Gern. Berichten. Buitenl. Berichten. Ned. Oost-Indië. KERKNIEUWS. LUCHTVAART. TWEEDE Bl^ „DE LEIDSCHE COURANT" ZATERDAG 8 DECEMBER 1928 ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Twee kinderen gedood bij een aan rijding. Gistermiddag is. naar de „Tel." meldt, te Middelrode een droevig ongeval gebeurd. In den bocht bij het tramstation in ge noemde gemeente kwam een vrachtauto van de firma Raaymakers uit St. Oedenrode in botsing met een personenauto. De chauf feur van den vrachtauto verklaarde aan de politie dat hij verblind is geweest door het licht van den anderen wagen, die na de aanrijding is doorgereden. Hij heeft sterk geremd. Vermoedelijk door het geluid van het rem:: en zijn twee kinderen geschrokken en plotseling achter een wagen te voor schijn gekomen, waarna zij overheden wer den. Het zijn de 7-jarige A. Langen, die on middellijk werd gedood, en de 9-jarige P. Langenhuysen, die zwaar werd gewond en na eenige uren ook bezweek. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Vier kinderen door een auto aan gereden. Gisterochtend is in de Cartesiusstraat te 's Gravenhage een ongeluk gebeurd, dat wonder' boven wonder goed is afgeloopen, maar dat in zijn gevolgen zeer ernstig had kunnen zijn. Een klas schoolkinderen liep tegen bo venvermeld uur door de Cartesiusstraat onder toezicht van een onderwijzer. Plotseling reed een auto gelukkig niet met groote snelheid op de rij kin deren in, die gillend en schreeuwend uit elkaar stoven. Vier kinderen werden door den auto tegen den grond geworpen en bekwamen lichte verwondingen. Drie hadden slechts schaafwonden opgeloopen, de vierde, do 13-jarige A. H., had echter een enkel-frac tuur. Alle gewonde kinderen zijn aanden Cenralen Post van den Geneeskundigen Dienst verbonden en vervolgens naar hun I woning overgebracht. Het bleek, dat de chauffeur van de auto niet op de hoogte was van de wijze van chauffeeren met een Ford-auto. Aan zijn onbekendheid met de constructie moet het ongeluk te wijten zijn. De politie onderzoekt nog in hoeverre hier sprake is van schuld .bij den chauf feur. Motorrijder door auto aangereden. Op den Rotterdamscheweg te Delft, even voorbij de Lijmfabriek, is gistermiddag de heer P. B., die met zijn motorrijwiel kalm reed, aangered-en door een vischauto uit IJmuiden, bestuurd door V. K. De heer B. werd over den weg geslingerd. Hij kreeg een ernstige hoofdwonde en werd aan een knie verwond. Per politie-auto werd hij naar het gasthuis vervoerd en daar ter ver leging opgentmen. De motorfiets Was ge heel vernield. De autobestuurder, die na de aanrijding snel was doorgereden, werd op telefonisch verzoek onder Rijswijk door de politie aan gehouden en gearresteerd. Motor tegen auto gereden. Te Bovenkarspel is zekere G. S. met zijn motorfiets tegen een auto opgereden. In deerniswaardigen toestand is S., die de be handeling van de motorfiets nog niet goed kende, opgenomen. Ernstige aanrijdingen. Dinsdagnamiddag is door eigen onvoor zichtigheid de '16-jarige wielrijder M., uit Vught, in de Vischstraat in Den Bosch door het spatbord van een auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. Hij werd in levensgevaarlijken toestand naar het Zie kenhuis vervoerd. Gistermorgen is in de Tolbrugstraat te s-Hertogenbosch, de 80-jarige Van L. door een bespannen bakkerswagen aan gereden. Hij bekwam een hersenschudding ochip bij Maastricht gezonken. Deschipperenzijngezinbijtijds in veiligheid. Donderdagmorgen is in de Maas te Maas tricht het schip „Deux Soeurs", dat met een lading kalksteen van Maastricht naar Muiden onderweg was, gezonken, nadat het tegen de ijzeren spoorbrug was opgevaren en een lek bekomen had. Door den snellen stroom was het niet mogelijk het vaartuig op den wal te zetten. De schipper kon zich nog bijtijds met vrouw en kinderen in een roeibootje in veiligheid stellen. Van de tram gevallen. Te Heeswijk is de 31-jarige echtgenoote van den landbouwer H. EJuytman