Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. Voor de felSe kouds Prarfitise fijne Wollen SÉIouscn Winter handsphoenej*. B. OE KONING BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 1». Dec 1928, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerstand: 765.1 te Ha- paranda. Laagste barometerstand: 735.8 te Reyk javik. VerwachUng tot den avond van 12 Doe.: Matige later afnemende Oostelijke tot Zuidelijke wind. Betrokken tot half be wolkt. Weinig of geen neerslag. Tempe ratuur om het vriespunt 's nachts, over dag iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR 1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a,: Van Dinsdagavond 4.15 uur tot Woens dagmorgen 7.31 uur. uit de dames J. C. Lanzing, praeses, J. B. Adam en N. C. Bruinwold Riedel, op de gebruikelijke wijze uitgereikt. Gestadig neemt c'« almanak der meisjesstudenten in omvang toe, hetgeen, gezien dat de V. V. S. L. de sterkste studentencorporatie is gewoi'den, niet valt te verwonderen. Doch ook de inhoud ervn is, vergeleken bij vorige jaren, kwalitatief vooruitge gaan, wat mede mag werden toegeschre ven aan een aantal aardige teekeningen en heb mengelwerk, enz., dat een niet ge ring deel van den almanak beslaat. Deze opent met de foto's van het pas verlaten vereenigingsgebouw aan de Steensckuur en van het nieuwe, waarin het mooie patriciërshuis aan het Rapen burg, tijdens diens burgemeesterschap be woond door jhr. De Gijselaar, is herscha pen en dat voor f 45.000 eigendom der V. V. S. L. is geworden. Behalve een opgaaf betreffende titula tuur bevat de almanak een volledige op gaaf van de namen van curatoren, koog- lecraren en andere docenten van de Leicl- s.cke Universiteit, met kunne adressen on spreekuren. Voorts do verslagen van de V. V. S. L. en van hare sub-vereenigingen, welker aantal in het afgoloopen jaar weer is vermeerderd, alsmede een opgaaf van de besturen der verschillende faculteiten en c-ndere te T eiden bestaande studenten corporaties. Ook de rede, welke de prae ses bij de inauguratie der dit jaar aan gekomen 150 nieuwe leden der V. V. S. L. heeft gehouden, is in den almanak afge drukt, waaruit blijkt dat hetgeen de prae ses daarin over enkele misdragingen on der dames-studenten is gezegd, in een ge heel ander verband is gebezigd dan in het verslag in enkele bladen is weerge geven. De almanak besluit met een naamlijst der leden van de V. V. S. L. waarbij, zooals begrijpelijk, de naam van Prinses Juliana niet ontbreekt. Over het algemeen kan van dezen alma nak gezegd worden, dat de inhoud keu- ïig is verzorgd en dat de almanak-redac tie met voldoening op haar werk mag te rugzien. De steekpartij op het Utrechtsche Veer. Zooals wij gisteren reeds meldden, werd op het UtrecMsche Veer de 44-jarige los werkman P. T., wonend in de Mirakel- steeg, door den 34-jarigen wolk-mmer, dio geplaagd en aan zijn kleeren getrokken werd, met een mes in de buik gestoken. Toen de getroffene naar 't Acad. Zieken huis was overgebracht en geopereerd zou worden, omdat hij vermoedelijk een darm getroffen en de wand gescheurd was, bleek hij daarin niet veel idee te hebben. Hij liep daarom weg en ging naar huis. Tegen den avond echter werd de toestand van den man erger, doch niet dan met de moeite kon men hem bewe gen, zich onder heelkundig? behandeling te stellen. Per politie-brancard werd hij daarop naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Zijn to> stand was hedenmorgen redelijk wel. Te water gereden. Hedenmorgen