd niet de voor waarde is opgelegd dat de sloot' gedempt moest worden met zuiver zand. Thans wordt besloten niet met het maken der straat een aanvang te maken alvorens iveral een meter zuiver zand op de ge dempte sloot is gebracht. De heer Los vraagt of er reeds naar een terrein in uitgekeken voor lichamelijke oefening ten behoeve der openbare school, waarop ontkennend wordt geantwoord. De Raad gaat daarop weer in geheime zitting, welke na ongeveer een kwartier wordt opgeheven, waarna de openbare vergadering wordt gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Uitslag aanbesteding Winkel buis voor de heer M. v. d. Hook Jr. alhier door den architect W. Brouwer. Omtrent het sloopen waren de inschrijvin gen: K. d. Jong, Alphen a. d. Rijn 150. J. Vonk, Alphen a. d. Rijn (ƒ100.P. J. v. Wijk, Alphen a. d. Rijn 25.S. d. Jeu, Alphen a. d. Rijn 75.J. Schuddoboora, Haarlem 101, G. P. v. d. Drift, Leiden 97.H. Binnendijk, Leiden 175.—. Opm.: Do bedragen tusschen haakjes zijn bedoeld to betalen aan den aannemer. Omtrent het bouwen van het winkelhuis waren do inschrijvingen: J. P. v. Wijk, Al phen a. d. Rijn ƒ14.417, J. Vonk, idem 11.886, L. v. d. Lek, idem, 12.470, A. v. Dam, idem 13.563, J. Gesman, idem, 13.993, L. v. Beusekom, idem, 13.045, C. d Raat, idem 14.300, p. D. v. Hemsbergen, idem, 12.691, W. v. Beijerén, idem, 12.800, J. v. Wieringen, idem, 12.000, S. do Jeu, idem 11.996, C. M. Derenberg, idem, 14.300, K. de Jong, idem, ƒ12.936 v. d. Wel en Bax, Wassenaar f 13.800. Het sloopwerk is opgedragen aan den heer II. Binnendijk te Leiden en de bouw aan don heer J. Vonk, Alphen a. d. Rijn. INnF7PVnFN MF PH PFL INGFN i. -:n/ioaiifiealc/i Eerste Plechtige H. Mis. Vrijdag 21 December zal ccn zoon der Parochie, frater Rafaöl Slootjes, Norber- tfjncr Kanunnik de H. Priesterwijding ent vangen van Z. D. Hoogwaardigheid Mgr. Heijlen. Bisschop van Namen, in de Norbertijner abdijkerk te Tongerloo. Zijn eerste plechtige H. Mis in de parochie kerk van den H. Joannes den Dooper al- fiicr, zal de frater komen opdragen op Zondag 30 December. Om aan den jongen priester namens de parochianen een pas sende hulde te brengen heeft zich op uit noodiging van het plaatselijk comité voor K. S. A. een comité gevormd, waarvan de pastoor ecrc-voorzitter is. Wij twijfelen niet, of dit comité heeft aller instemming en medewerking. Inkwartiering. Van Woensdag op Donderdag vertoefde in onze gemeente een afdeeling artillerie uit Leiden bene vens eenig geschut, de veldkeuken enz. voor het maken van een veldoefening. Dc manschappen, ongeveer 60 in getal werden bij de .burgers ingekwartierd cn de paar den in een tuinloods. Nabij de korenmolen van den heer A. zijn twee der paarden, die schrikten van het draaien der molen, in de rivier de Gouwe geraakt. Bij de scheeps werf van den heer H. werden ze weder op het droge gebracht. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdagmorgen tc 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanvraag van het R. K. Schoolbestuur in de Oostbuurt om gelden toe te staan voor vaste ban ken op de speelplaats. 3. Onderkandsche verhuring conciërgewoning boven het Raadhuis. 4. Onderhandsche verhuring van het voormalig tolhuis. 5. Vaststelling ge wijzigde instructie voor den gemeente-ge neesheer. 6. Goedkeuring raadsbesluit van Koudekerk tot aankoop van een stukje grond in verband met den bouw van de Koudekerksche brug. 7. Suppletoir-kohier hondenbelasting dienst 1928. S. Wijziging begrooting 1928. En hetgeen verder door den Voorzitter of do leden mocht worden ter tafel gebracht. NOORDEN. Kerstfeest der kleinen. Woensdag avond was een gecombinoerde vergade ring belegd van de besturen van volks bond, Hanze L. T. B. en Maria-vereeni- ging, om weder, zooals vorige jaren, ccn gezamelijk Kerstfeest te geven aan de kin deren van dc leden. Er werd besloten, doo giften groot of klein, te trachten de kinderen 2cn Kerstdag 's middags tc ont halen in de Franciscus zaal op melk, broodjes cn versnaperingen en als het kan een kleine verrassing. Wij hopen, dat een ieder, bij wien zal worden aangeklopt, naar vermogen zal bijdragen, opdat het bestuur do kleinen goed kan onthalen. Kerfstfeest der armen. Den 2on Kerstdag zal door de Naaikrans de ge maakte gocdoren worden tentoongesteld in de naaikamer van de R. K. School. Me nig behoeftig gezin zal weer met een warm kleedingstuk worden verblijd. ZOETERWOUDE (H. R.). De pensioenbijdrage van het gemeente- personeel. Zooals reeds gemeld werd door den R. K. Volksbond te Zoeterwoudo (H.R.) eveneens een motie aangenomen waarin het besluit v&n den gemeenteraad inzake het verhaal van de pensioenbij dragen van het gemeente-personeel werd