OOK ZATERDAGS NAAR WAALS SXJ PU ROL - SPORT. Rechtzaken. Uit de Omgeving INGEZONDEN MEDEDEELING. FLANELLEN HE EREN OVER HEMDEN met boord GEBREIDE HEEREN HANDSCHOE NEN GEBREIDE KINDER HANDSCHOE NEN 1 JAEGER GEBREIDE DAMES ONDERJURKEN BOLLEN JUMPERWOL, 50 gram FLANELLEN DAMES NACHT HEMDEN GESTREEPTE PYAMA FLA NELLEN, per el JAEGER T 'ROT HEEREN BROE KEN en BORSTROKKEN 2.90 0.69 0.44 1.39 0.25 2.00 0.243 0.73 GEVULDE FANTASIE STOEL- KUSSENS KUNSTZIJDEN SCHOORSTEEN- LOOPERS HUISKAMERSPIEGEL 65 X 115 OVAALSPIEGEL m. vergulde rand 50 x 60 TOCHTVILT per stroo? Meter GUMMITOCHTBAND NIKKELEN EEDKRUIKEN met ko peren sluiting 2-persoons geschilderd LEDIKANT in p.p. of eiken 2-persoons MATRASSTEL matras, peluw en 2 kussen HAARLEMMERSTRAAT 833-333 «ommissie, hetwelk in hoofdzaken werd aangenomen. In do Donderdag voorgestelde verga dering werden, na de elders gepubliceer de verklaring van den voorzitter, eenige voorstellen aangenomen ter aanvulling van het huishoudelijk reglement van „Herwonnen Levenskracht", waardoor ter bevordering van een goede samenwerking tusschen do plaatselijke ccmité's en het bestuur der vereeniging, wordt gevormd een commissie voor plaatselijk werk, waar mee het bestuur do belangen der vereeni ging in het algemeen cn meer speciaal die, welke verband houden met het werk der plaatselijke coraitc's bespreekt. De Verbondsvergadering zetto zich nu aan de behandeling van een voorstel tot stichting van do Nederlandsche Arbciders- bank. Direct na het aan de orde stellen van dit voorstel ving de lieer J. A. Kolkman, verbonds-penningmeester en directeur van de Centrale Volksbank aan met het ge ven van een nadere toelichting. De behandeling van dit "onderwerp werd onderbroken om don heer N ijst, accoun tant, te Nijmegen, gelegenheid te geven een inleiding te houden over het onder werp: „Trusts en kartels, hun ontstaan, doel en streven". Vervolgens werden de discussies voort gezet over de Ned. Arbeidersbank. Hierop werd zonder stemming aange nomen het voorstel van het hoofdbestuur, waardoor werd vastgesteld, dat het hoofd bestuur zal overgaan tot de verdere uit werking van de st.ichtingsplannen voor een Nederlandsche Arbeidersbank en tot samenstelling der Statuten. Het hoofdbestuur zal bij deze werk zaamheden worden bijgestaan door een te vormen commissie. Na de rondvraag werd de vergadering door den voorzitter gesloten, waarna nog een formeele Vakbondsvergadering plaats had, waarin de posten der begrooting- 1959 werden goedgekeurd voor zoover die betrekking hebben op l.ct Weerstands- en Reservefonds. DE WERKLOOSHEID AFNEMENDE. Aan de beschouwing in „De Volkskrant" ontleenen v. ij hot volgende: Met tal van oogmerken, wordt in ons land nog telkens weer het spookbeeld der grooto werkloosheid ten tooneele gevoerd. Hier en daar geschiedt dit als uit een soort gewoonte, maar in veel gevallen zijn de motieven minder onschuldig, en wordt de werkloosheid gebruikt als motief tegen opvoering der sociale lasten(?) op het be drijfsleven, die de verlangens der arbei ders met zich brengen. Nu is natuurlijk toe te geven dat de invoering van verbeteringen in de arbeids voorwaarden veelal niet zonder financiecle gevolgen blijft, en het is anderzijds óók juist, dat de werkloosheid nog niet tot haar vóór-oorlogschen omvang is teruggebracht. Men moet echter niet uit gewoonte of met andere minder-verheven motieven, van het verschijnsel misbruik maken. Wil men er toch mee opereeren, dan dient in elk geval in 't oog to worden