om half negen is de 34- jarige kantoorbediende bij de Lichtfabrie ken W. G. v. K., wonend Trompstraat 28, aan de Oude Vest te water gereden, toen hij moest uitwijken voor een paard en wagen. De 51-jarige schipper H. te Wal, uit Meppol, wi^s tja1! „Verwisseling" al daar in de nabijheid gemeerd lag, slaagde erin v. ±i. uit het n. tte element te bevrij den. Een acidasch, waarin zich geld be- :nd, werd later opgevischt. Gistermiddag heeft de 21-jarige boek binder II. v. d. V., wonend 2de Looyer- straat, toen hij op het Levendaal liep, f.ngemerkt C-ii brandende sigaret in een broekzak gestoken, waardooi zijn klee ren in brand geraakten, cn hij brandwon den aan het onder jf opliep. Met de hulp van een straatmaker werd het vuur ge doofd. De wethouder van Onderwijs is Woens dag verhinderd spreekuur te houden. MUZIEK. Haarlemsche Orkestvereeniging. 't Haarlemsch orkest bracht ons onder eiding van den actieven dirigent van Bey- ouru, ditmaal weer twee noviteiten, n.l. „variations sur im tneme de 'ïsciiaikows- ky" van ArcnskyMulder en een werk van den 23-jarigcn Hongaar Géza Frid. Onze landgenoot heef? Arensky's variaties voor orkest bewerkt. Arensky komt Tschaikows- ky's richting nabij cn gebruikte, gelijk hij wel meer deed (klavier-concert met ge bruikmaking van een thema van den Rus- sischen volkszanger Pjabanin) een thema van dezen. Mulder schijnt wel composito risch talent te bezitten, het effect der in strumentatie te'kennen en de karakteris tiek van het werk to bevatten. Wij geloo- ven wel, dat hij wat te zeggen heeft en zijn werk wel kenmerkende eigenschappen be zit. Wij vinden, dat er mooi cn met orkes trale verve gespeeld werd, en dit laat van Beynum <1. i zordcr effectbejag of gezwol lenheid, met iets eigens in- do praestatie, dat aantrokkelk is. Na deze waardigo inleiding bracht het optreden van den cellist Vilmos Palotai, met het cello-concert van Géza Frid, veel succes. Palotai is evenals zijn jonge kunst broeder, de componist, Hongaar van ge boorte, nu solo-cellist te Bremen. Het stil gepassioneerd spel, aan zijn landaard eigen, is boeiend hij paart hieraan verfijning en veel technickè Het orkest speelde het ont zaglijk moeilijk werk waarin buitengewoon mooie maar bij liet eerste aanhooren ook bizar aandoende momenten zijn, artistiek en karakteristiek voorgedragen. Onmiddellijk wordt men in beslaggenomen door het werk van dezen jonger Hongaar, die in tegen stelling met vele jongeren, met veel talent en vakkennis heer geschreven. De compo sitie komt ons voor origineel te zijn met iets Oosterseh in het gepassioneerd le deel waarvan de aanhef opvallend mooi is, met het langzame middendeel geneigd naar het mystieke, dat treffend- is en zeer muzikaal. Daarbij is de instrumentatie gloedrijk en. warm. Het veelbelovend werk vond in Palotai een waarrTig inleider en tolking van Saint-Saëns cello-concert, mu- ons geheel acceptabel. Misschien niet voor iedereen, daar de modern gedachte muziek lang niet binnen ieders bereik zal zijn ge vallen. De solist verlustigde zich in virtuo siteit, die hij tot in de meest bijzondere dé- tailleering aanwendde; moer diep door schouwd. innerlijk en subliem van toon voerde hij het „Casizonettauit. Vooreerst is het zijn toon, die boeiend is, dan de aan geboren artisticiteit, de belieerschte en overtuigde stokvoering, het eigenaardige stil-expressieve. Het orkest gaf den solist bij deze uitvoe ring niets toe en secundeerde slagvaardig en artistiek. Onzen goeden indruk kwam