in de stoomtram onwel geworden. Zij ging op het achterbalcon staan doch is daar afgevallen. Men vond haar langs de rails liggen met een wonde aan het hoofd. Ze werd naar haar dichtbij gelegen woning vervoerd en nog voorzien van de II.H. Sacramenten der Stervenden. Gisterenmorgen evenwel was het bewustzijn teruggekeerd. Verdronken. Het zes-jarig zoontje van H. Greven te Termunten, dat uit school kwam, is te wa ter geraakt en levenloos opgehaald. Van- zijn paard gevallen. Te Bijsbergen is J. N. door het steigeren van het paard gevallen. In levensgevaarlij ken toestand is hij naar het ziekenhuis te Breda overgebracht. Schip gestrand. Uit Enkhuizen wordt gemeld: Donderdagmorgen geraakte door den zwaren mist het motorschip „Vertrouwen", geladen met lijnkoeken, schip'per W. v. d. Molen, uit het vaarwater en liep bij Broe kerhaven aan den grond. De motorzaak E.H. 26 schipper A. v. Hurck, wist, door een gedeelte van de la ding over te nemen, het schip wederom vlot te brengen, en de Enkhuizerhaven binnen te sleepen. NA DEN C^ORM. HET WRAK VAN HET s.s. SALENTO. De poging om aan boord te komen niet geslaagd. Met het doel om een onderzoek in te stellen op het wrak van het gezonken Ita- liaansch s.s. Salento is men van het Bu reau Wijsmuller gisteren van IJmuiden naar de strandingsplaats uitgevaren. Daar de uitstekende deelen van het wrak groot gevaar opleverden om met een sleepboot in de nabijheid te komen had men voor dit dool een blazer gehuurd, welk soort vaartuigen wegens den geringen diepgang veel gemakkelijker langszij kunnen komen. Wegens nog te ruwe zee kon het 'vaar tuig met der. duiker en. verder personeel van genoemd bureau aan boord, evenwel niet dicht genoeg bij het wrak komen, zoo dat men eenige uren later onverrichter- zake naar IJmuiden moest terugkeeren. Om een poging te herhalen moet men zeer kalm weer en bijzonder laag water afwach ten, omdat bij hoog water de scheepsbrug geheel onder water zit. Nog meer vermiste schepen Van het vermiste Hamburger stoomschip Immenhof is bij paal 29 op Texel een sloep aangespoeld. Het stoomschip is op 21 No vember met een lading kunstmest van Nordenham naar Kingsjynn vertrokken, maar zou de plaats van bestemming niet hebben bereikt. Over het lot van de 12 manschappen zou men zich ernstig onge rust maken. Van de in Wezemunde thuisbehoorende haringtrawler Carl Adolf is een reddings boei aangespoeld. Ook over het lot van dit schip zon men zich ernsig ongerust maken. Een dijk in de diepte verdwenen. Aan de zuidkust van Texel is over een lengte van 40 Meter de dijk plotseling in de diepte verdwenen. Door de hevige stor men en daarmee gepaard gaande harde vloeden is de dijk ter plaatse waarschijn lijk ondermijnd. Op enkele plaatsen staat er voor den dijk 10 Meter water. Een paar duizend zakken zijn aangevoerd om met zand te worden gevuld. Hiermede en met steenen zal men trachten den dijk te her stellen. Eenige jaren geleden is de glooiing van het Horntje plotseling eveneens in de diepte verdwenen. Molen in brand. Doordat de as warm was géloopen is Donderdagmiddag brand ontstaafi in den grooten windmolen dor Firma Knottenbelt, te Barneveld. Hoewel de vlammen reeds naar buiten sloegen en hot bovenste ge deelte van den molen met riet is gedekt, mocht men er toch nog in slagen den brand te blusschen. Dit is reeds de tweede keer, dat deze buitengewoon hooge molen bijna in vlam men is omgegaan. Doodelijke messteek. Een tweetal jongelieden uit Nijkerker- veen kreeg, naar de „Stand." meldt, te Nijkerk twist, waarbij een hunner een mes trok en zijn tegenstander een steek in de borst gaf. De getroffene werd bij dr. v. L. binnengedragen. Een der longen was ge raakt. Het slachtoffer is overleden. De da der is gearresteerd. Onveiligheid in Noord-Brabant. In verband met de vraag, die het Twee de Kamerlid Dr. Deckers aan den minister van justitie gesteld 'heeft inzake de onvei ligheid in Noord-Oostelijk Noord-Brabant wij