gehouden, dat de werkloosheid in ons land zeer bo- langrijk is verminderd en blijft verminde ren. Zoo stonden op 10 November j.l. bij do openbare arbeidsbeurzen in de gemeen ten met 5000 en meer inwoners rond 50.000 werkzoekenden ingeschreven, tegen 57.900 op denzelfden datum van het vorig jaar. Het percentage werkloozen onder dc 320.89S leden der gesubsidieerde werkloo- zenkassen bedroeg op 27 October j.l. 3.8 pet., tegen 5 pet. op den correspondeeren den datum van 1027. Deze laatste cijfers zijn het nauwkeurigst en registreeren oen vermindering der werk loosheid met niet minder dan 84.5 procent, vergeleken bij het vorig jaar. Dit is een zeer krachtige aanwijzing van versterking der economische draagkracht van ons land die van het abnormale in de werkloosheid een goed stuk wegneemt. Als we nog één jaar dezelfde vordering maken, dan is do werkloosheid tot den vóór-oorlogschen omvang teruggebracht. Uit de Textiel-industrie'. Nieuwe loons-overeen- komsten te Tilburg. Er zijn, gelijk wij al eerder bericht heb- jen, in do Tilburgsche textiel-industrie angdurige onderhandelingen gevoerd, om e komeii tot uitbetaling der algemeen er- :ende christelijke feestdagen, en verhoo- ;ing der minimum-loonen. Thans is overeenkomst bereikt, waarbij s bepaald, dat gedurende dertien weken :er jaar vijf uur per week wordt overge werkt, met dien verstande evenwel, dat de .•veruren met 15 pet. loontoeslag zullen worden betaald. Ook de christelijke feestdagen (le en 'e Kerstdag, Nieuwjaar, Hemelvaart en So Pinksterdag) zullen ten volle worden uit betaald. Voorts is besloten, om de minimum-loo ien der mannelijke uurwerkers van 24 tot .0 jaar met één cent per uur te verhoogen. )e loonen der z.g. stukwerkers, die in door nee 15 pet. hooger zijn, stijgen in dit ver- •and met één cent. Belasting betalen aan Postkantoren Algemeen© openstelling voorloopig uitgesteld. Naar de „Tel." verneemt, zal als gevolg an de voorloopige terugneming door mi- tister De Geer in do Tweede Kamerzitting an gisteren van de bij rota van wijziging anhangig gemaakte post van 165.000 ten jehoeve van do algemeene openstelling met .igang van 1 Januari a.s. van de postkan oren voor belastinglytaling, deze maatro- ,el niet doorgaan, althans voorloopig niet. Wij herinneren er aan. dat de minister lezen post voorloopig heeft teruggenomen ip aandrang van de heeren Boon en van Sasse van IJssclt, en hel genoemde bedrag ipnieuw zal aanvragen bij suppletoirs be- -jrooting, zoodat dan dc Kamer gelegenheid .crijgt deze aangelegenheid te bespreken. Inmiddels blijft thans de reeds bestaan- le gelegenheid, om belasting op postkanto ren te betalen, gehandhaafd in de plaat sen, waar deze maatregel reeds bij wijze van proef was ingevoerd, n.l. in de provin cie Noord-Holland, te Den Haar en Sche- veningen, te Gorinchem en omliggende plaatsen, te Bi enkelen, Loenen a. d. Vecht, Maarssen, Aehttienhoven, Loosdrecht, Coc- kengen, Tienhoven, Nieuwersluis, Vree land, Abcoude, Baambrugge, Nigtevecht en Loenersloot. Telegram van Nederlandsche studenten opgehq^den. Te Brussel staatsgevaar- lijk geacht Toen de uitslag van de verkiezingen te Antwerpen bekend was geworden, zond de afdeeling Amsterdam (Gem. Universiteit) van het Dletsch Studentenverbond een te legram aan dr. Borms, die, zooals men weet, door zijn volgelingen „de ongekroon de koning van Vlaanderen" wordt genoemd van den volgenden inhoud: „Borms, gevan genis Leuven, heil, koning van Vlaanderen, Dietsch Studentenverbond