Palotai nogmaals bevestigen door de ver tolking van Saint-Saens celle-conccrt, mu ziek die nooit verveelt, omdol er zooveel poëtische gegevens elkander opeigen en aanvullen. Er hing om het toonvi'orato een hartstochtelijke sensibiliteit van eckt- Fransche karakteristiek. De begeleidings kunst van het orkest mag genoemd wor den, was juist steunend genoeg en overal werd de solist gevolgd in zijn fantasecren- dc gewaarwording. Stormenderhand heeft Palotai de harten veroverd. Met herhaalde toejuichingen werd hij teruggeroepen. Met de beste herinnering aan de uitvoering van de 5e Symphonie van Tschaikowsky op het vorig concert der H.O.V.. zetten wij ons tot het hooren van dien „Phautasie-ouver- ture Romeo et Julia" van zijn program- ma-muziek misschien zijn gelukkigste werk. Als immer groote neiging naar mineur klanken en melancholie en groote affiniteit met den grond van waaruit deze muziek is opgebloeid. Van Beynum dirigeerde dit werk opbruisend en hartstochtelijk ge ëmotioneerd, in zijn expressie iets indivi dueels. Het orkest groot en mooi van klank, was uitstekend in conditie. De menschen genoten van de melodisch begrijpelijke mu ziek van den gepassioneerden Rus. De zaal was redelijk goed bezet. De Lei- denaars schijnen dit jaar minder de bui tengewone concerten te bezoeken dan voor heen. Wat heel jammer is voor do geheel toegewijde executanten. Telkens werd blijk gegeven van bijzondere ingenomenheid, zoodat do avond voor de concerteerenden veel voldoening zal hebben geschonken. Wij hadden 't voorrecht met den componist Géza Frid een onderhoud te hebben, waar door het mogelijk was hem persoonlijk hul de te brengen voor zijn knap en veelbelo vend werk. In aansluiting op de woorden, die een der hearen van het te dezer stede opgerich te Comtié voor Jeugdconeerten sprak, bren gen wij den ingezetenen van onze stad on der heeren van het te dezer stede opgerich- nuari een jeugdconcert zal worden gegeven door de Haarlemsche orkestvereeniging, waarop Hendrik Andriessen zijn medewer king zal verleenen. Dit moet noodzakelij kerwijze in de groote zaal gebeuren, waar toe daadwerkelijke belangstelling noodig is wil men slagen. Voor inteekening wende men zich tot het Concertbureau van den heer Eggers. En is de deelname voldoende, dan twijfelen wij niet of de poging tot het geven van paeda- gogische ocncerten zal slagen. J. K* (Berichten reeds geplaats in den vorigen oplaag). LEIDEN. GEMEENTERAAD. Voorz. de burgemeester mr. A. v. d. Sandc Bakhuyzen. Onder de ingekomen stukken bevindt zich o.a. een adhaesiebetuiging van den Bond voor Groote Gezinnen aan het adres van de A.R.K.A. afd. Leiden. Verder een adres van do bewoners van den ILjorcfisïngel om vrijwaring tegen schade aan^Jiun perceelen bij de aanleg iolstelsel, welk adres in handen W. wordt gesteld om praeadvies. aarna wordt overgegaan tot behande ling van de agenda. lo. Staat van af-cn overschrijving op de begrooting, dienst 1927. van het College va-n Vrouwen-Kraammoeders. Goedgekeurd. 2o. Rekening, dienst 1927, van het C.ol- lege van Vrouwen-Kraammoeders. Goedgekeurd. 3o. Begrooting, dienst 1929, van het Col lege van Vrouwen-Kraammoeders. Goedgekeurd. 