meldden de laatste weken reeds tal van inbraken zij medegedeeld, dat in den Sinterklaasnacht te Heesch in niet 'minder dan 10 woningen in den Krabben- hoek en de Hondstraat is ingebroken. „Msbd." Haar kind verlaten. Te Vlissingen is een 16-jarige moeder uit Duisburg aangehouden, die aldaar haar kind van drie maanden onverzorgd achter gelaten had. De vrouw is, na in het Gast huis gereinigd te zijn, over de grens ge bracht. Diefstal van 12C0. Te Woensel is een kostganger van Van A. in de Lijnbeekstraat er van door mot medeneming van 1200. Oneerlijke vinder. Toen een dame Dinsdagavond per tram uit België, te Zundort aankwam, en aldaar uitstapte, liet zij haar taschje, waarin een tamelijk groot bedrag aan geld, in de tram liggen. Spoedig bemerkte zij dit echter en trachtte zij haar eigendom weer in haar bezit te krijgen, doch te vergeefs, het taschje was niet gevonden. Zij gaf haar pogingen niet zoo spoedig op en kwam bij informatie de namen te weten van twee personen, die te Zundert uitstapten, toen zij de tram verliet. Dezen ontkenden echter het taschje te hebben gevonden. Nu zat er niets anders op, dan de marechaussees met het geval in ken nis te stellen, die op hun beurt het onder zoek voortzetten, met het resultaat, dat een der bewuste personen, die te Ginne- lcen woont en te Zundert werkzaam is, kon Ginneken, ten huize van zijn meisje, ze kere R., bracht nJ. het taschje voor den dag. De man bekende daarop, dat hij het taschje aan zijn meisje had geschonken en het geld zelf gehóuden. Het bewijs van Nederlanderschap van de bewuste dame, dat ook in het taschje zat, had hij in den tuin bij zijn baas te Zundert, begraven, waar het inderdaad werd gevonden. Bij het instappen in de tram had hij het taschje dadelijk opgemerkt en hij was er schielijk op gaan zitten, waarna hij het heimelijk in zijn zak had gemoffeld. Gisteren is de jonge man naar Breda overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. De „lompe mensch" in den raad. Uit den Baad van Uden: De Voorzitter: We hebben van Ged. Staten "een brief teruggekregen over den grondverkoop aan Pittens, er moet daar voor een flinke breede strook grond ge reserveerd worden voor een weg, en dan moet eerst de zaak meb Pittens in orde gemaakt worden over zijn met rijkssteun gebouwde boerderij, zoolang blijft de be slissing van Ged. Staten verdaagd. We hebben 16 Februari een nieuw be sluit geniaakt om 9 Hectare 300.per H.A. te verkoopen. Het lid Van Kessel: In 1924 was dit vóór den eersten keer aan de orde geko men en is do verkoop bij meerderheid van stemmen 'oten. De prijs léék ons toen al 2000.te laag. Wij moeten zóó'n ver koop in het belang van de gemeente niet goedkeuren, het gemeentebelang is daar zoo niet mee gediend en ik verklaar mij tegen dien verkoop. Wethouder Van Geffen: Dit is al weer een knoeierij van onzen gewezen voorzit ter, we hebben dat altijd moeten onder vinden en nu blijkt het al weer klaar, hoe hij het aanlegde, als hij iemand wilde don deren en negeren. Het komt nu wóer „krek" uit, dat het juist' de grond van Pittens is, met dat stukje grond er bij en dan komen we juist aan 12 H. A., het komt nu „krek" op het karakter uit. Allen stemden nu vóór om den grond aan Pittens te verkoopen. Naar aanleiding van een aanvraag door J. v. d. Berg te Mil-Princepeel om 91705 M2. ontginningsgrond om er binnen 3 jaar een boerderij op te stichten, ontstond ook weer een hoffelijke discussie. Wethouder v. Geffen: 240.per H.A. en 250.voor ontginning, dan komt hij onder de hand 1000 a 1300 de bunder. Het lid Van Kessel: Ik begrijp niet hoe. Van Geffen de gemeente 800.voor dien grond heeft laten betalen van de kinderen Van den Berg, dot is 8.per Are. Wethouder v. Geffen: Ge bent door en door lomp en door en door verkeerd. Hoe kon ik dien grond van de kinderen Van den Berg minder geven dan Van den Brand er mij voor bood. Moest ik als voogd zoo niet handelen? Moest ik mijn eed gaan schenden? Het lid