betreurd. Dc motie volgt in volledigen tekst: „De R. K. Volksbond, afd. Zoeter woudo in vergadering bijeen enz. ge hoord do besprekingen over de gemeente bcgrooting van Zoetcrwoude en het daar bij genomen besluit, om 3 1/2 pet. af to trekken van het salaris van ambtenaren cn Avcrklieden voor pensioen-bijdrage. Betreurt dc houding der R. K. raadsle den, die door het uitbrengen van hun INGEZONDEN MEDEDEELING. GNZE KorevaarsSraat stem voor dit besluit, do aanneming van dit o n n o o d i g en o n b i 11 ij k besluit, tegen den zin der R. K. Raadsfractie in, hebben mogelijk gemaakt. Onnoodig, omdat de gemeente financiën dit jaar cr beter aan toe zijn dan voor heen. Onbillijk. Ie daar vorlcden jaar nog is aangenomen, geen pensioen bijdrage tc heffen van de reeds in dienst zijnde, maar wel van dc nieuw aan te stellen ambtena ren en werklieden. 2e. omdat de looncn der werklieden al reeds veel lager zijn, dan die der gemeente-werklieden uit do omliggende gemeenten, en zij, na aftrek van dc pensioen-bijdrage, geen bedrag over houden van hun loon, groot genoeg voor een mensch waardig bestaan. Be sluit deze motie ter kennis te brengen vsn de Kath. raadsfractie en gaat over tot do orde van den dag. N00RDWIJKERH0UT. Bloembollencultuur. Gisteren hield do afdeeling Noordwijkerhout van do Algo- mecne Vereeniging voor Bloembollencul tuur een vergadering in het „Wapen van Noordwijkerhout". Ver over liet vastge stelde uur werd door voorzitter Oostdam de vergadering geopend. Het deed hem genoegen, dat zoovelen bijeen waren. Het ledental was sterk vooruitgegaan, en groei de nog steeds aan. Na voorlezing van de notulen der vorige vergadering door secre taris van Noort worden deze onveranderd aangenomen. Een der leden maakte hierna de opmerking dat in een verslag over dezo vorgadoring in ccn der hier vorschijncndc bladen enkele beweringon zijnerzijds niet nauwkeurig en zelfs foutief waren vermeld. Dc voorzitter raadde dit lid aan in even tueel tcrugkeerende gevallen daarvan da delijk kennis te doen geven ter bestemder plaatse en niet te laat te komen klagen bij liet bestuur. Hierna hadden stemmingen plaats tot het benoemen van twee afge vaardigden voor do 160sto algemeene ver gadering welke zal gehouden worden op Vrijdag 21 December in het Krelagehuis aan de Leidsche Vaart tc Haarlem. Benoemd werden de heeren Oostdam en van Noordt, respectievelijk met 18 en 24 stemmen, cn als plaatsvervangers J. van Dijk en J. Pennings, respectievelijk met 7 en 5 stemmen. Nu volgde stemming voor candidaten van het Hoofdbestuur. Voorge steld werden de heeren v. Tuil v. Tuin en Jonkheer, waarvan de eerste en laatste gekozen werden. Dc secretaris gaf nu verslag van hot gel delijk beheer. De ontvangsten bedroegen 2.31.84 en de uitgaven 112.75, zoodat het batig slot 119.09 bedroeg. Dc penning meester J. v. Dijk, ontving den dank van den voorzitter voor zijn accuraat beheer. Den heeren Bouwmeester en Guldemond werd verzocht de rekeningen te komen in- spcctoeren, waaraan door hen gevolg werd gegeven. Nu werd door den voorzitter den beschrijvingsbrief voorgelezen van de a.s. Algemeene Vergadering te Haarlem. Hij verzocht den leden zooveel mogelijk daar tegenwoordig te willen zijn. Punt 8 der agenda gaf stof tot levendige gedachtewis seling; besproken werd do wcnschelijkheid en de mogelijkheid om hot snijbloemcon tract tc vervangen door een mildere schik king. Do heer Pennings stelde voor liet snijverbod op to heffen, wijl toch niet alle bollenkwceker8 er aan gehouden waren en voor hen, die het wel opvolgden ccn aardige duit verloren ging. De heer v. Pa ridon wilde daarom juist hot verbod, door nog strengere straffen toe te passen bij overtredingen, beter nageleefd zien on dhn ook voldoende tot zijn recht laten ko men. De hoor v. Eeuwen voelde voor beide iets en wilde daarom do beslissing overla ten aan het hoofdbestuur. Van do nu vol gende rondvraag werd geen gebruik ge maakt. Daarna had een verloting plaats van 40 potplanten en do noodige sigaren.* Ieder lid ontving één lot, maar kon bij opbod er nog meer bij koopen. Er werd verbazend gelachen natuurlijk wangeer iemand bijvoorbeeld 5X2 sigaren in ont vangst kon nemen voor duur gekochte lo ten. In een prettige stemming werd om pl.m. half elf gesloten. ZEGWAART. Botsing. Op den hoek Molenweg Dorpsstraat had gisterenmorgen een aan rijding plaats tusschen een autobus, dienst Zoetermecr—Den Haag en een mclkvracht auto van den heer P. uit Bcrkcl. Beide voertuigen werden flink beschadigd. Per soonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. Betrekkelijk do schuldvraag is dooi de politie een onderzoek incestoH

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5