4o. voorstel tot vernuring van: a-. liet perceel teellaud in den Pesthuis polder, Sectie L No. 1199 ged., aan G. Schut; b. het perceel grond in de Waard, Sec tie N No, 357, aan G. Tijsscn cn A. Tijs- sen; c. de perceelen grond met woning en stallen in de Waard, Sectie N Nos. 360 en 3G1, aan M. Menken; d. de perceelen teelland met schuur en water in den Stadspolder, Sectie K No. 593 en Sectie N Nos. 206, 207 en 20S, aan A. J. Prcvo. Dc heer R o m ij n, zegt dat het land sub. d. door do gemeente vpor 16.000 is aangekocht. Dc huur van 200.is daar om wel wat laag. De heer Bos in a n kan daarop een ant woord geven. Het land wordt thans ver huurd voor de tuinderij en daarvoor kan moeilijk een hoogere huur worden bedon gen. Het land is vermoedelijk voor andere doeleinden gekocht en het is niet de be doeling om het land thans productief te verhuren. De voor z. voegt daar nog aan toe, dat het land slechts voor oen jaar is verhuurd. Daarna z. h. st. goedgekeurd. 5o. Voorstel tot overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van ecnige strookjes grond gelegen aan de Rijn- cn Schieka-de dc Cobetstraat, den Haarlem merweg, de Pieter de la Courts traat de Waldeck Pyrmontstraat. de Hecrenstraat en de Langebrug. Goedgekeurd. 6o. Voorstel om te besluiten tot het in dienen van bezwaren tegen een 21 tal aan slagen in de Forensenbclasting in een an dere gemeente. Goedgekeurd. 7o. Verordening, tot wijziging van de verordening van 2 Augustus 1920 (Gera.- blad No. 35), laatstelijk gewijzigd bij ver ordening van 12 December 1927 (Gem.- blad No. 20). betreffende het verleenen van een bijslag op de pensioenen aan ge meente-ambtenaren. en hunne weduwen en weezen toe-gekend, krachtens de verorde ning regelende het verleenen van pensioen en wachtgeld aan gemeente-ambtenaren en de verordening, regelende het verleenen van pensioen aan weduwen en kinderen van gemeente-ambtenaren, zooals deze lui den na de wijziging van 26 Maart 1914. Goedgekeurd. 8o. Voorstel inzake do toekenning van een voorschot op de vergoeding bedoeld in art. 101 der L. O.-wet 1920, aan het bestuur van de Vereeniging tot oprichting en instandhouding van scholen voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs op Gereformeerden grondslag, ten behoeve van dc school voor gewootn lager onderwijs aan de Driftstraat. Goedgekeurd. 9o. Voorstel tot het verleenen van me dewerking aan het bestuur van de R. K. Par. Jongensscholen onder R. K. Par. Kerkbestuur, tot vergrooting van de speel plaats, tevens terrein voor lichamelijke oefening, bij de scholen aan de Haarlem merstraat 240 en Pelikaanstraat 20. en tot vaststelling van den desbetreffenden be- grootingsstaat. Goedgekeurd. Ernstige vechtpartij. Een man met een mes gestoken. Hedenmiddag omstreeks half twee werd op het Utrechtsche Veer do 37-jarige wolkammer A. B. die eenigszins gebrekkig is, door eenigo personen nageroepen. Hij werd hierbij zoo driftig, dat hij een mes trok en een hunner, den 45-jarigen los- werkman T. een wonde in de buik toe bracht. De gewonde werd naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. De dader is in arrest gesteld. Ned. Ver. van Gestichtsartsen. De Nederlandsche Vereeniging van Ge stichtsartsen heeft Zaterdag, onder leiding van dr. Engelhard uit Utrecht, haar jaar vergadering in Zomerzorg alhier gehou den. In de morgenuren werd een bezoek ge bracht aan het nieuwe psychopathen-asyl, waar de geneesheer-directeur, dr. Schol- tens, een uiteenzetting gaf van de geno men maatregelen tot uitvoering der psycho- pathen-wetten. In dc namiddag-vergadering hield dr. W. Bej'erman uit Delft een inleiding over de naaste toekomst der psychiatrische inrich ting. Bijna algemeen is de opvatting der deskundigen, dat, nu het krankzinnigenge sticht oen moderne behandelings-inrich- ting is geworden, de