Van Kessel: Ik wil gaarne aannemen, dat ik een lomp mensch ben en door en door verkeerd. Maar moet dan een ander perceel, dat er bij ligt, zooveel minder waard zijn? Dat gij die woorden tegen mij zegt moet gij zelf weten. Wethouder -Vv Geffen: Ik heb aange toond dat ik moest, maar gij zit hier al tijd te knibbelen en af te kammen. De voorzitter: We zitten hier om de belangen van de gemeente te behartigen op een fatsoenlijke manier, maar als wij hier zoo'n hoogen prijs per H.A. gaan vra gen, dan blijven we met onzen grond zit ten. DE VERVALSCHTE CREDIETBRIEVEN. Zooals wij gisteren reeds in een gedeelte onzer oplage meldden, is de recherche te Parijs er in geslaagd aan te houden den bekenden internationalen oplichter Char les Louis Dupont de la Tour. De politie van verscheidene West>-Europeesche lan den zocht reeds gedurende een jaar naar dezen persoon ter zake van een lange reeks falsification en oplichtingen, waarvan hij verdacht wordt. Ook in Nederland heeft de politie nog enkele dingen met den heer Dupont de la Tour af te rekenen. Indertijd is in het Ai- gemeen Politieblad een kort relaas gege ven van misdrijven inzake waarvan zijn opsporing verzocht werd. Nu hij in Parijs is aangehouden kunnen nog de vólgende bijzonderheden over zijn optreden hier te lande medegedeeld wor den: Op 25 Februari j.L werd aan het kan toor Utrecht der Amsterdamsche Bank een credietbriof aangeboden op Crace's National Bank of New-York ten name van den heer Fowler. De credietbrief was groot 10.000 dollar. Te New York was ech ter reeds voor een aanzienlijk bedrag ge trokken eveneens te Parijs, terwijl den vo- rigen dag te Rotterdam nog 2000 dollar was 'opgenomen. De credietbreif wees nog een saldo aaii van 5300 dollar. De aanbie der verlangde van de Utrechtsche bank uitbetaling van het restant en bood ter legitimeering een buitelandsch paspoort aan, afgegeven te Triest ter name van Fowler. De bank betaalde het bedrag uit en zond den credietbrief via het hoofdkan toor te Amsterdam naar New-York. Toen kwam al spoedig het bedrog aan het licht Inderdaad, was door Crace's bank een cre dietbrief ten name van Fowler afgegeven. Maar den eigenaar was dit stuk tegelijk met zijn paspoort in Parijs ontstolen. Toen hij deze diefstal bemerkte was het reeds te laat en had de dief in Holland het stuk reeds verzilverd. Een nader onderzoek der handteeke- ningen op den credietbrief en op het laatst geteekende kwitantie bewees, dat deze dan ook niet klopten. Veertien dagen later 7 Maart j.l. werd aan de Incasso-Bank te Amsterdam aangeboden een credietbrief van de Na tional Citybank of New-York, bijkantoor Genua, ten name van Charles Louis Du pont de la Tour, groot 50.000 dollar. Uitbetaling werd gevraagd van 10.000 dollar. De Incasso-bank weigerde echter dit bedrag uit te betalen, daar de hand tekeningen niet geheel klopten. Zij wenschten eerst referenties omtrent den aanbieder te nemen. Dit gebeurde 's morgens om half tien. Om kwart over tien werd de crediet brief aangeboden bij do Rotterdamscho Bankvereeniging te Amsterdam en uitbe taling verlangd van 8000 dollar. Deze bank maakte geen bezwaar en betaalde don aanbieder uit 500 dollar, 2000 Marken en 17.00 gulden. Om kwart over twaalf werd de brief bij het Haagsche kantoor der Rotterdamscho Bankvereeniging aangeboden en hier be taalde men 11.500 dollar uit, omgerekend als 28.000. Om2 uur 's middags werd de crediet brief bij de Nationale Bankvereeniging te Utrecht aangeboden en hier word 23.000 uitbetaald. Den volgenden dag S Maart ver voegde zich de aanbieder bij de Rotter- damsche Bankvereeniging te Rotterdam en nam nogmaals 17.000 dollar in ont vangst. In totaal was dus binnen twoo dagen op den brief opgenomen ruim 40.000 dol lar. Bij de Nationale Bankvereeniging te Utrecht had men zich echter vergist en 1000 te weinig uitbetaald. De aanbieder van den credietbrief had zulks niet bemerkt en daar bij do bank geen adres van hem bekend