Amsterdam". Even later ontving zij mededeeling, dat dit telegram opgehouden is te Brussel, om dat „bedoeld telegram gevaarlijk .is voor den staat en strijdig met de wetten enz." R. K. Algemeene Middenstandsbedrijfsraacl. Het Bestuur van den R. K. Algemeenen Middenstandsbedrijfsraad komt Dinsdag 15 Januari met de leden van de aangeslo ten Bedrijfsradcn in algemeene vergade ring bijeen. Op deze vergadering zullen mededeelin- gen gedaan worden over nieuw gestichte en alsnog te vormen bedrijfsradcn, alsme de over de werkplaatsopleiding. Ook zal gesproken worden over het tref fen van voorbereidende maatregelen tot vorming van bedrijfsvereenigingen ter uit voering eener Ziekteverzekering, alsmo.le over den uitbouw der bedrijfsvereenigingen. Door Dr. J. E. de Quay lector aan de R. K. Handelshoogeschool te Tilburg, zal op deze vergadering worden ingeleid het on derwerp: „Is het voor den Middenstand van belang bij het aannemen var. leerlin gen gebruik te maken van de voorlichting bij beroepskeuze?" Aan de afzonderlijke bedrijfsradcn is ge legenheid geboden alsnog voorstellen ter behandeling op deze algemeene vergade ring in te dienen. Hongaarsche kinderen. Voor de pleegouders, die nog kinderen uit Hongarije onder hunne hoede hebben, bestaat wederom een gelegenheid deze kinderen naar hun vaderland terug te zen den. Een der bestuursleden van het Hon gaarsche Comité is voornemens na Kerst mis een reis naar Boedapest te maken, en stelt zich gaarne beschikbaar om en kele kinderen naar hun ouders terug te brengen. Hollandsche pleegouders, die van deze unieke gelegenheid willen profi teered kunnen volledige inlichtingen be komen bij den heer J. Krah, Molesweg22, Amstelveen, secretaris R. K. Hongaarsch Kindercomité in Nederland. INGE70NF7FN M E OF OE E LING. PAARDEN. Koninklijke Nederlandsche Jacht- vereeniging. De slipjacht te Noordwijkerhout zal wegens hardbevroren grond niet doorgaan. DAMMEN. Voorburg—Voorscheten. Een massa kamp te Voorburg gespeeld tusschen de Voorschotensche damclub en de Chr. Voorburgschc damclub werd met 1513 door Voorburg gewonnen. Auto-ongeluk bij het Kalfje. Dc Vierde Kamer der Rechtbank alliier heeft gistermiddag uitspraak gedaan in de strafzaak tegen de 25-jarige dansleerares die op Zondag 24 Juni j.l. met de door haar bestuurde Chevrolet bij het Kalfje een 9-jarig meisje zoodanig aanreed, dat het onmiddellijk aan de gevolgen over leed. Wegens het veroorzaken van dood door schuld had het O. M. drie weken hechtenis gevorderd. De Rechtbank legde haar één week hechtenis op. HILLEGOM. Inbraak. In den afgeloopen nacht hebben once- aoode gasten een bezcek gebracht aan het woonhuis van den heer Brouwer aan de Beeklaan alhier. Door het openschuiven van een raam van dep erker zijn de dieveL binnengekomen. De bewoners bemerkten den inbraak eerst de6 morgens. Gemist wordt pl.m. 900 en een gouden horloge. Met- een politiehond wordt naar de da ders gesneurd, tot heden echter nog zon der re-sultaat. NOOTDORP. Vo'ksbond. De R. K. Volksbond hield een ledenvergadering in het Vereen.