krankzinnige bevrijd behoort te worden van het stempel van krankzinnigheid op hem gedrukt door de machtiging van den kantonrechter. Slechts bij verzet of protest van den zieke is sanctio van den rechter noodig. Een meer uitge breid geneeskundig staatstoezicht behoort op een juiste uitvoering hiervan toe te zien. De inrichtingen voor geesteszieken behooren te worden gerangschikt onder dc zorg voor de volksgezondheid. Waar verder een tekort aan geschoolde gestichts-psy- chiaters dreigt, zullen dc inrichtingen zelve de opleiding van hun geneeskundige staf ter hand moeten nemen. Tot eeretaresse werd benoemd mej. dr. A uk es (Provinciaal Ziekenhuis te Bakkum). Kapitale boerderij afgebrand. In den afgeloopen nacht heeft een groo te brand de kapitale boerderij van Krijns op den weg naar^Schimmer bij Maastricht en toebehoorende aan graaf Marchant d'Amsembourg in dc asch gelegd. Er ver brandden 25 runderen en 50 varkens. Het woonhuis bleef gespaard. Verzekering dekt de schade. Verdronken. Uit Burum wordt gemeld: Zondagavond is de 18-jarige dochter van den heer Medemblik per fiets van het ouderlijk huis vertrokken naar den land bouwer v. Dijk, waar zij diende. Zij is daar echter niet aangekomen. Maandagmorgen vroeg heeft haar broer haar lijk in een sloot gevonden. DOOR MIJNGAS GESTIKT. Zeven arbeiders na een mijnbrand omgekomen. REINHAUSEN, 11 Dec. (V.D.) In de mijn Dirgard, schacht I, in Rheinhausen, werden door brandgas, ontstaan door een brand in een stapel-schachbj 7 arbeiders gedood. Gisteren was een mijnbrand uitge broken en de werkzaamheden tot blus- sching van den brand hadden onder tech nische leiding zonder stoornis plaats. Bij het onderzoek of zekere afdeclingen van do mijn met gas waren gevuld, werden in een verafgelegen ingang, waar geen gas kon worden verondersteld, arbeiders neer gelaten. Zij vonden den verstikkingsdood. Bij de berging van deze arbeiders, van wie 4 onmiddellijk dood waren, werden ver scheidene, van gasmakkers voorziene, red ders bedwelmd. Drie van hen stierven spoedig. Later werden nog drie arbeiders met ernstige gasvergiftiging na^r het zie kenhuis vervoerd. PEROLEUMBRONNEN IN BRAND. Dertien personen gedood. LONDEN 11 December. (V.D.) Volgens berichten uit Trinidad is oen brand uitge broken in het centrum van dc petroleum- velden van Trinidad. Volgens de tot nu toe ontvangen berichten werden 13 personen gedood. Twee bronnen en drie tanks staan nog in brand. De schade is zeer aanzien lijk. Het conflict tusschen Bolivia en Paraguay. Voorloopig gcon interventie van den Volkenbond. LONDEN 11 December. (V.D.) Een be handeling van het conflict tusschen Boli via en Paraguay door den Volkenbond is, naar de diplomatieke medewerker van de „Daily Tel." meldt, onwaarschijnlijk, daar Bolivia sinds 1922 zijn jaarlijksche bijdrage aan den Volkenbond niet heeft betaald cn in verband hiermede het vorige jaar ook niet in de vergadering van den Volken bond is verschenen. Waarschijnlijk zal ook geen derde partij gevonden worden, die de aandacht van den Volkenbond officieol op het conflict verstigt en zijn interventie zal inroepen. LUGANO 11 December. (V.D.) Het con flict tusschen Bolivia en Paraguay wordt in de kringen van de leden van den Raad van den Volkenbond druk besproken. Men is echter algemeen van oordeel dat een in terventie van .den Volkenbond op het oogen- blik nog niet gewenscht is. Men wil hier thans de resultaten van de bemiddelings pogingen van Argentinië afwachten. Ooorlogzuchtige