was schreef men aan de bank te Genua, welko de cre dietbrief had uitgegeven. Het antwoord van de Genueesche Bank luidde, dat er ten name van Dupont de la Tour een credietbrief was afgege ven tot een bedrag van slechts drie dui zend dollar. Een nauwkeurig onderzoek wees uit, dat „drie duizend" veranderd was in „vijf dui zend". Dit was op een buitengewoon krui dige wijze geschied, zoodat het bedrog haast niet te ontdekken was. Het signalement klopte precies met de beschrijving van den persoon, die zich in dertijd voor Fowler had uitgegeven. Alle pogingen om dien pseudo-Towler, Alias Dupont de la Tour te vinden, had den geen succes. De afdeeling Falsifica tion te Amsterdam stelde een onderzoek in te Genua, maar ook 'dit had geen re sultaat. Dè ware identiteit heeft men dan ook nog niet kunnen vaststellen. Naast de reeds genoemde namen geeft de thans aan gehoudene zich ook nog uit als Rode, als Court, Hil, als Dupierre of als Legrand. Waarschijnlijk heeft hij een handlanger, Bellamini genaamd. De politie vermoedt dat hij een Roemeen is. Wanneer zijn nationaliteit vaststaat zal de Nederlandsche Justitie zijn uitlevering vragen. Arrestatie van nog een inter nationalen. oplichter. Naar aanleiding van deze arrestatie kun nen wij nog het volgende melden: De aangeh. udené, Charles Dupont de la Tour,-blijkt te zijn-een Roemeen, genaamd Froimescu, op 5 Februari 1900 te Boeka rest geboren, die in een hotelletje in de Rue de Saint Didier 12 logeerde onder den naam van Tml Mrtxira. Zijn arrestatie is geschied op aanwijzing van particuliere de tectives, die reeds langen tijd geleden door verschillende banken en o.a. ook door de American Express Cy. te Amsterdam met do nasporing van*den oplichter zijn belast. Niet alleen Froimescu, die reeds bekend heeft de diverse Nederlandsche en Zwit- sersche bankinstcXr.gen te hebben opge licht, is gearresteerd, maar ook zijn vriend en mededader, de 29-jarige Roemeen Lu- pesco, die te Parijs onder 'den naam Mi chael logeerde. Gisteren zouden beide mannen, die de credietbricT'"-! vermoede'ijkbjj 'n Berlijn- schen chemigraaf hebben laten verval- schen, ter beschikking van do Parijsche justitie worden gesteld. Inspecteur Kallenborn van het Bureau der Ned. Centrale inzake falsificaties heeft zich naar Parijs "begeven voor het verkrij gen van officieele gegevens, waarna, zoo dra deze zijn binnengekomen, de uitlevering der beide aangehoudenen zal worden ge vraagd. ONGELUKKEN. Stoomschip gezonken. 17 personen omgekomen. Naar de Hnmburgsche middagbladen uit Iquiquo in Chili vernemen, is het Chi- leensche stoomschip „Quintero" na een bot sing, met het stoomschip „America" ter hoogté van Punta Paquica gezonken. Daar bij zijn 17 personen verdronken. Do kapitein en een groot deel van de bemanning zijn gered. Vier_ doodelijke ongevallen in Antwerpens haven. Aan do Antwerpsche haven hebben zich Donderdag twee ongevallen voorgedaan, waarbij in totaal vior arbeiders het leven hebben verloren. Een vrachtauto, waarin zes arbeiders gezeten waren, werd door een rangeerenden goederentrein aangere den. Vier arbeiders konden nog bijtijds uit den auto 6pringen, dóch do tweo- an deren kwamen om het leven. Voorts is bij do bergingswerkzaamhe den aan het wrak van het s.s. „Alps Maru" in de Schelde een dynamietpatroon te vroeg ontploft. Daarbij werden tweo ar beiders, vader en zoon, doodelijk gewond, die spoedig daarop zijn bezweken. Drie dienstmeisjes verbrand. Te Fürstenau in Brandenburg zijn drie dienstmeisjes bij het reinigen van een vloer met een poetsmiddel te dicht bij de kachel gekomen, waardoor een explosie ontstond. De drie meisjes beliepen daar door zoo hevige brandwonden, dat zij la- tor in het ziekenhuis bezweken. Groote overstroomingen in Letland. Uit Reval wordt gemelQ: Tengevolge van den aanhoudenden re genval is ho water van het groote Würz- jarv-meer buitengewoon sterk gestegen en zijn groote oppervlakten land en vijf dor pen