-ge- bouw a-an den Veenweg. De Voorz. openue de vergadering met gebed en deelde het advies mede van den geestelijk adviseur aangaande den Eucharistischen bond. Een spreker van het C-entraaJ bestuur zal voor de maand Januari worden aangevraagd. De inkoopvereeniging zal door huisbezoek, leden zien te winnen. Het reg'ement dier vereeniging werd behandeld. De Voorz. deelde mede, dat door de jaarvergadering bestuurscandidaten kunnen worden inge diend. Hierna sluiting. Do collecte voor Hulp in Nood" bracht op 1.16. VOORHOUT. Personalia. Voor het examen wiskun de L. O. is geslaagd de heer W. J. B. van de Laar. VOORSCHOTEN. Over Mexico. Op initiatief van den R. K. Volksbond zal er a.s. Maandag, des avonds te half acht, in het Vereenigiiigsge- bouw een lezing met lichtbeelden worden gehouden over de verschrikkelijke kerkver volging in Mexico. Deze lezing wordt gehouden door de Directie van het Katholiek Internationaal Persbureau te den Haag. Toegang koste loos. Kinderen beneden de 16 jaar hebben geen toegang. Wij verwachten vele paro chianen, opdat zij kennis nemen van de Mexicaansche feiten. ZOETERMEER—ZEGWAART. Belastingen. Door den heer Ontvan ger der Directe Belastingen zal instede van den 4en Woensdag dezer maand, als zijnde de 2e Kerstdag, zitting worden ge houden in het Spaarbankgebouw van v.m. 912 uur op Zaterdag 22 Dec. a.s. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Wegverbctering te Hoogmade. —Verpachting van het visch- water. Uitbreiding straatver lichting. Voorzitter: burgemeester Boddens Ho- tSküg; aanwezig alle ieden. Do Voorz. opent de vergadering met ge bed. De notulen van de beide vorige ver gaderingen worden gelezen en onveran derd vastgesteld. Ingekomen tukken: Goedkeuring Ged. Staten grondverkcop aan E. van der Horst. De goedkeuring van het besluit beheers- verordenings electrisoh bedrijf is door Ged. Staten aangehouden. Op het verzoek om adhaesie te betuigen aan een adres van de Gemeente IJssel- monde, wordt afwijzend beschikt. De Raad besluit niet toe te treden, als lid van de Ned. Vereeniging tot bevorde ring van den arbeid voor onvolwaardige werkkrachten, en wen&cht alle eventueele uitgaven op dit punt te besteden aan be langen, die zuiver de eigen gemeente ra ken. Terzake' van de wegverbetering bij de Ned. Herv. kerk te Hoogmade, waarbij de Grondheerlijkheid haar volle medewer king verleenen zal, wordt op voorstel van B. en W. een definitieve afhandeling ver schoven, omdat eerst dit college een be spreking wenseht te houden met Ged. Sta ten oVer totale wegverbctering. (Prov. Wegenplan). Aarde discussie over dit punt namen alle leden deel; de heer van Dam gaf als zijn meening te kennen, dat hij het wel op prijs igesteld had indien de Rentmeester het pericht en 3t contract, vóór inzending aan Ijet gemeentebestuur, eerst aan het kerkbwtuur (als belanghebbende partij) ter inzage 'had gegeven, doch bij nadere bespreking mocht men afleiden, dat hier misverstand en geen voorbijzien van be langen' was, daar de Rentmeester meende te handelen met voorkennis en goedkeu ring van hel. kerkbestuur. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. wordt besloten inzake een vraag tot vrijstelling als bedoeld in art. 195 L O. wet 1920 en inzake het wijzigen van de begroot ing 1928. Voorts was aan de orde de onderhand- sche verpachting van het gemeente-visoh- water, waarbij twee inschrijvingen waren ingekomen, welke aanmerkelijk verschil in bedrag deden zien. Alle leden voerden bij dit punt het woord, waarbij de verhu ring op lange termijn in het belang van vischstand en waardebehoud van het wa ter ter sprake kwam. Met alg. stemmen wordt op initiatief van B. en W. het water voor 10 jaren ad 200.per jaar ver huurd aan B. Kraan, den tegenwoordigen visscher. Ook bij een voorstel, straatverlichting, aart den Botenweg werd door allen van dc discussie deelgenomen; het ging erom of men bij het verzoek aan de bewoners