stemming in Bolivia. NEW YORK 11 December. (V.D.) Naar uit la Paz gemeld wordt, werd de gezant van Paraguay, toen hij de Argentijnscho grens bereikte, herhaalde malen door Boli- vianen beleedigd en het steenen bekogeld. Terwijl er in Paraguay rust heerscht, zou cr in Bolivia een echte oorlogsstemming zijn. Overal zijn oorlogsmanifestcn aange plakt. Nog geen ontwapening. WASHINGTON 11 December. (V.D.) Het marine-comité van het Huis van Afgevaar digden heeft drie wetten goedgekeurd ter verhooging van do crcdieten voor den bouw en het herstel van slagschepen en onder zeebooten. Deze wetten behelzen o.a. een verhooging van 13.150.000 dollar tot 13.600.000 dollar voor de moderniseering van de slagschepen „Oklahoma" en „Neva da". Verder een verhooging van 60.000 dol lar voor de verbetering van het slagschip „California" terwijl de derde wet betrek king heeft op de verhooging van 5.300.000 dollar tot G.650.000 dollar voor den bouw van twee onderzeeërs. De anti-Japansche boycot in China. LONDEN 11 December. (V.D.) De wis selbank van China te Tientsin, een Chi- ncesch-Japansche maatschappij, is in ver band met do anti-Japansche boycot geslo ten. Buitenlanders worden hierdoor niet getroffen. De bank, wier hoofdzetel te Pe king is gevestigd, heeft filialen te Shang hai, Tiëntsin en Tokio cn werd in 1918 met een kapitaal van oen milliocn pond ster ling gesticht. Dc toestand van den Engelschcn koning. LONDEN 11 December. (V.D.) Volgens het hedenmorgen verstrekte bulletin om trent den toestand van den koning heeft do patiënt een rustigen nacht gehad. De bezorgdheid duurt evenwel voort. In do ochtendbladen komt een zekere ongerust heid ten opzichte van den toestand van koning George tot uiting. Men vreest, dat het hart van den patiënt niet sterk ge noeg is om den crisis van do longontsteking te kunnen doorstaan. Tot nu toe zijn de doctoren er evenwel in geslaagd uitbrei ding van de longontsteking tegen te gaan. In de omgeving van den koning acht men do laatste berichten weinig geruststellend. Een wraakzuchtig jongmensch. NEW-YORK, 11 Dec. (V.D.) De 16- jarige scholier Jimmy Deacken uit Short- dan (Michigan) heeft bekend, dat hij Vrij dag zijn vroegere onderwijzeres, de 27-ja- rigc miss Flossie- Carter heeft vermoord. Hij heeft den moord gepleegd, omdat de onderwijzeres hem 3 jaar geleden eens be trapt had. BIOSCOPEN. Casino. Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwa Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. INGEZONDEN MEDEDEELING. LEIDEN, 11 Dec. Vette Varkens. Aangevoerd 410 stuks. Zwaar 362, licht 48. Zwaar 0.74—0.72, licht 0.70—0.68 per K. G. levend gewicht. Handel matig. BODEGRAVEN, 11 Dcc. Kaas. Aangevoerd ONZE 4.15, 3.65, 2.65, 2.376.85 keurig passende .modellen ENORME KEUZE WARME Ook in Wo! met lande Fantastékap HAARLEMMERS!!*^ Donkersteeg 2-4-6 535 partijen Goudsche kaas, waarvan 221 met rijskmerk, tezamen 89.174 stuks, we gende 7l.7i/ K.G. Prijs lo soort met rijks- merk 5558, 2e soort met rijksmerlc 52 54, zonder rijksmerk 4955. Handel vlug. ROTTEkiIAM, 11 Dcc. Vee. Aanvoer: 135 magere runderen, 986 vette runderen, 453 nuchtere kalveren, 19 vette kalveren, 469 schapen, 128 biggen, 10 bokken of gei ten, 261 graslcalveren, 13 ovorloopcrs. Prijzen: vette koeien le k\v. 5052, 2e kw. 42 1/2—45, 3e kw. 27 1/2—32 1/2. Ossen le kw. 1049, 2e kw. 4043, 3e lew. 38. Stieren le kw. 43, 2e kw. 39, 3c kw. 36. Kalveren le kw. 8590, 2e kw. 721/2 77 1/2, 3e kw. £065. Melkkoeien 200405. Kalfkoeicn 