overstroomd. Het water staat in do huizen 1 meter hoog. De bevolking bevindt zich in grooten nood. Het hooge wator in de Wolga-Delta. Naar uit Moskou wordt gerpold, is het water in cle Wolga-delta wederom geste gen. In totaal zijn thans ruim 2000 huizen vernield. Uit een kinder^èhuis worden twaalf kinderon vermist. Sneeuw op Sicilië. Na eenige dagen van zwqren regen, die aan do gewassen belangrijke schade heeft toegebracht, is in de omgeving van Mes sina onverwacht sneeuw gevpllen. De tem peratuur daalde belangrijk. Ook de bergen van Calabrië zijn over vloedig met sneeuw bedekt. Schoolkinderen vermist Een Wolff-telegróm uit Berlijn meldt: Sinds Woensdagochtend is een 12-jarig schoolmeisje, Graebort geheeten, spoorloos verdwenen. Op school verdacht men haar Maandag negentig pfenning uit do lessenaar van haar onderwijzeres te hebben ontvreemd. Het meisje had dit echter ten stelligste ontkend. Thuis had zij er niets van ver teld. Woensdagmorgen verliet zij de schoof en is sindsdien spoorloos verdwenen. Verder wordt te Berlijn do 16-jarige schoolknaap Rudi Krahl vermist. Zijn moe der had hem bij den rector van zijn school in pension godaan, wiens woning hij Dins dagmiddag heeft verlaten dm niet terug te keeren. Byrd's Zuidpool-expeditfe. Kapitein Byrd heeft het departement van marine to Washington radio-telegra fisch meegedeeld, dat zijn expeditie op 9 December de ijszone hoopt te bereiken. Twee korporaals overreden. De automobilist reed door. Eneta seint uit Magelang: Tweo korpo raals dio Woensdagavond wandelden langs den Pontjolweg, werden door een automo biel overreden. Meer dood dan levend wer den zij door een militairen geneesheer per brancard naar het hospiaal gebracht. De automobiel verdween met groote snelheid in de richting van Djocja. Het nummer van den wagen is onbekend. KARDINAAL VAN R0SSUM. Een terugval in zijn lijden. Men seint uit Rome aan de ,,Msb.J': Zj ne Eminente kardinaal van Rossum die bijna hersteld was van de omangs ge melde ziekte in één der beenen, heeft m> ook in het andere been dezelfde ziekte gc kregen. De kardmaal li:dt veel pijn. Doorluchtig Episcopaat H.K. D.D. IT.H. de Bisschoppen van Ne derland hcuden op 19 en 20 December L Utrecht hun gewone bijeenkomst. De martelaren van Alkmaar. Mgr. Taskin deelt in „St. Bavo" mee: „Het Processus informativus in zake do Beatificatie van de dienaren Gods P. Da niel van Aerendonck O. F. M. en Gezellen van Alkmaar, in 1572 opgehangen to Enk huizen, is op 26 November j.l. gepubli ceerd. Tl >isvolgens zijn de goluigen, die in dit proce3 gehoord worden, van hun eed tot geheimhouding ontslagen." Een nieuwe Zeppelin tegen 1930. De werf blijft t c F r i edri ch fi ll a f e n. Onlangs is er sprake geweest van plan nen om de Zeppclinwerf van Friednchs hafen naar een ander terrein 't zij .'Mj Baden-Baden of bij Freiburg te verplaat sen. Naar de Vossische Ztg. thans ver neemt, heeft de directie van do werf nn onderhandelingen met vertegenwoordigers van het rijk, die planner, laten i u-en l«?j zal met subsidie van rijkswege de greote loods, waar- het luchtschip op stapel zal worden gezet, te Friedrichshafen worden gebouwd. Ook de Wurtcmbergs he regce- ring heeft een aanzienlijk subsidietocgo- zegd. Dr. Eckner verwacht in het begin van 1929 met don bouw van do nieuwo loods te kunnen beginnen en hij hoopt, dat het luchtschip (een verbeterde editie van de „Graf Zeppelin") jn den zomer van 1930 gereed zal zijn. Als tegen dien tijd een luchtscheep vaart mij. is gevormd (waarvoor plannen in voorbereiding zijn) zal het nieuwe lucht schip in haar dienst komen en een geregeld transatlantisch verkeer onderhouden. Als basis van het luchtschip zon in dat geval het vliegterrein Berlijn Staakcn in merking komen, waar de maatschappij een groote draaibare loods.zou moeten bou wen. (Intusschen heeft ook Frankforo a.d. M. een groot terrein als basis aangebo den).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5