Bik, Hoogteyling en B. Heenk moest denken aan openbar*, straatverlichting of particuliere erfverlichting. De heeren Boot Lieverse, van Dam en Tondu, gesteund door den voorzitter bepleitten het eerste standnimt, de heeren Noordam, de Vette en van Ruiten het tweede. Na nieuwe ar gumentatie aan wethouder Boot werd werd het voorstel met 43 aangenomen. Do Raad verstrekte aan B. en W. een crediet voor aankoop brandzeilen, nadat eenige toelichting gevraagd en verkregen was. Bij dit punt drong de heer van Rui ten nogmaals aan op het voorzien in de behoeften aan goede blrschmiddelen in den hoek van de Veen alhier. Bij de rondvraag vestigt de heer Lie verse de aandacht er op, dat nog steeds geen prijsopgaaf electriciteitswerken tc Ploegmade (Noordeinde) in den Raad is verschenen. De heer Boot dringt aan op reparatie van het leidendak van don kerktoren. De heeren Noordam, Boot, van Dam en van Ruiten bespreken do controle en de controlemiddelen, welke fcchooren tot het e'ectriciteitsbedrijf. De voorz. zegt toe, dat hij de gerreerte-contralcur op dit punt ve'o zaken onder het oog zal brengen. De heer Tondu verzoekt voortgang met het maken van een hek bij de woning van den heer J. Heemskerk (gevaar Woudwate- ring). Verder niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering na eerst een terugblik te hebben geworpen op het werk van den Raad is dit afpelja-tr, do erbij dank bfêngend voor de aange name besprekingen in dezo raadsverga dering. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. De burgemeester van Uithoorn mag buiten de gemeente Stomp- wijk wonen! Begrotingsbehan deling. De Straatbelasting af geschaft. Wie sprak de waar heid? Woensdagavond kwam de Raad der Ge- mtente Stoiupwijk in openbare vergadeirng bijen. Voorz. burg. W. Keijzer. Aanwezig alle leden, behalve de heer van Dam met kennisgeving. De voorz. opent de verga dering met gebed, waarna de notulen wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen is o.a. een schrijven van Pas toor Floor van Stompwijlc, dat hij in begin sel niet kan goedkeuren den schoolartsen- dienst. De heer Verheijen vraagt dit schrij ven voor te lezen, waaraan de voorz. vol doet, terwijl hij dit schrijven toelicht en verklaart dat Pastoor Floor principieele bezwaren heeft. De heer Verheijen acht een schoolartsendienst noodzakelijk en doet een beroep op B. en W. en den Raad zoo spoedig mogelijk deze bezwaren op te lossen. Hierna worden de stukken voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de T. B. C.-commissie in dc buurtschap Stompwijlc om nog 150 subsidie, zal in de volgende verg. behan deld worden, evenals een verzoek betref fende een nieuwe steunregeling, terw.jl wordt goedgekeurd aan de werkeloozen gratis een mud cokes te verschaffen. Nog enkele andere verzoeken en ingekomen stukken zullen nader in behandeling ko- Het voorstel tot het verleenen van een aanvullingssubsidie voor 1928 aan het Burg. Armbestuur tot een bedrag van 1250 wordt z. h. s. goedgekourd. Over het voorstel, naar aanleiding van het verzoek van don Gem-Ontvanger, den heer G. A. L. M. Vos dc Wael, om uitwo ning. wordt breedvoerig gesproken. B. en W. stellen zich op het standpunt, dat alle ambtenaren in de Gemeente woonachtig dienen te zijn. Do heeren Willcmse Verheijen en Small voeren hierover het woord. Eerstgenoem de wil den Ontv. uitstel tot uitwoning ge ven tot een eventueele vereeniging van Stompwijk en Veur tot stand komt, ja dan neen. De heer Verheijen wil een paar jaar uitstel