200100. Stieren 120470. Pin ken 100150. Vaarzen 160220. Werk paarden 200300. Slachtpaarden 100155. Hitten 120170. Veulens 70100. Fokkal- veren 2025. Biggen 1016. Overloopers 20—26. SI acht kal veren 11—16. Biggen per week 1.752. Graskalveren 0.401.05. Koeien en ossen: handel gewoon, goed prijshoudend. Stieren: handel goed, prijs weinig veranderd. Vette kalveren: handel langzaam, prijs van gisteren. Melk- cn kalfkoeien: handel tamelijk, prijs op do- zelfde hoogte. Paarden: handel levendig, prijs onveranderd. Fokkalveren: handel stug, prijs weinig veranderd. Biggen: han del flauw, prijs onveranderd. Overloopers: handel kalm, prijs stationnair. Graskalvo- renf handel matig, goed prijshoudend. ROTTERDAM, 10 December. Binnenland- sche Granen en Peulvruchten. Tarwe iot3 ruimer ter markt, prijshoudend verkocht van 11.4011.75, voerkwaliteit van ƒ10.60 11.15. Ger3t Chevalier 11.7512.25. Haver 10.75—11.25. Erwten kleine groene 1518. Schokkers f 1618 1/2, bijzondere gevallen iets meer betaald. Bruine boonon met- zeer klein aanbod van 2239.alles per 100 K.G. Buitenlandsche Granen. Stemming prijshoudend. Rogge, Western No. 2 disp. 11.84, 74/5 kg. Bulgaar stoomend 12.45, 72/73 kg. Laplata disp. 12.40. Gerst, Amerik. No. 2 disp. 183, idem aangekomen 180, idem stoomend 180, Canada No. 3 disp. 208, dito stoomend 205, 63/64 kg. Donau disp. 205. Haver, Canada No. 3 disp. 11.50, 38 pd. White Clipped disp. 10.40, 50/57 kg. Duilsch. Oostzee disp. 11.20, 63/64 kg. idem stoomend 10.90. Mais, per 2000 kg., Gele Amerik. No. 2 disp. 225, Amer. Mixed No. 2 aangekomen 222225, idem stoomend 222220, Laplata disp. 223, idem aangekomen 221222, idem stoomend 223, witte platte Z.-Afr. No. 2 aangekomen 223, idem No. 3 dagelijks verwacht 222. In publieke veiling werden heden verkocht: ca. 200 tons B/S Laplata Ma-is van 214206.50 per 2000 kg. plus 1 pet. veilingskostcn. HAZERSWOUDE, 10 Dec. Eierenvci- ling.Aanvoer 3644 eieren. Kippeneieren 7.2010.60, Eendeneieren 7.508.50 per 100 stuks, Hanen 1.30, Kippen 1.30, Ko nijnen ƒ2.152.30 per stuk. N.-VENNEP, 10 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 3125 eieren. 3000 kippeneioren ƒ7.7011.125 eendeneieren ƒ7.80 per 100 stuks, konijnen 1.50, hanen f 1.251.40. kippen 1.Handel vlug. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM; (Niet officieel). Berlijn 59.323/. Londen 12.07-i/;j., New-York 2.4816 Parijs 9-727/jÓ Brussel 34.603/, Zwitserland 47.951/., Milaan 13.031/o Madrid 40 27 Oslo 66 39 Kopenhagen 66.42 Stockholm 66.57 W eenen 35.02 Praag 7.377/g Prolongatie 43/45 0/0 BEURSOV- RZICHT. van gisteren. Het verloop van zaken in Wallstrect werkte op de stejnifcing ten beurze van Amsterdam heden deprimeerend. De hou ding was yel niet bepaald flauw, doch het publiek, dat zich gereserveerd toonde legde toch eerder neiging aan den dag om tot realisatie over te gaan. Van de industrieclen golden de kunst- zijde-aandeelcn wat lager en do Philips- aandeelen bleven evenmin op peil. Olie- waarden meercndecls een kleinigheid la ger genoteerde Rubbor-aandeclcn lagen bij geringen handel gedrukt in de markt. Tabakken waren bijna geheel verlaten, doch desniettemin kwamen de Sumatra- soorten wat lager te liggen. Scheepvaart- aandeelcn bijna geheel buiten de belang stelling. Suikerwaarden konden zich goed handhaven. Op de mijnafd. ging nogal wat om in algemeene exploratie. Amerik. fondsen werden in overeenstemming met de koersen in New York genoteerd.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3