geven, terwijl de heer Small den ontvanger van jaar tot jaar uitstel tot uit woning wil geven; hij wil echter den eisch tot inwoning blijven stellen. Een voorstel Small 1 jaar uitstel te verleenen wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. (Intus- 8chon kwam het bericht binnen, dat de heer Vos de Wael was benoemd tot Burge meester der gemeente Uithoorn). Het voorstel betreffende toelating van buitenleerlingen op Gemeentel. Handels- cursussen te 's-Gravenhage wordt na toe lichting z. h. s. goedgekeurd. Voorloopige vaststelling Gemeentereke ning dienst 1927. De voorz. zegt, dat de Comm. ad hoe alleen opmerkingen maakt over de vele leveranties van buiten de ge meente. Do Comm. wenseht. dat alles bij de ingezetenen wordt gekocht; ook is de opmerking gemaakt over de hoogc rijwiel reparatie. B. en W. zullen zorgen, dat alles, wat maar ecnigszins mogelijk is, in de ge meente wordt gekocht; de hooge rijwiolrc- paratie licht de voorz. nader toe. De heer Willemse merkt op, dat deze toe zegging reeds meer is gedaan en dringt met klem aan, dat het nu ook geschiedt. Dc heer Verheijen wil een vast bedrag stellen voor de rijwielreparatie. Do voorz. doet toezegging, waarna wordt overgegaan tot voorloopige vaststelling der Gemeente- rekening 1927. Vaststelling Gemeentebegrooting, dienst 1929. De voorz. opent do algemeene beschou- vingen en verzoekt de heeren niet telkens in herhalingen te treden. Do heer Small Agenda LEIDEN. Vrijdag. 2e avond. Sociale cursus in het Ge- zellenhuis, Rapenburg 52. 8.15 u. Vrijdag. Propaganda-vergadering R. K. Me- taalbewerkersbond. Bondsgebouw, S uur. Zondag. Sluitingsavond Sociale cursus in het Gezellenhuis, Rapenburg 52, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 10 Dec. tot en met Zondag 16 Dec. waar genomen door de apotheek van den heer: C. B. D u y s t e r. Nieuwe Rijn IS, Tel 523 vraagt waarom de heeren, die niet in de Comm. ad hoe zaten, geen Rapport ter be studeering hebben thuis ontvangen. Do voorz. zegt, dat dit een administratieve fout is, doch zegt toe, dat dit niet meer zal voorvallen. Do heer Willemse als le spreker wijst al lereerst op de eigenmachtige uitvoeringen van B. en W., wat niet pleit voor hun be leid. Hij wijst op de loonpolitiek van B. en W. Toegezegd is, aldus spr., dat er een al gemeene regeling zou komen voor ambte naren enz. Er zou een vaste lijn komen, doch niets is geschied, daarom wil de Com. ad hoe een regeling vaststellen. Dat er geen taakverdeeling voor de Wethouders komt, kan hem niet bevredi gen. B. en W. zeggen, dat dit moeilijk ie, doch z. i. is het niet moeilijk. Hij wil een Commissie van Bijstand in het leven roe pen. Het komt hem voor, dat verschillende voorstellen der Comm. ad hoe niet worden overgenomen en worden genegeerd. Hij be spreekt de geldleeningen, de bad- en zwem inrichting, de volkshuisvesting, de belas tingen. Vooral omtrent dit laatste had spr. een goed antwoord verwacht van B. en W. en de redenen, waarom zij niet tot belas tingverlaging besloten. De heer Verheijen hoopt, dat deze verg. een beter verloop zal hebben dan j.l. Zater dag. Hij juicht de vooruitgang van de ge meente toe en bespreekt in dit verband het niéuwe arrestantenlokaal, motorbrand spuit, reinigingsdienst, etc. Hij keurt het echter af, dat de gelden hiervoor van de rekening werden afgeschreven, daar de ge meente dan toch nog in een betere con ditie zou komen en het batig saldo dan bij na ƒ50.000 zou zijn geweest; hiervoor zou een groote belastingverlaging hebben kun nen geschieden. Hij juicht de voorzichtige financieele po litiek van B. en W. toe, ofschoon hierop toch nog veel is af te keurenhij bespreekt eveneens do loonpolitiek. Hij vraagt, hoe het staat met den Broekweg, de Stichting der O. L. School, de Volkshuisvesting en wat B. en W. denken over de werkverschaf fing. Hij wil, dat het Werkliedenreglement binnen den kortst mogelijken tijd grondig wordt herzien. De heer Small merkt op, dat z.i. de be grooting naar buiten mooi is uitgevoerd, doch dat deze van binnen te haastig is sa mengesteld. Hij vindt het een beetje te hooi en te gras werk en kan er niet een vaste lijn in vinden. Het heeft hem echter verheugd, dat de gemeente vooruitgaat. De heer de Lange onderstreept de woor den der vorige heeren. De voorz. betreurt het, dat B. en W. ver weten wordt steeds eigenmachtig te han delen, wat hij ten sterksto ontkent. De loon politiek van B. en W. zet hij nader en dui delijk uiteen. De Volkshuisvesting zal het oerste werk zijn van den nieuwen Gem.- Opzichter. De stichting van de O. L. School heeft de volle aandacht van B. en W„ ook de herziening van het Verkiiedenreglemenfc. Spr. zegt den heer Small, dat B. en W. alles zullen doen het volgend jaar de be grooting van biDnen even mooi te doen zijn als van buiten en beantwoordt verder de opmerkingen der verschillende heeren. De heeren Willemse en Verheijen repli- ceeren, doch zullen bij de behandeling van het Rapport nader op een en ander terug komen. De voorz. sluit dan de alg. beschou wingen en gaat over tot de behandeling van het Rapport. Wethouderssalarissen. B. en W. stellen voor deze salarissen te verhoogen en te brengen op ƒ600 me: 10 pet. aftrek. De Comm. ad hoe kan biertoe wel medewer ken, mits men komt tot een taakverdee ling der Wethouders. Men wil de Wethou ders als verantwoordelijke personen zion en dat hun arbeid intensiever zij. De Comm. ad hoe fielt voor f 500 te ge ven zonder aftrek, wdk voorstel in stem ming wordt gebracht en aangenomen met 73 stemmen. Presentiegeld Raacsledcn. De Comm. ad hoe stelt voor, gezien het vele werk der le den, het presentiegeld te brengen op ƒ5. B. en W. achten, \ra,ar de vergaderingen meestal in de avondu-en worden gehouden, het huidige preseitiegekl hoog genoeg. Hierover voeren neg enkele heeren het woord, terwijl ook tnkele aandringen op vergadering in de ochtenduren. De voorz. antwoordt nader dc heeren waarna het voorstel der Comm. id hoc, heèr presentie geld te brengen op j 5, in stemming wordt gebracht en wordt langcnomen met 73 stemmen. Salarissen ambteraren. De heer Small merkt op, dat B. ei W. zeggen, dat de ambtenaren met de huidige regeling vol komen tevreden zijr, doch dit blijkt niet waar te zijn, daar ce ambtenaren aan de Comm. ad hoe verkaard hebben met de den le ambtenaar cpdracht gegeven heb- regeling niet homog'en te gaan. De voorz. antwooidt, dat B. en W. aan ben hierover te confsreeren met de ambte naren, waarbij deze verklaard hebben met de regeling volkomen tevreden te zijn. B. en W. moeten dit tcch als vyaar aannemen, en kunnen dus niet anders antwoorden. Bovendien hebben eikele ambtenaren hem persoonlijk gezegd tevreden te zijn; ook weth. de Groot lick' deze zaak nader toe. Er worden over reze kwestie lange be sprekingen gevoerd Joch tot een juiste op lossing komt men riet. De heer Small wil in deze zaak een Domm. van Onderzoek benoemen en wil weten, wie hier waarheid

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2